Opinie o Johnson Matthey Poland w Gliwice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Johnson Matthey Poland. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Johnson Matthey Poland o rekrutacji.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Johnson Matthey Poland w Gliwice

OPERATOR WÓZKA WIDŁOWEGO

Witam, na jakie zarobki netto na start może liczyć OPERATOR WÓZKA WIDŁOWEGO ? I w jakim systemie sie pracuje ?

Oper.Prod.

Potwierdzam, ludzie mają szansę przechodzić z produkcji na inne działy. I to jest spoko, bo są możliwości zmiany w środku firmy, nie trzeba szukać na zewnątrz.

@Oper.Prod.

i jak często udaje się skorzystać z takiej możliwości? konkurencja jest spora? z innymi działami jak to jest, co w przykładowej sytuacji gdzie ktoś przypuszczalnie lepiej zarabia na danym stanowisku a idzie na gorzej ustawiony dział pod względem finansowym, następuje wtedy degradacja czy zostają te same stawki?

Katarzyna

Pracuję od początku lutego. Bardzo się obawiałam, że nie dam rady, choć jestem kumata. Bardzo dobrze mnie potraktowali, robię szkolenia i mam nadzieje na przejście pod JM.

@Katarzyna

Dlaczego od razu “niekumata”? Czyli jaki obecnie jest przebieg tych szkoleń, że Wszystko daje Radę ogarnąć? Pod koniec miesiąca pracy dają ci jakieś wyniki, żebyś wiedziała mniej więcej jak ci idzie?

Katarzyna
@Halina

Wszystko wydawało się skomplikowane na początku, ale szkolenia krok po kroku robię i już miesiąc pyknął ani się obejrzałam. Team Leader na FOL zmiana B naprawdę spoko, wogole cała ekipa jest wporzo, ekipa z kontroli jakości i utrzymania ruchu tez wporzo. pierwsza firma w której widzę że produkcja i utrzymanie się lubią i współpracują.

Jonasz

Jestem nowy, na produkcji Linie, pierwsze dwie wypłaty bardzo na pozytywie, nawet bonus świąteczny się załapałem. A jeszcze mówią mi że zmiany, że jak się ogarne z ukończeniem szkolen to lepsza stawka wpadnie. Spox.

@Jonasz

no to bonusu idzie pogratulować, a dlaczego udało się na niego załapać? efekt dobrej pracy czy każdemu po takim stażu dali? i jak on jest przyznawany, każdy po równo czy jakoś proporcjonalnie do osiągnięć czy czego?

@Jonasz

A można mniej więcej wiedzieć jakie wynagrodzenie? Bez premii ? I jaki system 4 brygadowy 8 h czy 12 h ?

@Jonasz

Zachęcające słowa. A można wiedzieć, co to za szkolenie jest? I czy to firma je finansuje? To jest obowiązkowe szkolenie na tym stanowisku, czy jakieś dodatkowe właśnie, aby mieć lepsze warunki?

@Halina

Z tego co się się zorientowałem to bonus świąteczny dostałem zgodny z zasadami, mile zaskoczenie bo w i innych firmach nowych pracowników wiele rzeczy omija, bo za krótko pracują, a tu miła niespodzianka.

@Karolina

Karolina mam przypisana listę szkoleń które dotyczą pracy, jest trener produkcji, są liderzy którzy szkolą i sprawdzają czy wszystko pokumałes i potrafisz pracować zgodnie z procedurami. Na wydziale mi powiedzieli, że jak to ogarniesz to możesz wyższa pensje dostać. Zobaczymy jak będzie. Na razie mega spoko, przede wszystkim ludzie fajni.

@Jonasz

tak z marszu dadzą więcej czy to od miesiąca jakiegoś będzie zależeć? to ciekawa jestem o ile średnio więcej by fatycznie dali. a wracajac jeszcze do bonusu to jakie jeszcze w ciągu roku są?

@Halina

Dają z marszu. Jak nie masz szkoleń to jesteś zaliczany jako pracownik pod nadzorem. Po ukończeniu szkole! Jest podwyżka bo jesteś pracownikiem samodzielnym.

Halina

Czyli tak naprawdę nie ma z tym problemu i każdy stanie się tym samodzielnym prędzej czy później? To ile średni staż pracy może wynieść obecnie na produkcji i czy mam szansę awansować na brygadzistę?

W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Johnson Matthey Poland? Czy kandydat na stanowisko Customer Service Executive powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.
logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
Elmo

Nie polecam pracy w tej firmie ponieważ ta firma wogle nie liczy się z ludzmi co doskonale obrazuje wprowadzenie 2 lata temu systemu 12 godzinnego na zasadzie jak coś Ci się nie podoba to możesz się zwolnić. Pięć 12 godzinnych zmian w tygodniu i to jeszcze na nocki powinno być zakazane w kodeksie pracy. Człowiek nie ma czasu porządny na odpoczynek i regeneracje organizmu a 12 godzin pracy na nocnej zmianie 3 dni pod rząd to jest masakra. Dodatkowo firma robi wszystko aby nie uznać warunków szkodliwych pracy na niektórych działach np. na waschcoacie gdzie są mega niebezpieczne rakotwórcze proszki i żrące kwasy i inne niebezpieczne substancje. Kiedy doszło tam do wybuchu worka z raktotwórczym proszkiem to było takie skażenie że pracownicy tego działu przez 2 dni nie byli tam wpuszczani a pomiary w tej firmie to i tak pic na wode fotomontaż nie istnieje szkodliwe nawet gdyby ktoś świecił się na niebiesko. Także pomimo dobrych zarobków nie polecam tu pracy bo zdrowie ma się tylko jedno a to jest ciężka rakotwórcza chemia. Jak tu pracowałem to często zapadałem na zapalenie zatok a jak się zwolniłem to problem z zatokami minął jak ręką odjoł zresztą jak się wchodzi na hale na 8 metrze to od razu czuć te ciężkie powietrze także nie polecam tu pracy ewentualnie jako praca na przeczekanie zanim nie znajdzie się czegoś innego.

Inteligentna
@Elmo

Po pierwsze nie wybuch - wyciek pyłu. Po drugie, z wszystkich faktycznie niebezpiecznych substancji rozsypała się sproszkowana glina. System ma wady i zalety, są ludzie którzy za nic nie wrócą na 8h, a są którym 12h sie nie podobaja. Gdy się 12h nie podoba należy zmienić pracę, bądź spróbować przenieść się na inny wydział produkcji - jest produkcja soli z zmiana na 8h i wkrótce 3cia linia. Wylewanie frustracji w internecie tego problemu nie rozwiązuje ;)

Job

Naprawdę firma chce wrócić do systemu na 3 zmiany? Jeśli to prawda to szkoda bo na 4b więcej kasy można zarobić. Ciekawe jakie są powody takiej decyzji.

Rajtor
@Job

Wypytałem Linie, utrzymanie ruchu i Waszkot i nikt nie słyszał o zmianie na 3 zmiany, tak więc plota jakąś póki co.

Stary Batcher
@Job

Po firmie która  operatorów produkcji ma za nic i traktuje ich jak by byli nikim można się spodziewać wszystkiego. Dlatego wcale bym się nie zdziwił jak by nam zmienili system na 4 brygadowy ale  8 godzinny  i wolny weekend będziemy mieli raz na 3 miesiące.  Już kiedyś chcieli taki system wprowadzić ale za dużo ludzi chciało odejść więc zgodzili się na 4 brygadówkę 12 godzinną z informacją że jak będzie za dużo pomyłek i strat z powodu przemęczenia operatorów spowodowanych pracą po 12 godzin to wprowadzą system 4 brygadowy 8 godzinni  tylko że wtedy będziemy mieli zero życia prywatnego.

@Stary Batcher

Operatorów ma za nic i traktuje jakby byli nikim - co przez to rozumieć? Słabe pieniądze między innymi?

@Stary Batcher

Wszędzie fajnie gdzie nas nie ma.

SapMaster

No właśnie ciężko uwierzyć, bo akurat mało ludzi odchodzi z produkcji, mało kiedy mamy teraz nowych ludzi w zespole. Chyba w biurach większe zmiany widzę.

Job

Dlaczego piszesz, że jest tak źle w tej firmie? Właśnie zastanawiam się nad złożeniem CV więc chętnie się dowiem. Głównie chodzi o stawkę, atmosferę?

Stary batcher
@Job

Owszem z produkcji mało ludzi odchodzi bo tam potrafią zrobić porządek z kierownikami tak jak np. ostatnio wywalili kierownika za złe traktowanie pracowników a nie tak jak  na waschcoacie z powodu tego że menagerka wszystko  tuszuje co robią liderzy i kierownicy w stosunku do operatorów i zresztą sama ma opetatorów za  nic  to co chwile ktoś się zwalnia z tego powodu  albo zostaje zwolniony przez nią dyscyplinarnie jak ktoś  powodu przepracowania popełni jakiś błąd i narobi strat. Najpierw lądujesz u niej na dywaniku i jak dasz rade się z tego wytłumaczyć to ok jeszcze porobisz a jak nie dasz rady się wytłumaczyć to dyscyplinarka i ciągle jest rotacja przez co nie można utrzymać stałej kadry i nie ma komu robić i przez to pracujemy na 3 albo i 4 tanki na raz a potem zdziwienie że są pomyłki i straty na miliony. A to jest to praca specjalistyczna z ciężką i drogą chemią gdzie wszystko powinno być robione powoli i dokładnie a nie szybko i byle jak na zasadzie jakoś to będzie a jak nie to operator jest winny  bo przecież nie lider czy kierownik który pędzi do roboty. Do tego firma zmienia sobie system pracy jak chce  bez konsultacji z operatorami raz na 4 brygadówke potem na 3 zmianówke potem znowu na 4 brygadówke wogle nie licząc się z tym że ludzie mają już poukładane życie pod np. 4 brygadówke typu podział opieki na dziecmi niektórzy w dni wolne jeszcze gdzieś dorabiają do pensji bo  wcale tu zarobki nie są aż takie wysokie a firma sobie nagle zmienia system pracy wogle nie konsultując tego z pracownikami i nie licząc się z ich życiem prywatnym. Dlatego żebyśmy się nie zdzwili jak wprowadzą 4 brygadówke 8 godzinną i będziemy mieli normalny weekend raz na 3 miesiące.

Ura
@Job

Kablowanie typu "enabloniki" ktore jest na porzadku dziennym. Jeden dzial na drugi stale szuka haków i zwalania winy. Wieczna spychologia i walka między brygadami. "Góra" zamiast zrobić coś zeby atmosfera sie w firmie poprawila dziala w drugą strone. Atmosfera tragiczna. Zarobki spoko ale tylko jak potrafisz zacisnac zeby i sie najlepiej nie odzywac jak cos Ci nie pasuje. Jak sie odezwiesz to szybko wylecisz

Barbara
@Ura

Ale po co pracownicy tak na siebie szukają haków? Mają z tego jakieś korzyści czy to robią żeby lepiej wypaść w oczach przełożonych?

Lutos
@Barbara

Dokładnie jeśli chcesz pracować w tej firmie to musisz zaakceptować to że będą Cie traktować jak byś był niczym tu masz tylko robić i się nie odzywać a jak się odezwiesz albo coś Ci się nie spodoba  to szybko wylecisz. A pracownicy oczywiście że donoszą na siebie tylko i wyłącznie po to aby przypucować się przełożonym. Niestety w ciągu 2 lat atmosfera w tej firmie tak się popsuła że szkoda gadać kiedyś to była fajna firma a teraz kolejna montownia z kiepską atmosferą i pogardą dla zwykłego pracownika ze strony szefostwa.

Seb
@Lutos

Bzdury piszesz, jest OK jak mało gdzie. Szacun przede wszystkim i to cenię

Były magazynier
@Seb

A tobie płacą za promowanie tej firmy że tak ją zachwalasz na forum czy raczej brakuje wam chętnych do pracy jak tylu ludzi wam  uciekło do nowego opla cóż może jak dacie taką podstawe jak w oplu płacą i zrobicie normalny system pracy od poniedziałku do piątku a soboty 100% płatne i to dla chętnych to może chętnych znajdziecie do pracy dla bo za darmoche nikt się nie będzie dla was wysilał dacie 6000 tysi brutto to ludzie się znajda do pracy.

Też odchodze
@Były magazynier

Jeszcze powinni warunki szkodliwe płacic  za tą rakotwórczą chemie którą tam ludzie wdychają bo czuć ją aż na production lines a na waschcoacie to już wogle tam wszystko jest siwe z tych proszków które tam dozują. Także niech się nie dzwią że ludzie do opla uciekają bo nie dość że można tam nawet 5500 brutto wynegocjować to jest tam normalna czysta robota bez tej rakotwórczej chemi a nie to co tutaj syf kiła i mogiła i jeszcze te ich enabloniki tylko jeden na drugiego kabluje żeby się przypucować liderowi i przez to  jest kiepska atmosfera w tej firmie. A jakaś paniusia z klimatyzowanego czystego biura która sobie siedzi w paputkach pisze głupoty na forum i zachwala tą robote  choć tak naprawde nie ma pojęcia jak wygląda praca na hali a tylu ludzi uciekło już do opla że nie ma komu robić.

A JA ZOSTAJE
@Były magazynier

Już mnie stellaOpel bajerował, ale ja się na te umowy nie dam nabrać drugi raz. Potem do odstrzału się leci z dnia na dzień, a czasy niepewne teraz, bez roboty ciężko by było.

Tzn?

Jeszcze magazynier
@Też odchodze

Siema gościu :D Dokładnie. Biurwy (usunięte przez administratora) wiedzą, chaos w zarządzaniu to ich zasługa. Tylko my operatorzy na poszczególnych działach potem musimy jakoś działać w tym (usunięte przez administratora) i robić tak żeby to jechało... Masa młodych bez doświadczenia na stanowiskach decyzyjnych/biurowych no i tak to się kręci jak mieszadło na waszkocie :P

Udete1
@A JA ZOSTAJE

Byłem na rozmowie dziś niby do Stella,a jednak zatrudnienie przez agencje. W d..mam takie szachrajstwo, zostaje w jm

A JA ZOSTAJE
@A JA ZOSTAJE

No i miolzech racja żeby zostać w jm. Pod Oplem już strajkują, nie takie kolorowe się to okazało jak obiecywali, sam żałują ci co odeszli, całe szczęście zech się wstrzymoł

Zalamany
@A JA ZOSTAJE

A ja się dałem nabrać stenatis i teraz nie ma powrotu, mądry człowiek po szkodzie

@Job

Jaki jest system pracy u was w firmie 8 godzinny w systemie 4b czy 12 godzinny w systemie 4b ?

@Job

Jaka jest u was praca ? W systemie 4B - 12 godzinnym czy 4B - 8 godzinny ?

Hej szukają teraz pracownika na stanowisko Junior Mechanical Design Engineer. Piszą tam o extra benefitach pozapłacowych. Wiecie o jakie konkretnie chodzi? Co oferują?

Joł
@Karolina

Owoce w środy, darmowa herbata i kawa z automatu, dofinansowanie do odgrzewanych posiłków i kanapek ze starych bułek. Karta Multisport. Ubezpieczenie dodatkowe. Dodatki do wypłaty na święta. Extra benefity. ???? Są też jakieś wyprawki szkolne dla dzieci. Wczasy pod gruszą. Luxmed.

Realny
@Joł

Owoce co dwa tygodnie darmowa herbata i cukier tak kawa z automatu płatna nie ma dofinansowan na posiłki i kanapki karta Multisport jest ubezpieczenie jest dodatek na święta ???????????? jakie benefit??????? O szkole niewiem a grusza jest ????może pomogłem pozdro aha nie Luxmed tylko E nelmed

Joł
@Realny

Piszesz o JM w Gliwicach? Napoje z automatów mamy za free. Breloczki którymi odbijasz się w automacie żeby pobrać kanapkę. Na kantynie odbijamy się kartą i pracodawca dofinansowuje nam obiady. Z wypłaty odciągany jest podatek. I mamy Luxmed. Chyba się kolego zaplątałeś albo nie pracujesz w JM w Gliwicach. Albo pracujesz w bateriach a to dwa różne zakłady. Tu chodzi i Clean Air. Katalizatory.

@Joł

Tak nieśmiało dopytam, wy na ten breloczek to macie jakieś limity? I ogólnie to ciekawe, że warunki tego typu miałyby się tak różnić zależnie od lokalizacji, nie powinno być to samo? to od czego to zależy?

@Realny

Wszystko się zgadza, tylko pomyliły ci się fabryki. To jest forum Clem Air a nie Battery Systems

@Halina

Limity są 15 zł dziennie. A różnice są, bo nie różnimy się tylko lokalizacja. Powiem inaczej. Nas łączy tylko nazwa.

Olga
@Joł

W porządku, a stawka jaka ogółem na umowie aktualnie? Dodatki dodatkami, ale pensja to podstawa, a nie widzę nic na ten temat aktualnego.

@Olga

Stanowisko o które pytasz jest w firmie JM Baterry Systems a jesteś na Forum JM Clean Air.

Jan

Jak wygląda u was przerwa świąteczna, od kiedy do kiedy jest wolne? Wracacie od razu po Sylwestrze czy kiedy?

Zen
@Jan

Podobno na produkcji 24 grudnia stajemy i wracamy 3 stycznia, ale warto potwierdzić

Ida

To niesprawiedliwe,my tyramy na setkach żeby zdobyć odpowiednią normę i mamy nagrodę wygrana.Inni to mają gdzieś i śmietanę spijają.Nie powinni nic dostać.Niech chodzą na setki to rozumiem.Jalby nie my to mieliby figę.

Strefion

Ile czekaliscie na informacje zwrotną po rozmowie kwalifikacyjnej? Minął tydzień, na razie nikt nie dzwonił. Zawsze jest informacja wtedy kiedy chcą zatrudnić i wtedy kiedy nie też?

@Strefion

Cześć, ja czekam od 18 .11,2022 i też cisza a odpowiedz miałem mieć w czwartek. Tak że czekamy dalej , pozdrawiam.

Spawn
@Kandydat

Jesli rozmowe mieliscie z Pania M. to sobie poczekacie, tam jest tez taki pseudo kierownik mlody, ktory ma zalosne doswiadczenie zawodowe i prawie nic nie wie, on lubi noskiem krecic; kandydaci mu sie nie podobaja czesto

Nikomiki

Cześć jak wyglądają zarobki , jaki jest system pracy dla przykładu pracuje w firmie NGK ale nie pasują mi 12 h moje zarobki to przedział od 4300-5000 na rękę pracuje koło 5 lat

Były NGK
@Nikomiki

Buahaha... Kto odszedł z NGK ten wie że powyższe to ściema, nie ma tak dobrze w NGK z 5 letnim stażem, może Ci co 10 lat i więcej pracują i mają mnóstwo nadgodzin i premie, ale nie goły i wesoły nowy

Nikomiki
@Były NGK

To ze ty miałeś daremne podwyżki to nie moja wina tyle dostaje na rękę z wczasami koło 6 tys a brutto z dodatkami za zwykły miesiąc wychodzę koło 5300 bez nadgodzin ale nie pasują mi 12 h zmiany dlatego się pytam bo za podobna kasę. Bez problemu mogę się zwolnić

@Były NGK

Skoro tak to na Twoje oko ile realnie będzie z tym 5-letnim stażem?

Michal

Witam pojawiła się oferta pracy na magazyniera, zastanawiam się nad aplikacją, tylko jestem z Tychów czy są osoby dojeżdzajace z tej właśnie miejscowości

JoAn

Cześć. Czy jeździ ktoś może z brygady B z Knurowa? bądź okolic ?

Lelo
@JoAn

w kantynie jest tablica ogłoszeń i tam się ugadujemy na wspólny dojazd poprzez dawanie ogłoszeń. Ja już mam ekipę z Zabrza dogadaną, Knurów też jest u nas.

Dzień dobry. Jak najlepiej aplikować do magazynu jako operator wózka?

J/e
@Kandydat

Dzięki za podpowiedź:(

@J/e

Smutne, że nikt nie wiedział... :( Ciekawa jestem na jaki sposób się ostatecznie zdecydowałeś?

Nowa

Witam, w jakim systemie pracuje się na produkcji ? 3 zmiany po 8 h ?

mmmmmm

Czy ktoś wie jak nazywa się firma która nalicza wypłaty .

Aleksandra
@mmmmmm

To ta firma bezpośrednio tego nie robi?

@Aleksandra

Mnie bezpośrednio rekrutowali i zatrudnienie też bezpośrednio przez JM.

Aleksandra
@Szogun

Czyli wypłaty tez przez nich masz?

@Aleksandra

Tak, umowę mam z JM mam, czysty temat.

Tak, z JM dostaje kasę.

Serwus
@Szogun

Potwierdzam, dziś moja pierwsza wypłata z JM przyszła, wszystko zgodnie z informacjami z rekrutacji

!!!

Pani z HR Magdalena to wielka porażka. Mam nadzieję , że tak jak ona podchodzi do potencjalnych kandydatów tak kiedyś ona zostanie potraktowana.

Czarna17
@!!!

Ja tam sobie chwalę, własnie dlaczylam do JM z rekrutacji prowadzonej przez p. Magdę, miła i ludzka. Jedna z fajniejszych rekrutacji jakie miałam, a bywało różnie.

@@@
@Czarna17

Dokładnie Pani Madzia super Rekruter, więcej takich ludzi i życie byłoby łatwiejsze ????

Podwyżka

Wiadomo już coś czy będą jakieś konkretne podwyżki w tym roku i kiedy?

Lajkonik
@Podwyżka

Tak, wiadomo że będzie wiadomo w lipcu jak jest.

Operator
@Lajkonik

Miejmy nadzieję, że dadzą coś konkretnego, konkurencja coraz większa, a na przykład na Production Lines stawka nie powala z nóg, jeszcze te nadgodziny do odbioru za dzień wolny....

Ciekawy
@Operator

Ciekawa opinia, jestem zainteresowany właśnie Production Lines, ale czytając Twoją opinię to zarobki chyba słabe są na tym dziale i jeśli z tymi nadgodzinami to prawda to mega słabo....

Magdalena
@Ciekawy

O co konkretnie chodzi z tymi nadgodzinami? Jak się weźmie dzień wolny trzeba je wyrobić? Jest na nich jakaś wyższa stawka?

Średni Batcher
@Ciekawy

Jeden pyta o brutto, drugi o netto... No to się dogadaliście i faktycznie macie prawo wnioskować ze słabe zarobki. Żal.pl. Kto pracuje ten wie, że nie tylko sama stawka ale i cała otoczka jest ok i że na koniec miesiąca zarobki lepsze niż gdzie indziej w strefie, a już na pewno lepsze warunki pracy niż w NGK. Ze juz o premi rocznej nie wspomnę. Kto się zna na matematyce i roczne zarobki podzieli na 12 mcy, ten wie że biedy w JM nie ma, wręcz przeciwnie. Pozdro dla Kumatych, nieuki niech dalej snują teorie spiskowe i zostawia miejsce dla Kumatych.

Seb
@Średni Batcher

Pełna zgoda, ziom

Si
@Średni Batcher

Dokładnie. Roczny podziel na 12mscy . Socjal przyzwoity bardzo .

Woytech
@Podwyżka

Nie dostałem nigdy takiej premii na strefie, można powiedzieć że miesięczna pensja razy 10, naprawdę przyzwoite.

Razor
@Woytech

Fajny zastrzyk gotówki ta premia, jest o co się starać.

Tatuaż

Czy praca na 0 m jest ciężka fizycznie?

Czarna 17

Czy wiadomo jaka agencja rekrutuje

Zostaw merytoryczną opinię o Johnson Matthey Poland - Gliwice

• Jak się pracuje w Johnson Matthey Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Johnson Matthey Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 284.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Johnson Matthey Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 188, z czego 68 to opinie pozytywne, 54 to opinie negatywne, a 66 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Johnson Matthey Poland
4.1/5 Na podstawie 350 ocen.
  • Alberta Einsteina 6
    44-109 Gliwice