Opinie o Johnson Matthey Poland w Gliwice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Johnson Matthey Poland. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Johnson Matthey Poland o rekrutacji.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Johnson Matthey Poland w Gliwice

Krzysztof Antosik

Pracuję w tej firmie już prawie 3 lata w dziale washcoat. Bezpieczeństwo tutaj stoi na bardzo wysokim poziomie, codziennie spotykam mnóstwo życzliwych ludzi, na których zawsze można liczyć, a przełożeni są kompetentni i ufają podwładnym. Jest wiele możliwości rozwoju i okazji, żeby móc się zaangażować w coś dodatkowego, a każde wyjście poza zakres swoich obowiązków jest nagradzane adekwatnie do zasług. Ilość benefitów, premii, wysokość zarobków oraz dobrze wyposażone stołówki sprawiają, że warunki pracy w Johnson Matthey nokautują warunki pracy w innych firmach, a sama firma stawia na automatyzacje i ciągły rozwój dzięki czemu codziennie praca staje się coraz lepsza i bezpieczniejsza.

@Krzysztof Antosik

Nokaut mówisz? :D czyli uważasz, że warto złożyć papiery na technika automatyka? Oferta obecnie wisi na takim portalu i właśnie reflektowałem. Teraz przy tym opisie jednak zastanawiam się nad tym z innej strony, czy będę mieć sporą konkurencję i czy trudno będzie się dostać? co byście mi doradzili w kontekście rozmowy?

Ferrata

Jeśli masz odpowiednie kwalifikacje i właściwe podejście do pracy to masz szansę się dostać.

Mlody
@Krzysztof Antosik

Tak zarobki są tu tak wysokie że ledwo zarobi się max 4500 i to z tymi dodatkami weekendowymi gdzie w ngk to zarabia się 5000 tysi więc zarobki są tu marne

Krzysztof Antosik

Aplikować zawszę warto. Nie wiem ile osób może być chętnych na to stanowisko, ale z doświadczenia wiem, że czasami długo czeka się na odpowiedź. Jeśli chodzi o rozmowę rekrutacyjną to przede wszystkim warto być szczerym i mieć pozytywne nastawienie.

Reft
@Mlody

Dokładnie zarobki to max 4500 zł. Praca w systemie 4 brygadowym po 12 godzin 15 dni masz usunięte z życia bo spędzasz czas w pracy z dojazdami 14 godz 8 godzin  snu 2 godziny by się ogarnać zrobić sobie jedzenie na następny dzień  pracy i nie ma czasu na cokolwiek innego  do tego masz tylko  17,5 dni urlopu na cały rok nawet jeżeli masz przepracowanych ponad 10 lat bo zabierają ci 1, 5 dnia urlopu za 1 dzień.To w skrócie ale najprawdziwsza prawda. Do tego praca w soboty i niedziele za normalną stawkę.

@Reft

No właśnie ta normalna stawka mnie zdziwiła, ale to chyba normalne jednak dlatego trybu? (nie mam jeszcze w nim doświadczenia) chyba także nie rozumiem tego wtrącenia o ucięciu polowy z dnia urlopu? Piszesz, że po 10ciu latach 1,5 przechodzi w 1 czy cos źle rozumiem?

Ex pracownik
@Krzysztof Antosik

A ja nie polecam pracy w tej firmie a już w szczególności na washcoacie gdyż zakres obowiązków przekracza możliwości jednej osoby, niski poziom kadry kierowniczej (nie wrzucam wszystkich do jednego wora, ale w moim przypadku tak było), brak umiejętności zarządzania, faworyzacja innych pracowników, z perspektywy czasu rozmowy 1:1 również odbywały się w sposób nieprofesjonalny. Do tego dochodzi brak komunikacji we własnym zespole, podkopywanie do przełożonego, obgadywanie za plecami i brak jakiejkolwiek współpracy pomiędzy zmianami. Jeden wielki wyścig szczurów. Jedyne co zostało wyciągnięte z tej firmy to fajne doświadczenie, ale i to mnie nie przekonuje abym nie żałował tego z kim przyszło mi pracować. Atmosfera pracy, jest to jeden z ważniejszych czynników które wpływają na zdrowie psychiczne i fizyczne, a tutaj jej nie było.

Teo

Pracuje się po 12 godzin więc wychodzi półtorej dnia pracy gdyż normalna dniówka wynosi 8 godzin i tak samo jest z urlopem jak bierzesz dzień wolnego to zabierają Ci półtorej dnia z racji tego że godzinowo wychodzi Ci 12 godzin wolnego czyli wychodzi półtorej dnia urlopu. Jak masz staż pracy ponad 10 lat i przysługuje Ci normalnie 26 dni urlopu to tu masz tylko 17,5 dnia urlopu. Wezmiesz na urlop wypoczynkowy 7 dni urlopu żeby mieć 2 tygodnie i dostać kase na wczasy pod gruszą to zabierają Ci 10.5 dnia urlopu i zostaje Ci tylko już 7 dni czyli de facto 4 dni więc każde wolne trzeba sobie dobrze przemyśleć albo chodzić na krew co 2 miesiące albo kombinować z l4.

Anon
@Krzysztof Antosik

My wiemy kim Pan jest i każdy kto pracuje w tej firmie wie, że to co piszesz to zwyczajna ściema. Pisanie Enablonów i podpierdzielanie wszystkich dokoła nie jest wyznacznikiem najwyższych standardów, a już na pewno nie jest wyznacznikiem wysokich standardów współpracy. Problemem tej firmy są właśnie tacy ludzie jak Pan i dlatego ta firma przypomina (usunięte przez administratora) w którym każdy, każdego chce wdeptać w ziemie w zamian za poklepanie po ramieniu. Przykro się patrzy jak ta firma z wysokiego poziomu, zaczyna przypominać opresyjny zakład rodem z Teneco.

Mustang

Niestety firma zmierza w kierunku, którego jeszcze kilkanaście miesięcy temu, nikt się nie spodziewał. I o ile branża automotive zawsze falowała ze skrajności w skrajność, o tyle w JM najbardziej boli brak pomysłu na przyszłość. Jako pracownik mam świadomość, że jestem tylko trybem w wielkiej machinie. Ale aby machina pracowała prawidłowo, trzeba o nią dbać. Została nas garstka - ludzi ze "starego" składu, z doświadczeniem i wiedzą. Czasy profesjonalizmu, którego przedstawicielem był Manager z UK, minęły niestety bezpowrotnie. Szkoda, bo kiedyś praca w JM była powodem do dumy. Obecnie jest wielkie wyczekiwanie na to, co przyniesie 1 kwietnia...

Kompetentny
@Mustang

Ta firma tak spadła na psy że żal patrzeć jakoś w innych firmach z branży automotiv są cały czas przyjęcia czy to ngk, stellantis, kirchoff a nie tak jak tutaj. Widocznie nasza firma jest źle zarządzana skoro nie potrafią znaleźć odbiorców na swoje produkty. Ngk też produkuje filtry DPF i cały czasz przyjmują tam ludzi do pracy a nie tak jak u nas.

Zawiedziony
@Mustang

Kiedyś to była firma w której człowiek coś znaczył i był ważny tylko że to było w czasach kiedy prezesem był anglik. Teraz ta firma tak spadła na psy że aż trudno w to uwierzyć. Ludzie wogle w tej firmie przestali się liczyć. Ze starego składu rzeczywiście pozostała już tylko garstka ludzi i pomału się wykruszają. Sam po ponad 4 latach pracy zacząłem szukać nowej pracy bo tu już nie ma sensu siedzieć a tym bardziej że dzieje się po prostu źle. Kiedyś praca w tej firmie była powodem do dumy a teraz to aż wstyd powiedzieć gdzie pracuje a przede wszystkim jakie jest podejście do pracownika.

Johny
@Mustang

To co się teraz dzieje obnaża tylko niekompetencję ludzi zarządzających tą firmą od liderów, po kierowników jak i inżynierów po samego prezesa który zapomniał że to ludzie tworzą firmę a nie tylko kadra zarządzająca. Ludzie nie przychodzą do pracy dla przyjemności tylko dla pieniędzy żeby utrzymać rodzinę i żyć godnie, a za 4500 to jedyne o czym pracownik myśli to jak najszybciej stąd uciec do innej pracy i zapomnieć o tym zakładzie, bo jedyne co będzie pamiętał z tego zakładu to jak nie powinno się traktować pracownika, a korporacje takie jak JM wszystko robią kosztem pracownika ten zakład stanie i nie potrzebny będzie tutaj strajk taka jest prawda o firmie. Do tego jeszcze ta firma trzyma i płaci takim co nic nie robią i marnują czas i pieniądze firmy więc powstaje pytanie czy nie lepiej zapłacić dobrze ludziom którzy dobrze wykonują swoją pracę i firma ma z tego zyski, a nie zamęt w firmie wprowadzany przez takich ludzi którzy mają fikcyjne stanowiska typu 5S po to aby sprawdzać czy długopis jest na właściwym miejscu albo szufelka do zamiatania. Czy góra jest aż tak ślepa że nie widzi ilu ludzi zatrudnia co nic nie robią i zarabiają nie małe pieniądze, wystarczy przejść się po halach od razu by ich wyłapali to nic trudnego, mała podpowiedź z mojej strony liderzy produkcji na waschcoacie powinni być rozliczani z tego co robią i powinny być zweryfikowane ich kompetencje za które im płaci firma nie małe pieniądze, a nie robią nic nawet tanka albo mix milla nie potrafią zwolnić do produkcji a co dopiero usunąć prostego alarmu. Co po niektórzy to nawet podstaw nie potrafią i nazywacie ich liderami produkcji śmiech na sali…..  Tak samo menagerowie produkcji choćby  menagerka trzeciej lini która tak pilnowała budowy trzeciej lini razem zresztą z inżynierami produkcji że linia została wybudowana z błędem kostrukcyjnym. To są główni winiowajcy tych potężnych strat finansowych przez które mamy teraz sytuacje jaką mamy. I wobec tych ludzi którzy są za to odpowiedzialni powinny zostać wyciągnięte konsekwencje. Chodzi jeden z drugim z laptopem pod pachą obrośnięty w piórka i zgrywa wielkiego inżynierka a nie widzi że coś jest źle budowane, dobrze że budowy tego budynku dla trzeciej lini te inżynierki nie nadzorowały bo byśmy mieli jeszcze katastrofe budowlaną jak by ten budynek został tak wybudowamy jak ta trzecia linia.

Bez obrazy
@Johny

W tej chwili liczy sie głównie płaca....i warunki pracy. A skoro johnson płaci nędznie w najgorszych możliwych warunkach pracy osobiscie nie znam firmy gdzie było powiedzmy ciężej fizycznie, dzwiganie, zapylenie, itp... Traktują ludzi jak rzeczy czyli zatrudniają przez pośrednictwo pracy jak są potrzebni a po kilku miesiącach ich zwalniają jak już są nie potrzebni. No niestety jeszcze rok temu to był najlepszy pracodawca na tej strefie a teraz jeden z gorszych. Rok temu praca tu była powodem do dumy.

Mobil1

Jak tak obserwuje tych nowych pracowników którzy zostali jakiś czas temu przyjęcj to mam wrażenia że Johnson otrzymał DARMOWYCH PRACOWNIKÓW z zakładów penitencjarnych. Ludzie ogarnijcie sie, zacznijcie WERYFIKOWAĆ kogo wy do pracy przyjmujecie jakies standardy chyba w tej firmie jeszcze obowiązują kiedyś tu była szczegułowa weryfikacja kandydatów do pracy a teraz każdego bierzecie jak leci.

Majstro
@Mobil1

A jakie standardy mają obowiązywać przy rekrutacji skoro zarobki są podobne do tych w Żabce

prawde mówiacy
@Kompetentny

Z NGK uciekają ludzie ze stażem 10 lat+. Są ciągle przyjęcia dlatego że nawet Ukrainą nie sa wstanie uzupełnić stanów osobowych. Zostało tam jeszcze kilka działów na których sie da pracować reszta jest cięższa niz na kopalni.

Ricko

Witam. Jestem na etapie rekrutacji do firmy. I chyba już zostałem przyjęty ( po rozmowie kwalifikacyjnej i kwestionariusze osobowe i z wszelkimi danymi do kadr już zostały wysłane). Wiem że będę pracować w systemie czterobrygadowym. Mam pytanie czy już z grafika na dany miesiąc są nadgodziny i czy w wolne dni można chodzić na nadgodziny ,czy wszystkie nadgodziny to setki?

MK
@Ricko

Nie ma żadnych nadgodzin.

Wichura
@MK

Brednie piszesz, każda godzina która w kwartale jest wypracowana powyżej normy miesięcznej zostaje wypłacona jako nadgodzina lub można wybrać tak zwane "Ski". Wypłacane co kwartał

Julita
@Wichura

I to o czym piszesz obowiązywało od zawsze? Chodzi o to, że ktoś pisał to ze dwa lata temu i zastanawiam się jakie po prostu warunki wtedy mogły docelowo przysługiwać?

Hornest

Ta firmą nie ma nic do zaoferowania pracownikowi na dzień dzisiejszy taka jest prawda o tej firmie. Polski prezes pokazał jak się zabija kurę co znosi złote jaja i w tym roku sięgną dna nawet strajk w tej firmie nie jest potrzebny bo za chwilę ona stanie sama tak jak trzecia linia i jak stanęła budowa JM w Koninie a prowadził tą budowe prezes waldemar. Ten facet ewidentnie działa na szkode tej firmy ja nie wiem czy zarząd tego nie widzi czy co. Gdzie ten facet się nie pojawi to zaraz jest katastrofa budowa drugiej fabryki JMa w koninie za jego prezesury tam stanęła, tu za jego prezesury źle została wybudowana 3 linia. Teraz za jego prezesury JM na dzień dzisiejszy nie ma żadnych argumentów żeby zatrzymać pracownika no chyba że praca w pyle i to na max 33 miesiące bo umów na stałe już za kadencji waldka nie ma i to nie tylko dla operatorów ale nawet kierownikom produkcji nie przedłużają umowy tak jak kierowniczce z waschcoatu kórej po 33 miesiącach nie dano umowy na stałe. Ten facet ewidentnie działa na szkode tej firmy.

Realista
@Hornest

Musimy coś z tym zrobić bo nie może być tak że ten (usunięte przez administratora) który  nawet dzień dobry nie potrafi odpowiedzieć przyszedł na gotowe i teroryzuje całą firmę. Przecież to była najlepsza firma na całej strefie każdy chciał tu pracować i to nie tylko z powodu dobrych zarobków. Trzeba się w końcu postawić po prostu w poniedziałek przychodzimy do pracy i nie idziemy pracować tylko siedzimy na stołówce tak samo biuro przyjdzie na 8 do pracy i nie do biura tylko na stołówke do tego w paru chłopa zamykamy brame wjazdową i nie wpuszaczamy prezesa na teren firmy i żądamy przylotu zarządu z angli i zwolnienia go, ile było już takich akcji w polsce że ludzie nie wpuszczali prezesa na teren firmy i nawet policja nic nie mogła zrobić. Trzeba się postawić i już a nie będziemy dali się zastraszać bo zarząd na pewno nie wie co się tu dzieje. To jest nasz zakład który żeśmy razem tworzyli od podstaw bo większość osób czy to z biura czy to z produkcji pracuje tu od początku. Trzeba się postawic i już bo była bardzo dobra firma a teraz jest to (usunięte przez administratora) stanie biuro stanie produkcja to zarząd z Angli sam przyleci zobaczyć co się tu dzieje. A będziemy siedzieć cicho i nic nie robić to za chwile sami stąd wszyscy pójdziemy bo nie da się tu na chwile obecną normalnie pracować czy to w biurze czy na produkcji.

Endriu
@Realista

Dokładnie to co się w tej firmie teraz wyprawia przez tego nowego prezesa to trzeba zobaczyć na własne oczy. Praca w tej firmie to teraz koszmar pod każdym względem. Ci którzy piszą że to fajna firma to chyba mają coś z głowami nie w porządu.

Smutny
@Realista

Strajku nie zrobisz bo jest za duzo pseudo specjalistów od niczego. Chodzą z laptopami po firmie że niby coś robią. Do tego większość kierowników i liderów obrośnietych w piurka. Gdzie taki ci się postawi i zastrajkuje. Jest bardzo duże niezadowolenie wśród pracowników ale cały czas trochę brakuje żeby w końcu doszło do strajku.

Loluś

Naszemu prezesowi to się już całkiem w głowie poprzewracało szkoda że dyrektor, menagerowie i kierownicy działów oraz pracownicy biurowi nic z tym nie robią.  Może niech zaczną pisać do angielskiego zarządu tej firmy a tym bardziej że mają do nich emaile to wtedy może coś z tym gościem w końcu zrobią może zarząd nawet nie wie że 3 linia została źle wybudowana i co waldi tu ogólnie wyprawia.

Myśliciel
@Smutny

Też jestem tego zdania. Najbardziej śmieszą mnie te stanowiska typu 5S. Chodzą i patrzą czy długopis leży na odpowiednim miejscu no komedia!!! I jest wiele takich osób w tej firmie

AB
@Loluś

Co masz na myśli, że 3 linia została źle wybudowana? Poza 3 linią wszyscy dostają info że tam wszystko idzie w jak najlepszym porządku

Z dłuższym stażem
@Hornest

I jeszcze te podwyżki w ostatnich latach to jakieś kpiny z ludzi, zarobki w innych firmach tak uciekły do przodu że teraz żeby JM było konkurencyjne to by co najmniej musieli dać po 1000 zł podwyżki + 500 zł dodatku za te warunki i ten system pracy !

@Hornest

A co ma dyrektor do budowania fabryk. Ani nie odpowiadał za linię trzecią ani za fabrykę w Koninie. Takie decyzje zapadały na spotkaniach zarządu w UK a nie u dyrektora. Fabryka w Koninie nie powstała, bo JM wycofał się z inwestowania w technologie Litowo-Jonowe. Dlatego Battery Materials w Koninie został sprzedany. Mam wrażenie, że ktoś tu nie wiem czym zajmuje się dyrektor fabryki. To nie jest żaden pan na włościach, tylko pracownik, który też ma przełożonego i też otrzymuje polecenia służbowe.

Porządnych ludzi szkoda

Przecież to on nadzorował budowę trzeciej lini i to za jego kadencji została ta linia źle wybudowana, jakoś za czasów kiedy prezesem był Ben to wszystko było budowane bez błedów. I do tego zachowuje się jak taki pan na włościach i to jest taki wielki pan że nie raczy nawet dzień dobry odpowiedzieć. Do tego jest tak bezczelny że jak gdyby nigdy nic sobie bierze z lodówki ciasto które jest podpisane że jest dla konkretnej brygady i zmiany. Takie zachowanie jest po prostu zwykłym chamstwem wobec pracowników, i nie bez powodu nikt go tu nie daży sympatią, bo ten facet nie ma żadnego szacunku do drugiego człowieka a tym bardziej do szeregowego pracownika czy to biurowego czy produkcyjnego. Jakoś jak Ben był prezesem tej firmy to każdy pracownik był wtedy ważny i szanowany i to nie ważne czy pracował w biurze czy na produkcji. Dla Bena ważni byli ludzie i to niezależnie od stanowiska podczas pandemi i podczas braku półprzewodników było bardzo ciężko i jakoś nikogo nie zwalniano poza paroma wyjątkami oczywiście którzy sami sobie na to zasłużyli, bo Ben był szefem sprawiedliwym jak ktoś sobie nagrabił to był zwalniany i to niezależnie od stanowiska, bo został zwolniony i menager działu i kierownicy produkcji i operatorzy też jak sobie zasłużyli i nie było wyjątków żen ten jest kierownik a ten menager. A obecny prezes nie liczy się z nikim oprócz z samym sobą. Za jego kadencji ta firma staje się jedną z najgorszych na tej strefie a jeszcze dwa lata temu to była najlepsza firma i każdy tu chciał pracować ludzie mażyli żeby się tu dostać do pracy. Teraz ta firma stała się pośmiewiskiem całej strefy i żadne slogany nie uratują już dobrego jej imienia no chyba że się w końcu wszyscy czyli biuro i produkcja postawimy i zastrajkujemy. Dla tych co szukają pracy tutaj dajcie sobie na luz z tym adresem zresztą tu są teraz tylko przyjęcie przez agencje pracy i jak już nie będziecie potrzebni to fora ze dwora wypad za brame.

Święta prawda
@Porządnych ludzi szkoda

I pomyśleć że kiedyś to był najlepszy zakład na strefie w którym każdy chciał pracować i to nie tylko ze względu na dobre zarobki a teraz każdy kto może stąd ucieka.

Brego
@Porządnych ludzi szkoda

Ben nie tylko był prezesem ale był prawdziwym LIDEREM tej firmy który wspierał i dbał o swoich ludzi i gdyby każdy był takim szefem jak Ben to ludzie by chcieli pracować w każdej firmie. Niestety oprócze Bena to nigdy już takiego szefa nie spotkałem. Obecny prezes wogle nie liczy się z pracownikami bo pracownika ma za parobka który ma robić i to za jak najmniejszą kase o czym świadczy zmiana systemu na 3 zmianowy żeby mniej płacić i zabranie premi rocznej. Tak samo dyrektor zakładu ma pracowników za nic razem zresztą z menagerami działów wraz kierownikami produkcji i liderami. Kiedyś jeszcze uważałem że obecny menager waschcoatu wspiera i dba o swoich ludzi ale po tym co robił w stosunku do kierowniczki zmiany i w końcu ją zwolnił i to jeszcze przed świętami to już całkowice osiągnął dno moralne. Fakt że ona też miała pracowników za nic co pokazywał jej sposób traktowania podwładnych i pozbycie się przez nią kilku pracowników ale po nim się więcej spodziewałem a nie dna moralnego.

W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Johnson Matthey Poland? Czy kandydat na stanowisko Customer Service Executive powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.
Leszno

Ciekawe z czego wynika tamto stwierdzenie, że nie będzie premii rocznej skoro rok ledwo się zaczął? No i po co pisaliby o tym dodatku w ofercie? Specjalista ds. kontroli finansowej normalnie ma wpisane, że występuje nagroda roczna. Po co mieszać kandydatom?

Bezio

Skoro przechodza na 3 zmianówke to niech dadzą jakaś godną podwyżke a nie za pół roku będziemy robic już za najniższą krajową.

Pikol
@Bezio

Po prostu jak tak dalej będą kombinować jak tu ludziom obniżyć pensje i dzadzą takie słabe podwyżki jak w zeszłym roku to po prostu ludzie zaczną odchodzić bo JM już wcale nie jest konkurencujny w stosunku do innych firm na tej strefie. A z tej firmy już odeszło tyle wartościowych pracowników że możnaby z nich stworzyć firmę konkurencyjną więc niech nowy prezes przestanie kombinować bo kolejni ludzie odejdą bo nikt nie będzie robił za jakieś drobne. Tak samo tyczy się zmiany systemu na 3 zmianowy wielu ludziom to nie odpowiada bo w obecnym systemie jest jednak te 15 dni wolne i wszystko jest czas pozalatwiać. D tego są w miare dobre zarobki przez te dodatki weekendowe i mniej na paliwo sie wydaje bo dojezdża się tylko przez 15 dni w miesiącu dlatego wielu ludziom nie odpowiada zmiana systemu na 3 zmianowy.

Gicio
@Pikol

Dkoładnie sporo się oszczędza na dojazdach bo dojeżdża się tylk 15 dni a jak zmienią na system 3 zmianowy to nie dość że mniej zarobimy to jeszcze więcej na paliwo wydamy. Ta firma po mału schodzi na psy i pomyśleć że kiedyś to był najlepszy zakład na strefie a teraz aż żal patrzeć na to co się tutsj dzieje.

Mimo
@Pikol

Nie ma na co czekać aż zmienią system na 3 zmiany bo będzie tylko wielkie rozczarowanie z powodu zarobków trzeba za wczasu szukać innej pracy a w każdej innej firmie zapłacą mi lepiej na dzień dobry niż w johnsonie. Kompletna strata czasu i zdrowia taka jest prawda o tej firmie. Ja zwykły pracownik produkcyjny, podpowiem ci prezesie waldemarze że jeżeli firma nie stanie się konkurencyjna finansowo względem innych zakładów, i to bardzo konkurencyjna, to będziecie mieć bardzo kiepsko z przyjęciem dobrych pracowników, a już na pewno nie zatrzymacie bardzo wielu doświadczonych osób, które się wypaliły zawodowo w tym zakładzie bez przyszłości. Więc radze panie waldku przy przejściu na system 3 zmianowy dać każdemu operatorowi po minimum 1000zł podwyżki brutto bo inaczej będziesz miał pan spore braki kadrowe, dlatego proponuje wstrzymać się z likiwidacją działu HR bo mogą być potrzebne każde ręce do pracy.

Smutny

Tej firmy juz nikt nie traktuje poważnie.To świadczy o tym że firma jest źle zarządzana. W praktycznie każdym ogłoszeniu pracy zarobki są dużo wieksze jak w JMie za niedługo będą tutaj (usunięte przez administratora)pracować w ramach odbycia kary Waldi pewnie już o tym mysli bo produkcja przecież musi jakoś iść.

Pytanie o kobiety na produkcji już padło i zastanawiam się jak ich liczebność może się prezentować także w innych działach? Dodatkowo od ponad tygodnia widnieje oferta pracy na wózek widłowy. Czy kobiety także na nich jeżdżą? Są operatorkami? Nie widzę po opisie by trzeba było cos bezpośrednio dźwigać wiec pytam

Hope

Jak najbardziej są zatrudniane, nie ma ograniczeń, ale też oczekiwania są identyczne, jak w stosunku do mężczyzn. Kilka godzin przerzucania substratów ważących ok 2kg sztuka co 5 sekund, bądź naważanie prochów i transportowanie ich w 10kg wiaderkach to standardowe cięższe prace jakie mogą Cie spotkać w czasie zmiany. Dobrze byś miała UDT to od razu możesz wieszach tonowe big bagi na jednostkach dozujących. Na magazynie również kobiety są operatorkami wózków. Także firma jest otwarta na kobiety, ale trzeba harować. No i poza biurem trzeba mieć świadomość że pracuję się w chemii

Operator wózka.

Pracuje u nas sporo kobiet. Mniej więcej 1/4 załogi magazynu. Wszystkie prace wykonuje się przy użyciu sprzętu. Nie ma tu praktycznie dźwignia ręcznego. Kiedy się zatrudniałem, to dostałem rękawiczki robocze, które pierwszy raz musiałem ubrać po trzech miesiącach pracy.

Real

Nie jedna z najlepszych, ale zdecydowanie najlepsza firma!! Niestety, jak już kolega napisal, biznes jest biznes, a branża automotive nie ma zamówień i nie dotyczy to tylko JM. W takiej sytuacji strajki równają się głupota do kwadratu i przyspieszenie redukcji produkcji w Polsce i przeniesienie jej w tańsze regiony świata. A może jeszcze jest szansa? Może nie ma jeszcze ostatecznej decyzji?

Jamasito
@Real

Najlepsza firma to była 2,3 lata temu za czasów angielskiego prezesa a teraz to aż żal patrzeć. Pracuje w tym zakładzie od początku i widze jak tam firma staje się kołchozem w którym zwykły pracownik nie znaczy nic. I jak to automotive nie ma zamówień jak ngk cały czas przyjmuje a też produkuje filtry do katalizatorów. Stelantis tak samo cały czas przyjmuje a produkują samochody i to dostawcze. Po prostu zaczął rządzić polak i mamy tego skutki.

Pracownik JM

Czy ktoś coś słyszał o przejściu firmy w najbliższym czasie na system 3 zmianowy ? :)

CM
@Pracownik JM

Tak, dziś nam potwierdzili że firma przechodzi cała na 3 zmiany za pare miesiecy. Koniec dodatku weekendowego, który czynił tą stawkę w miare opłacalną...

Wkurzony
@CM

Nowy prezes robi swoje porządki trzeba w końcu wziąść i zrobić strajk a nie będziemy sobie tak pozwalać dawać w poniedziałek zatrzymujemy produkcje i rządamy przylotu zarządu firmy i wnioskujemy o zwolnienie obecnego prezesa.

@ciekawy
@CM

Myślisz że wiąże się to z redukcją etatów?

Pol
@@ciekawy

Możliwe że tak będzie skoro już nie dają umów na czes nieokreślony i mają likwidować dział HR. Niestety ta firma z jednej z najlepszych na strefie robi się jedną z najgorszych.

b@k£ażaN
@Wkurzony

Strajki, protesty itp muszą być z konkretnego powodu. Każda firma na świecie dąży do odpowiedniej optymalizacji swoich wyników finansowych. Jeżeli widać, ze branża nie ma się najlepiej i docierają pewne niepokojące symptomy to firma musi zareagować. Możemy płakać w poduszkę, wyzywać wszystkich dokoła, strajkować i tak to nic nie da. Powód jest banalnie prosty - nie ma zapotrzebowania, trzeba redukować koszty. Skoro podwyższają normy produkcyjne i są w stanie produkować w krótszym czasie tą samą ilość produktów, a przy tym spada liczba zamówień, nie ma nowych produktów o rozsądnym wolumenie normalną rzeczą będzie to, że powstaną luki w planie produkcyjnym. Niestety utrzymanie hali wiąże się z wysokim kosztem na który firma nie może sobie pozwolić. My jako pracownicy jesteśmy tylko narzędziem (istotnym) ale działamy w interesie firmy, więc normalną sprawą będzie, że musimy dostosować się do tego co proponuje nam na obecną chwilę pracodawca. Takie sytuacje miały już miejsce w tej firmie. Nie są to rzeczy na które mamy wpływ i mamy tylko dwie opcje albo się z tym pogodzimy albo poszukamy szansy rozwoju po za strukturami tej organizacji

Jamasito
@b@k£ażaN

W czasach covidu też utrzymanie hali wiązało się z wysokimi kosztami i jakoś firma nikogo nie zwolniła i dała rade się utrzymać pomimo tego że produkcja praktycznie stanęła ale wtedy prezesem był anglik który miał inne podejście do ludzi.

QWERTY

Czyli piszecie, że produkcja i tak ma być mniejsza, ponieważ tak mówi rynek a i tak szukają ludzi do siebie? akurat ofertę na utrzymanie ruchu widzę i zastanawiam się czy spowodowane są nabory? dział trzyma się raczej w stałej liczbie? A jakie zarobki przy tym teraz oferują?

Absolutnie nie polecam.

Praca w tej firmie to jedna wielka porażka.... Praca sama w sobie nie jest zła ale kierownictwo to tragedia... Kierownik (usunięte przez administratora) - nic nie można z nim załatwić, anuluje urlopy, (usunięte przez administratora), dopisuje godziny pracy swoim (usunięte przez administratora) typu Lider (usunięte przez administratora) Łamanie BHP jest tam na porządku dziennym !

Hope

Czasy nietykalności tej kierowniczki (chyba że mowa o nowej na nowej linii) już mineły, więc wierze że jak oficjalne skargi się pojawią to w końcu nadejdzie oczekiwana zmiana! Walczmy o odsunięcie nie odpowiednich ludzi od stanowisk!

Hehehe

Witam , czy ktoś może opisać pracę na produkcji tak od A do Z ? Czy praca jest lekka i na jakiej zasadzie wygląda . Wiem że stanowiska są różne ale pewnie praca na nich jest dość podobna . Czy można sobie np. usiąść czy cały czas na nogach , jak kierownicy i przełożeni ? Pozdrawiam

Loren

Dokładnie powinni w końcu z nią zrobić porządek i ją w końcu wywalić z tej firmy za złe traktowanie pracowników tak samo jak ją zwolnili z 2 poprzednich firm za (usunięte przez administratora) i złe traktowanie pracowników wystarczy sobie poczytać o niej opinie na forum firmy sekonix z żor z której to pani U została zwolniona za (usunięte przez administratora)i złe traktowanie pracowników. A tutaj udają że nic się nie dzieje a przez nią dużo ludzi uciekło na inne działy i zmiany albo nawet się zwolniło bo nie wtrzymało z nią psychicznie i woleli się zwolnić niż znosić ten (usunięte przez administratora) z jej strony. Odkąd tu przyszła to zniszczyła całą zmiane, zresztą ona z racji swojej wulgarnej i (usunięte przez administratora)osobowości kompletnie nie nadaje się na to stanowisko gdyż nie ma szacunku do drugiej osoby a to podstawa na tym stanowisku o czym zresztą świadczy fakt że za takie zachowania w stosunku do podwładnych została zwolniona z 2 poprzednich firm a tutaj HR i kadra zarządzająca udaje że nic nie widzi pomimo że od dłuższego czasu dochodzą do nich informacje o tym jak zachowuje się w stosunku do podwładnych kierowniczka u ze zmiany D.

Zniesmaczony
@Loren

Przecież ona ma coś ewidentnie z głową nie w porządku i to widać jak się z nią rozmawia że coś jest z nią nie tak, jak by nic do niej nie docierało jak by sobie kompletnie nie zdawała sprawy że krzywdzi drugiego człowieka, poniża go upokarza bądź czyni mu przykrość. Dla przykładu przychodzimy do biura napić się wody to pani U potrafi nas objechać że 3 raz w ciągu 2 godzin przychodzimy się napić i tracimy na to 3 minuty i już nazbierało się prawie 10 minut, a jak się jej zwróci uwage że sama ma wodopój za plecami i pije kiedy chce do tego sobie popija kawki i herabtki przy komputerze a nam zabrania pić to ona twierdzi że przecież ona nie uważa aby robiła coś złego. Normalnie ręce opadają każdy normalny człowiek potrafi zauwarzyć że coś takiego typu zabranianie komuś picia jest złe a tym bardziej że mamy prace taką że tracimy na nią dużo wysiłku i energi i chce się pić a ona sobie nie ma nic do zarzucenia takie zachowanie nie jest normalne. Do tego jak ktoś potrzebuje urlop to potrafi nie dać bo po prostu nie, chce się zgłosić urlop na żądanie albo l4 to potrafi nie odbierać telefonów i nieoddzwaniać a potem nas objedża że nie zgłosiliśmy L4 itd. i najgorsze jest to że ona twierdzi że nie uważa aby jej zachowanie było złe. Przecież to nie jest normalne zachowanie żaden normalny człowiek tak się w stosunku do drugiego człowieka nie zachowuje a tym bardziej że ona jest dorosłą wykształconą kobietą na stanowisku kierowniczym na którym nie powinna się nigdy znaleźć bo ona nienawidzi kogokolwiek szanować a to podstawa w tej pracy. Zarządzać pracą też zresztą nie potrafi bo 10 robót jest zaczęte i żadna nie jest skończona pomimo pędzi nas krzykami do roboty a mamy najgorsze wyniki ze wszystkich 4 zmian bo ona nawet roboty rozplanować nie potrafi i aż się dziwie że trzymają ją już ponad 2 lata w tej firmie. Zresztą wogle się dziwie jakim cudem ona tu została zatrudniona skoro ją wylali z dwóch poprzednich firm za (usunięte przez administratora) i złe traktowanie ludzi więc jak ona tu przeszła rekrutacje dlaczego nikt w HR nie zadzwonił do jej poprzednich pracodawców i nie wypytał o powody jej zwolnienia zresztą nawet nie trzeba było dzwonić wystarczy poczytać sobie forum sekonixa ile jest tam negatywnych opini na jej temat prosze bardzo pare opini na temat pani U: - opinia anonymousa z forum z firmy sekonix z dnia 25.05.2018 Na samym początku było dobrze jak zostałem zatrudniony w styczniu , teraz jest harmider zwłaszcza na dziale montażu LED gdzie chłopacy zapierdzielają ile mogą a pracownicy tego otóż działu robią awantury o Boksy gdzie są i drą (usunięte przez administratora)za przeproszeniem także Agnieszka liderka czy kierowniczka z reszta nie ważne wymaga w (usunięte przez administratora) pracy od logistyków działu LED gdzie oni (usunięte przez administratora) jak woły tyle ile mają tylko sił , nie wiem czy oni mają się rozdwoić na części czy wie co a jak wspomniałem Agnieszka znika do biura gdzie jej nie ma z godzinę i tylko rozmawia o głupotach tam ów dzież , drze się po logistykach że nic nie robią niech się nie zdziwi jak wszyscy logiści się zwolnią i nie będzie miała co zrobić a tylko płakać tyle ile na nią stać -opinia Neutralnego z forum z firmy sekonix z dnia 24.05.2019 Pani (usunięte przez administratora) z działu "LED" pseudo liderka. 0 szacunku do załogi wulgarna i nienormalna. Chcesz podjąć prace w tej firmie jeśli jesteś normalny człowiekiem cofniesz się tylko w rozwoju . Pozdrowienia dla pani "U" te u się wkońcu zamknie ... -opinia Patrycji z dnia z forum sekonixa z dnia 11.06.2019 gdzie jak widać zresztą została zwolniona z pracy za swoje chamowate i wulgarne zachowanie w stosunku do podwładnych Liderka z ledow zostala zwolniona za swoje wulgarne slownictwo i brak szacunku do pracownika . -jeszcze jedna opinia dodana przez pracownika montażu w dniu 11.06.2019 Wkońcu...niszczyła od samego początku wszystkich i wszystko. Od kiedy przyszła do Sekonixu to się zepsuła atmosfera. Obrażała ludzi, (usunięte przez administratora)ich, wyśmiewała i obgadywała!!!!taka szczera prawda. Przez nią się dużo ludzi zwolniło bo ich psychicznie wykończyła! Liderka z montażu też nie wytrzymała( pani S.) i zrezygnowała z funkcji a było z nią napewno lepiej jak z nią. Dziękujemy pani U. Miejmy nadzieję, że ktoś normalny przyjdzie i to wszystko naprawi. -następna opinia dodana przez pracownika led w dniu 14.06.2019 Pani A. liderko od siedmiu boleści...jak miło że cie nie ma. Pięknie jest bez ciebie w pracy. Dajemy sobie rade... jest spokoj (usunięte przez administratora)eraz to mi sie chce chodzic do pracy???? -opnia obserwatorki z sekonixa z dnia 16.06.2019 Wyrafinowana to jest A.... do biura latała i obgadywala swoich ludzi. Skończ pierdzielić i ją bronić. Każdy wie co z niej za ziółko- z "rogami" zresztą hahaha. Nie nadaje się na to stanowisko i koniec kropka. Nie ma szacunku do ludzi...a to jest podstawa w tej pracy. Bardzo dobrze że jej już nie ma. Szkoda, że tak późno to się stało bo może tyle ludzi by się nie zwolniło przez nią

Stilon

Bo tu zanim ktoś się czymś zainteresuje i zostanie coś zrobione to musi minąć bardzo dużo czasu. Zanim wylali menagera S za (usunięte przez administratora) zresztą z tego samego działu to też ponad rok czasu to trwało i też sporo ludzi przez niego się zwolniło i to tolerowali i teraz znowu jest to samo i nikt z tym nic nie robi.

Noxianin

Myślałem że tylko ja odnosze takie wrażenie że coś z nią jest nie tak, a tu widze że więcej osób  dostrzega że jej zachowanie nie jest normalne a tym bardziej że jest to osoba która piastuje stanowisko kierownicze i powinna się odpowiednio zachowywać i dawać swoim zachowaniem przykład  podwładnym, znaczy ona daje przykład ale (usunięte przez administratora) . Po prostu ona traktuje nas jak ludzi 2 kategori nie dopuszcza nas głosu nie da Ci nic powiedzieć tylko Cie przekrzykuje jak się z nią rozmawia zresztą z nią sie nie da wogle rozmawiać. Do tego dochodzą jeszcze te jej (usunięte przez administratora) odzywki np. odnośnie picia to jak zaczynasz jej  zwracać uwage że mamy prace jaką mamy i chce się pić to potrafi po (usunięte przez administratora)powiedzieć tekst typu coś jeszcze masz do powiedzenia, albo nie pociskaj mi, wyjdź mi z tego biura, za mało masz roboty na hali to Ci zaraz dołoże itp. Nie da się z tą kobietą normalnie rozmawiać ona oprócz samej siebie to nie widzi nikogo liczy się tylko ona i jej potrzeby a drugiego człowieka ma za nic. Zorganizować pracy ludziom też nie umie pomimo że wydziera się po nas jak (usunięte przez administratora)to i tak mamy najgorsze wyniki ze wszystkich 4 zmian zresztą ona chyba jest (usunięte przez administratora) normalny człowiek się tak nie zachowuje jak ona a tym bardziej że ona jest kierownikiem zmiany. Jej zachowanie doprowadziło do tego że dużo ludzi odeszło z tej zmiany albo się zwolniło bo naprawde trzeba mieć mocną psychike żeby z nią wytrzymać. Pracowałwm wcześniej na innej zmianie a od 2021 roku pracuje na tej najpierw miałem inną kierowniczke, potem kierownika ze zmiany po nas a od ponad 2 lat kierowniczką jest Pani U i mam porównanie jak było wtedy a jak jest teraz. Na innej zmianie było normalnie cicho i spokojnie na tej zmianie za czasów starej kierowniczki a potem kierownika też było normalna spokojna atmosfera a teraz mamy z nią (usunięte przez administratora). Normalnie aż się ciesze że mam teraz te 2 dni wolne bo normalnie aż nie chce się przez nią tu przychodzić takie mamy z nią warunki pracy normalnie (usunięte przez administratora). Nie dziwie się że ją zwolnili z 2 poprzednicj firm tu też w końcu powini ją zwolnić i to dyscyplinarnie z zakazem wykonywania pracy na stanowisku kierowniczym niech się może zajmie robieniem tych swoich rzęs zamiast gnębić porządnych porządnych ludzi. Może w tym się odnajdzie bo do swoich Klientek na pewno tak się nie zachowuje i nie odnosi jak do nas bo żadna by do niej więcej nie przyszła czyli potrafi się  normalnie odnnosić i kulturalnie zachowywać w stosunku do drugiego człowieka. Tylko nas operatorów ma za jakiś podludzi. Chyba już zapomniała że sama kiedyś była operatorką udało jej się jakimś cudem awansować i teraz ma się za wielką Panią i czuje się lepsza od innych.

Amber
@Noxianin

To co się dzieje na washcoacie to jest jakaś kpina, powinni się temu przyjrzeć  bo to już przechodzi ludzkie pojęcie. Przez jedna kierowniczke zwolniło się i uciekło na inne zmiany i działy się sporo osób bo psychicznie nie wytrzymali. Gnębienie oraz (usunięte przez administratora) to chleb powszedni tej pani. Jak taka poważna firma może na coś takiego pozwalać. Ludzie przychodzą uczciwie pracować i muszą zaciskać zęby i znosić psychiczne gnębienie i chamowate odzywki z jej strony albo uciekać z tej zmiany albo wogle z tej firmy jak się nadarzy okazja bo każdy chce w spokoju pracować a nie bać się przychodzić do pracy.

Pracowałem na waschcoacie
@Zniesmaczony

Miałem okazję popracować na waschcoacie i ogólnie nie mam złego zdania na temat pracy na tym dziale, praca jest troche skomplikowana ale wszystkiego można się nauczyć jeśli ktoś jest kumaty. Niestety we wcześniejszym komentarzach ludzie piszą nieprzychylne opinie o kierownictwie tego działu, niestety nie mogę się zgodzić ze wszystkimi komentarzami bo są tam kierownicy i liderzy którzy są mili, życzliwi i mają normalne podejście do pracowników. Niestety na tym dziale jest jedna pani kierownik która psuje całą aurę tego działu ponieważ jest to osoba (usunięte przez administratora) i wulgarna nie licząca się z nikim a swoich podwładnych traktuje tak jakby była kimś lepszym a niestety sama na początku swojej kariery zawodowej pracowała jako operatorka produkcji o czym chyba już zapomniała. Moim zdaniem pomyliła zakłady i stanowiska i dziwie się że firma na to pozwala bo w każdej szanującej się firmie nikt by nie pozwolił na takie zachowanie kierownika zmiany w stosunku do podwładnych w końcu nie bez powodu ją zwolnili z poprzednich firm za złe traktowanie pracowników a to chyba o czymś świadczy.

Tu Cię muszę rozczarowywać, Agi nie zwolnili, nie przedłużyli jej umowy bo firma nie daje już umów na stale.

Ludzki człowiek

Nie przedłużyli jej umowy bo były powody a skoro sobie nie radziła sobie na tym stanowisku to mogli jej zaproponować inne tak samo zresztą jak ona mogła inaczej to z m.k załatwić albo mógł ktoś wyżej to rozwiązać tak żeby było dobrze wszystko dało się po ludzku rozwiązać. Rozmowa rozwiązuje każdy problem ale cóż to jest korporacja w której człowiek nie znaczy nic czego doskonałym przykładem jest a.u i m.k. Może byli jacy byli ale to nie byli źli ludzie tylko że byli po jakiś przejściach i widocznie oboje mieli problemy ze sobą każdy jest tylko człowiekiem. Szkoda zarówno jej jak i jego a tym bardziej że ją zwolnili w takim okresie w którym zaraz były święta może była jaka była ale miała przebłyski dobroci na niejedno przymknęła oko trzeba było z nią po prostu rozmawiać. Tak samo m.k też nie był zły nigdy nikomu pomocy nie odmówił jak go ktoś o coś poprosił to zawsze znalazł czas żeby pomóc pomimo tego że miał swoją robote do zrobienia. Firma się kreuje jaka to jest przyjazna dla pracowników i ogólnie dba o ludzi, świat i przyszłe pokolenia a dzieje się to co się dzieje przykre to jest jak się takie coś ogląda. Tu idą święta a tu ktoś traci prace bo szkoda komuś prozmawiać troche się wysilić i po ludzku rozwiązać problem przenieść na inne stanowisko po prostu potraktować po ludzku.

Krótki

To doskonale obrazuje podejście naszej firmy do pracowników. Firma kreuje się na takiego dobrego pracodawce a nie daje umów na stałe, ale odkąd przyszedł polski prezes który sam nie potrafi rządzić firmą czego przykładem jest 3 linia. Jedyne co nasz waldi potrafi to utrudniać życie pracownikom typu montaże kamer, słabe podywżki, brak imprez integracyjnych, nie dawanie umów na stałe itd. Tak dalej być nie może trzeba zrobić w końcu strajk bo ile tak będziemy sobie pozwalać na takie pomiatanie uczciwie pracującymi ludzmi. Zatrzymać całą produkcje i w ciągu kilku dni zarząd z Angli przyleci do Polski i dowiedzą co się tu dzieje. Albo trzeba napisać do głównej siedziby firmy że polski prezes nie umie zarządzać zakładem co pokazuje źle wybudowana 3 linia. Do tego marnotrawi kase na zbędne kamery bo kamere to jemu trzeba zamontować w gabinecie żeby widzieć czy efektywnie pracuje bo na razie pracuje slabo co pokazuje 3 linia. Przecież odkąd ten gościu wziął się za zarządzanie zakładem to jest tylko coraz gorzej i najgorsze że odbija się to na zwykłych pracownikach a my zamiast się postawić to się boimy wszystkich nas przecież nie zwolnią. Dawać robimy strajk a nie pozwalamy sobą pomiatać tego gościa trzeba się pozbyć niech przyjdzie Ben z powrotem rządzić to będzie dobrze za jego kadencji to ten zakład był przyjazny dla pracownika a teraz aż żal patrzeć co się tu dzieje trzeba się w końcu postawic i już ale całym zakładem łącznie z biurami.

Rozsądny
@Krótki

Bo na takie stanowiska typu prezes, dyrektor, menager czy kierownik nie powinno się zatrudniać ludzi z zewnątrz którzy wogle nie mają pojęcia o procesie pracy w tego typu zakładzie. A to jest zakład specjalistyczny który produkuje skomplikowane substancje chemiczne dlatego na takie stanowiska powinno się awansować ludzi którzy pracują w tym zakładzie od początku i mają pojęcie o tej pracy. Dla przykładu prezesem powinien zostać np. Dyrektor produkcji, dyrektorem jakiś menager, menagerem kierownik, kierownikiem lider, liderem bardzo dobry operator itd. Coraz wyższe stanowiska powinny piastować osoby które mają doświadczenie na niższym stanowisku i wiedzą co to jest za praca, a nie zatrudniają osoby z zewnątrz które nie mają zielonego pojęcia o tej robocie. Teraz na przykład tymaczasowym kierownikiem na zmianie D jest lider z 4 letnim doświadczeniem w tej firmie i to na stanowisku lidera tego działu, zna się na tej robocie i właśnie taka osoba powinna już zostać na tym stanowisku. A nie że znowu zatrudnią kierownika z zewnątrz który był np. Kierownikiem produkcji w fabryce telewizorów albo pralek przyjdzie tu i nie będzie miał zielonego pojęcia o tej robocie. Ja nie wiem co to jest za dziwina polityka tej firmy że biorą ludzi z zewnątrz którzy kompletnie nie znają się na pracy w zakładzie chemicznym.

Ktoś
@Krótki

Niestety JM to już nie ta sama firma co 2, 3  lata temu, wtedy to pracownicy innych zakładów pracy na strefie zazdrościli takiego pracodawcy, a teraz wyśmiewają i współczują. Jak można było w tak krótkim czasie zmienić się z jednego z najlepszych pracodawców na strefie na jednego z najgorszych ?

Obserwator
@Ktoś

Przyszedł polski prezes i robi swoje porządki póki był anglik prezesem to była jedna z najlepszych firm na strefie a teraz aż boli jak człowiek widzi co się tą firmą stało. Ciekawe czy zarząd firmy w angli wie co się tutaj obecnie dzieje.

Dobra rada
@Krótki

Ta firma nie potrzebuje strajku żeby się zatrzymać Polski prezes sam ją wykończy w najbliższym czasie. Tak samo jak wykończył fabryke johnsona w koninie i to plajtła ta fabryka za nim wogle powstała a prezesem też był tam waldek, ale jak to Bismarck powiedział daj Polakowi rządzić to się sami pozabijają i to jest prawda Polak nie nadaje się do rządzenia. Tu nie ma co czekać aż ta firma splajtuje i zostać bezrobotnym lepiej odrazu za wczasu znaleźć inną pracę i zaoszczędzić na zdrowiu. A co do strajku to z takimi ludzmi którzy pracują na tym zakładzie co nic nie robią i liczą na to że jakoś to będzie to możesz sobie robić strajk jak by się 20 ludzi zebrało to by było dobrze reszta by schowała głowe w piach i taki by był strajk.

Alojz

Jak to firma nie daje już umów na stałe przecież w JMie są takie przyjazne warunki dla pracowników, przecież tu bycie człowiekiem ma znaczenie a do tego ta wspaniała firma dba o ludzi i planete produkując wysokiej jakości katalizatory po to aby nasze wnuki i prawnuki mogły żyć na czystej i nieskażonej planecie.

Zadowolony z pracy

Najważniejsze że w końcu ją wylali poszła i w końcu jest święty spokój bo przez 2 lata musieliśmy znosić jej humory. Dziwie się tylko że trwało to aż tyle lat bo już po pierwszej umowie powinni jej podziękować ale poprzednia menagerka jedyne co pilnowała to swojego stołka a problemy ludzi na dziale ją wogle nie obchodziły. Dobrze że w końcu zmienili menagera i zrobił z nią porządek wywalił ją poszła i jest spokój aż chce się chodzić do pracy.

Rekrutacja

OPERATOR PRODUKCJI: 3400/4000 OPERATOR WÓZKA WIDŁOWEFO 4250 ro są STAWKI PODSTAWOWE NA POCZĄTEK, dodatkowo: premia miesięczna, premia roczna, dodatki świąteczne, dodatki za pracę w soboly i niedziele, dodatkowe dni wolne w tygodniu, benefity, obiad za 5, unezpieczenie, Luxmed, karta sportowa, kawa, herbata za darmo. !!!!!!!

Katie
@Rekrutacja

Premii nie ma w tym miesiącu, jedynie za BHP 80zl brutto! Rocznej ludzie nie zauważyli na paskach hahahaha, to sobie wyobraźcie! Soboty i niedziele do wybrania i to 1 do 1, to te dodatkowe dni wolne w tygodniu. Kawa i herbata faktycznie za darmo, szybciutko wypita na przerwie bo nie ma cię kto zmienić na linii, bo nie ma ludzi. Ludziom kończą się umowy w grudniu i po cichu mówią że nie przedłużają więc chyba mają powody

Nie polecam
@Katie

Już kiedyś pisałem Ludzie maja dość wmawiania jakim się jest głupkiem. Firma zamyka swoje oddziału za granicą. Redukuje etaty eng, USA, Macedonia, Firma próbuje zatrudniać ale nikt z nowych nie chce robić w tej firmie. Ci co dostali prace w jm to z nadzieja ze się ustawią do emerytury kosztem innych. Od 6m odeszło wiele osób z tej firmy. I raczej mieli powód. Nie polecam

Nie polecam
@Rekrutacja

Jak mamy żyć za takie pieniądze. Firma dziennie produkuje kilka tysięcy katalizatorów gotowych do montażu . Jeden po ponad tysiąc zł Miesięcznie daje kwotę w milionach. Te zarobki To żart

Kadrowa
@Rekrutacja

Jak można ustalić premię produkcyjną z nierealnym celem a później pisać w ogłoszeniach że jest. Nie ma. Bo target ustawiony jest na nie realnym poziomie. Dlaczego nie porozmawiacie z menagerem produkcji, który traktuje ludzi jak śmieci, nie panuje nad sobą, tworzy atmosferę chińskiej fabryki zamiast nowoczesnej fajnej firmy, UWAGA takie istnieją! I ludzie sami chcą pracować nie trzeba w nich grozić wyrzuceniem z pracy. Nad tym popracujcie a nie nad obiadami za 5 zl, będziecie wtedy mięli pracowników na lata, bo będą czuli że firma ich szanuje. Zatrudniliscie tchórza, który traktuje ludzi jakby byli robotami. Tyle skarg, tyle próśb żeby ktoś się nim zajął. Reakcji zero. Nie dziwcie się że ludzie uciekają.

seo
@Nie polecam

A policzyłeś ile kosztowała taka inwestycja, jak super wypasiony zakład w Gliwicach?, to tego know how, patenty i kupę kasy na badania i rozwój. A Ty chcesz porówbywać to z miesięczną sprzedażą?? Kolego, najpierw przeanalizuj całe koszty, a nie tylko bonusiki.

kre
@Katie

Pracuję na production line i nie potwierdzam tego, co napisałaś. Ludzie chcą przedłużać umowy, pomomo, że będziemy pracować też w weekendy. Firma zaplaci za to dodatkowe pieniądze, poinformowali wcześniej, zapytali o to, jak najlepiej zorganizować pracę itp. Ostatnio tez mamy nowego szefa na produkcji. Jest coraz lepiej i nie znam osoby, oprócz nałogowych narzekaczy, którym ta firma się nie podoba. Naprawdę dziwię się tm niektórym wpisom.

Alvaro Solero
@Nie polecam

Bzdury, bzdury! Trzeba byś lepym (albo nie prcować w JM), żeby nie widziec, jak zakład rośnie i każdego dnia przybywa nowych pracowników.

Roki
@Alvaro Solero

To jak wytłumaczysz odejście w tym tygodniu inżynierów automatyków z JM Włożyli w ta fabrykę tyle swoich sił a JM cały czas ich zwodził. Mateusz, Paweł byliście tymi którzy chcieli ta fabrykę wyprowadzić na orostą. I co teraz powiesz. Jak skomentujesz ich odejście. Coś o tym świadczy. Płaca ci za promowanie tej. Firmy. Ta firma to jedno wielkie widmo.

Infeed
@kre

Pleciesz głupoty Nie jest lepiej Wszyscy szukają roboty Nic co napisałeś nie jest prawdą. W tym tygodniu uciekło 3 automatykow. Kto teraz wam usunie awarie. Firma to jedno wielkie nieporozumienie. Ci co odeszli nie żałują. Ci co zostali nic nie potrafią.

Sciema
@Rekrutacja

Proszę o podanie tych informacji na pracuj.pl Dzisiaj miałem rozmowę o prace w waszej firmie i to co piszecie jest mniejsze co mi zaproponowaliście. Kłamiecie co do stawek a na dodatek nie wspominacie o rakotwórczych substancjach chemicznych. Dziękuje nie dzwońcie

Kubuś
@Rekrutacja

Żyć nie umierać to jest najlepsza firma polecam

Przodownik Pracy
@Infeed

Tak się dzieje jedni odchodzą przyjdą następni ,nie ma ludzi nie zastąpionych,polecam JM

Super
@Rekrutacja

Dopóki nie podjęłam pracy JM tak dużych pieniędzy na oczy nie widziałem, Super JM aby tak dalej jesteście liderami na rynku

Brawo
@Rekrutacja

I to się ceni JM rekrutuje , nie przyjmuje podfirm czy agencji!!!

Franio
@Brawo

Dokładnie, sam wcześniej tułałem się pod skrzydłami agencji z jednej firmy do drugiej. Przyszedłem tu i nie zamierzam odchodzić. Fajne mamy tu czapki na przykład. Kantyna pierwsza klasa. Kasa większa niż gdzie indziej... Poldecam.

Aldebroon
@Rekrutacja

Witam, podane stawki są stawkami brutto czy netto?

Ksenia

To ile wygodzi na rękę?

@Rekrutacja

@Rekrutacja Skoro tak otwarcie mówicie o stawkach operatorów to można zapytać jakie stawki proponujecie na stanowisku "team leader zespołu produkcyjnego"?

Były
@Rekrutacja

Po pierwsze na magazynie nie 4250 a 4000 tyś żeby mieć 4250 trzeba mieć pełne doświadczenie!! a wszyscy wiemy że nie wszyscy to mają!!! Więc pierwsze kłamstwo i zawyżanie pensji, premia miesięczna ???? dobrze że nikt nie pisze ile bo miało być dużo a jest miesięcznie około 150 czasami 200zl więc nie jest to majątek , tak ale jeszcze jest ????obiad za 5zl hahahaha smiech, porcje dla dzieci wszyscy o tym wiemy ???? no i trzeba jeszcze wspomnieć że bardzo często gubią się nadgodziny!!! Cała reszta się prawie zgadza powtarzam prawie ????, dodam jeszcze od siebie że zwykły pracownik fizyczny się nie liczy jest poprostu nikim nikt go nie szanuje i za bardzo się z nimi nie liczy oni mają tylko pracować jeśli ktoś chce przykłady to proszę pisać udostepnie prywatnie to ich wysokie BHP i nie tylko , więc wcale nie jest tak kolorowo , a uwierzcie będzie tylko gorzej to jest automotiv ☹️

Mania
@Rekrutacja

bo tu pracuję i wiem,że jest bardzo dobrze

Mania
@kre

Bo tu pracuję i wiem, jak jest!

Chętny
@Mania

Co to znaczy bardzo dobrze? Właśnie zastanawiam się nad aplikowaniem i chętnie poznam wypowiedź na temat płacy, atmosfery itd.

Nixon
@Były

Kantyna to jest śmiech na sali nawet przy obecnej cenie 1 zł to jest jakieś nieporozumienie :)

Filipek
@Rekrutacja

Póki co zgadza się wszystko, oby tak dalej.

Prosci
@Rekrutacja

To stare stawki, teraz są wyższe.

Pablo
@Rekrutacja

Stawki wesjciowe dużo lepsze, ten opis już przeterminowany.

Helena

Zaciekawiło mnie w tym wszystkim to, że teraz to odnosisz się do komentarza sprzed czterech jakby nie patrzeć lat. wciąż uznajesz go za prawdziwego w kontekście warunków? po czym na dzień dzisiejszy można stwierdzić, że zakład jest najbardziej wypasiony?

Zainteresowany pracą

Witam wszystkich użytkowników forum johnson matthey. Widze że firma poszukuje operatorów produkcji a ja jestem zainteresowany pracą w tej firmie dlatego jeśli możecie to napiszcze mi jak wygląda ta praca. Chce wiedzieć czy ta praca jest ciężka czy po 12 godzinach pracy człowiek może jeszcze normalnie funkcjonować bo chce wiedzieć na co się pisze. Chce też wiedzieć jaka jest atmosfera i podejście przełożonych do operatorów bo różnie to w różnych firmach bywa, a na tym forum widze że jest troche negatywnych komentarzy odnośnie jakieś Pani Kierownik. Oczywiście zdaje sobie sprawe że ta Pani Kierownik jest to po prostu wymagają osobą i wymaga wyrabiania normy a nie każdemu to pasuje ale chce być traktowany jak człowiek. Oczywiście zdaje sobie że jest to praca na produkcji i trzeba stać przy lini i ciężko pracować żeby wyrobić norme ale chce być traktowany jak człowiek czyli że np. lider mnie zastąpi jak bedę potrzebował iść do WC albo się napić a nie że tylko na przerwie będe mógł skorzystać z WC i pić. Chce też wiedzieć czy jak będe wyrabiał norme, nie odzywał się niepotrzebnie , nie spóźniał, nie chodził na L4 to czy nikt się nie będzie mnie czepiał bez powodu czy to lider czy to kierownik produkcji. Chce również wiedzieć jak wygląda kwestia przerw czy normalnie można zjeść jak człowiek czy jest 15 minut przerwy z zegarkiem w ręce i trzeba jeść przy lini bo zanim się zajdzie i przyjdzie na stołówke zejdzie tyle czasu że lepiej jeść przy lini tak jak w obecnej firmie stołówka jest tak daleko że mamy takie kąciki do jedzenia przy lini i tam jemy bo mamy tylko 15 minut przerwy i nie opłaca się iść na stołówke, a na obiady się chodzi przed pracą albo po pracy zależy od zmiany bo mój obecny pracodawca też dopłaca do obiadów, ale z racji tego że jak dzwoni gong po przerwie to już trzeba być na stanowisku pracy bo linia już jedzie więc nie ma czasu pójść na stołówke w czasie pracy. I dlatego po nowym roku chce zmienić prace bo chce być traktowany po ludzku a nie że nie ma czasu nawet iść na stołówke oczywiście jak potrzebuje skorzystać z WC czy się napić to lider zawsze stanie więc w tej kwesti jest normalnie, kierownika widze na początku drugiej zmiany więc nawet dobrze go nie znam a i on nikogo się nie czepia bez powodu. I prosze o normalne wypowiedzi bo chce wiedzieć czy warto zmieniać prace i przyjść do johnson mathey a nie żebym musiał za chwile szukać nowej pracy bo też nie o to chodzi.

a gdyby więcej płacili to by praca zdawała się być adekwatna? Mam przy tym na myśli te opisywane warunki szkodliwe. Jedna pani o tym jakiś czas temu pisała. Czy one są rozwinięte do takiego stopnia ze prawnie powinno się płacić z ich tytułu jeszcze więcej? ten temat nie był jeszcze brany pod lupe?

Bezstronny

Z zmiany D się nie ucieka,z zmiany D, odchodzi się na trudniejsze działy,np. na PGM Sals , Control M, ,lub awansuje się wyżej. To jest 90% "ucieczek", a wynika to stąd, że na zm D, jest świetna współpraca między każdym szczeblem zarządzania operatorzy mają sporo wolności jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, kreatywności pracy, wytrzymałości na stres, tutaj nikt nie zostawia drugiego operatora bez pomocy. Jeśli chodzi o kierowanie zmianą, każdy z kierowników ma swój styl, ale każdy dba o swoich ludzi,tak jak to powinno wyglądać. Jeśli ktoś tak naprawdę uciekł, miał swoje osobiste powody,co nie znaczy że reszta się z tym zgadza.

Nigdy więcej pracy po 12 h

Pracowałem w johnsonie i sie zwolniłem i nigdy wiecej takiego systemu pracy. Praca po 12 godzin na nockach to jest ZNĘCANIE się nad pracownikiem a nie praca , do tego weekendy, święta ,majówka ,wszystkich świętych jak wypadnie duży hałas po 12 godzinnej pracy na nockach kolejny każdy dzień dochodzisz do siebie. Muszą bardzo nienawidzieć swoich pracowników wprowadzając im taki system, najgorsze ze ludzie sie na to zgadzają zamiast się postawić. Święta weekedny jak wypadnie to robisz za normalną stawke, gratis wdychanie rakotwórczych pyłów plus psucie wzroku przez ich chińskie okulary. W tej firmie nie ma żadnego szacunku i ludzkiego podejścia do zwykłego pracownika weźmiesz 2 dni L4 i już masz po premii więc ludzie chodzą po 2, 3 tygodnie chorzy z gorączką  bo płacą tak dobrze  że ludzie odczuwają nawet utrate tej premi i wolą pracować chorzy, co doskonale pokazuje jak firma szanuje pracowników że ludzie muszą zasuwać po 12 godzin z grypą i gorączką bo nawet jak wezmiesz 2 dni L4 w krótkim tygodniu który ma 2 dni pracy to i tak premie zabierają.  Jak ktoś jest ogarnięty niech szuka innej pracy w normalnym systemie zmianowym a ten syf omijac szerokim łukiem tak jak ja pracowałem tu i szukałem innej pracy teraz pracuje po 8 godzin bez świąt i weekendów za lepsze pieniądze bo johnson już wcale nie jest liderem tak jak podobno kiedyś, ale jak to jest STREFA EKONOMICZNA to i płacą EKONOMICZNIE co doskonale pokazuje zabieranie premi za 2 dni L4 tak żebyś nawet w krótkim tygodniu pracy nie mógł się wyleczyć tylko masz zasuwać 12 godzin z grypą i gorączką.

Leser
@Nigdy więcej pracy po 12 h

Praca w systemie 12h jest powszechna w wielu firmach produkcyjnych, także na tej strefie ekonomicznej. Ok, może Ci nie odpowiadać, inni lubią fakt pracy max 3 dni pod rząd i pracując mniej dni w tygodniu. W obecnym grafiku jak weźmiesz 2 dni urlopu to masz wolne całe 7 dni. Wszystko ma swoje plusy i minusy, a Ty sam podpisywałeś umowe, NIKT CIE NIE ZMUSZAŁ do pracy na takich warunkach :)

Szkoda lat
@Leser

Nie każdy chce marnować swoje życie w tej firmie i żyć jak zombie zrób kilka nocek po 12h i opisz jak się czujesz ☺️ Ja po 4 latach pracy w tym zakładzie postanowiłem szukać nowej pracy po nowym roku. Nie chcę tracić zdrowia wdychając rakotwórcze pyły z tych proszków które tam dozujemy. Do tego pełna inwgliacja tak że nawet po ...... nie można się podrapać tyle nowych kamer pomontowali że nawet widzą co piszesz na komputerze i na to jakoś kasa była bo na christmas party już w tym roku kasy nie ma. Podwyżki w tym roku to też jawna kpina z pracowników po 4 latach pracy dostałem 250 zł brutto podwyżki nromalnie śmiech na sali. Do tego jeszcze te zabieranie premi za 2 dni L4 co ludzie mają pracować po 12 godzin chorzy już chyba zapomnieli że nie tak dawno była pandemia koronawirusa i nawet jak ktoś kichnął to zaraz go na L4 wysyłali. Ale odkąd przyszedł nowy polski prezes który zresztą nie umie zarządzać zakładem czego przykładem jest 3 linia to mamy to co mamy wszystko jest zabierane, podwyżki są jakie są ważne że na kamery kasa jest a ludzie mają na to orać po 12 godzin z gorączką. A dobrze to tu płacili 2 lata temu za kadencji angielskiego prezesa a teraz to płacą grosze i to za prace po 12 godzin w świątki, piątki i niedziele.

Tarantula

Witajcie pracowałam wtej firmie 5 miesięcy osobiście jestem zadowolona ze nieprzedluzyli mi umowy ponieważ ciężka praca i za te pieniądze całkowicie nieopłaca . Na równi mówię tu o premiach których niebylo wogle nawet jakbyl pełny miesiąc, dotego przytym co robiłam to wiecznie byłam hamowana ze do pieca wchodzę bo coniektorym to robić się niechcialo osobiście nieczego niezaluje doyego wszystkiego na bebechy a potem na oczy się pochorowałam i okulary na równi ochronne swoje miałam nawet nikt niezaproponowal z kierowników żeby były nowe zrobione wszystko w (usunięte przez administratora)nawet lekarz powiedział że ochrona ,jest zła. Osobiście przytej wypłacie niepolecam tej firmy

Hej, widzę na takiej stronie ze z 12 ofert teraz powystawiali, jedna z nich jest na stanowisko Customer Service Executive. Napiszecie kilka słów o tej pracy? po pierwsze jak wygląda rozmowa i co na niej będzie sprawdzane? Czy jest prowadzona po angielsku, skoro nawet oferta została wystawiona właśnie w tym języku? Jaki jest praktyczny zakres obowiązków już po zatrudnieniu się? czy pomagają na starcie?

Cześć, nie mogę znaleźć opinii o pracy w dziale Customer Service. Czy chciałby się ktoś podzielić? Jaka panuje atmosfera? Czy zarobki są ok? Dziękuję :)

Zostaw merytoryczną opinię o Johnson Matthey Poland - Gliwice

• Jak się pracuje w Johnson Matthey Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Johnson Matthey Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 284.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Johnson Matthey Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 188, z czego 68 to opinie pozytywne, 54 to opinie negatywne, a 66 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Johnson Matthey Poland
4.1/5 Na podstawie 350 ocen.
  • Alberta Einsteina 6
    44-109 Gliwice