Opinie o APTIV SERVICES POLAND S.A. w Gdańsk Podgórki Tynieckie 2

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy APTIV SERVICES POLAND S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w APTIV SERVICES POLAND S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o APTIV SERVICES POLAND S.A. w Gdańsk Podgórki Tynieckie 2

DNO

Polecam omijać tą firmę szerokim łukiem. Jeśli wejdzie się do środka to można zostać oczarowanym bajką o perspektywie podwyżki za jakiś czas, miłą atmosferą i warunkami do rozwoju. Firma jest na oko jakieś 15-20 lat do tyłu za konkurencją z branży. Ludzie którzy tam pracują to w większości osoby przed emeryturą i ci z Ukrainy. Wszystkie pozytywne oceny na google maps to dostawcy i kierowcy którzy mają tylko styczność z Panami z ochrony.

@HR

Nie mów, że "ci z Ukrainy" stanowią tylko 30% pracowników bo wiesz, że to nieprawda. Ponadto są lepiej traktowani ( ciekawe dlaczego)? Podam przykład: ta sama forma zatrudnienia ten sam staż pracy to samo stanowisko produkcyjne Jedyna różnica na ich korzyść to podwyżki dostają większe!

Baba

Jeśli pracownik zatrudnia się u nas po to żeby pracować i zarobić to zostanie na dłużej. Mam wrażenie że te negatywne opinie piszą osoby którym nie chce się pracować, lubią gwiazdorzyći najlepiej by chcieli aby Aptiv było firma charytatywna rozdająca pieniądze. Nie ma ludzi idealnych więc pewnie są jakieś niedociągnięcia ale wiem że wszystko można wyjaśnić. Mamy u nas prężnie działające związki zawodowe które wiem że stoją na straży naszych praw pracowniczych i zawsze można się do nich udać po pomoc czy poradę.

Wrak
@Baba

Co ? Tam są tylko umowy śmieciowe przez agencję,tam nawet połowy nie ma Polaków tylko sami Ukraińcy.Tragedia osobiście to sprawdziłam i po tygodniu miałam dość.(usunięte przez administratora)to nawet nie powiem to jest (usunięte przez administratora)nikt z Polaków tam nie chce pracować,Ukraińcy się super dogadują.Najnizsza krajowa,nocki nie są płacone bo to umowa zlecenie. Powodzenia

Słabo

Ogólnie firma jest bardzo fajna dopóki się tam nie zacznie pracować. Jest mowa o tylu benefitach ale w rzeczywistości połowy z nich nie ma albo jest potrącana duża kwota z wypłaty. Na przykład gdy korzystasz z karty multisport nie masz już prawa do dodatku na czasy pod gruszą lub na święta bożego narodzenia... Nie ma szans na awans a podwyżki są bardzo małe. Generalnie firma jak na Gdańskie realia wynagrodzenia są słabe. Są one dostosowane tak abyś zawsze przychodził na nadgodziny w soboty z potrzeby dorobienia... Mam tu na myśli stanowiska również specjalistyczne. Firma zrobi z Ciebie (usunięte przez administratora) ale gdy Ty chcesz aby to firma zrobiła wyjątek dla Ciebie to nie masz na co liczyć.... Nie polecam....

... kadra kierownicza
@HR

Co za kłamstwo ! Pracuje w firmie na umowę zlecenie. Widziałam ogłoszenie aby się przenieść właśnie na umowę o pracę na inny dział. CV wysłane 2 razy ponad pół roku temu i 2 MSC temu nikt nie odpisał ani nie oddzwonił. A jak rozmawiałam z Panią z HR to powiedziała że jak będziemy potrzebować to zadzwonimy. Codziennie kilka/kilkanaście osób jest zatrudnionych ale żeby wziasc osobę która umie pracuje już dłuższy czas i się zna to nie bo lepiej wziasc kogoś na zlecenie albo Ukraińców. Po co te ogłoszenie wisialo tyle czasu ? Więc nie piszcie bzdur że bierzecie osób ly pierwsze z firmy że mają pierwszeństwo bo to totalna bzdura.

Yyy Nowy wpis

W poniedziakek Krakow, w srode zaczelo sie tutaj. Wiadomo ile osob planują zwolnic?

DNO

@DNO

Dziękuję za Twoje OPINIE, choć - jak to z opiniami bywa - nie do końca zgadzają się z FAKTAMI. Choćby to jedno zdanie "Ludzie którzy tam pracują to w większości osoby przed emeryturą i ci z Ukrainy." - fakty są takie, że ok. 20% naszych pracowników to osoby w wieku do 30 lat, ok. 30% - między 30 a 40 lat, ok. 25% - między 40 a 50 lat (ufffff.. fakt - wszyscy oni są JESZCZE PRZED emeryturą ;)) a ok. 25% to osoby w wieku 50+ (tak, część tych 25% to osoby w wieku emerytalnym, jednak trudno uznać mniej niż 25% za "większość", prawda?). Kolejny fakt, to taki, że pracownicy z zagranicy (nie tylko z Ukrainy) nie stanowią nawet 30% zatrudnionych u nas osób (także wliczając pracowników zewnętrznych) - a więc tu też masz nieprawdziwe dane. W świecie, gdzie tyle mówi się o tolerancji i niedyskryminowaniu, Tobie - jak rozumiem - przeszkadza praca z takimi osobami. Ciekawe, dlaczego...? Wybacz, ale Twoje informacje są mało wiarygodne i raczej trudno podążać za opiniami, które - jak łatwo udowodnić - są nieprawdziwe.

Magdalena
@DNO

A to coś złego, że w firmie pracują w większości osoby starsze czy te z Ukrainy? Ci pracownicy różnią się jakoś od innych? Mają inne stawki? czy o co chodzi?

Pracownik Nowy wpis

@Słabo

@Słabo, dziękuję za ten wpis, choć żałuję, że nie piszesz bardziej konkretnie, np. jaki benefit miał być, a go - jak piszesz - "nie ma". Co do potrąceń - niestety, ze względu na przepisy, w większości przypadków, jeśli pracownik zdecyduje się korzystać z wybranych benefitów, pracodawca ma obowiązek potrącać określone kwoty dot. ZUSu, podatku czy kwot, które są współpłacone przez pracownika. Takie mamy przepisy i niestety, nie ma możliwości ich ominięcia. Szczegółowe informacje o potrąceniach są wypisane w pasku płacowym, który pracownik otrzymuje co miesiąc. Warto też doprecyzować zapis "Na przykład gdy korzystasz z karty multisport nie masz już prawa do dodatku na czasy pod gruszą lub na święta bożego narodzenia..." - pracownicy, którzy nie korzystają z kart multisport otrzymują większe dodatki niż ci pracownicy, którzy ze swojej puli Funduszu decydują się na dopłatę do multisporta. Oczywiście, wybierając opcję multisport bez dopłaty z Funduszu Świadczeń Socjalnych, otrzymuje się większe dodatki np. do wczasów pod gruszą czy na święta. Pracownik zawsze może wybrać, jak wykorzysta swoją pulę ZFŚS. Taka opcja jest najbardziej sprawiedliwa. Co do opinii "Nie ma szans na awans a podwyżki są bardzo małe." - zawsze w pierwszym rzędzie zapraszamy do aplikowania na nasze oferty naszych pracowników, zwykle mamy kilkanaście otwartych wakatów w różnych działach. Możliwości awansu są bardzo szerokie - zawsze można to przedyskutować w dziale HR lub z przełożonym. Co do podwyżek - jest to kwestia względna, jednak robimy co w naszej mocy, aby dostosowywać poziom płac do poziomu rynkowego. Znów - indywidualne kwestie zawsze warto przedyskutować z przełożonym. W razie wątpliwości zawsze zapraszamy do kontaktu z działem HR.

@HR

Uśmiałem się tak mocno, że aż spadłem z krzesła jak to czytałem. Jeśli ktoś ma multisport to jego dofinansowanie do urlopu wynosi 18 zł... gdzie normalny pracownik ma 500. Z resztą to 500 zł jest niezmienne od 20 lat a pieniądz polski bardzo się zmienił w tym czasie. To wszystko o czym Panie pisze to tylko czysta teoria. Realia są zupełnie inne. Niestety. Też bym bronił swojej firmy gdyby mi płacili za to pieniądze ale to jest zwyczajne oszukiwanie ludzi. Prawda nie jest taka kolorowa jak to jest przedstawiana na papierze.

@Słabo

@Słabo mam nadzieję, że upadek z tego krzesła nie był zbyt bolesny ;) Zdecydowanie bardziej bolesne jest czytanie nieprawdziwych informacji o naszej firmie. Po pierwsze budżet Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych jest uzgadniany zgodnie z prawem (także w kwestii kwot) przez nasze Związki Zawodowe i Radę Pracowniczą. Ewentualne zastrzeżenia co do zasad podziału środków należy zgłaszać właśnie do tych pracowniczych przedstawicieli. Środki są dzielone tak, aby większe kwoty trafiały do osób zarabiających najmniej, a mniejsze - do zarabiających więcej. W bieżącym roku w "najgorszym" przypadku (a więc najwyższa grupa zarobków i wybrane najwyższe całoroczne dofinansowanie do Multisporta) pozwoli na otrzymanie min. 60 PLN dopłaty do wakacji. Skąd Pan "Słabo" wziął te 18 PLN - nie wiem... Jak zwykle, w razie chęci porozmawiania o REALIACH, a nie wypisywanych tu nieprawdziwych informacjach - zapraszam do nas (Dział HR).

... kadra kierownicza Nowy wpis

Śrubokręcik

Dział utrzymania ruchu to dział w którym można łatwo dorobić się choroby psychicznej. Atmosfera, ludzie i tryb pracy sprawia, że wysysana jest z człowieka energia wewnętrzna. (usunięte przez administratora)A jeśli Twoja wizja wykonywanego zadania różni się od wizji Pana przybysza z planety ważniackich to jesteś wrogiem numer 1.(usunięte przez administratora)Jeśli ktoś ma jakiś szacunek do własnej osoby to stanowczo odradzam. (usunięte przez administratora)

Dział UTR Aptiv Gdańsk
@Śrubokręcik

Specyfika pracy w każdym dziale utrzymania ruchu to prewencja i interwencja. O ile działania prewencyjne można zaplanować tak awarie muszą być usuwane w trybie pilnym. Wymaga to pracy w systemie 3-zmianowym. Czasami aby dokończyć rozpoczętą naprawę pracownik jest proszony o pozostanie w nadgodzinach. Aptiv Gdańsk dba o bezpieczeństwo pracownika oraz przestrzega zasad Prawa Pracy. Idąc dalej firma oferuje 30 min. pełnopłatną przerwę wliczoną do czasu pracy. Nowy pracownik Aptiv Gdańsk otrzymuje dedykowany do stanowiska pakiet szkoleń niezbędnych do wykonywania jego zadań. Każda zatrudniona osoba ma możliwość zgłaszania sugestii/pomysłów, które po weryfikacji mogą być dodatkowo nagradzane. W firmie funkcjonuje wiele mechanizmów zgłaszania ewentualnych nieprawidłowości, również w sposób anonimowy. Każde zgłoszenie jest analizowane i jeżeli wymaga tego sytuacja, podejmowane są działania.

Wrak Nowy wpis
@Śrubokręcik

Też byłam na srubokrętach trzy dni .Ukraińcy się zmieniali co 2 godziny ja niestety musiałam stac.Bolaly nogi,kolana ,(usunięte przez administratora) ,brzuch ,kark i myślałam że (usunięte przez administratora) też ale to bardziej w tym ogólnym bulu wyglądało na stan przed zawałowy.Nigdy więcej oni nie mówią ale to jest bardzo szkodliwe nie umiem tego określić dlaczego te stanowisko to jeden wielki ból. Oni nawet się boją wypuścić do domu.Firma niestety nie chroni bo to agencja .

Inżynier Jakości

Bardzo nie podobał mi się przebieg rekrutacji, dziwna atmosfera, rozmowa telefoniczna bardzo krótka

od razu pytanie o to ile chce zarabiać, "co wiesz z elektroniki"

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Baba

@Baba

Dziękuję za ten głos - zatrudniamy obecnie ok. tysiąca osób, z czego 57% osób pracuje tu co najmniej 6 lat (17% - między 6-10 lat, a 40% powyżej 10 lat), a średni okres zatrudnienia to ok. 9,5 roku. Te liczby mówią same za siebie. W razie trudności czy wątpliwości każdy pracownik może przedyskutować je ze swoim przełożonym, menedżerem, dyrektorem zakładu (zarówno na codzień, jak w czasie regularnych spotkań pracowniczych), pracownikami działu HR, związkowcami, a także anonimowo - poprzez telefoniczną "linię etyczną". Robimy, co w naszej mocy, aby każdy czuł się tu dobrze. Cieszę się, że to jest doceniane.

AniaK
@HR

Czy firma Aptiv pozwala na czasową pracę z zagranicy (UE, workation)?

Wrak
@Baba

Jakie są mocne strony pracodawcy APTIV SERVICES POLAND S.A.?

Maintenance

Odradzam pracę w utrzymaniu ruchu w tej firmie. Place niskie. Wieczna nerwówka. Toksyczna atmosfera (choć może nie we wszystkich działach). Brak perspektyw ba awans.

@Maintenance

Dzień dobry, decydując się na pracę w firmie produkcyjnej musimy być świadomi, że to organizacja mocno dynamiczna. Zaznaczamy to na każdym etapie rekrutacji. Rozwiązywanie problemów stanowi duży udział w zadaniach komórki utrzymania ruchu, ale nie każdy ma predyspozycje do takich zadań. Na etapie rekrutacji każdy pracownik akceptuje przedstawione warunki zatrudnienia i można ich nie przyjąć. Szczególnie w działach technicznych Aptiv Gdańsk, co miesiąc pojawiają sie nowe możliwości rozwoju, które są w transparentny sposób przekazywane pracownikom. Każdy ma możliwość skorzystania z ofert lecz nie kazdy ma ku temu predyspozycje i doświadczenie. Jeśli przekazane do działu HR wątpliwości (co do rzetelności procesu) nie zostały rozpatrzone - zawsze istnieje możliwość eskalacji problemu.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w APTIV SERVICES POLAND S.A.?

Na jakie zarobki można liczyć w aptiv? Czy na stanowisku specjalisty/inżyniera jest możliwość wynegocjować +7000 brutto?

Inzynier
@Kandydat

Powiem szczerze, ze jak na Gdansk, to 7k brutto brzmi troche mizernie. W Kwidzynie gdzie aktualnie pracuje, fabryki potrafia lepiej placic, a to male miasto. Pisze tu opinie, bo dostalem info o zatrudnieniu inzyniera w Aptiv i z ciekawosci chcialem sprawdzic, co pisza.

Justyna

Czy firma zatrudnia obecnie pracowników na stanowisko Monter Urządzeń Elektroniczno-Mechanicznych albo Pracowników Produkcji.

Co jaki czas w APTIV SERVICES POLAND S.A. można ubiegać się o podwyżkę?

WOi

Podwyżki są raz w roku przydzielane na podstawie opinii przełożonego, weryfikowane przez HR.

Cif

W tej firmie nawet Panie sprzątaczki nie potrafią utrzymać należytego pożądku w toaletach...

Wakat

Od 4 lat całoczasowo I permanentnie widnieje ogłoszenie o pracownika utrzymania ruchu i inżyniera wsparcia produkcji. Pomimo, że nie pracuję już w tej trochę to jakoś mnie to nie dziwi...

zainteresowany

Jakie są warunki na stażu hr?

@zainteresowany

Proponując staż zwykle rozumiemy to jako długoterminową (kilku-kilkunastomiesięczną) współpracę na zasadzie umowy cywilnoprawnej (rozliczenie miesięczne na bazie liczby godzin). Co do stawki - zwykle zaczynamy od min. ustawowej, wzrasta w miarę zdobywania umiejętności. Często wstępem do stażu są bezpłatne praktyki studenckie trwające 4-6 tygodni (zależnie od dyspozycyjności osoby zainteresowanej odbyciem tych praktyk). Odbywa się go bezpośrednio w naszym zakładzie w Gdańsku-Kokoszkach. Szczegóły - w ogłoszeniu, np. tu: https://ogloszenia.trojmiasto.pl/praca-zatrudnie/praktyki-studenckie-staz-w-dziale-hr-ogl64589629.html Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym działem.

C
@zainteresowany

Mogę od siebie napisać tyle, że atmosfera tam jest nerwowa i nieprzyjemna. Wielu pracowników idzie tam w ostateczności - jak musza coś załatwić.

@C

@C - dziękuję za tę opinię, choć miło byłoby gdybyśmy mogli bezpośrednio wyjaśnić, co takiego Cię spotkało, że tak wygląda Twoja opinia o naszym dziale - zapraszamy do rozmowy :) @zainteresowany - zatrudniając ok. 1000 osób, codziennie stajemy naprzeciw wielu ludzkich problemów, które najczęściej są zgłaszane jako "natychmiastowe". Niestety, często wiążą się z tym emocje osób przychodzących do HR i oczekujących bardzo szybkiego działania. W takich sytuacjach robimy, co w naszej mocy, jednak trzeba się liczyć, że często działamy pod presją. Z pewnością dzięki temu staż w naszym dziale pozwala bardzo dużo się nauczyć - szczególnie w zakresie wymagających sytuacji międzyludzkich i kwestii prawnych (prawo pracy).

Zuzanna
@C

Taką atmosferę pracy tworzą sami pracownicy? Od czego to jest zależne? Firma jakoś stara się wpłynąć na tą sytuację?

@Zuzanna

Niestety, nadal nie wiemy, co spowodowało, że "C" wpisał/wpisała taki, a nie inny komentarz. Mimo zaproszenia - nie dostaliśmy żadnej dodatkowej informacji. Gdzie są ludzie i gdzie pojawiają się trudne sprawy, tam też pojawiają się emocje. Zawsze staramy się, aby te emocje nie raniły nikogo, ponieważ zgodnie z wartościami Aptiv działamy z szacunkiem. Zapraszamy do rozmowy i weryfikacji anonimowo wpisywanych informacji.

C
@Zuzanna

Niestety pracownicy. Często konfliktowe sytuacje są zamiatane pod dywan…

Teresa
@C

A kto je zamiata? Przełożeni bagatelizują, czy może wcale nie dostają sygnałów, że coś dzieje się pomiędzy pracownikami? Daj znać, bo praca to spora część naszego życia - dobrze byłoby żeby atmosfera była w niej fajna

Noa

Na jakich zasadach zawierana jest umowa z firmą? Bezpośrednio z pracodawcą czy przez agencję pracy?Jaką jest umowa: umowa o pracę Czy zlecenie?

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w APTIV SERVICES POLAND S.A.?

Zz

Sądząc pośredniej wieku zatrudnionych to nawet większe niż te z doświadczeniem.

Joanna
@Zz

Czyli średnia wieku jest niska? Pozwól też, że podpytam o pensje. Ile można zarobić? dzięki za info.

A.G.
@Joanna

Na Początku roku są zawsze podwyżki, więc lada moment ta informacja będzie nieaktualnia, ale obecnie można liczyć na mniej więcej 3000 brutto + premia + ewentualny dodatek funkcyjny. Do tego nadgodziny dla chętnych.

Smutne realia
@A.G.

3000 brutto to wynagrodzenia specjalistów ? Jesteśmy daleko za Europą :(

A.G
@Smutne realia

Specjaliści negocjują stawkę sami. Ja pisałem o pensji szeregowego pracownika montażu.

HR

Wymagania dotyczące doświadczenia są zależne od stanowisk, które obsadzamy - szczegółowe informacje zawsze znajdują się w ogłoszeniach. Na stanowiska produkcyjne nie wymagamy żadnego doświadczenia. Zapraszam do kontaktu: rekrutacja.gdansk@aptiv.com +48 58 76-79-612

T.P.

Jasne, zatrudniani są głównie tacy. Dodatkowym atutem jest bezpośrednia znajomość z bezpośrednim przełożonym.

@T.P.

Każdy pracownik naszej firmy może zarekomendować do pracy osobę, którą zna i którą poleca (zgodnie z Regulaminem Programu Rekomendacji w określonych przypadkach może też otrzymać bonus rekomendacyjny). Zapraszam do kontaktu - każda osoba może liczyć na weryfikację jej kwalifikacji i informację zwrotną. B. Jarosik, Dział HR, tel. 058 76-79-612

Kot

Tak tutaj nawet osoby z orzeczeniem niepełnosprawności pracują po 7 godzin i mają 36dni urlopu więc ciebie też wezmą

@Smutne realia

Obecnie minimalna stawka operatorska to u nas 3445 PLN brutto + premia do 210 PLN miesięcznie. To stawka dla pracowników na start, bez żadnego doświadczenia. Specjaliści mogą liczyć na zdecydowanie wyższe stawki.

Czesław
@HR

Dzięki za info co do wypłat. Mam pytanie jeśli chodzi o nadgodziny? Można je robić za wyższą stawkę? Jak tak to płacicie setki?

@Czesław

W przypadku umów o pracę stawka za nadgodziny zawsze jest wyższa niż standardowa - naliczamy i wypłacamy je zgodnie z Kodeksem Pracy, z dodatkiem 50% (nadgodziny w dniu roboczym, >8h pracy, w ciągu dnia) lub z dodatkiem 100% (czyli właśnie "setki", nadgodziny w dniu roboczym w godzinach nocnych lub nadgodziny w dniu grafikowo wolnym).

@A.G.

3000 brutto w 2019 roku? W tej firmie? chyba po studiach....

Aleksandra
@Słabo

Wynika to z Twojego osobistego doświadczenia? Więc ile na Twoje oko powinno być?

on
@Czesław

Płacą.

Aleksandra
@on

A ile w końcu?

@Aleksandra

@Aleksandra, chętnie porozmawiam o możliwej stawce znając Pani oczekiwania i to, jakim stanowiskiem jest Pani zainteresowana. Zapraszam do weryfikacji informacji z pierwszej ręki. Poziomy stawek są zależne od doświadczenia zatrudnianych osób i poziomu stanowisk, które obsadzamy. Zapraszam do kontaktu: Barbara Jarosik / rekrutacja.gdansk@aptiv.com +48 58 76-79-612

Edyta
@HR

A jak się pracuje na umowę zlecenie to wtedy nadgodziny płatne są tak, jak normalna godzina pracy? Czy jak to wtedy wygląda? :-)

@Edyta

Osoby, które zatrudniamy w Aptiv, zatrudniamy na umowę o pracę - w tym przypadku nadgodziny są rozliczane zgodnie z Kodeksem Pracy (+50% lub +100%). Umowy cywilno-prawne stosujemy wyłącznie w przypadku staży studenckich - gdy rozliczenie jest oparte o liczbę godzin potrzebnych na wykonanie zleconych projektów, jednak w tym przypadku trudno mówić o nadgodzinach. W przypadku pracowników firm zewnętrznych ich forma zatrudnienia i rozliczenie przepracowanego czasu pracy jest oparte o indywidualne uzgodnienia z formalnym pracodawcą (np. Agencją Pracy Tymczasowej) oraz odpowiednie do zaproponowanej formy zatrudnienia przepisy.

@HR

O to spoko nawet. Ważne, że są płacone nadgodziny. Jest jakiś limit nadgodzin? Ile ich najwięcej można mieć w trakcie tygodnia?

@Adam

Zgodnie z przepisami prawa pracy, limit roczny to 150 godzin w skali roku. W trakcie tygodnia - max. 8 godzin.

Czy w APTIV SERVICES POLAND S.A. zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

HR

W naszej firmie - zgodnie z obowiązującą u nas kulturą Continuous Improvement - nieustannie pracujemy nad usprawnieniami, także zapraszając do zgłaszania pomysłów naszych Pracowników. W ramach Programu Pomysłów Pracowniczych OPEX każdy zgłaszający pomysły może dzięki temu otrzymać dodatkową premię.

Anonim G.

Pracowałem kilka lat temu w tej firmie położonej w Gdańsku. Wynagrodzenie było niskie, brak możliwości negocjacji. Szanse na jakiś awans są w Aptiv niskie, chyba że masz znajomości, donosisz na innych pracowników. Niestety trzeba zaznaczyć, iż w miejscu panuje nieprzyjacielska atmosfera i pod "płaszczykiem życzliwości" pracownicy jedni na drugich donoszą. Brygadziści często nadużywają swoich kompetencji sądząc, że mają władzę autorytarną. Oczywiście trzeba cały czas pracować w pośpiechu i wykonywać wygórowane normy, które są większe niż standardy europejskie.Ponadto żeby dobrze funkcjonować w firmie Aptiv wymagana jest dobra odporność psychiczna. C o do zalet miejsca pracy to o ile pamiętam w Gdańsku jest stołówka gdzie można zjeść i zakupić cieple jedzenie. Na halach są automaty z wodą mineralną. Firma Aptiv zapewnia przeszkolenie pracowników dostarcza ubiór i narzędzia pracy. Zakład stara się również przestrzegać zasad BHP. Mam nadzieję , że po tylu latach po moim odejściu sytuacja w przedsiębiorstwie się poprawiła. Ogólnie to polecam tą pracę w Gdańsku tylko ludziom którzy potrzebują zatrudnienia natychmiast, są w gorszej sytuacji finansowej, , iż w czasie pandemii w naszym kraju o wiele trudniej o posadę. Można też tą pracę zaproponować studentom, którzy chcą trochę zarobić pieniędzy. Niestety nie rekomenduję tego zakładu kandydatom, którzy poszukują satysfakcjonującej, zadowalającej pracy która daje możliwości rozwoju i awansu.

@Anonim G.

Dziękujemy za tę opinię. Skoro nieprawidłowości, o których Pan pisze, miały miejsce kilka lat temu, teraz możemy jedynie wyrazić ubolewanie, że nie zgłosił Pan swoich obserwacji na bieżąco - co dałoby nam szansę jeszcze szybciej je wyjaśnić. Wszystkich pracowników zachęcamy do aplikowania na otwarte wakaty - zawsze cieszy nas, jeśli pracownik chce awansować w ramach firmy (choć czasem wymaga to wysiłku z jego strony, np. podciągnięcia się w jakichś umiejętnościach czy wiedzy). Zgodnie z naszymi wartościami nie wspieramy "donosicielstwa", jednak dbając o szacunek dla każdego i respektowanie zasad współpracy, zachęcamy wszystkich pracowników do brania odpowiedzialności i zgłaszania wszelkich nieprawidłowości. Pracownicy wciąż regularnie podkreślają dobrą atmosferę pracy. Nasze normy są porównywalne do innych zakładów, oczywiście stale jesteśmy otwarci na sugestie pracowników odnośnie ich realizacji. W trudnym czasie pandemii odporność psychiczna wszystkich nas została wystawiona na próbę, jednak to, że nikogo w tej sytuacji nie musieliśmy zwolnić z przyczyn zależnych od pracodawcy, także jest bardzo dobrze oceniane przez pracowników. Zapraszamy do weryfikacji bieżącej sytuacji i naszych zasad pracy na własne oczy. Osoby zainteresowane pracą zapraszam do kontaktu: Barbara Jarosik, HR Specialist, tel. +4858 7679612.

Anonim G.
@HR

Szanowna Pani! Bardzo dziękuję za odpowiedź na moją opinię. Z mojego doświadczenia wiem, że w zakładzie pracy jest możliwość spotkania przyjacielskich ludzi, niestety ten pozytywny aspekt zostaje "przyćmiony" przez (usunięte przez administratora) i nieprzyjemne zachowanie niektórych pracowników. Według mnie firma stara się zataić, ukryć tą nieprzyjemny dla niej stronę pod "dywan". W moim mniemaniu oceną pracy zwykłych pracowników, powinni zajmować się brygadziści i kierownicy a nie inne osoby mniej więcej na takim samym poziomie stanowiska. Często w ten sposób dochodzi do nadużyć, plotek, półprawd lub przedstawienia fałszywej opinii przez ludzi donoszących. Ponadto takie zachowanie psuje relacje między pracownikami, ponieważ nikt nikomu nie może zaufać, a przez to spada wydajność firmy, zaangażowanie pracowników i atmosfera pracy. Jest to też jedna z wad, która wpływa negatywnie na postrzeganie firmy Aptiv przez kandydatów. Jestem wyrozumiały, że czasami w firmie może dojść do różnego rodzaju sporów, a czasami w nagłych sytuacjach np bójka, wyzwiska, kradzieże lub popełnienie innego wykroczenia i przestępstwa pracownik powinien poinformować o tym przełożonym. Szanuję Pani opinię na temat standardów pracy i ma Pani prawo wydać w tej kwestii swoją opinię, niestety ja się z Panią nie zgodzę i twierdzę, że praca jest wykonywana w pośpiechu i z zawyżonymi normami. Być może teraz to uległo zmianie. Proszę wziąć pod uwagę inne komentarze oraz fakt, iż za moich czasów następowała częsta rotacja pracowników. Z poważaniem Anonim G.

@Anonim G.

Dziękuję za odpowiedź. Niestety, problem, który nie jest zgłoszony, nie ma szans być rozwiązany. Zachęcamy pracowników do otwartej komunikacji i sygnalizowania nawet podejrzeń nieprawidłowości w działaniu, aby na bieżąco wszelkie wątpliwości w tym zakresie wyjaśniać. Po takim czasie (napisał Pan o kilku latach) mogę jedynie ponownie wyrazić ubolewanie, że Pana obserwacje nie zostały zgłoszone do nas (do Działu HR) i tym samym nie miały szansy, aby być wyjaśnione. Obecnie - jak sądzę w efekcie promowania właściwych zachowań pracowniczych - podobne kwestie, o których dostajemy sygnały, są na bieżąco wyjaśniane. Pozdrawiam B. Jarosik

@Anonim G.

Zgadzam się. Choć jedzenie też jest słabe i drogie.

Straznik

Na jednym z działów montażu pracuje kobieta która nie powinna być brygadzistka, bardzo nierówno traktuje pracowników, gdy nie ma materiałów do przerobienia rozsyła po działach bez wcześniejszego przeszkolenia, brak umiejętności w zarządzaniu kadra... Ogólnie emeryci i Ukraińcy są bardziej uprzywilejowani...

@Straznik

Szanowna Pani / szanowny Panie, dziękuję za ten wpis. Co do przekierowania pracowników na inne obszary - każdorazowo po oddelegowaniu powinni zostać przeszkoleni do wykonywania zadań na nowym stanowisku. Odpowiadają za to brygadziści obszarów, na które pracownicy są oddelegowaniu. Jeśli pracownik nie został przeszkolony lub nie otrzymał wystarczających do pracy informacji - ma prawo odmówić pracy na takim stanowisku. Równocześnie przypominam, że rotacja pomiędzy stanowiskami jest rzeczą naturalną i nawet wskazaną (obniża monotonię pracy), nie tylko w razie niedoborów materiału - zgodnie z Regulaminem Pracy każdy pracownik produkcji powinien być na to gotowy. Co do pozostałych zastrzeżeń - w razie stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości w wykonywaniu zadań przez przełożonego powinna Pani zgłosić to do wyjaśnienia przez Dział HR. Zdecydowanie takie działanie może dużo lepiej przyczynić się do rozwiązania problemu niż komentarz, który tu Pani zamieściła. Zapraszam do kontaktu (Barbara Jarosik, HR Specialist, tel. +48 58 7679612).

W APTIV w Gdańsku zatrudniona na stanowisku kierowniczym jest pani ,którą w sposób podstępny jak lis okresie osoby przechodzące na emeryturę cyt gastrami. Osoba taka moim zdaniem nie powinna pracować z ludźmi. Życzę sukcesów Wieloletnia pracownica obecnie na emeryturze.

HR

Szanowna Pani, w razie stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości w wykonywaniu zadań przez przełożonego powinna Pani zgłosić to do wyjaśnienia przez nas. Zdecydowanie takie działanie może dużo lepiej przyczynić się do rozwiązania problemu niż komentarz, który tu Pani zamieściła. Zapraszam do kontaktu (Barbara Jarosik, HR Specialist, tel. +48 58 7679612).

Magdalena

A co takiego robi ta osoba, że masz o niej takie zdanie?

Zostaw merytoryczną opinię o APTIV SERVICES POLAND S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w APTIV SERVICES POLAND S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy APTIV SERVICES POLAND S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w APTIV SERVICES POLAND S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 2 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy APTIV SERVICES POLAND S.A.?

Kandydaci do pracy w APTIV SERVICES POLAND S.A. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

APTIV SERVICES POLAND S.A.
2.4/5 Na podstawie 192 ocen.

APTIV SERVICES POLAND S.A.