L-Bit

Opinie o L-Bit

Johny

Szefostwo w porządku, kierownicy trochę spięci i wiecznie zajęci, ale widać, że bardzo się starają. Bardzo dużo młodych pracowników, atmosfera sympatyczna, czasami zdarzają się ponuraki, którym nic nie pasuje, ale niewielu.Nie ma problemów z wzięciem wolnego czy wcześniejszym wyjściem z pracy. Warunki finansowe ok. Nadgodziny płatne. Multisport. Polecam

@Johny 16.10.2018 19:50

Napisałeś, że warunki finansowe oferowane Ci przez L-Bit są satysfakcjonujące. Czy oprócz wynagrodzenia możesz liczyć również na dodatki w postaci premii? Jeżeli tak, to zachęcam Cię do napisania kilku słów na ten temat. Jak w tym miejscu pracy wygląda system świadczeń socjalnych?

Pozytywny

Bardzo dobra firma, zwłaszcza dla młodych i niedoświadczonych osób. Allplan jest tłumaczony od początku, włącznie z podstawowymi zagadnieniami konstrukcyjnymi. Młody zespół bardzo życzliwy i pomocny. Kierownicy są bardzo stanowczy i często nie maja czasu, ale jeśli tylko wcześniej zgłosi się chęć i potrzebę rozmowy , to wszystko jest dobrze wytłumaczone. Pensja ląduje na koncie regularnie, bez nawet dnia opóźnienia. Na początku bardzo ciężko przeżyłem pierwszy rysunek,był cały czerwony od poprawek. Za to bardzo dużo się nauczyłem. Polecam, ale z zastrzeżeniem, że w tym biurze nie ma obijania się.

Zawiedziony

O ile słabe zarobki można by przeżyć i zrozumieć, o tyle tak słabej i męczącej atmosfery - nigdy! Współpracownicy patrzą na Ciebie jak na rywala, przerwa 15 minut z zegarkiem w ręku, pracownik jest rozliczany z każdej minuty w pracy.

No chyba żartujecie... :D

Nie mam dobrych wiadomości. Pozostałe negatywne wiadomości nie są efektem frustracji, a realną oceną sytuacji w firmie. Wynagrodzenie marne (na początku już ściemniają, że zapewniają jedynie przeżycie z widokami na przyszłość...), atmosfera w pracy straszna, a kierownictwo nie ma zupełnie podejścia do pracowników - stres, krzyki, obwinianie to normalka. Szefowa to jeszcze inna kategoria - na moje to po prostu lubi się drzeć. Jedyny powód dla którego bym polecał to miejsce to możliwość nauczenia się Allplana, jak już ktoś wcześniej wspomniał

Anonim

Dobra praca jako pierwsza zaraz po studiach na zdobycie pierwszego doświadczenia, bardzo chętnie przyjmują świeżaków, wynagrodzenie na początek średnie (na niejednej budowie dostanie się znacznie mniej) ale stosunkowo szybko wzrasta jeśli tylko chcesz sie rozwijać i robisz postępy. Nadgodziny to w tej pracy praktycznie codzienność (na szczęście płatne). Praca polega na wykonywaniu rysunków zbrojeniowych w Allplanie. Relacje między pracownikami są spoko. "Warunki" wyposażeniowe biur również ok. Ogromna rotacja pracowników jest moim zdaniem spowodowana podejściem kierownictwa do pracowników. Kierownicy (nie wszyscy) tworzą bardzo nieprzyjemną atmosferę, nie mają bladego pojęcia o podejściu do pracownika. Niektórzy z nich wyznają zasadę "nie wiesz? to powtórzę ci to jeszcze głośniej!". Szefostwo jak to szefostwo - czasem musi mieć jakieś problemy ale są do wytrzymania ;) Moja rada? Zdobądź tutaj pierwsze doświadczenie do CV i szukaj czegoś lepszego :)

Honorata

Anonim, rozumiem Twoje niezadowolenie i wynikającą z tego opinię. Czy ktoś z pracowników próbował poruszać kwestię atmosfery w pracy z przełożonym? Czy relacje między współpracownikami są według Ciebie dobre? Jak wygląda sprawa z dodatkami do wynagrodzenia? Możesz liczyć na premie, szkolenia lub pakiet socjalny? Wszystkie opinie są mile widziane jeśli są obiektywne i merytoryczne.

anonymous
@Honorata 28.06.2018 13:25

L-bit to od kilku lat już "legenda" na rynku pracy we Wrocławiu. Za moich czasów atmosfera między pracownikami była rewelacyjna, czasami jeden coś Kozaczył ale szybko był temperowany. Duża rotacja wśród nowych pracowników, niska płaca na umowach, premie + dodatki + nadgodziny pod stołem. Szefowa zawsze chce być groźna i codziennie musi na kogoś wylać swoją frustracje mimo że sama robi błędy rysując :) Każdy określany piekarzem a nie inżynierem. Praca na chwilę aby nauczyć się Allplana a później można wybierać w biurach. Pozdrawiam Kapustę, dawną śmieszkową ekpię oraz wszystkich koksów.

Iśka
@Honorata 28.06.2018 13:25

Fajna firma, pracuje się dobrze warunki dobre kasa też i na czas Polecam

Anonim

Typowo praca przy rysunkach wykonawczych z żelbetu. Nikt nic nie projektuje i nie liczy, a więc ze zdobywaniem wiedzy jako konstruktor jest lipa. Atmosfera do bani - kierownicy myślą, że są panami i władcami świata, a jak idą do szefowej to sami niosą sprawozdania w zębach i na klęcząco. Rozmowy bezpośrednio "kreślarz - szefowa" nie należą do miłych i ciągle słyszysz jak to źle i wolno rysujesz. Nie polecam.

Czy znajdzie się osoba, która mogłaby w kilku słowach przedstawić aktualny stan firmy L-Bit?

Henry

Niektórzy natomiast jedynie potrafią narzekać

Honorata

Ostatnie opinie o L-Bit pochodzą z ubiegłego roku. Jak teraz oceniacie tą firmę? Czy coś się zmieniło? Widzę że firma poszukuje asystenta projektanta - w wymaganiach jest dyplom z zakresu budownictwa lądowego. Co sądzicie o tej posadzie? Warto aplikować? Czy wiąże się z możliwością rozwoju i perspektywami na późniejszy awans zawodowy?

anonymous
@Honorata 06.04.2018 10:29

Nie polecam pracy w tym biurze. Jest to biuro typowo kreślarskie wyłącznie żelbet. Uprawnien tam sie nie zrobi, żaden z kierowników nie ma nawet uprawnień. Osoby zarządzające zespołem myślą że są panami świata. Praca wyzyskująca studenta. Płaca jak w biedronce

Czy ktoś wie, jak dziś prezentuje się firma na tle innych pracodawców? Może okazać się to cenną informacją dla osób mieszkających w Wrocław i okolicach oraz poszukujących zatrudnienia.

Admin

Witam. Czy ktoś może wypowiedzieć się jak wygląda atmosfera pracy w biurze i zarobki ?

Mick
@Admin 29.10.2016 11:52

Atmosfera słaba i zarobki yak samo. Nie polecam.

Inżynier
@Admin 29.10.2016 11:52

Atmosfera w biurze zależy od zespołu, ja pracuję tu od dwóch lat i jestem zadowolony z warunków. Na zarobki również nie narzekam, bo na swoim przykładzie widzę, że jeżeli tylko chcesz się rozwijać, to wiążą się z tym też podwyżki. Wszystko zależy od osoby i jej podejścia, ale oczywiście każdy ma prawo do swojej opinii. Ja polecam tę firmę.

No i jak z zatrudnieniem jest teraz u nich w L-Bit , bo jakaś tu cisza na forum i nie wiem czy będzie można się załapać na coś.

Zostaw opinię o L-Bit - Wrocław

Zostaw nam swoje dane kontaktowe.

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie L-Bit