Opinie o ICOM Poland Sp. z o.o. Sp. k w Robakowo

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy ICOM Poland Sp. z o.o. Sp. k. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie ICOM Poland Sp. z o.o. Sp. k o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ICOM Poland Sp. z o.o. Sp. k w Robakowo

Waldeck_13

Byłem kilka dni temu na rozmowie kwalifikacyjnej na przedstawiciela handlowego w tej firmie i postanowiłem się podzielić kilkoma spostrzeżeniami. Ogólnie wrażenie miałem całkiem dobre. Spotkanie było z właścicielem i z dyrektorem handlowym tej firmy. Rozmowa była całkiem miła, rzeczowa i konkretna, panowie dobrze nakreślili na czym polega ta praca. Oczywiście chodzi o sprzedaż hurtową zabawek które mają w ofercie. Panowie ci roztoczyli też wizję ile to się nie zarabia w tej firmie na tym stanowisku. Ciekaw jestem czy to prawda, czy ktoś z byłych albo obecnych przedstawicieli może się anonimowo wypowiedzieć w tej kwestii? Rejon jaki przypada na przedstawiciela to kilka województw. Samochody to Hyundaie i20 z monitoringiem GPS co niestety jak dla mnie wyklucza współpracę z tą firmą.

wuja
@Waldeck_13

Kolego jeździsz na Uberze w czasie pracy, że GPS wyklucza współpracę z tą firmą? :-P Uważam, że stosowanie kontroli GPS nie jest niczym złym jeśli jest się uczciwym wobec pracodawcy...

Waldeck_13
@wuja

Nie, po prostu nie lubię być śledzony, zarówno w czasie pracy jak i poza nią. Nigdy nie zgadzałem się na monitoring i zawsze o to pytam w trakcie rekrutacji i jeśli dana firma stosuje monitoring GPS, to praca w danej firmie mnie nie interesuje. Całe szczęście nie wszystkie firmy to stosują, bo o pracy przedstawiciela świadczy wynik sprzedażowy, a nie gdzie był i co robił. Monitoring GPS świadczy o braku zaufania do pracownika i najczęściej jest stosowany w firmach o dużej rotacji pracowników. Tam gdzie są zaufani ludzie, nie ma potrzeby stosowania tego, bądź co bądź upokarzającego narzędzia.

Marecki
@Waldeck_13

Z Monitoringu trzeba umieć korzystać - to działa w dwie strony. Zaczynasz od odpalenia auta dzień pracy i jeśli Ci pracodawca każe pracować dłużej niż 8h to masz idealny podkład pod sąd pracy. Tylko JanuszeBiznesu montują GPS w autach przedstawicieli bo każda duza firma nie pozwoli sobie na procesy itp bo każde przekroczenie prędkości można wrzucić jako że kazał ci pracodawca. Firmy zatrudniające dużo przedstawicieli już dawno z tego zrezygnowały ;)

Dariusz
@Waldeck_13

Jeżeli pracownik który wykonuje uczciwie obowiązki ma problem z GPS ,który jest standardem to jako manager z 15 letnim doświadczenie w zarządzaniu zespołem nie chciałbym takiej osoby w ekipie. Oczywiście gdy widzę w ogłoszeniu nie szukamy leniwych , kombinatorów i nie podanejemy stawki ,plus argment praca w młodym zespole to jako doświadczony człowiek w handlu wiem ,że to mało poważna oferta. Dobra firma nie wstydzi się proponowanych warunków. A praca w młodym zespole składająca się z samych wilków nie jest atutem.

Gostek

Można mieć różne zdania na temat firmy tak jak i rożnie pracujemy w firmie. Ja nie narzekam, ale też staram się bo firma dobra więc warto.

Weronika

@Alek, czy zapoznałeś się ze wszystkimi wypowiedziami w tym wątku? Powinieneś znaleźć w nich odpowiedź na swoje pytania. Może warto też zapytać o to firmę Icom Poland. Wtedy uzyskasz informacje z pierwszej ręki. Czy zdążyłeś już wysłać swoją aplikację do tej firmy? Jak oceniasz swoje szanse?

Ktoś z Was obecnie pracuje w Icom Poland S.C. Świeca i Wspólnicy? Na jakie warunki pracy można liczyć? Co możecie doradzić osobom zainteresowanym pracą w tej firmie?

Stefan

Na jakie stanowisko?

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Kierowca międzynarodowy kat. C+E w firmie ICOM Poland Sp. z o.o. Sp. k? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.
logo firmy Kontroler jakości
Robakowo
HR Consulting

Witam wszystkich, mam pytanie o rekrutację na stanowisko Krajowego Kierownika Sprzedaży - o jakim zasięgu pracy mówimy? W numerze referencyjnym ogłoszenia jest wskazane województwo, ale nazwa stanowiska wskazuje na obszar całej Pl - czy ktoś może mi konkretnie odpowiedzieć, jak to wygląda w praktyce? Zastanawiam się nad rekrutacją, ale kwestia wielkości terenu jest dla mnie kluczowa i jeśli teren obejmuje więcej, niż jedno województwo, to szkoda czasu mojego i osób rekrutujących. Z góry dziękuję za pomoc.

Jak ludzie mają problem ze sobą to ze złości oczerniają firmę!!!!

miglanc

Przyznam, że po przeczytaniu opinii tutaj, poszedłem na rozmowę z duszą na ramieniu. Firma niewielka, ale z tego co mi mówiono, a co ważniejsze pokazano, ma spory potencjał i sensownie planuje działania na kolejne lata. Także mam prośbę do tych wszystkich, którzy mniej więcej od trzech lat przewidują upadek firmy, żeby trochę ochłonęli przed wydaniem takich opinii. Bo stąd wynika, że od 2014 firma upadła już kilka razy, a tu rankingi za dynamiczny rozwój czy nagrody branżowe. I tyle warty cały go work.

Olo

Stanowisko magazynier. Warto?

Aassdd

Panowie, dostałem zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko PH. Może ktoś powiedzieć coś więcej na temat pracy jako PH w icom? Pozdrawiam

ph
@Aassdd

Aassdd nie wiem czy już byłeś na rozmowie. Ja jestem po. Muszę przyznać, że to co tutaj przeczytałem trochę mnie wystraszyło. Na razie wygląda mi to wszystko na działania konkurencji albo "skrzywdzonych" pracowników ;-) Firma wygląda porządnie. Ludzie uśmiechnięci. Rozmowa z dyrektorem na poziomie. Szefa nie miałem okazji poznać, ale mam wrażenie, że jest to mało prawdopodobne aby takie osoby jakie poznałem mogły pracować w atmosferze jaką się tutaj opisuje. Ja czekam na telefon z decyzją, miejmy nadzieję pozytywną :-)

gość
@ph

A nie masz na myśli Icom Poland Sp. z o.o. sp.k.? To inna firma z okolic Poznania, która teraz prowadzi rekrutację.

wuja
@gość

ph sie chyba pomylił i rekrutację nie w tej firmie opisał...

JT
@wuja

Wuja z Twoich opisów wnioskuję, że chciałbyś aby Ph się pomylił :-P Wystarczy sprawdzić dokładnie w necie i wszystko od razu widać... Przy okazji ta "beznadziejna" firma została sklasyfikowana na 2 miejscu w rankingu Euromonitor int. jako najlepiej rozwijająca się firma 2016 roku w Polsce. Same nagrody w branży i takie wpisy. Coś tutaj śmierdzi... Chyba Ph miał rację o wpisach konkurencji :-)

Weronika

@wuja, dlaczego? Powiedz więcej na ten temat.

Weronika

@Romisław, @Wuja, proszę o zamieszczanie merytorycznych komentarzy na temat pracy w Icom Poland S.C. Świeca i Wspólnicy. Co powiecie na ten temat?

3er

każdy tak na prawde powinien dbac o porządek w pracy o swoje wlasnie miejsce pracy nie wyobrazm sobie żeby miało być inaczej w sumie a powiedzcie czy sa może tutaj jakies wolne miejsca pracy czy nie ??

staszeczek

jak to jakie są cle i wartości firmy? to mamy Ci tutaj jakieś statuty i postulaty firmy przytaczać? no wydaje mi się, że to nie do końca o to chodzi. Ta firma jest hurtownią internetową, więc na pewno co jakiś czas potrzebują pracowników, no a jeśli planują rozwój konkretny już to na pewno potrzebują nowych ludzi do pracy.

klient

((usunięte przez administratora) Jesteście podobno firmą roku.Ale pod jakim względem?Jakości towaru? rotacji pracowników w WASZEJ firmie ? Czy ilości negatywnych opinii ? To daje do myślenia.

xxx

:):):) wróciło

Były pracownik "M"

Przepracowałem w tej firmie chyba dostateczną ilość czasu (1 rok) i na tyle dobrze poznałem atmosferę tam panującą i ludzi tam pracujących by moja wypowiedź okazała się dla innych pomocna. Zacznijmy może od samego dołu, czyli od współpraconików i bezpośrednich przełożonych. Atmosfera na magazynie jest bardzo przyjazna, prawie na każdym magazynie leci muzyka, która jak wiadomo bardzo uprzyjemnia czas pracy. Pracujący tam magazynierzy to w większości "swoje chłopy" z którymi nie ma problemów tak długo jak samemu się ich nie sprawia. Ty jesteś w porządku do nich to i oni będą w porządku wobec ciebie. Kierownik magazynu jest człowiekiem z którym idzie się jak najbardziej dogadać i pożartować, ale kiedy trzeba to i opieprzyć potrafi i zapędzić wszystkich do roboty. Sam zapieprza jak wół i każdy kto go pozna będzie się dziwił jak on to wszystko wytrzymuje tyle czasu. Pracownicy hurtoni to również bardzo pogodna, rzetelna i wesoła ekipa. Gorąco polecam wszelką wspolpracę z powyżej wymienionymi ludźmi! Natomiast należałoby też teraz wymienić ciemne strony tej firmy jak i zresztą mam zamiar uczynić. O tyle o ile współpracownicy i kierownik magazynu są normalnymi ludźmi z którymi idzie załatwić wszystkie sprawy "po ludzku" to niestety, im wyżej się wspinamy w hierarchi firmy, tym gorzej to wszystko wygląda. O przedstawicielach nie będę się dużo wypowiadał jako że zazwyczaj miałem mało z nimi kontaktu, ale wystarczy tylko powiedzieć że część z nich uważała że ich klienci i ich potrzeby są najważniejsze i to naszym obowiązkiem jest spełniać ich wymagania, nawet jeżeli z ich winy i braku wyobraźni musieliśmy zostawać po godzinach. Powyżej mamy osobę na stanowisku dyrektorskim odpowiadającą za magazyn i pracowników. (usunięte przez administratora)

?

:) :) :)

szukający pracy

Witam czy moze ktoś opisac jak się pracuje w tej Firmie szukają kogoś na woj pomorskie ale słyszałem że to pomorskie to jeszcze mazury i okolice za 2 tys podstawy to marnie jak na taki rejon ale czekam na konkrety o klimat w pracy jak się sprzedają produkty itp

Zostaw merytoryczną opinię o ICOM Poland Sp. z o.o. Sp. k - Robakowo

• Jak się pracuje w ICOM Poland Sp. z o.o. Sp. k?

Zobacz opinie na temat firmy ICOM Poland Sp. z o.o. Sp. k tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ICOM Poland Sp. z o.o. Sp. k?

ICOM Poland Sp. z o.o. Sp. k