Opinie o Flex Films Europa Sp. z o.o. w Września

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Flex Films Europa Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Flex Films Europa Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Flex Films Europa Sp. z o.o. w Września

Stary

No ludzie ,trzeba sie zebrac I pokazać, ze cos nie pasuje tak? Ze wszystko wokol sie zmienia I pensje rowniez a firme stac na to ,zeby lepiej płaciła .. nie tylko sluchac ,ze to zalezy od Indii czy nie wiadomo od kogo I kazdy przerzuca to na innego.. pokazmy ,ze nie chcemy miec zabieranych pieniedzy z premii jak ktos,cos zniszczy bo dlaczego? Dlaczego kazdy ma urwane z premii za zepsutą futryne czy ona naprawde tyle kosztuje ? Najlepiej polowe pozabierac .. Linia stanie ,zastrajkujmy!

Zbigniew
@Solidarność

Widzę, że zaczynacie już mieć dosyć pewnych warunków pracy w tej firmie a ja chcę dowiedzieć się czegoś więcej. Na prośby o podwyżki w ogóle jakieś są rozpatrywane pozytywnie? Jak możesz to napisz mi też jakie w ogóle teraz są stawki? A no i jeżeli chodzi o te socjale to jakie aktualnie macie? Widziałem tu wpis tylko o wczasach pod gruszą i tak mnie zastanawia, czy coś jeszcze jest?

Nieznany

Myślę, że Flex jest na pograniczu bankructwa, widać to zwłaszcza po wypłatach. Wszystkie szanujące się firmy, czy zakłady we Wrześni zastosowały podwyżkę inflacyjną w granicach 1000 zł netto do wypłaty dla każdego pracownika, natomiast Flex widocznie zatrzymał się w czasie i się nie rozwija. Dobrzy pracownicy, którzy przykładają się do pracy odchodzą, ponieważ warunki płacowe są okrutne. Ostatnio do pracy zostają zatrudniani młodzi bez podstawowej wiedzy, bo nikt z doświadczeniem i z wiedzą nie będzie pracował "za (usunięte przez administratora)".

@Maria

Ale ty jesteś nie doinformowana XD 3600 brutto, w miejsce Polaków zawsze wskoczą Hindusi a na wysyłce i tak potrzeba mniej ludzi bo jedna linia pracuje na przemian

Natala Nowy wpis

Pracują kobiety w zakładzie? Ciekawa jestem, czy dostałabym się na operatora wózka widłowego, już jak robiłam kurs to się ze mnie śmiali niektórzy e centrum szkolenia., niby w ogłoszeniu nie ma żadnych zastrzeżeń co do płci ale kto wie.

kot Nowy wpis
@Natala

już jest tu kobieta operatora wózka widłowego w flexfilm także

Klementyna Nowy wpis
@kot

To super, w takim razie chętnie podesle cv:) Mam tylko pytanie, w ofercie piszą o języku angielskim. Da się tu dostać bez niego? Coś tam umiem ale nie za wiele..

Ukrainiec ua Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 16 dni.

Szef może dopłacić do wyjazdu na majówkę. Oto warunki Niektóre firmy dofinansowują wypoczynek swoich pracowników. W ramach Zakładowych Funduszów Świadczeń Socjalnych przyznają "wczasy pod gruszą", czyli dopłatę do urlopu. Niektórzy mogą otrzymać nawet ponad 3 tys. zł. Jest jednak kilka warunków, by skorzystać z tego rozwiązania. Zasady przyznawania świadczeń w ramach tzw. wczasów pod gruszą przypomina internetowy serwis "Faktu". Dziennik podkreśla, że można je otrzymać na dowolny wyjazd, niekoniecznie tylko na działkę lub na wieś (jak sugeruje nazwa), ani nie tylko w wakacje. Wczasy pod gruszą. Kto może liczyć na dopłatę? Dofinansowanie wczasów firma wypłaca z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFŚS). A zatem pierwszym warunkiem, jaki trzeba spełnić, jest praca w przedsiębiorstwie, które utworzyło tego typu fundusz. Kto zatem musi stworzyć ZFŚS? Zgodnie z prawem obowiązek ten mają firmy, które zatrudniają co najmniej: 50 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty; 20 i mniej niż 50 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty, jeżeli z wnioskiem o utworzenie funduszu wystąpiła zakładowa organizacja związkowa; wszyscy prowadzący działalność w formie jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych, bez względu na liczbę zatrudnionych pracowników. Do otrzymania dopłaty w ramach tzw. wczasów pod gruszą należy złożyć u pracodawcy wniosek wraz z oświadczeniem o swojej sytuacji majątkowej i rodzinnej. To on jest podstawą dla pracodawcy do określenia, czy świadczenie będzie przysługiwało i w jakiej kwocie. Ile można otrzymać w ramach "wczasów pod gruszą"? Wysokość świadczenia może być różna. Zależy m.in. od kwot wpłacanych do ZFŚS w danej firmie, jak również od zarobków i sytuacji materialnej pracownika. Nie może jednak przekroczyć regulowanej prawem kwoty odpisu podstawowego na ZFŚS. Jest ona powiązana z wysokością przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce. Jak przypomina "Fakt", w 2024 r. kwoty te wynoszą: 2417,14 zł w przypadku pracowników zatrudnionych na pełen etat i pracujących w tzw. normalnych warunkach pracy; 3222,86 zł w przypadku pracowników wykonujących tzw. pracę w warunkach szczególnych lub o szczególnym charakterze.

XYZ

Może już widzieliście, ale szukają do was technika kontroli jakości. Chyba będę aplikował, ale przed tym dacie mi znać jak teraz wyglądają widełki płacowe, czy ta premia została przywrócona. Ogólnie, czy jest wszystko ok i nie będę żałował jeśli mnie przyjmą. W ofercie piszą ze nie trzeba mieć doświadczenia, ze wszystkiego uczą. Czyli na początku ma się jakieś solidne wdrozenie?

Solidarność
@Stary

Ludzie czas najwyższy założyć związek Czas najwyższy pokazać tej firmie że powinno o nas dbać i szanować oraz docenić nasz wkład w tą firmę bo sami hindusi nic bez nas by tutaj nie zrobili. Trzeba założyć związek żeby walczyć o swoje zęby nie było mobbingu od czarka oraz żeby pani vvioleta szanowała ludzi którzy przychodzą do HR coś załatwić bo rzuca mięsem na prawo i lewo wogule brak klasy i kultury tylko wiocha w porównaniu do jej współpracownic które bardzo się starają w stosunku do nas pracowników. Trzeba walczyć o socjal o wakacyjne, stażowe, świąteczne. Ujawnić oficjalnie medialnie jaka tutaj jest (usunięte przez administratora) jaki mobbing jak manipulują grafikiem jak wykorzystują hindusów jako (usunięte przez administratora) trzeba tą sprawę naświetlić.

Zbigniew
@Solidarność

Daj nam znać, jak oceniasz atmosferę na rozmowie kwalifikacyjnej w Flex Films Europa Sp. z o.o.. Czy rekruter przedstawił Ci warunki zatrudnienia i opowiedział o systemie pracy na stanowisku Operator maszyn?
logo firmy Tokarz CNC
AGROKOWALSKI Sp. z o.o.
logo firmy Przedstawiciel Handlowy rynku Agro-R10
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe EKODARPOL

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Flex Films Europa Sp. z o.o.?

ATMOSFERA DO BANI, ZAROBKI DO BANI, PREMIE, KTÓRYCH WIECZNIE NIE MA. DUZO BY PISAĆ ALE SZKODA SIE DENERWOWAĆ.

Nieznany

Rozumiem, że czasy są trudne nie tylko dla pracowników, ale również dla pracodawców, wszystko idzie z dnia na dzień do góry i nie ma już nic taniego, ale mimo wszystko przedsiębiorca powinien dbać o swoich pracowników i chociaż starać się i próbować zapewnić wypłaty adekwatne do dzisiejszych czasów. Myślę, że pracownicy, którzy słabo zarabiają, są sfrustrowani, zmęczeni, a tym samym zniechęci do angażowania się w pracę i rozwijania się w firmie. Wydaje mi się,że każdy pracownik czeka w tych dziwnych czasach na poprawę warunków finansowych w tej pracy, aby móc sobie pozwolić na normalne życie.

Coś zaczyna się dziać. Firma wprowadziła nowe dodatki. Ale uwaga niech to nikogo nie zmyli ani nie zamydli oczu. Dodatek wakacyjny i 2 dodatki świąteczne uzależnione są od stażu pracy i od podstawy brutto. Osoby zarabiające najmniej dostaną licho co. Najkorzystniej oczywiście kto wychodzi - kierownicy i kadra zarządzająca bo oni zarabiają najlepiej. Duża cześć pracowników zauważyła słusznie, że te nowe 3 dodatki będą dla wielu osób niższe niż zeszłoroczna premia świąteczna grudniowa. Stąd komentarz mydlenie oczu.

Kasandra

A podasz w takim razie dokładnie ile dostaną pracownicy niższego szczebla, a ile kadra zarządzająca? Czyli co, wcześniej była jakaś większa premia świąteczna grudniowa i ona będzie teraz rozłożona na dwie mniejsze premie?

Kontrola jakości

do mnie również dzwonili tylko niezbyt podoba mi się taki system zmainowy i nocki, dlatego również pytam czy warto zmieniac prace? ile mozna zarobic w dziale jakosci w laboratorium? ktos pracował? czy mozna maglują z angielskiego na rozmowie?

Wczasy pod gruszą

Flex Films Europa dlaczego nie płacisz nam wczasów pod gruszą??? Wczasy pod gruszą to możliwość otrzymania dodatkowych pieniędzy na wakacyjny wyjazd dla pracowników zatrudnionych w ramach umowy o pracę. Do wzięcia jest nawet kilka tysięcy złotych. Trzeba jednak spełnić pewne warunki. Określa je regulamin Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Wczasy pod gruszą to pieniądze, które pracodawca wypłaca jako dodatek do urlopu wakacyjnego pracownika. Jeśli pracodawca ma wystarczająco dużo środków, może też w ramach wczasów pod gruszą wypłacić dofinansowanie wyjazdu na kolonie dzieci pracownika. Wczasy pod gruszą 2023. Ile można dostać? Jak wskazuje bankier.pl, zainteresowanie wakacyjnymi wyjazdami jest obecnie wyższe niż w ubiegłym roku. Portal przytacza wyniki badania travelist.pl, według których od stycznia do początku maja 2023 r. rezerwacji na lipiec i sierpień było o blisko połowę więcej niż w roku ubiegłym. Zarazem ceny noclegów są wyższe niż 12 miesięcy temu. Pieniądze na wczasy pod gruszą pochodzą z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFŚS). Fundusz musi być stworzony w firmie, w której pracuje przynajmniej 50 osób, przeliczając to na pełne etaty. Jeśli natomiast firma zatrudnia mniej niż 50 pracowników, ZFŚS jest tworzony na wniosek zakładowej organizacji związkowej. Nie każdy pracodawca musi więc wypłacać wczasy pod gruszą. "Pracodawca zatrudniający na dzień 1 stycznia danego roku poniżej 50 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty oraz osobowo może zrezygnować z działalności socjalnej w postaci tworzenia ZFŚS lub wypłaty świadczenia urlopowego w pierwszym miesiącu danego roku, tj. w styczniu" - wyjaśnia poradnikprzedsiebiorcy.pl. Wysokość świadczenia jest ustalana indywidualnie, zazwyczaj determinuje ją wysokość zarobków zatrudnionego. Przepis art. 3 ust. 4 Ustawy z 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych ustala tylko górną granicę wczasów pod gruszą. Zakładając, że wysokość świadczenia urlopowego odpowiada wysokości odpisu podstawowego na ZFŚS, w 2023 r. pracownik może otrzymać: W przypadku normalnych warunków pracy: na pełny etat ‐ 1 662,97 zł, na 3/4 etatu ‐ 1 247,23 zł, na 1/2 etatu ‐ 831,49 zł, na 1/4 etatu ‐ 415,74 zł; W przypadku uciążliwych warunkach pracy: na pełny etat ‐ 2 217,29 zł, na 3/4 etatu ‐ 1 662,97 zł, na 1/2 etatu ‐ 1 108,65 zł, na 1/4 etatu ‐ 554,32 zł; Żeby dofinansowanie z wczasów pod gruszą było wypłacone, pracownik powinien złożyć wniosek urlopowy. Przy okazji najkrótszy możliwy urlop w tym przypadku to 14 dni kalendarzowych.

Inny

A ja może jestem naiwny, ale mam nadzieje że Flex odbije się od tej niezdrowej sytuacji, zacznie szanować doświadczonych pracowników i wypłaty też będą ludzkie.

Tu się nie chce przychodzić do pracy...zero motywacji za te głodowe pensje...

Krzysztof

Firma się nie rozwija, została w czasach przed covidem i inflacją, szkoda bo tak się dobrze zapowiadała jeszcze tak z 10 lat wcześniej...

Tomi

Nie polecam pracy w tej firmie. Żadnych premii, dodatków inflacyjnych, socjalu a firmę na to stać. Podwyżki o których się mówi już dawno powinny być, jak w każdej normalnej firmie, normalnej podkreślam. Praca za minimalną i wieczne upokorzenia.... mają człowieka za (usunięte przez administratora) a ci (usunięte przez administratora)pseudo kierownicy niech sobie te swoje kieszenie napchają, kosztem ludzi, którzy na nich (usunięte przez administratora) i wiecznie słyszą, że nie ma na podwyżki. Płacą im chyba za te głupie (usunięte przez administratora) i tym zatyka im się (usunięte przez administratora), kasą tak kasą. Hindusi z polskich kierowników zrobili sobie marjonetki. Jak hindus zagra tak Poloczek zatańczy. Radzę omijać firmę szerokim łukiem.......

@Tomi

To jednak mówi się o podwyżkach? Tylko pracownicy czy szefostwo też wspomina? O jakich upokorzeniach piszesz? Jakiś kierownik źle się odnosi do podwładnych?

cdn
@Nieznany

...miska ryżu - to właśnie administrator cenzuruje. Szanujmy ludzi pracy bo socjale nie biorą się z kieszeni polityków.

Maria
@Nieznany

Jaka teraz jest podstawa w firmie? JEst szansa na dostanie widełek? Obstawiam, że nie da się obejść bez tych podwyżek inflacyjnych, skoro ludzie się zwalniają? Da się przynajmniej dostać podwyżkę np. za wyniki czy staz pracy? Co do tych zwolnień jeszcze, to nie wiesz, czy planowane są jakieś przyjęcia na miejsce pracowników, czy ci co zostali muszą sobie jakoś radzić?

@Maria

Ajaj

Firma jednym słowem porażka. Premie, o których mówi się na rozmowie kwalifikacyjnej praktycznie nie istnieją albo zabiera się je. Kierownicy zapewne z dużo wyższymi wynagrodzeniami mają pracowników w ..... Marne podwyżki, brak premii i zero motywacji do pracy..... Ktoś chętny, odradzam

Aja

Czy fleks films ,podobnie jak wiekszosc zakladow pracy ,wspomaga pracownikow dodatkiem inflacyjnym ?

@Aja

Jak dobrze zarabiasz to żaden dodatek inflacyjny nie jest Ci potrzebny ????

Aja
@…

Pytanie brzmialo, czy firma wspomaga pracownikow takim dodatkiem ,niezaleznie od tego jakie kto ma wynagrodzenie. Napewno są pracownicy,ktorzy nie maja wysokiego wynagrodzenia . Tak wiec czy firma reaguje podobnie jak wiekszosc zakladów we wrzesni ?

Młody
@Aja

Z tego co wiem to zbierali podpisy wlasnie o ten dodatek I mieli to szefa zanosic ale czy juz zaniesli to nie wiem

@Aja

Lepiej niech pracownicy wypowiedzą się co i w jakiej kwocie ta firma zabrała glównie nie zapłacone nadgodziny tylko wolne za to i co firma może zaoferować po za darmowym parkingiem??

Anthon
@69

Już ram firma wyszła przed szereg i przez pewien okres postanowiła oddawać wolne zamiast płacić wypracowane nadgodziny i zabrali premiera. W konsekwencji skończyło się tak, że mnóstwo polskich dobrych operatorów się pozwalnialo.

Paulina
@Anthon

i tylko tych polskich uważasz za dobrych? czyli tylko Polakom to wadzi? to pozostali w zasadzie czemu wciąż się trzymają? I co z nowymi, jest ich stały napływ?

Prawda

Nie

Paulina
@Prawda

A to zebrali te podpisy i taki efekt z nich był ostatecznie, że zaprzeczasz? w sumie to dlaczego, ogólnie jaka była reakcja jak je złożyli u góry? jakiś konkretny komentarz?

Czas żeby Flex się obudził to nie są te czasy, żeby takie ludziom marne wynagrodzenie płacić...

Polski hindus

Po paru latach pracy w tej firmie widzę że wszystkim odpowiada to jak nas pracowników się tutaj traktuje i szanuje. Ciągły mobbing od kierowników hinduskich i polskich. Ogólnie im dłużej tutaj się pracuje tym gorzej jesteś traktowany. Wynagrodzenie najniższe we Wrześni tak naprawdę jest to żenujące aby otrzymywać takie grosze za pracę w takim systemie i jeszcze za pracę w chemii. Co nam firma daje każdy tutaj wie czyli nic po za podstawą która jest bardzo niska ale potrafi też bardzo dużo zabrać np premie za chorowanie bo wymyślili jakiś chory jego regulamin aby otrzymać taką premię. Ogólnie nie polecam pracy tutaj nikomu bo tutaj niedocenia się pracowników ani ich nie szanuje o tym żeby tutaj zarobić godziwe wynagrodzenie to zapomnij bo to nie ta firma. Za to dostaniesz możliwość pracy w warunkach chemii o jej szkodliwości pracodawca już Ciebie nie poinformuje ani o tym jak będziesz traktowany przez pana hindusa dyrektora produkcji. Nie ma drugiej takiej firmy w okolicy w której takie rzeczy się dzieją.

@Polski hindus

Święta prawda. Marna pensja, brak socjalu I wysrubowane normy premii ,ktora I tak jest niska.

Aj
@Polski hindus

Opinia zgodna z prawdą. Mozna by duzo dodać, nic ująć..

@Aj

Jak masz coś jeszcze do dodania to chętnie posłucham. Co jeszcze ci nie pasuje? Z tymi premiami to jaki jest regulamin żeby je zdobyć? Jak normy są tak wysoko ustawione to komuś się udaje dostać te dodatkowe pieniądze?

Alladyn

Oni chyba myślą że w Polsce pracuje się jak w Indiach czyli najlepiej 24 h.... Żadnego poszanowania do polskiego kodeksu pracy. Nie szanują ludzi... - człowiek jest dla nich tylko tanim mięsem roboczym, którego w razie czego należy zgnoić i (usunięte przez administratora)... Uciekajcie daleko od tej firmy jeżeli chcecie normalnie funkcjonować i cieszyć się życiem... (usunięte przez administratora), manipulacja, zastraszanie - to u nich chleb powszedni. Z daleka od tego (usunięte przez administratora)...

@Alladyn

Po lipcowych pseudo podwyżkach o 100 zł zostaną już tutaj tylko Hindusi i Ukraińce. Nie polecam

Bobek Sebcio
@Ktos

A mi tu pasuje... Mam swoich ludzi oni wszystko za mnie robią a jak komuś z nich się coś nie podoba to go gnoje na różne sposoby. W tym jestem dobry. A tak po za tym to nic mi się nie chce i tak jest fajnie. Pasi mi tak.

Na produkcji jest młoda pani kierownik, która jest bardzo falszywą zakłamaną kierowniczką. Mam nadzieję że za swoje zło zapłaci....karma wraca ..... pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o Flex Films Europa Sp. z o.o. - Września

• Jak się pracuje w Flex Films Europa Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Flex Films Europa Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 56.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Flex Films Europa Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 38, z czego 3 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 19 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Flex Films Europa Sp. z o.o.