Opinie o Jakon Sp. z o.o. w Tarnowo Podgórne

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Jakon Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Jakon Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - usługi projektowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Jakon Sp. z o.o. w Tarnowo Podgórne

Jan

Potwierdzam zdanie przedmówcy. Z podwykonawcami jest ten problem, że nie czytają umów przed podpisaniem i potem jest płacz na budowie. Nie spotkałem się z sytuacją, że komuś nie zapłacono, bo takie było widzimisię prezesa. Plusem firmy jest to, iż jeśli ktoś chce to może bardzo szybko się czegoś nauczyć. Jeśli chodzi o Pinokia to faktycznie te zwolnienia są żenujące.

K.

Jako osoba która przepracowała kilka lat w Jakonie, mogę potwierdzić że 80 % opinii tutaj to totalne bzdury. Jedyna prawdziwa opinia, to zwalnianie przez pinokia w piątek o 15:00- generalnie jest to mega żenujące. Pensje na rynkowym poziomie- przynajmniej na budowach, nie wiem jak biurowi. Oszukiwanie podwykonawców - total na bzdura, nikt nie wymaga od nich nic więcej niż zapisane w obustronnie podpisanej umowie- a jak ktoś nie czyta co podpisuje i później jest zdziwiony wymaganiami, może mieć pretensje tylko do siebie.

szczurzyński

Pinokio to fałszywy szczur - tak, tak. Potwierdzam. Bez wazeliny nie masz czego szukać w tej "prorodzinnej" firemce. Oczywiście pozory stwarzają, ale to tylko pozory. Wszystko robią na podwykonawcach - podpisują umowę z podwykonawcą, a później "negocjują" jak przychodzi do płatności mimo, iż wszystko od strony podwykonawcy było ok. jednak "czasem się przeliczą" i gdzieś muszą odrobić straty. Prostactwo.

Ko

Po opisie można ująć delikatnie że trochę jest pan 'szczur' niepoważny.Pracowałem w Jakonie i się napatrzyłem na te obniżania kosztów przez tych tzw. koordynatorów i wiem ,że nigdy bym mieszkania od nich nie kupił. Jeśli współpracujesz z biurem ,nie masz swojego zdania i robisz to co chcą czyli obcinasz podwykonawcom pieniądze to jak najbardziej można mieć kilkuletni staż a nawet dłuższy. Nieufnośc jednych do drugich to chyba typowe tam.Potwierdzam też zwalniają w piątek na koniec pracy wchodzi dwóch nie wymienię nazwisk (nie chce się już tutaj wyżywać na chłopcach koordynatorach) ale na jednego mówią pinokio i dają do podpisania zwolnienie. To ładnie się złożyło bo jednak można znależć pracę z wyższą pensją i dodatkami do pensji i miłą atmosferą w Poznaniu.

Jakon Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Inżynier Budowy. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.

szczur

Hi hi hi. Ja szczur biurowy wymykam się po 16:00 razem z innymi szczurami :) Pół opinii tutaj to bzdury. Osobiście jestem tu kilka lat i jest ok. Trzeba tylko wykonywać swoje zadania.

....

Po ile godzin pracuje sie w tej firmie?

pegi

Pracuję w Jakonie od ponad 4 lat i dziwią mnie pojawiające się tutaj negatywne komentarze. Są to prawdopdobnie ludzie którzy się nie sprawdzili. Oczywiście nie ma pracy idealnej ale nie ma co narzekać tylko brać się do roboty, generalnie polecam pracę ambitnym i pracowitym bo duzo sie naucza i zostana docenieni.

J

Widze ,ze kolejna firma gdzie szef to "pan i wladca", jedyna szansa na to aby wasz los sie poprawil i zeby pracodawca przestrzegal waszych praw i postepowal po ludzku to mowic jednym glosem. Pracownicy beda mowic jednym glosem kiedy beda zorganizowani. Polecam zapoznac sie z tym artykulem http://ozzip.pl/wspieraj-ip/item/9-jak-za%C5%82o%C5%BCy%C4%87-zwi%C4%85zek i innymi o tej tematyce "jak zalozyc zwiazek zawodowy". Zwiazek zawodowy to bardzo czesto doskonale zabezpieczenie pracownikow przed bezpodstawnym zwolnieniem, ale tez partner do rozmow z szefem, wiekszosc pracodawcow liczy sie z glosem zwiazkow zawodowych. Gwarantuje ,ze gdy bedzie zwiazek zawodowy to napewno skonczy sie darmowe wypracowywanie nadgodzin. Radze tez potwierdzac sobie wzajemnie na pismie godziny pracy. Pracownik zaklada zeszyt w ktorym wpisuje date i godzne rozpoczecia i zakonczenia pracy i poprosic o poswiadczenie przez kolege. Mozna tez w inny sposob gromadzic dowody jak np. logi wlaczania i wylaczania komputera. Gdy szef was zwolni z dnia na dzien, bedzie dobry dowod przepracowanych realnie godzin.

lusesita

Pracowałam w biurze, zwolnienia pracowników są dwie godziny do jednej przed zakończeniem pracy, przeważnie w piątki. Nie liczą się ludzie, najważniejszy jest zysk. Podwykonawcy mają różne kruczki ukryte w umowie, są kaucje gwarancyjne do 5 lat. Podwykonawcy bądźcie ostrożni, dobrze wszystkie zmiany potwierdzać na papierze. Pensje wypłacane są na czas. Żeby zarabiać powyżej 3000zł netto trzeba mieć dobre układy z tzw górą. Lepiej opłacani są nowi pracownicy od starszych stażem.

Kompletnie nie zgadzam sie z powyzszymi opiniami. Firme znam z opowiadan osoby znajomem,ktora tam pracuje. Nigdy nie uslyszalam na jej temat nic zlego.Owszem pracodawca jest wymagajacy ale to dla mnie zrozumiale. Nikt z pracownikow nie ma takiej odpowiedzialnosci jak szef. Wiekszosc pracownikow posiada samochody sluzbowe a dla osob ktore nie chca korzystac z prywatnego transportu a nie posiadaja samochodu firmowego maja mozliwosc korzystania z transportu firmowym busem, ktory cidziennie rano zabiera i po godzinach pracy rozwozi pracownikow. A co do premii na kazde Boze Narodzenie byla "nagroda"... Sama chcialabym prackwac w takiej firmie ale do budownictwa mi zbyt daleko. Moze zamiast hejtowac i narzekac na innych warto otworzyc cos swojego? Tylko ze latwiej jest zle mowic o ludziach krorzy odniesli sukces niekiedy nie malym kosztem anizeli zakasac rekawy, zabrac ta gigantyczna odpowiedzialnosc na ramiona i dzialac? Ciekawa jestem kim sa te negatywne osoby! Pewnie liga z cyklu chce mercedesa bo przeciez mi sie nalezy ale pracuje od 9-14, kreatywnosci i odpowoedzialnosci Zero.Ludzie ogarnijcie sie!jak wam zle zacznijcie dzialac sami i nie mowie tylko w kontekscie tej firmy!

KKK

Ja także potwierdzam większość negatywnych opinii co do tego pracodawcy.Pozytywnie mogę napisać jedynie o podwykonawcach,którzy przeważnie wykonywali dobrze swoje obowiązki.Niestety kosztorys się "nie domykał" to należało szukać brakujących pieniędzy u podwykonawców . Ja koordynatorowi nie pomagałem w tym i z dnia na dzień zostałem zwolniony po długim okresie pracy w tej "firmie".Jak masz ambicje ,jest ci obojetny los firm podwykonawczych i potrafisz dążyć do wyznaczonego celu za wszelką cenę to jest to "firma" dla ciebie.

visitor

Jak wygląda rozliczenie z podwykonawcami, płacą w terminie?

mistrz lajków
@visitor

tak płacą...ale u mnie mają już 11 miesięcy spóźnienia

Podwykonawca
@visitor

Z dala od tej firmy . Najpierw zbiją Ci cenę do takiej , że nie da się zarobić , następnie zostajesz obciążony za wszystko co się da : prąd , wodę , ubezpieczenie , ochronę , płot , śmieci itp. Potem wypłacą Ci nie całe pieniądze , a na całość długo poczekasz , o zatrzymaniu gwarancyjnym nie wspomnę , bo tego można nie dożyć . Model biznesowy firmy Jakon polega na wykorzystaniu podwykonawcy jak tylko się da . Nie polecam współpracy z takim pseudo partnerem !!!

Mimi

Jeżeli "fajne" zarobki - to dla kogoś(usunięte przez administratora)- dodam PLN - to rzeczywiście - może startować - powodzenia. Nie bez powodu jest odgórny zakaz rozmów o poziomie wynagrodzeń Brak premii, o podwyżce możesz pomarzyć, przecież jest kryzys :D

phil

Nie polecam - wyścig szczurów - to dokładnie idealnie pasujące określenie. (usunięte przez administratora)

HAHAHA

System nagród??? Jest coś takiego w tej firmie? Pracowałem ładnych kilka lat... Szczerze odradzam! Wyścig szczurów trwa tam nadal - Kariery raczej nikt tam nie zrobi... "Dyrektorzy" od siedmiu boleści nawet nie znają języka obcego - ot-taka wykwalifikowana kadra zarządzająca ;) Pewnie gdyby nie sytuacja na rynku pracy, która jest - jaka jest to mieliby spoooory problem z pracownikami...

Heniek

Powiem Ci, że jest to specyficzna firma. Wiele z poprzednich opinii to prawda. Atmosfera jest naprawdę specyficzna, nie ma współpracy pomiędzy pracownikami, tylko jeden walczy z drugim. Z plusów to wypłata na czas, choć nie zawsze tyle na ile się umawiano. Życzę podjęcia trafnej decyzji.

projektant

Czy to prawda że Pan (usunięte przez administratora) z firmy Abaris, który jest inspektorem nadzoru na inwestycji Radaway w Swarzędzu, nie potrafi współpracować i naraża inwestora na straty, bo inwestycja nie będzie ukończona na czas? Wogóle to słyszeliście jak on traktuje ludzi, nikt nie koncentruje się na jakości, bo ma dosyć tej budowy.

Ściemniacze i kłamcy - od roku jestem zwodzony z zapłatą za pracę jaką dla nich wykonałem. Przez telefon byłem miły i cierpliwy przez 10 miesięcy - kłamią w żywe oczy i przedłużają z rozmysłem czas przelewu, podpisania protokołu itd. Z daleka od tej firmy !

ktos

Popróbuj pracować w tej firmie troszeczkę, a później się wypowiedz. Zobacz jak się ma rzeczywistość vs to, co ktoś w Tarnowie sobie wymyślił na papierze. Na wszystkim tną koszty; na podwykonawcach, materiałach i pracownikach. Kto pracował dla nich zna powiedzenia: Spieszmy sie kochac kierownikow, tak szybko odchodza albo Jedyna zaleta bycia podwykonawca Jakonu to to, ze placa na czas

Adek

Racja. Większość do ściemniacze. Denerwuje mnie to że mam 25 lat doświadczenia i zarabiam tyle co 30 latek kierownik budowy, który ściemnia że coś umie.

Zostaw merytoryczną opinię o Jakon Sp. z o.o. - Tarnowo Podgórne

• Jak się pracuje w Jakon Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Jakon Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Jakon Sp. z o.o.?

Jakon Sp. z o.o.
2.9/5 Na podstawie 120 ocen.
  • Sowia 4
    62-080 Tarnowo Podgórne