Opinie o Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. w Starogard Gdański

Jesteśmy największym polskim producentem leków i liderem rynku farmaceutycznego. Działamy na rynkach Europy Środkowo-wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej i zatrudniamy ponad 7000 osób w Polsce i za granicą. Portfolio grupy Polfarma obejmuje około 600 produktów, w tym leki ratujące życie. Naszym mottem jest hasło: "Ludzie pomagają Ludziom".

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. w Starogard Gdański

Dzień Dobry, Z uwagą przeczytaliśmy Pański wpis. Zależy nam na wyjaśnieniu opisanej sytuacji, dlatego bardzo prosimy o podanie, gdzie i na jakie stanowisko Pan aplikował, byśmy mogli zweryfikować informacje i udzielić Panu rzetelnej odpowiedzi. Prosimy o kontakt na adres: rekrutacja@polpharma.com Z poważaniem, Zespół Rekrutacji i EB

CandyThat
@Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Aplikowałem na stanowisko operatora ,lecz proszę nie fatygować się z odpowiedzią gdyż sam sobie jej udzieliłem na podstawie faktów, a perspektywę pracy w Polpharmie przestałem traktować poważnie . Niesmak jednak pozostał , jak również negatywna opinia .

Darek

Witam czy jest tu jakąś osoba która pracuje w Starogardzie Gdańskim na magazynie czy są tam jakieś wolne etaty ?

Emilia
@Darek

Witaj, my z partnerem jak wcześniej przeglądaliśmy oferty to widzieliśmy, że na Stargard prócz biura to starszego operatora szukali, teraz gdy sprawdziłam oferta wciąż widnieje. Szkoda, że stawek nie podają, bo może partner by się skusił. Jest tu ktoś kto mógłby ocenić warunki? i po co mu w mile widzianych ta komunikatywna znajomość angielskiego?

bieda

niestety jeszcze przed rekrutacją odrzucono moją kandydaturę nie zapytano nawet mailowo o portoflio w którym są wszystkie moje kompetencje firma na pewno nie szuka dobrych, sprawdzonych pracowników z wysokimi kompetencjami aplikowałem dwa razy na dwie różne role w tej samej dziedzinie i tylko zbyto mnie nawet nie było telefonu żeby się cokolwiek o mnie dowiedzieć jeżeli takie jest podejście do doświadczonych kandydatów o wysokich kompetencjach to lepiej omijać to miejsce z dala

@bieda

Coś się kupy nie trzyma ta bajka. 1. Odrzucono przed rekrutacją? To co, po znad znajomości chciałeś się dostać/wiedziałeś o rekrutacji? 2. Nie zapytano mailowo o co? To CV jak na stanowisko budowlańca pisałeś? Bez szczegółów i "portfolio"(hy,hy). 3. Nie było telefonu? A w ogłoszeniach nie jest napisane że skontaktują się z wybranymi? Itp, itd...

Aha
@bieda

Jak podałeś zbyt wysokie oczekiwania finansowe to jaki super byś nie był to Cię odrzucą, bo ogranicza budżet.

Andzela
@bieda

Muszę Cię zmartwić ale to nie znaczy, ze skoro Cię nie wybrali to masz za niskie kwalifikacje mozne uznali ze będzie ktoś lepiej pasował, kwestie charakteru i osobowości są tez ważne, ja pracuje tu i nigdy nie pracowałam w takiej firmie, jestem zachwycona

Anonimowo123

Ja bardzo sobie chwalę pracę w @polpharma. Bogaty pakiet benefitow, umowa o pracę i wysoka kultura współpracy. Ludzie na wysokich stanowiskach mają sytuacje, kiedy muszą pracować ponad standardowe godziny, ale na ogół każdy sam pilnuje swoich godzin i dba o work life balance. Home office jest dużą wygodą i w działach, ktorych obecność w biurze nie jest niezbędna stosuje się w pełni zdalny tryb pracy. Często ludzie pracują tu latami, co dowodzi konfortu pracy, ale duzo zalezy od wielu czynników, trudni ludzie i tu się zdarzają. Warto przekonać się samemu.

@Anonimowo123

A do home office dostajecie jakieś dofinansowanie lub sprzęt do pracy? Możesz rozwinąć cos o tych benefitach, bo nie ukrywam najbardziej interesuje mnie praca zdalna i prywatna opieka medyczna dla mnie i rodziny... Ktoś napisał, że nie dali informacji zwrotnej po rozmowie, często zdarza się brak feedbacku? Jak wygląda komunikacja z HR?.

Migotka

To nie jest tak, że tryb pracy HO jest dla każdego i rozdawany na lewo i prawo. Jeżeli w ogłoszeniu o pracę jest napisane praca zdalna/digital to faktycznie możesz pracować zdalnie. Wiele osób pracuje hybrydowo, 2 dni w tyg.z domu. Trudno zmienić ten stan rzeczy, trzeba pisać wniosek do zarządu i dobrze go uzasadnić. Dofinansowanie do pracy w domu jest ale kwota jest taka, że można jej nie zauważyć.

Pracowniczka
@Migotka

Są 3 modele pracy- zdalna tylko dla wąskiej ilości pracowników, flex- 8 dni HO na miesiąc a nie 2 na tyudzień!!!! i Ci co pracują tylko stacjonarnie

@Pracowniczka

Jakie stanowiska mogą pracować zdalnie? Czy jeśli ktoś pracuje zdalnie to firma zapewnia wszystkie narzędzie, przede wszystkim telefon i komputer?

MalaMi

Tak, przy pracy zdalnej jest sprzęt-ja mam telefon, komputer, dodatkowy monitor i drukarkę.

Norbi
@MalaMi

O to świetnie. A jest dodatek finansowy do internetu albo prądu? Wiem że coś takiego wyszło w przepisach w tym roku. Pracownicy na zdalnym to dostają?

Zzz
@Norbi

Moze jest wliczony w wyplate. Ja nie wiem

Rozmowa przebiegła bardzo szybko i sprawnie.

Było kilka pytań odnośnie wykształcenia i doświadczenia, ale była to tylko formalność bo pracę załatwił mi już wcześniej znajomy pracujący w dziale.

logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
logo firmy Pomocnik Mechanika Samochodowego
Azet Olgierd Odyniec
logo firmy Fugowanie klinkieru
REGESS
Maryska

Witam, chciałam dopytać jak wygląda praca,atmosfera i zarobki na dziale pakowania tabletek i kapsułek,dla pracowników zatrudnionych z agencji Czy jest ciąg pracy,co miesiąc dla tych pracowników jak agencja mówi,i czy Firma przejmuje potem tych pracowników, proszę jak to wygląda....?

Jak duże doświadczenie trzeba mieć, żeby pracować na Pracownik Produkcji w Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.?

XYZ

Praca sama w sobie nie jest zła. Zarobki również są zadowalające. Przeraża atmosfera, wzajemna nienawiść i fałsz na produkcji. Jeśli nie chcesz być wśród osób notorycznie narzekających (delikatnie mówiąc) to cię zgnębią. Oczywiście zdarzają się wyjątki i można poznać naprawdę fajne osoby, ale sporo czasu spędza się jednak z toksycznymi ludźmi. Brakuje tylko ringu na produkcji. Jest to duży problem i jest to naprawdę straszne dla nowych pracowników i nie tylko dla nich. Dodam, że pochwalam zwiększanie ilości kamer na różnych etapach produkcji - zwiększa to poczucie bezpieczeństwa dla mnie jako klienta.

Bardzo słaby poziom procesu rekrutacji… Brak obiecanej informacji zwrotnej odnośnie wyniku rozmowy, co pokazuje jedynie brak szacunku tej firmy do potencjalnych pracowników.

Daga
@Kandydat

Tylko ze względu na brak obiecanej informacji zwrotnej uważasz, że poziom procesu rekrutacji jest słaby? Czy masz jeszcze jakiś inny powód by tak twierdzić? A skoro mowa o rekrutacji, może wspomnisz po krótce, z ilu etapów się ona składa? I jak wygląda, o czym jest mowa, czy jakieś testy, zadania do wykonania?

Ile obecnie zarabia aparatowy Annopol Warszawa???

Dorota

Ogólnie nie polecasz w całej firmie pracy, czy tylko w jakimś określonym dziale. A podasz powody? Złe traktowanie pracowników skoro wspominasz o zdrowie psychicznym, jakieś problemy komunikacyjne z przełożonymi?

Migotka
@Dorota

Pracuję w biurze parę lat. Dostałam się bez znajomości, przez ogłoszenie na pracuju. Pracy jest bardzo dużo, w moim przypadku potrzebny był czas, żeby wszystko sobie poukładać i nie siedzieć po godzinach. Bywa że człowiek ma dosyć i nie wie w co ręce włożyć ale z drugiej strony jak się zastanowić to firma oferuje dużo benefitów. Można to sobie porównać z ofertami innych firm np.na wspomnianym pracuj. Jest dofinansowanie do luxmedu i karty Multisport, można przystąpić do ubezp.grupowego i funduszu emerytalnego. Dwa razy w roku jest dodatkowa premia, za sam fakt że człowiek tu pracuje + premia roczna - nie słyszałam żeby ktoś się chwalił że jej nie otrzymał. Dostajemy pkty my benefit, które można wymienić np.na bony do wielu znanych sklepów, jest karta lunchowa na 250zl co miesiąc, wczasy pod gruszą, dofinansowanie do wakacji dla dzieci, dopłata do okularów jeżeli ktoś musi z nich korzystać, dopłata do karty miejskiej i parę innych drobiazgów... Dla mnie sprawa jest prosta, można marudzić albo docenić to co się ma bo trudno to przebić. Jestem szeregowym pracownikiem i zdaje sobie sprawę z tego, że ciężko będzie o lepszą pracę w innej firmie.

Planista

Jakie są opinie do stanowiska specjalista ds. planowania? Na jakie zarobki można liczyć? Jaka jest atmosfera? Czy obowiązki wymagają dużej ilości nadgodzin?

Pianista
@Planista

W tym pytaniu jest wewnętrzna sprzeczność. Jeśli obowiązki wymagają nadgodzin to znaczy że albo zakres obowiązków jest źle dobrany albo przewidziano zbyt małą liczbę etatów.

Planista
@Pianista

Dziękuję za odpowiedz. Moje pytanie więc powinno brzmieć 'czy zakres obowiązków jest dobrze dobrany? I czy przewidziano odpowiednią ilość etatów?'

Sandra

Jakimi samochodami jeżdżą obecnie przedstawiciele medyczni, czy macie gpsy, czy można użytkować samochody do celów prywatnych, czy są jakieś limity miesięczne, roczne?

Aaa
@Sandra

Toyota corolla, octavia albo golf. Teraz dają wszystkim corolla w hybrydzie. Gps nie ma, można jeździć prywatnie.

@Aaa

Ale trzeba tankować ze swoich? Bo kolega w innej firmie dostawał na benzynę od swojego pracodawcy niezależnie od tego ile korzystał z tego samochodu prywatnie. No chyba, że dają kartę paliwową, to podałbyś jaka kwota jest na tej karcie?

Śmieszne są te wypowiedzi przedstawicieli na tym portalu polecające firmę. Pracujecie za marne grosze i jeszcze sobie chwalicie. Zarabiacie jak w spożywce, czyste FMCG, za niedługo wam auta pooklejają...

Mirek

Czytam ten post 7 lat później i informacje w nim zawarte ciągle są na czasie. Niby firma inwestuje w różne pomysły np etyka w biznesie, innowacje, rozwój zawodowy pracownika ale to wszystko jest jak bicie piany. Dobrze wygląda HRowo jak chcą zatrudniać ludzi albo otrzymywać nagrody w plebiscytach dla najlepszego pracodawcy. Jednak jak posiedzi się w firmie parę lat to można zauważyć to co co opisał CoJaTuRobie. Awanse dla znajomków albo dla tych co trzymają palec prosto w (usunięte przez administratora) i lansują się na kawie prezentując postawę: taki zarobiony, że nie ma czasu taczki załadować. Wysokie stanowiska osadzone przez ludzi z dziada pradziada. Brak świeżej krwi i pomysłów na rozwój, który rzeczywiście uczyni z firmy coś wielkiego. Jednak jak nawet nie ukrywają tego zarządzający.....brak konkurencji dla Polpharmy na rynku, powoduje że nie muszą za bardzo dbać o specjalistów zatrudnionych w firmie (zasłyszane od przedstawiciela kadry zarządzającej firmy). Dobra firma aby zdobyć doświadczenie i trochę grosza na przeprowadzkę do innego kraju/innej firmy farmaceutycznej.

Niestety
@Mirek

Niestety muszę potwierdzić. Przez 7 lat niewiele się zmieniło, firma próbuje tylko rozegrać to PRowo wdrażając programy "które dobrze wyglądają na zewnątrz" ale niekoniecznie działają w środku, jak np. "wartości polpharmy" czy "kodeks etyki" które na dobrą sprawę HRy mają w głębokim poważaniu, bo i tak zrobią to co im każe zarząd. Z działem BHP niestety jest podobnie, ostatnio zdarzył się wypadek i mimo ewidentnej winy ze strony pracodawcy przypinają łatkę winnego pracownikowi, który w mojej ocenie nie miał tam swojej winy. Z awansami niestety jest podobnie, jedynie dla znajomych i dla dupolizów niekoniecznie wykazujących się kompetencjami, tudzież osiągnięciami. @Mirek zgodzę się z Tobą, że poplpharmie przydałaby się jakaś konkurencja, byłoby to jak zimny kubeł wody na głowę. Firma dobra na start dla młodych pracowników chcących zdobyć doświadczenie, początkowy entuzjazm nowicjusza pozwala nie dostrzegać przez chwilę tych wszystkich wad :) no i można zobaczyć "jak nie powinna działać korporacja" :)

@Niestety

Bez pleców i znajomości nie można awansować? Czyli taki szary żuczek co się nie podlizuje to się nie przebije? A jeśli chodzi o szkolenia to też taka sama sytuacja? Czy każdy kto chce się rozwijać ma dostęp?

Polecam pracę w Polpharmie, jeżeli chcecie pracować podczas urlopu wypoczynkowego, tacierzyńskiego, a okolicznościowy to zapomnijcie, że w ogóle będziecie mogli wziąć. Takie realia w zakładzie API.

W Polpharmie działamy z otwartością. Jeśli zdarzają się takie przypadki, prosimy o kontakt. Będziemy starali się wyjaśnić przyczynę zaistniałej sytuacji. Z pozdrowieniami Dział HR, ZF Polpharma

@Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Skoro jesteście tacy otwarci, to może zróbcie sobie jakis audyt wewnętrzny. Polecam sprawdzić bilingi z telefonow służbowych menagerow i sprawdzić do jakich podwładnych dzwonili np w okresie okołoświatecznym, a następnie zestawić z to urlopami tychże podwładnych. Gwarantuję, że się zdziwicie.

@Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Dział HR ma swoją "bajkę", a kierownicy swoją. Nie polecam Polfarmy, firma blokująca rozwój pracownika. Zdarza się (usunięte przez administratora), o którym nikt wam nie wspomni. Oceny w Workday jak w każdej korpo z tą różnicą, że tu jest to totalnie bez sensu. Warunki, które obieca wam Firma dla osób bez doświadczenia jest dobra na początek nie dłużej niż 1 rok. Potem zmiana chyba że chcesz "utknąć" w firmie z mentalnością lat 80-90. Gdzie sie przymyka oko na wszytkie nieprawidlowości a normy są po to żeby je łamać.

Przedstawiciel Medyczny

Pracuje tu już dość długi czas ale mam serdecznie dość i będę zwalniał miejsce na świętokrzyskie bo poziom chorej kontroli nad pracownikiem osiągnął apogeum. Nie da się pracować w firmie w której kontrolują każdy twój ruch jak jakiegoś złodzieja. Ciągła weryfikacja gps'ów, wydzwanianie do lekarzy i wypytywanie o przedstawiciela, grzebanie w bilingach...a na wizytach podwójnych doszukiwanie się tylko wszystkiego negatywnego. Żenada. Każdy kto się szanuję powinien omijać tą firmę z daleka bo ona skrajnie nie szanuje przedstawicieli. Żadne pieniądze nie są warte takiego traktowania.

Misiek
@Przedstawiciel Medyczny

O matko serio takie akcje? No z tym sprawdzaniem bilingów i gpsa to mnie zagiąłeś. No dobra ale minęło trochę czasu odkąd tam pracujesz i co wcześniej było lepiej? Od kiedy coś takiego zaczęło się dziać? I przykładowo, jak coś zauważą takiego, że może w danym momencie nie byłeś tam, gdzie powinieneś (bo przykładowo zjechałeś na obiad) to wtedy jak to rozwiązują? Sam myślałem o aplikowaniu ale chyba muszę się zastanowić.

@Przedstawiciel Medyczny

Nie wiem, kto to pisze i się po de mnie podszywa, ale to jakieś bujdy. Ja pracuję od 12 lat i sobie chwalę. Fakt, odchodzę z Firmy, ale przyczyna jest całkiem inna. Kontrole są tak, jak w każdej innej firmie, Nie słyszałem, aby mnie kontrolowano z GPS, a nawet jakby, to jak rzetelnie pracujesz i nie masz sobie nic do zarzucenia, to nawet nie zawracasz sobie tym głowy. O grzebaniu w bilingach czy jakieś problemy na wizytach podwójnych - to jakaś ściema. Ja nie miałem z tym nigdy żadnych problemów. Przypuszczam, że tą opinię napisała osoba, która stara się przejść do Polpharma i obawia się zbyt dużej konkurencji na rozmowie rekrutacyjnej. Zła opinia - mniej chętnych kandydatów. Ja z czystym sumieniem POLECAM. To było naprawdę dobre 12 lat.

@Przedstawiciel Medyczny

To wszystko bzdury, Ktoś się pode mnie podszywa. Nie zgadzam się z całością tego co zostało napisane. Sądzę, ze ktoś chce, aby na rozmowę poszło jak najmniej kandydatów. Przepracowałem w Polpharma 12 lat i sobie chwaliłem.

Zbigniew
@Mirek

A może być tak, że takie bardziej zmożone kontrole ze strony pracodawcy są w stronę nowych pracowników a po prostu tacy bardziej doświadczeni, jak Ty nie są dotykani takimi kontrolami? Totalnie nie wiem, jak to funkcjonuje tylko głośno myślę. Chętnie się dowiem, bo może sam będę kiedyś próbował się dostać. Napisałeś, że po 12 latach pracy tam sobie chwalisz. Co tak szczególnie na plus byś dał, jeżeli chodzi o pracę tam?

Mirek

Ktoś się pode mnie podszywa. To prawda, będzie miejsce na świętokrzyskim, bo odchodzę, ale przyczyny są całkiem inne. Cała reszta wpisu to jakieś bzdury. Pracowałem w Polpharmie 12 lat i sobie chwalę. Solidny pracodawca. Te bajki o kontroli GPS, krytyka po podwójnych wizytach - to wszystko wymyślone przez kogoś, kto nie chce konkurencji na rozmowie rekrutacyjnej. Ja z czystym sumieniem Firmę POLECAM.

ktoś

Im bardziej Polpharma jest firmą globalną, tym mniej jej jest w Starogardzie. Wolnych miejsc pracy dla zwykłych ludzi bez wykształcenia wyższego praktycznie tu brak. A jak jest oferta, to wymaga się dyspozycyjności typu telefon w środku nocy ("panie Kaziu, coś się tu zepsuło znowu, proszę przyjechać"), praca na trzy zmiany łącznie z nocami, niedzielami, itp.

AnnaA

Ile zarabia przedstawiciel farmaceutyczny. Jakie są proporcje podstawy do premii za realizację targetu. Warto aplikować?

Ala
@AnnaA

Warto, samej podstawy dostaniesz na rękę 8-9000 netto

Piter_Pan
@Ala

Wow ale bzdury piszesz... Pracuję w tej firmie i powiem delikatnie... Wynagrodzenie przestrzeliłaś BARDZO mocno...

Wojciech
@Piter_Pan

A może sam bzdury piszesz, skoro nie podajesz żadnych widełek. Dla mnie taka informacja jest mało wiarygodna. Napisz proszę na jakie widełki samej podstawy oraz samej premii można obecnie liczyć na stanowisku przedstawiciela.

Jarosław
@Piter_Pan

Skoro pracujesz to orientujesz się, ile mógłbym zarobić, jako specjalista ds. formulacji? W ogłoszeniu nie podają stawek. Czy konieczny jest bardzo dobry angielski i jak weryfikują kandydaturę podczas rekrutacji?

@Piter_Pan

Pewnie pracuje w konkurencji i celowo wprowadza w błąd i sam zazdrości im zarobków

Olga
@Monika

Skoro tak to ostateczne jaka kas tu w końcu wyjdzie, bo teraz wprowadziliście niepewność. Dasz widełki jak wiesz?

Krzys
@Ala

Ile? 8-9 netto nie ma to jak ktoś z biura wpisuje swoją pensje siedząc i popijając kawusie zza biurka

Robert
@Krzys

To w takim razie ile jeśli nie 8-9 netto, ale tak konkretnie? Bo widzę, że nie pojawia się odpowiedź na to pytanie mimo wielokrotnych wzmianek o tym, jakby nie można było o tym pisać? Chodzi mi o podstawę + o info czy są ewentualne premie albo dodatki.

Obecny pracownik
@Robert

Przedstawiciel medyczny ze stażem w firmie powyżej 5 lat - zarobki lekko ponad 7tys brutto podstawy, takze w stosunku do konkurencji sa to pieniadze przy takim stazu co najmniej smieszne. Co do premii, są, ale też nie nastawiajcie się na kokosy, przez tyle lat moja średnia premia oscyluje w granicach około 7-8tys brutto za cykl, czyli za 4msc, dodam że nie za każdy cykl ta premie sie dostaje. Pozdrawiam

ada
@AnnaA

hej, jakie są autka dla przedstawicieli lub kierowników regionów? megane czy corolle?

Bogdan

To całkiem spoko. Można używać samochodu do celów prywatnych czy trzeba to zgłaszać i coś się płaci? Jak to jest rozliczane? W ogóle w autach są gps-y które monitorują trasę PH?

Potencjalny

Skąd tak dużo ogłoszeń o pracę na zastępstwo? Kontrola jakości, analityka, planowanie. Przypadek czy celowe działanie firmy na szkodę nowego pracownika?

Asia
@Potencjalny

Stąd, że w tych działach pracują głównie dość młode kobiety. Umowa na zastępstwo w PPH to na 90% za kobietę, która się wybiera na macierzyński. Jednak firma się rozrasta i często osoby zatrudnione na zastępstwo dostają umowę na stałe.

Chemik praktykant
@Potencjalny

Bo to są w większości wypadków stanowiska laboratoryjne, a kobieta w ciąży nie może pracować w laboratorium dosłownie od momentu kiedy dowiaduje się że jest w ciąży przez narażenie na czynniki teratogenne.

Bogdan
@Chemik praktykant

Rozumiem, ale na zastępstwo to tylko na kilka miesięcy. Wiesz może jaka jest wtedy umowa? Zlecenie czy normalna tylko na czas określony?

Zostaw merytoryczną opinię o Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. - Starogard Gdański

• Jak się pracuje w Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 55.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 1 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.?

Kandydaci do pracy w Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.