Opinie o IGS Ground Services w International airport keflavik iceland

2 42 122 5 1
Pytanie Nowy wpis

Jaki jest system premii uznaniowych w firmie IGS Ground Services?

Odpowiedź Nowy wpis
@Pytanie

Kolejny bot/zatrudniona osoba próbująca podtrzymać "dyskusję na poziomie"...

Tak1Nie1
Jack Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 43 dni.

Czy ktoś na dniach wraca z Islandii do Warszawy? Miałbym prośbę o zakup perfum na lotnisku Kefka ik Landi 64° Reykjavik Distillery... odwdzięczę się

TakNie3
Icelandairson

Przyznam, ze wspolczuje z calego serca wszystkim, ktorzy przeszli (usunięte przez administratora) Cale szczescia mam to juz za soba. Nieposzanowanie godnosci pracownika to norma w tej firmie. Myslalem, ze te negatywne komentarze pisza jacys nadwrazliwi przegrani, ale nie!!!99% to prawda. Wyciskaja ludzi Jak cytryny. Manipuluja. Myla sie w wyplatach. Jakos dziwnie zawsze Jak juz to na twoja niekorzysc. Na 12wyplat 6z kantem. I Rok w rok rekrutuja nowe ofiary w Polsce, bo Jak sprzedaz meble, odnajmiesz chate, zostawisz stara prace I przelecisz 4000km I zamieszkasz na ich lokacji to Jak tu sie postawic. Krzyki wrzaski, a lizusy na stalych juz kontraktach styraja Cie Jak psa, zebys robil swoja I ich prace. Wszystko za przyzwoleniem supervisors. Gdyby to byla godna polecenia firma islandczycy chcieli by tam pracowac, albo chociaz bezrobotni z Islandii. A tu rok w rok po nowe mieso lataja do Pl. Polecam odpuscic. A Jak juz myslucie tylko o pieniadzach to polecam Danie lub Norwegie. Tam jest troszke taniej, a zarabia sie wiecej. Rampa, cleaning czy kuchnia to to Samo mentalne zniewolenie.

Krzysztof Nowy wpis
@Icelandairson

Na duże sumy były te pomyłki w wynagrodzeniu? Napisz jeszcze proszę jaka stawka godzinowa bądź wynagrodzenie miesięczne i na podstawie jakiej umowy. Dzięki za tę opinię.

TakNie2
Marta

Najgorsza praca pod zarządzaniem Ewy Wasilewskiej. Ta pani nadaje się co najwyżej do zarządzania na bazarku z kartoflami. Cebula z polski ktorej się wydaje, ze zrobiła karierę.

Tak20Nie3
Renata
@Marta

To prawda (usunięte przez administratora)to żenada.

Tak12Nie
Aleksandra
@Renata

Nie podawajmy na forum danych osobowych innych osób, to niezgodne z regulaminem. "To żenada" to trochę mało konkretna opinia, możesz wyjaśnić, co dokładnie nie podoba Ci się w IGS Ground Services? Byłoby fajnie, gdybyś podała konkretne przykłady.

TakNie2
Ranking
  5. indeed.com 2 144 392
... pełny raport Gemius
Pulkwiat

Czesc, ubiegam s u nich o prace na cateringu... Czy taka Sama panuje tam kijowa atmosfera I st. m/ludzkie, jak na kuchni I na cleaning? A moze ktos moglby o tym dziale z tego zakres napisac cos wiecej? Z gory uprzejmie dziekuje... Pozdrawiam...

Steel
@Pulkwiat

Tam jest dramat dopiero ????

ICELANDAIR 2019

Dzień Dobry wszystkim. Zostałem zakwalifikowany do pracy na lotnisku jako bagażowy w ICELANDAIR w sezonie 2019. Wylot na przełomie kwietnia/maja 2019 roku. Jestem już po rozmowach w Warszawie , wysłany mam komplet dokumentów które potrzebowali. Mam kilka pytań, może ktoś pracował na tym stanowisku, to mi odpowie. Rozumiem, że do głównych zadań należy załadunek przewóz i załadunek bagaży i odwrotnie. Czy na tym stanowisku jeszcze pracuje się na wózku widłowym i czy np. jako kierowca schodków do chodzenia do samolotu? Czy praca jest stresująca? Ile tak średnio w ciągu swojej zmiany jest załadunków, rozładunków? Czy na zmianie w grupie są Polacy którzy wytłumaczą wszystko jak co się robi? Wiadomo chodzi głównie o wytłumaczenie co na danym stanowisku się robi w języku Polskim. Czy pokoje "dwójki" oznaczają dwie tapczany w jednym pomieszczeniu czy są to jakieś malutkie pokoje osobne. Czy też mieliście tak, że jak byliście w trakcie końcówki (niektórzy nawet z innych działów nie długo będą lecieć) to została usunięta informacja o blogu do którego mieliśmy dostęp wcześniej gdzie było wszystko opisane , co i jak. Dziwne to trochę. To tak jakby nie można było się powoływać na to co tam było napisane i żeby ludzie nie mieli pretensji. Trochę to nie uczciwe, bo były tam warunki, kwoty opłat itp. Na blogu podane były dwie lokalizacje mieszkań a n grupie zamkniętej piszą już o trzech?!?!, nie wiem o co chodzi. Z każdym bliższym dniem zastanawiam się co jeszcze się zmieni z tego co mówili w Warszawie, i pisali na blogu. Może ma ktoś doświadczenie/wiedzę w tym co napisałem i odpowie.

@ICELANDAIR 2019

Ładujesz bagaż i obsługujesz cały sprzęt, łącznie z pchaniem samolotów. Ile będzie załadunków tego nie wiadomo, bo z nowym sezonem ma być przeorganizowany ruch, nie mówili wam tego na rekrutacji? O Polski się nie martw, większość to Polacy. Miejscówki były trzy, teraz są dwie i tak ma podobno zostać - w jednym bloku pokoje dwuosobowe, najlepiej zająć z drugą połówką albo kimś znajomym, druga lokalizacja to takie mini mieszkania dwupokojowe + łazienka. A jeśli chodzi o grupy to zawsze po rekrutacji usuwają, nie ma z tym żadnego problemu.

ICELANDAIR
@anonim

Mówili w Warszawie dużo, o zmianie 12 na 8 . Ale jak dokładnie miało to by wyglądać nie chcieli mówić, bo to jeszcze nie weszło. Czy jest to praca ciężka? Chodzi mi o to, że przerzucanie bagaży, w jedną i drugą stronę to jednak trzeba mieć siłę i w dodatku jeszcze układanie. Czy zabrać ze sobą z Polski jakieś konkretne tabletki przeciwbólowe? Bagażowy a cargo i rampa. Czym się to różni? Jak jestem bagażowym to odpowiadam za to co pisałeś czy dodatkowo jeżdżę wózkiem widłowym z dużym bagażem na paletach? Jak powinienem się zaopatrzyć na przylot? Co zabrać a co nie przydało się?

@ICELANDAIR

Raz jest ciężej a raz lżej, nie ma reguły. Wszystko zależy od ilości rzeczy do załadowania na samolot, który będziesz obsługiwać i od tego ile jest czasu na załadunek. Musisz sobie sam odpowiedzieć czy rzucanie 10-25 kilogramowym bagażem będzie dla ciebie wyzwaniem. Na cargo pracujesz na magazynie i tam przeważnie jeździsz wózkiem widłowym, na rampie będziesz go używać rzadko. Coś przeciwbólowego na wszelki wypadek na pewno, kup sobie jeszcze ochraniacze na kolana.

dobra dusza
@ICELANDAIR

Pownienes sie zaopatrzyc w tabletki przeciwbolowe, roznego rodzaje suplementy diety, witamine C oraz ajwazniejsze w tabletki Gripex lub Theraflu (co wolisz) poniewaz przeziebienia, przewiania sa tutaj na porzadku dziennym. Nie zapomnij zabrac z soba cieplej bielizny i odzeinia wierzchniego, poniewaz tutaj wskazane jest ubieranie sie na celbulke a w szczegolnosci dobrym rozwiazaniem sa bluzy z kapturem i rozne polarowe ubrania. Ktos dobrze napisal- ochraniacze na kolana to podstawa. Nie zapomnij o zakupie komina

Fjord
@ICELANDAIR 2019

Wez ze sobą pas -taki używany do ćwiczeń na siłowni, przyda ci sie w pracy- ochroni ledzwiowy odcinek kręgosłupa przed urazami .Kup dicklofenak w masci ( są teraz i w plastrach- spytaj w aptece ) idealnie działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie na bóle mięśniowe .Masz jeszcze czas do maja ,zadbaj więc o kondycję ,zapisz się na siłownię itp.

Realne jest dobre
@ICELANDAIR 2019

Witaj, wszędzie ładuja wiare do dwojek bo tak jest ekonomicznie a każdy chce zaoszczedzic, nie licz nigdy na to ze będziesz sam/a w pokoju bo to się zdarza BARDZO rzadko i jest często wypadkową, spodziewaj sie niemiłego kompana/ki który będzie mial w tyłku Ciebie, będzie syfiarzem i ogolnie będzie miał we wszystko i wszystkich wyrąbane, praca będzie z niemiłymi ludzmi którzy trzymają się w swoich "klitkach" bo robią tam 2-3 bądź więcej lat i będą się krzywo patrzeć na każdego swiezaka, będą Cie rąbać bez powodu i ogolnie żywić bezwarunkową nienawiść(nie wszyscy, ale 80% pospólstwa). Hajs pewnie będzie sredni (żeby zbytnio wiary nie rozpuszczać ale jednak zachęcać do pozostania tam). Praca na pewno będzie stresująca, dlatego trzeba podejścia na luzie, to że jesteśmy Polakami czy ogolnie "wschodem" nie znaczy ze jesteśmy gorsi, czy to Brytol czy Niemiec czy Islandczyk TO NIE MA ZNACZENIA, WSZYSCY JESTESMY ROWNI I TEGO SIE TRZYMAJCIE, inaczej wlezą na głowe będą wykorzystywać/rypac a na końcu i tak bez powodu Cie wywalą. Z takim podejściem nic Cie nie zaskoczy, chyba ze pozytywnie :) Pozdro & Spokój ducha!

elo23

IGS to tragedia. Team leaderzy nie szanują ludzi. Głównie Polacy Polaków. Po prostu jest się murzynami do czarnej roboty. Oni tylko patrzą. Polacy team leaderzy to drugi sort. Chyba ze bedzie sie wchodzic w tylek to bedzie lepiej. Ma sie wrazenie poparte faktami ze oni są najmadrzejsi, najlepsi i naj naj naj. W rzezywistosci Polacy team leaderzy to ludzie ktorzy w Polsce nie osiagneli NIC i są frustratami. W Polsce to nie mieli przyszlosci i dlatego zostali na Islandii.

Tak29Nie1

Dreddy
@elo23

pracowałem w dziale cleaning i potwierdzam powyższe...zawiodłem sie, na polakach natomiast sam igs to jak sie nie dopytasz to sie nie dowiesz sami nic nie powiedza...z wypłaty odliczaja np. na f. emerytalny i zwiazki o czym na rekrutacji nie było mowy, mieszkanie na wiosce w Gardurze i dojazdy płatne autobusami pociagaja dodatkowe koszty...nie polecam

mustaffa
@Dreddy

Pracując legalnie w kraju czy za granicą podlega się ustawowym składkom, m.in takim jak fundusz emerytalny czy związki zawodowe (w przypadku krajów skandynawskich i in), twierdząc że na rekrutacji nie było o tym mowy to raczej wynika to z oczywistości, nie doszukiwał bym się w tym kontekście niczego nieodpowiedniego ze strony firmy czy działu rekrutacji.

Tak6Nie1

wookie
@mustaffa

dopyujcie sie o ubezpieczenie bo tam za wszystko sie płaci na rekrutacji nie powiedza wam wszystkiego taka prawda potem sam musisz sie dopytywac ....2 kolesi co bawi sie w HRowców tez potem rece umywa mowiac że nie jestescie małymi dziecmi ;) Islandia to nie Niemcy gdzie mozna wsiążc w samochod pociag czy autobus i udac sie do lekarza specjalisty...pozostaje wykupic drogie ubezpieczenie w PL za ok 1000pln od KL lub liczyc na fuksa ze sie nie poślizgniesz, nie upadniesz itp.... bo wtedy wracaj lepiej do PL

Tak4Nie

inna
@wookie

co do ubepieczenia to nie wprowadzaj w błąd. Mozna w PL wykupic juz za 250 pln i sprawdzone, ze dziala. poza tym co innego ubepieczenie zdrowotne a co innego wypadkowe.

wookie
@inna

250pln??? hahaha prawdziwe KL zaczyna sie od 700pln nie wypisuj głupot chyba miałas na mysli jakies studenckie...sprawdziłas od jakich wypadkow to?

nie wiem
@elo23

jak trafisz na a\c to zalama na b\d atmosfera chyba lepsza jakos chyba bardziej zgrani (rampa oczywiscie) . czerwoni hmm nowi chca sie wykazac niektorym starym sie nie chce , choc sa i tacy co podpowiedza naucza . generalnie ja nie narzekam choc bywa ciezko i czasami chce sie to p.... w cholere ale to glownie pogoda i niektorzy ludzie tez...

Nazwa działu: Produkcja
@Dreddy

dziwienie sie sprawa oczywistym jest przejawem (usunięte przez administratora).

Agi

Na początek przygody z Islandią, można zagryźć zęby i chwilę popracować, ale trzeba jak najszybciej uciekać z Icelandaira, szukać normalnej roboty i prawdziwego mieszkania. Generalnie najgorszym problemem w tej pracy są ludzie. Team liderzy to w duże mierze półgłówki bez jakiejkolwiek kultury, wykształcenia i pojęciu o kierowaniu zespołem, mentalna katastrofa. Są zakompleksieni, zawistni, z ciągłą potrzebą wykorzystywania i wywyższania się nad ludźmi. W Pl byli nikim, zwykłymi popychadłami, to tutaj podobnie traktują ludzi. Laski pracujące tam, non stop obrabiają tyłki i skaczą sobie do gardeł, nie ma nikogo normalnego, jedynie paru rozgarniętych facetów, z którymi da się porozmawiać. Jeżeli jesteś inteligenty, znasz angielski i jesteś specjalistą w jakiejś dziedzinie, to znajdziesz normalną robotę na Islandii, IGS należy traktować jedynie jako szybki start i uciekać.

mateusz
@Agi

Hej, a takie realne zarobki z nadgodzinami, srednio miesiecznie? Pytam bo mam leciec w kwietniu i sie zastanawiam. dziekuje

Tak4Nie

Ojciec
@mateusz

mateusz ,ja mam ten sam problem ,ale chyba sobie odpuszczę bo płaca na czysto (po odjęciu zakwaterowania jakiś składek typ związki zawodowe ,dojazdy do pracy i te kuriozum ubezpieczenie zdrowotne finansowane z własnej kieszeni ! ) bardzo słaba bo nadgodziny to tylko mogą być ....?,i te zakwaterowanie w jakiejś byłej bazie wojskowej to samo mówi za siebie ,plus te opinie o tych wsiokach liderach,podłym żarciu w kantynie pracowniczej itp.Tą samą kase mozna zarobic w sezonie na kontynencie ,po co leciec na jakąś zimna wysepkę i marnować tam lato.

Ojciec
@Agi

Coś musi w tym być ,co sezon rekrutują ok 150 nowych osób ,dlaczego nie zostaja osoby z poprzedniego naboru lub nie wracają ci którzy byli tam w poprzednim roku ,jakby było tak ok ,to na pewno nie było by tam aż tylu wakatów co roku ?

Herubin

Rekrutuje w nowym naborze 2018. Ktoś ma rozeznanie w warunkach pracy w dziale pasażerskim w IGS? Jakie są godziny pracy? Organizacja i atmosfera w dziale? Szkolenia? Dzięki!

Amadeusz
@Herubin

hym byłem w innym dziale, ale z tego co mi wiadomo to pierwszy miesiąc pracujesz za 75% stawki poza tym zanim zaczniesz prace 3 tygodnie szkolenia plus 4 tygodnie piewrszy miesiac wiec...na 7 tygodni musisz miec kase na wyzywienie, o organizacji i atmosferze nic nie powiem jedno jest pewne moze byc tak jak w ubiegłych latach pojedziesz na casting zakwalifikuja Ciebie....po czym przed wylotem odpadnie 1/4 reszta bedzie musiała przejąc ich obowiazki takze...nadgodziny no i musisz sie "modlić" zeby nei było niespodzianek lokalowych :) po przylocie

johanson
@Amadeusz

Niestety prawie 3 tygodnie szkolenia a pierwsza pensja to ledwo ponad połowa :( trzeba sie zabezpieczyć finansowo

Herubin
@Amadeusz

Dzięki za odpowiedź. Przypominasz sobie jak wyglądają godziny pracy / grafik w dziale pasażerskim? Czy praca odbywa się też w nocy tj. od północy do rana?

K
@Herubin

Daj sobie spokoj, lepiej postaraj soe p prace u konkurencji (airport associates). Nieba a zoemia!

nie wiem
@K

no i gdzie ci co tak walili do apy ??? ano na wypowiedzeniu

Alka

Broń Cie Panie boze przed tym kołchozem, przyjechałamna Islandie z chłopakiem na początku obietnice bedziecie mieszkać razem ale na obietnicahc się skończyo, Team lederzy to dno, a szefowie zmian zawsze w konfliktach stają po stronie Islandczyków i Filipińczyków z Islandzkim pochodzeniem. Te niby darmowe loty są ale nie z Polski. Żarcie paskudne, już lepsze jest w Polskich barach melcznych. Nie polecam,

Tak16Nie

roland
@Alka

no i\z tym zarciem w stołowce na lotnisku przesadziłas baranina całkiem całkiem

@roland

żarcie na stołówce jest paskudne! to nie jest jedzenie, to jest PASZA ale w mega złym wydaniu od ktorego ludzi bolą brzuchy, mają problemy z żołądkiem bo wszystko jest mega chemiczne i przetworzone. Ludzie strasznie tyją od tej stołówkowej paszy. Nikt juz tam prawie nie chodzi na obiady, Ci mądrzejsi przynoszą sobie pudełeczka do pracy. w porze obiadowej stołowkowy parking świeci pustkami.Jedynie śniadania są zjadliwe chociaż i z tym możnaby polemizować. ...

Tonieja
@111

Nie dziwne , ze ludzi bolą brzuchy jak kucharze rak nie myją , na stołówkę nie raz trafia PASZA po terminie , nie raz widziałam ! Zgadzam się w 100% z przedmówca ...

Tak6Nie1

adam
@roland

hahahahahaha

roland
@111

ja schudłem 8 kg nigdy się nie zatrulem co ty na to???

qwwr
@Alka

przeciez bylo mowione tępa dzido ze loty sa darmowe ale TYLKO z portow z ktorych lata icelandair...

zuza

czy ktoś zna jakichś ludzi,którzy zajmują się robieniem deklaracji rozliczenia podatku rocznego?

Dawid

@BYŁY, dlaczego na kuchni trzeba mieć mocne nerwy? Rozumiem że stresująca praca, w pośpiechu, tak? Możesz powiedzieć coś więcej? @Idka, a jak się pracuje w biurach? IGS Ground Services to pracodawca godny polecenia dla kogoś zainteresowanego pracą w tej branży?

refyf
@Dawid

Praca na kuchni - najgorszemu wrogowi nie życzyć. Praca w pośpiechu, ciężka i wielogodzinna nie jest tu żadnym problemem. To jak są traktowani pracownicy przez "menegerów" i "kolegów" kwalifikuje się do sądu. Łamanie wszelkich praw, brud, smród, poniewieranie ludźmi. Krzyczenie na pracowników to norma. Więc jak lubisz gdy sie na Ciebie ktos obcy wydziera bo chce Ci pokazać gdzie Twoje miejsce i sam chce odpoczywać zaharowując cie jak woła to nie musisz mieć "mocnych nerwów". Wszyscy co mieli olej w głowie i godność odeszli stamtąd w podskokach.

Tak3Nie

widzę, że same smaczki na tym cleaningu....niezły kabareton tam...

karma wraca

a teraz najlepsze : szczyt chamstwa naczelnej kadrowej Svali - mój ziomek poszedł coś do niej zalatwić oczywiście mur oporu nie i hu.. Jak co się nie podoba to się zwolnij i najlepsze zaraz po tym cyt. jak się wkurze (zdenerwuje) to wszystkich was 300 Polaków pozwalniam a na wasze miejsce weźmiemy Portugalczyków i Litwinów oni siedzą cicho i robią co się im każe. Także życzę powodzenia panom pokroju Artura i Bartka karma do was wróci prędzej czy później za to jak traktujecie rodaków PS. znowu na którymś dziale ostatnio wykiwali ludzi i wypowiedzieli im kontrakty wczesniej niz do kiedy mieli podpisane nie pamiętam tylko na którym -znowu zero szacunku do pracownika

Tak16Nie

Dawid

@Ktoś, napisałaś, że początki Twojej współpracy z IGS Ground Services były pozytywne. W którym momencie zaczęłaś zmieniać swoją opinię o tym miejscu pracy? Co na to wpłynęło? Mogłabyś pozostawić kilka słów na ten temat? Na pewno są osoby, które chętnie zapoznałyby się z Twoją wypowiedzią.

She

A No i jeszcze jedna sprawa. Mieszkania nie są narzucone przez IGS. Jak komuś wieje albo karta się zacina można się wyprowadzić. Nie ma żadnych kar itp. Faktem jest ze o mieszkania w Kefie cieżko ale komu zależało to się wyprowadził. Jak na hotel pracowniczy naprawdę nie można narzekać. A i pokażcie mi druga firmę która tak niańczy pracowników. Zorganizuje pościel i naczynia, zawiezie do Ikei, zawiezie do banku i wytłumaczy jak konto założyc, pomoże „PIT” wypełnić...

Tak7Nie

Kobieta Pracująca
@She

Powtarzacie się panie i panowie jakbym słyszała moich przełożonych z biura coś ci sie nie podoba droga wolna.. Druga firma która niańczy ? phi jest ich mnóstwo nie ośmieszajcie się, choćby niedaleko szukając airport associates, lagardere, też są na lotnisku, też załatwiają mieszkania, kenitale, konta itp itd ! Dalej sie uczycie no tak zgadza się tylko nie wiem od kogo i od czego przecież tam panuje chaos, czerwoni dbają tylko o siebie i jak marionetki robią co góra zleci tylko często dokładają własna inicjatywe żeby się wykazać jakoś nie zauważylam tego wśród islandczyków, jakoś oni za bardzo się nie przemęczaja spójrzcie na Jona z cleaningu, jakoś nie wszyscy pracują z takim samym zaangażowaniem wystarczy popatrzeć na większość czerwonych którzy niczym w wojsku falują koty bo tak sobie wymyślili albo dostali polecenie od np Ewy z biura. Istnieje szansa awansu tak zgadza sie za lizusostwo, poplecznictwo, przez łóżko, bo akurat nie ma chętnych na dane stanowisko, za robienie z siebie murzyna to mi akurat przychodzi do głowy. I przestań pieprzyć trzy po trzy o poważnym podejściu do bezpieczeństwa niektórzy mają dowody jak wygląda dbałość o bezpieczeństwo w tej firmie a nie tylko puste słowa, zamiast wkładać tyle trudu w próbe odkręcenia kota ogonem weźcie się w tym biurze za robote a nie myślicie że pare postów tutaj plus filmik promocyjny rozwiąże sprawe. Przestańcie w końcu igrać z ludzkim życiem i zdrowiem to nie jest gra komputerowa. I na koniec nie każdego zwolniono lub nie przedłużono kontraktu są też tacy którzy odeszli sami bo już dłużej nie mogli tolerować tej patologii...

Tak18Nie

Ktoś
@Kobieta Pracująca

No właśnie Kobieta Pracująca są też tacy co sami odeszli. Pracowałam tak dobrych kilka lat i jak poszłam do szefa powiedzieć ,że się zwalniam i wracam do Polski to zrobił wielkie oczyska i zapytał ale co ty w tej Polsce będziesz robiła.Przecież tu jest tak cudownie.Powiem krótko -pracowałam na kilku działach w IGS-ie i początki były naprawdę super ale później to się zrobił kołchoz .Traktowano nas jak białych murzynów -niektóre Polki to w nocy przychodziły jak tylko ktoś po nie zadzwonił byleby tylko zarobić .Pomocy to szybciej można było uzyskać od Filipińczyków czy Islandczyków niż Polaków.Masakra jakaś -nasi rodacy(oczywiście nie wszyscy ale większość) to tylko patrzyli jak wygryźć innych z nadgodzin czy uprzejmie donieść przełożonym.Przez ostatnie dwa lata pracy to tylko nabawiłam się tam choroby serca i dobrze ,że wróciłam do Pl bo mogła się ta choroba skończyć śmiercią. A zawsze mówiono mi że jestem pozytywnie nastawiona do życia ,każdy zazdrościł mi optymizmu i uśmiechu na ustach-praca i IGS pozbawiła nie tego na długi,długi czas.

Dawid

@willy, masz prawo w taki sposób odbierać moją aktywność na tym forum. Chcę Cię jednak zapewnić, że dopytuję o takie kwestie związane z zatrudnieniem w IGS Ground Services, które są ważne dla osób odwiedzających ten wątek, rozważających aplikowanie do tej firmy.

She

Załóżmy przez chwile, ze te wszystkie negatywne opinie są prawdziwe. Jakim wiec cudem dalej tu ludzie pracują i to latami? Przecież o prace na Islandii nie jest trudno. Mój wniosek jest taki, ze większość skrajnie negatywnych komentarzy dodawana jest przez ludzi, którym nie przedłużono kontraktów lub zostały zwolnione. Oczernianie firmy jako sposób na odreagowanie własnej porażki. Ja pracuje w IGS od 2 lat na zniesławiłonym tu dziale cleaning. Islandczyków tu już prawie nie ma. Większość pracowników stanowią Polacy. Atmosfera jest dobra jeżeli ma się pozytywne nastawienie do pracy i współpracowników. Praca sama w sobie nie należy do trudnych czy wyczerpujących fizycznie. Jednak warto mieć na uwadze, ze jest to praca fizyczna i dodatkowo wykonywana pod presja czasu. Jednak nieprawda jest ze jak ktoś wcześniej stwierdzil bezpieczeństwo cierpi kosztem punktualności. Wręcz przeciwnie, jest to praca w niebezpiecznym otoczeniu i nacisk na bezpieczeństwo jest ogromny. Wszystko zależy jednak od tego czy pracownicy przestrzegają obowiązujących zasad. Co do samej organizacji pracy i rekrutacji. Cześć przytoczonych argumentów jest prawdziwa. Islandia jest niewielkim krajem z bardzo mała liczba mieszkańców i ogromna liczba turystów. Lotnisko ciagle się powiększa. Nie jest wiec dziwne ze nie wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku. Rzeczy dla nas oczywiste są dla nich nowością. Wielu rzeczy się dopiero uczą. Jasne jest ze bledy się zdarzają. Wiele negatywnych opini dotyczy supervisorów. Cóż lotnisko się powiększa, działy potrzebują nowych kierowników i awansują pracowników. Minus jest taki ze te osoby dopiero uczą sie zarządzać. Plus ze istnieje realna szansa awansu. Podsumowując nie taki diabel straszny jak go malują. Ja przyjechałam z rekrutacji 2 lata temu i nic negatywnie mnie nie zaskoczyło. Zarówno warunki mieszkaniowe jak i płaca była dokładnie taka jak przedstawiali Artur z Bartkiem.

Kitty
@She

Pracowałysmy razem pozwole sie nie zgodzic z tym co piszesz ;) claening najbardziej znienawidzony bo pracuje tam na stanowiskach pomaranczowych pare niekompetentnych osob które zdaje sie zapusciły tam korzenie z ..lenistwa i słabego wykształcenia:) a satysfakcje czerpia z chamskiego słownictwa na samolocie i nie tylko...sama praca niezgorsza...popracowac mozna dla tej kasy ale nie długo.częśc osob jest fajna ale czesc zdecydowanie przeniosła (usunięte przez administratora) i impertynencje z Polski na Islandie Pani Ewa to jak najszybciej powinna byc ''posunieta'' nie nadaje sie

Izabela K.
@She

She dlaczego nie podasz imienia??? Wszyscy doskonale wiedzą co się wyprawia w IGS szczególnie na Cleaninigu jedno wielkie obrabianie dooopy i walka o złote kalesony czyt. kamizelkę supervizora. Może warto powiedzieć ile ludzi z twojej rekrutacji odeszło z firmy bo mieli dość chamskiego traktowania. Poza tym każda afera która wydarzyła się na cleaningu szybko obleciała całe lotnisku i pół Keflaviku. Wcześniej pracowałam na kuchni może nie było rewelacyjnie ale na pewno lepiej niż na Cleaningu.

Gosia
@Izabela K.

Droga Izabelo. Jestem z nowej rekrutacji i ni jak się nie ma do rzeczywistości to o czym piszesz . A teraz fakty. Dostaliśmy listę żeby zadeklarować się kto chce zostać. I podpisało się 99% . To chyba o czymś świadczy. Poza tym ludzie z własnej winy mają masę wypadków i zero odpowiedzialności. Kto w Polsce pracował wie, że nie ma co narzekać bo chociaż nie jest idealnie to sama praca mało wymagająca , atmosfera luźna.

halldur

rekrutacja 2018.... dno ... ludzie bez szacunku do miejsca pracy i drugiego człowieka.. przyjechali pewni siebie ... wszystko im sie należy... nie chcą pracować migają sie od obowiązków im powierzonych ... dno... nigdy więcej takich ludzi

@halldur

widzisz jezeli jestes pracownikiem to żałuj tych z poprzednich lat bo nie byli szanowani i juz nie przyjada a jezeli jestes pomaranczowym to żałuj podwójnie ;)

Dawid

@willy, a nie zechciałbyś napisać kilku zdań na temat samej pracy? Jakiego rodzaju zadania wykonywałeś? W jak licznej grupie pracowałeś? W jaki sposób spędzaliście czas po zawodowych obowiązkach? Czy w ramach grupy można było liczyć na pomoc rodaków? Myślę, że odpowiedzi na tego typu pytania mają kluczowe znaczenie dla osób, które rozważają możliwość pracy przez IGS Ground Services.

@Dawid

wybacz ale Twoje pytania brzmią jakbys ankiete robił

Dawid

@halldur, rozumiem, że nie jesteś zadowolony z nowo przyjętych osób w IGS Ground Services. Jednak musisz mieć świadomość tego, że pracodawca nie ma wpływu na to, kto jaką ma osobowość i jakie ma podejście do obowiązków już po zatrudnieniu. Czy mimo wszystko, korzystając z okazji, mógłbyś napisać jak ocenisz swoją pracę w tej firmie? Jakie warunki zatrudnienia są podstawą Twojego zatrudnienia w niej?

zuza

mam jeszcze jedno pytanie : czy po powrocie do Polski mozna sie starać o zwrot podatku z Islandii? Czy ktos to robił?

@zuza

zwrot podatku z islandii?? piesze słysze kto ci naopowiadał takichgłupot rozlicz sie na islandii i w PL najpierw roszczeniowa niunio

Dawid

@zuza, jak pewnie wiesz, jest to forum, gdzie użytkownicy poszukują opinii na temat warunków pracy, płacy i stosunków międzyludzkich panujących w konkretnych firmach, w tym przypadku IGS Ground Services, a ponieważ jak piszesz niedługo kończy Ci się kontrakt, więc Twoja opinia będzie bardzo cenna dla tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją pracę w tej firmie. Jeśli zechcesz, to napisz to Ci się najbardziej podobało lub nie w tej pracy.

zuza

Mam pytanie: jak wyglada sprawa rozliczenia sie z podatku po pięciomiesiecznej pracy w IGS. Czy jakoś zajmuje sie tym firma ,czy trzeba to zrobic samemu. Kończy mi sie kontrakt 30 września. I jak to wszystko zrobić. Bardzo proszę o pomoc

anonymous

Zna ktoś meil do rekrutacji w Aa ?

Tak12Nie

Thomas

Mam wkrótce wyjechać. Dostałem pracę na kuchni, ale mam za mało informacji w tym temacie. Poza tym mam mieszane uczucia. Ktoś udzieli rad i wskazówek, proszę.

BYŁY
@Thomas

na kuchni (usunięte przez administratora):) musisz miec mocne nerwy

@BYŁY

Dzięki bardzo!

K
@Thomas

Ja to polecam przyjechac na Is i szybciutko przeniesc sie do konkurencyjnej firmy Airport Associates :) o niebo lepiej a warunki socjalne podobne.

@K

Dzięki za wskaźniki.

@Thomas

A powiedz mi, jak to techniczne jest możliwe do zrobienia?

Dawid

Zamierzacie wyjechać w tym sezonie na Islandię z IGS Ground Services? Jak na razie opinie o firmie były mieszane, choć wydaje mi się że przeważają te pozytywne. Na swojej polskiej stronie na facebook IGS Ground Services ogłosiło że nabór na rok 2018 rozpoczął się w październiku - czy jeszcze można aplikować?

@Dawid

Rekrutacja na ten sezon, czyli 2018 została zakończona.

Idka
@Dawid

To prawda, ze rekrutacja sie zakonczyla. Jednak jako pracownik z “biur” wiem, ze jestesmy w czarnej (usunięte przez administratora) i szukaja pracownikow, bajlepiej juz na miejscu.

Tak6Nie

zuza

jakie są warunki w hotelach robotniczych ilu osobowe są pokoje ponoć pracuje się 12 godzin dziennie i kilka dni w tygodniu jest wolnych, czy w takim razie można już na miejscu znależć sobie dodatkową pracę gdzie indziej,czy lepiej starać się o nadgodziny? słyszałam że gwarantują darmowe dojazdy autobusem do pracy, czy to prawda?

Tak13Nie

anonymous
@zuza

hotele na Asbru coraz gorzej socjalnie to wyglada sa tzw. unity gdzie sa dwa pokoje ok 8-9 m2, praca po 12 godzin np. pon-wt potem sr i czw n\masz wolne potem znowy\u 3 dnie\ w pracy nastepny tydzien odwrotnie

Willy

wiem bo pracowałem w cleaningu ;) za extrasy sprzedadza ciebei ;)

zuza

jadę właśnie pracować dla Igs i bardzo proszę o kilka informacji jak wygląda sprawa z pościelą , trzeba wziąć swoją ,czy wypozyczają bezpłatnie czy w hotelu jest dostepna kuchnia z lodówką i jakieś naczynia, czy lepiej zabrać ze soba jakie sa ceny jedzenia w dostepnej ponoć stołówce czy bez problemu kurier doręczy paczkę z Polski czy w hotelu jest wifi jak wygląda sprawa z telefonem Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć

Elo
@zuza

Pościel swoją jedzenie drogie lodówki są sztućce talerze samemu trzeba się zaopatrzyć Internet jest z wysyłką paczek nie ma problemów jedzenie na stolowkach jest wysoko przetwarzane - najlepiej i najzdrowiej samemu się zatroszczyć

@Elo

Ogromne dzięki za odpowiedż. A ty może aktualnie pracujesz na lotnisku?Czy jesteś ogólnie zadowolona/y z decyzji o wyjeżdzie?

Limo
@zuza

W zeszłym roku dawali pościel. Na pewno zawiozą do Ikei.

elo
@zuza

Ja jestem zadowolony bo przyjechalem tu zarobic, dlugofalowo to nie jest kraj dla normalnych ludzi i nie jestem nic zainteresowany ,jest smutno, depresyjnie, najbrdziej beznadziejna pogoda na swiecie, chyba gozej jest juz tylko na Szpitzbergenie i Antarktydzie.... Ale da się zarobić kasę przez jakis czas, niestety trzeba tylko duzoooo pracowac ( nadgodziny )

Limo
@elo

Gorsza pogoda zimą bywa chociażby w Kanadzie . Wystarczy się ruszyć poza Keflavik żeby było interesująco i pięknie.

Skyrmen
@zuza

Odpowiedzi na te wszystkie pytania a także na 2000 innych zapewne bardzo waznych znajdziesz na grupie facebooka. Poscieli nie daja, nie wypożyczają mozesz zabrac ze soba albo dogadac sie z nimi ( moga kupic , kase im oddasz i jak przylecisz to dostaniesz ). Garnków nie ma raczej jesli sa to jakies "niedobitki" , ktore ktos zamiast wyrzucic to zostawil. Uprzedzajac kolejne pytania nie ma takze żelazka deski do niego , odkurzczy (kiedys byly), lokówki, prostownicy do wlosow a takze kabli rozruchowych do samochodow, sokowirówek oraz malych destylatorni, ktore by sie przydaly. W pokoju za to jest lozko, okno, mikrofalowka, zlew , lodowka, garderoba ( moze nie byc wieszakow) lazienka ( z wanna). Nie wiem o co Ci chodzi z pytaniem o telefon? Tak mozna go mieć ?! Paczka z Polski przyjdzie z problemami po kilku tygodniach i ewentulanym ocleniu ( bedzie otwarta bądź tego świadoma ) Za obiad na stolowce zaplacisz okolo500 ISK ( chyba) Wifi w hotelu jest.

@Skyrmen

pytając o telefon, miałam na myśli cenę karty którą będę musiała kupić. Jeśli chodzi o paczki z Polski wysyłane kurierem a nie pocztą dochodzą ponoć w kilka dni a nie tygodni i to chyba niemożliwe żeby były otwierane

@Skyrmen

mam jeszcze pytanie ile kilogramów żywności można wwieżć do Islandii, czy jest to jakoś kontrolowane na lotniskach i czy paczki żywnościowe wysyłane z Polski maja jakieś ograniczenia ?

Skyrmen
@zuza

Tak wyrywkowo jest kontrolowane. Czescie pasazerow Wizza jak innych linii to tak z mojej obserwacji. Mozna miec 3kg zywnosci, karton papierosow, 1,5 litra wodki. Za 0,5 wodki ponad limit placisz 2,5k isk i wodke zabieraja a karton papierosow moze kosztowac ciebie cos kolo 7k isk i tracisz papierosy ale zaznaczam ze, to jest wyrywkowa kontrola.

a jak masz wiecej niż 3kg zywności to tylko zabierają czy płacisz jakąś karę

Zostaw opinię o IGS Ground Services - International airport keflavik iceland

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie

Potrzebujesz wsparcia?
Skontaktuj się z Panią Joanną Koczaj-Dyrda: zgloszenie@gowork.pl

Ranking
  5. indeed.com 2 144 392
... pełny raport Gemius
IGS Ground Services
2/5 Na podstawie 42 ocen.