Opinie o IGS Ground Services w International airport keflavik iceland

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy IGS Ground Services. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie IGS Ground Services o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o IGS Ground Services w International airport keflavik iceland

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w IGS Ground Services?

juras

Może liczyć na sznurówki lekko używane, wkładki do butów, płatną herbatkę (590 ISK) oraz dobre słowo, typu "Good Luck"!!

Aleksandra
@juras

Okej, na bogato xD A na poważnie, wynagrodzenie sama gola minimalna czy dorzucają coś?

juras
@Aleksandra

Tak Aleksandro, dorzucają! Życie na kupie w jednej wielkiej (usunięte przez administratora) i polskie klimaty...

Jakie są przykładowe pytania na rozmowie kwalifikacyjnej w 2022r ? Miał już ktoś taka rozmowę ?

Jak wygląda obecnie praca w IGS? Poniżej przeczytałam komentarz, że 90% firmy zostało zwolnione i zastanawiam się dlaczego. To były jakieś masowe zwolnienia związane z pandemią? Będę wdzięczna za jakieś informacje.

Lemon
@Ewa

Czy to jest poważne pytanie? Jasne, że były masowe zwolnienia z powodu pandemii, tak jak w chyba każdej linii lotniczej.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w IGS Ground Services?

Odpowiedź

Drogi moderatorze, którego można poznać głównie po podawaniu pełnej nazwy firmy o jakiej pisze... Zamiast udawać zainteresowanie może lepiej się trochę rozeznać i dowiedzieć się, że 90% firmy zostało zwolnione, więc pytanie o umowę na stałe jest trochę nie na miejscu?

Czy po rozmowie w IGS Ground Services rekruter odezwał się do Ciebie z informacją zwrotną? Po jakim czasie to nastąpiło? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi.
ciekawy

Mam pytanie trudna jest ta rozmowa rekrutacyjna po angielsku ? , czy raczej pytają o podstawy , żeby wyczaić czy się rozumie co do ciebie mówią ?

Bbb
@ciekawy

Byłam w ubiegłym roku na rekrutacji w Warszawie . Rozmowa to bardziej taka luźna pogadanka. Bezstresowo :)

Ciekawy
@Bbb

A czy pamiętasz może czy cała rozmowa była po angielsku? I jakieś przykładowe pytania? Zastanawiam się czy z niskim poziomem angielskiego lepiej nie decydować się na tę pracę czy zaryzykować właśnie dlatego, żeby w końcu podszkolić ten język...... Będę wdzięczny za jakiekolwiek info. : )

blabla
@Ciekawy

Podszkol angielski,jak chcesz sie porozumiec np w sklepie? co to za pyatnie...

ciekawy

Jeszcze jedno pytanie na temat rekrutacji czy ktoś wie? czy da się to załatwić jakby co przez internet, telefon?czy trzeba być fizycznie w Warszawie?

Odp
@ciekawy

Trzeba być osobiście na miejscu.

Bartek

A co myślicie o pracy na stanowisku bagażowego? Ile można zarobić? W ofercie bylo coś o 260 000 koronach ale to tylko 8000 zł netto.

Lemon
@Bartek

Uważasz, że to mało za pracę, którą możesz dostać bez żadnych kwalifikacji?

nickt

Czy coś wiadomo o rekrutacji 2020? nic się na razie nie dzieje w tamtym roku już były ustalone terminy rekrutacji.

@nickt

Ogólnie nie polecam :) W zeszłym roku zrekrutowali za dużo osób, kazali Ci ponieść koszty tłumaczeń, wypisów z rejestru karnego, zakupu biletów a później kilka dni przed informuja Cię że jest redukcja etatów i Ci dziekuja. Niby dlaczego co roku szukają nowych nowych ludzi ?

Cos
@nickt

Przecież jest aktualnie rekrutacja.

sta

Bo potrzebują ludzi na sezon letni?

zainteresowany

jakie tlumaczenia sa wymagane ?

ciekawy

a jak powiedzmy wysyłanie cv trwa do 19 lutego to w jakim terminie może być ta rozmowa w Warszawie ? po dwóch tygodniach , po miesiącu . Pytam bo mam inne wyjazdy na oku i moge nie być dostępny , żeby o tak pojawić się w Warszawie .

Kitchen

Ta praca niszczy zdrowie psychiczne i fizyczne. Supervisor z kuchni Paulina to cebula bez moralnych zasad. Może to jakaś rodzinka z tą Ewą W.??? Jest jak Lord Vader z gwiezdnych wojen. Chcę władze absolutna, a nie ma pojęcia o zarządzaniu. Wstyd jak traktuje pracowników, a w dodatku napuszcza ich na siebie, każe dzwonić podopiecznym do innych pracowników z pretensjami jeśli są na chorobowym. Jeśli to czytasz Pani Paulino to wiedz, że karma wraca, a setki ludzi których skrzywdzilas prędzej czy później.... PAMIĘTAMY!!

Pracownik.

O jakiej premii mówisz?

Jaki jest system premii uznaniowych w firmie IGS Ground Services?

Odpowiedź

Kolejny bot/zatrudniona osoba próbująca podtrzymać "dyskusję na poziomie"...

Jack

Czy ktoś na dniach wraca z Islandii do Warszawy? Miałbym prośbę o zakup perfum na lotnisku Kefka ik Landi 64° Reykjavik Distillery... odwdzięczę się

Icelandairson

Przyznam, ze wspolczuje z calego serca wszystkim, ktorzy przeszli (usunięte przez administratora) Cale szczescia mam to juz za soba. Nieposzanowanie godnosci pracownika to norma w tej firmie. Myslalem, ze te negatywne komentarze pisza jacys nadwrazliwi przegrani, ale nie!!!99% to prawda. Wyciskaja ludzi Jak cytryny. Manipuluja. Myla sie w wyplatach. Jakos dziwnie zawsze Jak juz to na twoja niekorzysc. Na 12wyplat 6z kantem. I Rok w rok rekrutuja nowe ofiary w Polsce, bo Jak sprzedaz meble, odnajmiesz chate, zostawisz stara prace I przelecisz 4000km I zamieszkasz na ich lokacji to Jak tu sie postawic. Krzyki wrzaski, a lizusy na stalych juz kontraktach styraja Cie Jak psa, zebys robil swoja I ich prace. Wszystko za przyzwoleniem supervisors. Gdyby to byla godna polecenia firma islandczycy chcieli by tam pracowac, albo chociaz bezrobotni z Islandii. A tu rok w rok po nowe mieso lataja do Pl. Polecam odpuscic. A Jak juz myslucie tylko o pieniadzach to polecam Danie lub Norwegie. Tam jest troszke taniej, a zarabia sie wiecej. Rampa, cleaning czy kuchnia to to Samo mentalne zniewolenie.

Krzysztof
@Icelandairson

Na duże sumy były te pomyłki w wynagrodzeniu? Napisz jeszcze proszę jaka stawka godzinowa bądź wynagrodzenie miesięczne i na podstawie jakiej umowy. Dzięki za tę opinię.

Renata

To prawda (usunięte przez administratora)to żenada.

Aleksandra
@Renata

Nie podawajmy na forum danych osobowych innych osób, to niezgodne z regulaminem. "To żenada" to trochę mało konkretna opinia, możesz wyjaśnić, co dokładnie nie podoba Ci się w IGS Ground Services? Byłoby fajnie, gdybyś podała konkretne przykłady.

Pulkwiat

Czesc, ubiegam s u nich o prace na cateringu... Czy taka Sama panuje tam kijowa atmosfera I st. m/ludzkie, jak na kuchni I na cleaning? A moze ktos moglby o tym dziale z tego zakres napisac cos wiecej? Z gory uprzejmie dziekuje... Pozdrawiam...

Steel
@Pulkwiat

Tam jest dramat dopiero ????

ICELANDAIR 2019

Dzień Dobry wszystkim. Zostałem zakwalifikowany do pracy na lotnisku jako bagażowy w ICELANDAIR w sezonie 2019. Wylot na przełomie kwietnia/maja 2019 roku. Jestem już po rozmowach w Warszawie , wysłany mam komplet dokumentów które potrzebowali. Mam kilka pytań, może ktoś pracował na tym stanowisku, to mi odpowie. Rozumiem, że do głównych zadań należy załadunek przewóz i załadunek bagaży i odwrotnie. Czy na tym stanowisku jeszcze pracuje się na wózku widłowym i czy np. jako kierowca schodków do chodzenia do samolotu? Czy praca jest stresująca? Ile tak średnio w ciągu swojej zmiany jest załadunków, rozładunków? Czy na zmianie w grupie są Polacy którzy wytłumaczą wszystko jak co się robi? Wiadomo chodzi głównie o wytłumaczenie co na danym stanowisku się robi w języku Polskim. Czy pokoje "dwójki" oznaczają dwie tapczany w jednym pomieszczeniu czy są to jakieś malutkie pokoje osobne. Czy też mieliście tak, że jak byliście w trakcie końcówki (niektórzy nawet z innych działów nie długo będą lecieć) to została usunięta informacja o blogu do którego mieliśmy dostęp wcześniej gdzie było wszystko opisane , co i jak. Dziwne to trochę. To tak jakby nie można było się powoływać na to co tam było napisane i żeby ludzie nie mieli pretensji. Trochę to nie uczciwe, bo były tam warunki, kwoty opłat itp. Na blogu podane były dwie lokalizacje mieszkań a n grupie zamkniętej piszą już o trzech?!?!, nie wiem o co chodzi. Z każdym bliższym dniem zastanawiam się co jeszcze się zmieni z tego co mówili w Warszawie, i pisali na blogu. Może ma ktoś doświadczenie/wiedzę w tym co napisałem i odpowie.

@ICELANDAIR 2019

Ładujesz bagaż i obsługujesz cały sprzęt, łącznie z pchaniem samolotów. Ile będzie załadunków tego nie wiadomo, bo z nowym sezonem ma być przeorganizowany ruch, nie mówili wam tego na rekrutacji? O Polski się nie martw, większość to Polacy. Miejscówki były trzy, teraz są dwie i tak ma podobno zostać - w jednym bloku pokoje dwuosobowe, najlepiej zająć z drugą połówką albo kimś znajomym, druga lokalizacja to takie mini mieszkania dwupokojowe + łazienka. A jeśli chodzi o grupy to zawsze po rekrutacji usuwają, nie ma z tym żadnego problemu.

ICELANDAIR

Mówili w Warszawie dużo, o zmianie 12 na 8 . Ale jak dokładnie miało to by wyglądać nie chcieli mówić, bo to jeszcze nie weszło. Czy jest to praca ciężka? Chodzi mi o to, że przerzucanie bagaży, w jedną i drugą stronę to jednak trzeba mieć siłę i w dodatku jeszcze układanie. Czy zabrać ze sobą z Polski jakieś konkretne tabletki przeciwbólowe? Bagażowy a cargo i rampa. Czym się to różni? Jak jestem bagażowym to odpowiadam za to co pisałeś czy dodatkowo jeżdżę wózkiem widłowym z dużym bagażem na paletach? Jak powinienem się zaopatrzyć na przylot? Co zabrać a co nie przydało się?

@ICELANDAIR

Raz jest ciężej a raz lżej, nie ma reguły. Wszystko zależy od ilości rzeczy do załadowania na samolot, który będziesz obsługiwać i od tego ile jest czasu na załadunek. Musisz sobie sam odpowiedzieć czy rzucanie 10-25 kilogramowym bagażem będzie dla ciebie wyzwaniem. Na cargo pracujesz na magazynie i tam przeważnie jeździsz wózkiem widłowym, na rampie będziesz go używać rzadko. Coś przeciwbólowego na wszelki wypadek na pewno, kup sobie jeszcze ochraniacze na kolana.

dobra dusza
@ICELANDAIR

Pownienes sie zaopatrzyc w tabletki przeciwbolowe, roznego rodzaje suplementy diety, witamine C oraz ajwazniejsze w tabletki Gripex lub Theraflu (co wolisz) poniewaz przeziebienia, przewiania sa tutaj na porzadku dziennym. Nie zapomnij zabrac z soba cieplej bielizny i odzeinia wierzchniego, poniewaz tutaj wskazane jest ubieranie sie na celbulke a w szczegolnosci dobrym rozwiazaniem sa bluzy z kapturem i rozne polarowe ubrania. Ktos dobrze napisal- ochraniacze na kolana to podstawa. Nie zapomnij o zakupie komina

Fjord
@ICELANDAIR 2019

Wez ze sobą pas -taki używany do ćwiczeń na siłowni, przyda ci sie w pracy- ochroni ledzwiowy odcinek kręgosłupa przed urazami .Kup dicklofenak w masci ( są teraz i w plastrach- spytaj w aptece ) idealnie działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie na bóle mięśniowe .Masz jeszcze czas do maja ,zadbaj więc o kondycję ,zapisz się na siłownię itp.

Realne jest dobre
@ICELANDAIR 2019

Witaj, wszędzie ładuja wiare do dwojek bo tak jest ekonomicznie a każdy chce zaoszczedzic, nie licz nigdy na to ze będziesz sam/a w pokoju bo to się zdarza BARDZO rzadko i jest często wypadkową, spodziewaj sie niemiłego kompana/ki który będzie mial w tyłku Ciebie, będzie syfiarzem i ogolnie będzie miał we wszystko i wszystkich wyrąbane, praca będzie z niemiłymi ludzmi którzy trzymają się w swoich "klitkach" bo robią tam 2-3 bądź więcej lat i będą się krzywo patrzeć na każdego swiezaka, będą Cie rąbać bez powodu i ogolnie żywić bezwarunkową nienawiść(nie wszyscy, ale 80% pospólstwa). Hajs pewnie będzie sredni (żeby zbytnio wiary nie rozpuszczać ale jednak zachęcać do pozostania tam). Praca na pewno będzie stresująca, dlatego trzeba podejścia na luzie, to że jesteśmy Polakami czy ogolnie "wschodem" nie znaczy ze jesteśmy gorsi, czy to Brytol czy Niemiec czy Islandczyk TO NIE MA ZNACZENIA, WSZYSCY JESTESMY ROWNI I TEGO SIE TRZYMAJCIE, inaczej wlezą na głowe będą wykorzystywać/rypac a na końcu i tak bez powodu Cie wywalą. Z takim podejściem nic Cie nie zaskoczy, chyba ze pozytywnie :) Pozdro & Spokój ducha!

elo23

IGS to tragedia. Team leaderzy nie szanują ludzi. Głównie Polacy Polaków. Po prostu jest się murzynami do czarnej roboty. Oni tylko patrzą. Polacy team leaderzy to drugi sort. Chyba ze bedzie sie wchodzic w tylek to bedzie lepiej. Ma sie wrazenie poparte faktami ze oni są najmadrzejsi, najlepsi i naj naj naj. W rzezywistosci Polacy team leaderzy to ludzie ktorzy w Polsce nie osiagneli NIC i są frustratami. W Polsce to nie mieli przyszlosci i dlatego zostali na Islandii.

Dreddy
@elo23

pracowałem w dziale cleaning i potwierdzam powyższe...zawiodłem sie, na polakach natomiast sam igs to jak sie nie dopytasz to sie nie dowiesz sami nic nie powiedza...z wypłaty odliczaja np. na f. emerytalny i zwiazki o czym na rekrutacji nie było mowy, mieszkanie na wiosce w Gardurze i dojazdy płatne autobusami pociagaja dodatkowe koszty...nie polecam

mustaffa
@Dreddy

Pracując legalnie w kraju czy za granicą podlega się ustawowym składkom, m.in takim jak fundusz emerytalny czy związki zawodowe (w przypadku krajów skandynawskich i in), twierdząc że na rekrutacji nie było o tym mowy to raczej wynika to z oczywistości, nie doszukiwał bym się w tym kontekście niczego nieodpowiedniego ze strony firmy czy działu rekrutacji.

wookie
@mustaffa

dopyujcie sie o ubezpieczenie bo tam za wszystko sie płaci na rekrutacji nie powiedza wam wszystkiego taka prawda potem sam musisz sie dopytywac ....2 kolesi co bawi sie w HRowców tez potem rece umywa mowiac że nie jestescie małymi dziecmi ;) Islandia to nie Niemcy gdzie mozna wsiążc w samochod pociag czy autobus i udac sie do lekarza specjalisty...pozostaje wykupic drogie ubezpieczenie w PL za ok 1000pln od KL lub liczyc na fuksa ze sie nie poślizgniesz, nie upadniesz itp.... bo wtedy wracaj lepiej do PL

inna
@wookie

co do ubepieczenia to nie wprowadzaj w błąd. Mozna w PL wykupic juz za 250 pln i sprawdzone, ze dziala. poza tym co innego ubepieczenie zdrowotne a co innego wypadkowe.

wookie
@inna

250pln??? hahaha prawdziwe KL zaczyna sie od 700pln nie wypisuj głupot chyba miałas na mysli jakies studenckie...sprawdziłas od jakich wypadkow to?

nie wiem
@elo23

jak trafisz na a\c to zalama na b\d atmosfera chyba lepsza jakos chyba bardziej zgrani (rampa oczywiscie) . czerwoni hmm nowi chca sie wykazac niektorym starym sie nie chce , choc sa i tacy co podpowiedza naucza . generalnie ja nie narzekam choc bywa ciezko i czasami chce sie to p.... w cholere ale to glownie pogoda i niektorzy ludzie tez...

@Dreddy

dziwienie sie sprawa oczywistym jest przejawem (usunięte przez administratora).

Agi

Na początek przygody z Islandią, można zagryźć zęby i chwilę popracować, ale trzeba jak najszybciej uciekać z Icelandaira, szukać normalnej roboty i prawdziwego mieszkania. Generalnie najgorszym problemem w tej pracy są ludzie. Team liderzy to w duże mierze półgłówki bez jakiejkolwiek kultury, wykształcenia i pojęciu o kierowaniu zespołem, mentalna katastrofa. Są zakompleksieni, zawistni, z ciągłą potrzebą wykorzystywania i wywyższania się nad ludźmi. W Pl byli nikim, zwykłymi popychadłami, to tutaj podobnie traktują ludzi. Laski pracujące tam, non stop obrabiają tyłki i skaczą sobie do gardeł, nie ma nikogo normalnego, jedynie paru rozgarniętych facetów, z którymi da się porozmawiać. Jeżeli jesteś inteligenty, znasz angielski i jesteś specjalistą w jakiejś dziedzinie, to znajdziesz normalną robotę na Islandii, IGS należy traktować jedynie jako szybki start i uciekać.

mateusz
@Agi

Hej, a takie realne zarobki z nadgodzinami, srednio miesiecznie? Pytam bo mam leciec w kwietniu i sie zastanawiam. dziekuje

Ojciec
@mateusz

mateusz ,ja mam ten sam problem ,ale chyba sobie odpuszczę bo płaca na czysto (po odjęciu zakwaterowania jakiś składek typ związki zawodowe ,dojazdy do pracy i te kuriozum ubezpieczenie zdrowotne finansowane z własnej kieszeni ! ) bardzo słaba bo nadgodziny to tylko mogą być ....?,i te zakwaterowanie w jakiejś byłej bazie wojskowej to samo mówi za siebie ,plus te opinie o tych wsiokach liderach,podłym żarciu w kantynie pracowniczej itp.Tą samą kase mozna zarobic w sezonie na kontynencie ,po co leciec na jakąś zimna wysepkę i marnować tam lato.

Ojciec
@Agi

Coś musi w tym być ,co sezon rekrutują ok 150 nowych osób ,dlaczego nie zostaja osoby z poprzedniego naboru lub nie wracają ci którzy byli tam w poprzednim roku ,jakby było tak ok ,to na pewno nie było by tam aż tylu wakatów co roku ?

Herubin

Rekrutuje w nowym naborze 2018. Ktoś ma rozeznanie w warunkach pracy w dziale pasażerskim w IGS? Jakie są godziny pracy? Organizacja i atmosfera w dziale? Szkolenia? Dzięki!

Amadeusz
@Herubin

hym byłem w innym dziale, ale z tego co mi wiadomo to pierwszy miesiąc pracujesz za 75% stawki poza tym zanim zaczniesz prace 3 tygodnie szkolenia plus 4 tygodnie piewrszy miesiac wiec...na 7 tygodni musisz miec kase na wyzywienie, o organizacji i atmosferze nic nie powiem jedno jest pewne moze byc tak jak w ubiegłych latach pojedziesz na casting zakwalifikuja Ciebie....po czym przed wylotem odpadnie 1/4 reszta bedzie musiała przejąc ich obowiazki takze...nadgodziny no i musisz sie "modlić" zeby nei było niespodzianek lokalowych :) po przylocie

johanson
@Amadeusz

Niestety prawie 3 tygodnie szkolenia a pierwsza pensja to ledwo ponad połowa :( trzeba sie zabezpieczyć finansowo

Herubin
@Amadeusz

Dzięki za odpowiedź. Przypominasz sobie jak wyglądają godziny pracy / grafik w dziale pasażerskim? Czy praca odbywa się też w nocy tj. od północy do rana?

K
@Herubin

Daj sobie spokoj, lepiej postaraj soe p prace u konkurencji (airport associates). Nieba a zoemia!

nie wiem
@K

no i gdzie ci co tak walili do apy ??? ano na wypowiedzeniu

Zostaw merytoryczną opinię o IGS Ground Services - International airport keflavik iceland

• Jak się pracuje w IGS Ground Services?

Zobacz opinie na temat firmy IGS Ground Services tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IGS Ground Services?

IGS Ground Services
2.2/5 Na podstawie 43 ocen.

IGS Ground Services