Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Miniaturka
Trevor Brennan
Group Managing Director, Jatomi Fitness Jatomi Fitness
Trevor ma 17-letnie doświadczenie w pracy na rynku fitness w Europie i Azji. Zajmował m. in. stanowisko sales managera w sieci Holmes Place oraz wiceprezesa Celebrity Fitness w Azji.

Jatomi Fitness

Jatomi Fitness
Jatomi Fitness z 37 klubami jest największą siecią fitness w Polsce. Pozostałe kluby zlokalizowane są w Czechach, Indonezji, Malezji i Tajlandii. Celem firmy jest dostarczenie klubowiczom najlepszej obsługi w zakresie fitnessu i zdrowego stylu życia. Kluby Jatomi oferują najwyższej jakości sprzęt siłowy i cardio, autorskie, zgodne z najnowszymi trendami rynkowymi zajęcia grupowe oraz indywidualne podejście do obsługi klienta rozumiane jako pełne wsparcie nie tylko w czasie ćwiczeń w klubie, ale też przed pojawieniem się w nim oraz po skończonym treningu.

Początki firmy Pure Health & Fitness sp. z o.o. to 2008 rok. Jak wyglądały początki? Jak od tego czasu rozwinęła się firma?

W ciągu tych kilku lat firma rzeczywiście mocno urosła i stała się międzynarodową siecią fitness. Nasze kluby znaleźć można w 5 krajach: Polsce, Czechach, Tajlandii, Indonezji i Malezji. Zatrudniamy ponad 2000 osób. Co ważne, we wszystkich naszych klubach zapewniamy najwyższej jakości usługi z zakresu fitnessu i zdrowego stylu życia.

Marka Jatomi Fitness to obecnie największa sieć klubów fitness w Polsce. Wasza praca była również wielokrotnie doceniana licznymi nagrodami. Co umożliwiło Państwu odniesienie takiego sukcesu?

Działamy zgodnie z jasno sprecyzowaną strategią oferowania usług fitness kategorii premium za rozsądną cenę. Nie jesteśmy po prostu siłownią, ale ‘klubem fitness’ w znaczeniu instytucji zapewnianiającej możliwość cieszenia się pełnym wsparciem w drodze do zdrowego stylu życia. Bardzo nam miło, że nasza strategia jest zauważana i doceniana.

 

Jak ocenia Pan świadomość Polaków jeśli chodzi o zdrowy tryb życia i podejście do aktywności fizycznej? Wciąż otwieracie nowe kluby. Czy to znaczy, że świadomość ta rośnie?

Świadomość wagi zdrowego stylu życia rośnie bardzo szybko. Polacy nie tylko czują potrzebę trenowania, ale też lubią być członkami fitnessowej społeczności. Bardzo nas to cieszy, ale wciąż jest sporo do zrobienia, dlatego nieustannie prowadzimy działania edukacyjne na temat zalet zdrowego stylu życia i kierujemy je nie tylko do naszych klubowiczów. Dobrym przykładem takich działań mogą być bezpłatne, otwarte zajęcia grupowe na świeżym powietrzu, które prowadziliśmy w większości największych polskich miast podczas wakacji.

Co czeka na osoby odwiedzające klub?

Wszystkie nasze kluby wyposażone są w najwyższej jakości sprzęt fitness, szeroki wybór zajęć grupowych – w tym treningi Les Mills i stworzone przez markę Jatomi programy takie jak: Fit Girls, Warrior czy Burn it – opiekę dietetyczną oraz profesjonalnych trenerów personalnych i instruktorów fitness. Zapewniamy również dodatkowe udogodnienia, np. suszarki i prostownice do włosów, żelazka, kosmetyki i strefy relaksu. Zależy nam, aby korzystanie z naszych klubów było nie tylko maksymalnie efektywne, ale również jak najwygodniejsze.

W ofercie macie duży wybór różnorodnych zajęć. Czy można powiedzieć, że każdy znajdzie coś dla siebie?

Oczywiście! Nasza oferta jest naprawdę szeroka i dostosowana do różnych potrzeb i celów. Zapewniamy spokojne, relaksujące programy treningowe takie jak: joga, pilates, zdrowy kręgosłup, energetyczne zajęcia taneczne, a także intensywne treningi typu: cycling, Pure Pump i Warrior. W 7 zmodernizowanych klubach wprowadziliśmy zajęcia grupowe Les Mills oraz treningi o wysokiej intensywności dla małych grup w nowej strefie „Performance Lab”. Oprócz tego wciąż rozwijamy nasze flagowe zajęcia: Fit Grirls, Pure Pump, Burn it i Warrior. Możemy więc z pewnością powiedzieć, że mamy ofertę dla każdego.

 

 

Ilu obecnie zatrudniają Państwo pracowników? W jakich działach można znaleźć u Państwa zatrudnienie?

Obecnie zatrudniamy łącznie ponad 2000 osób i chcemy poszerzyć tę grupę. Szukamy kandydatów do różnych działów. Zachęcamy więc instruktorów fitness, trenerów personalnych, osoby zainteresowane pracą w sprzedaży, administracji oraz obsłudze klienta do dołączenia do nas. Poszukujemy również kandydatów na stanowiska menedżerów zarządzających klubami.

Gdzie osoby zainteresowane mogą znaleźć informacje na temat aktualnie prowadzonej rekrutacji?

Publikujemy oferty pracy na naszej stronie internetowej oraz na większości popularnych serwisów rekrutacyjnych. Zainteresowani kandydaci mogą również odwiedzić nasze kluby i pytać o wakaty na miejscu.

Jak wygląda proces rekrutacji? Czy składa się on z kilku etapów?

Zwykle proces rekrutacyjny obejmuje 2-3 etapy. W przypadku stanowisk niezwiązanych bezpośrednio z fitnessem mocniej niż na doświadczeniu zawodowym koncentrujemy się na postawie kandydata i taka strategia przynosi świetne rezultaty. Mamy w gronie pracowników osoby, które zaczynały od najbardziej podstawowych stanowisk i w ciągu kilku lat zostały managerami klubów, a nawet regionów. Jesteśmy z nich naprawdę dumni.

W przypadku stanowisk stricte związanych z fitnessem szukamy doświadczonych i wykwalifikowanych osób. Oczywiście rozwijamy ich wiedzę i umiejętności poprzez szkolenia, kursy oraz regularne i spójne informacje zwrotne.

Na jakie stanowiska najczęściej szukają Państwo pracowników?

W związku z intensywnym rozwojem naszej marki i stałym podnoszeniem jakości obsługi klienta poszukujemy kandydatów na wiele stanowisk, np. trenerów personalnych, instruktorów fitness, recepcjonistów oraz konsultantów sprzedaży.

 

Jakie wymagania stawiają Państwo przed kandydatami? Duży nacisk kładziecie na posiadanie doświadczenie?

Przede wszystkim szukamy entuzjastycznie nastawionych osób, miłośników fitnessu i szeroko rozumianego zdrowego stylu życia. Pozytywne nastawienie jest dla nas ważniejsze niż wcześniejsze doświadczenia zawodowe.

W przypadku wielu stanowisk wymagamy umiejętności językowych. To wymaganie jest związane z globalnym charakterem naszej firmy oraz dużą liczbą niemówiących po polsku gości i klubowiczów.

Na jakie warunki zatrudnienia mogą liczyć Państwa pracownicy?

Oferujemy umowy o pracę, elastyczne godziny pracy, jasny system prowizyjny oraz wiele dodatkowych narzędzi motywacyjnych. Co również istotne zapewniamy prawie nieograniczone możliwości rozwoju. Promujemy i dajemy szansę wszystkim, którzy chcą osiągać więcej.

Coraz więcej osób szukając pracy dużą wagę przykłada do możliwości rozwoju. Czy Państwa pracownicy mają taką możliwość?

Jak już wspomniałem zapewniamy prawie nieograniczone możliwości rozwoju. Zawsze nagradzamy ciężka pracę i dajemy szansę na zdobywanie umiejętności w nowych dziedzinach. Wielu z naszych menedżerów średniego i wyższego szczebla zdobywało doświadczenie w klubach. Ja sam również zaczynałem pracę jako trener personalny. Jestem więc najlepszym przykładem ścieżki kariery możliwej w Jatomi Fitness.

Na jakie benefity mogą liczyć pracownicy?

Podstawowym benefitem jest nielimitowany dostęp do wszystkich naszych klubów oraz wsparcie, jakie można w nich otrzymać. Mam tu na myśli opiekę dietetyczną, najlepsze zajęcia fitness, strefy relaksu, itd. Oferujemy również elastyczny czas pracy oraz umowy w różnych wymiarach etatu, dzięki czemu nawet studenci studiów dziennych mogą do nas dołączyć godząc pracę ze studiami.

Czym wyróżniają się Państwo jako pracodawca?

Jesteśmy elastyczni, otwarci na pomysły naszych pracowników i jesteśmy częścią jednej z najciekawszych i najszybciej rozwijających się branż. Dajemy realne możliwości rozwoju oraz zdobywania doświadczenia w nowych rolach i miejscach. Pracownicy mogą zmienić klub, w którym pracują, dołączyć do zespołu wsparcia w siedzibie głównej (marketing, księgowość, finanse, HR, …), a nawet zostać przetransferowani do innego kraju. Zapewniamy też wiele różnorodnych szkoleń podnoszących kwalifikacje. Dla przykładu, osoby prowadzące zajęcia grupowe mogą za darmo zdobyć cenione na całym świecie uprawnienia certyfikowanych instruktorów Les Mills.

Jak można opisać atmosferę w firmie? Czy wspierają Państwo integrację przez organizowanie wspólnych wyjazdów/imprez?

Jak najbardziej! Jedną z wartości Jatomi Fitness jest zabawa. Pracujemy, bawimy się i świętujemy nasze sukcesy razem. We wszystkich klubach przynajmniej raz w miesiącu odbywają się imprezy dla klubowiczów i zespołu. Wzajemne wsparcie pomiędzy pracownikami jest dla nas bardzo ważne, dlatego staramy się tworzyć takie środowisko pracy, które najlepiej je promuje i rozwija.

 

Na początku października otwartych po modernizacji zostało 6 klubów. Czy w planach mają Państwo dalsze modernizacje i rozwój?

Tak. W projekt modernizacji klubów zainwestowaliśmy już ponad 7,5 mln Euro i planujemy wyremontować wszystkie nasze placówki. Rozpoczęliśmy też wprowadzanie do wybranych miejsc światowej klasy zajęcia Les Mills, a na horyzoncie mamy wiele innych, ekscytujących projektów.

Czego możemy Państwu życzyć na przyszłość?

Chcemy poszerzyć rodzinę Jatomi o kolejnych, niezwykłych ludzi, ponieważ to właśnie ludzie są podstawą naszej firmy. Możecie więc życzyć nam powodzenia w rozwijaniu wspaniałego zespołu.

 

Dziękujemy za rozmowę.

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
Jatomi Fitness