Opinie o SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o. w Warszawa

niedobre pracowniki uciekły dranie cholerne

spie-laj

ta firma to experci w dodawaniu ogłoszeń o prace koejne dzisiątki haha hah dalej ci ludzi nic nie ponimaju

Meri

Czy możecie mi powiedzieć jak wygląda praca biurowa w dziale techFm?

gość1563

Fajni ludzi, fajna praca. Polecam każdemu.

Też gość
@gość1563

Ha ha ha ... dobre. Normalnie boki zrywać taki to dobry żart .

Były
@gość1563

Zależy na jakim obiekcie Pan pracował. W każdej tej firmie FM tak samo. Wielmożni właściciele / zarządcy firm dla których się pracuje traktują ludzi jak śmieci i często trzymają o ich w jakiś norach. Najlepiej aby wszystko za darmo zrobić. Tylko uciekać.

Firma SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Technik Utrzymania Obiektu (K/M). Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista / Specjalistka ds. przygotowania inwestycji
Kaliszuk sp.j. Staff Partners
logo firmy 2024 Revenue Operations Summer Intern
Equinix Poland Sp. z o.o.
Pracownik Techniczny

Pracuję już w firmie SPIE od ponad roku i nie doświadczyłem, żadnej z opisywanych poniżej sytuacji. Zaznaczę, że pracuję w województwie kujawsko-pomorskim, sytuacja tutaj jest zupełnie inna niż ta opisywana przez kolegów i koleżanki z Warszawy. Nigdy tam nie byłem i nie mnie jest oceniać czy jest to prawdą czy nie, jednak z czystym sumieniem mogę polecić firmę SPIE każdemu technikowi chcącemu pracować i się rozwijać w województwie kujawsko-pomorskim.

tech
@Pracownik Techniczny

może dlatego że pracujesz z dala od centrali to nie doświadczyłeś niczego niefajnego ... albo może jeszcze nie doświadczyłeś :) Spokojnie, spokojnie, też się doczekasz to tylko kwestia czasu

spie888laj

nawet opinie sa usuwane, ciekawe

Ile jest zmian w SPIE Polska Sp. z o.o.?

Ale jak liczonych? W dniach, tygodniach, miesiącach??? Cała masa, poczytaj forum, będziesz wiedział. Rotacja sięga zenitu. Dział HR niczym innym się nie zajmuje tylko ciągłym poszukiwaniem pracowników. To nie jest nawet dział HR tylko rekrutownia... Maja pakiet na pra-cuj.peel wykupiony na dwa lata do przodu.... Ciągłe zmiany, niestety na niekorzyść...

@Pytanie w większości praca jednozmianowa

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w SPIE Polska Sp. z o.o.?

Technnik102

Na swoje, bo porządnych firmowych to nie uraczysz.

@Technnik102
@Technnik102

Ja dostałem pełen zestaw narzędzi, więc to chyba zależy od kierownika obiektu

D56

Podzielam w pełni poniższe opinie w zakresie procesu rekrutacyjnego. Pani przez telefon bardzo olewcza, sprawiała wrażenie że chce szybko skończyć rozmowę. Mimo że to tylko rozmowa, to już po jej zakończeniu wiedziałam że podziękuję.

Ares

Sądząc z wpisów, to koleżankom świetnie idzie ta rekrutacja! Ale po co tyle tajemnic? Stanowisko: BYŁO: Specjalista ds. Marketingu. Teraz JEST: Młodszy specjalista; DOCELOWO: Młodszy Asystent DS. Priorytet: niski Miejsce w strukturze: mierne. Umowa: na czas określony. Otóż osoba sprawująca tę funkcję poszła na urlop macierzyński. Wieść gminna niesie, że nie wróci. Ale może wrócić, kto wie. Więc: wróci, nie wróci, wróci i nie wróci, ale i tak ten ambitny szczęśliwiec, który podpisze umowę o niczym nie będzie decydował, umowa może przecież być rozwiązana w trakcie jej trwania, więc w czym problem? Ogłoszenie trzeba koniecznie uzupełnić: Jeśli cenisz fałsz, przemoc i wiernopoddaństwo, a ponadto lubisz mocną adrenalinkę, (bezustannie robić) małpią minkę oraz (bez umiaru stosować) grubą wazelinkę - TO WYZWANIE JEST WŁAŚNIE DLA CIEBIE. Nie wierzysz? Sprawdź nas, nie czekaj i złóż swoje podanie już dziś! Serdecznie zapraszamy:-) XXXXXXXXX

Jola
@Ares

Brawo!!!! Idealnie pokazana rzeczywistość w tej firmie. Obłuda, fałsz i kłam + wazelina, kolesiostwo i kumoterstwo. Idealny układ dla miernych i biernych ale wiernych.

kandydatka

Szkoda, że nie weszłam tutaj przed rozmową o pracę. Oszczędziłoby to nerwów i niepotrzebnej napinki. A rozmowa wyglądała tak: najpierw kadrowa rzuciła się do gardła wypytując o wszystko, co związane i nie związane ze stanowiskiem. Potem okazało się, że tak naprawdę ona nie wie na czym to stanowisko ma polega, bo to wszystko "pan prezes". Skądinąd pan prezes musi pełnić tam funkcję Boga-Ojca, skoro najdrobniejszy szczegół zależy od niego i uważa za zbędne dzielenie się swoimi wizjami z podległym personelem. A na koniec ACHTUNG!! achtung! niespodzianka niczym dojrzały zbuk: otóż kadrowa wyćwiczonym tonem osoby, która chce uchodzić za taką fair oświadczyła, że warunki pracy są inne niż te podane w ogłoszeniu. Swoją drogą, czy pracodawca nie ponosi odpowiedzialności za oszustwo/zatajenie istotnych warunków pracy??? Oczywiście kadrowa nie uważała za stosowne, by przedstawić firmę, odpowiedzieć na pytanie dlaczego warto tu pracować itp. Mętne wody... oby jak najdalej. KU PRZESTRODZE!!!!

Trzeba czytać
@kandydatka

To normalna przypadłość wielkiego pana prezesa w tej szanownej instytucji. Uwielbia decydować o wszystkim, o wyborze koloru papieru w toalecie, o długości wysokości obcasa wśród pracownic, o długości dojścia najkrótszą droga do toalety oraz o tym skąd i jaką wodę miałam pić. Szkoda tylko, że merytoryki w tym nie ma za grosz, ani żadnej racji biznesowej.

Sh*t
@kandydatka

"Mętne wody"to bardzo dobre określenie na tą firmę i wiem o tym z własnego doświadczenia. W moim przypadku warunki pracy zmieniły się na gorsze w trakcie mojej umowy, nikt mnie o zdanie nie pytał, tak więc robią sobie co chcą, traktując pracownika jak maszynę która ma pracować i nie zgłaszać uwag. Atmosfera w firmie napięta, na co ma wpływ oczywiście m.in.miłościwie panujący i jego świta, ciągła rotacja

Treasure

Zdaje się, że też jestem/byłam w tej samej rekrutacji. Rzeczywiście @Kandydatka celnie oddała atmosferę oraz intencje HR. Firma francuska, ale można było odczuć, że jednak "pod niemieckim butem". Od siebie mogę dodać, że skuteczny PR to prezentacja firmy oraz ludzi - ich pracy, talentu oraz skuteczności. Skupianie się tylko na tym, by przedstawiać prezesa w aureoli albo jako złotoustego może przynieść odwrotne skutki do zamierzonych. Zresztą nie wyobrażam się ani w charakterze "tuby propagandowej" ani kogoś, kto gładko tworzy alternatywną rzeczywistość i nakazuje wierzyć w nią innym.

Czy ktoś może powiedzieć coś więcej na temat stanowiska "Administrator Serwisu" ? Co to za praca, w jakich warunkach i o co dokładnie chodzi ?

Jak to przeczyta ile zarobi w domu na spokojnie to niech pan menagier weźmie kredyt w prowidencie bez pytania o koszty

pytanie

Czy wszystkie negatywne opinie dotyczą siedziby w Warszawie i pracy na miejscu?

specjalista

Dobrze, że są takie portale z opiniami. Miałem aplikować na stanowisko: Project Manager ds. Elektrycznych, albo Inżynier Robót Elektrycznych, ale po przeczytaniu opinii pracowników tam pracujących, stwierdziłem, że szkoda nerwów. Na rynku nie brakuje ofert pracy, nie ta to inna, a pracownika trzeba szanować.

Nie ma czego żałować
@specjalista

Najlepsza decyzja jaką mogłeś podjąć.........Moje doświadczenia związane z pracą w tej firmie (oddział Polski zachodniej ale z tego co widzę po wpisach nie tylko tam tak jest) podobnie jak poprzedników niestety nie są najlepsze. Nie ma tam miejsca dla ludzi pracowitych i ambitnych, którzy chcieliby się rozwijać. Nikt Cię tam nie doceni. Kadra kierownicza zatrudnia kolejnych beznadziejnych asystentów i pseudospecjalistów, słabych jak oni sami pod względem wiedzy, umiejętności czy doświadczenia ale dzięki temu są to ludzie, którzy nigdy nie będą dla nich zawodową konkurencją. Osoby, które tam jeszcze pracują lub przychodzą do pracy to Ci, którzy nie mają żadnych innych perspektyw, ambicji,....,możliwości lub są tak słabi merytorycznie, że niestety nie są w stanie odnaleźć się na dzisiejszym rynku pracy. Zbyt mała wiedza, umiejętności czy doświadczenie są w ich przypadku niewystarczające, żeby pracować za godziwe wynagrodzenie dlatego lądują w SPIE. Z doświadczenia wiem, że oferują tam jedne z niższych o ile nie najniższe wynagrodzenia na rynku nie tylko w branży FM. Jeżeli się szanujesz, oczekujesz od życia, czegoś więcej niż zawodowej stagnacji, nie chcesz nieustannie tkwić w martwym punkcie z kiepskimi zarobkami to szukaj lepszych rozwiązań niż praca w tej firmie. Wszyscy decydujący się na podjęcie tam pracy sami wystawiają sobie najlepsze referencje- jestem słaby, boje się konkurencji, nie mam ambicji, wymagań,........dlatego biorę co dają (żeby mieć cokolwiek) -jestem byle jaki, jestem pracownikiem SPIE

Odchodzę

Z pełną świadomością, czystym sumieniem i dużą radością informuję, iż z końcem roku odchodzę z tej firmy! To, czego byłam tam świadkiem przekracza granice rozumienia firmy jako miejsca pracy. Byłam świadkiem nepotyzmu gorszego niż w PSL, poniżania i wycierania sobie butów pracownikami, bez grama szacunku do nich. Nie chcę i nie będę pracować w firmie, którego wielce szanowny prezes palcem pokazuje którędy się chodzi do toalety czy też wypomina mi za wysoki obcas, sam merytorycznie nic nie wnosząc do działalności firmy. Nie podejmujący decyzji, zasłaniający się "właścicielem", "korporacją", dbający o własny portfel a nie o dobro firmy czy pracowników. Ostrzegam wszystkich przed podjęciem pracy w w/w firmie, która tylko w nazwie czy pustych sloganach ma słowo "razem". Praca prawie jak niewolnicza, tyle, że mam prawo złożyć wypowiedzenie, z czego z radością skorzystałam! Wesołych Świąt!

kakofonix

Panie Asterixie!Czyżby firma Bestcon straciła w Pana oczach trzecie miejsce na rzecz SPIE?Takie słuchy chodzą w południowej Małopolsce na prawym brzegu Wisły.

Tak nie jest

Co znaczy pierwsze miejsce? Wg jakich kategorii?, Wysokość wynagrodzenia może i jest jakaś składową, ale na pewno nie od tego zależy, na którym miejscu jest dana firma i przede wszystkim w jakiej kategorii. Decyduje przede wszystkim jak wskazują klienci. Polecam zapoznać się z danymi dotyczącymi udziału w rynku :) Pozdrswiam

Stanisław

Zamieść pełną listę rankingową FN w Warszawie

Pracownik SPIE

Widzę, że konkurencja z FM General Property działa prężnie tylko w internecie :) W SPIE nie jest wcale tak, źle jak gadają. Firma dba o pracowników, a jeżeli jest jakiś problem to leży on po stronie kierownika lub samego technika.

kakofonix

Asterix

(usunięte przez administratora)nawet NIE potrafiły obliczyć przez ostatni rok pracy dla SPIE , że mnie się należy tak zwany 'urlop pod gruszą' , które reklamują i namawiają nowych pracowników do pracy w SPIE , to co oferuje SPIE w ofertach pracy to jest zwykłe kłamstwo , żadnej 'gruszy' nie otrzymacie po odbyciu urlopu ponad 10 dni roboczych , żadnego ubrania roboczego nie zobaczycie na oczy , własne ochlapane w kloace to jest norma, żadnych narzędzi do pracy nie zobaczycie , jedyne narzędzie do pracy, jakie widzicie to jest sprężyna do przepychania kloaki i tłuszczów oraz innej kanalizy , nikogo to nie interesuje, że capisz kloaką na kilometr i jadąc w komunikacji miejskiej śmierdzisz jak kloszard, nawet nie miałeś się gdzie umyć po wymianie rur z kanalizy , gdy byłeś w tym błocie z kloaki , w tramwaju pasażerowie uciekli (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 7 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o.
2.7/5 Na podstawie 121 ocen.

SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o.