Opinie o SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o. w Warszawa

Lemmy

Notorycznie nie płacą podwykonawcom wykrecając się brakiem odpowiednich dokumentów. Po otrzymaniu dokumentów nadal od dwóch tygodni nie otrzymałem należnego wynagrodzenia (faktura wystawiona z 7 dniowym terminem zapłaty, wystawiona prawie miesiąc temu i zaakceptowana). Radzę nie zgadzać się na płatność przelewem, tylko gotówka.

Olaf
@Lemmy

jak (usunięte przez administratora) robote to ci nie odebrali i dlatego nie dostałeś przelewu. O płaceniu gotówką to możesz momażyć , lepiej spieprzej robić pio domkach prywatnych, tam płacą gotówką, a firmy zostaw innym.

Ciri
@Olaf

To, że wykręcają się od płacenia podwykonawcom, to akurat prawda. Pracuję w firmie, która jest ich podwykonawcą i wymigiwanie się milionem wymówek to chyba norma, bo są w tym genialni. A to brak papierka, a to zły papierek, a to brak ósmego podpisu, chociaż pozostałe 7 jest.

Byłem_w _Rio

Ryba psuje się od głowy. W SPIE Warszawa trafiasz do grupy która ma niekompetentnego Managera który dobiera sobie równie tragicznych kierowników a na nich wszystkich muszą zasuwać technicy. Na budynkach 15 000 m2 siedzi jeden technik który ma wszystko załatwić. W SPIE w relacjach technik - kierownik - manager dzieją się rzeczy w które trudno uwierzyć - łamanie wszelkich zasad, mobbing, totalny brak profesjonalizmu. Polecam GP Apleonę lub Engie jeśli już musisz pracować w FM.

Ryszard
@Byłem_w _Rio

Jak sam piszesz, pracowałeś w SPIE Polska w Warszawie. Może jesteś w stanie też wymienić jakieś pozytywne aspekty pracy w tym miejscu? Wspominasz też o mobbingu - jeśli takie zjawisko faktycznie miało miejsce w SPIE Polska, to zawsze można próbować coś z tym zrobić. Więcej na ten temat dowiesz się klikając w baner "Zero tolerancji", widoczny na naszym forum.

Pracownik Śląsk

SPIE ŚLĄSK - niekompetencja panienek siedzących w biurze powala - w przypadku pytania o wsparcie co do zaliczki dostajesz odpowiedź : od jutra idę na urlop proszę mnie o to nie pytać! PAnie na niczym się nie znają , żydostwo i poziom oszczędzania sięga zenitu. Zadania w stylu proszę o znalezienie tańszych o 1 zł tonerów do czarnobiałych drukarek są wyznacznikiem celów. Żenada .O narzędzia musisz błagać wstyd chodzić do najemców, ciągle trzeba się tłumaczyć ,że czegoś niema , że nie dostaną bo oferty jeszcze brak itd. Odradzam!!!

@Pracownik Śląsk

Tu się absolutnie zgadzam. Dziadowanie o każdy grosz to codzienność, ale w tym przypadku przykład idzie z góry. Z samej góry!

paw
@Pracownik Śląsk

ale pieniądze na premie kwartalne dla kierowników zawsze się znajdą, technik jest tanią siłą roboczą i nie jest szanowany

zawiedziony pracownik

Dziwne to może i jest ale jedynie to, że firma pomimo tylu negatywnych wpisów od obecnych oraz byłych pracowników nadal ma opinię dobrego pracodawcy.

Firma SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Technik Utrzymania Obiektu (K/M). Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Praca dla malarzy na Bawarii. Umowa niemiecka.
Bawaria
Injobs.Pl Sp. z o.o.
M.

Firma SPIE ma swoje plusy i minusy. Szkoda, że nikt nie mówi o tym głośno - ludzie wracają z konkurencji wielokrotnie. Myślą, że trawa jest bardziej zielona gdzie indziej - ale okazuje się, że nie, a pieniądze to nie wszystko. Są osoby, którzy pracują tu po wiele lat, nawet po 15. Dużo osób podkreśla, że właśnie dlatego przekonało się do powrotu do SPIE, przez atmosferę, która jest naprawdę dobra, a kierownicy traktują ludzi partnersko, chociaż pewnie zdarzają się wyjątki, jak wszędzie. Współczuję, że ktoś został źle potraktowany - jest 550 osób, zawsze ktoś będzie niezadowolony. Porażające jest to, że ludzie nie potrafią odejść z godnością i klasą, tylko wyrzucają żółć, jakby nic ich dobrego nie spotkało w tej firmie. To świadczy o Was. Świadczy dodatkowo to, że nie macie często odwagi odezwać się, porozmawiać z przełożonym, czy na szczeblu wyżej - tylko wolicie pisać na forum.

lux
@M.

Pracowałem w SPIE..rda ..laj - kierownicy wszystko mieli głęboko w ()(). Zadnego wsparcia a tłumaczenie ,że kierownika nie ma w kontrakcie na dany obiekt wszyscy znają!Mieliśmy kierownika , który nie mógł być kierownikiem bo nie było go w kontrakcie TO JA SIE PYTAM PO CO TAKI CZŁOWIEK ?!

@lux

Dokładnie!!! Cięcie kosztów ponad wszystko i chęć zysku bo "właściciel" wymaga to podstawa tłumaczenia. Brak sprzętu, brak podstawowych narzędzi pracy, brak jakiejkolwiek idei, pomysłu (w XXI my nadal biegamy z kartkami do podpisu, tworzyymy dokumenty do dokumentów...) to jest przerażające.... Możecie mówić o żółci, o atmosferze (może ją macie tam, w Warszawie), w pracy, którą dla was wykonujemy, jej nie ma. Myślisz Pani od HRu, że jak raz przyjedziesz, porozmawiasz, to sprawy się same rozwiążą? Poza tą rozmową nic nie idzie, brak decyzji, brak ruchów, brak czegokolwiek. Poza nami, technicznymi pracownikami, reszta kisi się we własnym sosie by tylko nie wypaść na odstawkę... Taka prawda

Nie M.
@M.

To chyba pracujesz w innym SPIE. Odszedłem i bardzo się cieszę. Wielokrotnie rozmawiałem z przełożonym który przytakiwał i nie robił nic aby było lepiej. Nie tylko ja czułem mobbing. Wyzysk ludzi to codzienność. Nawet niejednokrotnie po wykonanej pracy dodatkowej chęć obcięcia mi umówionych wczesniej pieniędzy dla większego zysku dla firmy. Można o tym książkę napisac. Atmosfera tragiczna, wielu karierowiczów. Osoby które ja znam i które odeszły już jakiś czas temu chwalą sobie zmianę pracy i to chyba o czymś świadczy.

R.
@M.

Rozmową z przełożonym to można sobie zaszkodzić. To nie są żadne wyjątki, że kierownictwo traktuje techników z wyższością i potrafi upokorzyć, Może Panie kierowniku dasz przykład i przedstawisz się nam na forum.

Maja

Na stronie internetowej firmy SPIE Polska znajdują się ogłoszenia o pracę. Poszukiwani są pracownicy na różne stanowiska, głównie techniczne, specjalista d/s technicznych i technik serwisu. Jak opisalibyście pracę na tych stanowiskach, czy atmosfera panująca wśród pracowników działu technicznego jest partnerska i czy w związku z tym, osoby zaczynające tam pracę mogą liczyć na wsparcie doświadczonych pracowników?

On
@Maja

W tej firmie są glownie karierowicze bez jakiejkolwiek wiedzy. Może parę osób na ponad 500 ma wiedzę ale to 1%. A co do wsparcia to śmiech na sali.

byłypracownik
@Maja

Ciągle szukają bo nikt nie chce u nich pracować na takich warunkach.Jeśli chodzi o wsparcie to polecam przeczytać poniższe komentarze - żadnego wsparcia.

@Maja

Nie ma niemal żadnego wsparcia, technik jest pozostawiony samemu sobie. Od kogo ma być to wsparcie skoro kierowników nie ma w kontrakcie ? A na stanowisko mobilnego technika, który rzekomo ma być właśnie tym wsparciem... uwaga na 6 obiektów - po jednym techniku na obiekt, zatrudnia się człowieka, który ma doświadczenie jako kierowca.... I ten kierowca ma być mobilnym, ma pomagać przy przeglądach, ma gwarantować przestrzeganie przepisów BHP przy pracach gdzie wymagane jest zespół dwu osobowy. Atmosfera jest partnerska między technikami, ale jedynie przez telefon bo każdy ma być na swoim obiekcie

SPIE WARSZAWA

Technicy -poza nielicznymi wyjątkami leniwi i roszczeniowi, a możesz trafić i na regularnego świra; kierownicy - musisz być doświadczonym dupowłazem żeby tam pracować jako kierownik; branżowcy - poniżej krytyki; generalnie jak wszędzie, ale atmosfera pracy wręcz fatalna. Trzymać się z daleka od SPIE.

ooo

Jak tam dziadzio z PRLu z regionu małopolska ??

Wiktor

Idealnie to nie jest nigdzie. Wiem tylko, że wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma!!

Bartek

Może zacznijcie doceniać pracę w bardzo dobrej firmie!

Ale życzę powodzenia
@Bartek

Obiektywnie, są pewne drobiazgi, których brakuje do "bardzo dobrej firmy"... Na przykład taki detal jak brak profesjonalizmu (choćby wspominane już tu "pomiary termowizyjne" wykonywane pirometrem), lepsze zarobki, brak serwisu mobilnego, brak sensownej/partnerskiej komunikacji z klientem, brak szkoleń. No słowem takie czepianie się szczegółów ;) Ale są też plusy. Nie jest to wcale najgorsza firma na rynku...

adam

kierownicy śmiech na sali

Maja

@był Pracownik śląsk, czy Twoim zdaniem niedotrzymywanie obietnic płacowych to powód rezygnacji z pracy w SPIE Polska? Nie ma nic w firmie, co mogłoby zatrzymać pracowników? Zachęcam do analizy pod tym kątem.

o tak
@Maja

Jeśli atmosfera jest beznadziejna to satysfakcją z pracy pozostają pieniądze , jeśli nie ma atmosfery i pieniędzy to niema też pracowników.

były Pracownik śląsk

Obiekty na śląski już tracą - nikt nie chce u nich pracować - ludzie odchodzą.(usunięte przez administratora)zapomina o podwyżkach , które obiecał przed podpisaniem umowy. Po okresie próbnym ściemnia ,że zapomniał wpisać na umowie wyższą stawkę i przy kolejnej umowie to wyprostuje KŁAMCA! Ludzie odchodzą bo mają dość takiego dziadowania (usunięte przez administratora). O wszystko trzeba się upominać - pomiary termowizji wykonują pirometrem! Specjaliści(usunięte przez administratora)

Może powinniście doceniać, że pracujecie w bardzo dobrej firmie zamiast tak narzekać?

@Adam

Bardzo się cieszę i doceniam pracodawcę, który mnie docenia - także finansowo. Niestety Spie ma najniższe stawki wynagrodzenia techników wśród innych firm fm na rynku.

@Adam

A może pracodawca powinien również docenić swojego pracownika bo tak naprawdę to On pracuje na Jego sukces?! Jeżeli tego nie robi i robić nie będzie musi liczyć się z tym, że wartościowy pracownik prędzej czy później odejdzie, no i jaka płaca taka praca - nie czarujmy się , że specjalista czy doświadczony w branży pracownik przyjdzie do pracy za stawki oferowane przez SPIE. W dzisiejszych czasach każdy kto jest naprawdę dobry w swoim fachu, ceni się na rynku pracy i również jest doceniany

Maja

@Techniczny, piszesz, że mimo rosnących wymagań, nie ma żadnych premii i dodatków, czy nawet w okresie świątecznym zatrudnione osoby nie otrzymują żadnych bonusów? Czy w firmie bez problemu można wziąć urlop, czy trzeba to zgłaszać z dużym wyprzedzeniem? Wyjaśnij proszę, co zmieniło się w wymaganiach odnośnie do pracy.

@Maja

Owszem w okresie świątecznym (Boże Narodzenie)jakaś tam premia jest rzędu 100 lub 200 zł do tego bon do empiku dla dziecka 100 zł ale czy to jest w stanie rekompensować niskie wynagrodzenia w perspektywie całego roku - no wypada to słabo. Podwyżka, premia,... - to słowa w tej firmie nieznane lub zapomniane. Tam nie docenią Cię nawet dobrym słowem,...…. Przykre ale prawdziwe. Firma idealna dla cwaniaków, kombinatorów i nierobów, bez umiejętności oraz wiedzy. Dla tych co ciężko pracują i często za bardzo się poświęcają nie ma tam miejsca. Zostaną wykorzystani i wyciśnięci jak cytryna. Przykładowo na dwudziestu kilku pracowników w grupie przypada ok 9 kierowników i kilka egzemplarzy z przerośniętym ego pretendujących nieudolnie do rangi kierowniczej(bez doświadczenia umiejętności i wykształcenia) ale takich się docenia - co nic nie umieją i niewiele robią. Taka jest rzeczywistość w tej firmie

Maja

@Techniczny, nie jestem pracownikiem działu HR firmy SPIE Polska Sp. z o.o. Współpracuję z gowork.pl i jako moderator tego forum, pytam o takie kwestie, które mogą być istotne dla innych użytkowników, którzy planują ubieganie się o zatrudnienie u tego pracodawcy. Co możesz powiedzieć, odnosząc się do własnego doświadczenia w tej firmie, o tym jakim pracodawcą jest SPIE Polska Sp. z o.o.?

Kowalski ze SPIE
@Maja

@maja Twoja obecność tutaj tez jest potwierdzeniem tego, że nikt nie przywiązuje wagi do problemów wewnątrz firmy tylko zatrudnia kogoś takiego jak Ty, kto nie ma dostępu do informacji z każdego przypadku z osobna i kto nie może merytorycznie odpowiedzieć na post. Czyli ściema i mydlenie oczu innymi profitami. Co komu po pakiecie sport lub opieka medyczna jeśli do roboty nie chce mu się chodzić bo ma po kokardkę problemów wrzuconych przez Lidera i zostawiony jest sobie sam.

Techniczny

@Maju Nie wiem czy zmiana zarządu pomoże, mówi się, że przykład idzie z góry, a ryba psuje się od głowy. Więc skoro sama "góra" zachowuje się tak a nie inaczej, to reszta załogi robi tak samo. O dodatkach czy premiach można zapomnieć. Prezes jeździ do Niemiec ustalać wartość swojego bonusu, a do wszystkich pracowników firmy wysyła maile, że "firma nie ma pieniędzy", więc bonusów nie będzie. A wymagania tylko rosną...

Maja

Wielu z was pisze o tym, że nie podoba wam się wysokość wynagrodzenia, a jak jest z innymi aspektami pracy? Czy można liczyć na przyjazną atmosferę? Jak wygląda kwestia szkoleń? A może zatrudnione osoby mają dostęp do pakietu socjalnego? Zachęcam was do dzielenia się rzeczowymi opiniami.

@Maja

@Maja (ktokolwiek się pod tym nikiem kryje). Całość atmosfery nie jest związana z sytuacją wewnętrzną firmy tylko ze sposobem i stylem zarządzania firmą przez jednoosobowy zarząd, który to twierdzi, że ludzie powinni być wdzięczni, że pracują w SPIE. "Oszczędzanie", choć ja bym osobiście nazwał to cechą dosadną przypisywaną Szkotom, przejawia się w każdych aspektach życia firmy, począwszy od zakupów spożywczych (np. zakaz picia wody butelkowej w firmie, bo przecież dużo osób w firmie, więc i duży koszt się za tym kryje więc "pijcie plebs z filtra") a skończywszy na wynagrodzeniach. Żenujące zagrywki prezesa, biurokracja, ważniejsze jest to by chronić swój tyłek zamiast robienie biznesu, cóż wieęcej chciała byś wiedzieć Maju???

Maja

@Techniczny, rozumiem, że SPIE Polska poszukuje oszczędności. Czy jest to związane z sytuacją wewnętrzną tej firmy? Możesz ją mimo wszystko na tym forum przedstawić? Czy wpływa ona bezpośrednio na osoby zatrudnione w niej? Proszę, żebyś zdecydował się na pozostawienie wypowiedzi na ten temat.

@Maja

Nie, nie jest to związane z sytuacją wewnętrzną firmy tylko ze sposobem i stylem zarządzania firmą przez jednoosobowy zarząd, który to twierdzi, że ludzie powinni być wdzięczni, że pracują w SPIE. "Oszczędzanie", choć ja bym osobiście nazwał to cechą dosadną przypisywaną Szkotom, przejawia się w każdych aspektach życia firmy, począwszy od zakupów spożywczych (np. zakaz picia wody butelkowej w firmie, bo przecież dużo osób w firmie) a skończywszy na wynagrodzeniach.

Dudzio

Czasami czytając wpisy myślę sobie , że niektórzy traktują firmą jak przedszkole. Jeśli ktoś idzie do firmy uzgadniać warunki pracy to również finanse. Ile ktoś wynegocjuje tyle będzie miał. Taki jest dziś rynek i nikt tego nie zmieni, gdyż to jest naturalne postępowanie.

realista
@Dudzio

idź negocjuj, nie zapomnij podzielić się na forum swoim sukcesem. Naiwny jesteś, przyjmujesz ich propozycję albo nie, proste.

Zostaw merytoryczną opinię o SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 7 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o.
2.7/5 Na podstawie 121 ocen.

SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o.