logo SPIE Polska Sp. z o.o.

SPIE Polska Sp. z o.o.

Opinie o SPIE Polska Sp. z o.o.

senior 2014-11-26 18:34:27
może na początek spróbujesz zaryzykować i wybierzesz się chociazby na rozmowę kwalifikacyjną w SPIE Polska ? co Ty na to ? a jest w czym wybierać. W zależności od regionu możesz aplikować na technika serwisu , koordynatora czy nawet na stanowiska kierownicze. Wszystko w zależności od Twoich aspiracji
X 2015-01-08 21:59:43
Jeżeli ktoś chce aplikować to nie polecam Legnica/Wałbrzych i zarządzającego "Gierka" czysty nieporozumienie bark jakichkolwiek kwalifikacji rozdmuchane ego do dranic możliwości i kompletny brak profesjonalizmu.
Marek 2015-02-18 22:40:44
Technik serwisu w Poznaniu?
- daja umowe?
- na co mozna liczyc finansowo?
- pracuje sie na jednym obiekcie czy na wielu?
- jakimi obiektami firma moze sie pochwakic?
Adhj 2015-02-27 00:38:56
3 miesieczny okres probny, umowa roczna, umowa na czas nieokreslony
Marek 2015-02-28 16:52:00
Pracodawce tez trzeba przetestowac, a czsami i nauczyc.
Marek 2015-03-11 21:08:33
Chodzi mi o to ze okres probny jest i dla Pracodawcy i dla pracownika.
Nie ma duzego ryzyka. Zawsze mozesz zmienic pracodawce jak sie nie sprawdzi.

Nauka chodzi mi o patologie: np. nie placenie za nagdodziny.
Qweettyout 2015-03-18 13:07:08
Zalezy od przelozonego/miejsca/itp

Ogolnie polecam.
nowy 2015-04-04 20:43:02
W jakim przedziale widełkowym kwalifikują technika serwisu ?? region Wlkp więcej niż 3300 brutto ??? Jakie warunki są na technika serwisu ?
doświadczony 2015-04-06 17:55:23
Kolego poprzedniku nikt ci nie zapłaci 3300 brutto w firmie sieciowej która jest podwykonawcą usługi Facility Management w innej firmie, gdzie głównym kryterium ich kontraktu była cena. Twoja pensja jest kosztem firmy, największym obciążeniem, W dodatku zatrudnienie nie dłuższe niż czas trwania kontraktu.
Oferowane pensje to na początek 2500zł brutto następnie do 3000zł brutto z wieczną umową okresową.
nowy 2015-04-12 22:57:47
Czy oprócz podstawowych godzin pracy są jakie premie ? a może inne dodatki....
Czy jest możliwość pracy w nadgodzinach ?? 50 % a może 100 % ;)
Czy są możliwości rozwoju ? Szkolenia itp. czy wszystko sam ogarniasz...
Jak z weekendami ( SOb + Niedziela ) 2500 brutto to szału nie ma.... :(
Może jakieś dyżury dodatkowo płatne ???
Jak wygląda dzień pracy technika......
Napiszcie swoja opinie Panowie jak wam się tam pracuje...
Marek 2015-04-15 15:48:37
Ponownie szukaja: Technik Serwisu (urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne)???
Bieda nedza.
Mzuhd 2015-04-16 21:31:28
Sa premie, dodatki, godziny nadliczbowe. W zaleznosci od tego jaki jest budynek i klient.
kolo 2015-04-22 17:32:03
W jakiej wysokości premie lub chociaż ile procent max ? Ile osób jest na zmianie ? Co należy do obowiązków technika ?
Marek 2015-04-26 01:13:22
Ponownie pojawilo sie ogloszenie technik serwisu? Poprzedni nie przeszedl testow?
ByłyTechnikSpie 2015-05-02 19:33:38
Ogłoszenie technik serwisu pojawiło się nie dlatego że "poprzedni" nie przeszedł testów tylko dlatego że sam rzucił tą robotę z dnia na dzień znajdując lepszą ofertę...
Marek 2015-05-14 23:29:36
Pracowales w Poznaniu? Na jakich obiektach? Tak nedznie placa?
Rysiu 2015-05-30 02:55:16
Nie szukaliby tak często pracowników gdyby SPIE był pracodawcą szanującym pracowników a nie traktującym ich jak tanią siłę roboczą. Popatrzcie, jak często pojawiają się ogłoszenia na te same stanowiska. Oczywiście, jest szansa, że firma się rozrasta ale zdecydowanie większa, że nikt, "zdrowy na umyśle", nie chce w niej pracować.
Marek 2015-06-01 21:58:55
Na ogloszenia maja kase. I sie oglaszaja.
Adam 2015-06-04 21:44:16
Jakie stawki są dla techników ?? przedział znaciee ;)??? Czy Lider ma dużą większą podstawę ??
Adam B. 2015-06-07 20:30:38
2500zł brutto to jest stawka technika, taką zaproponowali mojemu koledze na rozmowie, nie zdecydował się...
Jola 2015-06-11 09:19:54
Są technicy, którzy mają 2500 brutto podstawowej ale są i tacy, którzy dzięki dodatkom za nadgodziny, premie i dyżury dorabiają do pensji dodatkowe 150% normy.
Marek 2015-06-11 16:39:58
Za 8 godzin 2500
dodatkowe 150% to dodztkowe 12 godzin 3750.
RAZEM by dzwalo 6250

Pracuja rozumiem 20 godzin dziennie? Nie spia? 400 godzin na miesiac czy jak???
Norbi 2015-06-11 20:18:30
Wynagrodzenie podstawowe to 40 godzin w tygodniu i 176godzin w miesiącu i za to należy się pensja podstawowa, nadgodziny dodatki to sprawa teoretyczna nie zawsze faktyczna. Zatem podstawa 2500zł brutto daje miesięcznie 1800zł i praca oczywiście w tzw. Outsourcingu
Jola 2015-06-15 18:00:08
Nie, nie pracują po 20 godzin dziennie, ponieważ np. za nadgodziny w niedzielę otrzymuje się 100% + 100% dodatku za nadgodziny, pracować możesz w czasie kiedy w/g grafika pełnisz dyżur więc dochodzi jeszcze dodatek za dyżur, jeśli jest to praca w godzinach nocnych dochodzi dodatek za pracę w nocy. Na dodatek wszystkie te wypłaty mogą przełożyć się( korzystnie ) na wypłaty w kolejnych miesiącach. Polecam konsultacje w temacie u dobrej kadrowej. Jak słusznie zauważył Norbi - to nie jest norma i ja nie pisałam, że to norma. Raz jest dużo takich dodatków a innym razem wcale.
Marek 2015-06-23 09:53:23
Jaki obiekt jest do obslgi w Komornikach.
tom 2015-07-31 21:42:09
Technik w warszawie zarabia ok 3 500 brutto + te wszystkie dodatki o których piszecie
tom 2015-07-31 21:42:10
OLO 2015-08-01 00:27:46
3500 brutto to 2400netto łapę za soboty i niedzielę oraz co drugi tydzień dyżur pod telefonem to dużo???
były Spie 2015-08-08 12:07:08
Frajerze kto ci da dodatki zapomnij, dostaniesz 2400 brutto za robote non stop za nadgodziny to możesz odebrać sobie wolne (w teorii) trzeba sie o nie wykłucać z koordynatorem, idż a przekonasz się, nie ty pierwszy i nie ostatni hahahahaha...
buły Spie 2015-09-20 22:09:44
Znowu szukają technika serwisu
kolejny odszedł, kiedy wreszcie zrozumiecie że za 2 koła wypłaty nikt kumaty do tej pracy nie przyjdzie a jedynie takie skoczki z przypadku co nic nie umieją i za chwilę odejdą albo ich zwolnicie.
Marek 2015-10-09 23:31:27
Co sie stało z Kierownikiem Technicznym w Poznaniu?
Odszadł? Zrezygnował?
jojo 2015-10-17 20:29:58
Witam, ja pracuje w SPIE, i nie narzekam, jest O.K pod względem finansowym,socjalnym,oraz ekipa THE BEST, klimat że chce się przychodzić na obiekt.Socjal pełen, gruszka,karta multisport, inne.Praca 8h,wale drzwiami i do domu.Na swoim obiekcie przeszedłem na wyższy LEVEL techniki,o takich tematach jak widziałem czytałem tylko w książkach.
jojo 2015-11-08 16:36:43
tak poszukują serwisantów jak pisałem wyżej ekipa THE BEST, klimat SUPER pensyjka zawsze na czas, na początek 1.800zł potem ok 2.100zł co jest nawet niezłą kaską.
pozdrawiam.
darek 2015-11-25 10:53:39
Tyle wam płaca na ile się wycenicie - jeżeli nie potraficie nic zaoferować i sami nie znacie swojej wartości to pracujecie za 2500 na rękę i płaczecie po cichu w kącie że mało przy okazji psując rynek pracy. Zacznijcie negocjacje od 4k na rękę skończcie na 3,2 - 3,5 i wszyscy będą zadowoleni - od tego są rozmowy kwalifikacyjne. To działa w dwie strony nie tylko oni was przesłuchują ale tez i wy macie coś do powiedzenia a nie tylko godzenie się na to co podsuwa pod nos pracodawca. Wiadomo że oni chcą dać jak najmniej a wy chcecie jak najwięcej ale jak się nie potraficie odezwać to skąd maja o tym wiedzieć. I żeby nie było że jestem pracownikiem SPIE - pracuje w innej firmie na stanowisku inżyniera serwisu. Mam pełen socjal, nowy samochód służbowy - również do celów prywatnych, laptop i inne potrzebne urządzenia, wolne weekendy, brak dyżurów i podstawowe wynagrodzenie na rękę x3 od tego o którym tu piszecie. Jestem zadowolony i czuje że pracuje jak normalny człowiek którego praca jest doceniana.
Marek 2015-12-21 12:55:31
Firma szuka Technika Serwisu w Poznaniu.
Czy firma zaczęła już płacić przyzwoicie jak na Wielkopolskę?
Irek 2016-01-03 00:22:06
Standatrowe zarobki Technika obsługi budynku to 2500zł brutto czyli 1800zł na rękę, liczymy na frajerów złaszajcie się, wybierzemy najtańszych, najlepszych, najmłodszych najwierniejszych. najmniej roszczeniowych i kłopotliwych, najbardziej oddanych,pracowitych i najmniej wnikliwych, POLECAM SPIE POLSKA PRACA NA CZAS OKREŚLONY NA CZAS KONTRAKTU, POTEK KOP W D....Ę
pracownik 2016-01-15 19:31:35
Firma jest bardzo w porządku. Każdy ma umowę o pracę, a do tego pełen pakiet świadczeń socjalnych typu multisport, grusza, dodatki do kina, teatru, wyprawki szkolne dla dzieci, ubezpieczenie itd. itp. Bardzo fajna, przyjacielska atmosfera, mega pomocni ludzie i mega zgrane zespoły. Pensja może nie jest najwyższa, a praca czasem monotonna, to cała reszta nadrabia te minusy. Generalnie bardzo fajna perspektywa, w firma z miesiąca na miesiąc powiększa swoje szeregi, co skutkuje tym, iż powoli zaczyna brakować miejsca w centrali :)

Podsumowując, bardzo rzetelny pracodawca, który nie chce nas wydy..ać tylko faktycznie dba o swoich pracowników. Do tego fajni ludzie i dobre warunki zatrudnienia (poza pensją). Do tego lider na rynku FM i Gazela Biznesu. Przychody rosną co roku o około 15-20%.
Poznaniak 2016-03-11 22:42:10
W nawiązaniu do ogłoszenia Specjalista ds. Technicznych - Wielkopolska.

Bydom bejmy to wiaruchna pódzie robic. Bez bejmów to Kuniec Dymbiec ze SPIE.
Chasmi 2016-03-21 07:45:30
Ciekawe dlaczego mój wpis zniknął??? widać rzetelność tego portalu jest dokładnie taka jak sobie życzy "opisywany" podmiot
Chasmi 2016-03-21 07:48:33
Panowie !!! Spie to jest były Hochtief. Spie ma raptem 1-2 lata w Polsce. Poczytajcie również opinii o firmie Hochtief
były pracownik hochtief 2016-03-26 19:29:26
"...utrzymanie w ruchu urządzeń i instalacji technicznych, usuwanie awarii i usterek i wykonywanie planowych inspekcji i przeglądów..."

Pracuje jako technik obsługi już 12 lat.
Do tych powyższych czynności należy jeszcze dodać udrażnianie toalet, różnego rodzaju separatory nieczystości, pompownie ścieków itp. Każdy się przekona na własnej skórze.
były pracownik 2016-03-29 07:38:53
Hmm. A kto wg. Ciebie pójdzie to zrobić? W Chorzowie na Prologis Park (SPIE to obsługuje) kible zatykają się non stop, pompownie sanitarne również. Kto wg. Ciebie to udrażnia? Zapewniam Cię, że nikt z techników niema tego wpisanego w umowie
słoń 2016-05-11 07:09:19
Za udrażnianie toalet to dobra stawka, a w umowie nie musi być wyszczególniony każdy rodzaj wykonywanych czynności, utrzymanie instalacji wod-kan, która jest częścią infrastruktury technicznej należy do obowiązków obsługi technicznej i to jest w umowie. Uwielbiam sugestie mądralińskich, ktorzy twierdzą, że jest źle bo się nikt nie odezwie...
lolek 2016-05-17 13:15:54
To chyba nie w SPIE, no chyba, że masz 0 doświadczenia ale nie sądzę. Standardowy technik zarobi 3500, a może i więcej jak mu się chce pracować. Rynek płaci podobnie,wystarczy poszperać w sieci i popytać...Tu przynajmniej stabilnie i wcale się tak łatwo ludzi nie pozbywają. A przynajmniej pracujesz w firmie szanowanej, i nie na śmieciówkach.
Kolka 2016-06-24 13:55:23
Proszę napisać o obiektach w Warszawie, które lepsze, które gorsze i stosunki pomiędzy technikami a kierownictwem bo to dla mnie bardzo istotne, bez dobrej atmosfery praca bywa udręką.
pok 2016-08-04 20:31:23
ciekaw jestem w której grupie dają 10-15 % podwyżki co rok. W mojej było tak, że ile wywalczysz na początku to tyle masz. kolejna podwyżka o max 100-150 dopiero po kilku latach jak się upomnisz i przedstawisz autorski program zwiększenia przez Ciebie zysku, tak by Twoja podwyżka była pokryta z wypracowanego przez Ciebie zysku dla firmy. Bardziej "rozrzutni" są jak się rzuci papiery, ale to już mnie nie interesuje.
Były Pracownik 2016-09-30 12:24:40
Pracowałem - Technik 2600-3500, Lider Techniczny/ Kierownik Obiektu - do 4200, Multisport za 73 zł, gruszka 500-1000 zł, dofinansowanie na kulturę - jakieś grosze, paczki na bachory jak ktoś ma, dofinansowanie do wakacji bachorów, jakieś tam pożyczki czy zapomogi.

Warunki jak wszędzie w "tanim" FM, czyli robisz wszystko sam, bez firm zewn. jeśli to możliwe. Nadgodziny płacone lub do odbioru (różnie). Telefony w nocy - norma, odbierasz i jedziesz do pracy lub wzywasz serwis 24h i wisisz na telefonie, a serwis załatwia awarię jeśli umie.
Jak masz prosty obiekt gdzie wszystko jest wyprostowane, to można siedzieć w biurze i robić papiery (a dużo tego). Jak masz obiekt z problemami - to masz dużo pracy.

Minusem jest całkowity brak wsparcia merytorycznego/technicznego z centrali - zespół na obiekcie jest pozostawiony sam sobie. Specjaliści branżowi w centrali mają inną robotę niż codzienną pomoc obiektom, więc dzwonisz po producentach/dystrybutorach, i kombinujesz, skąd wziąć wiedzę jak ogarnąć coś, na czym się nie znasz (szkoleń brak, lub niewystarczające, lub za mało).

Na obiektach jest zazwyczaj za mało pracowników, bo oferta na obsługę musi być niska (by wygrać przetarg).

Ale jak się sprawdzasz to dostajesz podwyżki i awanse, trzeba się do takiego trybu przyzwyczaić.
Dobra satysfakcjonująca robota jak ktoś jest kumaty i pasuje mu jałmużna (na rynku brakuje technicznych, zarobki powinny być więc wyższe).
NJ 2016-09-30 14:14:10
Widzę, że jeśli chodzi o ogłoszenia z tej firmy, to jest w czym wybierać, generalnie np. jak wpiszecie w google Koordynator/Młodszy Kierownik Projektów Facility Management to wyskoczy Wam całkiem spora liczba dość dobrych ofert z umowami o pracę również
Były technik 2016-11-24 08:38:28
Technicy na niektórych obiektach traktowani są przez liderów i kierowników jak idioci, są nikim. Ważne jest tylko złapanie podwykonawcy i pobranie działki ... Firma z zasadami dobrych praktyk ale kadra wyższa techniczna ma to gdzieś, przykre ...
Zostaw swoją opinię o SPIE Polska Sp. z o.o. - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie SPIE Polska Sp. z o.o.