Opinie o BASF Polska w Warszawa

We create chemistry for a sustainable future” (Tworzymy chemię dla zrównoważonej przyszłości). W ramach tej strategii pracujemy nad ofertą innowacyjnych projektów, które odpowiadają zasadom zrównoważonego rozwoju mając zdefiniowane cele ekologiczne, ekonomiczne i społeczne

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BASF Polska w Warszawa

Pod koniec roku ma ruszyć rekrutacja do chipsów. Ciekawe kto bardziej zawalczy o pracowników. W tych czasach to praca szuka człowieka nie człowiek pracy!!!

Eee noooo

Dla czego zabierają automaty z przekąskami i napojami z kanciapa na hali?

E....
@Eee noooo

Z tylu w kanciapie jest automat z świeżo naładowanymi napojami ????

Pytający

Czy zakład planuje jakieś podwyżki? Jak myślicie dostaniemy coś? Pieniądz bardzo traci na wartości.

Mcc

Jestem chętny spróbować systemu 12h np na 3msc i wtedy mógłbym podjąć decyzję czy mu pasuje. Najbardziej chętni na ten system są pracownicy działu hd/ld, a może by tak ich zamienić i wrzucić im nasze produkcję? Albo my przejdźmy na ich maszyny a oni na nasze? Ciekawe czy wtedy mieli by również takie samo zdanie... Przy tempie mcc wydaje mi się że szybko by je zmienili... U was są duże detale ok, tylko że na mcc na zmianę przewalisz ok 10 ton i nawet sobie nie zdajesz z tego sprawy... Także zapraszam chętnych. Tym bardziej że jak zawsze mieliśmy wsparcie z innych działów to po 2 osoby na infeed bo jedna nie da rady a pracownik mcc daje rade, wiem wiem świadczy to o tym że jesteśmy miękkimi fajami, a wy uważacie ze my mamy wyższe stawki i niech tak zostanie.

Glock 19
@Mcc

tak wy zawsze jesteście poszkodowani niedowartościowani tylko wchodząc do pomieszczeń na kawę herbatę jest was tam najwięcej.I jaki orał z tego sami sobie odpowiedzcie .

HD
@Mcc

A myślałem ze wszystkie marudy i ludzie z problemami ze muszą pracować już się pozwalniali jednak jeszcze ktoś został? weźcie przykład z kolegów jak nie chcecie pracować to do innego zakładu tam jęczeć jak wam źle

@Mcc

Od zawsze były problemy produkcyjne na mcc, głównie przez źle zarządzanie począwszy od tych najniżej, po samą górę. Do tego słabi operatorzy, nie ogarnięci. Niewiem jak długo pracujesz, ale kiedyś wasze linię tak kulały, że brygadziści i optymalizatorzy z HD i LD musieli do was pójść, żeby to ogarnąć, bez nas dalej byście się bili młotkiem po głowie i uważali że tak jest dobrze. Ale z biegiem lat widać, że wszystko poszło jak krew w piach :-D

Mcc
@Kuk

Taa, w piach od razu ;) popatrz ile coatów jest na mcc a ile na innych liniach, jakie na mcc są technologie, a jakie u was, zresztą skoro mówicie ze operatorzy słabi itp to zachęcam do spróbowania swoich sił na mcc. Jak wy na infeed musicie na mcc stać we 3 osoby bo jedna się zaciera, drzwi otwarte także zachęcam.

@Mcc

Cudzego niewidzioł a swoje chwoli:-D Otwórz sobie plan produkcyjny HD i zobacz ile jest aktualnie produkowanych technologii, a jest tego znacznie więcej. Przepraszam za tych słabych operatorów, bo nie można wrzucać wszystkich do jednego worka, może znajdzie się kilku dobrych, ale co do zarządzających (brygadziści, KZ i obszarowy) zdania nie zmienię, a znam każdego. Nie wyprodukował bym z nimi (usunięte przez administratora) co dopiero katalizator :-D

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie BASF Polska? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Przedstawiciel Handlowy / Przedstawicielka Handlowa wydawały Ci się najkorzystniejsze?
logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista / Specjalistka ds. przygotowania inwestycji
Kaliszuk sp.j. Staff Partners
logo firmy 2024 Revenue Operations Summer Intern
Equinix Poland Sp. z o.o.
Znudzony

12 NAJLEPSZE MÓWIE WAM

Fakt system 7/2 daje w kość. Ale gdyby wprowadzili po 12(mam taką nadzieję) to będzie super. Tylko popatrzcie w kalendarz i sobie policzcie ile w takim systemie co mamy pracujemy dni w miesiacu, a ile będzie jak przejdziemy na 12h. System 12h wyglądałby następująco: pon, wt. PRACA środa, czwartek WOLNE, pt, sob, niedz PRACA, w kolejnym tygodniu pon, wt WOLNE, śr, czw. PRACA, pt, sob, niedz WOLNE. i tak w kółko, czy serio nie przemawia do Was, że co drugi tydzień macie 3 dni wolnego i że jak macie w jednym tygodniu pracy 2 dni, a weźmiecie sobie urlop to macie 7 DNI WOLNEGO?! Uwierzcie, że ten system jest najlepszy. ????

Stary robol

Zapraszam na mcc popracować to szybko zmienisz zdanie, jak nie masz czasu się po tyłku podrapać. I wiem że najbardziej na ten system chce przejść ld/HD. Fajnie wygląda to w teorii że masz 15 dni pracy a nie np 22. Z urlopem też nie jest tak kolorowo, bo mówisz że bierzesz 2 dni urlopu i masz tydzień wolnego, bo faktycznie to tracisz 3dni więc takiego szaleństwa to nie ma.

E....
@Stary robol

HD chce przejść na 12h ale nie LD zapraszam na LD na szorowanie części to zobaczymy czy wytrzymacie po 12h

@Stary robol

Mam doświadczenie w pracy na produkcji po 12h w fabryce obok. Wiem co znaczy ciężka praca. Wy tutaj narzekacie, ale tam to dopiero jest ciężko. Zero przeciągu, gorąco od pieca, do tego dodatkowe ubranie które nie dość, że ciężkie to jeszcze mała przepuszczalność powietrza... Ja rozumiem, że jest Wam ciężko, ale w tamtym systemie macie max 3 dni pracy z rzędu a nie 7. I fakt, bierzesz 3 dni urlopu dla 7 dni wolnych, a w naszym obecnym systemie minimum 4 dni trzeba wziąć, żeby mieć 7 dni wolnego. Bylibyście więcej czasu w domu, z rodziną, znajomymi. Bo takie liczenie, że mamy 24h wolnego między jedna a druga zmiana, to co z tego, jak i tak tego dnia trzeba iść do pracy?

@E....

A to chyba miałaś napisać do swoich kolegów z działu czyli HD, na mcc podzielone zdania co do 12h. Ale nam w zupełności wystarczy jakieś 60 różnego rodzajów coatów, wrażeń mamy wystarczająco, także 12h nie dla nas. Aczkolwiek chciałbym spróbować porobić w tym systemie i zobaczyć jak to będzie że zmęczeniem i przyzwyczajeniem organizmu.

Stary robol

Robiłem w vitro i też wiem jak to wygląda, moim zdaniem 24h pomiędzy przejściami jest wystarczającym czasem na zregenerowanie sił, a co do pracy to tak, trzeba chodzić do pracy :)

Stary

Gdyby Basf zaczynał swoją przygodę na systemie 12h każdy z nas by pracował jak dziś. Myślicie ze fabryka by stała bo niema ludzi? Śmieszne a maruderzy byli są i będą, jaki system bedzie w takim będziemy musieli pracować. I już widać ze mamy nowych kolegów od sąsiadów gdy będą 12h. He he

@Stary

Owszem, będziemy pracować, tylko próbuje wytłumaczyć, że te 12 nie są tak straszne jak myślicie. W tym systemie max 3 dni pracy i więcej czasu na regenerację. Ale jak to się mówi.. Ilu ludzi tyle opinii. Nawet znam kilku ludzi, którzy przyszli by tutaj do pracy jak się system zmieni. :) To prawda, ludzi odstrasza system 7/2 i nie chodzi tu, że nie wiedzą jak to dokładnie wygląda, ale o sam fakt 7 dni z rzędu.

@Stary robol

Żeby się zregenerować to może i owszem ale człowiek jeszcze chciałby jakieś życie prywatne mieć. Pojechać gdzieś na weekend. Spotkać się ze znajomymi. Niekoniecznie tracąc urlop na to żeby mieć wolny weekend.

Producjateam

No najwyższa pora zmienić ten chory system. Ciągle w pracy. Kiedy odpocząć?

@Producjateam

Nie rozumiem ludzi, którzy tak walczą, żeby nie zmieniać. Przecież tutaj jesteśmy non stop w pracy.

@Producjateam

Gwarantuje wam, że nie pożałujecie tej decyzji o zmianie systemu. Co chwila weekend, a tyle samo godzin w miesiącu i jest możliwość nadgodzin w takim systemie.

Jarek

Temat bez sensu zrezygnowali już z tego pomysłu

@Jarek

Powinni zrobić spotkanie ze wszystkimi pracownikami, wyjaśnić co i jak, wtedy ludzie będą dokładnie wiedzieć jak to działa.

Jarek

Teraz inne priorytety najważniejsze będzie zmiana tej akcji z osobna firma. Hr i reszta pewnie (usunięte przez administratora) roboty przez to będą mieli wiec pewnie ostatnie co im potrzebne to zmiany systemu i ewentualnie problemy z nim związane

Heeh

Co niektórzy podczas rozmów o pracę nie mogą nawet ogarnąć tego systemu, a co dopiero zacząć pracę w czyms takim. Widzieć się z rodziną?! Jak wychodzę na pierwszą zmianę do pracy to całuje dzieci na pożegnanie, mówiąc "widzimy się za tydzień", ale tylko na półtora dnia, bo później znowu delegacja.

@Heeh

To po dniówce nie wracasz do domu? A po drugiej dniówce nie masz 24h przerwy? To robimy chyba w innych zakładach...

Spejson

Ciekawe czy cos się zmeni z systemem 7/2 .Mamy juz dośc

Ka
@Spejson

Tak zmienia na 3 zmiany a w niedziele obowiązkowe nadgodzinni po 12h :)

Slurry
@Spejson

Spejson. Masz już dość??, to chyba wiesz gdzie jest brama, a jak nie to ktoś z ISS cię podprowadzi

Bilbordy wszędzie wiszą a ludzi chętnych do pracy nie ma!!! Może w końcu ktoś pomyśli że wszystkich odstrasza system 7/2. Każdy już jest zmęczony tym systemem zamiast kombinować lepiej wrócić do starego systemu 4/1 i chętni się znajda.

Emeryt

Czy ty jesteś ślepy czy też za dużo się już nawąchałeś? To jest najbardziej ludzki . Masz przynajmniej co czwarty weekend cały wolny. A w 4/1 to co to za wypoczynek? Jeden dzień! To już lepiej przywieźć sobie łóżko i w ogóle nie opuszczać zakładu! A to, że ludzie uciekają to jest wina organizacji pracy i nie odpowiedni ludzie do zarządzania ludźmi. Ja sam byłem wręcz dumny z pracy w BASF ale do czasu. Przykro to pisać ale poprzyjmowano same "ludzie odpady" z innych firm i dano im władze, nie wszyscy oczywiście. Zobacz jak jeden nieudacznik, ale z "plecami", zniszczył całą brygadę na przygotowaniu produkcji, już chyba wszyscy odeszli ze starej załogi. Szkoda, że nikt odpowiedzialny nie zastanowi się dlaczego tak ludzie odchodzą. Te oszołomy rozw alą ten zakład, a szkoda.

@Emeryt

Masz dużo znajomych na FB? Pewnie nie tylko ludzi pracujących w BASF, zrób niezależna ankietę na Fejsie gdzie są ludzie nie związani z firmą. Zapytaj jaki system czterech brygadowy by preferowali 7/2, 4/1, czy po 12h trzy dni pracujące i trzy wolne. Zdziwisz sie, gwarantuje ci tylko betonie.

Emeryt
@Kuk

Przykro mi, ale takim tępakom bez mózgów nie odpowiadam i nie prowadzę dyskusji. Twój poziom to podłoga a ja nie mam zamiaru schodzić do niego i się kłaść. Moja rada, jeśli faktycznie jesteś pracownikiem BASF, szybko uciekaj do innej firmy, bo widzę, że wdychane pyły i opary już zbyt uszkodziły ci mózg! Uciekaj chłopie to może jeszcze jakieś resztki uratujesz!

Haha pokazałeś poziom

Paula

Serio??? Najlepszy system ze zmianowych chociaż można weekend z rodzina spędzić :)))) mam 3 dni wolnego skąd masz takie informacje?

@Paula

Tygodniowy to najgorszy system tydzien czasu dzieci nie będę widziec co z tego że weekend w domu z czego jeden to nie weekend bo w sobotę zejdę z nocki a w pon na dniowke No (usunięte przez administratora) a na święta potrzeba 7 dni urlopu bo ofy przepadły a ci co Nie mają to bezpłatny także w grudniu nie dostaną frekwencyjnej hehe powodzenia szukam innej pracy bo tu się już nieda pracować

Weteran
@Emeryt

Bogdan, daj na luz bo ci żyłka pęknie. Wyspałeś się przy młynie to teraz odpoczywaj na emeryturze, zbyt wiele ci jej nie zostało raczej, bo bez szarych komórek za długo nie pociągnięsz. Zawsze nadawałeś się jedynie na mopa i to było zbyt ambitne zajęcie dla ciebie. Taki kwas to (usunięte przez administratora) nie kwas, a jednak mózg ci wyżarł. Piszesz o odpadach z innych firm, a z tego co wiem to ciebie wyrzucali z każdej pracy za nieudolność…. Cóż za hipokryzja. Chciałeś robić karierę w Basf i miałeś być nawet kierownikiem, a byłeś zwykłym popychadłem, bo szybko się na tobie poznali… przykre, ale prawdziwe.

Wesolych

Kocham was abyście byli zdrowi szczęśliwi w nowym roku. Nie możemy się poddać pociągniemy ta produkcje nawet jak nas tylu brakuje. Pieniądze są dobre wiec trzeba trzymać się tej roboty jak najdłużej Brawa dla kierownictwa się należna również Wesołych świat ekipa

@Wesolych

Po co mamy się starać ciągnąć tą produkcję na siłę? Idźmy na L4 jak ulubieńcy naszych kierowników. Zero konsekwencji, a jeszcze dorobią gdzieś na lewo. I oni mogą powiedzieć ze kasa jest wtedy dobra.

znam
@Operator

Znam takich, którzy, jakby podliczyć w przeciągu 6 lat pracy pracowali może maks. 3 lata - reszta L4 i nie były to ciąże. Zero konsekwencji, jest L4 jest choroba nic nikomu do tego

@znam

Więc jak Znasz ludzi to Znasz też sposób działania przełożonych. Przyjdą, pośmieją się z osób które przedłużają zwolnienia i na koniec Powiedzą Ci co jest pilnego do zrobienia za te osoby i dlaczego zabierają Ci współpracownika z waszego stanowiska pracy. Powiedz im wtedy że Masz dość i Idziesz na L4. Wtedy usłyszysz że nie będzie podwyżki, przedłużenia umowy... Wszystko dlatego że się Starasz i Oni wiedzą że mogą to wykorzystać. Lepiej od razu wszystko olewać, niech to oni chodzą za Tobą...

Polityka
@Operator

Już od dawna widać ze polityka w tym zakładzie polega na tym ze... Najlepszy dowód popatrzcie ilu operatorów zabrali na jakieś śmieszne stanowiska? Cały wydział im specjalnie zrobili po 5 siedzą a na Lini 1 operator. Chcesz pracować bez stresu ? Przyjdź, usiać, rób swoim tempem najwyżej co jakiś czas podpiszesz bezwartościowy papier. Praca fajna tylko ze obsada mala jeszcze 2 lata temu nawet się nie przyzwali ze nie ma ludzi a odkąd kierownicy sami na Lini muszą pomóc to nagle głośno mówią ze nie ma. Pozdrawiam Byty Pracownik

@znam

A ja znam takich co są w pracy codziennie a jakby ich nie było.

MCC

To jak Panowie i Panie. Skoro rekordowa ilość coatow i rekordowe zyski to w przyszłym roku czekają nas rekordowe podwyżki? :)

Pan
@MCC

Przy tym co się dzieje w Polsce to jak dadzą nawet po 500 na rękę to nie odczujemy tego. Euro coraz droższe wiec będą mogli nas pozytywnie zaskoczyć :) Aby nie chcieli wycisnąć jak najwięcej z nas jak najmniejszym kosztem bo branża katów powoli się kończy tak to wyglada

Paulina
@Pan

Przecież biznes katow ma być wydzielony z BASFA, a potem wystawiony na sprzedaż. Nikt nie będzie teraz podnosił kosztów. Przez najbliższe dwa lata tylko niezbędne wydatki żeby podkręcić wynik.A potem niech nowy właściciel się martwi.

Jan.

Nie polecam pracy w BASF Sroda Slaska. Na wszystkich obszarach brakuje od 20% do 50% osob, co kiedys bylo. W ostatnie 3 miesiace z ok 100 osob sie zwolnilo(20% calego BASF) Jak kiedys przyszedlem po wolne tydzien wczesniej na urodziny dla syna to uslyszalem :"idz na L4, bo jak dam Ci wolne to dostane po du.., bo maja isc 3 linie." Nie zatrudniaja ludzi na umowe o prace (bo sie konczy biznes na katalizatory??), lepiej zatrudnic z Qsensa na zlecenie- latwiej zwolnic. Dużo osob nie ma pojecia jak co sie robi, najwazniejszy jest excel, o ktorej wystartowala produkcja. Ci co wiedza mniej donosza na tych co wiedza wiecej, zeby łatwiejsze zadania dostawac. Brud i (usunięte przez administratora) jak wchodzisz na hale to smierdzi, duże zapylenie. Brak inwestycji w sprzet, wszystko na szybkozłączki, taśme i wd-40, utrzymanie to rowerami powinno jezdzic-szybciej.Problem z dostawami, jak przyjedzie tir to rób robote z 4 dni w 2. Jedzenie na stołowce jak dla dzieci. W biedronce, lidlu te same pieniadze, mniej chemii i niedziele wolne.

józek
@Jan.

w lidlu w niedziele też pracują aie i tak lepiej w basf już nie bedzie może być tylko gorzej Swoń to ostatni dyr produkcyjny w tej firmie ma zadanie rozmontowac wszystko wogole problemem tez sa narkotyki w firmie już na szczeblu kierowniczym bo normalnie to juz tam sie nie da . wezmy Rudy z mmc cpie na potege potem go suszy i kaze sobie kupowac cole jak mu kupisz to dostaniesz lepsza łatwiejszą robote. Znowusz rudy często stawia cole obszarowemu Robertowi to forma podlizywania się tam nie ma zasad wszystkie chwyty dozwolone i to sie udziela nizej wezmy babki zaneta zakochana w rudym non stop w biurze i telefon i donoszenie na współpracownikow to zawsze działa zeby nic nie robić a potem kawka i ploteczki. Nie polecam pracy jak tylko zbuduja Persana to odchodze nawet jak by mnie kiero blagał na kolanach, teraz ja mu stawiam cole potem kopne go w (usunięte przez administratora)

Walnie czy nie walnie
@Jan.

Coraz mniej doświadczonych i kompetentnych . Doświadczeni operatorzy już nie chcą dzielić się wiedzą każdy się śmieje jak ich kolega źle ustawia proces. Już głośno się mówi ile operator w chipsach może liczyć na dzień dobry stawka doświadczonego operatora w basf. Jak nas zaskoczy basf w 2022 jakiś nowy dodatek?

@Walnie czy nie walnie

Jedyny plus dłuższego stażu w BASF jest taki, że praktycznie wszędzie cię przyjmą bo masz doświadczenie pracy w korpo. Jak tu dałeś radę, to wszędzie sobie poradzisz i przyjmą z otwartymi ramionami. Tylko czekać na nowe firmy. Jeśli chodzi o nie dzielenie się informacjami starszych pracowników z nowymi, to dla tego tak się dzieje że jest bardzo duża rotacja i już się nie chce nikomu gadać i gadać i gadać, a nowy oczami wyobraźni jest już gdzieś indziej i nic do niego nie dociera. Prawda jest też taka że wszyscy nowi od dłuższego czasu jakich poznałem to albo nie nadają się do tej pracy, nie ogarniają, albo poprostu im się nie chce. Qusense czasami ma więcej zapału do pracy jak nowo przyjęci na BASF. A BASF chciał by żeby ich firma była dla pracownika najważniejsza na świecie, była ich całym życiem. Kilku takich mają. Rodzina nie ważna, przyjaciele, czas wolny, dzieci, to że jest się zmęczonym, czy chorym. BASF ponad wszystko. Takich ludzi jak trzeba

@Walnie czy nie walnie

Na szkolenia też nie ma czasu bo wszystko ma jechać, jak najszybsze przezbrojenia i targetingi. Ty musisz robić swoją robotę i jeszcze robotę nowego bo nie masz kiedy mu wytłumaczyć co i jak ma robić. Jak produkcja ruszy to masz jej pilnować, a nie tłumaczyć nowemu. Szkolenie to zajazd dla pracownika. Dodatek trenerski? Śmiechu warte, wcale nie zarabiasz jakoś więcej od ludzi, którzy tego dodatku nie mają, a zdarzy się że i mniej

Baba

BASF jeszcze ciągnie jak może bez podwyżek itp. chodź ciągle się chwali jak to super produkcja idzie i miliony zysków, a ja podwyzszki dostałam 70zl brutto. Tu miliony czy miliardy dla BASF a na moim koncie nic się nie zmienia. Tylko wkurzają ludzi. Powstaje obok nas wielka fabryka, a do BASF JUŻ nikt nie chce przychodzić, nie ma rozmów bo nikt nie przychodzi na rozmowy, a do tego bardzo dużo ludzi odeszło. Zaczną walczyć o pracownika, może dopiero jak chipsy zaczną rekrutować. Najśmieszniejsze jest wielkie zdziwienie dla czego nikt nie chce zacząć pracy w BASF, a to jest bardzo proste. Dwie rzeczy kasa, bo to jednak 4 brygady, trzeba ludzia za to zapłacić, a po drugie system pracy. Niech każdy gada co chce że 7 dni pracy jest super, ale powiedz to osobie która nigdy tak nie pracowała, czyli pewnie każdy. To odpowiedzą ci " że co?! 7 dni?! Nigdy w życiu, wolę nawet mniej zarabiać i w BASF nie pracować. Ale zarząd tego nie kuma.

Heh
@Baba

Ludzie już tylko o dodatku gadają ile i kiedy. Już im nie będzie przeszkadzać nic. Humory się poprawiły

No kurla
@Heh

I gdzie ten frekwencyjny bonus? Od stycznia?

@Baba

Totalne bzdury! Mamy ciągle rozmowy rekrutacyjne. Młodych chętnych jest bardzo dużo. A co do systemu 7 - przecież sami wybraliście taki system. Było głosowanie i zdecydowana większość wybrała ten system. Dostosowaliśmy go do naszych systemów i powrót do starego systemu niestety nie wchodzi w grę. Co do podwyżek - pisałam kiedyś - każdy otrzyma podwyżkę adekwatna do zaangażowania, frekwencji itp. Są osoby co otrzymały zdecydowanie większe premie :-):-):-) Czekajcie teraz na kolejną świetna podwyżkę frekwencyjna :-):-)

Rob

Klepnięte?? Już się mówi ze zamówienia nie wrócą trzeba szykować się na rok / dwa kryzysu w branży wiec po co motywować ludzi jak nie będzie rzeźni tylko spokojna powolna produkcja :)

@HR

Przestań pisać takie głupoty chętnych nie ma ostatnio Kiero Scrofa był na rozmowach o pracę i nikt nie przyszedł na nią sam to mówił he he mało kasy dajecie za taką pracę i tyle . Lepiej potfirme trzymc niż doświadczonych zatrzymać. Przestańcie pisać kłamstwa " Basf zależy nam na Tobie"

Ja.
@HR

Głosowanie? Serio? Większość z nas w ogóle nie miała możliwości głosowania. Przyjmując się do pracy gwarantowano mi system 4,a nie 7. Wiadomo wszystkim się nie dogodzi, ale wybrałem tą pracę ze względu na wcześniejszy system i trochę czuję się (usunięte przez administratora) Ale jak zapewne ktoś odpisze - mam wybór. To prawda. Mam wybór.

józek
@Baba

czysta prawda bez chemii.

firmowe klimaty cola

Cola działa cuda wezmy tego optymatyzatora patryka z ahdhd kolo tak umiejetnie stawiał cole robertowi ze awansowal z operatora w szybkim tempie robił sporo błedów ale miał kase na cole i to poskutkowalo . Pepsi tez jest dobre tez jest czesto stawiane tak tez robił ex obszarowy grzesiek ten dwa lata nic nie zrobil dobrego dla działu ale umiejetnie stawiał pepsi przemkowi i awansowal takze trzeba stawiać cole lub pepsi to tam działa cuda.

Ona

Bardzo mi się podoba ten nowy filmik o Pani Polce pracującej dla Basf w Niemczech. Uśmiechnięta, zrelaksowana …. te, tam nawet żłobek przyzakładowy mają. Nie No, a my co? Co chwile zmieniają nam systemy pracy, już się człowiek gubi. Tak bez uprzedzenia bo my przecież życia prywatnego nie mamy, żadnych planów czy obowiązków w domu. Już nawet plotki po zakładzie chodzą, ze przerwę świąteczną nam zabiorą. A Ta Pani na tym filmiku tak ładnie stół świąteczny ma zastawiony. Szkoda, że jedna firma a tak zróżnicowane traktowanie pracowników.

drozyzna
@Ona

Ty się ciesz ze masz tak dobrze płatna prace bo od stycznia to będziecie prosić o nadgodziny jak w tym kraju chleb będzie za 20zl

Macierewicz musi odejść
@Ona

Macierewicza powinni usunąć z fukcji za te bezmyslne podejmowanie decyzji, na co było ściągać ludzi z 4 zmian? A nawiązując do zmiany systemu nie musisz wcale się zgadzać, pracodawca ma obowiązek poinformować Cię o zmianie systemu pracy 7dni przed! A jeżeli chodzi o święta myślę że wyrobimy się z planem, ewentualnie będzie mała obsuwa, a jak nie to i tak od tego 21 będę miał wolne, są na to sposoby. (usunięte przez administratora) po co spędzać czas z rodziną, oni jej i tak nie mają jak wychodzi z ich podejścia i myślą że my też. W sumie hm każdy ma rodzinę, ale ja swoją szanuje Panie Macierewicz, tfu!

@Macierewicz musi odejść

Ja tam lubię system 7/2 napewno jest lepszy niż te (usunięte przez administratora) 5dni... Przynajmniej mogę coś w domu zrobić a nie robić po 5 dni to aż na wymioty bierze... Zastanawia mnie tylko jedno, na 3 bryg ciągle brakuje ludzi a my wracamy na 4,kim? Bo robić za 3 to ja nie mam zamiaru :)

My
@Ona

A ja się pytam gdzie jest HR?

Byly ze SCrofa
@Haha

Nie masz zamiaru robić za 3? Nie o tym ty decydujesz :) Czekam aż wpadną na pomysł ze co tydzień będą indywidualnie grafik robić zależny od produkcji i ilości osób i macie się dostosować Myślicie ze nie realne? A teraz co robią? Zresztą pokazali jak łatwo namówić ludzi na nadgodzinny w weekend po 5 dniach pracy wystarczy dodatki zabrać :) zanim odchodziłem pytałem się czemu pracujemy na zmiany a go nie ma?? w takim razie powinien nazywać się to "dodatek weekendowy". Nie dostałem odpowiedzi :)

CCM
@Macierewicz musi odejść

Głupoty piszesz, powinien zostać bo w sumie to zaczyna się robić nawet zabawnie. Tak! Nawet najbardziej oddani jemu zaczynają szemrać z dezaprobatą o jego ostatnich poczynaniach. Z ogromną przyjemnością będę się temu przyglądać :-)

Rusek

Praca operator maszyn system pracy 7/2 cały czas w pracy niby sa 2 dni wolnego ale tracimy z tego 1 dzień bo tracimy na spanie po nocce.Praca jest wymagajaca koncentracji i skupienia oraz sporo do nauki to nie jest praca polegajaca na wciskaniu 1 przycisku i sypaniu czegoś do pojemnika naprawdę jest dużo dużo do ogarnięcia i jest dynamiczna bo szukają na mcc (najgorszy dział na zakładzie)(nie doświadczeni kierownicy ) i na to są ciągle oferty pracy. Będziesz pracować na komputerze bedziesz obsługiwać wiele paneli dotykowych bedzesz obsługiwac roboty bedziesz pobierać próbki robić badania myc zbiorniki przezbrajac maszyne i jak się popsuje to naprawiac błędy dodatkowo wykładać substraty ceramiczne lub metalowe na pas w dość szybkim tempie, jesli bedziesz pracować z kolegą to pół biedy jesli natomiast trafi ci się w zespole koleżanka to masz już ostro pod górkę bo trzeba jej sporo pomagać ogolnie ta praca za 4tys brutto nie kalkuluje się z tym bo często zostajesz sam wieczne L4 współpracowników to standard w tej firmie, jest też dziwna atmosfera nie można zbudować zespołu z powodu czestych rotacji pracowników i kierowników, jest też sporo fałszywych ludzi którzy tylko czekają na twoje potknięcia i donoszą czesto bzdury do swoich kierowników panuje tam lekki (usunięte przez administratora) Oczywiście norma i jakość musi być, notatki , nagany, zabieranie premi na porządku dziennym. Plusy to Multisport i dopłaty do posiłków nie ma też co liczyć na szkolenia i podnoszenie kwalifikacji zawodowych bo to jest zarezerwowane dla brygadzstów lub kierowników .W lecie ukrop bo piece a w zimie ciepło i czasem wiatrak też się włączy,pyły latają bo czasem coś się komuś wysypie z innego działu jest tez dużo kurzu i czasami smród slurry. Praca chodząco siedząca i dość dynamiczna. Ogólnie nie polecam pracy w tej firmie bo chemia bo raka mozna dostać, wymieniaja operatorow co 5 lat, są inne lepsze miejsca pracy trzeba szukać.

Kuku
@Rusek

Niby gdzie bedzie lepiej??

@Rusek

Dostaliście fajne podwyżki, dostaniecie niedługo fajna premie frekwencyjna. I niedługo poznacie nowy system pracy. Czego jeszcze chcecie? Może teraz coś od siebie dacie? Pracować i zarabiać dla firmy pieniądze. Zamówienia gonią zamówienia!

@HR

Jeśli to nazywają podwyżka to to jest śmieszne bo co niektórzy to raczej zapomogę dostali. A jak zmiena system pracy to za takie pieniądze napewno nie będę robić .

Bond 007
@E...

Jak pracujesz dzbanie tyle dostałeś podwyżki. Jak 0 to jesteś zerem! Proste! żryj i wąchaj dzidę in/out feedowcu

@Bond 007

Hamuj piętę nie jestem dzbanem (usunięte przez administratora) czasami na dwie linie non stop szorowanie a (usunięte przez administratora) a nie podwyżka bo takiego mam (usunięte przez administratora) obszarowego który mnie nie zna a decyduje o mojej podwyżce zamiast kierownik i sam wąchaj (usunięte przez administratora)smrodzie

@E...

Jak to? Przecież pisałam kiedyś że podwyżki dostanie tyle na ile zasłużył. Zapomogę mówisz? To może jednak nie zasłużyłeś nawet na nią? Masz w umowie i regulaminie pracy wsystko co powinieneś wiedzieć - także jak będzie nowy system pracy ( dodam na marginesie że więcej będziecie w domu ) to zgodnie z nimi, grzecznie będziesz wykonywać swoje obowiązki :-)

@HR

Skoro jesteś z HR to zamieńmy się Ty przyjdz na LD/HD poszoruj sobie czesci, w smrodzie i duchocie a ja w biurze posiedzę kawki napije się trochę papierków porzekladam w klimie to zobaczymy czy 12h dasz radę tu stać a umowę mam na 8h czas pracy .

@E...

Trzeba najpierw mieć wykrztalcenie, kompetencje i doświadczenie - to wtedy przyjdziesz pracować w biurze, skoro tak bardzo chcesz. Więc ja podziękuję za pracę na produkcji. My mamy 8 godzin, wy możecie mieć więcej. Sami podpisywaliście przy umowie. Mamy równie stresująca i ciężka pracę

@HR

Mam wykrztalcenie Technik Ekonista Rachunkowość i finanse Przedsiębiorstw także do biura mogę iść. A na produkcji są z jeszcze leprzym wykrztalceniem niż ja. Praca na produkcji jest niczym hanbiacym DROGA PANI a czym się tak stresujecie skoro jak chcemy coś załatwić to nas odsyłacie do Warszawy lub do Berlina. W umowie mamy podpisane 8-godzinny czas pracy zresztą powinnaś wiedzieć bo umowy wychodzą z HR

@HR

Patrząc po pisowni z bykami to widzę, że cała nasza kadra zarządzająca to sami geniusze :) P. S robol z produkcji

@E...

No to już! Przygotuj CVke, świadectwa i aplikuj! :-) bo skoro tam pracujesz to się na to godzisz. I nikt nie mówił że praca jest hańbiąca. Poprosru ja robię co innego i Ty robisz coś innego. A nie wszystko możemy załatwić na miejscu, gdyż decyzyjni są w Warszawie. Tak wiem co na umowach jest, poczytaj dokladnie załączniki które podpisywałeś. Oczywiście poinformujemy was o tym w przepisowym czasie. Aktualizacje i aneksy również się pojawia

O
@HR

Juz się głośno mówi ze nie będzie nowego systemu od lipca ma wrócić wszędzie 7/2 wiec słabe info jak na HR chociaż każdy wie ze podszywasz się

Glock 19
@HR

Jak ktoś to czyta z tak zwanej Góry zmieńcie wreszcie ten a społeczny a już na uderzający w nasze rodziny system pracy bo albo idziemy do roboty albo z niej przychodzimy albo albo albo oczekujemy żeby do niej pójść .Kończąc cykl 7 dniowy zapraszam na Outfeed o 3 w nocy na pewno jestem skoncentrowany i patrzę na spec...

@Glock 19

Tylko 12stki ! Spróbujecie, nie pożałujecie!

@Glock 19

Biznes to biznes kolego. Nikt nie będzie w korpo patrzył na wygodę produkcyjnych. Mają(usunięte przez administratora) i tyle....

@Operator

Nie wiem, mi pasował stary system 4/1...

@HR

Ty naprawde jestes z HR???. Jezeli tak to skreny ekranu pojda do centrali w Niemczech. Tak czy siak IP ustale. Moze czas zeby dyrekcja w mailu odniosla sie do tych bzdur. I kmiocie nie wytykaj mi bledow pisowni. I tak za duzo czasu poswiecilem na odpowiedz Tobis.

Artur
@Rusek

Czy Ty kiedyś pracowałeś w zakładzie gdzie jest stres bieganie i niechęć do pracy? Człowieku...dziękuj zatą pracę.!!!!!!!!!

QsensAndrzej

Witam. Ja tam byłem na slury więc spoko tam zawsze jest czas na kawę. Robota nie była zbytnio ciężka akurat trafiłem że byl lekki przestój więc luz. Na produkcję też polecam tylko mcc omijajcie bo tam nikt was nie zmieni na wykładaniu części. Ogólnie operatorzy to takie głąby od pługu oderwane, dupeczki z qsens przychodza a oni wykładają za nie części.(usunięte przez administratora)

On

Taka wielka firma a taka kompromitacja , ludzie wolą iść do biedronki czy innego supermarketu niż pracować w BASF 7dni w tygodniu za tę ich jałmużnę wstyd, na ten system zmianowy nie narzekają tylko ci co przychodzą do biura na jedna zmianę mam znajomego w BASF który pod wpływem awansów stał się całkiem innym człowiekiem (zmiana na gorsze) odradzam każdemu ten zakład pracy, (usunięte przez administratora)

Ona
@On

jaki 7 dni ? Ostatnio 2 miesiące system 3 zmianowy zaraz miesiąc 4 zmianowy i taka zabawa a ludzie nie ważne maja się dostosować i zmieniać życie co kilka miesięcy. Ja już z dziećmi to nie wiem jak jak planować bo się zaraz okaże ze za 2 tyg wracamy na 7/2. Mam taka teorie ze oni ile ludzie są w stanie wytrzymać.

@Ona

7/2 - źle 4/1 - źle 3 zmiany pon-pt - źle 12h - źle Nie dogodzisz.

Zabawna
@Ona

Ostatnie 2 miesiące no faktycznie długo .7/2 to nie system dla rodziny no chyba ,że ktoś nie lubi spędzać z rodziną czasu iż przyjaciółmi.

@Operator

A kto się pytał czy 4/1 źle. Była ankieta i tak zrobili swoje.

Kierownik działu najlepszy

Po tylu latach jest ktoś?

Pytający

Czy to prawda że od grudnia mnóstwo zamówień?

syriusz
@Pytający

Tak

Zostaw merytoryczną opinię o BASF Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w BASF Polska?

Zobacz opinie na temat firmy BASF Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 227.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BASF Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 209, z czego 27 to opinie pozytywne, 45 to opinie negatywne, a 137 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

BASF Polska