Opinie o AB S.a w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie AB S.a. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w AB S.a na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o AB S.a w Wrocław

Aneta

@Kriss, zapewniam Cię, że usuwane są tylko takie wpisy, które nie przestrzegają postanowień regulaminu. Możesz zapoznać się z nim wchodząc w podany link: https://www.gowork.pl/regulamin Wspomniałeś również o braku podwyżek. Czy zamiast nich, możesz liczyć na premie okresowe?

Jarek Masa
@Aneta

Jak Ci pasuje praca z ukraińcami i praca na akord to jest to czego szukasz.Tylko pamiętaj, ukraińca traktują lepiej niż polaka.

@Aneta

Jedyną premią okresową jest zapomoga świąteczna wypłacana w grudniu w wysokości ok 200-300 zł i wczasy pod gruszą ok 500-600 zł po uprzednim złożeniu wniosku.

Aneta

@Jarek Masa, napisałeś, że Twoim zdaniem, Ukrainiec jest traktowany lepiej od Polaka w AB S.a. W takim razie mógłbyś opisać czym, w Twojej ocenie, różnią się ich warunki zatrudnienia? Ponadto, mógłbyś napisać kilka słów o swoich obowiązkach w tej firmie? Czy pracodawca zapewnia swoim pracownikom system szkoleń?

Jarek Masa
@Aneta

Ja piszę o pracownikach magazynowych a nie o handlówce czy biurze. A to że ukraińcy są lepiej traktowani niż Polacy to nie moim zdaniem tylko faktycznie tak jest.

@Aneta

Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Na magazynie pracuje bardzo dużo młodych i ładnych Ukrainek. Przeciętna wieku to 25 lat. Jak wiadomo uroda pomaga w nawiązywaniu kontaktów i być może dlatego autor poczuł się gorzej traktowany. Gdyby nie pracownicy ze wschodu to ta firma już dawno by upadła. Osobiście nie mogę powiedzieć o nich złego zdania. To naprawdę bardzo mili i sympatyczni ludzie. Często pracują na umowach przez pośrednika pracy a co za tym idzie część ich wynagrodzenia trafia do agencji pośredniczącej w zatrudnieniu.

Aneta

Na stronie AB S.a zauważyłam informację dotyczącą dobrych wyników tej firmy w roku 2017. Czy w związku z tym, dobra sytuacja tej firmy jest odczuwalna również z perspektywy pracowników? Zachęcam Was do wypowiedzi w tej kwestii, wszystkie aktualne informacje będą cenne dla potencjalnie przyszłych pracowników AB S.a

@Aneta

Niestety jest wręcz odwrotnie. Pracownicy zarabiają coraz mniej co zadziwia wszystkich, którzy widzieli wyniki finansowe firmy. Jedna trzecia wynagrodzenia to wszelkiego rodzaju premie, które są nieustanne podwyższane. Ostatnio modnym stało się wprowadzanie dodatkowych procedur wydłużających czas pracy i jednocześnie obniżających wydajność, za którą otrzymuje się premię. W firmie pracuje coraz mniej osób, brakuje chętnych do pracy. https://www.bankier.pl/wiadomosc/AB-nie-widzi-presji-na-wzrost-plac-nadal-doswiadcza-wojny-cenowej-7575206.html

@Aneta

W komentarzu wkradł się mały błąd. Oczywiście normy są podwyższane, premie pozostają na tym samym poziomie ale trudniej je wypracować..

Aneta

Czy ktoś z Was odbywał staż w AB S.a? Na stronie internetowej tej firmy zauważyłam, że poszukiwana jest osoba do programu stażowego. Z uwagi na Wasze nie zawsze pochlebne opinie o tej firmie, to czy staż w niej jest w Waszej ocenie dobrym pomysłem? Pracodawca oferuje wynagrodzenie za wypełniane obowiązki. Może znajdzie się ktoś, kto mógłby odnosząc się do swojego doświadczenia napisać kilka słów o poziomie merytorycznym tego stażu.

Stazysta
@Aneta

Jeżeli chcesz przepisywać tabelki, zajmować sie drobicą itp to aplikuj śmiało. Staż tam trwa nawet do roku zanim zaproponują jakąś sensowną umowe.

przed rozmową
@Aneta

Dziewczyno, pytasz o opinie i sugerujesz się zdaniem magazynierów. Znasz jakiegokolwiek magazyniera w życiu, który nie narzeka na swoją pracę i lubi każdego w firmie? Ja też nie. Ja dostałem właśnie zaproszenie na rozmowę na stanowiska handlowe, jestem pewien, że jest to zupełnie inna bajka więc zamiast patrzeć na opinie pojadę na rozmowę i tam zobaczę jakie warunki proponuje AB czyli notabene jeden z największych polskich dystrybutorów

MówMibajka
@przed rozmową

Będziesz miał taką bajkę że jedyną twoją satysfakcją będzie to że pracujesz dla jednego z największych dystrybutorów. A i dołączysz do grona zasrańców z handlówki co zawsze po jedzeniu w kantynie zanieczyszczają powietrze i muszle klozetowe w kiblu.

PoRozmowie
@przed rozmową

I jak? Już po rozmowie? Podzielisz się z nami jak było?

po rozmowie na serio
@PoRozmowie

Witam, tak jestem po rozmowie, oczekuje teraz na odpowiedź. Rozmowę oceniam na 10/10. Atmosfera była świetna, zarówno kierownik działu jak i osoba z HR bardzo komunikatywne zabawne. Rozmowa w przyjacielskiej atmosferze i widać, że zależy im bardzo na poznaniu osoby a nie koniecznie na testowaniu samych predyspozycji. Rozmowa trwała równą godzinę. 20 minut z tego spokojnie rozmawialiśmy wymieniając się poglądami, 30 minut odpowiadał kandydat a około 10 minut trwało prezentowanie warunków. Niewiele dowiedziałem się o samym stanowisku pracy, opis codziennych obowiązków nie był aż tak ważny. Najważniejsza informacja to ta, że oprócz wielu benefitów po okresie próbnym firma bardzo nastawia się na zatrudnienia na długi czas. Rotacja pracowników według HR bardzo niewielka. Ponoć większość ludzi pracuje po pare lat (4-5) Średnia wieku w samym biurze, które jak na open space wyglądało bardzo ładnie to na oko 28 co potwierdza, że stawki muszą być w miarę porządne. Na pewno nie jest to taki scam (oszustwo) na jaki kreują to inni piszący na tym serwisie. Stawki na swoje stanowisko nie poznałem ale po rozmowie bardzo mocno liczę na pozytywną odpowiedź.

Rafatus
@po rozmowie na serio

Ja ci powiem.2500 brutto gwarantowane plus premia za osiągnięte wyniki. Do tego karta multisport za 60 dych i darmowy autobus polbusa.

Dominator
@Rafatus

A i zapomniałeś dodać że brak jakiekolwiek podwyżki przez następne 25 lat.

Specjalista Ds. Prawnych

Rozmowa z menadżerem i osobą z HR. Bombardowanie pytaniami, wymagania zdecydowanie wygórowane na to stanowisko dla osoby, która ma pracować przy projekcie. Atmosfera nieprzyjemna ze względu na ataki pytaniami, prawie jak na egzaminie.

Przetłumaczenie orzeczenia na język polski, masa zadań z prawa zobowiązań (a miały być podstawowe), 3 kazusy które trzeba wnikliwe przeanalizować.

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Praca dla malarzy na Bawarii. Umowa niemiecka.
Bawaria
Injobs.Pl Sp. z o.o.
Kriss

Co za cenzura wystarczy że człowiek napisze prawdę i nazwie ludzi po imieniu i już kasują wypowiedź.To konkretnie.Jak można od kilkudziesięciu już lat płacić ludziom bez przerwy 2500 brutto bez żadnych podwyżek. 2500 brutto to było coś warte ale 15 lat temu. Niedługo z płacą minimalną was wyprzedzą. Czy wy tego downy z AB i B2B nie rozumiecie???

Aneta

@Stazysta, ze względu na brak doświadczenia osoby odbywającej staż, pracodawca powierza jej na początku mniej angażujące obowiązki. Czy z czasem zostały Ci przydzielane jakieś pierwsze poważniejsze zadania, czy były one jedynie takie jakie opisałeś w swoim poście?

Mądrala

Pracując tylko na chwilę nigdy nie dojdziemy do wysokich zarobków.

bob
@Mądrala

Akurat w AB S.A. pracując dłużej też do nich nie dojdziemy :)

bob

AB jest firmą na chwilę, (chyba, że komuś odpowiada niskie wynagrodzenie i rosnący z miesiąca na miesiąc zakres obowiązków ale na umowie o pracę) by zobaczyć jak wygląda praca - najlepiej się przekonać o tym w tej firmie wcześniej niż później. Zero perspektyw, rozwoju, szkoleń. Nie da się nic unowocześnić w rozwiązaniach firmy, bo wszyscy są przyzwyczajeni do "wieloletnich" rozwiązań. Dojazd średni, posiłki drogie, a i zatruć się czasem tam można. Z plusów mamy stabilną pracę no i to tyle. Jeżeli ktoś chce pracować w dystrybucji koniecznie niech lepiej szuka ciekawszej alternatywy.

Proceder

Byłem na rozmowie we wrześniu,mieli się odezwać,i zero odpowiedzi tak czy siak ,nie ma co tracić czasu,brak profesjonalizmu i tyle.

hejt

W tej firmir najlepsza umowa na dzialalnosc. Najwiecej zarobisz i najmniej obowiazkow i celow sprzedazowych.Jako handlowiec moga cos od Ciebie wymagac, a tak masz swiety spokoj. Zarobki walcz jak tylko sie da jesli bedziesz mial cele sprzedazowe jesli nie masz wystarczy 3000PLN.

Kaon123

Ile się u nich zarabia na stanowisku Handlowca?

miki

Jesli widzicie jakies niezgodnosci w podatkach poczawszy od nieprawidlowo placonego ZUS-u dla pracownikow. Zglaszamy te fakty.

kustra

Sprawdzamy czy nasza firma placi wszystkie podatki zgodnie z prawem.Sprawdzamy szczegolnie w dziale zajmujacym sie podatkami, dziewczyny do pracy.Bo firma sie chwali ze wszystko zgodne z zasadami. Sprawdzamy. a pracowalam w dziale ksiegowosci.

stary

Pracowalam w firmie AB i moge powiedziec ze niema zadnej kontroli dla osob zajmujacych sie niby sprzedaza. Koszty potezne efektow wrecz zadnych, co za chwile zobaczycie. Juz nie da sie puszczac faktur na niby.Uszczelnienie podatku spowoduje ujawnienie naprawde prawdziwych finansow w firmie.Ale mam nadzieje iz nie wkroczy US, bo po firmie.

hejter
@stary

"A ja jestem zadowolony pracować na dzial. gospodarcza w AB . Wystawiam fakturę, płacą solidnie , może nie kosmicznie ale mogę robic co chce. Samochod do dyspozycji kontroli prawie żadnej jeżdżę gdzie chce, super praca. Gdyby jeszcze większe faktury im wystawiać to nie ma lepszej pracy. Odliczam jeszcze VAT od faktur, netto wychodzi całkiem dobrze." ludziom z ogółu współczuje, ale Ciebie nie szkoda, przepraszam

Bee

"W związku z ciągłym rozwojem, AB S.A. otworzyło w Magnicach pod Wrocławiem jedno z najnowocześniejszych centrów dystrybucyjno – logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Do nowej lokalizacji przeniesiono nie tylko cały dział magazynowo-logistyczny, który korzysta z najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu automatyki magazynowej, ale także całą strukturę poprzedniej centrali spółki, mieszczącej się dotychczas we Wrocławiu przy ul. Kościerzyńskiej. W nowej siedzibie AB S.A. w Magnicach, pracownicy mogą liczyć m.in. na dofinansowaną kantynę pracowniczą, technologicznie zaawansowane stanowiska pracy, przyjazną atmosferę oraz możliwość rozwoju zawodowego. Dołącz do nas!" Po 1 zadnego dofinansowania do obiadow nie ma bo pelen obiad okolo 10 zl wychodzi po 2 zawansowane technologicznie stanowiska pracy to sciema niemala skanery sprzed 15 lat i czesto walaca sie automatyka a po 3 to nie jedno z najnowoczesniejszych magazynow logistycznych a bubel jakich malo haha Zarobki przecietne nic specjalnego ale jak ktos chce umowe o prace na dluzszy czas to moze sprobowac Tak czy siak slaba ocena pozdro

Aneta

@Szwedaotrzymałeś już informacje zwrotną? Chętnie dowiemy się również więcej na temat tego jak wyglądał proces rekrutacyjny do firmy.

Szweda

Biere udział w rekrutacji na kierownika magazynu. Nie dostałem jeszcze wiadomości zwrotnej. Ktoś wie ile mają kandydatów

stary

us

Najlepiej pracować na działalność gospodarczą w AB. Jaka płaca taka praca. Mówią ze to podobno nielegalne ponieważ jestem pracownikiem AB ale ja zarabiam więcej, A ZUS ma mniejsze wpływy. Zobaczymy jak wpadnie do nich ZUS, i posprawdza te lewe umowy na działalność.

Joop

Czy ktoś pracował w drukarni w kamerę bo właśnie wyjeżdżam i nie wiem jak tam jest

Zostaw merytoryczną opinię o AB S.a - Wrocław

• Jak się pracuje w AB S.a?

Zobacz opinie na temat firmy AB S.a tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AB S.a?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 2 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AB S.a?

Kandydaci do pracy w AB S.a napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AB S.a