Opinie o AB S.a w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie AB S.a. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w AB S.a na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o AB S.a w Wrocław

art

A może ktoś się wypowiedzieć o pracy na stanowisku IT? Jak tam wygląda? Nie interesuje mnie magazyn, a mianowicie tylko IT.

kiki

hej hej @kaj no ale przecież nie tylko w Polsce ja tam widzialm ze tez maja oferty pracy w Holandii na przykład na zbiory jabłek i gruszek miedzy innymi

abc

Atmosfera znośna, jednak zarobki słabe jak na Wrocław (stanowisko specjalisty). Brak szkoleń zewnętrznych i szans na rozwój przynajmniej w moim dziale. Jeśli ktoś szuka pracy przy biurku i chce tak sobie siedzieć i robić to samo przez wiele lat za taką samą kasę to praca mu się spodoba. Dobre miejsce dla ludzi bardzo młodych, którzy rozpoczynają karierę albo dla osób, które chcą dotrwać do emerytury w spokoju.

abc

Specjalista Ds. Prawnych

Rozmowa z menadżerem i osobą z HR. Bombardowanie pytaniami, wymagania zdecydowanie wygórowane na to stanowisko dla osoby, która ma pracować przy projekcie. Atmosfera nieprzyjemna ze względu na ataki pytaniami, prawie jak na egzaminie.

Przetłumaczenie orzeczenia na język polski, masa zadań z prawa zobowiązań (a miały być podstawowe), 3 kazusy które trzeba wnikliwe przeanalizować.

logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Młodszy inżynier projektu
Bolszewo
Balex Metal Sp. z o. o.
pracownik magazynowy

Jeszcze do niedawna firma była raczej na plus. Po przeprowadzce do Magnic wszystko się posypało. Osobiście nie znam osoby, która była by zadowolona z nowej siedziby. Pracownicy narzekają na lokalizację siedziby, czas i warunki pracy, a klienci na uszkodzony towar, niekompletne zlecenie czy standard pakowania. Nowe oprogramowanie do naliczania wynagrodzeń jest niekompatybilne z nienormowanym czasem pracy. Wynagrodzenie co prawda wypłacane jest na czas ale zawsze jest źle naliczane. Niektórzy walczą o swoje a inni już się poddali. Ci bardziej wartościowi pracownicy nieustannie opuszczają nasze szeregi. Tak długo jak się da na ich miejsce nie przyjmuje się nikogo. Kiedy sytuacja staje się krytyczna i rozpoczyna się nabór okazuje się, że nie ma chętnych do pracy. Nikt nie chce pracować w 30-40 stopniach celcjusza w miejscu, z którego po skończonej pracy (często po 9-12 godzinach) nie ma jak się wydostać. Normy są wygórowane a awarie zdarzają się codziennie. Jeżeli chcesz się przyjąć do pracy to polecam pierwszą zmianę. Zmiana trwa 8 godzin w stosunkowo znośnych warunkach. Można bez problemu wrócić do Wrocławia autobusem firmowym lub podmiejskim. Druga zmiana ma gorzej bo hala nagrzewa się przez cały dzień i po południu jest gorąco. Druga zmiana kończy pracę aż wszystko zostanie zrobione! Autobus firmowy pojawia się gdy wszyscy skończą! Autobusy podmiejskie nie kursują w godzinach nocnych, pozostaje więc albo czekanie na autobus firmowy albo własny transport lub spacer 15 km do centrum Wrocławia. Na drugiej zmianie najszybciej pracę kończy kompletacja zleceń (antresola). kilka godzin po nich zostaną spakowane ostatnie paczki (pakowanie) a na końcu wyjadą ostatnie zlecenia paletowe (palety). Do pracy przyjmuje się każdego chętnego. Chociaż to niewłaściwe słowo. Każdego to zgodzi się na warunki pracy bo nowe osoby rzadko kiedy mają chęć do pracy. Prowadzi to do wydłużania godzin pracy i frustracji tych nielicznych co jeszcze mają chęci do pracy.

Po macoszemu potraktowałem temat Magnic, a to dopiero hit. Duzy problem z automatyką, kuwety nie zjezdzaja. Na razie jest tam mało pracy, ale towar systematycznie jest przewożony. Straszny hałas, temperatura wyższa niż na Kościerzyńskiej także latem sauna. Za dojazd na pierwsza zmiane płacimy 90 zl, druga zmiana doplaca 60 zl. Pierwsza zmiana rzadko ma nadgodziny, druga niestety często. Pracujemy do ostatniego zlecenia czyli można pracować 7 godzin, a mozna i 10-11, w sezonie (okres świat Bozego Narodzenia) zdarzało nam sie pracować codziennie po 10-12 godzin. Najwiecej pracy jest w poniedziałek, najniej w piątek - z kazdym kolejnym dniem tygodnia ilosc zlecen jest troche mniejsza. Koniec miesiaca to goracy okres, 2-3 ostatnie dni na pewno beda nadgodziny. Nadgodziny wyplaca sa kwartalnie. Zdarza sie ze np. w miesiacu X mamy 10 nadgodzin, a w miesiacu Y 10 niedogodzin - wtedy kwartalnie nie dostajemy nic bo godziny nadliczbowe sie bilansuja. Oczywiście wszyscy z góry zakładają, ze bedziecie robic nadgodziny. Hitem sa tez ciuchy robocze - 3 koszulki prane raz na 3 tygodnie wiec albo trzeba zabierac koszulki do domu i samemu prac albo chodzic w swoich koszulkach. Ciuchy dostajemy po 3 miesiacach pracy, obuwie (tragiczne nie da sie w nim chodzic) po 6-9 miesiacach. Zdarzaja sie pracujace weekendy (dla chetnych, nie obowiazkowe)- platne podwojnie, ale np. kadrowa zgubi liste osob, ktore pracowaly i znowu trzeba sie chodzic upominac o swoje. Kadrowa mega tragedia, turbo hate. O ile dojazd do Magnic jest w miare w porzadku o tyle gorzej z powrotem, ostatnio praca skonczyla sie o 22 i trzeba bylo czekac do polnocy na autobus, transport zreszta rzadko przyjezdza na czas. Czytałem wyżej wpisy, że tylko część premii jest osiagalna - to nieprawda, sa osoby, ktore robią nie 130% normy a np. 150% czy 200% (skrajne przypadki, jenak za wynik powyżej 130% nie dostaniemy juz ani zlotowki). Sam od roku nie schodze poniżej wyniku 130% jednak jak kolejny raz podkresle trzeba sie na to nazapieprzac i miec zaciecie. Z tego co mi wiadomo wózkowi dostaja wynagrodzenie za 120% normy chyba ze wczesniej pracowali przy kompletowaniu paczek lub pakowaniu i wyrobili normy 130% - wtedy wyplata jest przepisywana. Przy sporym szczesciu można załapać się na dostawy czyli adresowaniu towarow na pulkach - jest to praca o niebo lzejsza i bez normy, jednak wtedy pracujemy za podstawe czyli 1800. Kolega pracuje 2 lata na dostawach i dalej dostaje podstawe. Ostatnio sie ubawilismy jak zobaczylismy wywiad w ktorym pracownik firmy w wywiadzie deklaruje, ze sa "systematyczne podwyzki" - temat taki wyszedl od kierownictwa w styczniu ubieglego roku - "pieniadze na podwyzki beda w czerwcu" jednak jest to dział z serii "ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie". Z reguly przez pierwsze 3 miesiace nowi pracownicy pracuja przez agencje, ktora okrada ich z nadgodzin także zenada. Jesli pracujemy przez firme to druga lub trzecia umowa bedzie już na czas nieokreslony. Wszyscy dostaja umowy o prace. Krucho teraz z obsadą, kilka osob zostało wyrzuconych za kradzieze, kilka starych pracownikow sie zwolniło, kilku mlodych rowniez - ale to akurat normalne. Kilka kolejnych osob mysli o odejsciu takze ludzi beda potrzebowac. Przy ostatecznej przeprowadzce na Magnice tez odejdzie kilka osob o czym mowia juz otwarcie. Zarowno na Magnicach jak i na Koscierzynskiej jest fajna zaloga, swietni ludzie. Ogolem firma raczej na minus, ale siedze w niej dalej bo wyplata z premia jest dosc niezla, jednak od dluzszego czasu mysle o zmianie otoczenia.

Jesli chodzi o pensje na magazynie to 1800 netto podstawy. Pracownik, ktory nie przepracował roku moze dostac max 300 zł premii i 100 zl za bezblednosc. Pracownik, ktory przepracował rok dostaje 2500 zł razem z premią + 100 zł za bezblednosc czyli 2600. Multisport dostepny za 50 zl. Czy ciężko jest zrobic premie? Na poczatku wydaje sie to nieosiagalne, ale gdy sie pozna towar i chce sie lepiej zarabiać to myśle kwestia 3-6 miesiecy i dla chcacego ze sporym zacieciem 130% to nie jakis duzy problem, ale trzeba sie narobić cholernie. Premie przyznawana jest na zasadzie mediany czyli trzeba zrobic ponad 50% miesiaca powyzej 130% zeby uzyskać maxa. Pracujac na norme szybkim tempem mozna sie pomylic - a to kosztuje: pierwszy blad - 100 zł, drugi blad 150 zl, trzeci blad 200 zl, kara za bledy sie sumuje czyli gdy nie masz przepracowanego roku, a zrobisz 130% normy czyli dostajesz do wyplaty premie 300zl i przerzucisz się 2 razy (dasz czegos o 1 za duzo/za malo) to odejmuja Ci od premi 250 zl czyli zapieprzales za 50 zl. :) Latem na magazynie jest cholernie goraco, na Magnicach jest jeszcze gorzej. Powala balagan w papierach, zdarzaja sie bledy w wyplatach, trzeba chodzic i sie upominac o swoje, kadrowa z przypadku. Ludzie na plus, atmosfera miła, brygadzisci w wiekszosci w porzadku. Na minus zdecydowanie brak szacunku do człowieka, drugie zmiany z czasem wychodzą bokiem - masakra szczegolnie latem. Generalnie pracownicy dziela sie na tych ktorzy zapieprzaja na premie i dostaja calkiem fajna wyplate i na tych ktorzy maja wszystko w (usunięte przez administratora) i przychodza sobie pochodzic za podstawe. Przemiał ludzi dosc spory - na szkolenie przychodzi np. 10 osob z czego zostaja 4. Najlepiej maja donosiciele - jak kablujesz na innych pracownikow to rozne rzeczy uchodza ci plazem. Robiac przez kilka lat dobre wyniki i tak nie zapracujesz sobie tym na jakikolwiek szacunek. Na jakis czas z braku laku mozna sie zakrecic, ale na dluzej zostaje naprawde maly procent. Przepracowujac rok odnosisz wrazenie, ze wcale zle nie zarabiasz ale marnujesz sobie zycie.

Ktoś

Mam nadzieję, że przeczytają to Panie z rekrutacji z tej firmy. Widzę, że historia powtarza się w tej firmie na porządku dziennym, może to jest u nich jakiś standard albo najwyraźniej Panie boją się wziąć telefon i zwyczajnie poinformować o rekrutacji. Cytuję: " Na pewno się z Panem skontaktujemy, zawsze oddzwaniamy proszę na nas liczyć..." YYYY...trzeci tydzień mija, Panie nie odpowiadają na maila i nie odbierają tel. gratuluję profesjonalizmu i chyba muszą się Panie doszkolić albo chociaż poczytajcie jakieś poradniki dla Rekruterów jak powinno się postępować polecam. Miałem ochotę podać imiona i nazwiska no ale wiadomo zaraz zostało by to usunięte. Nie polecam firmy, nie polecam rozmowy tam, nie polecam tych Pań.

nick123

a jak traktowani są stażyści np w dziale rozwoju czy innym?

hellokity

hahaha AB to pic na wodę fotomontaż. Mobbing jakich mało nie robisz normy to ci gadają, abyś poprawił bo cię zwolnią... Zero podejścia do pracownika a kierownicy są od tego aby motywować a nie straszyć. Wymyślanie 1000zł (brutto) premii lepiej napiszcie ile trzeba na to zrobić skoro nikt ich nie wyrabia. Zacznijcie dbać o starych pracowników !!!

Elton

Jaka wygląda kwestia premii? W jakim stopniu jest osiągalna? Podstawa wygląda nieźle, aktualnie rekrutują też przez jakąś agencją i warunki podobno 2500 zł brutto + ta premia. Jak wygląda praca, atmosfera?

Juzek

Magnice-magazyn, pracuję od miesiąca. Dopiero się przenoszą i to kilka działów, tylko handlówka się przeniosła. Praca od 14 do 22. Nic jeszcze konkretnego nie działa bo oficjalnie dopiero ruszy od stycznia. Nawet automatyka szwankuje. Najlepsze jest to jak zabawki pakują na podłodze bo nic jeszcze nie jest przygotowane. Magazyny pachną jeszcze nowością. Pracownicy spoko, jak coś nie wiesz to podpowiedzą. . Pensja 2500 brutto + 1024 brutto premii i dla mnie umowa na 3 miesiące na okres próbny. Pożyjemy to zobaczymy.

Store

Nie bedzie żadnych Magnic dla pracowników z magazynu juz w tym roku oficjalne wiadome przez wszystkich!

azetka

to znowu ja, cześć pracownicy AB. możecie mi powiedzieć, co się wyprawia w dziale marketingu? odeszła bardzo fajna dziewczyna i została Pani Seńkowska. ona ma tyle na głowie, czy po prostu jest niekompetentna?

aror

A ja powiem tak jezeli chcesz miec rodzine w komplecie nie wysylaj tak zony ani meza czeste integracje wyjazdy imprezy szkolenia alkohol jeszcze sobie dopowiedz

Pracownik AB
@aror

Według ostatniej informacji jakie nam przekazano autobus zacznie dowozić pracowników do siedziby w Magnicach od września tego roku. Godziny odjazdów jak i trasa autokaru nadal może się zmienić gdyż nie wszyscy pracownicy zadeklarowali gdzie mieszkają i z jakich przystanków chcą wsiadać do autokaru. Przeprowadzka będzie odbywała się stopniowo więc nie można podać konkretnej daty. O ile mi wiadomo większość pracowników podpisała nowe umowy po zapewnieniu, że transport będzie zapewniony przez pracodawcę.

Azetka

Cześć pracownicy AB. Ja z ciekawości chcę zapytać o Wasze nastroje związane z przeprowadzką. Czy już jest jaśniej z dowozami, czy wręcz odwrotnie? Dużo ludzi zdecydowało się nie podejmować pracy w Magnicach?

Wrocławiak

Oszukańcza firma pani pracująca w biurze podaje ze zarobki na początek u nich są 1800 netto czyli około 2500 brutto, dają ci skierowanie na badania a kiedy już je zrobisz mówią ci żebyś zaczął prace najlepiej nie widząc umowy więc ludziom w desperacji proponuje poprosić najpierw o umowę, której dostaną najpierw przykład na umowie jest podana podstawa czyli 1640 zł brutto plus premia około 1300 brutto oczywiście jeśli ją wypracujecie z tego co wiem to nie da się wypracować jej tylko jakąś jej część jak będziecie biegać jak robot na początku raczej jest ciężko wypracować jakiś procent tej premii, a potem jest nie wiele lepiej

piotrwro

Strata czasu ludzie jeśli macie jeszcze trochę rozumu w głowie to lepiej nie marnujcie czasu na tą firmę na początek dostaniecie 1640 zł brutto + premia której jakąś cześć da się wypracować tylko trzeba (usunięte przez administratora) i mieć normy.Cały rok potrzebują tu ludzi bo nikt nie chce za grosze pracować teraz przenoszą się na wieś likwidują magazyn we Wrocławiu przyjmują obecnie ludzi na zmianę od 14 do 22 ponieważ nikt tej zmiany nie chce więc lepiej omijać tą firmę lepiej da się zarobić w ochronie siedząc na (usunięte przez administratora) niż zapierniczając w tej firmie

Azetka

Hej, czy są tu pracownicy AB? Chciałam się dowiedzieć jak wygląda sprawa zatrudnienia w momencie przeprowadzki do Magnic. kiedyś pracowałam w AB, ale tylko przez 4 miesiące.

Magazynier
@Azetka

Obecnie wszyscy starsi stażem pracownicy zatrudnieni są na umowy o pracę przez AB S.A. Pierwsza umowa na 6 miesięcy, kolejna na 2 lata po czym przechodzi na czas nieokreślony. Osoby nowo przyjęte zatrudniane są przez pośrednika a ich umowy odnawiane są co miesiąc. Bodajże po 3 miesiącach i dobrych wynikach w pracy można starać się o umowę bezpośrednio przez AB S.A. Niestety w te wakacje firma zmienia lokalizację z Wrocławia na Magnice. W związku z tym wszyscy pracownicy zmuszeni są do wypowiedzenia umowy o pracę z dotychczasowym pracodawcą czyli z AB S.A i podpisania nowej z B2B IT Sp. z o.o. Dotychczasowe wynagrodzenie dla pracowników magazynu wynosi 1.640 zł brutto + premia do 1.380 zł brutto. Najwyższa premia wypłacana jest za osiągnięcie 130% normy. Większość doświadczonych pracowników osiąga wyniki na poziomie 100-110%. Osoby pracujące od 2-3 miesięcy przeważnie osiągają wyniki na poziomie 50-60%. Powyższe stawki dotyczą umów przez AB S.A. Osoby zatrudnione przez pośrednika posiadają wynagrodzenie uzależnione ilości przepracowanych godzin i jest ono znacznie niższe od kolegów z umowami przez AB S.A. Nowe umowy podpisane przez B2B IT Sp. z o.o. dla siedziby w Magnicach opiewają na kwotę 2.500 zł brutto + premia do 1.000 zł brutto. Obecnie istnieje zamieszanie odnośnie dojazdu do nowej siedziby. Na początku obiecano darmowy dojazd do pracy autobusem pracowniczym. Szybko się z tego pomysłu wycofano po sprawdzeniu kosztów transportu. Nakazano pracownikom zarejestrowanie się w aplikacji otodojazd.pl i wspólne dojazdy do pracy samochodami osobowymi. Wielu pracowników się na to nie zgodziło i nie podpisało nowych umów. Obecnie powiedziano nam, że transport jednak będzie zapewniony przez autobus pracowniczy ale jego koszt będzie się wahał od 60-90 zł/mies. Pozostałe koszty pokryje pracodawca. Czas pracy według umowy wynosi 8 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku). Prawda jest jednak taka że pracujemy do chwili gdy wszystkie zlecenia zostaną zrealizowane. Ile dokładnie? To zależy od dnia tygodnia i miesiąca. W poniedziałki jest najwięcej zleceń, w piątki najmniej. Najgorsze są sezony świąteczne i ostatnie dni końca kwartału. I tak można pracować np 6-7 godzin w piątek latem do 11-12 godzin w poniedziałek w grudniu.

Tralalala
@Magazynier

Nawet do 13-14 się zdarzało w ubiegłorocznym sezonie

donald

Czy są przyjęcia na magazyn i jak jest z zarobkami ?

Zostaw merytoryczną opinię o AB S.a - Wrocław

• Jak się pracuje w AB S.a?

Zobacz opinie na temat firmy AB S.a tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AB S.a?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 2 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AB S.a?

Kandydaci do pracy w AB S.a napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AB S.a