Opinie o AB S.a w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie AB S.a. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w AB S.a na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o AB S.a w Wrocław

Hej, czy jest ktoś w stanie przybliżyć mi stanowisko specjalista ds. celnych? Chodzi mi o zarobki i warunki jakie panują w biurze AB.

mewa
@Gość

odradzam ci tam prace

Życzliwy

dlaczego omijać? - wszystko zależny od humoru szefa - potrafi rzucić wyzwiskami jak ma zły humor - pracownicy tragiczni. Jeśli bycie złośliwym, niekoleżeńskim, egoistycznym, jest dla Ciebie normalne to polecam - znajdziesz się w zespole - donoszenie na przacowników - bo ten zrobił źle, bo ta źle wstawiła - to szef lubi najbardziejj I ciekawa rzecz - zawsze jak poprosisz o cokolwiek dział importu to "oni nie maja czasu" , są bardzo zapracowani - cóż za hipokrycja Słaba kasa. na początek w okolicach 2500 zł netto

Szymon
@Życzliwy

Pieniądze na początek nie są takie tragiczne. Wiesz może, czy z upływem czasu od zatrudnienia pracodawca sam z siebie przyznaje podwyżkę wynagrodzenia, czy może w tej kwestii trzeba umawiać się na odrębne rozmowy? Mam nadzieję, że podana przez Ciebie stawka rośnie automatycznie.

Życzliwy
@Szymon

Uważasz, że to są dobre pieniądze za odpowiedzialność jaką na siebie bierzesz i ogrom pracy jaki masz wykonać ? Zwłaszcza przy obecnej inflacji... Zdajesz sobie sprawę z tego, że jak popełnisz błąd zodprawą to odpowiadasz za to karnie ?

Teresa
@Życzliwy

No wiesz, jeśli chodzi o kwestie związane z wysokością wynagrodzenia, to jest to rzecz raczej indywidualna. I dlatego szanuję Twoje zdanie na ten temat. Wcześniej wspomniałeś o podstawie. A czy do niej nie dochodzą przypadkiem jakieś dodatki, premie?

Nie zapominajcie o a'la kierowniku, który obraża pracownika, a potem zdziwienie, że pracownik się zwolnił...

mewa

kogo masz na myśli ?

@mewa

(usunięte przez administratora), ci co pracują tam to dobrze wiedzą o kogo chodzi

Czy takie sytuacje między kierownikiem a pozostałymi pracownikami są w firmie AB S.a na porządku dziennym, czy może zdarzają się sporadycznie? Może owy pracownik miał również inne powody, aby zrezygnować z pracy. Może była to kwestia wynagrodzenia, albo innego aspektu pracy?

Jolka
@Anna

Standard. Wszystko zalezy od tago z jakim humorem wejdzie do biura i co najgorsze to nie jedna komorka . Przy sobie trzyma pracownikow, którzy mu donoszą co gdzie kiedy i jak. Normalna osoba nie ma lekkiego życia i normalne , że szuka innych rozwiązań

(usunięte przez administratora) firemka

Login 317

Mam dla robotników AB dobrą wiadomość. W z wiązku z dynamicznym niedorozwojem firmy i jej kołhoźników oraz rosnącym zapotrzebowaniem na paliwo rakietowe dla ukraińców ogłaszam długo oczekiwaną podwyżkę. Norm. Zespół AB.

Specjalista Ds. Prawnych

Rozmowa z menadżerem i osobą z HR. Bombardowanie pytaniami, wymagania zdecydowanie wygórowane na to stanowisko dla osoby, która ma pracować przy projekcie. Atmosfera nieprzyjemna ze względu na ataki pytaniami, prawie jak na egzaminie.

Przetłumaczenie orzeczenia na język polski, masa zadań z prawa zobowiązań (a miały być podstawowe), 3 kazusy które trzeba wnikliwe przeanalizować.

logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista / Specjalistka ds. przygotowania inwestycji
Kaliszuk sp.j. Staff Partners
logo firmy 2024 Revenue Operations Summer Intern
Equinix Poland Sp. z o.o.
Maciek

Pomimo niespecjalnie dobrych opinii na forum, zaaplikowałem na stanowisko ASM region Gdańsk. Dostałem zaproszenie na rozmowę do wynajętej sali w hotelu. Rekrutował Pan A, szef zespołu. Rozmowa trwała ponad godzinę. Rozmowa przyjazna, konkretna. Pytania o dotychczasową pracę oraz oczekiwane zarobki (podałem 3,5 netto). Auto klasy Focus. Generalnie dobrze oceniam to spotkanie. Choć prowadzący trochę zabrał mi "szoł" , bo ciut za dużo gadał :). Wyluzowany - pewnie myślał o nadchodzącym urlopie. Odpowiedź ws rekrutacji dostałem w deklarowanym terminie. Pracy niestety nie dostałem, lecz moja ocena jest pozytywna. Osobie, która otrzymała ten etat życzę powodzenia.

merry

Opiszę od strony rekrutacji na stanowisko programisty PHP, bo z tego co widzę, to większość opinii jest o pracy na magazynie a o IT którym tak firma się chwali nie ma wcale. Wysłałem CV, dostałem zaproszenie, rozmowa jak domyślam się z jakimś liderem działu programistycznego. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to brak jakiegokolwiek pytania czy może się napiję czegoś? niby mała rzecz, ale z grzeczności wypadało by, ale przejdźmy do konkretów. Luźna rozmowa o tym czym się zajmuję, opisać siebie, dlaczego chciałym podjąć się pracy, trochę technicznie, typu co to MVC i standardowo ile chciałbym zarabiać. Potem była częśc na moje pytania i tu już wiedziałęm, żę nie chcę pracować w AB.SA. Dowiedziałem się, że firma pracuje na własnym frameworku, na pytanie dlaczego? ano dlatego, że podobno ich autorski framework jest szybszy ze wszystkich na rynku - tu chciałem parsnąć śmiechem i spytać czy testy były robione na hello world, ale kultura.. Jest dużo operacji na bazie danych dlatego nie używają w ogóle ORM-A tylko piszą wszystkie zapytania z palca. Dodam tylko tutaj, że dobre wykorzystanie ORM-A nie zabija bazy danych- tylko trzeba myśleć. Praca na php5.6/7 Odpowiedziałem na wszystko i sobie myślę, że za chwilę uściśniemy sobie dłoń z nadzieją, że być może firma się odezwie.. no ale teraz zaczyna się zabawa. Pan idzie po kartkę z 4 zadaniami. Daje długopis, 2 czyste kartki i daje chwile na przeczytanie zadań. Czytając je myślałem czy wyjść od razu czy powiedzieć, czy pan jest nienormalny... ale kulturę trzeba mieć. Wszystkie zadania typowo matematyczne i tak też opisane. W opinie rzucane nazwiska jakiegoś matematyka i jego wzoru (o którym nigdy nie słyszałem kończąc studia informatyczne...). Pan rekrutant wyjaśnił mi czym jest ten wzór i jak działa, ale moim zdaniem mimo wszystko nie wiem po co rzucać czymś takim zamiast napisać o co dokłądnie chodzi w zadaniu. Jedyne zadanie gdzie można było coś pomyśleć bez konkretnej wiedzy - tj na logikę to pytanie o to jak działą google, że tak szybko wyszukuje wyniki. Oczywiście było trzeba wyjaśnić jak zbudować podobny algorytm itd. Podsumowując, rekrutant pomocny, miły, jednak uważam, że dawanie zadań algorytmicznych - matematycznych na programistę to mocna przesada. Zwłaszcza, gdy te zadania są w 90% matematyczną zagadką. Kompletnie w taki sposób nic nie zostanie sprawdzone jeżeli chodzi o prawdziwą wiedzę nt programowania i znajomości danego języka. Ponadto wykorzystywanie autorskiego frameworka bez otwierania się na technologie zewnętrzne nie daje podstaw do rozwoju własnych umiejętności. Patrząc przez pryzmat wszystkich powyższych wad, nie polecam rekrutacji na stanowisko programisty PHP w tej firmie. Oceniam rekrutację na 3/10 *opinie jest całkowicie obiektywno subiektywna, kandydata na stanowisko programisty PHP.

dropdatabase
@merry

opinia jasno pokazuje że masz problemy z logicznym formułowaniem wypowiedzi, więc to, że nie podołałeś zadaniom specjalnie nie dziwi, to co zadziwia to fakt, że można skończyć informatykę i uważać algorytmy czy matematykę za coś egzotycznego, w sumie mają szczęście że nie zatrudnili takiego "specjalisty"

merry
@dropdatabase

Heh, pracuję jako developer od kilku lat, nigdy nie zdarzyło mi się myśleć nad jakimś wzorem matematycznym, może dlatego, że programuje a nie rozwiązuje zagadki dla studenciaków heh. Żadna normalna firma nie daje zadań matematycznych i algorytmicznych na testy bo to się nigdy nie sprawdza. Firmy wolą praktycznie sprawdzić czy ktoś potrafi programować, napisać dobrze kod, zrefaktorować a nie czy napisze wszystko w jednym pliku oby działało To nie te czasy kolego, ale widać, żę się zatrzymałeś w latach 2005.

pipin
@merry

Jak czytam twoje wypociny to się śmieję :) Kurcze, jaki specjalista :)

Dorota

Super firma ab miodem byłam tam i zarobiłem fajną kasę opika super i prace też fajne Moje sugestie dla AB S.a: Nie mam Lubię atmosferę w AB S.a za: Opieka kordynatorów

SexDostawa
@Dorota

To chyba Dorota z dostaw pisała.

Dalej płaca na poziomie 1800 zł na rękę? Bo ponoć to są niezłe kokosy :D

Tomasz K.

Jest możliwość awansu. Rozwoju zawodowego. Zarobki też systematycznie idą w górę.

bnt

Ile ci płacą żebyś pisał takie rzeczy?

Były Pracownik

Zarobki w górę? hahahaha dobry żart, o podwyżkach to mowa jest ciągle i tylko mówią, że podwyżki będą spokojnie, odradzam każdemu normalnemu człowiekowi prace w tej firmie, jak to oni mawiają, ludzie to nie problem, a jednak ciągle widać ogłoszenia, że przyjmą do pracy na Magnice i na Kościerzyńską.

@Były Pracownik

Zgadzam sie z " byly pracownik ". Jakie podwyżki??? Jaka szansa na rozwój-chyba na niedorozwój!!!!!! Jak małpa wykonujesz to samo !!! Jak tylko masz pomysl na ulepszanie pracy to tacy jak Pan Tomasz i jego koledzy szybko korygują twoje zapędy!!!!! Kumple którzy mają jakiś stolek na magazynie !!! I blokują reszte pracowników zeby przypadkiem nie wykazali brak u nich jakiejkolwiek wiedzy czy wyksztalcenia do zarządzania pracownikami!!!!! Dramat i ściema!!!! Nie prawda o dobrych warunkach pracy w tej firmie. Roracja pracowników jest szybsza niż zmieniająca się pogoda.

SOBUŚ

Bylem pracownikiem na tyle dlugi żeby móc się wypowiedzieć . Nie moge powiedzieć, że praca w firmie AB S.A była rozwijającą . Ludzie charują po 10 i więcej godzin. Nikt nie wie wchodząc do pracy o której wyjedzie.Od wielu lat nie było i nie będzie podwyżek.Masa pracowników opuściła szeregi i nadal trwają wypowiedzenia pracowników w stosynku do firmy. Calkowity brak zarządzania, każdy z ludzi funkcyjnych ciągnie w swoją stronę.Brak spójność w informacjach i tak bardzo skąpych. Pracowniczy z Ukrainy tez maja dość wyzysku. Warunki pracy trudne. Temperatury na magazynie w lato dochodzą do 38 -40 stopni Celsjusza!!!!!!!! Woda w plastikowych butelkach ciepła jak dla bydla. Brak podstaw BHP !!!!! Nie polecam tego pracodawcy.

Brudna Prawda

Jeżeli jesteś debilem. Masz mentalność niewolnika. Nie masz honoru i życia prywatnego. Lubisz jak jakiś śmieć ci mówi że ludzie to nie problem. To będziesz dymał do końca swoich dni w B2B.

Wysłałem CV

JPM, plusy i minusy? jak wyglądają początkowe zarobki? Ktoś może podać jakieś widełki?

Rolnik szuka gnoju
@Wysłałem CV

Przyjedź na Magnice to ci podam widełki i będziesz przerzucać ten gnój.

Pan Termometr

Jedyny plus w AB na magazynie w Magnicach to plus 30 stopni.

PRACOWNIK FIRMY

Do tego dochodzi ciągle bieganie i proszenie się o premię na którą człowiek sobie ciężko zapracował, co miesiąc trzeba kontaktować się bo pieniądze zawsze komuś są źle wypłacone.

Biedak z Donbasu

Podludzie z Ukrainy już jadą UKRBUSEM do Magnic. Będą biegać bo normu treba robit.

@Biedak z Donbasu

czyli jest Pan oburzony, że podludzie z Ukrainy biegają i tym samym Panu wypada wykazać Swoje zaangażowanie/motywacje na stanowisku które Pan obejmuj i nareszcie pracować jak należy - rzecz jasna - jest Pan oburzony i zbulwersowany, przecież wypłata się nadaje, można nic nie robić lub robić jak mniej się da - człowiek sukcesu, gratulację !

Picza z Kijowa
@123

Treba Płatit Polakom a ni ukraińcowow z Ukrainu pryjmowat co skakajut i biegajut jak objezjanki. Eta ni ludie. Ni pisajut ni czytajut ino biegajut duraki.

Gucwiński
@Picza z Kijowa

Zapraszam ich w takim razie do ogrodu zoologicznego. Zapewniam wikt i opierunek. W dodatku miłe towarzystwo wśród pawianów i szympansów. Możliwość awansu. Miła atmosfera. Brak bariery językowej.

Były Pracownik

W firmie przepracowałem kilka lat. Sam złożyłem wypowiedzenie. Zarobek cały czas ten sam 1800 zł podstawy. Podwyżka? Nie ma co liczyć. 2500 brutto? Dla tych co mają premię (a i ja ciężko jest wyrobić), jeśli jesteś "Technicznym" na premię nie licz. Autobus? Ale łaska. Po ponad 2 latach działalności na Magnicach zrobili że darmowy (wcześniej był po 90 zł jeśli zaczynałeś pracę o 9 lub 60 zł jeśli o 8, bilet miesięczny rzecz jasna). Ukraincy są tam faktycznie traktowani lepiej niż Polacy. Cóż. Taka polityka. Ogólnie ludzie przychodzą i bardzo szybko odchodzą jak widzą jakie jest szefostwo (grupka znajomych) oraz jak bardzo nie nadaje się do zarządzania ludźmi. Wymagania mają bardzo duże, zarobki.... No 1800 na magazynie to było coś jakieś 4-5 lat temu gdzie na innych magazynach zarabiano średnio po 1500 na rękę. Teraz? Jak coraz więcej firm daje na rękę ponad 2 tysiące (i to grubo ponad). Tak więc odpowiedzcie sobie sami czy do AB warto startować.

@Były Pracownik

Jeszcze jedna rzecz. O ile po za sezonem pracuje się po 6-7 godzin (antresola na magazynie) to w sezonie pracuje się po 13-14 a niekiedy więcej. Bywał czas że zaczynało się o 10-12 a wychodziło po 2 w nocy. Na antresoli jest tez tylko 1 zmiana od 14 do końca zamówień (choć ta 14 to mocno umowna, często zaczyna się o 13, niekiedy nawet o 12). Podczas pracy tez raz mieliśmy awarie prądu (Tauronowi zajęło kilka godzin jej usunięcie). Co zrobiło kierownictwo? Przetrzymało pracowników z godziny 9 (co niektórzy zaczynali z rana, acz to nieliczni jeśli patrzeć na antresole) o 2 godziny dłużej (czyli do 19) a awaria została usunięta zaraz zaraz godziną 22 (czyli przymusowe trzymanie pracowników bez sensu). Ludzie z 2 zmiany też byli trzymani prawie 8 godzin. Pracować nie szlo gdyż aby system działał muszą być aktywne serwery (padły one zaraz po awarii zasilania) dzięki którym hula wszystko z zamówieniami. Dodatkowo było tak ciemno (oświetlenie awaryjne (które na 2-3 godziny przed usunięciem awarii tez padło) daje tylko tyle światła by móc kierować się do wyjść awaryjnych (niektóre z nich zamknięte są na amen) a nie by móc pracować (nie było widać jaki towar biorę). Reasumując. Na Rynku jest wiele lepszych firm.

bigfloppydisk
@Były Pracownik

Czym przejawia się lepsze traktowanie pracowników z Ukrainy? Kolejna osoba o tym wspomina.

@bigfloppydisk

Choćby "drobnymi zmianami" w systemie by mieli "normę" (system jak każdy idzie oszukać), choć w rzeczywistości tej normy by nie wyrobili. Ostatni kwartał zawsze są cofnięte urlopy. Pracownik z Ukrainy urlop dostanie (i nie chodzi mi tu o urlop na Święta Prawosławne) a Polak już ma z tym kłopot i musi kombinować. I to są rzeczy które da się łatwo i szybko zauważyć (nie pisze o plotkach bo tych jest sporo, jak na każdym zakładzie).

To sem ja

Odnoszę wrażenie, że w firmie robię się coraz mniej ciekawie. Wymagania mają kosmiczne, płacą mało i aby tego bylo malo nie widzą presji na podnoszenie wynagrodzeń. Mariusz co z tobą? Kto tworzy firmę? My czy akcjonariusze? Kto będzie pracował jak nas zabraknie?

Były pracownik.

Co do płac taka plotka chodzi "w AB w magazynie nie zarobisz tyle, ile ci Mario obieca".

PRACOWNIK FIRMY

Ciągle jeden i ten sam tekst, "Podwyżki są nieuniknione"

Zostaw merytoryczną opinię o AB S.a - Wrocław

• Jak się pracuje w AB S.a?

Zobacz opinie na temat firmy AB S.a tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AB S.a?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 2 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AB S.a?

Kandydaci do pracy w AB S.a napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AB S.a