Opinie o AB S.a w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie AB S.a. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w AB S.a na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o AB S.a w Wrocław

Były pracownik - D.R

Atmosfera pracy jest w miarę dobra, ale zarobki tak marne, że ciężko znaleźć na rynku słabszy poziom wynagrodzenia. Brak szacunku do pracownika. Awansują mierni, ale bierni. Ci co mają coś do powiedzenia, muszą odejść (firma niestety nie lubi tego typu pracowników).

Gabryś
@Karina

Hej, napisałaś, że zgadzasz się z wypowiedzią @Były pracownik - D.R, a była w niej też mowa o słabych zarobkach, czy faktycznie były tak niskie? Rozumiem, że chodzi o najniższą? Nie wiem kiedy odeszłaś, ale może od tamtego komentarza się coś zmieniło i płacą coś więcej? Najlepiej jakbyś podała widełki. Co to znaczy, że nie jest mile widziane swoje zdanie, w jakim kontekście?

duży staż

Czytając wpisy tutaj należy pamiętać, że pozostawią je raczej niezadowoleni nie zaś zadowoleni lub umiarkowanie zadowoleni. Z tego powodu obraz firmy jest zniekształcony. Jako długoletni pracownik, który nie chce generalizować czy słodzić cukierkowymi opisami, mogę powiedzieć, że w firmie są różne działy i różni kierownicy którzy mogą nie zawsze "dźwigać" odpowiedzialność zarządzania ludźmi i nie mają najlepszych opinii. W mojej ocenie większość jest jednak poukładana, można się porozumieć a w firmie nie ma jakichś dziwnych sytuacji. Poza tym jest bezpiecznie i można się naprawdę sporo nauczyć (zerknijcie w skalę działalności) i jeżeli jesteś specjalistą to stawki i płace są rynkowe.

cyk
@duży staż

,,większość" ale nie zdecydowana większość. Plecy i wchodzenie wiadomo gdzie w tej firmie to podstawa.

W sieci widnieje oferta pracy na stanowisko inżyniera systemowego. Firma wymaga od kandydata dobrej znajomości języka angielskiego. Możecie określić jaki musi być jego poziom? B2 wystarczy? Jeśli chodzi o pracę zdalną/hybrydową, to właściciel firmy zapewnia niezbędne narzędzia pracy do trybu home office? Myślę nad aplikacją :)

Były pracownik Nowy wpis

Jako byly pracownik potwierdzam, że wszystkie złe opinie na temat AB są prawdziwe. Straszne i prawdziwe są opinie w stylu: przecież nie jest tak źle, jest bezpiecznie.. Wiele osób się przyzwyczaiło.. Ludzie kwartał za kwartałem życie wam ucieka. Ja rozumiem, że tyle lat tracąc czas w AB teraz ciężko wam będzie odnaleźć się na rynku pracy ale warto się ogarnąć. Jest sporo miejsc gdzie można pracować zachowując godność, robiąc ciekawsze rzeczy za normalne pieniądze.

Były pracownik - D.R

Szymon
@Były pracownik - D.R

Marne to znaczy, ile oferują? Chociaż trochę ponad najniższą krajową?

@Były pracownik - D.R

To jest właśnie najciekawsze. Doceniani są opierdzielacze walący scieme a ci co zapierdzielają i się starają to w sumie niech zapierdzielają bo dobrze im to wychodzi.

Szukający
@Były

Powiem więcej - każdy kto zadaje za dużo pytań i chce cokolwiek zmienić na lepsze, jest eliminowany! Nie wolno drążyć dlaczego coś co od lat nie funkcjonuje, i wciąż powoduje problemy, jest wspierane i nie zmieniane. Szczególnie to widać w logistyce, którą tak "wspaniale" zarządza od wielu lat Mariusz. To jakaś totalna porażka i tajemnica, ktokolwiek głośno zaczyna się zastanawiać dlaczego to wszystko tak nie logicznie i nieudolnie działa, zwyczajnie dostaje wypowiedzenie bez podania przyczyny. Jak dla mnie jest to ukrywanie jakiś grubych kantów, bo gdyby doprowadzić do transparentności wszystkich procesów logistycznych, to zainteresowani siedzący przy korycie, nie mogli by ukryć swoich przekrętów. Prezesie, Andrzej - tam jawnie Cię (usunięte przez administratora) i to od lat, warto się tym zainteresować i zrobić niezależny audyt, może się okazać że rocznie kilkaset tysięcy PLN zostanie w firmie. Z wyrazami szacunku!

Kora
@Szukający

Sporo tak osób dostało wypowiedzenie za oznajmienie własnego zdania? Czyli skoro tam od dobrych lat wszystko jest ustawione i są mało chętni do zmian oraz uwag pracowników, to jak ma się to do jakiegokolwiek rozwoju i awansu w firmie? Też są anty nastawieni na to?

Karina Nowy wpis
@Były pracownik - D.R

Jestem byłym pracownikiem tej firmy Zgadzam się z wypowiedzią- nie jest mile widziane swoje zdanie bądź wiedza

Gabryś Nowy wpis
@Karina

Zarobki magazyniera od 4439 do 5603 zł miesięcznie brutto + wynagrodzenie za nadgodziny. Tak jest w ogłoszeniu. To co tutaj czytam, że "kasa na start krajowa"? Krajowa to teraz 3600, a od stycznia 4242, więc coś nie pasuje. Chyba, że nie o magazynierze @BTMH pisał, ale godziny pracy się akurat zgadzają.

Specjalista Ds. Prawnych

Rozmowa z menadżerem i osobą z HR. Bombardowanie pytaniami, wymagania zdecydowanie wygórowane na to stanowisko dla osoby, która ma pracować przy projekcie. Atmosfera nieprzyjemna ze względu na ataki pytaniami, prawie jak na egzaminie.

Przetłumaczenie orzeczenia na język polski, masa zadań z prawa zobowiązań (a miały być podstawowe), 3 kazusy które trzeba wnikliwe przeanalizować.

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Pracownik działu kadr i płac
Częstochowa
SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o.
logo firmy Menedżer Produktu
Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Działu Utrzymania Ruchu
Ogorzelice
Modular System Sp. z o.o.
BTMH

I - zmiana 6:30-15:00 II - zmiana 14:00-22:00 + nadgodziny Kasa na start krajowa i jakieś bonusy premia, osoby, które coś tam robią lub się angażują i mają coś do powiedzenia to robi się z nich jakiś złych, dużo tam konfitur, zero szacunku i organizacji, dużo Ukraincow, koordynatorzy i lidery tak sobie, jedynie to Lider II zmiany z magazynów Psary-Wrocław jest konkretnym i ma głowę na karku, HR też spoko, lecz atmosfera i przynależność do grupy słaba. Sa lepsze prace za więcej i lżej tylko trzeba chcieć.

sar
@BTMH

tak samo było na dziale handlowym BUM potrafił pozbyć się ambitnych handlowców którzy nie dali sobie wejść na głowę na rzecz koleżanki bez doświadczenia - ważne żeby ręka rękę myła.

@duży staż

Pisząc że jest bezpiecznie miałeś na myśli stabilność zatrudnienia? A jeśli chodzi o naukę to tylko poprzez prace czy byłeś też na jakimś szkoleniu? Można się w ten sposób dokształcać?

@Jarosław

Tak, chodzi o stabilność zatrudnienia (pisze tutaj o części dot. pracowników biurowych). Szkolenia to może nie jest najmocniejszy element tej firmy i chyba lepiej im wychodzi szkolenia jakie sami robią dla swoich kontrahentów. Jeżeli jednak szkolenie ma sens, daje coś realnego pracownikowi (nie chodzi o papierek) to jak najbardziej można się szkolić. Były (może są nadal) opłacana czy częściowo refundowane studia lub podyplomówki.

cyk
@duży staż

Witam. Szybkie pytanie ile zarabia sie na stanowisku handlowca .... co do reszty ciekawe opinie ale jak to przy opiniach negatywna łatwiej napisać niż pozytywna

sar

a jak chcesz sie tam dostac na to stanowisko ? bez znajomości będzie ciężko nawet jak masz wieloletnie doświadczenie. Tak BUM bierze po znajomości aby kryć (usunięte przez administratora)

Laczupacabra

(usunięte przez administratora)praca za głodowe pensje w godzinach 13/14-22/23.30. Nie polecam tego (usunięte przez administratora)

@Laczupacabra

czyli u nich jest tylko zmiana popołudniowa? nie ma szans by przychodzić od 6 do 14 lub od 8 do 16? no i co to znaczy Twoim zdaniem "głodowa pensja", dają chociaż minimalną krajową?

Kamil

Na stronie firmy jest ofert pracy dla magazyniera. Tylko sortowanie i pakowanie czy też jazdy na wózku widłowym i trzeba mieć uprawnienia? Praca tylko na drugą zmianę do 22 czy tylko na początku takie godziny a potem można się wymieniać też na przedpołudnia?

Jakie są warunki zatrudnienia w AB S.a?

Adrian Grabarczyk

Nie polecam firmy z całego serca. Po 2 miesiącach pracy nie przedłużono mi umowy gdyż miałem czelność zachorować na początku roku ( 2 dni L4 ). Kierownictwo miało gdzieś że ogarniam pracę na każdym rodzaju wózka. Ważniejsi są dla nich Ukraińcy którzy przez 8h nic nie robią i włażą w (usunięte przez administratora) kierownictwu.

Jolanta
@Adrian Grabarczyk

A mogłabym mimo wszystko dopytać czy umowa próbna to umowa o prace? Dużo osób nie dostaje kolejnej umowy?

Maja
@Adrian Grabarczyk

Czy faktycznie kierownictwo podało l4 jako powód nieprzedłużenia umowy? Czy ktoś z pracowników tej firmy ma podobne doświadczenia i naprawdę l4 jest tam tak demonizowane?

Julia

Jakby nie patrzeć każdy ma prawo wyrazić opinię, skoro tyle osób pisze w taki sposób to może jednak jest w tym jakieś ziarno prawdy? Z jakiegoś powodu też jesteś przecież "byłym" pracownikiem. Ja szukam pracy teraz i widziałam na ich stronie, że mają wakat dla Magazyniera. Proponują od 3704 do 5013 zł brutto, czy te 5tys. jest realne w ogóle dla kogoś kto już ma doświadczenie?

Prezes

Obsadzają stanowiska znajomym bez doświadczenia w branży, po to by chronili niekompetencję PM lub BUM. Typowa zagrywka jak w urzędach. Chyba biorą przykład z miłościwie partii nam rządzącej. Nie warto się starać i być ambitnym bo w nagrodę dostaniesz więcej pracy lub wylecisz- PM i BUM nie lubi jak jesteś mądrzejszy od niego. Ugruntuj sobie pozycję kłaniając się nisko, płaszcząc się, obgaduj wszystkich tak, aby nikt się nie zorientował. Niby wszyscy się znają i wyjadają sobie z dziubków ale dla swoich interesów jeden drugiemu podłoży nogę

Jezus

Praca ranna 6:30-15:00 , nocna przeważnie 13-14:00-22/23/24:00 czasem jak ludzi nie ma to dłużej trzymają, kasa marna na start masz 3450 brutto i jakies bonusy premia, nawet jak zrobisz dobra norme bez gledow to masz max4100 netto dla początkujących, osoby które coś tam robią lub sie angażują i maja cos do powiedzenia to robi się z nich jakiś złych, dużo tam konfitur, zero szacunku i organizacji, o Awans do to zapomnij nie w tej firmie, dużo Ukraincow,plotek sporo nie przyjemnych chwil , kordynatorzy niektórzy spoko da się żyć i dogadać HR też spoko lecz atmosfera i przynależność do grupy słaba, nie polecam tam pracować nawet w sezonie dla studentów, Ukraińcą sie tam podoba wiec niech tyrają jak małpy skoro lubią. Sa lepsze prace za więcej i lżej tylko trzeba chcieć.

Sylwia
@Jezus

to ilu tych Ukraińców teraz tu tak naprawdę jest, że im takie warunki polecasz? zastanawiam się także czy w związku z nadejściem nowego roku jakiekolwiek plany w firmie są wdrażane? robią takie roczne podsumowanie tutaj?

@Naszczęściebyłypracownik

Widzę, że przez lata nic nie zmieniło się w tej firmie.Nadal pracownik jest traktowany ,,przedmiotowo" i źle,a do tego kierownictwo wciąż ma wygórowane wymagania wobec swoich podwładnych.Ja mam złe wspomnienia z tej pracy i nikomu jej nie polecam.Zgadzam się, że należy omijać to miejsce szerokim łukiem chyba, że ktoś lubi być (usunięte przez administratora)

Marzena
@@Naszczęściebyłypracownik

A co w Twoim odczuciu znaczy takie traktowanie? Z jakimi sytuacjami się spotkałeś?

@@Naszczęściebyłypracownik

Dokładnie. Szkoda marnować czas na tą firme rodzinna, gdzie w innych i kasa lepsza i uczciwe oceniana jest twoja praca i zaangażowanie a nie maja cię w d nosie tak jak w ab

@Marzena

Marzenko tak długo pracujesz, że już nie chcesz zauważać tego co się dzieje? Rozumiem, że tak łatwiej, bo skoro ryba psuje się od głowy to chociaż poudawajmy, że nam trochę zależy skoro i tak nic się nie zmieni.

@Były

Tu praca nie jest uczciwie oceniana? Czytałem komentarze że zarobki marne ale może są jakieś premie za wyniki? Na święta w ogóle coś dadzą dla pracowników czy tylko będą życzenia?

Mysiapysia

Podrzucie jakieś ploteczki.. Wałki jakieś ostatnio wyszły? Zwolnienia za kombinowanie? Może jakiś spektakularny awans kogoś z kółka wzajemnej adoracji? Poszedł w końcu jakiś pracownik do pip?

Jakie godziny pracy obowiązują w AB S.a?

Antyspam

Pytanie od bota.

Robert
@Antyspam

Jeżeli ma Pan jakieś informacje odnośnie pracy w tej firmie to myślę że warto się nimi podzielić. Dużo osób w tym ja szuka tutaj świeżych opinii o pracy.

Ola
@Robert

Ważna informacją odnośnie pracy w tej firmie: strata czasu, brak szacunku dla pracownika, zero rozwoju, patologie, nierówne traktowanie pracowników, problemy z urlopami, niskie wynagrodzenia, obiecanki i mydlenie oczu. Ale jeśli nie lubisz myśleć samodzielnie i lubisz przełożonym lizac zadek zajdziesz daleko…

Marzena
@Ola

Co masz na myśli przez nierówne traktowanie pracowników? Ktoś dostaje więcej dni wolnych, wynagrodzenia, ktoś mniej czy jak?

Mrówka
@Marzena

Nierówne traktowanie pracowników odnosi się zapewne do sposobu wyrobienia normy a co za tym idzie do zdobycia wyższego wynagrodzenia. W firmie są stanowiska i działy na których mniejszym wysiłkiem można uzyskać lepsze efekty. Jak nie trudno się domyśleć owe stanowiska są obstawione swoimi ludzmi. Należy pamiętać również, że za błędy zabiera się część premi. Po trzech błędach w miesiącu traci się całą premię. Można cały miesiąc ciężko pracować na wymagającym stanowisku gdzie o błąd niezwykle łatwo i przez to stracić całą premię lub pracować sumiennie nie popełbiając błędu ale i tak stracić premię bo system się pomylił, kurier uszkodził paczkę, odbiorca paczki zgłosił braki w zamówieniu, itd.

Sylwia
@Mrówka

Jeżeli warunki jakie tu panują są zbieżne z tym co opisujesz to naprawdę okropnie niesprawiedliwe, a nawet to za mało powiedziane. Pewnie większość osób przez to jest bardzo sfrustrowana tym wszystkim. Takich rzeczy przypadkiem się nie zgłasza?

Igipop
@Sylwia

Musisz ze sąd pracy zainteresuje się tym co się dzieje w tym *** miejscu pracy

Iza
@Igipop

No chyba jak to zgłosisz to muszą się zainteresować i chociaż sprawdzić czy to wszystko to prawda? :P

Mówię jak jest
@Iza

Aby zgłosić pracodawcę do Inspekcji pracy należy podać dane osobowe zgłaszającego oraz pracodawcy. AB to jedna z największych firm w województwie, która przynosi ogromne zyski i odprowadza równie duże podatki (źródło https://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=ABPL). Swoją pozycje na runku zawdzięcza różnym układom z politykami. Akcjonariuszami spółki są największe banki w kraju (fundusze emerytalne) oraz zamożne i wpływowe osoby między innymi z Wrocławia (źródło https://www.ab.pl/dla-inwestorow/akcjonariat/). W firmie istnieje specjalny dział, w którym pracują jedni z najlepszych prawników w kraju. Ci ludzie mają za zadanie obronić firmę przed wszelkimi sprawami, które mogły my im zaszkodzić oraz znaleźć luki w prawie, które pozwolą im więcej zarobić. I tak na przykład swego część towaru z magazynu była wysyłana za granicę po czym wracała z powrotem na magazyn ale już inaczej opodatkowany lub zwolniony z części podatków. To wszystko sprawia, że w chwili zgłoszenia pracodawcy do Inspekcji pracy wyżej wspomniany pracodawca dostaje informację o tym kto zgłosił firmę do kontroli i kiedy owa kontrola się odbędzie (zwykle mają kilka tygodni na przygotowanie). Kontrola oczywiście się odbywa ale po jej zakończeniu inspektorzy zawsze wychodzili niezwykle zadowoleni oraz z prezentami w ręku. Oczywiście inspekcja nic nie wykazuje bo stracili by na tym wszyscy.

@Mówię jak jest

To trochę słabe szczególnie dla pracownika, który by coś zgłosił. Myślałem że można w razie co zrobić to anonimowo. Też tam pracujesz? Wynagrodzenie jest tak niskie jak piszą?

jula
@Jarosław

można anonimowo

Iza
@jula

Skoro można to moze w końcu zrobicie zgłoszenie?

Okręgowy Inspektorat Pracy we
@jula

Nie można zgłaszać anonimowo. "... treść kierowanej do Państwowej Inspekcji Pracy korespondencji powinna zawierać co najmniej wskazanie: 1) osoby, od której pochodzi (jej imienia i nazwiska), 2) adresu (kodu pocztowego, miejscowości, ulicy, nr domu i mieszkania) tej osoby, 3) przedmiotu sprawy, której dotyczy. Brak powyższych danych spowoduje pozostawienie sprawy bez rozpoznania." Źródło: (usunięte przez administratora)

Renata
@Mrówka

O jakie konkretnie błędy chodzi? Za co konkretnie można mieć obciętą premie? Bo 3 błędy to nie wiadomo dużo, czy mało.

ABExit
@Renata

Błąd, za które zabiera się premię przy kompletacji zleceń: - wydanie za mało produktów w realizowanym zamówieniu - wydanie za dużo produktów w realizowanym zamówieniu - wydanie uszkodzonego towaru (uszkodzone opakowanie) - wydanie niezamawianego towaru - niewydanie zamówionego towaru - wydanie zamówionego towaru do innego zlecenia (pracownicy realizują kilka zleceń jednocześnie) - nie wykonanie miesięcznej normy - każda nieobecność w pracy o ile nie jest to zaplanowany urlop wypoczynkowy jest traktowana jako błąd i zabiera się premię Błąd, za które zabiera się premię przy pakowaniu zleceń: - niespakowanie wszystkich zamówionych produktów do kartonu - nieprawidłowe zabezpieczenie produktów w kartonie - nieprawidłowe zabezpieczenie produktu przed wysyłką - wydanie zamówionego towaru do innego zlecenia (pracownicy pakują kilka różnych zleceń jednocześnie) - wysłanie do klienta uszkodzonego produktu (dotyczy uszkodzonego opakowania lub brakującej części) - nie wykonanie miesięcznej normy - każda nieobecność w pracy o ile nie jest to zaplanowany urlop wypoczynkowy jest traktowana jako błąd i zabiera się premię Błędy nie z winy pracownika traktowane jako błąd pracownika: - wydanie niewłaściwego towaru bo inny pracownik położył na półce wiele podobnych produktów - zawieszenie się skanera lub systemu jako takiego (pracownik skanuje towar i wkłada do kuwety ale system tego nie widzi i każe pobrać produkt raz jeszcze - wydanie za dużo towaru) - kolizja pojemników na rolkach transportujących kuwety ze zleceniami (część towaru może wypaść z kuwety) - błędnie przydzielona przez system kuweta do stanowiska pakującego (zlecenia składają się w większości z kilku kuwet) - uszkodzenie towaru wewnątrz opakowania na skutek zgniecenia kartony przez kuriera lub przez zakleszczenie kartonu na rolkach (ciężkie kartony zgniatają te mniejsze przy załadunku na auta dostawcze) Wypłata: Na koniec miesiąca sprawdza się stany magazynowe. Jeśli klient zgłosił braki w przesyłce a na stanie magazynowym jest nadwyżka towaru to jest to traktowane automatycznie jako błąd pracownika. Oczywiście sprawdza się monitoring podczas pakowania towaru ale przy małych przedmiotach znalezienie tego konkretnego jest prawie niemożliwe. WYNAGRODZENIE = WYNAGRODZENIE ZASADNICZE + PREMIA* + NADGODZINY** + DODATEK ABSENCYJNY*** + INNE DODATKI**** * PREMIA = NORMA - BŁĘDY ** NADGODZINY - za pracę po godzinach, za pracę w weekendy oraz dodatek nocny *** DODATEK ABSENCYJNY - za przepracowanie wszystkich dni pracujących w miesiącu **** INNE DODATKI - pojawiają się zazwyczaj w listopadzie i grudniu

Бывший сотрудник

Согласен на все ????

Sapkowski
@Ola

Nic się od lat nie zmienia widze

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w AB S.a? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Ktoś

Rekrutacji gdzie? Na jaki dział i stanowisko?

andy

na dział handlowy od ręki, jeśli masz znajomości oczywiście, nie musisz mieć nawet doświadczenia, prędzej koleżanka wkręci psiapsiółkę ze sklepu z butami niż dostaniesz się jako doświadczony handlowiec. Ta firma to układy i znajomości ręka rączkę myje.

Wypiłem ale mnie nie bierze

Nie polecam nikomu tej firemki , pieniądze słabe jak na obecne realia , chodzi tutaj o magazyn. Wymagania i normy i tabelki i wykresy to się liczy zresztą ich motto to „ ludzie to nie problem „ Podejście do pracownika poczynając od brygadzisty po miernych i marnych niby kierowników bardzo słabe. Widać to po zarobkach i wykorzystywaniu ludzi z Ukrainy lub ich liczbie jaka pracuje na ten zakład . Nie polecam i nie namawiam omijać szerokim łukiem .

syn ręki boga
@Wypiłem ale mnie nie bierze

Czemu mają płaćić ludzią z magazynu nic nie wnosicie do firmy oprocz noszenia zeczy z miejsca do miesjca

Były bo pracownik
@syn ręki boga

Może dlatego, że gdyby nie ludzie z magazynu to towar do klientów by nie docierał więc zanim coś napiszesz to pomyśl

Na jakie benefity można liczyć w AB S.a?

Rudy

Na dwa benefiuty możesz liczyć jeżeli robisz dobrze normę.

@Rudy

Ile zarabia przeciętny handlowiec w AB?

reeksio

Na początek mało a potem bez większych zmian. Szkoda czasu

Pałkarz

Przeciątny handlowiec zarabia dziennie parę razy w łeb.

Zostaw merytoryczną opinię o AB S.a - Wrocław

• Jak się pracuje w AB S.a?

Zobacz opinie na temat firmy AB S.a tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AB S.a?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 2 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AB S.a?

Kandydaci do pracy w AB S.a napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AB S.a