Opinie o AB S.a w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie AB S.a. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w AB S.a na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o AB S.a w Wrocław

Mario

Mają. Zatrudniają na umowy o pracę, bez śmieciówek. Multisport, dofinansowanie do angielskiego, można starać się o kartę Luxmed. Są pożyczki socjalne, wczasy pod gruszą. Pod tym względem dziewczyny z HR dają radę.

neo

ab jest firmo która wykorzystuje ludzi na maxxa a potem wywala ich niby na 6 miesięcy bo takie jest prawo gówno prawda,stawki tez z nie wiadomo jakich przyczyn maleją choć pracuje się w tej samej pracy przy tych samych godzinach Polacy pracujący w tym biurze jako koordynatorzy to zwykli durnie po podstawowej szkole przykładowo taki Zbyszek.

Michu

Ja jestem świeżo po rozwmowie. Dodam że pracuję w innej firmie (zarabiam 3 tys netto) ale chodzę czasami na rozmowy żeby sprawdzić to i owo i ile mi ewentualnie dadzą inni. Generalnie nie chcę zmienić pracy. Nie chciałem też jechać do tej firmy na rozmowę (moloch bezimiennych ludzi na korytarzach) ale jednak ktoś mnie namówił i poszedłem. Pytania dość luźne, bardziej rozmowa. Zadania trochę bardziej matematyczne sprawdzające tok rozumowania. Nie udało mi się rozwiązać żadnego zadania w 100% ale to z braku czasu. Ogólnie to koniec rozmowy był najgorszy. Gość próbował mnie trochę zdeprymować i zadawał pytania natury czysto teoretycznej (nie mam wykształcenia z IT) no i udało mu się kilka razy zapędzić mnie w kozi róg.Jednakże potem okazywało się że doskonale wiem o czym mówił tyle że brakowało mi wiedzy teoretycznej i nazwania tego w sposób "przedstaw definicję". Po tym nieprzyjemnym fragmencie padło pytanie czy może zmienię swoje wymagania finansowe. Każdy z was kto idzie na takie rozmowy niech się wystrzega obniżania swojej wartości w takim momencie. Ja nie zmieniłem swoich wymagań. Wynika to z subiektywnej oceny sytuacji. Tak na koniec - mam nadzieję że nie zadzwonią bo odmówię przyjęcia tej pracy. Powód: utwierdziłem się w przekonaniu że molochy nie dbają o ludzi. Chodzi o pieniądze. Miałem wrażenie że cała rozmowa (jej koniec) sprowadzała się do zdeprymowania kandydata.

pracodawca z IT
@Michu

jak wiedza mizerna i wykształcenia kierunkowego brak to nawet te 3 tys to dużo za dużo dla takiego pracownika, dzisiaj na rynku płacimy za wiedzę, umiejętności i myślenie plus mądre działanie a nie wybujałe mniemanie o sobie!!

elo
@pracodawca z IT

Oceniasz goscia po takim wpisie jakbys go znal. Ja uwazam ze nie trzeba miec wyksztalcenia kirunkowego a wymiatac :) kazdy jest wart tyle ile ktos inny jest mu w stanie zaplacic. co do tej firmy ab to tez sie przymierzam ale te posty nie napawaja optymizmem

romeo

no to jak mają za mało pracowników to chyba najlepiej teraz więcej rekrutacje zorbic i zatrudnić nowych, bo szkoda takich fajnych prokejtów tracić naprawde. A skoro firma ma nowe zlecenia, może zorbić więcej teraz to szkoda marnowac okazji moim zdaniem.. a wy jak uważacie, jak to jest lepiej zrobić?

Specjalista Ds. Prawnych

Rozmowa z menadżerem i osobą z HR. Bombardowanie pytaniami, wymagania zdecydowanie wygórowane na to stanowisko dla osoby, która ma pracować przy projekcie. Atmosfera nieprzyjemna ze względu na ataki pytaniami, prawie jak na egzaminie.

Przetłumaczenie orzeczenia na język polski, masa zadań z prawa zobowiązań (a miały być podstawowe), 3 kazusy które trzeba wnikliwe przeanalizować.

logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista / Specjalistka ds. przygotowania inwestycji
Kaliszuk sp.j. Staff Partners
logo firmy 2024 Revenue Operations Summer Intern
Equinix Poland Sp. z o.o.
WtrakcieRekrutacji

A chyba jednak dwie negatywne opinie o dziale HR nic nie zmienily, rozmowy sie odbyły Pani na moje pytanie czy dostanę informację o zakończeniu procedury czy to negatywnie czy pozytywnie zapewniała kilkakrotnie, że na pewno sie odezwa z taką informacja, minęło dobrze ponad dwa tygodnie i cisza. Deprymujace to bo nie wiesz, a chcesz wiedzieć bo jak nie ta to inna praca. Niesłowność daje kiepski obraz firmie

pirat

Jakie tam sa zarobki na dzien dobry? bo nie wiem czy warto tracici czas na etapy rekrutacji skoro minimalna wiadomo jaka jest aja nie jestem w desperacji :] interesuje mnie serwis, it, magazyn !

fachowiec

albo dwie negatywne oceny sposobu rekrutacji wpłyneły pozytywnie na zmianę formuły rekrutacji i teraz Pani [usunięte przez moderatora] i dział HR czyni to "modelowo" albo Pan(i) obiektywny jest pracownikiem firmy AB i ratuje nadszarpnięty wizerunek :) na plus wtedy trzeba zaliczyć że dział HR czyta opinie o sobie i trzyma rękę na pulsie

obiektywny

Również brałem udział w rekrutacji do AB. I dodam, żeby nie być posądzonym o brak obiektywizmu, że pracy nie otrzymałem. Około tygodnia od przesłania CV, zadzwoniła do mnie pani z HR i zaprosiła na rozmowę. Dodatkowo w mailu potwierdziła termin spotkania. Rozmowa przebiegła w życzliwej atmosferze. Pani [usunięte przez moderatora] opowiedziała o firmie, stanowisku o które się ubiegałem. Rzeczowa rozmowa. Na koniec powiedziała, że chce rekomendować mnie do drugiego etapu, tj rozmowy z menadżerem, który szuka osoby na to stanowisko. Po około tygodniu Pani [usunięte przez moderatora] zadzwoniła zapraszając na rozmowę.Tu już konkretne pytania związane ze stanowiskiem. Po trzech tygodniach otrzymałem telefon, ze niestety nie mogą mi zaproponować tej pracy. Dodam, ze P. [usunięte przez moderatora] próbowała dodzwonić się z 2 razy, ale nie mogłem odebrać, więc oddzwoniłem. Moje wnioski: a) rekrutacja to konkurs- wygrywaja najlepsi. Przegrani nie zawsze mogą się z tym pogodzić. b) zakładam , że rekrutują osoby z doświadczeniem i znajomością tematu. Nie ma głupich pytań. Kolega mi opowiadał, ze zatrudnili u niego w firmie osobę na stanowisko przedstawiciela handlowego i okazało się, że facet nie ma prawa jazdy. Zabrali mu za punkty. Gdyby ktoś przytomny dopytał o to na początku, firma nie poniosłaby kosztów zatrudnienia. c) niestety mamy brzydką cechę narodową- malkontenctwo. Fora zazwyczaj pełne są zajadłych komentarzy frustratów, "primadonny", na talencie której nikt się jakoś do tej pory nie poznał lub zwyczajnie chamskich epitetów. d) rekrutacja do AB nie była moją jedyną, w której kiedykolwiek brałem udział. I muszę powiedzieć, że wiele firm mogłoby się uczyć. Tutaj było modelowo. e) opinie o AB, jako pracodawcy pozyskałem nie z takiego forum jak to, ale od znajomych, związanych w jakikolwiek sposób z firmą. to najlepsza rekomendacja. Życzę "dobrego nosa" osobom rekrutującym.

fachowiec

potwierdzam opinie i spostrzeżenia Pana niezadowolonego Pan X który przedstawiając sie zrobił to tak że nie zrozumiałem ani słowa (oczywiście jak przedmówca wspomniał akurat wizytówek zabrakło)i Pani [usunięte przez moderatora] siląca się na profesjonalizm niestety z mizernym rezultatem co gorsza cieniem się też kładzie na Pani [usunięte przez moderatora] niesłowność i nierzetelność jeśli twierdzi że bez względu na wynik rekrutacji skontaktuje się i poinformuje a nie czyni tego, wizerunek tej Pani jest mocno nadszarpnięty w oczach już wielu kandydatów do pracy w AB

NIEZADOWOLONY

Brałem udział w rekrutacji na stanowisko PM, kilka etapów rozmów, ostatni we Wrocławiu z ludźmi z HR - [usunięte przez moderatora] i przykry gość, którego nie zrozumiałem nazwiska bo podczas przedstawiania się zrobił to bardzo niewyraźnie i zapomniał o wizytównce (może akuratsię skończyły ), z pewnością nie jak na Szefa HR przystało ! 1. Firma wydaje się solidna, kłaniam się do człowieka, który z małej firmy zbudował polską małą korporację. Projekt, którego dot.rozmowa był ciekawy i wnioskując z rozmów (nie z HR) był w dobrym stopniu przygotowany 2. Rozmowa z HR - wizualnie - on ubrany jak szmaciarz, ona może być. Szanujmy się nawzajem. 3. Bardzo specyficzny klimat panujący podczas rozmowy. - sucha rozmowa, polegająca na zadawaniu stereotypowych pytań , które czyta z kartki - on, ona bardzo mało aktywna - przez całą rozmowę, która trwała ponad 1h, z czego 80% ja mówiłem patrzyła się w moje CV i na koniec dostała olśnienia i zapytała jak radzę sobie z jazdą samochodem (śmiech), w prywatnych relacjach bardzo szybko udowodnił bym jej jak i jego poziom intelektu no ale oficjalnie nawet delikatnie nie wypada ... a on miał szersze pole popisu, miał kompa więc jego miękkie oczy tam znalazły punkt widzenia - wiem wiem, psychologiczne podejscie żeby nie dać po sobie nic poznać ale bez przesady jesteśmy ludzmi ... Nie potrafią stworzyć klimatu i wyciągać wniosków podczas toczącej się rozmowy, które prowadzą do szerszego zweryfikowania kandydata, rekrutującego na stanowisko w danej dziedzinie - w sumie z drugiej strony, nie ma co się dziwić, co może wiedzieć o biznesie człowiek z HR, który prezentuje ciepłe kluchy. ale wiadomo to jest rozmowa więc Ty się chcesz zaprezentować jak najlepiej i to robisz więc to jest tylko opinia mojej skromnej osoby, która w niejednej rozmowie brała udział. 4. Nie dotrzymane słowo - rozmowa zakończyła się obietnicą z ich strony, że dadzą odpowiedź do danego terminu bez znaczenia jaka będzie ich decyzja " zadzwonimy do Pana do .... nawet jeśli Nasza decyzja będzie negatywna na pewno poinformujemy o Naszym stanowisku" - proste prawda ? I co zrobili - nie zadzwonili oczywiście, więc parę dni po terminie ja zadzwoniłem, co zrobili ? nie odebrali tel. ani nie oddzwonili. Te dwie osoby, nie firma są dla mnie bardzo nie kompetentne. Opluję jak prywatnie spotkam. Straciłem czas, zdobyłem nowe doświadczenie ale za to ile śmiechu ze szmaciarzy (jedyny plus) haha :)))) Pozdrawiam

fasol

ja pracowałem w AB w latach 1998-2000. Była to moja pierwsza praca i z wielu powodów mile ją wspominam. Atmosfera jaka tam wtedy panowała jest już legendą dla obecnych pracowników. Były okazje żeby się napić ze wszystkimi o których pisze wieloletni były pracownik. Ciekawe ilu obecnie w ogóle zobaczyło [usunięte przez moderatora] albo[usunięte przez moderatora] na oczy  ? Z wieloma ludźmi nadal utrzymuję kontakt (usunięte przez administratora) też się trafiały ale ogólnie było super, jakoś tak normalnie, nie piszę tu o „kasie” bo z tym też różnie bywało. To se ne vrati – to były inne czasy ! Ciekawi mnie kto tam jeszcze pozostał ?

Wieloletni były prcownik

Pozwolę sobie skreślić słów kilka o tej firmie. Byłem z nią związany przez wiele lat w okresie nazwijmy to złotym, czyli jeszcze w latach 90. do ok. połowy lat dwutysięcznych. Wiem, że dzisiaj to zupełnie inna firma niż wtedy. Gdy się zatrudniłem w AB, to naprawdę poczułem, że złapałem Boga za pięty: świetna atmosfera, znakomite warunki pracy, liczne szkolenia, wyjazdy integracyjne, wysoka kultura korporacyjna, znakomita organizacja. Do tego szefostwo generalnie bardzo w porządku (z nielicznymi wyjątkami). Zarobki ponadprzeciętne, a gdy wspiąłem się na wyższe stanowiska - wręcz bardzo dobre. Zawsze będę ten okres wspominać bardzo dobrze. Zawsze będę chwalić [usunięte przez moderatora] (oni też już są historią), [usunięte przez moderatora] (dalej na stanowisku) i wielu innych znakomitych ludzi, których tam poznałem. To były czasy, gdy wszyscy się znaliśmy, byliśmy ze sobą na ty, a właściciel [usunięte przez moderatora] nie był jakimś mitycznym i nieosiągalnym absolutem. Razem pracowaliśmy, razem bawiliśmy i piliśmy (tak, tak), razem budowaliśmy firmę. Proszę sobie wyobrazić, że z radością zawsze wracałem do pracy po urlopie! Naprawdę chciało się pracować i praca przynosiła radość. Co może być lepszego dla firmy niż zadowolony i chętnie wykonujący swe obowiązki pracownik? Sielanka trwała do czasu, gdy pod pretekstem kryzysu i przekształceniu się w SA, oraz wejściu zewnętrznego inwestora zaczęto ciąć koszty (mimo ciągle rosnących obrotów i dochodów firmy) i zatrudniono na wysokie stanowisko dyrektorskie człowieka, który nigdy na nim się nie powinien znaleźć (i który od dawna też jest historią na szczęście dla firmy). No i zaczęło się wszystko psuć. Ludzie zaczęli się zwalniać i być zwalniani, praca przestała być radością, a zaczęła się przykrą koniecznością. Z fajnie funkcjonującej i zdrowo zarządzanej firmy zrobiono bardzo szybko tor wyścigowo-eliminacyjny dla szczurów. Na ale czego oczekiwać, gdy jeden ze szczurów przejmuje stery? Dziś pracuje malutka garstka z tych, których znałem za swojej kadencji, ale wiem że siedzą tam z rozpędu i przyzwyczajenia (braku innych możliwości) niż z własnej chęci. AB jest przykładem firmy, która jako pracodawca miała szansę być takim małym polskim googlem, a została w krótkim czasie zredukowana do kolejnej machiny mielącej i wypluwającej równo swoich pracowników. Przecież na ich miejsce wstawi się nowych, prawda? Wielka szkoda, że tak się to potoczyło. Pozostają dobre wspomnienia i świadomość, że da się stworzyć firmę przyjazną dla pracowników, tylko tak łatwo to schrzanić. Ku przestrodze dla innych. Piszę to wszystko bez zawiści, dziś mam całkiem komfortową sytuację zawodową i finansową, nie mam na co narzekać. Co więcej, jestem przekonany, że praca w AB bardzo dużo mnie nauczyła i była niezbędna do tego, abym odniósł dalszy sukces. Nie muszę chyba wspominać, że po odejściu witano mnie z otwartymi ramionami w innych firmach, bo tak wiele dawała wieloletnia praktyka w AB: była najlepszą reko (usunięte przez administratora) cją i przepustką w dalszą drogę. A dziś raczej nikomu tej firmy nie zarekomenduję. Jeśli pytacie o moją ocenę końcową, to za przeszłość dałbym bez wahania maksymalną ilość gwiazdek. Za stan obecny niech świadczą inne zamieszczone tu opinie. I na tym poprzestanę.

TajemniczyMR

Cóz AB firma branży IT niby zarobki ok -ale jest zapiepsz , duzo godzin zwłaszcza w okresei zimowo-jesiennym , palacze maja gorzej -ciezko wyjsc na fajke ,no i picie alkoholu -wywalaja jak masz 0,01 %. nawet-kierowca prowadzacy auto może miec 0,2 %.. . Lekka konfidencja -donosy do kiero \\\"mentora\\\" -skutkuje cięciem ostro po premii -tu nieco oszukuja na tych bonusach -lizusy maja tu lepiej . Cóz latem jest juz ok -za to plusy atmosfera pracy i ludzie tam robiący sa ok- i w porzo sa -pozdrawiam tez ekipe i kolezanki /kolegow z AB [usunięte przez moderatora] powinien odejsc od kierowniczenia tam i juz by bylo ok -a robilem tam z 3lata+ jakos to wie jak tam było.

tajemnytyp

Cóz AB firma branży IT niby zarobki ok -ale jest zapiepsz , duzo godzin zwłaszcza w okresei zimowo-jesiennym , palacze maja gorzej -ciezko wyjsc na fajke ,no i picie alkoholu -wywalaja jak masz 0,01 %. nawet-kierowca prowadzacy auto może miec 0,2 %.. . Lekka konfidencja -donosy do kiero \\\\\\\"mentora\\\\\\\" -skutkuje cięciem ostro po premii -tu nieco oszukuja na tych bonusach -lizusy maja tu lepiej . Cóz latem jest juz ok -za to plusy atmosfera pracy i ludzie tam robiący sa ok- i w porzo sa -pozdrawiam tez ekipe i kolezanki /kolegow z AB

Qbik

Kolega mi mówił że tam nieżle zarabiał 1940zł za 100% normy od 14 do 22 ,6 miesięcy umowa zlecenie na okres prubny zlecenie i jak szybciej skończył to szybciej wyszedł super!!! a tu pisza wszyscy niezadowoleni musze to sprawdzić na własnej skórze.

chętna kandydatka

ktoś wie jakie zarobki są na stanowisku Brand Manager - obecnie trwa rekrutacja i zastanawiam się czy nie podesłać cv ? będę wdzięczna za odpowiedź :-)

Dla odmiany opowiem jak się współpracuje z AB. Po przeczytaniu opinii pracowników trochę mi się rozjaśniło i teraz wiem dlaczego współpraca jest tak koszmarna. Kupuje od nich od ponad roku i przyznam się szczerze że jeszcze nie miałem w 100% pozytywnej transakcji, zawsze jest coś nie tak czasem są to szczegóły ale jest to [usunięte przez moderatora] upierdliwe tym bardziej że mają ogromne opory w odpowiadaniu na maila (rekord 29 dni czekałem na odpowiedź) częste błędy wydłużają transakcje.

tommy

Jak z logistyką w firmie? Jest zapotrzebowanie na doświadczone osoby w zakresie transportu/dystrybucji? Czy ktoś ma doświadczenie z AB w zakresie logistyki?

AB to lipa
@tommy

Tam nikt nie ma doświadczenia, i nie uczą się na błędach. Firma opiera się o poklepywaniu po ramieniu, osób które pracują tam po 10 lat. I .

Lokis

Ja pracowałem w tej firmie dawno temu i muszę powiedziec , że pracownik nie jest w Ab kimś istotnym . Ogólna zasada nie ma ludzi nie do zastąpienia.Sposób zwalniania pracowników też pozostawiał wiele do życzenia ( idziesz na rozmowę a jak wracasz to już masz posprzątane biurko i wezwaną ochronę,która eskortuje Cię do wyjścia) na koniec w odpowiedzi : jestem w tej komfortowej sytuacji ,że ze mną właściciel firmy spotykał się i w tej niekomfortowej ,że jego stosunek do pracowników był jak na plantacji bawełny w XIX wieku.

Wszystkie powyższe wpisy są zrobione przez 1 osobę. Widać to poczasie i stylu. Na dodatek śmiem twierdzić, że gość w ogóle nie pracował w AB, bo pisze że właściciel to [usunięte przez moderatora] w stosunku do pracowmników i klientów - a właściciel firmy głwnie spotyka się tylko z producentami i ani klienci ani większość pracowników nigdy się z nim nie kontaktowało - przecież to Spółka Akcyjna a nie jednoosobowa działalność gospodarcza.

Zostaw merytoryczną opinię o AB S.a - Wrocław

• Jak się pracuje w AB S.a?

Zobacz opinie na temat firmy AB S.a tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AB S.a?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 2 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AB S.a?

Kandydaci do pracy w AB S.a napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AB S.a