Opinie o Monaghan Mushrooms w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Monaghan Mushrooms. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Monaghan Mushrooms na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Monaghan Mushrooms w Kraków

Marcin Nowy wpis

@onaaa czyli czasami niewiadomo o której się wyjdzie ?

Usudhd Nowy wpis
@Marcin

Nigdy nie było wiadomo o której się wyjdzie. I w 90% przypadków codziennie kończyliśmy o 19. Suoervisorzy kręcili się i nic nie robili ale jak ty o 18.30 zacząłeś zamiatać to mieli problem. Ale cały dzień tylko wchodzili na drabinę i schodzili i tyle widziałeś ich "pracy"

Onaaa Nowy wpis
@Usudhd

Tak ,to jest prawda. Nawet jak prosiłeś o szalki to nie przynieśli. Pani "wielka" dosłownie i w przenośni supervisor A.B nigdy nie miała czasu podać szalek bo ciągle zajęta. Nygusy. Tylko stare wyjadaczki miały dobrze. Dobre bety jeszcze supervisorki przychodziły i im w szalki pieczarki rwały z drugiego poziomu a ty jak jesteś nowy to zawsze ba końcu i na zarośniętych betach. Nienawidzę ich. Pracowałam tam pół roku I to moja najgorsza praca ever

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Monaghan Mushrooms? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Onaaa Nowy wpis

Nie jest rozwiązane w żaden sposób. Jest jest dużo pracy, robisz od 6 do 19. Nie ma żadnych płatnych nadgodzin. Nie ma możliwości odbioru. Godziny które wyrobisz masz za nie zapłacone przy wypłacie.

Mimi

@Znajoma o to super, a powiedz czy właśnie na Boże Narodzenie są jakieś dodatki do pensji?

Znajoma
@Mimi

@Mimi, nie nie ma dodatków do pensji na Boże Narodzenie. Dodatkami są tylko bonusy które możesz sobie wypracować. ???? No i paczuszka świąteczną z różnymi smakołykami.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Monaghan Mushrooms?

Znajoma

O jakie wyjazdy dokładnie pytasz? Imprezy rganizowane są z okazji Świąt Bożego Narodzenia, oraz jeden grill w okresie letnim.

Brałeś udział w rekrutacji do Monaghan Mushrooms. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Przedstawiciel Handlowy
Innovation Bulgaria 2020 Eood
Klaudia

@Nowa a w jakim terminie wyjeżdżacie z chłopakiem?

Nowa

Witam. Mamy z chłopakiem wyjechać na pieczarki do tej firmy na Donkstraat. Jakie są tam warunki? Wiadomo, że jadąc w takie miejsce trzeba pracować i robić jakieś określone normy. Ale czy nie ma tam mobbingu? Jak jest z wyplatami? Jest dużo godzin? Jakie są warunki mieszkalne?

Leszek

Przymierzam się do pracy w firmie i szukam informacji. Jaka umowa obowiązuje i jakie tam są stawki?

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Monaghan Mushrooms? Są one dodatkowo płatne czy jest możliwość odbioru godzin?

Nadgodziny nie są dodatkowo płatne, nie ma możliwości odbioru.

Nova2017

Jedzie ktoś 2.08 do Laichingen?

Praca
@Nova2017

ja jade niedługo, prosze o opinie czy sie opłaca jak z mieszkaniami ?

Amadeusz

Kontynując mój post powiem jeszcze tak. Jednym z plusów jaki wyniosłem z tej firmy to fakt, że zatrudniając się jako młoda osoba. Nauczyłem się pracować. W tej firmie nauczyłem się po prostu tego, że robota musi być zrobiona. Z jednej strony to minus w tej pracy, że musisz zrobić swoje, Twój dzień pracy polega na robieniu ciężko swojej roboty - która musisz zrobić, nie schowasz się i nie przesiedzisz godzin w kącie. Co gorsze! Niektórzy nawet wybierają brak przerw, kosztem tego aby zapieprzać (albo byle zrobić, albo żeby więcej zarobić [akord]). Jednym z wielkich minusów jest to, że po pewnym czasie w tej firmie zaczynasz się czuć jak człowiek drugiej kategorii! Nie wiem czy na wszystkich farmach tak jest, ale ja miałem takie odczucia. Może to dlatego, że do zbierania grzybów nie potrzeba specjalnych umiejętności i czasami są zatrudniani ludzie na prawdę.. powiedzmy po przeżyciach, którym ciężko znaleźć inną pracę?:) Przemiał i rotacja ludzi jest tak duża, że nikt tam się nad nikim nie pieści ;) Moja rada dla wyjeżdżających za granicę do pracy w MM. Zróbcie sobie plan na swoje życie przed wyjazdem. Być może gdybym ja to zrobił, byłoby inaczej. Tak czasami pracą w tej firmie tak pochłania, że długie miesiące można żyć tylko tymi grzybami i prócz korzyści finansowych i iść do przodu w żadnym kierunku. Jeżeli ktoś z was chce załapać się w MM i potem odbić gdzie indziej - niech zaplanuje sobie coś i dąży do realizacji tego. Bo byli tacy, co wpadali do MM na chwilę - a zostali na 20 lat. Pozdrawiam

Amadeusz

Spędziłem kilka lat na farmach MM w różnych miejscach. Po pierwsze trzeba sobie wziąć pod uwagę, że na każdej farmie MM jest podobnie, ale różnie. Nigdzie nie ma tak samo. Na jednej farmie wszystko trzeba robić manualnie, na innej pracę są zmechanizowane. W jednym miejscu zapewniają transport do pracy w inny nie. W jednym miejscu codziennie bierze się nożyk przydzielony przez brygadzistę w innym ma się swój numer i trzeba go pilnować. Dlatego to są szczegóły, które mogą się różnić w zależności od farmy. Dlatego moje odczucia mogą być inne niż na farmie, której ktoś może właśnie się znajduję. Co do samej pracy. Po pierwsze, jest to praca na farmie - więc wyjściowo praca nie za lekka. Po drugie, jest to praca w systemie cyklicznym, co powoduję, że nie pracuję się 5 dni w tygodniu po 8 godzinek i w do domu. We wszystkich umowach, które ja odpisywałem - miałem zapewnione MINIMUM 1 DZIEŃ WOLNY W TYGODNIU, nie powiedziane w jaki dzień (tydzień na framie liczony jest od soboty do piątku). Może wypaść tak, że będzie się miało wolne np. środa,czwartek - piątek do pracy, sobota i niedziela wolne. A może być tak, że wolne w sobotę a następne wolne po 10 dniach ;). Druga kwestia, praca jest w systemie akordowym. Pracodawca wylicza Ci normę ($/h albo kg/h) i masz robić wyznaczone limity, niezależnie czy masz płacone za godzinę czy za to ile wyrobisz. Z tą zasadą, zę minimalna stawkę godzinową i tak trzeba mieć wyrobioną. Norma wyliczana jest tak, że - robisz skrzynkę (różne kody produktów), tniesz grzyby, robisz skrzynkę (luźna lub z panietkami) i w zależności od produktu dostajesz np. 1,25$ albo 2,0$. Potem spisywane są skrzynki na Ciebie i w takie sposó wyliczna średnia. Dzięki temu, jeżeli pracujesz na akord możesz zarobić więcej. Czy jest to realne? Jest, chociaż nie dal wszystkich i zależy jaki produkt się robi. Jak jesteś w dobrym miejscu, masz duże grzyby, szybko robisz kg - łatwiej zarobić prawda? Tak samo jak dostaniesz produkt, gdzie zbierając 4kg grzyba skrzynkę dostaniesz 2$ to łatwiej zarobić niż dostajać 1,5$ za 5kg grzyba. Pracuję się w zespołach, które 'wchodzą' na dany namiot. Cykl namiotu trwa zazwyczaj 5 dni. Po zasadzeniu kompostu odczekuje się około 2 tygodni. I można wejść na 1 dzień, w 5 dzień jest czyszczenie wszystkiego do zera. Po 2-3 dniach znowu można wejść na 5 dni (2 flush tzw) na niektórych farmach jest też jeszcze 3 a nawet do 5. Ogólnie, jak ktoś będzie miał pytania niech wali, odpowiem na to co mogę. Ogólnie powiem tak, ja byłem młody, pracowałem. Swoje przeżyłem. Żałować, nie żałuje. Wrócić na farmę? Nie wrócę. Specyfika, system pracy i brak zaspokajania ambicji, to nie dla mnie. Czy odradzam? Nie. Nie mam zamiaru nikomu ustawiać życia. Ale jedynie mogę powiedzieć kilka rzeczy i przemyśleń. Minusy? Jest to praca, która wymaga zapierniczania. Robota musi być zrobiona. Nie przebujasz 8 godzin i nie pojedziesz do domciu. Może być tak, że 'twoja robota' skończy się po 2-3 godzinach. Ale inni będą mieli pracy na 15 godzin i musisz im pomóc. Minusy? Nie wiesz dokładnie kiedy masz wolne. Możesz to przewidzieć, ale nigdy nie wiesz co się wydarzy. Nie wiesz czy 1 czy 3 dni. Minusy? Stres i presja.Praca na normę, nie idzie w parzę z jakością i dokładnością. Pracodawca to wie, więc ma cały szereg form nacisku i dyscyplinowania pracownika. Minusy? Za dużo czasu spędza się w pracy. Minusy? Praca nie rozwojowa. Fakt, że 90% stanowisk obsadzają osoby zaczynające od 'zbieracza', ale nie okłamujmy się dojść do góry.. długa droga, mało kto chce w tej firmie się rozwijać, aby zostać chociazby menadżerem farmy. Plusy? A no, dla tych co wyjeżdżają.. ta praca to często jedyna opcja na pracowanie zagranicą. Robota w której co chwilę prowadzą Cię za rękę. Gdzie nauka języka w kraju w którym jesteś jest nawet NIEZALECANA. Bo po co. Lepiej jak nie umiesz. Oni Ci pokażą, w niektórych miejsach nawet wynajmą mieszkanie, załatwią transport do pracy. A ty zapierniczaj jak wół ;) Z jednej strony to fajnie, osoby które są ambitne i obrotne, dostają mega pomoc na dzień dobry a potem mogą się odbić gdzie indziej, Ci co nie poradziliby sobie w normalnych warunkach na emigracji w MM dostają wszystko czego trzeba, kosztem czego? W/w minusów. Plusy? Na pewno jeżeli wyrabiasz normę, to stabilna praca (chociaż jak się obijasz, to polecisz dyscyplinarnie). Ale o dziwo, jak masz szybkie ręce to można zarobić tyle co przy zwykłej fizycznej pracy nie zarobisz, na prawdę - niektórzy wyrabiają 3 x minimalna stawkę godzinową. Ale uwaga - nieliczni. Ogólnie powiem tak, jak ktoś jest leniem - nie chce pracować i myśli, że emigracja to złapanie Pana Boga za nogi. To nie ma co jechać na farmę MM, bo będzie potem wylewać żale tylko na forum. Jezeli ktoś nie boi się ciężkiej pracy i albo nie ma w PL żadnych perspektyw, może jechać dostanie pracę na start. Jak ktoś jest ambitny i potrzebuje miejsca aby się zahaczyć i odbić - czemu nie? W końcu swego czasu brali ludzi do Kanady, płacąc za przelot (3tyś zł). Pozdrawiam

LOL.PL

MM LAICHINGEN odradzam praca akordowa trza wyrabiać normy a płacą minimum oszukują na bonusach czyli jeśli ktoś zebrał więcej grzyba . bonusy wychodzą od 2 do 5 eurocentów za kilo to porarzka .praca w soboty niedziele i święta a płaca jak za normalne dni bez dodatków istny (usunięte przez administratora) a umowy o prace sezonowe na 3 miesiące zakwaterowanie fatalne .po opłaceniu pokoju i transportu do pracy jesteś w stanie dostać do 1400 € za 260 godzin pracy. po przeliczeniu na godzine wychodzi ....WIELKIE (usunięte przez administratora) .JESZCZE RAZ ODRADZAM NIE PCHAJCIE SIE W TO BAGNO.szefostwo jest Polanskie czyli ci co zatrudniają znają bardzo dobrze sytuacje jaka panuje w polsce wiedzą ze zawsze ktoś się znajdzie do pracy ale coraz gorzej im to wychodzi bo zaczeli zatrudniać rumónów i bługarów.nie dbają o starych pracowników dlatego oni uciekają

Maja

@Ja, mógłbyś wyjaśnić dlaczego, Twoim zdaniem, pracownicy opuszczają monaghan mushrooms? Jaka sytuacja aktualnie występuje w tej firmie? Czy doszło do jakiś istotnych zmian? Co powiesz na temat warunków zatrudnienia? Twój komentarz będzie źródłem informacji dla osób, które chciałyby rozpocząć współpracę z monaghan mushrooms.

Ktosiek z PC i MM

Jeśli jest ktoś zaiteresowany praca w MM w Holandi.niech poczyta sobie to poza tym iż oficjalnie jest to Monaghan Champions a nie dawny Prima-Champ.Jest gorzej jak za P-C dawny wlasciciel i dyrektor Geert Verdellen jest "doradca" przy produkcji a raczej doradca jak dojechać polaka. (usunięte przez administratora)

@Ktosiek z PC i MM

Przyznaje racje (usunięte przez administratora) starzy pracownicy uciekaja

wiżulaj

Warunki mieszkalne są na przyzwoitym poziomie, grunt to że coś dają

Ewa12

Czy ktos z was pracuje w MM w Canadzie? Mam pare pytan

ZNIESMAVZONA

nikomu nie polecam (usunięte przez administratora) jeden wielki (usunięte przez administratora) zapierdola na akord Wajzerki jak ssmanki stoja za plecami idrą ryje ROBIC ROBIC ZBIERAC GRZYBA GRZYB TO PINIĄC SZYBKO SZYBKO WERBUJA CO TYDZIEN NOWYCH LUDZI BO MANAGHAM DOSTAJE ZA TO KASE Z UNI A PRACY NIE MA MAIAŁA BYC 5 RAZY W TYGODNIU A BYŁA RAZ BY SCIĄGNĄC ZA MIESZAKNIE CZŁOWIEK MIAŻDZY SWOJE CIAŁO BY PRZEJŚC MIEDZY WINDA A SCIANA 10 CM Z MULITKAMI SZKLAMI I CAŁYM SPRZĘTEM NA GODZINE TRZ ZEBRAC 30 KILO GRZYBA POTEM TO WSZYSTKO DZWIGADZ I Z PLATFORMY WINDY UKŁADAC NA PALETY JEDEN WIELKI (usunięte przez administratora) NIKT NIE SPRAWDZA ILE NAP[RAWDZE ZERWAŁAS SKANUJĄCEMU MOZESZ PDAC 10 KG 20 ZERO MITEŁ DZIURAWE WORKI NA SMIECI PSYCHE TRZEBA MIEC TWARDA (usunięte przez administratora) JAK ZA CZASÓW WOJNY

zyx

MM w Holandii: totalna porażka. Na donkstraat wyzysk, mobbing. Oszukują na godzinach pracy. Monika G. każe dopisywać pauzy, na których się nie było byle by tych 12h nie przekroczyć, bo jak zbieraczki przekraczają to po (usunięte przez administratora) dostaje. Teraz zaczęli zwolnienia "starych" pracownic, bo niby normy nie wyrabiają, a na ich miejsce zatrudniają nowych pracowników. Z supervisorami nie da się współpracować. Za każdym razem chronią swój tyłek i wkopują zbieraczki, które są ducha winne. Jedynym plusem jest to, że wypłata jest na czas

pieczara

Pracował ktoś może w MONAGHAN MUSHROOMS w Holandii przez firmę Europe for you? (Haagweg, Hamweg,Donkstrad)Jeśli tak proszę o opinię. Z góry dziękuję

byly pracownik

Firma MM laichingen najciezsza prace maja zbieraczki praca za absolutne minimum. Pożal sie boże kadra ktora lata do angli k uczy sie tam jak ladnie klamac w oczy i opowiadać bajki pracownikom. Firma jest nastawiona na 100% zysku i maksymalny wyzysk czlowieka wiele osób musi po prostu pracować i godzą sie na to. Panują tam uklady rodzinne i są nie tykalni bo Np. Mamusia jest brygadzistka na pakowani a synek jest koordynatorem a ten znów wali Qs po nocach itp. Zwykli pracownicy są w porządku zawsze pomoga natomiast co do reszty katastrofa. Moj opis zakladu hymmm? Syf malaria wszędzie brudno wszystko zepsute zero organizacji szmiech na sali bieda aż piszczy. Zarobki? Na start 7,50 brutto tj jakies 4,50/5,00 netto. zbieraczki jeszcze gorzej cos kolo 700€ max minus autobus 3€ dziennie minus ok60€ za pokoj 3,4,5 osobowy. Pozdrawiam nie polecam

paz
@byly pracownik

Ten maksymalny wyzysk i maksymalny brak organizacji to chyba jest wszedzie brygadzistkom menagerom jest ok a szary pracownik nie ma nic do powiedzenia i pod byle pretekstem moze oberwac po tylku a nawet byc zwolniony a na jego miejce zawsze moze przyjechac chetny ukrainiec lub bulgar

Zostaw merytoryczną opinię o Monaghan Mushrooms - Kraków

Monaghan Mushrooms