Mota-Engil Central Europe

2.1 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Mota-Engil Central Europe

Aktualność
Mota-Engil jako globalna firma oferuje możliwość pracy w wielu lokalizacjach na świecie. W Polsce są to dwa główne biura: w Warszawie i Krakowie oraz liczne budowy infrastrukturalne, kubaturowe i elektrotechniczne.

Uwzględniając specyfikę branży budowlanej, ważne jest dla nas stałe doskonalenie standardów bezpieczeństwa i higieny pracy. Prowadzimy liczne programy edukacyjne, kampanie świadomości, konkursy, warsztaty, szkolenia dla pracowników i podwykonawców. Jesteśmy jednym z największych Generalnych Wykonawców w Polsce, co daje naszym pracownikom możliwość zdobywania doświadczenia, realizując ważne i skomplikowane projekty. Jednocześnie dbamy o społeczności lokalne w miejscach, gdzie pracujemy, wspierając np. szpital, hospicjum czy lokalną szkołę, a nasi pracownicy mają możliwość włączenia się w takie wydarzenia.

Zachęcamy do zapoznania się z profilem naszej firmy, gdzie znajdziecie Państwo informacje o oferowanych benefitach czy prowadzonych przez nas rekrutacjach.

Zapraszamy!
Pracownik 4567

Moim zdaniem firma jest w porządku. Pracuje w biurze, mam elastyczne godziny pracy, dobre relacje z menedżerem. Ostatnio dzieje się dużo więcej- akcje dla pracowników, konkursy, a sama firma jest w dobrej sytuacji finansowej. Więc oceniam na plus :)

Beata Nowy wpis

Młodszy Kontroler Finansowy Kontraktów - oferta jest, widzę, że podane wymagania szczegółowe, włącznie z wyższym wykształceniem, tylko już nie piszą, jaką stawkę proponują jakoś w zamian. Może ktoś tutaj mi powie?

Kandydat

Wszystko dobrze, firma w porządku tylko dlaczego wysyłając CV nie ma żadnej odpowiedzi...? Aplikowałem na operatora koparki z dużym doświadczeniem, mój kolega na operatora spycharki, kolega na kierowcę kat. C+E i nie ma odpowiedzi... Tel.ktory jest podany poniżej w ogłoszeniu nie odbiera...

Magdalena
@Operator

i jednocześnie aplikowaliście? bo teraz to się zastanawiam czy to jakiś błąd systemu u nich? macie pewność, że te cv otrzymali? I te ogłoszenia wciąż są aktualne?

Kierowca
@Magdalena

Tak mam pewność że otrzymali ponieważ dzwoniłem do biura w Krakowie i pani powiedziała że CV jest i zostało przekazane do kierownictwa. W czasie aplikowania ogłoszenia były aktualne.

Nowy wpis

@Operator

Dzień dobry, zastrzegamy sobie kontakt z wybranymi kandydatami. Po wysłaniu CV przez portale rekrutacyjne i naszą stronę przychodzi automatyczna odpowiedź o przyjęciu CV. Prosimy o kontakt mailowy: HR.Development@mota-engil-ce.eu. Pozdrawiamy, HRD

Nowy wpis

@Kierowca

Prosimy o bezpośredni kontakt mailowy HR.Development@mota-engil-ce.eu. Pozdrawiamy, HRD

Kierowca Nowy wpis
@Kierowca

Dziękuję za info. Podjęliśmy z kolegą pracę w firmie konkurencyjnej Pozdrawiam Draiver

Poszukuje obecnie pracy jako: Specjalista Ds. Zakupów w mieście Kraków. Czy wiecie coś na temat dostępnych ofert pracy?

Mota-Engil Central Europe chce zatrudnić na stanowisko elektromonter kogoś z doświadczeniem. Czy zarobki takie jak 4400 będą osiągalne?

Zdenek

Nie polecam pracy w dziale finansowym. Słaba komunikacja z bezpośrednią przełożoną jak i wyżej. Szkoda czasu i nerwów.

Zdenek

Krótko pracowałem. Gdyby atmosfera była dobra to bym nie odszedł nawet gdyby kasa była średnia. Ogólnie współpracownicy spoko, ale przełożonych spotykałem o niebo lepszych.

Magdalena
@Zdenek

Czyli zależy na kogo natrafisz?

@Magdalena

Tam nie można dobrze trafić ;)

Ewa
@Zdenek

a kto tam jest teraz szefem?

Aleksandra
@Zdenek

Czemu uważasz że nie można dobrze trafić? Jeśli coś Ci nie pasowało w przełożonych to czemu nie mogłes z nimi o tym porozmawiac?

@Aleksandra

Mogłem, ale rozmowa podczas gdy bezpośredni przełożony jest załączany w mailach i nie reaguje nie ma sensu. Aaa może to dlatego, że sam się obawia stanąć po stronie pracownika i zwrócić uwagę swojemu przełożonemu? No bo po co się narażać.. Poza tym rotacja kiedy ludzie odchodzą po tygodniu czy 2 miesiącach mówi więcej o przełożonych niż jakiekolwiek słowa. Lata 90 się skończyły. Folwarczny sposób zarządzania "zasobem ludzkim" już za nami. Pora zmienić standardy.

Kandydat

Witam Jak wygląda sprawa pracy na sprzęcie w tej firmie? Jakie można dostać pieniądze?

Maja
Kandydat

Czy są jakieś premie za staż pracy, np.20 lat?

Czy firma Mota-Engil Central Europe w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Dag
@Pytanie

Ta firma tylko na rozmowie finansuje szkolenia w praktyce o tym nie słyszałem.

@Pytanie

Dzień dobry! W Mota-Engil Central Europe dbamy o rozwój pracowników na różnych etapach ścieżki zawodowej, również poprzez organizację szkoleń. Pracownik może zgłosić swoją chęć uczestnictwa w szkoleniu z kompetencji zawodowych lub miękkich. Po ustaleniu planu rozwojowego, firma finansuje w całości koszty szkoleń związane z rozwojem pracowników w kontekście danego stanowiska i zakresu obowiązków. Dodatkowo, organizujemy dla pracowników wiele dodatkowych szkoleń z zakresu bezpieczeństwa, czy bezpłatne zajęcia językowe. Oferujemy także możliwość finansowania lub współfinansowania studiów podyplomowych.

FLB
@Mota-Engil Central Europe

Czuję się trochę sprowokowany tym punktem widzenia, jak mniemam HR lub HR Development:) Opiszę sytuację z przed kilku lat. Pracowałem na kontraktach na stanowisku nieinżynierskim, a nie ma ich zbyt wiele:). 5 lat pracy 2 szkolenia. Na stanowiskach inżynierskich jest trochę lepiej szkolenia były średnio co 1,5 roku. Norma, Excel, MS Project, CAD. Kursy angielskiego na kontraktach, to tak 50% szans, że w danym roku otworzą w miejscu w którym pracujesz Na kubaturach praktycznie na to bez szans, a na pozostałych kontraktach muszą się złożyć sprzyjające okoliczności. Skoro już piszę, to może jeszcze coś. Marna kasa za delegacje, tzn. nie ma dodatkowej kasy i klika lat temu obowiązywał dodatek do zakwaterowania 900 brutto, tj 630 netto. Spoko jak ktoś ma studenckie przyzwyczajenia:) Jak wyślą Cię 400 km od domu, to zmienią Ci miejsce pracy na umowie i delegacja nie przysługuje. Lipa z nadgodzinami tzn, zwykle jest to ryczałt. Mówią ci tak: chcesz podwyżkę OK, ale zrobimy np. tak 5000 podstawa i 1000 dodatku za nadgodziny. I tak skonstruowana umowa, daje nielimitowany czas pracy. Serio! Czy to zgodne z prawem? Ryczałt za nadgodziny może być przyznany tylko jeśli pracodawca nie jest w stanie kontrolować twoich godzin, a przecież na kontraktach jest elektroniczna ewidencja czasu pracy:) Więc tutaj standard pracy jak w portugalskiej kolonii. Już dawno nie powinno być na to przyzwolenia. No wreszcie i premie za zrealizowane kontrakty. Teoretycznie są w jakimś regulaminie, czasami ktoś nawet dostanie. Ja przerobiłem około 10 projektów (oczywiście nie od A do Z) w tym część kwalifikująca się do premii. Jakoś zawsze tak się układało, że premii nie dostałem nigdy. Z drugiej strony fajni ludzie na projektach, menadżerowie też zwykle OK, ogólnie fajna przygoda jak się jest młodym, ale po co tam zostawać dłużej?

Były
@Mota-Engil Central Europe

Szanowny HR Piękne słowa, ale z rzeczywistością to się Łukasz człowieku okrutnie Może w Krakowie dyrektor wydaje zgodę na szkolenie bo na kontraktach, wmb czy kopalni to pieniędzy na szkolenia nikt nie widział Każą samemu sobie zapłacić

Xx
@Mota-Engil Central Europe

To bardzo ciekawe.. Kilka lat temu (wcale nie tak dawno) pytałem o dofinansowanie studiów i dostałem informację, że takowych nie ma. Angielski faktycznie jest. Teraz planowany jest również kurs portugalskiego. W centrali z raz do roku jest również szkolenie z pierwszej pomocy. No i to tyle z tych szkoleń oferowanych w centrali. Na kontraktach bywają podobno jeszcze z Excela, ale Centrali już nie przysługują ;)

@Xx

Dzień dobry, Obecnie dofinansowujemy studia podyplomowe na wniosek pracownika, po uzyskaniu zgody Kierownika danego działu. Zgoda na dofinansowanie studiów podyplomowych (do 80% dofinansowania) wydawana jest w oparciu o analizę potrzeb biznesowych Firmy/ danego działu. Pracownikom oferujemy również kurs języka angielskiego oraz od tego roku zajęcia z języka portugalskiego. Cyklicznie odbywają się też szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Firma posiada plan szkoleniowy ustalany odpowiednio wcześniej przed rozpoczęciem nowego roku. Zapotrzebowanie na szkolenia mogą zgłaszać w imieniu pracowników Kierownicy działów. Nasi Pracownicy biorą udział w różnego rodzaju szkoleniach, w zależności od potrzeb (np. szkolenia z negocjacji biznesowych, szkolenia dla opiekunów praktyk zawodowych, szkolenia z prawa pracy, szkolenia z Excel, szkolenia dla operatorów koparek/ ładowarek ect.) Jeśli jest Pan naszym Pracownikiem i chciałby Pan wziąć udział w jakimś szkoleniu, prosimy, aby skontaktował się Pan z Kierownikiem swojego działu. Pozdrawiamy

Pracował ktoś z Was jako Radca Prawny w firmie Mota-Engil Central Europe? Powiecie, na czym polega praca na tym stanowisku? Czego wymaga się na rekrutacji od kandydata?

@Administrator

Dzień dobry, Pod koniec czerwca, zakończyliśmy rekrutację na stanowisko Radcy Prawnego. Praca na stanowisku Radcy Prawnego w naszej Firmie polega na: bieżącym wsparciu prawnym projektów realizowanych na terytorium całej Polski, analizie i rozwiązywaniu aktualnych zagadnień prawnych, w szczególności z zakresu prawa budowlanego, gospodarczego i handlowego - research prawny, sporządzaniu i opiniowaniu pism, umów, procedur oraz innych dokumentów prawnych i korporacyjnych, współpracy przy opiniowaniu i negocjowaniu umów z klientami, podwykonawcami, obsłudze korporacyjnej spółki oraz jej spółek zależnych, przygotowywaniu raportów i zestawień, prowadzeniu spraw sądowych, prowadzeniu korespondencji z sądami i urzędami. Pozdrawiamy,

Firma Mota-Engil Central Europe poszukiwała ostatnio pracowników na stanowisko Kierownik. Czy dalej można tam aplikować?

@Administrator

Dzień dobry, obecnie szukamy m.in: Kierowników Robót Elektrycznych, Sanitarnych, Kierowników Budowy. Wszystkie aktualne procesy rekrutacyjne znajdują się na naszej stronie w zakładce ,,Kariera". Zapraszamy do składania swojej aplikacji. https://mota-engil-ce.eu/oferty-pracy.php Pozdrawiamy

Pracował ktoś z Was jako Inżynier Budowy w Mota-Engil Central Europe? Powiecie na czym polega praca na tym stanowisku? Czego wymaga się na rekrutacji od kandydata?"

@Administrator

Dzień dobry, Zakres obowiązków dotyczący danego stanowiska jest wskazany w ogłoszeniu rekrutacyjnym. Przykładowy zakres obowiązków Inżyniera Budowy( w branży kubaturowej): -udział w koordynacji prac na budowie oraz ich nadzór, -współpraca z kierownikami robót, majstrami, kierownikiem budowy oraz podwykonawcami, -przygotowanie raportów postępu robót, raportów zużycia materiałów i raportów strat materiałowych, -dbanie o zgodność dokumentacji projektowej z realizowanymi robotami budowlanymi, -nadzór nad jakością prac betonowych, -umiejętność pracy z dokumentacją projektową inwestycji, -kontrola jakości prac w wyznaczonym zakresie (check listy), -rozliczanie wykonanych robót pod nadzorem przełożonego, -szkolenia podwykonawców w zakresie procedur bezpieczeństwa, -prowadzenie dokumentacji i rejestrów zagrożeń określonych przez procedury BHP Podczas rekrutacji przedstawiamy naszą Firmę, rozmawiamy z kandydatem m.in. o jego dotychczasowym doświadczeniu zawodowym( to co wynika z CV). Manager obecny przy rekrutacji może zadać też jakieś ewentualne pytania dotyczące branży. W razie pytań zapraszamy do kontaktu. Pozdrawiamy serdecznie

Pamiętam, że firma prowadziła niedawno rekrutację na Administrator. Czy komuś udało się zdobyć pracę i może się podzielić wrażeniami?

@Administrator

Dzień dobry. jeśli chodzi o stanowisko ,,Administrator Kontraktu" , jesteśmy właśnie w trakcie procesu rekrutacyjnego. Jeśli jest Pan zainteresowany, zapraszamy do kontaktu przez naszą stronę: https://mota-engil-ce.eu/szkolenia-i-rozwoj.php. Pozdrawiamy

Kierowca
Kandydat

Na stronie poszukują kierowcy wozidła na kopalnię, miał ktoś kiedyś z tym styczność? Mniej więcej wiem na czym polega praca, ale interesuje mnie ile dziennie trzeba zrobić kursów z kruszywem, na co uważać i najważniejsze ile można zarobić?

@Kierowca

Dzień dobry, proces rekrutacyjny na stanowisko Kierowcy kat. C do Kopalni Górka Sobocka został zakończony. Wszystkie nasze aktualne oferty zamieszczone są na: Oferty pracy - Kariera - Mota-Engil Central Europe (mota-engil-ce.eu). Praca polega na transporcie kruszywa z punktu A do punktu B na terenie Kopalni. Kursy zależą od zapotrzebowania w danym dniu. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi pracownicy byli bezpieczni w pracy, a także pracowali zgodnie z zasadami BHP. Temat zarobków poruszamy z kandydatem podczas rozmowy rekrutacyjnej.

Kandydat

Witam. Jak zlozyc dokumenty do pracy na stanowisko operatora koparek? Z kim sie kontaktowac? Na stronie nie ma info

Kris
@Operator

Na stronie Moto engil jest formularz kontaktowy i telefon do biur

@Operator

Dzień dobry, Obecnie mamy otwartą rekrutację na Operatora Koparki w Górce Sobockiej (niedaleko Wałbrzycha). CV może Pan przesłać na adres: HR Development HR.Development@mota-engil-ce.eu . Wszystkie aktualne oferty pracy znajdują się na stronie Oferty pracy - Kariera - Mota-Engil Central Europe (mota-engil-ce.eu). Wchodząc w dany projekt rekrutacyjny, można aplikować poprzez kliknięcie w przycisk ,,Aplikuj”.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Mota-Engil Central Europe?

@Pytanie

Dzień dobry, W Mota-Engil Central Europe wszystkim proponujemy umowę o pracę. W wyjątkowych przypadkach możemy związać się B2B lub umową zlecenie.

A jednak wybudowali
Klient

To chyba jakiś trol to wysmarował bo budowa skończona a cześć jej nawet przed terminem

Edyta
@A jednak wybudowali

To dobrze że skończyli na czas, jesteś może pracownikiem który przy tym pracował? Czy po prostu się orientujesz o stanie budów

Jak oni budują?
Klient

Nie mam pojęcia jak oni budują, gdy dochodzi do takich sytuacji; (usunięte przez administratora)

Pracownik 4567

Ja123
@Pracownik 4567

A w której firmie te akcje dla pracowników? Bo chyba nie w MEREM. Tam jest wyzysk

Ja123

Dokładnie

Xxx
@Pracownik 4567

Kondycja finansowa dobra Cha cha cha puki jest co jeszcze sprzedać. Akcje i konkursy dla pracowników tylko umysłowych ŻENADA!!!!

Co jaki czas w Mota-Engil Central Europe można ubiegać się o podwyżkę?

Krzysztof

Firma aspiruje do tytułu firmy przyjaznej pracownikom, ale niestety taka nie jest. Za marne pieniądze ogromne wymagania. Najlepiej, żeby pracować od rana do nocy i podejmować nowe wyzwania, którymi za chleb raczej się nie zapłaci. Podwyżek nie ma, bo od zawsze firma jest niby w złej sytuacji finansowej. Nie polecam nikomu.

Zostaw merytoryczną opinię o Mota-Engil Central Europe - Kraków

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Mota-Engil Central Europe?

Zobacz opinie na temat firmy Mota-Engil Central Europe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mota-Engil Central Europe?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 5, z czego 1 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie Mota-Engil Central Europe?

Liczba opinii klientów firmy Mota-Engil Central Europe, to 1, z czego 0 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a, 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mota-Engil Central Europe?

Kandydaci do pracy w Mota-Engil Central Europe napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mota-Engil Central Europe
Przejdź do nowych opinii