Mota-Engil Central Europe

2.1 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Mota-Engil Central Europe

Aktualność
Mota-Engil jako globalna firma oferuje możliwość pracy w wielu lokalizacjach na świecie. W Polsce są to dwa główne biura: w Warszawie i Krakowie oraz liczne budowy infrastrukturalne, kubaturowe i elektrotechniczne.

Uwzględniając specyfikę branży budowlanej, ważne jest dla nas stałe doskonalenie standardów bezpieczeństwa i higieny pracy. Prowadzimy liczne programy edukacyjne, kampanie świadomości, konkursy, warsztaty, szkolenia dla pracowników i podwykonawców. Jesteśmy jednym z największych Generalnych Wykonawców w Polsce, co daje naszym pracownikom możliwość zdobywania doświadczenia, realizując ważne i skomplikowane projekty. Jednocześnie dbamy o społeczności lokalne w miejscach, gdzie pracujemy, wspierając np. szpital, hospicjum czy lokalną szkołę, a nasi pracownicy mają możliwość włączenia się w takie wydarzenia.

Zachęcamy do zapoznania się z profilem naszej firmy, gdzie znajdziecie Państwo informacje o oferowanych benefitach czy prowadzonych przez nas rekrutacjach.

Zapraszamy!
Pracownik 4567

Moim zdaniem firma jest w porządku. Pracuje w biurze, mam elastyczne godziny pracy, dobre relacje z menedżerem. Ostatnio dzieje się dużo więcej- akcje dla pracowników, konkursy, a sama firma jest w dobrej sytuacji finansowej. Więc oceniam na plus :)

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 4 dni.

Co jaki czas w Mota-Engil Central Europe można ubiegać się o podwyżkę?

Czy firma Mota-Engil Central Europe w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Dag
@Pytanie

Ta firma tylko na rozmowie finansuje szkolenia w praktyce o tym nie słyszałem.

@Pytanie

Dzień dobry! W Mota-Engil Central Europe dbamy o rozwój pracowników na różnych etapach ścieżki zawodowej, również poprzez organizację szkoleń. Pracownik może zgłosić swoją chęć uczestnictwa w szkoleniu z kompetencji zawodowych lub miękkich. Po ustaleniu planu rozwojowego, firma finansuje w całości koszty szkoleń związane z rozwojem pracowników w kontekście danego stanowiska i zakresu obowiązków. Dodatkowo, organizujemy dla pracowników wiele dodatkowych szkoleń z zakresu bezpieczeństwa, czy bezpłatne zajęcia językowe. Oferujemy także możliwość finansowania lub współfinansowania studiów podyplomowych.

FLB
@Mota-Engil Central Europe

Czuję się trochę sprowokowany tym punktem widzenia, jak mniemam HR lub HR Development:) Opiszę sytuację z przed kilku lat. Pracowałem na kontraktach na stanowisku nieinżynierskim, a nie ma ich zbyt wiele:). 5 lat pracy 2 szkolenia. Na stanowiskach inżynierskich jest trochę lepiej szkolenia były średnio co 1,5 roku. Norma, Excel, MS Project, CAD. Kursy angielskiego na kontraktach, to tak 50% szans, że w danym roku otworzą w miejscu w którym pracujesz Na kubaturach praktycznie na to bez szans, a na pozostałych kontraktach muszą się złożyć sprzyjające okoliczności. Skoro już piszę, to może jeszcze coś. Marna kasa za delegacje, tzn. nie ma dodatkowej kasy i klika lat temu obowiązywał dodatek do zakwaterowania 900 brutto, tj 630 netto. Spoko jak ktoś ma studenckie przyzwyczajenia:) Jak wyślą Cię 400 km od domu, to zmienią Ci miejsce pracy na umowie i delegacja nie przysługuje. Lipa z nadgodzinami tzn, zwykle jest to ryczałt. Mówią ci tak: chcesz podwyżkę OK, ale zrobimy np. tak 5000 podstawa i 1000 dodatku za nadgodziny. I tak skonstruowana umowa, daje nielimitowany czas pracy. Serio! Czy to zgodne z prawem? Ryczałt za nadgodziny może być przyznany tylko jeśli pracodawca nie jest w stanie kontrolować twoich godzin, a przecież na kontraktach jest elektroniczna ewidencja czasu pracy:) Więc tutaj standard pracy jak w portugalskiej kolonii. Już dawno nie powinno być na to przyzwolenia. No wreszcie i premie za zrealizowane kontrakty. Teoretycznie są w jakimś regulaminie, czasami ktoś nawet dostanie. Ja przerobiłem około 10 projektów (oczywiście nie od A do Z) w tym część kwalifikująca się do premii. Jakoś zawsze tak się układało, że premii nie dostałem nigdy. Z drugiej strony fajni ludzie na projektach, menadżerowie też zwykle OK, ogólnie fajna przygoda jak się jest młodym, ale po co tam zostawać dłużej?

Były Nowy wpis
@Mota-Engil Central Europe

Szanowny HR Piękne słowa, ale z rzeczywistością to się Łukasz człowieku okrutnie Może w Krakowie dyrektor wydaje zgodę na szkolenie bo na kontraktach, wmb czy kopalni to pieniędzy na szkolenia nikt nie widział Każą samemu sobie zapłacić

Laborant Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 36 dni.

Trochę się późno obudziłem ale czy Tadeusz ma dalej poważanie u Fernandeza ?

Pracownik 4567

Krzysztof
@Pracownik 4567

Co za bzdety o tej samej firmie mówimy? No chyba że kto przyjdzie do pracy za więcej nieplatnych nadgodzin.

Ja123
@Pracownik 4567

A w której firmie te akcje dla pracowników? Bo chyba nie w MEREM. Tam jest wyzysk

Ja123 Nowy wpis
@Krzysztof

Dokładnie

Krzysztof

Firma aspiruje do tytułu firmy przyjaznej pracownikom, ale niestety taka nie jest. Za marne pieniądze ogromne wymagania. Najlepiej, żeby pracować od rana do nocy i podejmować nowe wyzwania, którymi za chleb raczej się nie zapłaci. Podwyżek nie ma, bo od zawsze firma jest niby w złej sytuacji finansowej. Nie polecam nikomu.

Aktualność

Zapraszamy!

Jakie godziny pracy obowiązują w Mota Engil Polska S.A.?

xc
@Pytanie

Od wschodu do zachodu i wraz jest źle

Zgadnij kto
@Pytanie

Ba budowie od wschodu do zachodu za marne pieniądze. Trzeba uciekać

asdewew
@xc

pracujcie od wschodu do zachodu w efekcie szybciej z tego świata zejdziecie

BYŁY

TA PSEUDO FIRMA ZABRAŁA MI OSTATNIE ZDROWIE I ZNISZCZYŁA NERWY. MÓWIĘ TU O REGIONIE LUBARTÓW.

Student1

Orientuje się ktoś jakie warunki oferują studentom na praktykach? Jest możliwość późniejszego zatrudnienia?

Pro Bono
@Student1

Warunki wprost wymarzone. Darmowa siła robocza to główny kierunek rozwoju tej firmy.

Była praktykantka
@Student1

W październiku 2019 za praktyki zaproponowali mi 1800 zł na rękę/msc - zgodziłam się jedynie, dlatego aby nauczyć się czegoś i dorobić cokolwiek, jednak po miesiącu, gdy nadeszła wypłata, okazało się, że dostałam jedynie 1400zł, dla nich brutto-netto chyba nie ma znaczenia na rozmowie rekrutacyjnej :) . Poczułam się bardzo mocno oszukana. W styczniu "namawiali" mnie na pozostanie, ale po warunkach jakie zaproponowali i dodatkowo z powodu okropnej atmosfery w biurze na budowie nie zgodziłam się i w ogóle nie żałuję. Mimo, że chciałam się wiele nauczyć, starałam się towarzyszyć inżynierom, kierownikom, nie dało rady, bo mnie zbywali :) Pracy biurowej też miałam niewiele, kierownik robót tak bardzo był zadufany w sobie i uważał, że wszystko zrobi najlepiej, więc nie chciał mi nawet dać w-z do sprawdzania czy innych podstawowych zadań, które nie są jakieś mocno skomplikowane z powodu braku zaufania (?), do którego nie miał kompletnie powodu, bo nawet nie miałam kiedy się jakkolwiek wykazać pozytywnie czy negatywnie :) . Nie dawali komputera ani telefonu. Tania siła robocza. Żenada do kwadratu. Dla porównania - pół roku później dostałam się na praktyki do normalniejszej firmy budowlanej - dostałam 3k na rękę i wiele się nauczyłam.

Była praktykantka
@Student1

Dodam jeszcze, że pracowałam 36h w tygodniu - jeden dzień miałam wolny z powodu uczelni, a w pozostałe dni po 9h. Zaproponowano mi umowę absolwencką - tu nie obowiązuje dla studenta brutto=netto.

Klient
@Była praktykantka

Przy której budowie Pani pracowała? Gdyż też zamierzam się wypowiedzieć negatywnie co do praktyk jakie stosuje ta firma

inż
@Była praktykantka

Brawo...punktować ich...no mercy!

Jeba
@inż

Kultora sama w sobie : ) hahaha

Monika
Kandydat

Witam! Cytuję, "do Działu Technicznego poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko Asystenta Projektanta Drogowego, która wesprze działania zespołu". Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat warunków w firmie na tym stanowisku? Z góry dziękuję! :)

Kwaku

Pracuje jako inżynier budowy w Krakowie i jestem mega zadowolony! Praca 7-17, 3500 netto, służbowy telefon i komputer, pyszna kawa! Niedługo awans na kierownika robót i pewnie pensja ostro w górę! Do roboty się weźcie, tylko narzekacie a praca w ME jest super!

@Kwaku

Żebyś się nie zdziwił z tą podwyżką:)

@:)

Będzie 5000 netto :)

Sm
@Kwaku

Tyle to pracownik fizyczny ma w budimexie. Wiszą reklamy na budowie wiec nie zmyślam.

@Sm

Pracownik fizyczny musi zap... ciężko pracować po 12h, czy to deszcz czy słońce. Po 25 latach pracy jest już wrakiem.

Haha
@Kwaku

Pracuje ile musi, ale skonczy i ma wieczór dla siebie a ty pewnie siedzisz do nocy i meile i tabelki stukasz na kompie:)

@Haha

Mam zasadę, że po 17 nie pracuję, więc max 10 h dziennie

Inzynierek
@Kwaku

Czyli masz na godzine ok 16,6 zl... faktycznie, szałowa stawka...

Jk
@Kwaku

Kwaku prosze o kontakt do pana szukam pracy jako operator spycharki

slaythetroll
@Kwaku

podwyżkę dostaniesz jak orżniesz podwykonawcę

B@T3K
@Kwaku

Kwaku jesteś zwykłym burakiem z tego co czytam tutaj to nie masz szacunku do ludzi którzy pracują fizycznie, wstyd wiocha taki wykształciuch a nie wie co to szacunek do drugiego człowieka.Wiedz jedno karma wraca i to ty kiedyś będziesz potraktowany jak śmieć/przedmiot nic nie znaczący.Życzę ci wszystkiego naj ............... buraku ze słomą co wystaje ci z butów pozdrawiam wszystkich ludzi pracy tylko nie tego buraka Kwaka, nawet nick ma buracki

K33
@B@T3K

Zgadza się, szacunek powinien być na pierwszym miejscu.

Jarek
Klient
@Kwaku

To chyba marny z Ciebie inzynier jak godzisz sie na taka pensje zenada

Stary pracownik
@Kwaku

Mlody inżynierze, obiecać w tej firmie nic nie kosztuje. Powodzenia

obiektywny

Pracowałem w MECE przez blisko 8 lat. Firma, w której można bardzo dużo się nauczyć ale generalnie nie dbająca o pracownika i kadrę. W firmie na budowach pracują naprawdę dobrzy ludzie, z dużym bagażem doświadczeń ale niestety firma wykorzystuje ich do cna. Obiecuje podwyżki, pomoc w postaci inżynierów i zazwyczaj kończy się na obietnicach... Chcesz pracować w KRAkowie to proponują KRAśnik :) Delegacji brak, nadgodziny dostajesz ryczałt który nijak ma się do przepracowanych godzin. O premiach nie wspomnę, dostałem raz i to w części... Praca na budowach zazwyczaj mocno powyżej 10 godzin - jak są odbiory to trzeba posiedzieć i dwa razy tyle... Generalnie mam miłe wspomnienia z pracy, ale głównie dlatego że spotkałem bardzo dobrych ludzi... Po 2 latach pracy w innej Firmie mogę stwierdzić, że nie warto się tak poświęcać i jak trafi się Wam lepsza oferta to korzystajcie - mi się udało - mniej nerwów, bliżej domu i lepsze pieniądze.

Inżynier
@obiektywny

Nie jest źle! Kierownik robót ma ok. 5500 zł netto. Co prawda raczej 10-11h dziennie pracujemy, oraz dwie soboty w miesiącu, ale mogło być gorzej.

drut5
@Inżynier

za taką kasę ,dzięki właśnie mi tą kwotą wykreśliłeś firmę.Bo mam w innej 4000 za pracę na miejscu i 8h bez sobót

Beata
@drut5

Myślę, że zawsze możesz spróbować negocjować wypłatę na rozmowie o pracę. Może nie ma sensu rezygnować po przeczytaniu jednego komentarza i warto dowiedzieć się samemu, jak jest w Mota. A co jeszcze jest dla Ciebie ważne przy wyborze pracy, oprócz pensji? Mam na myśli np. atmosferę, system, benefity itd.

Kierownik konkurencji
@Inżynier

No to tak jak u mnie. Trochę mało pieniążków, np. ukraiński godzinowiec nie chce robić za mniej niż 16/h czyli to daje ok. 4 500 zł. Na miesiąc Ps nie mam nic do Ukraińcow.

były pracownik
@obiektywny

potwierdzam wpis w 100%, pracowałem tam 6 lat. Ludzi poznałem świetnych i bardzo bardzo duzo się nauczyłem, atmosfera świetna. Ale pensja żałosna, godziny pracy długie, delegacja, podwyżka włąsciwie tylko w momencie złozenia wypowiedzenia, Premia przez 6 lat jedna i to czesciowa. Generalnie jak ktoś wywalczy sobie dużą pensję na "dzień dobry" (co oczywiście jest mozliwe) to polecam pracę.

rino
@Beata

4500 na rękę w nowej firmie bez negocjacji no ale powodzenia w negocjowaniu z mota

oom
@Inżynier

Nieźle jak na Mote. w mniejszej firmie to standard. Bez sobót i bez nadgodzin. No ale znam takich co lubią w pracy siedzieć i piąć się po szczeblach kariery.

Ejot
@Inżynier

Tyle dostaje majster w duzych firmach, m.in. te cos ie zaczynaja na S...

Beata
@były pracownik

Czy niska pensja była powodem, dla którego odszedłeś z Mota Engil? Sześć lat to spory staż pracy. Wspominasz o premiach. A od czego te premie były zależne?

były pracownik
@obiektywny

ja pracowałem 6 lat i mam dokładnie takie samo zdanie jak ty, jak czytałem ten wpis to się zastanawiałęm cy sam go nie napisałem

Ostrzegam z Łomży S61

Popłoch na budowie w Łomży. (usunięte przez administratora) Szykuje się powtórka z Astaldi. Pan Portugalczyk Ernesto uważa, że to normalne, że jak Mota nie ma pieniędzy to z czego ma zapłacić?

Jak szefostwo w Mota Engil Polska S.A.? Spoko traktują ludzi?

@Pytanie

Proponuje spytać byłych i obecnych pracowników S3 Lubin lub Obwodnicy Niemodlina

Były pracownik S3
@Pracownik

Większość tych osób zmądrzała i uciekła gdzie pieprz rośnie !!!

Marcin

@klient a zaobserwowałeś to właśnie z perspektywy klienta?

klient

brak szacunku dla pracowników

Paweł

Dlaczego ludzie odchodzą ?

Byly Pracownik
@Paweł

Firma od kilku lat nie daje ludziom w biurze podwyżek płacowych jedynie podwyżki obowiazków, ludzie ze znajomościami odchodzą do firm, które doceniają pracownika

Erwin Ryś

Witajcie, Czy to prawda że Mota zwalnia ludzi na kontraktach i prawdopodobnie została/zostaje sprzedana?

Znajomy
@Erwin Ryś

Ludzie sami odchodzą, a nikt polskiej moty nie sprzedaje

karol
@Znajomy

Ci się zwalniają sami co pracują w firmie od lat i mają umowę na stałe na głodowych pensjach. Ci, którzy przyszli trochę później do moty i udało im się lepiej wynegocjować warunki mają jeszcze umowy na czas określony. Oni są zwalniani w pierwszej kolejności.

Anonim
@Erwin Ryś

Wszystko możliwe po tym co robią z ludźmi coraz gorzej!

oom
@Erwin Ryś

Prawda że masowo zwalniają bo nie mają roboty.

Darek
@Erwin Ryś

Oj coś w tym jest zostałem zwolniony trochę żal że mnie tak potraktowali

@Darek

a jak wygląda praca w dziale Ksiegowosci/Finansow?

Były
@oom

Robota jest tylko dyrektorzy mają swoje interesy lepiej zatrudnić podwykonawcę bo wiadomo a nie szanuję się swoich tylko się zwalnia i budowy przynoszą straty taka mota

Siewie
@Erwin Ryś

Zwalnia dlatego ponieważ chcą sprzedać dla Chińczyków udziały a , że łatwiej jest sprzedać firmę przy małym stanie osobowym to robią co robią

Kasia
@Siewie

Czy zwolnienia dotycza także dzialu Finansowego/Ksiegowosci?

Cynamonowa
@Kasia

Chciałabym się zapytać jak wygląda sytuacja w dziale finansowym? Konkretnie działy sprawozdawczości / podatków. Jaka pensja jest na stanowiskach specjalisty / starszego specjalisty? Jakie benefity oferuje firma? Będę bardzo wdzięczna Z góry dziękuję.

Rekin
Kandydat

Witam, widziałem że Mota poszukuje koordynatora ds. Kosztorysowania, ktoś może się coś wypowiedzieć na ten temat?

Kitkat

Masowo zwalniają ludzi, tłumacząc się sytuacją związaną z pandemią i brakiem pracy. Tak na prawdę roboty jest dużo, a wirus to tylko przykrywka. Dobrze, że w porę zacząłem szukać pracy i sam złożyłem wypowiedzenie.

karol
@Kitkat

Z daleka od tej firmy. Roboty jest tyle, że ciężko przerobić. Szkoda marnować czasu na pracę w firmie, która jest źle zarządzana.

@Kitkat

czy pracowników biurowych tez dotyczą zwolnienia?

@Kamila

Tak, w biurze bardzo dużo osób pozwalniali w ostatnim czasie

Naprawde? Z których dzialow? Strasznie szkoda

@Kamila

Z zakupów, z technicznego, kosztorysanci drogowi i jeszcze kilka innych

@Kitkat

A dzial finansów, ksiegowosci HR?

@Kamila

Ciężko powiedzieć, te działy są piętro wyżej więc nie bardzo się orientuję kto tam pracuje

Zostaw merytoryczną opinię o Mota-Engil Central Europe - Kraków

Mota-Engil Central Europe