Mota Engil Central Europe

Opinie o Mota Engil Central Europe

Aktualność
Mota-Engil jako globalna firma oferuje możliwość pracy w wielu lokalizacjach na świecie. W Polsce są to dwa główne biura: w Warszawie i Krakowie oraz liczne budowy infrastrukturalne, kubaturowe i elektrotechniczne.
Uwzględniając specyfikę branży budowlanej, ważne jest dla nas stałe doskonalenie standardów bezpieczeństwa i higieny pracy. Prowadzimy liczne programy edukacyjne, kampanie świadomości, konkursy, warsztaty, szkolenia dla pracowników i podwykonawców. Jesteśmy jednym z największych Generalnych Wykonawców w Polsce, co daje naszym pracownikom możliwość zdobywania doświadczenia, realizując ważne i skomplikowane projekty. Jednocześnie dbamy o społeczności lokalne w miejscach, gdzie pracujemy, wspierając np. szpital, hospicjum czy lokalną szkołę, a nasi pracownicy mają możliwość włączenia się w takie wydarzenia.
Zachęcamy do zapoznania się z profilem naszej firmy, gdzie znajdziecie Państwo informacje o oferowanych benefitach czy prowadzonych przez nas rekrutacjach.
Zapraszamy!
Józek

A tak niedużo brakuje żeby było dobrze. Firma jak najbardziej ok tylko potrzebne są chęci do pracy!

Czy nowo zatrudnione osoby w Mota Engil Central Europe otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Jakie godziny pracy obowiązują w Mota Engil Central Europe?

Nowy wpis

Dzień dobry, to zależy od kontraktu, stanowiska. Jeśli chodzi o centralę w Krakowie- zaczynamy pracę między 7 a 9. Pozdrawiamy

Co wchodzi w socjal Mota Engil Central Europe?

Nowy wpis

Dzień dobry, W Mota-Engil Central Europe funkcjonuje Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, benefity: kartę Multisport, pakiet medyczny Luxmed, dodatkowe ubezpieczenie PZU. Istnieje możliwość wzięcia udziału w kursie języka angielskiego (różne poziomy). Organizujemy także akcje związane ze Świętami Bożego Narodzenia, Dniem Dziecka ect.

Czy pracownicy w Mota Engil Central Europe dogadują się między sobą?

„Tak”, szczególnie na kontrakcie obwodnicy Niemodlina

Maja

Czy wiadomo jak pracuje się w Finansach / Ksiegowowsci?

@Maja

Oczywiście ze wiadomo, mnóstwo telefonów i maili „kiedy zapłacicie?” „Kiedy przelew?”. Odpowiedzi już wedlug własnej wyobraźni (jeżeli chodzi o pensje to napewno bardzo ale to bardzo niskie)

Maja
@Tomek

A jak atmosfera w samym dziale?

Były

Rak dogadają się i dlatego mają kosę z centralą

James007
@Maja

Z doświadczenia nie polecam. Szczególnie radzę omijać panią dyrektor. Wprowadza mnóstwo zamieszania a na końcu zrzuca na innych i wyciąga konsekwencje. Atmosfera porównując z innymi firmami to poziom rowu mariańskiego czyli nawet nie (usunięte przez administratora) Dzisiaj można przebierać w ogłoszeniach o pracę, przy tym nie warto się zatrzymywać :)

Danuta
@James007

Aż tak? Ja właśnie zastanawiałam się nad aplikacją na stanowisko Młodszego Prawnika, bo całkiem nieźle wygląda ich ogłoszenie o pracę (jedyny i w sumie duży mankament to brak zupełnie informacji i wysokości wynagrodzenia). Ktoś miał doświadczenie z działem prawnym? Czy to dobra praca na start po studiach/podczas koncówki studiów? No i najważniejsza kwestia - czy mógłby podać ktoś widełki płacowe (chociaż orientacyjnie) na tym stanowisku (Kraków)?

@James007

a o która dyrektor chodzi?

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w Mota Engil Central Europe się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.

Aktualność
Zapraszamy!
Skalniak

Praca jak praca Tylko zaczęli zwalniać na potęgę, nas też zwolnili, i dalej mają zwalniać Wszystko wyprzedają kupcy nawet u nas byli Wygląda to kiepsko, a pracowało się dobrze

Skąd tak wiele negatywnych opinii o firmie? Dlaczego odradzacie niektóre kontrakty? Czy najlepsza jest atmosfera w biurze w Krakowie?

Józek

Gutek

Zastanawiam się dlaczego niektórzy tak narzekają ale dalej pracują w firmie?

Grzesiek

@oom czemu koniec zalet ? Nie ma już niczego pozytywnego w firmie ?

oom
@Grzesiek

Z roku na rok coraz gorzej. Ci co pracowali w tej firmie 10 lat temu coś o tym wiedzą. Coraz dłuższe godziny pracy choć zawsze były dłuższe niż u konkurencji. Coraz więcej obowiązków. Coraz mniej przywilejów. Premia zależy od wyniku kontraktu, na który często nie masz wpływu. Zasady przyznawania premii niby są opisane ale nie są jasne. Ciągłe delegacje bez zwrotu kosztów. Mieszkania nie wyjmują. Dostaniesz dodatek do mieszkania 580 zł netto i tyle. Zmieniają warunki umowy żeby nie płacić delegacji. Samochód służbowy dostają ci ci dojeżdżają z domu do biura i z powrotem a na budowach brakuje samochodów dla kardy. Na tle innych firm słabiutko. Z tym, że się dużo nauczysz jak tu ktoś napisał też bym polemizował. Nauczysz się procedur, które w innej firmie nie są do niczego przydatne i nie mają nic wspólnego z budownictwem. Świetna jest jedynie kadra niestety marnuje się w tej firmie. Firma nie szanuje ludzi. Taka jej polityka. Potrzebuje ponumerowanych wyrobników bez życia prywatnego nie ludzi. C(usunięte przez administratora)Dlatego takie rotacje i tyle ogłoszeń.

Kamia
@oom

Dziękujemy za szczegolowa odpowiedz. A wiadomo jaka jest atmosfera w ksiegowosci na Opolskiej?

budowlaniec
@Grzesiek

Pracowałem kiedyś w tej firmie. I to ładnych parę lat. Jako członek kadry inżynierskiej. Potwierdzam to co piszą inni. Ludzie, jako tacy, sa w tej firmie naprawdę w porządku, mogłem się duzo nauczyć. Oczywiście to moja subiektywna ocena i odnosi sie ona zarówno do kadry inżynierskiej jak i samych pracowników fizycznych. 'Kwiatki' się zdarzaja jak wszędzie. Jednak w moim odczuciu właśnie to jest wykorzystywane przez chociażby kadrę zarządzającą - czytaj tych "najwyżej' min dyrektora oddziału w Lubartowie, ktory z jednej strony karze mysleć pracownikowi że jesteś członkiem wielkiej rodziny, a z drugiej strony wyciągając z człowieka ile sie da [ mówie tu o min czasie pracy] sam nie potrafi podejmować często ważnych decyzji. To jednak jest bolączka wielu kluczowych 'kołchoźników' na rynku budowlanym jak np budi mex czy skan ska. Wiem co mówie bo wielu znajomych tam pracowało i potwierdza. Ja na szczęście - jak i oni, w porę się z tego wyleczyłem. Nie powiem że to generalnie zła firma - co to to nie. Na pewno w mojej ocenie lepsza niz te wyżej. Jednak tylko na taki czas w życiu, żeby sie czegoś nauczyć, a potem wyskoczyć i działać na własną rękę bądź dla lokalnego pracodawcy. Bo na życie osobiste to tam na prawde mało czasu zostaje. Pozdrawiam całą kadrę inżyniersko-pracowniczą i życzę powodzenia!

Czy ktoś z Was dysponuje najnowszymi informacjami o Mota Engil Central Europe? Dawno nikt z Was się nie udzielał w tym wątku.

karol

Wspomniana firma, w której normalnie pracuje się po 11 i więcej godzin oraz w każdą sobotę obecnie masowo wysyła ludzi na urlopy. Stali się pro ludzcy czy nie mają roboty?

Specjalista ds. badań

Odbyłam rozmowę kwalifikacyjna na stanowisko specjalisty ds. badań. Pierwsze moje wrażenie osoby rekrutującej pozostawiała bardzo dużo do życzenia. O umówionej godzinie spotkałem sie z zastępca dyrektora - tak sie przedstawił( T-shirt, buty sportowe i kanapka na biurku). Rozmawiał ze mna patrząc co chwile w telefon. Oferował umowę o prace tylko na czas budowy w danym miejscu. Po zakończeniu danej budowy możliwość dalszej współpracy w innym rejonie kraju lub wypowiedzenie. 3800 brutto , nadgodziny wliczone w tą kwotę bez żadnych premii. W sezonie letnim praca nawet do 12 godzin na polecenie przełożonego. Mało atrakcyjne warunki.

wat
@Specjalista ds. badań

Norma to 11 godzin ale i po 16 godzin popracujesz.

Jak się pracuje z ludźmi z Mota Engil Central Europe?

oom

Ludzie spoko i na tym chyba koniec zalet.

Helena

Na stronie internetowej Mota Engil Central Europe znajduje się wiele ofert pracy w oddziale w Krakowie. Obecnie prowadzona jest rekrutacja na stanowiska: Asystent projektanta/Projektant (branża drogowa) Młodszy geolog Starszy Specjalista ds. IT – (Administrator Sieci) Specjalista ds. Rozliczeń IT Starszy Specjalista ds. Kosztorysowania (branża kolejowa) Kierownik Robót Elektrycznych (branża kubaturowa) Koordynator Zespołu Technicznego (branża kubaturowa) Inżynier Budowy (branża kubaturowa) Kierownik Robót (branża kubaturowa) Kierownik budowy (branża kubaturowa) Dyrektor Kontraktu (branża kubaturowa) Starszy Specjalista ds. Kosztorysowania Specjalista ds. sprzedaży - płatny staż Praktyki w dep. BHP i OŚ Specjalista ds. planowania i kontroli kosztów Laborant Wszystkie szczegóły znajdziecie pod adresem: https://mota-engil-ce.eu/oferty-pracy.php Ktoś z Was będzie próbował swoich sił? Jeśli odbędziecie rozmowę kwalifikacyjną, napiszcie nam później o jej przebiegu. Każda informacja z pierwszej ręki jest cenna dla zainteresowanych pracą osób.

Pp
@Helena

W Mocie jest tak duża rotacja dlatego tez tyle ogłoszeń :)????????

Helena

Regulamin forum zabrania podawania inicjałów osób zatrudnionych w firmie oraz innych informacji, dzięki którym można zidentyfikować konkretnego pracownika. Zakaz ten jest związany z ochroną tożsamości. Komentarze, które go łamią mogą zostać usunięte. W przypadku wątpliwości, pozostawiam link do zasad serwisu: https://www.gowork.pl/regulamin

BOB... Podwykonawca
@Helena

To nie są inicjały tylko skróty pełnionych na budowie funkcji matołku: PM - Project Manager, KR - Kierownik robót, IB - inżynier budowy

zniesmaczonyyyyyy

Mota-Engil Central Europe poszukuje własnie stazysty w krakowie na rok czasu gratuluje firmie szukania murzynów i pracowników "pro bono" albo za miske ryżu --doradzam idąc tropem tego ogłoszenia na stazyste zeby firma zastąpiła wszystkich pracowników stazystami właczajac w to menadzerów i zarząd firmy bedzie naprawde tanio a moze nawet bardzooo taniioooo !!!!!! Polacy nigdy nie bedą sie szanowac nawzajem i nigdy polak polakowi nie da zarobic dlatego firmy zagraniczne przenoszą firmy do polski bo wiedza ze koszty pracowników zawsze bedę połowe nizsze niz w europieee,polacy zawsze sprzedadzą wszystko i wszystkich nawet samych siebie za miskę ryzu dlatego 20 milionów polaków jest za granicą i ciągle wyjezdzaaaaa !!!!!!!!!W krakowie ponizanie pracowników jest chlebem powszechnym taka tutaj jest nacja !!!!

Dzinks

Współpracowałem z nimi w od czerwca do wrześnie 2013 r.-w tym czasie wybudowałem dla nich dwa mosty. (usunięte przez administratora)

@Dzinks

Sam budowałeś?

Jeśli chodzi o Dzial Ksiegowosci, swietne miejsce, żeby od razu zajść w ciaze i siedzieć na l4. księgowanie po 700-900 faktur miesięcznie, trudno mieć czas na rozwój.

Wspólpraca bardzo słaba. Zespół zupełnie nie zgrany, kombinatorstow i krętactwo.

Zostaw merytoryczną opinię o Mota Engil Central Europe - Kraków

• Jak się pracuje w Mota Engil Central Europe?

Zobacz opinie na temat firmy Mota Engil Central Europe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Mota Engil Central Europe