Opinie o Micros sp.j. W. Kędra i J. Lic w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Micros sp.j. W. Kędra i J. Lic. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Micros sp.j. W. Kędra i J. Lic o rekrutacji.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Micros sp.j. W. Kędra i J. Lic w Kraków

trzeźwo_myślący

Ze smutkiem muszę przyznać, że negatywne opinie na temat tej firmy są prawdziwe. (usunięte przez administratora)Zatrważająca niekompetencja pracowników magazynu, szczególnie kierownictwa, które nie jest w stanie utrzymać elementarnego porządku oraz choćby podstaw organizacji pracy. (usunięte przez administratora) Generalnie OzN są tam maszynkami do krojenia dopłat z pfron. Zarobki w stosunku do ilości obowiązków, żenująco niskie. Zdecydowanie nie polecam współpracy z tym pracodawcą. OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM !!!

widełki

Widełki to najniższa krajowa.

Ile można zarobić na stanowisku brak w firmie Micros sp.j. W. Kędra i J. Lic w miejscowości Kraków?

@HR

Te szkolenia branżowe są zewnętrzne? Każdy może z nich korzystać, czy tylko jakaś określona pula pracowników? A co do pozostałych szkoleń są to szkolenia też outsorcingowe czy może macie jakąś platformę e-learningowa?

Czy pracodawca Micros sp.j. W. Kędra i J. Lic motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

KrisKros

Jak najbardziej , dostałem na koniec roku talon na malucha Fiat 126P koloru wściekły blue

Maryla Nowy wpis

Większość ofert jest z ubiegłego roku, będą jeszcze jakieś rekrutacje do firmy? Bardzo bym chciała spróbować jako asystent ds. handlowych, więc czekam na nowe ogłoszenie. Może ktoś też uszczegółowić czy stawki poszły w górę od ubieglego roku? Wówczas były komentarze o najniższej krajowej.

trzeźwo_myślący

Zainteresowany Nowy wpis
@trzeźwo_myślący

Jaki sposób wynagradzania ci obiecał i nie dotrzymał słowa? Chodzi i wysokość wypłaty czy podstawy i premii? Tu głównie pracują ludzie z orzeczeniem o niepełnosprawności bo wspomniałeś o dopłatach z PFRON-u. Bez grupy też można się dostać?

@trzeźwo_myślący

Skoro uważasz, że zarobki w stosunku do ilości obowiązków są żenująco niskie, to może podasz widełki? I może wymienisz zadania, które musi tam wykonywać pracownik? Wtedy wiedziałbym i zdecydował, czy złożę to swoje CV :))

widełki Nowy wpis

Widełki to najniższa krajowa.

HR

Każdy pracownik jest uprawniony do otrzymania oprócz wynagrodzenia zasadniczego, premii uznaniowej zależnej od efektów jego pracy. Poza tym pracodawca dofinansowuje wypoczynek indywidualny i obozy/kolonie dla dzieci pracowników, zapewnia prywatną opiekę medyczną, benefity dla dzieci pracowników (m.in. paczki ze słodyczami na dzień dziecka i mikołajki), kartę Multisport i bilety do kina. Osobom posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności oferujemy rehabilitację finansowaną przez ZFRON oraz dofinansowanie do: - zakupu leków oraz sprzętu rehabilitacyjnego (np. okulary, protezy, aparaty słuchowe), - OC lub dojazdów do pracy, - turnusów rehabilitacyjnych, - studiów, szkoleń, kursów (np. językowych, zawodowych).

abc

Tak, motywuje. Strasząc zwolnieniem oraz wytykając rzekome niedopatrzenia w pracy.

Obecny pracownik.
@HR

Premia jaka premia ? to jakiś żart. Trzeba było się dziś pofatygować do pracowników z magazynu i zapytać jak tam premia, dzisiejsza premia to skandal i (usunięte przez administratora)osób niepełnosprawnych.

abc

Zależy na jakim stanowisku. Ale w większości przypadków najniższa krajową.

@abc

Niewiele. A co z możliwością rozwoju? Finansują szkolenia jak ktoś zawnioskuje? Ostatnio ktoś był na kursie branżowym sponsorowanym przez firmę?

HR

Wysokość wynagrodzenia, a także premie będące jego składnikiem ustalane są bezpośrednio z pracodawcą. Wynagrodzenie zależne jest od zakresu obowiązków pracownika oraz efektów jego pracy.

@Adam

Firma zapewnia pracownikom możliwość podnoszenia swojej wiedzy i kwalifikacji poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach. Pracownicy uczestniczą również w szkoleniach branżowych.

Iwona
@abc

Na jakim jesteś stanowisku/dziale ? Aplikuje na EKSPEDYTORA SPRZEDAŻY WYSYŁKOWEJ i pisza o wynagrodzeniu dostosowanym do wiedzy itd. Czy pamiętasz jak przebiegał proces rekrutacji oraz czy szkolenia które oferuje firma są bezproblemowo dostępne? Jaka panuje atmosfera pomiędzy pracownikami? Można liczyć na pomoc i wsparcie przełożonych?

@Iwona

Rekrutacja na stanowisko ekspedytora sprzedaży wysyłkowej właśnie została zakończona. Zapraszamy do wzięcia udziału w pozostałych rekrutacjach na inne stanowiska.

Dział marketingu

uprzejmie proszę o nieubliżanie zarówno pracownikom firmy, jak i pracodawcy. W internecie wbrew pozorom nie ma anonimowych wypowiedzi. Obowiązują podstawowe zasady kultury i szacunku wobec drugiego człowieka, w internecie i w życiu codziennym. Jeśli tych słów nie miałbyś odwagi powiedzieć Twojemu byłemu pracodawcy prosto w oczy, to szkoda czasu na pisanie złośliwych, ubliżających innym komentarzy.

KrisKros

Na stanowisku brak można zarobić masę pieniążków ,a w dodatku są także owocowe czwartki

Polecam prace w firmie Micros

Dział Marketingu

(usunięte przez administratora)Nie jest prawdą, że otrzymujemy "śmieszne premie", jak również nie jest prawdą, że otrzymujemy bilety do kina za brak L4. Bilety do kina otrzymywaliśmy kiedyś raz w roku, a teraz dwa razy w roku. Gratulujemy otrzymania podwyżki, ale nie upoważnia Cię to do znieważania innych osób.

xyz

Czy ja dobrze rozumiem zasady współżycia społecznego, które mówią, że jak komuś kogoś szkoda to go nie obraża i nie poniża? Tak mi się wydaje. A ty obrażasz i poniżasz wszystkich niezależnie od tego, że nic złego Ci nie zrobili. Sam sobie jesteś winny. Poza tym masz baaaardzo, ale to baaaardzo nieaktualne informacje na temat stanu technicznego firmy i całej reszty oraz osób zarządzających też. Daruj sobie i przestań interesować się czymś co cię już od kilku lat nie dotyczy.

@HR

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko osoba sprzątająca w firmie Micros sp.j. W. Kędra i J. Lic? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Producent ds. Promocji Antenowej
Telewizja Puls Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik ds. produktu (Air/Sea/Rail)
Loginex Sp. z o.o.
logo firmy Controlling Specialist
Wysoka
Trans.eu Group S.A,

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Micros sp.j. W. Kędra i J. Lic?

Zdecydowanie nie.

Koneser

Nie

Tak

Onyks

Zarabiają godziwie tylko niektórzy, reszta pracuje za najniższą krajową, benefity są fikcją a firma została w rozwoju w latach 90. Generalnie maszynka do robienia pieniędzy na niepełnosprawnych.

@Onyks

Przykro mi, że Pan/ Pani tak uważa. W firmie Micros jak w każdej innej istnieją pewne rozróżnienia w kwestiach wynagrodzeń pracowników. Wysokość wynagrodzenia, jak i kwestia dalszego rozwoju, a co za tym idzie premie oraz podwyżki wynagrodzenia ustalane są bezpośrednio z pracodawcą. Wynagrodzenie na poszczególnych stanowiskach uzależnione jest przede wszystkim od efektów pracy. Poza tym kwestie dofinansowań również określa obowiązujący regulamin. Firma zatrudnia osoby niepełnosprawne i zapewnia im wszystkie dodatkowe uprawnienia oraz dofinansowania, które im się należą i są zgodne z przepisami prawa. Za każdą opinię jesteśmy wdzięczni.

Oskar
@Onyks

Dobrze czyli w takim bądź razie nie płacą składek ani ZUS NA to wychodzi co Pan pisze

@Oskar

Wszystkie składki są odprowadzane zgodnie z przepisami.

Koneser
@HR

Niestety Onyks pisze prawdę tak jak pracownicy jednego z działu tej firmy zostali docenieni przy ostatniej wypłacie to poprostu skandal. sprzedaż towaru rekordowa a wyplata poniżej ludzkiej godności . Tak się docenia osoby niepełnosprawne które wykonały ciężką mrówczą robotę . Pozdrawiamy i dziękujemy wdzięczni i docenieni pracownicy .

Prawda
@Onyks

To prawda. "szefowie" traktują pracowików jak tanią siłę roboczą, a na rozmowie kwalifikacyjnej po prostu kłamią. Premia zależna od wyników pracy? Kpina. W tym miejscu ani człowiek nie zarobi, ani niczego się nie nauczy. Mentalność na zasadzie "podziękuj, że pracujesz, a nie wymagasz godnego wynagrodzenia". Poza tym w tak szczelnym kurniku bez możliwości otwarcia okien i wyczyszczonej wentylacji, można co najwyżej nabawić się choroby płuc.

s
@Koneser

Ludzie czemu po prostu nie zrezygnujecie z tej pracy, skoro otrzymujecie wypłatę, która jest poniżej ludzkiej godności??? Przecież rynek pracy czeka na takich wspaniałych pracowników jak Wy!!!

Alicja

Przecież on tu chyba nawet nie pracował, skoro ma etykietkę "kandydat" to jak miałby się zwolnić? ;p Ale widać, że wziął te wszystkie opinie tutaj mocno do siebie, ciekawe czy słusznie?

s

Ja z niczym nie mam problemu, "podziwiam" tylko ludzi, którzy narzekają i wydają takie opinie jak powyżej, ale nic z tym nie zrobią tylko tkwią w tym .......

@Alicja

Zapewne jest jednym z posłusznych głupków szefostwa, który w każdej innej firmie sobie nie poradzi. Jest tam trochę takich osób. To naprawdę specyficzna firma i dziwne zwyczaje, które tam panują.

Dominika
@s

Wiesz, też nie każdy ma taką możliwość, ale racja czasem ktoś tkwi z przyzwyczajenia. A tak z ciekawości gdzie teraz pracujesz? Ta sama branża?

M
@Prawda

Zgadzam się z twoja wypowiedzią.. Na rozmowie z szefostwem o jakakolwiek podwyżkę usłyszysz jakim jesteś słabym i niewydajnym pracownikiem i dowiesz się, ze szef musiał dołożyć z własnej kieszeni do Twojej pensji. Premia czasem potrafiła wynosić kilka złotych albo wcale, oczywiście by pracownik przypadkiem nie miał za dużo. Wiec premia to jedna wielka fikcja.

Alicja
@abc

dziwne tzn? to jak tu się odnajdujesz podczas pracy? w zasadzie to dalej tu jesteś i czy poważnie tak trudno tu o jakąkolwiek podwyżkę jak ktoś tu opisał?

HR

Oczywiście każdy ma prawo do opublikowania opinii i swojego zdania na temat atmosfery i warunków panujących w firmie. Pozwolę sobie jednak odnieść się do powyższej opinii, ponieważ w obecnych czasach nikt nikogo nie zmusza do pracy na siłę w tej czy innej firmie, a skoro pracowałeś w tej firmie dekadę, to znaczy, że jednak Twoja opinia nie do końca pokrywa się ze stanem faktycznym oraz atmosferą, jaka panuje w Micros sp. j. W. Kędra i J. Lic. Jeśli ktoś czuje się niekomfortowo w pracy (np. twierdzi, że jest poniżany, oskarżany, itp.) i niezbyt dobrze odnajduje się w środowisku, w którym pracuje, to zawsze można taki stosunek pracy w odpowiedni sposób rozwiązać. Skoro czekałeś na to 10 lat, to można by się zastanowić nad wiarygodnością dodanej przez Ciebie opinii. Jeśli chodzi o kwestie finansowe, to w firmie Micros jak w każdej innej istnieją pewne rozróżnienia w wynagrodzeniach pracowników. Zarówno wysokość wynagrodzenia, jak i kwestia dalszego rozwoju, a co za tym idzie premie oraz podwyżki wynagrodzenia, ustalane są bezpośrednio z pracodawcą. Pensje na poszczególnych stanowiskach uzależnione są przede wszystkim od efektów pracy. Natomiast w kwestii dofinansowań dotyczących zatrudniania osób niepełnosprawnych mogę powiedzieć, że są one otrzymywane zgodnie z posiadanym przez firmę statusem zakładu pracy chronionej. Dzięki takim dofinansowaniom z PFRON-u firma wspomaga pracowników niepełnosprawnych, oferując im dofinansowania na cele zawarte w zakładowym funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych, a jest tego sporo (rehabilitacja, sprzęt rehabilitacyjny, leki, dojazdy do pracy, turnusy rehabilitacyjne, kursy, zajęcia usprawniające itp.).

@HR

Ad.1 Wiarygodność mojej opinii potwierdza spora rotacja, jaką od pewnego czasu macie w Microsie. Oczywiście w każdej firmie jakaś ona zawsze jest ale jesli ludzie np w dziale kontroli jakości zawijają się od was po kilku miesiącach to to za dobrze chyba o polityce firmy nie świadczy oraz jej podejściu do pracowników ;) Ad.2 W kwestiach finansowych, zwyczajnie kłamiesz. Zresztą podobnie jak twoje szefostwo w trakcie rozmów kwalifikacyjnych więc to akurat nie jest nic nienormalnego w firmie Micros Sp.J. Miały być premie - premii nie było albo w ogóle albo jakieś śmieszne grosze - w sensie dosłownie, nie w przenośni. Ad.3 Czekałem taki a nie inny czas, ponieważ...dobrze się jest dobrze przygotować do pewnych rzeczy, żeby nie trafić z deszczu pod rynnę, jak to się powiada. Ad. 4 PEFRON i dofinansowania. Tak, one są. Ale na papierze i dla wybranych. Jasne jest dla picu grusza czy tam jakies pozyczki albo doplaty do paliwa chyba ktore dostaja wszyscy albo wiekszosc przynajmniej - w innym przypadku to by tam kamien na kamieniu nie pozostal. Ale co tym biedakom chocby z magazynu czy tam z tego kj macie do zaoferowania poza pensja głodową (czyt. najniższą krajową, wedle slow W.K. do której i tak doplaca z wlasnej kiesy - moze pracownicy powinni go zglosic do jakiejs nagrody za dobroczynnosc czy cos takiego)? Wez dziewczynko nie pograzaj sie już. Podsumowując. Powiedziec, że zarobki w firmie Micros Sp.J. są zwyczajnie głodowe to mało. Szefostwo zresztą podobnie jak i ty po prostu kłamią w tej kwestii jak i w wielu innych. Tobie idzie to dosyć nieudolnie, piszesz jakies okrągłe farmazony z których nic nie wynika. Atmosferą w pracy rachunków nikt nie zapłaci ale powszechne jest u was lizusostwo oraz zwyczajne kombinatorstwo oraz (usunięte przez administratora) Micros Sp.J. to taki typowy januszex, bazujacy na dopłatach z pefronu przy zatrudniaiu pracowników, ponieważ szefoswo jest zbyt ubogie intelektualnie, żeby ogranąć jakiś bardziej merytoryczny sposób doboru pracowników. Zresztą to było powiedziane wprost przez jednego z szefów podczas spotkania z działem handlowym kilka lat temu. A tak z ciekawości - naprawiliście już ten sypiący się tynk w wc i jadalni? Bo wiesz będzie bieda jak to komus na głowę spadnie a twój brodaty współlokator z pokoju znowu będzie zły ;)

@abc

Pracując tam już chwile, mogę stwierdzić że żeby firma rozwiązała współprace z kimś, to wręcz trzeba się dobrze postarać o to. Sam sobie ciśniesz, bo skoro firma ma ogromna kasę za twoja prace z pefronu, czyli "dopłacali im za ciebie i jeszcze ciebie z niej zwolnili", to tak przed samym sobą przemyśl, jakim byłeś pracownikiem. Żadnej rotacji w KJ nie ma i nie było. Kilka lat temu był ktoś kto odszedł z KJ, czyli w okresie w którym pracowałeś, (gdybyś pracował nie dawno, wiedziałbyś też że w HR i Administracji nie ma żadnego "Pana z broda"). Premie są, nie każdy je dostaje, dostają je najlepsi i ci którzy generują jakieś zyski dla firmy. Jeżeli przez 10 lat nie byłeś w stanie zrobić nic by dostać premie nawet w postaci 100zł, lub nawet tyle zajęła ci zmiana pracy (moim zdaniem wymuszona nie z twojej inicjatywy), to świadczy to o tym że byleś naprawdę słabym pracownikiem tej firmy. Ja tam swoja premie chętnie wydaje na swoje przyjemności. Analizując twój wpis tutaj, styl wypowiedzi, oraz poziom informacji na którym się zatrzymałeś o tej firmie, spokojnie jestem wstanie stwierdzić kim jesteś. Sporo czasu już u nas nie pracujesz, a dalej przeglądasz opinie na gowork, co oznacza zapewne że dalej poszukujesz swojego "nowego" pracodawcy. Jest mi ciebie trochę żal, dlatego że 26 grudnia, 55minut po północy piszesz komentarz o swoim dawnym pracodawcy u którego dawno już nie pracujesz, co oznacza że twoje życie zatrzymało się na tym etapie. Skoro dowiedziałeś się że jesteś slaby i niewydajny, to może nie było to w czym jesteś dobry, to pogódź się z tym i weź się w garść. Twoja opinia z racji tego że bazuje już na rzeczach z przeszłości i odczuciach które są subiektywne - widziane oczami jak sam napisałeś: niewydajnego pracownika który obniżał wydajność firmy oraz złodzieja - to chyba przyznasz, jest mało nas interesująca i prawdziwa.

abc

Więc tak. Słowem wstępu, pominę te twoje emocjonalne wypociny nt z jakiego powodu rzekomo bądź nie rzekomo tu piszę. A więc naprawdę, nikt z kj nie odszedł w styczniu 2022 roku? Z powodu - przynajmniej oficjalnie - kłamstw szefostwa w.s. wysokości płac? Coś mi jednak mówi, że było inaczej a ty mijasz się z prawdą. Ile ta osoba tam przepracowała? 4 miesiące? 5? I nie, ten człowiek nie został zwolniony, jak to sugerujesz. Więc co znowu kłamiemy? Nieładnie. Jak już jesteśmy przy przeglądaniu ofert pracy, warto by się było przyglądnąć waszym ofertom w przeciągu mijającego roku, żeby nie sięgać za daleko. Coś tam w kj było, na magazynie też coś się trafiało, podobnie w handlu. Wątpię, żeby to był nagły skok zapotrzebowania na nowych pracowników a raczej łatanie dziur po tych, których wam ubywa. Nawiązując do mojego obecnego zajęcia - serdecznie dziękuję za troskę - jestem z niego zadowolony. I to tyle, co mam do powiedzenia w tym temacie ;) Ale oczywiście przeglądam, jak słusznie zauważyłeś oferty pracy, zawsze można trafić lepiej. Z sentymentu zaglądam i tutaj, a widząc coraz bardziej wybijające (usunięte przez administratora) uznałem za słuszne przestrzec kogoś, kto będzie zastanawiał się nad aplikowaniem do Micros. Co sam potwierdzasz swoją wypowiedzią, nie warto. Na szczęście otwarty rynek pracy otwiera się na OzN i warto by było z tego korzystać. Nawiązując do wiarygodności mojej wypowiedzi, sam zrobiłeś blamaż. Oczywiście mam świadomość tego, że cały swój wpis tworzyłeś i opublikowałeś na polecenie szefostwa - z twoimi profitami w tej firmie jestem skłonny zrozumieć aż takie zaangażowanie. Ale oczernianie do tego publiczne swoich pracowników choćby byłych, źle wpływa na wizerunek firmy. To jak ze związkami: to jak mówisz o swoich byłych świadczy poniekąd o tobie ;) Kończąc. Zamiast merytorycznych argumentów, w odróżnieniu od profesjonalisty w tym, czym się zajmujesz, próbujesz mnie zastraszyć jak już to miewałeś w zwyczaju robić, pierdzielisz jakieś dyrdymały n.t. pory publikacji wpisu. Sam się kolego ogarnij. A tak na marginesie - jak tam idzie sprzątanie tynku z sufitu? ;)

@abc

To że byłem miły dla ciebie, nie znaczy że jestem twoim kolegom. Jak już porównania takiego użyłeś o jakiś związku, to stwierdzę, że to jak piszesz o swoim byłym pracodawcy u którego przepracowałeś dekadę, świadczy o tobie. Napisałem odpowiedz, bo to co piszesz obraza moich kolegów i koleżanki z pracy, a przede wszystkim ich prace. Prace dzięki której jak zawarzyłeś, firmę stać na odpowiednie profity i wynagrodzenie m.in. dla mnie. Pracując tutaj mogę tez stwierdzić że nie musze przeglądać nowych ofert pracy. Firma jest stabilna, rozwija się i widzę swój rozwój w niej. Obraza to tez mnie i moja prace, gdyż ja nie pracuje w żadnym "Januszex" i w takiej firmie nie przepracowałbym tygodnia, ty pracowałeś dekadę. O zatrudnieniu w firmie mogę powiedzieć tyle, że od wielu lat widzę tych samych kolegów w pracy, nie ma dużej rotacji. Tworzone są nowe stanowiska w związku z rozwojem firmy i na tych stanowiskach praca wymaga pewnych umiejętności i predyspozycji które moi koledzy z pracy posiadają, są to fajni i inteligentni ludzie. Nie każdemu to odpowiada, co jest oczywiste. Więcej wypowiedzieć na ten temat może się nasz dział HR, nie żadna "dziewczynka" jak ty to nazywasz. Temat sprzątania sufitu w kuchni magazynowej, nie powiem, rozbawił mnie. Pijać kawę w wspomnianej przez ciebie kuchni z nowego ekspresu jaki tam zawitał, będę o tym twoim wpisie wspominał. "Kończąc" Widzę to trochę tak, że jak w końcu znajdziesz tego już "najlepszego pracodawcę" dla siebie, to przestaniesz "przeglądać oferty" też na gowork. Będzie to dla mnie sygnał że jest u ciebie już dobrze. Jednak wnioskuje po twoich wypowiedziach, że nim to się stanie, parę negatywnych wpisów tutaj jeszcze wpłynie. Ich ilość będzie nam przedstawiać jak idą poszukiwania, oraz ile ci to zajmie. Trzymam kciuki :)

HR

Skoro dział HR został przywołany we wcześniejszej opinii, to pozwolę sobie napisać o kwestii zatrudniania w firmie oraz rotacji pracowników. Potwierdzam zdanie poprzednika, że firma się ciągle rozwija, zatrudnienie jest stabilne, tworzone są nowe stanowiska i ciągle poszukujemy nowych pracowników, którzy wzbogacą zaplecze personalne firmy o nowych specjalistów oraz wniosą swoje doświadczenie i będą pracować wspólnie z resztą na sukces firmy oraz dbać o jej dobry wizerunek. Co za tym idzie, wynagrodzenie oraz premie zwiększają się wraz z rozwojem firmy. Myślę, że większość zatrudnionych czuje się potrzebna i dostrzega swój wkład w funkcjonowanie firmy oraz jej dobrą pozycję na rynku krajowym oraz zagranicznym. Na sukces firmy składa się praca wszystkich działów i przede wszystkim właściwa współpraca pomiędzy nimi. Rotacja pracowników jest faktycznie niewielka, zwłaszcza w dziale KJ. Jeśli już mowa o tym dziale, to zostało w ostatnim czasie zwiększone zatrudnienie o kilka dodatkowych osób. Fakt jest taki, że pracodawcy firmy Micros zatrudniając nowego pracownika zawsze nastawieni są na długofalową współpracę i stabilne zatrudnienie. Jeśli chodzi o pracowników, którzy popracują kilka miesięcy i rezygnują z pracy, to warto wytłumaczyć jeszcze raz, że czasem bywa i tak, że ktoś niezbyt dobrze odnajduje się w środowisku, w którym pracuje lub nie odpowiada mu praca, którą wykonuje. Taki stosunek pracy można w odpowiedni sposób zakończyć. Po to, jak mowa w Kodeksie pracy, mamy możliwość zawarcia umowy na okres próbny czy następnie na czas określony, żeby zarówno pracodawca miał możliwość podjęcia decyzji odnośnie dalszego zatrudniania, a także pracownik miał możliwość sprawdzenia, czy odpowiada mu dana praca, aby mógł dobrze zaznajomić się ze swoimi obowiązkami, a także sprawdzić, czy odnajduje się w danym środowisku i podjąć decyzję na temat dalszego zatrudnienia. Myślę, że kilka miesięcy jest to wystarczający czas, żeby podjąć decyzję o kontynuowaniu zatrudnienia bądź rezygnacji z pracy. Widniejące na portalach z ofertami pracy ogłoszenia firmy o tym, że są poszukiwani nowi pracownicy np. do magazynu czy asystenci działu handlowego, świadczą o tym, że firma ciągle się rozwija i zwiększa zatrudnienie, a nie jest tak, jak napisał @abc: "łatanie dziur po tych, których nam ubywa". Natomiast warunki zatrudnienia oraz kwestie finansowe (wynagrodzenie i zasady przyznawania premii), są ustalane indywidualnie z szefem na rozmowie przed podjęciem zatrudnienia. Pracownik podpisując umowę zgadza się na zawarte w niej warunki, które zostały ustalone w trakcie spotkania rekrutacyjnego. Dodam jeszcze na koniec, że jeśli nie jest widoczne zaangażowanie pracownika w swoją pracę oraz nie jest on, jak tu już pisano, "wydajny", czyli nie widać efektów jego pracy, niechętnie podchodzi do swojego pracodawcy i zatrudnienia, to myślę, że dla obu stron umowy najlepiej jest takie zatrudnienie zakończyć, oczywiście w odpowiedni sposób, zgodnie z przepisami prawa pracy. Mam nadzieję, że odpowiedziałam wszystkim zainteresowanym powyższymi opiniami dość szczegółowo, i nie były to tym razem: "jakieś okrągłe farmazony, z których nic nie wynika".

@HR

Stwierdzam, że dodane przez @abc opinie są niezbyt adekwatne do obecnie panujących warunków w firmie. Wyjaśnię jeszcze, że moje odpowiedzi nie są konsultowane z szefami i nie wypowiadam się na ich polecenie. Jako dział HR staram się profesjonalnie podejść do każdej opinii, jednak nie wszystkie zasługują, aby na nie odpowiedzieć. W swoich odpowiedziach bazuje na zdobytej już wiedzy oraz nie małym, bo 12 letnim doświadczeniu zdobytym zresztą w pracy w firmie Micros. Myślę, że na takie tematy mogą wypowiedzieć się też inni pracownicy, również z długoletnim stażem pracy w firmie. A zapewniam, że jest wiele takich osób. Pozdrawiam

Edyta

W tym roku firma szukała specjalisty ds. kontroli jakości, wiecie może jak stoją sprawy związane z rekrutacją? Często szukają kogoś na ro stanowisko? Trzeba mieć duże doświadczenie jako specjalista?

KKK

Super Firma. Polecam

Dawid
@KKK

Co konkretnie sprawia że tak mocno polecasz pracę w tej firmie? Jakie jest tu wynagrodzenie, jaka panuje atmosfera? Weź napisz coś więcej! ;)

Czy w Micros sp.j. W. Kędra i J. Lic obowiązuje nienormowany czas pracy? Czy Magazynier umożliwia pracę zdalną? Chcę aplikować na ogłoszenie z 2 marca na Lento.pl.

HR

Witam, Niestety w przypadku pracy w magazynie nie ma możliwości pracy zdalnej. Czas pracy jest normowany i zgodny z treścią przepisów Kodeksu pracy. Pozdrawiam

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Micros sp.j. W. Kędra i J. Lic? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

HR

Witam. Zgodnie z art. 151(3) Kodeksu pracy pracownikowi, który ze względu na okoliczności przewidziane w art. 151 § 1 k. p. (przyczyny uzasadniające pracę w godzinach nadliczbowych tj. prowadzenie akcji ratowniczej, usuwanie awarii, szczególne potrzeby pracodawcy) wykonywał pracę w dniu wolnym od pracy wynikającym z rozkładu czasu pracy w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy, przysługuje w zamian inny dzień wolny od pracy udzielony pracownikowi do końca okresu rozliczeniowego, w terminie z nim uzgodnionym. W przypadku, gdy nie jest to możliwe pracownikowi przysługuje wynagrodzenie za godziny nadliczbowe naliczone zgodnie z przepisami Kodeksu pracy.

Wiecie czy Micros sp.j. W. Kędra i J. Lic udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

HR

Tak, jeśli jest taka konieczność to firma może udostępnić służbowy laptop i telefon do pracy zdalnej.

Zdalny

Ostatnio właściciele firmy OBNIŻYLI premię pracownikom którzy poszli na pracę zdalną w związku z Epidemią ! Jak to szefostwo powiedziało "Nie uważam aby praca zdalna była tak efektywna jak w biurze..." Większego absurdu nie spotkałem. W czasach tak poważnej epidemii liczy się ludzkie zdrowie i życie . Samo WHO rekomenduje izolację a praca zdalna stanowi doskonały konsensus z tej sytuacji. Bez komentarza ! Niech HR nie neguje tych faktów !

@Zdalny

Nie mam zamiaru negować rzeczy, które są oczywiste. Jak już pisałam we wcześniejszych odpowiedziach wysokość wynagrodzenia, a także premie będące jego składnikiem ustalane są z pracodawcą. Premia uzależniona jest od efektów pracy. To właściciele firmy decydują o jej wysokości i czy taką premię przyznać pracownikowi. W tych trudnych dla każdego z nas czasach proszę zrozumieć obie strony.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Micros sp.j. W. Kędra i J. Lic?

HR

Tak, zawsze jest szansa na zatrudnienie, oczywiście w zależności od stanowiska na jakie się aplikuje.

Czy Micros sp.j. W. Kędra i J. Lic zatrudnia studentów?

HR

Tak , firma zatrudnia studentów. Zapraszamy do kontaktu.

Zal

Ale bzdury ! Biedni ludzie ! Żal...

Silver

Bardzo miła atmosfera w firmie. Firma rzetelna, daje możliwości rozwijania się zawodowo. Oferuje stabilną formę zatrudnienia i przede wszystkim długotrwałą. Szefowie są słowni i dotrzymują wszystkich ustaleń odnośnie wynagrodzenia i możliwości awansu. Wypłata zawsze jest terminowo wypłacana. Nie ma żadnych odchyleń pod tym względem. Każdy ma przydzielony zakres zadań i obszar pracy, za który jest odpowiedzialny. Firma zapewnia niezbędne narzędzia do pracy. Praca spokojna (w zależności od działu), współpracownicy mili i pomocni, wspierają nowych pracowników i pomagają im we wdrożeniu się. Pracownicy są odpowiednio premiowani. W firmie istnieje zaplecze socjalne (dofinansowania, pożyczki, pakiet Benefit, prywatna opieka medyczna). Szczerze polecam pracę w tej firmie.

Majka

Wypłata zawsze na czas, jak w zegarku. Można się dogadać z pracodawcą w wielu kwestiach. Praca raczej bezstresowa, pozwala jednak rozwinąć skrzydła i wykazać się inicjatywą.

TI

W firmie panuje luźna atmosfera pracy. Mam możliwość wdrażania własnych pomysłów. Nikt nie stoi mi nad głową. Stanowisko pracy ma dużo przestrzeni.

Lopez

Atmosfera w firmie w porządku. Wynagrodzenie rokrocznie wzrasta, więc nie mogę się przyczepić. Komunikacja ok. Można dotrzeć autobusem lub pociągiem. Jest spory parking dla samochodów.

Zostaw merytoryczną opinię o Micros sp.j. W. Kędra i J. Lic - Kraków

• Jak się pracuje w Micros sp.j. W. Kędra i J. Lic?

Zobacz opinie na temat firmy Micros sp.j. W. Kędra i J. Lic tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Micros sp.j. W. Kędra i J. Lic?

Micros sp.j. W. Kędra i J. Lic
3.3/5 Na podstawie 7 ocen.
  • Godlewskiego 38
    30-198 Kraków