Opinie o Onninen Sp. z o. o. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Onninen Sp. z o. o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Onninen Sp. z o. o. o rekrutacji.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Onninen Sp. z o. o. w Poznań

poszukujący

Witam , pojawiło się ogłoszenie na magazyn , wie ktoś jakie są warunki i atmosfera w Poznaniu ?

Maja

@hakunamatata nie jestem związana z firmą Onninen. Jestem pracownikiem serwisu gowork.pl i zależy mi na poznaniu tego jak wygląda praca w firmie oraz na tym, by osoby, które trafiają na ten wątek szukając informacji na temat potencjalnego miejsca pracy, mogły tu znaleźć odpowiedź na zastanawiające je pytania. Wracając jednak do Twojej odpowiedzi. Rozumiem, że Twój komentarz odnosił się do opinii @piecia - 2017-04-06 14:25. Z tego co piszesz, jeśli dobrze rozumiem, to warunki zatrudnienia i sama atmosfera jest w dużym stopniu zależna od tego w jakim oddziale/rejonie się pracuje. Co masz na myśli mówiąc, że Twój regionalny bez szacunku traktuje innych?

@@@@@@@

piecia To tak w skrócie... i wtedy zadzwonił budzik

Maja

@piecia dziękuję za Twoją opinię i wypisanie plusów pracy w firmie. A czy firma zapewnia pracownikom możliwości rozwoju?

@Maja

owszem, aczkolwiek obecnie firma ma inne priorytety i ilość szkoleń jest mocno ograniczona.

Czy pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Onninen Sp. z o. o. na stanowisko Specjalista ds. handlowych w branży elektrycznej bardziej zwracał uwagę na Twoje kompetencje twarde, czy miękkie? Jakie odniosłeś wrażenie? Daj znać innym, jakie cechy pracodawca ceni w kandydatach najbardziej.
logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista / Specjalistka ds. przygotowania inwestycji
Kaliszuk sp.j. Staff Partners
logo firmy 2024 Revenue Operations Summer Intern
Equinix Poland Sp. z o.o.
zainter17

Ktoś wie jak pracuje się na magazynie w Gdańsku,jaka kasa i atmosfera?

Maja

@piecia a jak Ty oceniasz warunki zatrudnienia oferowane przez firmę?

@Maja

Maju: - stabilny system zatrudnienia (pracownicy z wieloletnim stażem), - dobrze opracowany system motywacyjny (brak górnej granicy zarobków), - prywatna służba zdrowia, - korporacja, to prawda - ale model skandynawski, więc człowiek jest bardzo ważnym elementem organizacji, - regularne podwyżki baz proszenia się (czasami co roku, czasami co dwa lata), - 50-tki i 100-tki za nadgodziny, diety, delegacje - wszystko rozliczane i wypłacane zgodnie z prawem, - ochrona przed mobingiem i innymi formami "prześladowań", - chęć współdziałania między oddziałami i działami centralnymi, zawsze znajdziesz pomoc. To tak w skrócie....

hakunamatata
@piecia

Droga Maju. Pracuję w Onninen od samego początku kiedy to moja wcześniejsza firma została "wchłonięta" przez finów. Dlatego to co napiszę jest poparte życiem. Nie wiem w jakim regionie pracujesz, ale w moim o podwyżkę trzeba się prosić ba, nawet walczyć i to ostro. Niestety mój regionalny ma zawsze jeden i ten sam "argument": "przecież i tak dostajesz większą premię niż to wynika z kalkulatora". Jednym słowem mam mu bić pokłony? Pomijam fakt, że traktuje wszystkich bez jakiegokolwiek szacunku. co też obala Twój "plus dodatni", że człowiek w Onninen jest wartością. Mam tylko nadzieję, że nowy dyrektor sprzedaży odpowiednio oceni tego nieudacznika

@piecia

Większych bzdur nie czytałem od dawna... - stabilny system zatrudnienia (pracownicy z wieloletnim stażem), ODCHODZĄ PRACOWNICY Z 15 LETNIM STAŻEM, A FIRMA ŻADNEJ REAKCJI, NIE ODPOWIADA CI ONNINEN TO IDŹ BĘDZIE KTO INNY - dobrze opracowany system motywacyjny (brak górnej granicy zarobków), WG KALKULATORA NIC CI SIĘ NIE NALEŻY ALE JAK DZIAŁA KALKULATOR TO ŻADEN PRACOWNIK NIE WIEM :) - prywatna służba zdrowia, TO PRAWDA - korporacja, to prawda - ale model skandynawski, więc człowiek jest bardzo ważnym elementem organizacji, CZŁOWIEK WAŻNY??? MOŻE BYŁ GDY FIRMA BYŁA RODZINNA OD KIEDY ZOSTAŁA KUPIONA PRZEZ KESCO LICZĄ SIĘ TYLKO SŁUPKI, PÓŁ MAGAZYNU W CENTRALI ZWOLNIONA, A TERAZ ZATRUDNIAJĄ LUDZI Z ŁAPANKI, NOWA DEWIZA FIRMY TO: JAK NIE TY TO INNY, NIE MA LUDZI NIEZASTĄPIONYCH, A PRACOWNIK JEST TAK DOBRY JAK JEGO OSTATNI MIESIĄC - regularne podwyżki baz proszenia się (czasami co roku, czasami co dwa lata), W TYM ROKU DOSTAŁEM CAŁE 100 ZŁ BRUTTO, A PRZEZ 8 LAT PRACY ŁĄCZNIE 300 ZŁ ZA KAŻDYM RAZEM WYPROSZONE, - 50-tki i 100-tki za nadgodziny, diety, delegacje - wszystko rozliczane i wypłacane zgodnie z prawem, NAGDODZINY....NAJWIĘKSZA BZDURA!!!! NIE MA ŻADNYCH NADGODZIN, A JAK ZOSTAJESZ TO ZNACZY ŻE JESTEŚ MAŁO WYDAJNY - ochrona przed mobingiem i innymi formami "prześladowań", BRAKŁO BY MIEJSCA NA EPITETY KIEROWNIKA, OCZYWIŚCIE NIGDY NIE BEZPOŚREDNIO DO CIEBIE TYLKO ZA PLECAMI DO RESZTY ZESPOŁU - chęć współdziałania między oddziałami i działami centralnymi, zawsze znajdziesz pomoc.

piecia

Jeśli ktoś chce robić 2 mln na zespół rocznie i do tego dostawać solidne premie, to jest d...a a nie handlowiec i kompletnie nie ma pojęcia o biznesie. Żaby zarabiać, trzeba robić przynajmniej 6 mln na zespół rocznie. Jeśli kogoś przerażają takie kwoty, niech szuka pracy w osiedlowym warzywniaku. 500tys. na miesiąc - czy to dużo na zespół? Sami sobie odpowiedzcie. Co do atmosfery - jest taka, jaką sobie sami ludzie wytworzą. Zastanówcie się, do czego prowadzi zawiść i niezdrowa rywalizacja między pracownikami. Często sami są sobie winni. A kierownik wcale nie jest bogiem. Można go pozbawić stanowiska prędzej niż handlowca. Bez ludzi planu nie wykona. Ale przymykać oka na pasożytów też nie może.

Maja

@Mandługo pracujesz w Onninen Sp. z o. o.? chętnie usłyszymy o Twoich wrażeniach z pracy w firmie.

a no ja chcę się do was dostać do Łodzi n handlowca w branżę elektrotechniczną - Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w elektrotechnicznej, w sumien to chyba jedyne wymagania wysokie, bo tak to wykształcenie jak widzę nawet średnie styknie żeby posadę dostać

bądź konfiturą
@30

a będzie Ci dane dostać tu pracę i zostać na długo.

W korpo się nieźle zarabia? Obrót do wyrobienia na zespół na rok to DWA MILIONY POLSKICH ZŁOTYCH NETTO, a zespoły są różne - jedno, dwu i trzy osobowe. Kierownik nie jest 'normalnym człowiekiem' - rano słupki, wieczorem słupki, rób wszystko, odbieraj telefony 'z zewnątrz', od swoich klientów, od klientów kolegów, rób oferty (oczywiście nie tylko swoje, tasiemce kierownika MUSZĄ być zrobione, a obrót i tak pójdzie na jego konto, nie pracownika, który to wykonał), a po pracy dywanik, bo zawsze JEST ZA MAŁO. Ogólnie to jedno z najgorszych korpo w Poznaniu - 'motywacja' polega na tym, że zawsze jest źle, za mało, nie tak, niedobrze, zbyt mało telefonów, za mały obrót. Jak ktoś nie ma silnych nerwów to nie wytrzyma - albo się zwolni albo rozwali sobie życie prywatne, bo po pracy i tak będzie myślał o pracy.

Man

Dwa miliony na rok to chyba w nowo otwartym oddziale w Kalibuszkach.Aby skalkulować Handlowca i PH z samochodem trzeba zrobić co najmniej 300 tyś.co daje ok. 4 mln.na rok.

Jola

Ja byłam na rozmowie, tragedia. wymagania masakra, zarobki minimalne... i oczywiście korporacyjna atmosfera.... widać to po tym że jak idzie kierownik to wszyscy zamierają w monitorach. Ogólnie rozmowa bardzo miła 70% spotkania słucha się o wymaganiach i oczekiwaniach, następnie kolejne 30 to odpowiadanie na pytania by znaleźć złoty środek który sprosta wymaganiom. Praca 8 godzin w biurze 5 dni w tygodni za najniższą krajową + premia. Brzmi dobrze. Ale na premię trzeba kręcić obrót, jak ludzie którzy tam pracują po 15 lat... więc o premii zapomnij. Każdego dnia sporządza się raporty z każdego dnia pracy. Jak ktoś nie może znaleźć nic innego to na pewno Amazon jest lepszy.

alfa

Czy może ktoś powiedzieć czego się spodziewać na rekrutacji na regionalnego doradce techniczno-handlowego?

gonzo

rozwiewam mity i legendy... przychodzisz "zielony w ryj" - nie licz na więcej niż 2500zł br. podstawy; jesteś branżystą, masz doświadczenie - spokojnie wynegocjujesz na początek 3000. Popracujesz trochę i się wykażesz - możesz liczyć na 4000. Twój zespół ma dobre wyniki (średnio 300-400tys. sprzedaży na osobę na miesiąc) - możesz liczyć na solidną premię w granicach 50-70%. A i 100% zdarzy się od czasu do czasu. Dla ściemniaczy nie ma miejsca. Nie trzymają takich, co ich zadowala podstawa. Nie ma zmiłuj się dla łamiących procedury. Jeśli nie lecisz w kulki - firma godna polecenia.

Były_pracownik

Szkolenia branżowe o których myślisz praktycznie nie istnieją.Musisz mieć sam pojęcie zaczynając robotę,to na co możesz liczyć to szkolenie z programu sprzedaż owego,jest trochę archaiczny, a potem może jeszcze z technik sprzedaży. Kasa nie jest duża, więc walczcie o podstawy bo premie są procentowe i nie zawsze są.Raz jest lepiej raz gorzej,wszystko zależy od ludzi z którymi orbicie, "kierowników",regionu.

zawodowiec

Nie wiem, na co liczysz.To jest praca zespołowa i zespół wypracowuje wspólny wynik. Chciałbyś w swoim zespole mieć "konfekcjonera mięsa" z Tesco, czy "hostessę" z Biedronki? Jeśli te wymagania Cię przerastają, szukaj mniej ambitnego zajęcia.

Onninenista

Jednego dnia stawiają i piją "na szkoleniu" z tobą wódkę, a następnego donoszą przełożonym. Patologia i dziadostwo. Gardzę takimi ludźmi. A najlepszy egzemplarz to taki pedałkowato-lalusiowaty dyrektor, który obrabia dupę innym dyrektorom mówiąc o koledze dyrektorze "cienki Bolek". Taki to tam jest ład korporacyjny i zasady 3D. Omijajcie to qwno dalekim łukiem.

R. Północny
@Onninenista

Dżej Bi.? Dyrektorem się bywa a człowiekiem się jest albo nie. JB z pewnością człowiekiem nie jest. 3D to wg jego religii Decyzja, Dyscyplina i Determinacja. Ja to odbieram inaczej Dezynfekcja, Dezynsekcja i Deratyzacja.

zawiedziony

UWAŻAJCIE PRZYSZLI KLIENCI TEJ FIRMY, W PRZYPADKU PROBLEMÓW FINANSOWYCH NIE MA "ZMIŁUJ SIĘ", SPRAWY OD RAZU LECĄ DO SĄDÓW I DO KOMORNIKÓW. TRAGEDIA !!! SĄ BEZWZGLĘDNI. W DZISIEJSZYCH CZASACH NA PEWNO STRACĄ WIELU KLIENTÓW PRZEZ TAKIE DZIAŁANIA. NA SZCZĘŚCIE KONKURENCJI NIE BRAKUJE

The observer

Trochę faktów dla przyszłych adeptów 1) Zarobki handlowców (to taki fakturzysta z zespołu siedzący za biurkiem) podstawa poniżej dwójki na rękę. PH okolice dwójki, czasem lekko ponad. Premie są i owszem dla zespołów, które naprawdę wykręcają konkretne cyfry np.0,5-1,5mln/m-ąc. W nagrodę za zrobienie planu miesięcznego kierownicy oddziałów zapraszają podległych pracowników na...ciasto żenada. Taki Corpokołchoz rano słupki, na koniec dnia słupki. Większość pracowników ma prane głowy na szkoleniach ze skutecznych technik manipulacji klientów https://www.youtube.com/watch?v=uQlKUSHktXY Oczywiście oficjalnie chodzi o podnoszenie kwalifikacji... Nie daj boże być klientem, który się spóźnił więcej niż 30dni z zapłatą. Wynajęte (outsourcing'owe) kancelarie puszczą was w skarpetach. Oto prawdziwa misja i wartości wycisnąć ile się da, alleluja i do przodu.

klient

kupowałem produkty w tey firmie ale nie słowność i kłamstwo pracowników zwiazanych z data realizacji porduktów jest poprostu chlebem powszednim. kilka razy musialem placic kary za opoznienie w zakonczeniu prac. ceny srednie. Obecnie zmienilem dostawce na firme trzyliterową i zapomnialem co to stres z brakiem towaru i nierzetelnej obslugi. A nagrody typu tv,tablet itp teraz odbieram przy kazdej fakturze w postaci rabatu:) Pozdrawiam oddział Szczecin oraz Poznan

mk

Poproszę o opinie na temat oddziału w Koszalinie. Dziękuję

@mk

A jest w Koszalinie rekrutacja? Pierwsze słyszę.. W Koszalinie jest zgrany, długo ze sobą pracujący zespól i równa babka jako Kierowniczka. Co chciałbyś jeszcze wiedzieć?

Zostaw merytoryczną opinię o Onninen Sp. z o. o. - Poznań

• Jak się pracuje w Onninen Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Onninen Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Onninen Sp. z o. o.