Opinie o Profi - Lingua Szkoła Języków Obcych w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Profi - Lingua Szkoła Języków Obcych. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Profi - Lingua Szkoła Języków Obcych na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Profi - Lingua Szkoła Języków Obcych w Katowice

nie-korpo szczurek

Nie polecam pracy w profi-lingua. Z poczatku było fajnie, szkolenia itd. Ale jak np. przyszlo do oceny zajec to pani oceniająca (tzw metodyk) sama nie wiedziała dlaczego wystawiła niską ocenę i twierdziła, ze to chyba pomyłka. Jeśli chcesz się skontakować z metodykiem/dyrektorem/kimkolwiek w sprawie podwyżki, bo jest inflacja 20 % to nie ma na to szans - zero odpowiedzi. Umowa po wejsciu do spolki tutore mega ograniczająca dzialalnosc wlasną, wiec szybko sie wypisałem z tego ich interesu, bo inaczej cięzko to nazwać. Wielkie korpo bez szacunku do wykształconych, zdolnych i chętnych do pracy nauczycieli. Jestem po magisterskich na UW, a traktowali mnie jak pierwszego lepszego absolwenta wyższej szkoły humanistycznej.

XXX
@nie-korpo szczurek

Co do zapytań o podwyżkę potwierdzam. Czuję się zlekceważona ciszą na każde zapytanie. Nie ma klarownej ścieżki awansu dla lektora, mimo obietnic od 2021 tylko raz z lekka podniesiono mi stawkę.

byly pracownik Nowy wpis

lokalizacja sosnowiec//wsparcie lektora minimalne ze strony szkoly zarowno pod wzgledem dostepnych materialow i planowania zajec jak i szczatkowych i niewystarczajacych do odpowiedniego przygotowania sie informacji podawanych o kursantach przed zaczeciem kursu

Użytkownik Nowy wpis

Szczerze nie polecam! Do momentu kiedy nie dostali przelewu, zabiegali o klienta dzwonili i pytali. Wspomniałem, że chciałbym fakturę, to jej nie uzyskałem, mimo wskazania danych. Rozpoczęcie kursu przeciągali 3-4 tygodnie a SMS o tym zawsze był w ostatniej chwili. Po wypowiedzeniu umowy wymyślili sobie dodatkowy, pozaumowny, mailowy termin 30 dni roboczych, co mnie rozbawiło, gdyż takiego terminu nie było w zawartej umowie. Kontakt z pracownikami zakrawa o (usunięte przez administratora)- jest beznadziejny, nikt nic nie wie, każdy wskazuje co innego a odzyskać pieniądze jest bardzo trudno. Niby poważne przedsiębiorstwo a zarządzenie na bardzo niskim poziomie... W sumie trudno określić jakim, bo jest tak beznadziejne, że chyba każdy robi, co tam chce.

Michał Nowy wpis

Jaka jest stawka godzinowa dla lektora? Czy konieczne jest prowadzenie działalności?

Julia Nowy wpis

Szkoła ta gromadzi dane osobowe klientów i udostępnia je innym szkołom. Nie pamiętam, żebym się na to zgodził. Jednak dobrze pamiętam, że za każdym razem, gdy dzwoniono do mnie z tej szkoły, zawsze prosiłam o usunięcie mojego numeru z listy kontaktów i podkreślałam, że nie wyrażam zgody na rozpowszechnianie moich danych osobowych. Nadal otrzymuję telefony, ale już z innych szkół, które twierdzą, że otrzymały moje dane od Profi-Lingva. Same zajęcia też były słabe, dlatego nikomu nie doradzam. Zero profesjonalizmu.

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w Profi - Lingua Szkoła Języków Obcych się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Katowice
nie-korpo szczurek

M.
@nie-korpo szczurek

Miałem dokładnie takie samo doświadczenie. Pożal się Panie Boże Pani Metodyk po anglistyce, która ocenia zajęcia z innych języków nawet jeśli nie ma o nich pojęcia. Wysyła masowo wiadomości, a nie czyta tych które ma na poczcie, które powinnny być brane pod uwagę. Zero dbania o pracowników, zero benefitów z pracy w tej firmie- nawet w call center można wziąć kartę multisport, ale dla tej firmy wszystko jest zbyt trudne. Wchodzenie na zajęcia, newslettery żywcem z google. Kontakt z administracją- tragedia, odpisywanie na wiadomości również. Brak szkolenia, brak materiałów, brak organizacji i dobrego doboru kursantow do grup. Jedna wielka porażka. Pani metodyk chyba dostała pracę za piękne oczy, a nie za kompetencje. Współczuję każdemu pracownikowi tej firmy.

@M.

Mam takie same odczucia. Do tego zmuszanie lektorów do pracy na tragicznym podręczniku, którego właściwie nie da się zrealizować w całości w ciągu jednego kursu - z jedną z grup zrealizowałam 80% i bardzo narzekali na zabojcze tempo, które ich demotywowalo. No, ale najważniejsze że kasa ze współpracy z wydawnictwem się zgadza. Panie "metodyczki" to nazwa odrobinę na wyrost - wiele z tych pań ma publiczne profile na (usunięte przez administratora), gdzie chwalą się swoim doświadczeniem dydaktycznym i nierzadko okazuje się, że z metodyką przed Profi nie miały nic wspólnego...

XXX

Ali

Uczę się hiszpańskiego 2 lata i narazie zostanę z hiszpańskim. Niestety nie mogę tego samego powiedzieć o norweskim. 3 telefony z 3 różnymi cenami a jeszcze inna cena na umówie. 3,5 tysiąca za pół roczny kurs to żart. Cena za pierwszy kurs 2100zł. To samo było po hiszpańskim w zeszłym roku. Wprowadzanie klienta w błąd

Zirytowana

Uczę w Profi Online, ale tylko do zamknięcia mojej ostatniej grupy. Nie jestem ani trochę zadowolona ze współpracy ze szkołą. Uczę dość egzotycznego języka, zgłaszają się do mnie prywatnie uczniowie na okrągło, a szkoła nie potrafi stworzyć grup. Stawka inna na rozmowie, a inna na umowie. Zero wsparcia merytorycznego, do każdego pracownika trzeba pisać po kilka maili, aby dostać odpowiedź. Uczniom obiecywane są rzeczy (np. kontynuacja kursu z tym samym lektorem) i wymagana jak najszybsza wpłata bez ustalenia tego z lektorem. Szkoła jest tak okropnie nastawiona na pieniądze, że nic poza tym się dla nich nie liczy. Według nich przez rok uczniowie powinni wejść na poziom A2, gdzie 2h tygodniowo po roku mogłyby dać im wyższy poziom. Na umowie ramy czasowe wypłaty są chore, mają miesiąc na wypłacenie pieniędzy. Marnowanie czasu zarówno lektorom, jak i uczniom. Wciskanie grup, które mają zacząć praktycznie następnego dnia to zerowy szacunek dla czasu lektora.

Honorata
@Zirytowana

Cześć, wspomniałaś, że stawka jest inna na rozmowie i inna na umowie. Jaka więc była oferowana na początku a jaka widniała na umowie? Jestem też ciekawa dlaczego zgodziłaś się na nią skoro nie zgadzała się z tym co było wpierw ustalane. Może po prostu takie wynagrodzenie było oferowane na start a przy dłuższej współpracy można było liczyć na podwyżkę?

Haroun
@Honorata

Nie dość że j.w. to jeszcze jest sprawdzanie czy lektor pracuje "dobrze" tzn podstawianie "kursantów" itp, niemal brak wsparcia metodycznego, są wymagania i to jest ok (w każdej firmie są) ale po właściwym przeszkoleniu, które np. ze mną ale też i z innymi nie zostało przeprowadzone. Dużo by mówić lub pisać. Ogólnie nawet kursanci mi się bezpośrednio skarżyli, że zostali "wrzuceni" w za wysoki lub za niski poziom i musieli rezygnować z kursów, natomiast winą jest zawsze obciążony lektor. O umowie nie wspomnę bo to kolejna historia ....

@Zirytowana

Tez tak uwazam Mialam takie samo doswiadczenie sprzed 2 lat Jak widac nic sie nie zmienilo

Gostek

Zajęcia w porządku są całkiem ciekawe i dobra atmosfera panuje a w klasach. Lektor ok nie za surowy nie za olewczy. Kontynnuję naukę ale już online w domu. Ogólna ocena 4.5/5 polecam

Sotheba

Fajna atmosfera na zajęciach bez stresu i presji ze strony lektora. Przynajmniej na kursie niemieckiego tak było z moim lektorem ale podejrzewam że to standard bo jak czytałam opinie przez rozpoczęciem kursu to najczęściej ludzie chwalili te szkołę za atmosferę właśnie ;) Miła obsługa jest też w sekretariacie chociaż raz dosyć długo czekałam na odpowiedź w jednej sprawie. Ogólnie polecam!

Były lektor i kursant

Niestety, nie polecam współpracy z Profi Online. Opieka "metodyczna" to żart - zespołami językowymi opiekują się panie po anglistyce, bardzo często są to młodziutkie osoby. Jak anglistka tuż po studiach ma rzetelnie ocenić np. lektora niemieckiego z piętnastoletnim stażem i doradzić mu w kwestii materiałów? Do tego dochodzi zerowy kontakt z administracją - aby uzyskać jakąkolwiek odpowiedź trzeba wysyłać maile po kilka razy z kopią do wszystkich ludzi z kierownictwa jakich tylko się zna. W dodatku szkoła zatrudnia wszystkich native speakerów jacy tylko mają ochotę tam pracować, niezależnie od poziomu ich przygotowania i uprawnień - mówię to jako również były kursant. Szkoda, że nie dbają o dobrych pracowników (stawka jest jedną z najniższych na jakie się natknąłem), bo znam wielu świetnych lektorów, którzy zrezygnowali z tej współpracy.

Kursantka :)

Od 2 lat jestem kursantką w szkole PROFI LINGUA i jedyne co utrzymuje mnie w tej szkole przy "życiu" to cudowna lektorka Marta S. (lektorka j. ang.- zajęcia prowadzi ONLINE) Babka indywidualnie podchodzi do umiejętności/ zdolności/wiedzy kursanta, nikogo nie wyróżnia/ nie gani, ma świetne podejście motywacyjne/pedagogiczne, zajęcia sią ciekawe, praktyczne i bardzo merytoryczne. Lektorka świetnie przygotowana do zajęć, otwarta na potrzeby kursantów, poświęca dużo czasu dla grupy i indywidualnie dla ucznia, zawsze chętna do pomocy, wsparcia. Bardzo cierpliwa, wyrozumiała, empatyczna. Z zajęć u Marty nie wynosisz książki pod pachą i kawy w brzuchu. Od Lektorki otrzymasz: ! materiał dostosowany do potrzeb grupy (gramatyka) ! ciekawe lekcje, dużo praktycznego słownictwa do wykorzystania, oryginalna tematyka lekcji ! brak nudy na zajęciach ! dużo praktycznych i ciekawych zadań domowych ! dużo praktycznych ściąg ! cudne wsparcie przy PRAWIDŁOWEJ wymowie ! Jej wkład, zaangażowanie, profesjonalizm ! pozytywne nastawienie, luz, humor, uśmiech... i ... "taki mamy klimat" ! pozytywną krytykę i bardziej pozytywną motywację ! energię do nauki, że nawet jak rano masz LENIA to i tak zjawiasz się na zajęciach :) MARTO, szkoła Ci nie dziękuje w żaden sposób... TO NA FORUM DZIĘKUJĘ CI JA... i POLECAM CIĘ KAŻDEMU NOWEMU KURSANTOWI - w tej... czy innej szkole bo... FIRMĘ TWORZĄ LUDZIE... i to nie za firmą za LUDZIEM idzie LUDŹ :) Pierwsza LEKTORA dzięki której chce mi się chcieć - nie odpuściłam żadnej lekcji (nawet złamanie kręgosłupa nie było dla mnie wymówką). Z całego serca polecam MARTĘ SKRZYPIŃSKĄ - właściwa Kobieta we właściwej roli, chociaż CHYBA nie do końca w dobrym miejscu, bo mam wrażenie, że Jej praca nie jest doceniania odpowiednio. Sama szkoła funkcjonuje w totalnym chaosie: - masz kilku opiekunów grupy (nie wiesz z kim kontaktować się w firmie w sprawie umowy, płatności; 6 osób odpowiedzialnych za kontakt z Tobą a jedno o drugim nic nie wie; ha ha), -warunki umowy przed podpisaniem zmieniane są jak w kalejdoskopie = dziś płacisz 100zł, jutro promocja na 150zł, a za tydzień zniżka na 99,50zł. I jak to śpiewa Zenuś z "disco z pola" : jak do tego doszło , nie wiem! :) - zajęcia (np. kurs roczny) zaczynasz we wrześniu a już w czerwcu/lipcu musisz zapłacić umowną część za zajęcia (czy szkoła z 2m wyprzedzeniem obraca moją forsą? czy też wrzuca kasę na NISKI % do banku?) - o odwołanych zajęciach szybciej dowiesz się od lektora niż ze szkoły - dojdziesz co jest pięć? NO NIE! Tak niewiele potrzeba by TO administracyjnie działało poprawnie. Czego mi brakuje po stronie szkoły? 1. dostępu do nagrań lekcji (nagrania zajęć po jakimś czasie są kasowane, nie przesłuchasz sobie np. 2 lekcji pod koniec trwania kursu) 2. folderu/miejsca gdzie dostępne by były materiały wysyłane od Lektora (nie ma mnie na zajęciach>zaglądam w folder>sięgam po materiały) 3. przejrzystości komunikacji po stronie FIRMA - KURSANT; właściwie to DOBREJ KOMUNIKACJI 4. konkretnego doradcy/ opiekuna grupy (kursant powinien mieć @, tel do tej osoby) 5. ludzkiego podejścia (nie rozmowy ze skryptu) po stronie pracowników firmy 6. pełnej funkcjonalności aplikacji LangLion W trakcie trwania kursu nie masz kontaktu z firmą a przed podpisaniem nowej umowy/ kontynuacji nauki pracownicy szkoły wydzwaniają jak szaleni! - biedni ewidentnie korzystają ze skryptów rozmów handlowych bo nie da się porozmawiać po ludzku (firma pewnie narzuca Standard Rozmowy Handlowej i "boroki" brzmią jak android 2G). Co kontakt z firmy to słyszysz inną kwotę za kurs, terminy rozpoczęcia zajęć też się zmieniają. Lektorzy ( w mojej subiektywnej ocenie) nie są doceniani. Pracownicy adm. są OCENIANI nie doceniani - korpo moda niszczy ludzi (nie tylko w Lingua) a tym samym samą firmę. LEKTORKA NA SUPER PLUS PRACOWNICY adm. neutralnie - mają skrypty rozmów to ocenić ich nie wolno. SZKOŁA - organizacja na minus.

Czekolada-Amelia

Szkoła Profi Lingua jako chyba jedna z niewielu w Kato ma opcje nauczania jezyka czeskiego a to taki piękny język ;) Chodziłam na zajęcia indywidualne bo ciężko było mi pogodzić pracę w niestandardowych godzinach pracy z zajęciami grupowymi. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona jak wiele można się na takich zajęciach nauczyć i jak dobrze jest mieć lektora tylko dla siebie ;) Polecam szczególnie ten rodzaj kursu!

Fenkowa

Zajęcia fajne i prowadzone w luźnej atmosferze. Nie ma problemu z ustalaniem terminu lekcji w trybie indywidualnym nie zdarzyło mi się żeby jakieś przepadły. Cenowo moim zdaniem atrakcyjniej niż w innych szkołach. Dużo ciekawostek o USA sie dowiedziałam przy okazji nauki jezyka ang ;)

Motyka S.

Zdecydowałam się na zajęcia indywidualne z polecenia mojej koleżanki, Chodziłam na był kurs niemieckiego. Fajnie było to, że można było sobie ustalić z lektorem lekcje w tej szkole. Dla mnie akurat było to ważne bo jeszcze w międzyczasie studiowałam tak wiec zależało mi na niestandardowym czasie zajęć żeby nie kolidowały ze studiami. Polecam zajęcia 1 do 1 jak ktoś chce się szybciej nauczyć języka, bo cała uwaga nauczyciela skupia się na jednej osobie nie tak jak na zajeciach w grupie i uważam że tak lepiej można wyłapać różne błędy np w wymowie albo gramatyce. U mnie właśnie tak było ;)

Pamela

Jeśli ktoś zastanawia się nad kursem w szkole Profi Lingua to szczerze polecam. Bardzo dobrze wspominam moją grupę, wzajemnie się motywowaliśmy do nauki. Atmosfera była bardzo fajna, taka sąsiedzka. Mogłam liczyć na pomoc lektora jak czegoś nie rozumiałam. Dużo mówienia i dużo pisania, ale w końcu to były zajęcia dla średniozaawansowanych. Po kursie jestem w stanie bez problemu czytać np książki po angielsku albo gazety.

Mama Oli

Moja córka chodziła na zajęcia z języka angielskiego z disneyem, dla niej to była bardziej zabawa niż nauka i o to chodziło. Mała chętnie szła na lekcje, widać że dba się tam o samopoczucie dzieci i dobrą atmosferę. W domu były ćwiczenia, trochę mówienia trochę śpiewu. Dobry kontakt z lektorem, monitorowali postępy mojej córki i na bieżąco mi przekazywali. Polecam

Patrycja B.

Uczęszczałam na kurs niemieckiego optymalny w szkole w Ząbkach. Sale do nauki są ok, wygodne i całkiem przestronne jak na taki metraż. Podobały mi się zajęcia, zwłaszcza atmosfera jaką zapewniał lektor. Fajnie, że do nauki wykorzystywaliśmy również prawdziwe artykuły z gazet. Całkiem inne doświadczenie niż to co znałam ze zwykłej szkoły ;)

Jeśli zastanawiacie się czy wybrać Profi, to nie ma nad czym - Kiedy przyszłam pierwszy raz na zajęcia, to nie potrafiłam nawet alfabetu po angielsku. Natomiast teraz mówię po angielsku bez problemu i przede wszystkim bardzo swobodnie! To duże ułatwienie w dzisiejszych czasach.

kasia
@Paweł

ile ci zajela nauka skoro mowisz po angielksu juz a nie umialas alfabetu?

Ula

To fakt dużo jest biurokracji ale gdzie teraz jej nie ma? Ja lubie to co robię i sprawia mi to przyjemność więc też nie widzę jakiś wielkich minusów. Jeśli ktoś nie lubi pracować elastycznie to nie będzie to praca dla niego. Zarobki są w moich rękach im więcej tym lepiej.

@Ula

Dokładnie Ula, gdzie nie ma biurokracji? Ja pracuję na recepcji i bardzo sobie pracę chwalę. Wynagrodzenie adekwatne do obowiazków i najważniejsze ze płatne na czas.

Karol

Od dawna uczęszczam do szkoły językowej ProfiLingua, jeśli chodzi o mogę to zdecydowanie polecić - świetne podejście do uczniów i dużo ciekawych zajęć :)

Zostaw merytoryczną opinię o Profi - Lingua Szkoła Języków Obcych - Katowice

• Jak się pracuje w Profi - Lingua Szkoła Języków Obcych?

Zobacz opinie na temat firmy Profi - Lingua Szkoła Języków Obcych tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Profi - Lingua Szkoła Języków Obcych?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 11 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Profi - Lingua Szkoła Języków Obcych