Opinie o TÜV NORD Polska Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy TÜV NORD Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w TÜV NORD Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TÜV NORD Polska Sp. z o.o. w Katowice

Crema

Pracowałam w TNP ponad 20 miesięcy. Byłam zatrudniona w Katowicach w dwóch wieżach. To co zaobserwowałam i czego doświadczyłam to wyłącznie kolesiostwo od którego zależy w tej firmie wszystko. Nie ważne były pomysły, chęci do pracy, bo i tak o wszystkim decydowało to jak żyjesz i czy plotkujesz z panią od rozwoju, czy masz wtyki u finansowego, albo czy się źle nie odezwałaś do kiero od marketingu. To był krąg osób od lat skupionych towarzysko wokół prezesa które decydowały w firmie o wszystkim. Pani Rozwój, Pan Karate, Pan Bydgoszcz czy Pan Kiero i Pan Finanse to były osoby wewnątrz siebie podejmujące wszystkie decyzje. Prezes z Gliwic naprawdę był tylko figurantem i marionetką. Nie decydował o niczym. Miałam wrażenie że mało go obchodzi firma. Raz poprosiłam go o rozmowę to musiałam czekać ponad 3 tygodnie a kiedy już ustalono termin okazało się że mam rozmawiać nie z prezesem tylko z panią od rozwoju i panią od PR. Zrezygnowałam. Oczywiście później odczułam bardzo mocno ta próbę samowolki. Jestem relatywnie jeszcze młodą, po 30 osobą więc sobie poradzę a te kilkanaście miesięcy potraktowałam jako społeczne doswiadczenie. Jednak komuś kto zastanawia się nad pracą w Tuv Nord i oczekuje profesjonalizmu, doradzilabym żeby nie tracił czasu. Jest wiele innych, dużo lepiej kierowanych i dających satysfakcję z pracy firm. TUV Nord to strata czasu, co zresztą widać po odejściach ostatnio wielu cenionych fachowców i ekspertów, którzy nie godzili się na takie traktowaniem

Grażyna
@Modliszka

@Modliszka a Ty na jakim stanowisku tam pracowałaś? Zamierzam aplikować, ale komentarze dość negatywne o kadrze zarządzającej. Nie pierwszy raz słyszę ze brak u nich kompetencji.

Pracownick

Największym problemem w tej firmie to są wysokości zarobków. Średnią krajową to chyba maja tylko dyrektorzy. Na konkretną podwyżkę chociaż żeby zrekompensować iflacje z dwóch ostatnich lat nie ma szans. Ludzie dają z siebie dużo dużo więcej niż dostają od firmy

Teraz jak poszukują Specjalisty ds. administracyjnych to w ofercie jest napisane, że wymaga się dużej samodzielności oraz ze oferowana jest praca stacjonarna w biurze na pełen etat. Zastanawiam się czy mimo wszystko pracuje się w jakimś open sapce czy jednak można mieć własny gabinet?

Administrator Nowy wpis

TÜV NORD Polska Sp. z o.o. w mieście Rzeszów poszukiwała pracowników na projektant. Co możecie powiedzieć o (usunięte przez administratora) tam? Jak wyglądał proces rekrutacyjny?

Czy inni też maja takie poczucie, które opisał poprzednik? Ze ludzie dają z siebie dużo więcej firmie niż dostają w zamian? Zaciekawiła mnie kwestia zarobków, czy faktycznie na stanowiskach dyrektorskich zarabia się średnią krajową? To jaka odpowiedzialność z tego wynika? i czy ludzie mimo wszystko nie rotują?

Uprzejma Nowy wpis

Z tą firmą jest i coś nie tak , i jest też bardzo w porządku. Jak z wieloma firmami. Uogólnianie zawsze sprowadza się do tych, którym źle lub dobrze. Rotacja pracowników nie jest duża a kompetencje potrzebne do wykonywania (usunięte przez administratora) w wielu przypadkach spore. Pracują za katę? :):) Zarządzanie nie jest zamordyzmem. Nie mam poczucia, że nie można rozmawiać z szefami. Prezes jest bardziej ludzka niż cała korporacja. Wielu zmotywowanych ludzi wykonujących dobrze swoją pracę. Daleko mi do twojej opinii, że kompletna porażka. Nikt nikogo nie trzyma tu na siłę a większość jednak pracuje długie lata a znaleźliby miejsce w konkurencji.. Życzę byś znalazł/a firmę marzeń. Ta nie jest z mojej bajki, ale w mojej opinii nie jest też taka jak piszesz.

Na stronie widziałem teraz kilka ofert pracy dla auditorów. W najczęściej zadawanych pytaniach pojawiła się wzmianka o premii aneksowej oraz tym, że jest ona wypłacana na koniec każdego roku rozliczana na podstawie wykonanych celów. Możecie je jakoś rozwinąć? jak bardzo są trudne do wyrobienia i ile wpada tak średnio tej premii?

Aplikowałeś do TÜV NORD Polska Sp. z o.o. na stanowisko Lekarz Gastroenterolog - Zewnętrzny Ekspert Kliniczny? Opisz swoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej. Jaką umowę proponuje pracodawca? Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
Crema

@Crema

Widzę, że atmosfera i relacje pracownik - szef nie są najmocniejszą stroną firmy. Nie dodałaś nic o wynagrodzeniu. Czy byłaś zadowolona z jego wysokości i miałaś możliwość zdobycia premii? Twoja odpowiedź bardzo mi pomoże.

Luk
@Crema

Wow!! Ale poleciałaś!!! Naprawdę było tak do (usunięte przez administratora) Ja tam już też nie pracuję ale nie mogę potwierdzić tego co piszesz.. fakt , że kolesiostwo jakieś tam było. Z tym że wszędzie jest większe lub mniejsze. Uważam, że wielu fajnych choć wymagających ludzi.. zazwyczaj każdy kto firmę opuszczał, pisał podziękowania i że czas na zmiany.. Kilka osób nie pisało za moich czasów ( pewnie wśród nich Ty:)). Co do Prezesa to fakt , był wycofany, ale z tego co mi wiadomo to misł poważną chorobę więc trochę idiotyczny ten argument o nim. Firma robiła wyniki. Ja mam zastrzeżenia bardziej do wpływu korporacji globalnej na to jak zmieniła „stary” TÜV NORD.. reszta całkiem ok. P.S. Słyszzłem też, że w ostatnim roku dwie osoby wróciły do TNP , a wcześniej też wqrwione go opuściły:):) może i Tobie kiedyś dadzą szansę?? Hej! Powodzenia

Colt
@Crema

Na szczęście tych ludzi już nie ma. Zostały odwołane ze stanowisk. Na chwilę obecną jest Zarząd komisaryczny z Czech. I tak ten cały Deep State za długo tam był. Już dawno powinni zostac odwołani. Przynajmniej zostało by uratowanych mnóstwo karier osobowych. Najbardziej mnie dziwi co jeszcze tam robi dyrektor techniczny PK? Człowiek odpowiedzialny za upadek Działu Technicznego. Powinien zostać zwolniony w pierwszej kolejności. (usunięte przez administratora)

Modliszka
@Colt

Drogi @Colt ....zmiany były potrzebne .... ale jeszcze nigdy nie widziałam aby w 3 miesiące jakiś Prezes (MB)położył firmę..Nowej "dobrej zmianie" ekipie życzę aby spróbowała osiągnąć takie wyniki jak wspomniany przez Ciebie Deep State. Bo co jak co, ale byli to ludzie którzy stworzyli tą firmę i uzyskiwali świetne wyniki. Z kolei odnosząc się do PK - można oczywiście dużo mówić ale za jego czasu inspektorzy hurtem nie odchodzili oraz przynajmniej facet zna się na technice - teraz jest MM który ani na technice ani na zarządzaniu się nie zna - jest leserem i ma duże ego... przez kilka lat nic nie zdziałał a miał takie mniemanie o sobie że szkoda gadać. Dobrze że certyfikacja na niego zarabia - z tego tytułu gościu ma straszne kompleksy ;)

Rumcajs
@Modliszka

Zgadza się. Przez złe wybory nowego (już byłego) prezesa poskładali firmę . Zostały niekompetentne osoby mocno trzymające się swoich stołków . Mówię głównie o handlowcach i managerach technicznych. Pupilki prezesa nawijający makaron na uszy. Certyfikacja tego co wiem trzyma się jeszcze dobrze .

Grażyna

Pracownick

Chyba tutaj w jednym wątku doszło do jakiegoś pomylenia firm? Bo jeśli tak to tak już dla pełnej jasności, czy macie może opinie z pracy jako audytor od bezpieczeństwa informacji? Kogoś do zarzadzania tym systemem jakiś czas temu poszukiwali. Są oferty na stronie firmowej ale piszą w nich o minimum 6ścioletnim doświadczeniu. Co z ofertami dla osób poczatkujących? Czy stażyści po zakończonych studiach maja szanse na pracę?

Potencjalny pracownik

Witam, Proszę o informacje z widełkami na jakie może liczyć Inspektor – projektant - audytor w dziale inspekcji technicznych. Chcę wiedzieć czy jest sens aplikować ... :)

Rekrutacja -Master Data

1.5 roku temu aplikowałam na stanowisko Master Data. Kontakt i rozmowa z Panią HR profeska natomiast rozmowa z Panią TL to była porażka. Pogardliwie spojrzała na moje CV i się zapytała czemu mam takie wyksztalcenie (magister) i dlaczego nie jestem Master Data w firmie której pracuję (bo nie ma takiego stanowiska). Jak powód uwaga otrzymałam informacje, że mam za małe doświadczenie - pracując po 5 latach na sap i na stanowisku wykraczającym poza master date. Pani TL na Linkedinie nie miała wyksztalcenia zwiazanego z zarzadzaniem i miała mniejsze doswiadczenie ode mnie jako master data. (usunięte przez administratora)

@Rekrutacja -Master Data

A co to jest to Master Data?? Pierwsze słyszę w przeciwieństwie do SAPSpecialist, chyba sami to wymyślili?

Do Kamila
@Kamila

Wejdź sobie na pracuj.pl jest rekrutacja na stanowisko Master Data Specialist

@Do Kamila

Ok a wiesz ile płaca tak ogólnie? Bo jak kiepsko to nie ma po co raczej

@Rekrutacja -Master Data

Na stanowisko Master Data szukał pracownika TUV... ale nie TUV NORD tylko TUV Rheinland - a to 2 zupełnie różne firmy ;-)

@Do Kamila

jest ale w TUV Rheinland a nie w TUV NORD Polska ;-)

Figofago

Jeśli sprzęt to komputer, tel kom ,a kwestia realizacji pracy „z domu” a raczej w trybie online niezależnie od miejsca była uzgodniona z przełożonymi to może takie coś występować, natomiast zależy od formy, możliwości i nie jest chyba możliwe dla każdego . Tylko to krzesło obrotowe jest zagadką. Można strracić koncentrację na pracy:):)

Sigma
@Figofago

Nie zgadzam się. Nie wtedy, kiedy pracownik stworzył sobie biuro w obcym mieszkaniu a sprzęt jest wykorzystywany również przez inne, niepowołane osoby. To się nazywa nadużycie!

Figofago
@Sigma

To oddaj fotel albo donieś swojemu Przełożonemu jeśli to ktoś kogo lubisz:). Tutaj na Go Work pytanie „ czy to normalne” nie ma sensu bo termin „nadużycie”, którego użyłaś/eś samo w sobie nosi znamiona nienormalności. Dobrego dnia

gosc

jak macie tkie zawistne osoby, którym przeszkadza to, ktos sobie pracuje w wygodnym krzesle na sprzecie firmowym w domu to nie dziwie sie skad niska ocena o firmie. Zal Ci tego krzesla czy o co chodzi?

hejka

Z tego co wiem to w TUV NORD Polska nie ma stanowiska: service desk specialist... Może nie o ten TUV Ci chodzi? - jest ich kilka, a każdy z nich to inna firma

Kamila

W sensie, że gdzie na profilu i co to znaczy, że przelewają się?

Czy osoby, który były na rozmowie kwalifikacyjnej, mogłyby podać jakieś rady odnośnie rekrutacji do TÜV NORD Polska Sp. z o.o.? Na co zwrócić uwagę przygotowując się do rozmowy na stanowisko Product Manager?

pomocny

Który dział?

ostoja_spokoju

Jaki cel ma Twój komentarz? Jeżeli chcesz, by twój komentarz poszedł w ETER to nie wstydź się i przestań używać przenośni, które rozumiesz tylko Ty...

Sprawy między pracownikami dobrze wyjaśniać w cztery oczy, nie anonimowo :) Może napiszesz jakieś konkrety które zaciekawią potencjalnego pracownika? Stawka, umowa? Bo widzę że jeśli chodzi o dobrą atmosferę między współpracownikami to średnio jest na co liczyć :)

Onufry

Od jakiegoś czasu pracuję w TUV NORD. W ogłoszeniu o pracę i podczas rozmowy kwalifikacyjnej była mowa o pakietach socjalnych, dofinansowaniach itp. Niby opieka medyczna. Niestety jakoś to wszystko mnie omija. Czy to tylko taki zabieg marketingowy czy moze6 trzeba popracować tu kilka lat, a może to jest zarezerwowane dla "swoich ". Czy ktoś mi to wyjaśni?

Hejka
@Onufry

Hej odezwij się do Majki w HR lub do szefowej Supportu, na bank pomoga Ci wyjasnić sytuacje.. Dofinansowania, opieka medyczna i inne jak najbardziej istnieją i są związane z tym czy masz umowę na okres próbny czy stałą.

Pracownik S
@Onufry

@Onufry też bym po prostu dopytała, są obecnie prace nad regulamin pracowniczym, więc mam nadzieję ze potem będzie wszystko bardziej jasne i klarowne dla wszystkich. Myślę, że wizja jest taka żeby nie było żadnych "swoich". A w supporcie, znajdziesz kilka pomocnych osób i Maja też zapyta gdzie trzeba, nawet jak nie będzie wiedzieć, pozdrowienia i powodzenia, zadbaj o swoje:)

Honorata
@Hejka

Czyli może Onufry ma umowę na okres próbny i dlatego nie dostał benefitów. Bo tak zrozumiałam Twój wpis, skoro zależą one od umowy, to na tej pierwszej ich pewnie nie ma :(

Czy to prawda, że osoby pracujące w firmie na tych samych stanowiskach., praktycznie wykonujący tą samą pracę zarabiają zupełnie inne pieniądze? Nie mówię tu o dodatkowych premiach itp. Jeżeli tak , to nie wydaje się Wam to za bardzo nieuczciwe i nie fair?

Ida

W firmie nie występuje otwarte dzielenie się takimi informacjami więc ciężko powiedzieć. Musiałby Ci odpowiedzieć ktoś kto zna paski wynagrodzeń:) Wartościowanie stanowisk pracy to problem wielu firm. Rozwiązanie, że to samo stanowisko i ta sama pensja też nie zawsze jest najlepszym wyjściem. Jak masz długoletniego i lojalnego pracownika i nowego, w którego trzeba „zainwestować” bez pewności czy zostanie to nie zawsze zapłacisz mu na wejściu tyle samo. Różnice się pewnie pojawiają, ale czy są zupełnie inne jak napisałeś/aś to nie sądzę… Nowa Prezes zresztą wzięła to pod lupę. Pytanie czy w kapitalistycznej firmie chcesz mieć socjalizm. Ja nie chcę. Jestem lepsza od kolegi/koleżanki na podobnym stanowisku nie nam nic przeciw by zarabiać więcej:) powodzenia!

@Ida

Czyli coś jest na rzeczy. Wiadomo, że nie chodzi tu o żaden socjalizm tylko uczciwość i sprawiedliwość wobec wszystkich. Za osiągnięte cele i tak dostajesz premię. Nie rozumiem też Twojego toku rozumowania. Przykład wg tego co piszesz ; ktoś pracuje 10 lat i ma mierne wyniki zarabia fajne pieniądze bo jest lojalny i firma nie ponosi dodatkowych kosztów z jego doszkalania. Pracownik że stażem 1-2 rocznym ma niezłe wyniki, przynosi kasę i ogólnie jest ok - ale nie może więcej zarobić bo jest nowy i firma cały czas w niego inwestuje no i może nie jest lojalny. Coś tu jest nie tak. Mam nadzieję że Pani prezes szybko to zweryfikuje i tego typu wątpliwości nikomu do głowy nie będą przychodziły.

Ida

Mój tok rozumowania jest bardzo klarowny. Chodzi o to abyś nie dziwił/ła się, że ktoś z dłuższym stażem, znajomością specyfiki, językami, umiejętnościami zarabia więcej niż nowy pracownik na tym samym stanowisku. Tak samo jak nie ma się czemu dziwić , gdy przychodzi ktoś nowy, bardzo cenny dla firmy i chce więcej niż obecni.. Reasumując w mojej opinii nie chodzi tu o sprawiedliwość. Jak ktoś uważa, ze powinien/powinna zarabiać więcej to należy iść do przełożonego. Da lub nie da i tyle:)

Czy firma TÜV NORD Polska Sp. z o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Hejka

Tak! Możesz liczyć na szkolenia ktore firma sama oferuje w sprzedaży, na zewnętrzne ktore są zgodne z Twoimi zadaniami jakie wykonujesz, zdarzaja się nawet studia podyplomowe. Zgodnosć z zadaniami opiniuje twoj przełożony i potem akceptuje Prezes. Dodatkowo dofinansowana jest nauka jezyka angielskiego.

Hahahaha
@Hejka

Szkolenia są.... dla wybranych. A gdzie to pracownicy korpo muszą dopłacać do szkoleń? Ciekawe

HEJKA
@Hahahaha

Masz prawo do swojej opini tak jak ja do swojej. Pracuję w tej firmie i widzę. Ja widzę że szkolenia dla pracowników są.

Pracownik S

W temacie szkoleń nie ma, co narzekać więc się wypowiem dla odmiany:) stawia się na rozwój kierunkowy pracownika, także szkolenia branżowe czy udział w konferencjach jest jak najbardziej ok. Pracownicy mogą skorzystać ze szkoleń elearningowych i innych, które firma ma w swojej palecie szkoleniowej.

Papcio

@fooderka napisz coś więcej. Wiem, ze w TUV Nord dzieją się złe rzeczy i są/byli tam toksyczni ludzie, ale z tego co wiem to się pod tym względem poprawiło???? Czy nie? Nadal zwalczające się obozy? I nic nie załatwisz jak nie jesteś z grupy Niemcy? ????

Polak
@Papcio

Ludzie przestańcie trollować...Przestańcie podjudzać. Co to jest grupa Niemcy..? Wszyscy pracujący są z naszego kraju. Wszyscy grają do tej samej bramki. Wszyscy odpowiadają za wyniki, ponieważ pracują w niemieckiej spółce. Nigdy nikogo nie zadowolisz w ŻADNEJ firmie. Nigdy nie będzie zgodności charakterów w biznesie. Popracujemy?

evolution

Jeżeli chodzi o mnie i moje zatrudnienie w tej firmie, to wszystko co było przedstawione na mojej rozmowie kwalifikacyjnej zostało spełnione.

Jak szefostwo w TÜV NORD Polska Sp. z o.o.? Spoko traktują ludzi?

Fooderka

Niestety nie.

Paulina
@Fooderka

A co takiego jest nie tak w relacjach z szefostwem w TÜV Nordzie? Mogłabyś bardziej rozwinąć temat? Jak traktowani są pracownicy?

Kamil

Co prawda nie pracowałem w tej firmie lecz „brałem udział w rekrutacji”, co może dawac pewien obraz firmy. Dlaczego dałem cudzysłów? Już tłumacze. W grudniu zeszłego roku na linkedin dostałem wiadomość od TUV nord, ze szukają ludzi o moim profilu do pracy jako audytor wyrobów medycznych. Wiadomość była wysłana w postaci formułki ctrl c, ctrl v, a nie napisana od nowa przez rekrutera. Wypełniłem formularz i umówiliśmy się na rozmowę i tu pierwszy zonk. Miał być kontakt i zero odzewu. Spytałem wiec o co chodzi i okazało się, ze trzeba coś uszczegółowić w wysłanym formularzu. Po poprawce sytuacja zmów się powtórzyła. Potem Pani rekrutującą jeszcze dwa razy ze mną umawiała się na telefon czego nie zrobiła nie informując, ze jednak odwołuje albo przekłada. Gdy dzwoniłem nie odbierała, nie wysłała SMS ani nie odpowiedziała na maila. Ostatecznie skontaktowała się ze mną Pani kierownik działu. W rozmowie zapewniła, ze wyślę przykładowy dokument opisująca warunki wspolpracy, czego - uwaga - oczywiście nie zrobiła. Po tak dużej i znanej firmie można by się spodziewać rekrutacji na poziomie a nie jak do kebaba.

Kamil
@Kamil

Aktualizacja: minęło kilka miesięcy i ani Pani rekruter ani kierownik działu mimo zapewnień nie wróciły do mnie z wiadomością zwrotna. Myśle, ze jest to teraz zwyczajny foch, bo w rozmowach wypomnialem co mnie boli. W każdym razie kontynuacja braku profesjonalizmu.

ALI
@Kamil

Zgadza się , dział rekrutacji...brak słów

Zostaw merytoryczną opinię o TÜV NORD Polska Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w TÜV NORD Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy TÜV NORD Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TÜV NORD Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 1 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

TÜV NORD Polska Sp. z o.o.
1.8/5 Na podstawie 17 ocen.
  • Mickiewicza 29
    40-085 Katowice

TÜV NORD Polska Sp. z o.o.