Opinie o Scanmed S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Scanmed S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Scanmed S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Scanmed S.A. w Warszawa

Rysiu

Byłem u stomatologa, czułem się jak w rzeźni zero delikatności jak maszyna swoje zrobic i tyle bo na NFZ to musi boleć. Szkoda czasu na ten (usunięte przez administratora) !!!

Dr DRE

Scanmed - Titanic który powoli acz nieustępliwie idzie na (usunięte przez administratora) , filozofia postępowania z pracownikami z czasów dawno minionych - niezmienne od czasów rudawego "upiora" która prezesowała/dyrektorowała (teraz zatapia kolejne placówki w innych szpitalach ). Pressing , pressing, manipulacja i powielane kłamstwa - byle nie zapłacić ludziom i wycisnąć cash dla akcjonariuszy . Na szczęście ja już poza tym "zabytkiem".

To na multisporta nie ma co liczyć, więc i pewnie na inne dodatki też nie? @Nick

Paula

Czy w scanmed oferują kartę Multisport?

@Paula

Tak, jeśli w całości sobie ją sfinansujesz ????

Paula

:/ myślałam , że chociaż social będą mieli fajny

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Młodszy Specjalista ds. HR w firmie Scanmed S.A.? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Programista Hurtowni Danych SAP BW
Wrocław
P&P Solutions Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik ds. kadr i płac
Fudeko S.A.

Czy Grupa Scanmed narzuca terminy urlopów wypoczynkowych?

Była

Zaplanować musisz, ale kwestia wykorzystania to już dogadanie się z przełożonym. Czasami jednak trudno o urlop.

Jak nastroje w firmie? Podobno zwalnia się pracowników w bardzo zły sposób. Ma ktoś informacje?

Darek
@Tomek

To prawda, czy ploty?

Wiktoria
@Darek

Jestem zmuszona Cię poinformować, że na obecnym wątku w żadnym razie nie zajmujemy się plotkami. Grupa Scanmed to prywatna sieć medyczna należąca do renomowanej grupy medycznej Life Healthcare. Grupa Life Healthcare z kolei jest wiodącym na rynku międzynarodowym dostawcą usług medycznych. Dlatego też z całą pewnością można o niej sporo napisać - oczywiście jako o pracodawcy. Zdradź nam na początek, jaką funkcję tam obejmujesz?

@Darek

Niestety to prawda...pozbywa się wieloletnich pracowników i tych, którzy mają jakieś umiejętności. Pytanie czy działania Dyrekcji są celowe czy zwykle nieudolne...?

@Darek

Niestety to prawda...zwalnia się wieloletnich i cennych pracowników, którzy maja jakieś umiejętności. Pytanie czy jest to celowe dzialanie Dyrekcji czy zwykle nieudolne?

Mic
@Była

Też się nad tym zastanawiałem. Wydaje mi się, że chodzi o to by mieć pracownika miernego, taki który nie sprzeciwia się, boi wnieść swój głos do dyskusji i na wszystko się zgadza...łatwiej taki sterować i nie jest zagrożeniem dla władzy. Nie docenia się konstruktywnej krytyki i chęci współtworzenia przyszłości firmy. Najlepiej kiwać głową i zgadzać się ze wszystkim. To powoduje, że ciągle kiszą się we własnych sosie, a kreatywność i rozwój jest blokowany, bo sam pomysł nie wystarczy, gdy nie ma odpowiednich ludzi.

@Mic

Zgadzam się z Tobą

Miałem okazje pracować dla tej firmy, biurowiec Galileo — wiec administracja. Jeżeli ktoś się chce wkopać na początek swojej kariery w (usunięte przez administratora) i zniechęcić do korporacji (Scanmed to pseudo-korpo - jeszcze dużo czasu będą potrzebować by być kropo) to polecam Scanmed. Płaca marna, oczekiwanie względem pracownika bardzo duże, nie doświadczyłem niczego przyjemnego - jedynie grupka ludzi, z którymi się umiałem dogadać. Menadżerowanie to egoistyczni ludzie, którzy myślą ze maja bydło, którym można w łatwy sposób zarządzać. Bardzo duża rotacja pracownikow-to o czymś mówi. Proszenie się i upominanie o zatwierdzenie nadgodzin to standard. Zero benefitow. P.S. Dla osoby komentującej wpisy pracownikow-daj sobie spokój. Komentarze, które widze pod postami innych pracowników nie poprawia wizerunku firmy, wręcz przeciwnie są żałosne.

Leszek
@Piotr

Nie masz zbyt pochlebnej opinii o zatrudnieniu, jednak wspominasz, że relacje miedzy współpracownikami były dobre. Czy mieliście jakieś firmowe wyjścia integracyjne lub eventy, które pomagały zgrać się pracownikom?

@Leszek

Nie ma tam takich rzeczy...

Leszek
@ExPracownik

Dzięki za odpowiedź. Interesuje mnie jeszcze czy są inne benefity takie jak premie lub świadczenia socjalne. Możesz o tym napisać?

Honorata

@Niefart, na tym forum poszukujemy informacji o pracodawcy z punktu widzenia pracownika, nie klienta. @Zainteresowana, szukasz zatrudnienia i jesteś zainteresowana praca w firmie? Na jakie stanowisko chcesz kandydować? Jeśli będziesz na rozmowie o pracę daj znać i napisz jak Ci poszło i czy zostałaś przyjęta? Informacje o zatrudnieniu pomogą innym osobom starającym się o pracę.

Lola
@Honorata

Nie polecam, praca po godzinach a nikt za to nie płaci, niskie zarobki, atmosfera kiepska.

Niedoszły worker :)
@Honorata

Brak informacji zwrotnej mimo zapewnień że bez względu na to czy będzie się przyjętym czy nie, odpowiedź będzie dana. Pierwsze wrażenie po kontakcie z asystentem HR bardzo profesjonalnie. Potem brak informacji, proszenie się o odpowiedź. A w efekcie kilka równoważników zdań. ASłabe jak na tak dużą firmę, która jak twierdzi, dba o kulturę organizacji. W dobrym tonie jest przekazanie pełnej infornacji, albo informuje się jedynie o zakończonym procesie Rekrutacji. Sposób odpowiedzi zwrotnej również oceniam kiepsko.

Wiktoria
@Niedoszły worker :)

Dobrze, że podzieliłeś się z nami swoimi spostrzeżeniami. Twój główny problem polega na tym, że po udziale w rekrutacji nie dostałeś od Grupy Scanmed żadnej informacji zwrotnej. Od Twojego wpisu minęło już sporo czasu, ale muszę Cię o to zapytać: czy złożyłeś osobistą wizytę w siedzibie firmy w celu dopytania o wynik rekrutacji? Może to byłoby dobre rozwiązanie? Proszę, napisz nam, jak rozwinęła się ta sytuacja.

Niedoszły worker :)
@Wiktoria

Rozmowa była kilkuetapowa, etap na którym powiedziano mi, że będzie odpowiedź (bez względu na to czy obena będzie na tak czy na nie) był w innej części Polski niż ja mieszkam i pracuje, zatem jedynym narzędziem był kontakt telefoniczny z asystentem HR, ewentualnie mail. Asystent skrupulatnie nie odbierał i nie reagował na maile. Rozmowa była z pracownikami wysokiego szczebla zarządzania. Na stanowisko wyższe niż szeregowe. Zatem to też powinno podwójnie zobowiązać. Po co opowiadanie bajek o wysokiej kulturze organizacyjnej, jeżeli nie dotrzymują słowa w tak prostych sprawach, a i jeszcze wypadałoby przeprosić za ignorowanie ustaleń. Tak po ludzku, podstawa kultury.

Klara

Jak wygląda praca w administracji Galileo?

Antoni
@Klara

Interesuje Cię praca w administracji firmy Grupa Scanmed? Chciałbym dowiedzieć się, dlaczego praca akurat u tego pracodawcy wydaje Ci się interesująca? Może masz jakieś informacje, którymi mógłbyś się podzielić? Podziel się, proszę swoją wiedzą w tym zakresie.

@Klara

Nie wygląda...zwolnienia, kiepska atmosfera...wymieniać niestety można wiele. Krótko? - Odradzam.

Antoni
@ExPracownik

Pracownicy sami zwalniają się ze stanowisk administracyjnych w firmie Grupa Scanmed, czy może chodziło Ci o to, że pracodawca jest wymagający względem tej grupy pracowniczej i sam potrafi wręczyć wypowiedzenie? Atmosfera w wielu przypadkach zależy od osób, które w danym dziale pracują, więc może na ten temat również mógłbyś napisać coś więcej?

@Antoni

Sama atmosfera wśród pracowników jest dobra, przyjemnie się pracuje. Kierownictwo, Dyrektorzy psują atmosferę. A co do pracowników to są zwalniani sami po kilku latach pracy bez żadnego słowa uznania i podziękowania...i wielu odchodzi samych widząc jak się ich traktuje, bez żadnego wyrazu wdzięczności.

Aleksandra
@ExPracownik

Fajnie zatem słyszeć, że w Grupie Scanmed panuje przyjazna atmosfera pośród samych pracowników. Martwi z kolei to zwalnianie bez powodu pracowników, którzy pracują tam już dłuższy czas. A czy powiedziałbyś, iż jest to dobre miejsce pracy dla tych osób, które dopiero poszukują swojego pierwszego zatrudniania i chcą nabyć trochę doświadczenia zawodowego? Czy takie osoby są w ogóle brane pod uwagę w procesie rekrutacji?

@Antoni

I są zwalniani i sami odchodzą. Trzyma się ludzi, którzy nic nie umieją, a wartościowym pracownikom nie przedłużają umów. Cierpi na tym cała grupa. Zero komunikacji pomiędzy poszczególnymi komórkami, chaos i brak zainteresowania. Plus do tego bardzo marna wypłata na stanowiskach administracyjnych. Wystarczy posprawdzać u konkurencji.

@Aleksandra

Są brane, ponieważ ktoś, kto ma chociaż trochę doświadczenia pójdzie gdzieś indziej, za większą pieniądze.

Wojciech
@.

Pisząc o marnym wynagrodzeniu masz pewnie na myśli podstawę pensji. Czy jest możliwość podnieść jej wysokość poprzez premie za dobre wyniki lub inne dodatki, które oferuje pracodawca? Aspekt wynagrodzenia jest bardzo interesujący dla przyszłych pracowników, więc warto by było bardziej szczegółowo o tym napisać. Mógłbyś ro zrobić?

Jestem pielęgniarką i jestem zadowolona z pracy w scanmedzie na armii krajowej 5. Mamy pakiet mybenefit i co roku mamy tam do wykorzystania 250zł. Można sobie wykupić kartę multisport, jest też możliwość wykupienia abonamentu medycznego za 20zł/msc. Wypłata jest na czas, było trochę zamieszania kiedy tzw "zembalowe" było przyłączane do podstawy, ale ostatecznie wszystko się ułożyło. Jest możliwość urlopów szkoleniowych, firma płaci za kursy pod warunkiem, że podpisze się umowę lojalnościową. To prawda, że zależy w jakiej poradni się pracuje, ale to raczej kwestia atmosfery, a nie warunków pracy. Są też rotacje, przenoszenie z jednej poradni do drugiej, niestety jest to wynik małej ilości personelu. Z tego co słyszałam to sytuacja na szczeblu rejestracji nie przedstawia się zbyt kolorowo. Bardzo dużo osób się stamtąd zwalnia, niestety również takie osoby, które pracowały tam od lat. W efekcie zostają prawie sami nowi pracownicy, mniej doświadczeni i robi się chaos.

Szp. Św. Raf. Mobbing w białych rękawiczkach. Płacowo niewiele lepiej niż w szpitalu państwowym. Zaczyna brakować profesjonalnej kadry, coraz więcej obowiązków skupia się na coraz mniejszej ilości pracowników. Wyścig szczurów, brak szacunku i perspektyw. Nie polecam.

-.-

Ktoś mógłby rozwinąć jak wyglada sytuacja obecnie?

Tomasz

Piszesz o coraz mniejszej ilości pracowników, ale na stronie https://scanmed.pl/kariera pracodawca zamieszcza dużo ogłoszeń rekrutacyjnych i szuka wykwalifikowanej kadry do swojej placówki w Krakowie. Wspominasz również o braku perspektyw. Może mógłbyś wyjść z inicjatywą i zaproponować szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe lub kursy, które dają nowe uprawnienia? Co o tym myślisz? Pracodawca, który daje pracownikowi możliwość kształcenia się i rozwijania kariery, jest bardziej ceniony pod względem zatrudnienia dla przyszłych pracowników.

Ex_worker

Główny problem jest taki, że firma nie szanuje wieloletnich pracowników. Uważają ,że nie Ten-to Inny. Takie myślenie doprowadziło do tego,że młodzi stażem pracownicy zaniżają poziom firmy co klient widzi na pierwszy rzut oka. Bardzo słabe zarobki w porównaniu z innymi pracodawcami z tej branży. Nie polecam.

Rozumiem, że nie podjąłeś zatrudnienia z powodu niekorzystnych według Ciebie warunków umowy. Dlaczego negocjacje, które prowadziłeś mimo zapewnień pracodawcy nie przyniosły spodziewanego skutku? Czy Twoja interwencja nic by nie zmieniła? Napisz o swoich odczuciach odnośnie rozmowy kwalifikacyjnej. Na stronie firmy https://scanmed.pl/kariera pracodawca szuka pielęgniarki epidemiologicznej w różnych lokalizacjach. Piszcie jeśli zdecydujecie się na wysłanie CV.

Zdecydowanie nie polecam. Dwa razy probowalam zapisać dziecko do pediatry, powiedziano mi, ze nie ma miejsc i żeby dzwonic następnego dnia po 7. Dzwoniłam 7.02 i jakims cudem znów nie było już miejsc. Pani z rejestracji poleciła, żebym poszła do opieki świątecznej, gdzie nie przyjmował żaden pediatra. Zaznaczę, ze chodziło o 3 miesięczne dziecko z gorączka, katarem, później doszła biegunka. Musiałam już dwa razy wzywać prywatna wizytę, bo oczywiście do lekarza rodzinnego nie ma szans się dostać. Kolejnym razem dostałam się tylko dlatego, ze byłam zapisana z dzieckiem do szczepienia i zamiast tego poszłam na wizytę z przeziębionym dzieckiem. Przy anemii niemowlęcej Pani Doktor można powiedzieć, ze aż miała pretensje, ze robie dziecku badania kontrolne i miała problem z wypisaniem mi skierowania. Cała wizyta była bardzo nieprzyjemna, sama musiałam dopytywać czy mam nadal podawać dziecku lekarstwa i co robic, ponieważ cała wizytę Pani Doktor prawie się nie odzywała.

Honorata

@Lola, rozumiem, że masz taką opinię o firmie, ale myślałaś jak można by coś zmienić i poprawić relacje w firmie? Napisz więcej o warunkach zatrudnienia. Czy pracodawca dodaje do wynagrodzenia bonusy takie jak premie lub pakiet socjalny? Jakiego rodzaju umowy są zawierane z pracodawcą? Zlecenie, czy na czas określony? Czy firma obecnie prowadzi rekrutacje, a jeśli tak to na jakie stanowiska? Czy spokojna rozmowa ze współpracownikami mogłaby poprawić atmosferę w pracy? Każde dodatkowe szczegóły pomagają osobom poszukującym pracy.

Zainteresowana

Czy firma potrzebuje pracowników?

Niefart

Zadzwonilem dzisiaj do scanmedu chcac umowic sie na wizyte w zwiazku z ugryzieniem kleszcza.Opadla mi szczęka jak pani ktora odebrala telefon powiedziala mi ze nie wie do jakiego specjalisty mnie umowic w zwiazku z moim problemem.rozumialbym gdybym zadzwonil do piekarni albo komisu samochodowego ale chyba w jednej z wiekszych grup medycznych w kraju to żenada.scanmedowi serdecznie dziekujemy

Honorata

@Nie nowy pracownik, piszesz, że "wszystko pięknie, ładnie...na papierze", a co konkretnie masz na myśli pisząc, że rzeczywistość jest zupełnie inna? Firma oferuje stabilne zatrudnienie na umowę o pracę? Wynagrodzenie adekwatne do wykonywanej pracy? Jak wygląda fundusz świadczeń socjalnych, czy firma oferuje dodatkowe benefity pozapłacowe dla swoich pracowników?

Honorata

@Maciek Forum GoWork.pl koncentruje się na sprawach pracowniczych i rynku pracy. Twoja opinia jest również ważna, ale może warto było ją skierować bezpośrednio do przedstawiciela firmy Grupa Scanmed? @kr01ka Czy w Grupie Scanmed można się rozwijać w obrębie własnego działu, czy można aplikować na stanowiska wewnętrznie? Jak często są organizowane szkolenia i czego dotyczą? Czy spotkałaś się z czymś takim?

kr01ka
@Honorata

Można aplikować na stanowiska wewnętrzne i zmieniać działy i można też awansować w ramach swojego działu, tzn. przyjść na szeregowe stanowisko i po jakimś czasie awansować na szefa tego działu. W administracji jest kilka takich osób. Jeśli chodzi o szkolenia to z tego co wiem dla chętnych są lekcje angielskiego, jeśli chodzi o jakieś inne szkolenia dla administracji to się nie orientuję.

Nie nowy pracownik

Wszystko pięknie, ładnie... na papierze, a jak to przeważnie bywa, rzeczywistość jest zupełnie inna.

Zostaw merytoryczną opinię o Scanmed S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Scanmed S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Scanmed S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Scanmed S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 3 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Scanmed S.A.
1.9/5 Na podstawie 94 ocen.

Scanmed S.A.