Opinie o Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Ministerstwa Finansów w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Ministerstwa Finansów. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Ministerstwa Finansów na temat rozmowy kwalifikacyjnej.


Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Ministerstwa Finansów w Warszawa

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie
anonim

Nie polecam MF jako miejsca pracy. Panuje tam swoisty zamordyzm, tj. jeśli ktoś lubi być \\\"krótko trzymany\\\" przez przełożonych oraz non stop obrażany to jest to praca dla niego. Dotyczy to praktycznie wszystkich departamentów. Co bardziej zdolnych i ambitnych pracowników, dyrekcja skutecznie zmusza do zmiany pracy (wiadomo, konkurencji nikt nie lubi). Zero możliwości awansu. Często jest też brak możliwości zmiany departamentu, nawet jeśli w innym departamencie wynegocjujemy lepszą stawkę (po wcześniejszym wygraniu postępowania konkursowego). Argument podają, że przecież niedopuszczalne w MF jest podkupowanie pracowników. W ten sposób skutecznie dyrekcja blokuje możliwość pracy na wyższym stanowisku za lepszą stawkę. Bardzo, bardzo zła atmosfera pracy.

anonim

Nie polecam MF jako miejsca pracy. Panuje tam swoisty zamordyzm, tj. jeśli ktoś lubi być \\\"krótko trzymany\\\" przez przełożonych oraz non stop obrażany to jest to praca dla niego. Dotyczy to praktycznie wszystkich departamentów. Co bardziej zdolnych i ambitnych pracowników, dyrekcja skutecznie zmusza do zmiany pracy (wiadomo, konkurencji nikt nie lubi). Zero możliwości awansu. Często jest też brak możliwości zmiany departamentu, nawet jeśli w innym departamencie wynegocjujemy lepszą stawkę (po wcześniejszym wygraniu postępowania konkursowego). Argument podają, że przecież niedopuszczalne w MF jest podkupowanie pracowników. W ten sposób skutecznie dyrekcja blokuje możliwość pracy na wyższym stanowisku za lepszą stawkę. Bardzo, bardzo zła atmosfera pracy.

butelkawyborowej Nowy wpis
Kandydat

Jeśli chodzi o wysokość wynagrodzenia to np. radca prawny uzyskuje mnożnik kwoty bazowej 3,6 (stan na marzec 2021). mnożnik kwoty bazowej należy przemnożyć przez kwotę bazową ogłaszaną na każdy rok, gdzie w 2021 wynosi ona 2031zł. Maksymalne wynagrodzenie brutto na tym stanowisku wynosi więc 7300 zł. Do tego oczywiście należy doliczyć wysługę lat tj. od 1-20 % za każdy rok stażu pracy, max do 20 roku. Do wynagrodzenia dochodzi też 13 tka. Co do premii kwartalnych to nie wiem jak jest obecnie bo PISia dobra zmiana w 2021r. łaskawa była takowe w administracji publicznej zajumać i przeznaczyć na "narodowy program szczepień". Myślę że i ministerstw to dotyczy. Jeśli zaś chodzi o stanowiska pracownicze - biurowe to myślę że wspomniany wyżej mnożnik wyniesie pomiędzy 2,6 - 3,0. Pozostałe zasady wynagradzania są takie same jak wyżej.

Katarzyna Nowy wpis
Inne
@butelkawyborowej

Bardzo Ci dziękuję za tak dokładnie przedstawienie systemu wynagradzania w Niezależnym Związku Zawodowym Pracowników Ministerstwa Finansów. A jak wygląda tam kwestia stabilności zatrudnienia? Po jakim czasie można liczyć na umowę na czas nieokreślony?

butelkawyborowej Nowy wpis
Kandydat
@Katarzyna

Aby była jasność, ja nie pracowałem w MFie a co do składników wynagrodzenia wypowiadam się, bo zasady wynagradzania są wspólne dla całej administracji. W sprawie mnożnika zaś pytałem bezpośrednio w MFie to wiem. Co do stabilności zatrudnienia, to jest to administracja publiczna. Jeśli zatem już Cię przyjmą i nie postarasz się mocno by z Ciebie zrezygnowali, to będziesz pracować. Jeśli chodzi o umowę, to odsyłam do art. 35 ust. 3 ustawy o służbie cywilnej - W przypadku osób podejmujących po raz pierwszy pracę w służbie cywilnej umowę o pracę zawiera się na czas określony wynoszący 12 miesięcy. Zgodnie zaś z art. 35 ust. 6 ustawy - Dyrektor generalny urzędu decyduje o zawarciu z pracownikiem umowy o pracę na czas nieokreślony na podstawie pozytywnej oceny pracownika, o której mowa w art. 37. Ogólnie to raczej nie należy się spodziewać że Ci zrobią krzywdę no a praca w administracji jest mocno stabilna. Jednak przed umową na stałe będziesz musiała zostać zweryfikowana. Ogólnie to przeczytaj sobie ustawę o służbie cywilnej tak od art. 26 do 38, tj. wz. nawiązania stosunku pracy. Tam wszystko jest wyjaśnione. Aha, jeszcze jedno co do składników wynagrodzenia o czym wcześniej zapomniałem. Jeśli masz stażu 2 lata w służbie cywilnej oraz certyfikat językowy co najmniej B2 to możesz przystąpić do egzaminu na "urzędnika służby cywilnej" (odsyłam do wspomnianej wyżej ustawy) i po zdaniu tego egzaminu masz dodatkowo extra ok. 700zł netto co miesiąc plus urlop dodatkowy do max 12 dni w roku. Wszystko jest w ww. ustawie. Tyle tylko, że na chwilę obecną egzaminy są zawieszone (znaczy limity nie są przyznawane) chyba na okres 3 lat.

Justyna Nowy wpis
Inne

@gosc na jakie stanowisko?

Janek

Wydaje mi się, że wszystkie stanowiska na które aktualnie szukają dostają się znajomi z pierwszej ręki. I dziwne, że są tam ludzie po licencjacie... Widziałem kogoś na linkedinie!

Gosc
Pracownik
@Janek

Proszę próbować ja dostałam się bez żadnych znajomosci. Można wysłać na większą ilość wakatów jesli oczywiście są w Pana zainteresowaniu. Trzymam kciuki powodzenia.

 Rozmowa kwalifikacyjna
Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Ministerstwa Finansów.
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
Warszawa
SZPZLO Warszawa-Ochota
(174 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Software Engineer (C++, Cloud Components)
Kraków
Autodesk Sp. z o.o.
(12 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Operator walca drogowego
85298 Mitterscheyern
Allpersona GmbH
(304 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Specjalista / specjalistka ds. transportu
Radom
Hosten Sp. z o.o.
(292 opinii)
Wyślij CV
Aplikuj na wiele ofert
Mikolaj

Wynagrodzenie nie jest atrakcyjne rynkowo. Na rynku zarobisz wiecej.

Grzegorz
Inne
@Mikolaj

Podaj proszę jaka jest wysokość wynagrodzenia, żeby każdy mógł sam ocenić, czy warto aplikować. Firmy często dodają benefity, które mogą podnieść pensje, więc napisz jak to wygląda w Ministerstwie Finansów.

Kamil
Inne

Czy trzeba mieć doświadczenie w zawodzie ?

Heh
@Kamil

A jak myślisz?

Judyta
Inne

@pracownik a co się dzieje z firma ?

Pracownik

Prawie 120 pracowników ST 3 Offshore w piątek wieczorem wystąpiło do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o pomoc. Chcą od niego "podjęcia skutecznych działań", by ratować firmę

Got

Jakie są zarobki na poszczegolnych stanowiskach?

Tomasz
Inne

@Joanna To jest forum dla pracowników firmy a wszelkie uwagi klientów lepiej kierować na właściwy adres.

Joanna

Chciałam wyrazić swoją opinię w temacie stworzonego i zamieszczonego na stronie Ministerstwo Finansów programu pod nazwą „E-Sprawozdanie finansowe” Dawno nie widziałam i nie zmagała się z takim BADZIEWIEM/BUBLEM . Pomijając estetyka z początku wieku to, podręcznik który miał ułatwić proces wpisywania poszczególnych rubryk ….ups autor zapomniał wpisać istotnej informacji jak wpisać wartości w tabelkach tworzonych arkuszy Bilansu, ale to podręcznik, a co przynosi nam sam program. Nadmienię, że nie ma możliwości wykonać KOPIUJ/KLEJ i wszystko musisz wprowadzać ręcznie, to jak przypadkiem, nie daj Boże zechcesz wrócić na początek aplikacji i sprawdzić czy dobrze wpisałeś jeden z pierwszych punktów aplikacji , wszystko szlak trafia i radośnie musisz robić całą prace od początku, ale to nie koniec, rubryczki wcześniej opisanego punktu aplikacji „BILANS” – nie działają , nie możesz wstawić żadnych kwot , które są wymagane i tym samym cała aplikacja jest błędna i nie zostanie przyjęta przez Ministerstwo Finansów ….I to wszystko za nasze pieniądze i dla Nas podatników, aby było nam łatwiej żyć . Oczekuję od Ministerstwa Finansów odpowiedzi kiedy i czy w ogóle zamierza naprawić swój program dla podatników e- sprawozdanie finansowe . Moja sugestia ,może warto skorzystać z doświadczenia zachodnich kolegów , u których takie programy są lepiej napisane , prościej , przejrzyściej i co ciekawe działają. Nadmienię że powinien być to program dla podatników, a nie dla IT. To my płacimy za te programy, żeby pomogły Wam, nas sprawdzać, za nasze pieniądze. Proponuję żeby chociaż raz wypróbować własny produkt Instrukcja do programu e-sprawozdanie finansowe: https://www.podatki.gov.pl/media/4429/podr%C4%99cznik-u%C5%BCytkownika-aplikacji-e-sprawozdania-finansowe-wersja-z-lutego-2018.pdf

szok

Co zdolni i ambitni pracownicy mieliby robić w MF za tak żałosne jak na Warszawę pensje... Zostają coraz gorsi... Pracy na niskich szczeblach jest dużo ale to też się bierze ze słabej znajomości zaawansowanych funkcji pakietu Office. Wszyscy są prawie przeciążeni a wydajność niska. Malo kto zna angielski czy inny język biegle. Jak w Polsce ma być dobrze jeśli tak wyglądają kadry w jednym z najważniejszych ministerstw... Średni szczebel zarządzania trwa dzięki ciągłości wiedzy o organizacji. Góra - szkoda gadać, politycy kiedy się pojawiają długo wdrażają się w realia a w tym czasie panuje zupełny chaos i można się opi...lać .

Zostaw merytoryczną opinię o Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Ministerstwa Finansów - Warszawa

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Ministerstwa Finansów?

  Zobacz opinie na temat firmy Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Ministerstwa Finansów tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Ministerstwa Finansów
2.6/5 Na podstawie 5 ocen.
 • Zobacz wywiad
 • Świetokrzyska 12
  00-916 Warszawa
 • NIP: 5252643220 REGON: 362141763 KRS: 0000213669
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
 1. GoWork.pl 3 725 514
 2. pracuj.pl 3 349 188
 3. LinkedIn 2 988 252
 4. olx.pl 2 874 042
Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Ministerstwa Finansów
Przejdź do nowych opinii