Opinie o Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Ministerstwa Finansów w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Ministerstwa Finansów. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Ministerstwa Finansów na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Ministerstwa Finansów w Warszawa

Nie polecam MF jako miejsca pracy. Panuje tam swoisty zamordyzm, tj. jeśli ktoś lubi być \\\"krótko trzymany\\\" przez przełożonych oraz non stop obrażany to jest to praca dla niego. Dotyczy to praktycznie wszystkich departamentów. Co bardziej zdolnych i ambitnych pracowników, dyrekcja skutecznie zmusza do zmiany pracy (wiadomo, konkurencji nikt nie lubi). Zero możliwości awansu. Często jest też brak możliwości zmiany departamentu, nawet jeśli w innym departamencie wynegocjujemy lepszą stawkę (po wcześniejszym wygraniu postępowania konkursowego). Argument podają, że przecież niedopuszczalne w MF jest podkupowanie pracowników. W ten sposób skutecznie dyrekcja blokuje możliwość pracy na wyższym stanowisku za lepszą stawkę. Bardzo, bardzo zła atmosfera pracy.

butelkawyborowej Nowy wpis

Jeśli chodzi o wysokość wynagrodzenia to np. radca prawny uzyskuje mnożnik kwoty bazowej 3,6 (stan na marzec 2021). mnożnik kwoty bazowej należy przemnożyć przez kwotę bazową ogłaszaną na każdy rok, gdzie w 2021 wynosi ona 2031zł. Maksymalne wynagrodzenie brutto na tym stanowisku wynosi więc 7300 zł. Do tego oczywiście należy doliczyć wysługę lat tj. od 1-20 % za każdy rok stażu pracy, max do 20 roku. Do wynagrodzenia dochodzi też 13 tka. Co do premii kwartalnych to nie wiem jak jest obecnie bo PISia dobra zmiana w 2021r. łaskawa była takowe w administracji publicznej zajumać i przeznaczyć na "narodowy program szczepień". Myślę że i ministerstw to dotyczy. Jeśli zaś chodzi o stanowiska pracownicze - biurowe to myślę że wspomniany wyżej mnożnik wyniesie pomiędzy 2,6 - 3,0. Pozostałe zasady wynagradzania są takie same jak wyżej.

Katarzyna Nowy wpis
@butelkawyborowej

Bardzo Ci dziękuję za tak dokładnie przedstawienie systemu wynagradzania w Niezależnym Związku Zawodowym Pracowników Ministerstwa Finansów. A jak wygląda tam kwestia stabilności zatrudnienia? Po jakim czasie można liczyć na umowę na czas nieokreślony?

butelkawyborowej Nowy wpis
@Katarzyna

Aby była jasność, ja nie pracowałem w MFie a co do składników wynagrodzenia wypowiadam się, bo zasady wynagradzania są wspólne dla całej administracji. W sprawie mnożnika zaś pytałem bezpośrednio w MFie to wiem. Co do stabilności zatrudnienia, to jest to administracja publiczna. Jeśli zatem już Cię przyjmą i nie postarasz się mocno by z Ciebie zrezygnowali, to będziesz pracować. Jeśli chodzi o umowę, to odsyłam do art. 35 ust. 3 ustawy o służbie cywilnej - W przypadku osób podejmujących po raz pierwszy pracę w służbie cywilnej umowę o pracę zawiera się na czas określony wynoszący 12 miesięcy. Zgodnie zaś z art. 35 ust. 6 ustawy - Dyrektor generalny urzędu decyduje o zawarciu z pracownikiem umowy o pracę na czas nieokreślony na podstawie pozytywnej oceny pracownika, o której mowa w art. 37. Ogólnie to raczej nie należy się spodziewać że Ci zrobią krzywdę no a praca w administracji jest mocno stabilna. Jednak przed umową na stałe będziesz musiała zostać zweryfikowana. Ogólnie to przeczytaj sobie ustawę o służbie cywilnej tak od art. 26 do 38, tj. wz. nawiązania stosunku pracy. Tam wszystko jest wyjaśnione. Aha, jeszcze jedno co do składników wynagrodzenia o czym wcześniej zapomniałem. Jeśli masz stażu 2 lata w służbie cywilnej oraz certyfikat językowy co najmniej B2 to możesz przystąpić do egzaminu na "urzędnika służby cywilnej" (odsyłam do wspomnianej wyżej ustawy) i po zdaniu tego egzaminu masz dodatkowo extra ok. 700zł netto co miesiąc plus urlop dodatkowy do max 12 dni w roku. Wszystko jest w ww. ustawie. Tyle tylko, że na chwilę obecną egzaminy są zawieszone (znaczy limity nie są przyznawane) chyba na okres 3 lat.

Justyna Nowy wpis

@gosc na jakie stanowisko?

Janek

Wydaje mi się, że wszystkie stanowiska na które aktualnie szukają dostają się znajomi z pierwszej ręki. I dziwne, że są tam ludzie po licencjacie... Widziałem kogoś na linkedinie!

Gosc
@Janek

Proszę próbować ja dostałam się bez żadnych znajomosci. Można wysłać na większą ilość wakatów jesli oczywiście są w Pana zainteresowaniu. Trzymam kciuki powodzenia.

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Ministerstwa Finansów.
logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
logo firmy [KB] Pomocnik lakiernika
Ciechanów
SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik ds. produktu (Air/Sea/Rail)
Loginex Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant w Dziale Wsparcia Sprzedaży z językiem czeskim
Polenergia Fotowoltaika S.A.
Mikolaj

Wynagrodzenie nie jest atrakcyjne rynkowo. Na rynku zarobisz wiecej.

Grzegorz
@Mikolaj

Podaj proszę jaka jest wysokość wynagrodzenia, żeby każdy mógł sam ocenić, czy warto aplikować. Firmy często dodają benefity, które mogą podnieść pensje, więc napisz jak to wygląda w Ministerstwie Finansów.

Kamil

Czy trzeba mieć doświadczenie w zawodzie ?

Heh
@Kamil

A jak myślisz?

Judyta

@pracownik a co się dzieje z firma ?

Prawie 120 pracowników ST 3 Offshore w piątek wieczorem wystąpiło do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o pomoc. Chcą od niego "podjęcia skutecznych działań", by ratować firmę

Got

Jakie są zarobki na poszczegolnych stanowiskach?

Tomasz

@Joanna To jest forum dla pracowników firmy a wszelkie uwagi klientów lepiej kierować na właściwy adres.

Joanna

Chciałam wyrazić swoją opinię w temacie stworzonego i zamieszczonego na stronie Ministerstwo Finansów programu pod nazwą „E-Sprawozdanie finansowe” Dawno nie widziałam i nie zmagała się z takim BADZIEWIEM/BUBLEM . Pomijając estetyka z początku wieku to, podręcznik który miał ułatwić proces wpisywania poszczególnych rubryk ….ups autor zapomniał wpisać istotnej informacji jak wpisać wartości w tabelkach tworzonych arkuszy Bilansu, ale to podręcznik, a co przynosi nam sam program. Nadmienię, że nie ma możliwości wykonać KOPIUJ/KLEJ i wszystko musisz wprowadzać ręcznie, to jak przypadkiem, nie daj Boże zechcesz wrócić na początek aplikacji i sprawdzić czy dobrze wpisałeś jeden z pierwszych punktów aplikacji , wszystko szlak trafia i radośnie musisz robić całą prace od początku, ale to nie koniec, rubryczki wcześniej opisanego punktu aplikacji „BILANS” – nie działają , nie możesz wstawić żadnych kwot , które są wymagane i tym samym cała aplikacja jest błędna i nie zostanie przyjęta przez Ministerstwo Finansów ….I to wszystko za nasze pieniądze i dla Nas podatników, aby było nam łatwiej żyć . Oczekuję od Ministerstwa Finansów odpowiedzi kiedy i czy w ogóle zamierza naprawić swój program dla podatników e- sprawozdanie finansowe . Moja sugestia ,może warto skorzystać z doświadczenia zachodnich kolegów , u których takie programy są lepiej napisane , prościej , przejrzyściej i co ciekawe działają. Nadmienię że powinien być to program dla podatników, a nie dla IT. To my płacimy za te programy, żeby pomogły Wam, nas sprawdzać, za nasze pieniądze. Proponuję żeby chociaż raz wypróbować własny produkt Instrukcja do programu e-sprawozdanie finansowe: https://www.podatki.gov.pl/media/4429/podr%C4%99cznik-u%C5%BCytkownika-aplikacji-e-sprawozdania-finansowe-wersja-z-lutego-2018.pdf

szok

Co zdolni i ambitni pracownicy mieliby robić w MF za tak żałosne jak na Warszawę pensje... Zostają coraz gorsi... Pracy na niskich szczeblach jest dużo ale to też się bierze ze słabej znajomości zaawansowanych funkcji pakietu Office. Wszyscy są prawie przeciążeni a wydajność niska. Malo kto zna angielski czy inny język biegle. Jak w Polsce ma być dobrze jeśli tak wyglądają kadry w jednym z najważniejszych ministerstw... Średni szczebel zarządzania trwa dzięki ciągłości wiedzy o organizacji. Góra - szkoda gadać, politycy kiedy się pojawiają długo wdrażają się w realia a w tym czasie panuje zupełny chaos i można się opi...lać .

Zostaw merytoryczną opinię o Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Ministerstwa Finansów - Warszawa

• Jak się pracuje w Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Ministerstwa Finansów?

Zobacz opinie na temat firmy Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Ministerstwa Finansów tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Ministerstwa Finansów
2.6/5 Na podstawie 5 ocen.
  • Świetokrzyska 12
    00-916 Warszawa

Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Ministerstwa Finansów