Opinie o Scanmed S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Scanmed S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Scanmed S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Scanmed S.A. w Warszawa

Pracownik DOK

Nie polecam pracy w Scanmed, ta firma nie potrafią docenić pracownika, a zwłaszcza nie polecam pracy w DOK. Zarobki tragiczne - w większości przypadków najniższa krajowa lub niewiele więcej. Nie dość, że pracownicy przez cały okres zanim pojawiły się szczepienia byli najbardziej narażeni będąc na pierwszej linii, to ciągle dodawane były i nadal są nowe obowiązki. Te dodatkowe obowiązki, wynikają z obecnej sytuacji związanej z pandemią i nieprzemyślanymi działaniami jakie firma zrobiła w ramach oszczędności. Premie już dawno zostały zabrane jak tylko rozpoczął się covid, a o jakichkolwiek podwyżkach można pomarzyć. Ciągle tłumaczą się pandemią, zmianami w zarządzie lub nowym inwestorem. Jedyny plus to atmosfera w zespole jeśli trafi się na fajnych ludzi i pakiet medyczny, który też pozostawia wiele do życzenia. Zanim jeszcze pojawiły się szczepienia i pracownik chciał sprawdzić czy po takim czasie narażania się i kontaktach z chorymi ludźmi ma jakieś przeciwciała na covid to nawet nie przysługiwała mu jakakolwiek zniżka i nadal nic się nie zmieniło w tym temacie.

Jaki jest wkład kierownictwa Scanmed S.A. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Agata

Żaden. Totalnie nikomu nie zależy na poprawie atmosfery w pracy. Zespół jest niezintegrowany. Poszczególne działy zamiast się wspierać, nieustanie wytykają sobie błędy. Duża w tym wina przełożonych/koordynatorów którzy toczą między sobą nieustająca walkę. Co przekłada się na nastroje panujące w poszczególnych zespołach i ich współprace... A dokładnie jej brak. Atmosfera się nie zmieni, dopóki ktoś z zewnątrz nie pokarze im krok po kroku, jak powinno sie zarządzać zasobami ludzkimi. Choć moim skromnym zdaniem, bez zmian kadrowych sytuacja się nie zmieni... Ps. Z innej beczki a może z tej samej???? Chciałabym bardzo pochwalić postawę scanmed-owego IDO, w mojej ocenie to jedna z nielicznych osób, której w firmie coś się jeszcze chce! I która zawsze służy pomocą. Dziękujemy za wsparcie!

Iza

Żaden

O jakiej dobrej atmosferze mówimy? Zero integracji, przepływu informacji, spychoterapia. O ile szeregowi pracownicy DOK, działu medycznego i administracji starają się sobie pomagać i współpracować o tyle koordynatorzy widzą tylko wąski wycinek całości i na pewno nie pracują nad dobrą atmosferą w firmie. Mam wrażenie, że mało osób z kadry kierowniczej sobie ufa. Każdy jest nastawiony na wynik, boi się o stanowisko przez co wykonuje absurdalne polecenia tych jeszcze wyżej postawionych.

Amelia

Nie polecam pracy w Scanmed. Bardzo słabe zarobki, pracy bardzo dużo, obowiązki ciągle dodają premii zero. Problemy z kierownictwem zero pomocy ciągle tylko słychać macie to zrobić. Scanmed nie jest dostosowany do stanu epidemii, kwarantanna nam nie przysługują, nikogo nie obchodzi stan zdrowia personelu, brak maseczek itp to codzienność. Nie polecam zupełnie.

@Amelia

Witam, Nie wypowiadam się w temacie zarobków, bo nie wiem co to znaczy słabe. Pracy owszem jest dużo, a premie są rzeczywiście rzadkością. Ale proszę nie kłamać że brakuje maseczek....

TeżPracownik

Zarzucanie komuś kłamstwa uważam za pochopne i bezpodstawne. Scanmed ma wiele działów. I niestety z własnego doświadczenia wiem, że ze środkami ochrony osobistej bywa różnie. A standardy higieny w miejscu pracy, zdecydowanie pozostawiają wiele do życzenia. Jednak to co martwi najbardziej, to dość luźny stosunek kierownictwa, do zagrożenia jakim jest epidemia koronawirusa. Pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikowi bezpieczne warunki pracy. O czym Scanmed chyba zapomniał.

Dorota

Na każdej placówce jest problem brak masek o lepszych środkach ochrony można zapomnieć, brakuje ich poprostu. Kwarantanny w tym momencie personelowi nie przysługują jak nie masz maski podczas pracy. Jedne dyrektywy wykluczają te drugie.... Traktują Cię w firmie jak mięso.... Nie polecam

harry
@TeżPracownik

to gdzie w takim razie jest bhpowiec? Chyba , że już dawno uciekł, jak prawie wszyscy jego poprzednicy. Fakt - praca w Scanmed była i jest porażką. Nie polecam !

@harry

Bhp jest od pseudo szkoleń nikt w nich nie uczestniczył, ale listę obecności podpisujesz codziennie, że coś odbyłeś. Kpina!

@Amelia

Dziękujemy za Twoją opinię. Informujemy, że od początku trwania pandemii dokładamy wszelkich starań, by zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa. Środki ochrony indywidualnej dostarczane są do placówek Grupy Scanmed na bieżąco zgodnie z zapotrzebowaniem, co pozwala na zabezpieczenie personelu w okresie pandemii oraz realizację obowiązującej procedury dotyczącej stosowania środków ochrony indywidualnej. Wszelkie potrzeby związane z wyposażeniem personelu w środki ochrony indywidualnej powinny być zgłaszane do bezpośredniego przełożonego.

Iza
@Scanmed S.A.

Moim zdaniem pisać i zgłaszać można, ale pracownikom na najniższych szczeblach nie wiele się należy.... Maseczki można z domu przynieść, bo jest ich mało. Personel rejestracja przez kilka msc prosił o prostą szybę z pleksy.... Pisać z biura to każdy potrafi, nie polecam.

Urszula

Czy w Scanmed S.A. istnieje może opcja zatrudnienia w niepełnym wymiarze czasu pracy? Można starać się o pracę na pół etatu lub 3/4? Pewnie znajdą się osoby również ciekawe tego czy jest na to szansa więc proszę o odpowiedź.

Dx
@Urszula

Tak, istnieje taka możliwość. Ale myślę, że nie jest to częsta praktyka.

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Młodszy Specjalista ds. HR w firmie Scanmed S.A.? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Młodszy inżynier projektu
Bolszewo
Balex Metal Sp. z o. o.
Jola

Praca w Scanmed dużo można napisać negatywnych rzeczy. Plusów nie wiele. Bardzo słaba kadra zarządzająca, ludzie z przypadku nie mający pojęcia o zarządzaniu. Mobbing w czystej postaci, zero wsparcia kierownika. Przez 8 godz usłyszysz tyle uwag i wulgaryzmów, że ciężko uwierzyć, że to placówka medyczna. Pieniądze zero premii, do tego najniższa krajowa, która nie zachęca, grafik nie stabilny. Mało placówek z personelem, który chce współoracować,co bardzo odbija się na pacjentach. Teraz akredytacja, która powoduje panikę na każdym szczeblu, ale nic z tego nie wynika. Nie polecam i odradzam zatrudnienie w Scanmed.

Piszac z pozycji bylego pracownika, zdecydowanie odradzam. Zarobki niewspolmierne do ilosci obowiazkow. Fatalna atmosfera. Zespol jest niezintegrowany. Ogromne animozje miedzy dzialami. Co bardzo odbija sie na poziomie swiadczonych uslug. Totalny balagan organizacyjny. Mi osobiscie najbardziej przeszkadzal brak jasnych procedur oraz brak wsarcia ze strony kierownictwa. Calkowity brak transparentnosci, jasno okreslonych zasad czy chociazby sladowej ilosci etyki zawodowej. Zwyklej ludzkiej zyczliwosci jak na lekarstwo. To taki telegraficzny skrot. kazdy kto choc przez chwile byl pracownikiem Scanmedu ten wie, ze panuje tam calkowity haos. wszystko jest postawione na glowie. Z plusow: wyplaty bez opoznien, dodatkowe swiadczenia w formie benefitow, grusza, mozliwosc wykupienia pakietu medycznego a co za tym idzie latwy dostep do uslog medycznych. No i oczywiscie towarzysze niedoli ;) Ludzie, ktorym pomimo wszystko sie chce i ktorzy pomimo wszystko chca cos zmienic. Pozdrawiam!

Kamil

Praca w Scanmed na dzień dzisiejszy nie polecam. Firma sprzedana, za moment akredytacja, wszyscy kierownicy latają jak poparzeni, wymieniają się uwagami i zmiany bez końca. Brak w personelu rodzi flustrację, najniższa krajowa, brak możliwość powiedzenia kierownikowi, co na danej placówce jest do poprawy. Dział BHP istnieje tylko na papierze a i przepraszam są jak każą zrobić szkolenie, albo podpisać listę, że byłeś i znasz temat... Ale nikt nie wie o czym te szkoleniu a są. Żenada ogólnie.

W szpitalu se Rafała panuje układ, który jest nie do przejścia. Sprawy ważne zamiatane pod dywan, nikt nie słucha personelu. Naczelna udaje, że nie ma problemów, podobnie jak niektórzy lekarze zarządzający oddziałami. Nawet Pani dyrektor nie jest zainteresowana problemami swoich pracowników. Mogłabym się pokusić o stwierdzenie, że panuje tu mobbing , od pewnego czasu

Anka

Zgadzam się w 200% każda placówka Scanmed działa na tej zasadzie, zero odpowiedzialności osób zarządzających nie ma żadnego wsparcia, a mobbing jest jawny. 1

Jakie narzędzia pracy zapewnia Grupa Scanmed? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Prac

Standardowe rzeczy - laptop, telefon służbowy. Auto służbowe mają nieliczni pracownicy.

@pytanie
@Prac

Benefit to bony na kwotę ok 250 zł to wybrania w różnych miejscach spa siłownie sklepy, przyznawany raz do roku

Dorota

Scanmed sprzedany mają już jakiegoś chętnego. Może jest szansa, że wymienia szczeble menagerow, bo nie znają się zupełnie na zarządzaniu personelem. Jeżeli chodzi o czas pandemi udają, że jej nie ma AK 5 cała zarażona, o maseczki trzeba się upominać, zależy od placówki, ale tak naprawdę wszędzie lipa ze środkami dezynfekcji trzeba się prosić o nie ... Ogólnie nie polecam

Iwona
@Dorota

O tak. zdecydowanie przydałoby się to całej grupie - wymiana kadry zarządzającej. Praktycznie w każdej placówce wymienili kadrę wyższego szczebla i posadzili na stołkach osoby, które nie mają praktycznej wiedzy.

Lidia

Praca w Scanmed to porażka na dzień dzisiejszy... Nadgodziny za, które Ci nikt nie płaci, możesz sobie dzień odebrać... Zero wsparcia od przełożonych, zero szkoleń, ale za to tępić Cię będą. Jedni drugich podkopują... Kasa najniższa krajowa, zero premii. Liczy się, żeby obsada była, a nie po ile pracujesz. Nie polecam....

Katarzyna Sękowska

dzień dobry, Z firmą Scanmed (przychodnia na Armii Krajowej 5 w Krakowie ) byłam związana w latach 2011-2019. W talach 2013-2019 pełniłam funkcję koordynatorem działu rehabilitacji. W dniu wczorajszym minął dokładnie rok od zakończenia współpracy i dopiero teraz jestem w stanie napisać obiektywną opinię, bez emocji. Poruszę kilka aspektów: zespół- zaangażowany, niezwykle zgrany, mobilizujący się w trudnych sytuacjach. wynagrodzenie- uważam, że w każdej firmie jest sprawą do negocjacji. współpraca z bezpośrednim przełożonym- bardzo owocna, duże wsparcie. Praca w Scanmedzie pozwoliła mi praktykować i udoskonalać kompetencje rehabilitanta i koordynatora. To cenne zasoby, które wyniosłam ze Scanmedu i praktykuję u następnego pracodawcy (i mam nadzieję, że będę praktykować całe moje życie zawodowe). Ostatni rok i zakończenie współpracy z firmą było dla mnie przeżyciem traumatycznym. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ponieważ są zbyt osobiste. Z poważaniem Katarzyna Sękowska-były pracownik.

Anna S.

Kardiologia w Bielsku Podlaskim. Pracowałam tam jako salowa bardzo miła atmosfera mile pielęgniarki lekarze, panie oddziałowe i oczywiście pielęgniarze ????moje panie salowe super . Będzie mi wszystkich brakowało????

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy Grupa Scanmed?

Odpowiedź

Obecnie główna siedziba firmy została przeniesiona, także zapewne rozmowy kwalifikacyjne odbywają się w placówkach dedykowanych

Już tam nie pracuję

Bardzo się z tego cieszę, że już tam nie pracuje. Jeden wielki bałagan! Miałam „okazje” (bo to i tak zbyt pozytywne określenie jak na to miejsce) tam pracować przez jakiś czas, a dokładnie w jednej z placówek...z dużym zażenowaniem musze ocenić poziom kompetencji osób zarządzających tym miejscem. Brak wiedzy, umiejętności, komunikacji, odrobiny empatii. Jeden wielki bałagan na miejscu, ludzie odchodzą sami (i maja tutaj szczęście) lub są wyrzucani z dnia na dzień. Jednego dnia wychodzisz z pracy, a następnego okazuje się, że Twój przełożony już nie pracuje lub nagle należysz pod jakaś odrealnioną część firmy. (Dla porównania, pracujesz w kuchni w jakiejś firmie - hotel, a zarządza Tobą i twoimi współpracownikami szef pralni...) kompletny brak organizacji firmy...Ci co odeszli - MAMY SZCZĘŚCIE!

Eisinger

Sprzedany więc być możne pod nowym zarządem coś się zmieni. Problem od kilku lat. Zbyt duża ilość obowiązków a za mała ilość pracowników. Nadgodziny ("bo to Twoja wina, że się nie wyrabiasz"), które z łaską można odebrać( ponieważ nie są płatne!!),wtedy kiedy Pan/i Kierownik będzie miał/a dobry humor.W każdym dziale zarobki poniżej krytyki na stanowiskach specjalistycznych.Uwag pracowników się nie słucha, ewentualnie ucisza aby nie "siać paniki i nie psuć nastrojów ". Kto mógł uciekł, zaciążył lub szuka nowej posady.

Karola
@Eisinger

Już wiadomo, że sprzedany? W firmie cisza. Można prosić szczegóły?

@Karola

Scanmed na chwile obecna nie zostal sprzedany. Wlasciciel wstrzymal sprzedaz ze wzgledu na pandemie.... Z oficjalnych przekazow wynika, ze do tematu wroca z koncem roku 2020.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie Grupa Scanmed?

Umowa o pracę. Najpierw na 3msc potem na ok 1rok/2lata a potem na nieokreslony

Szymon

NIE polecam. Nikomu. Traktują jak śmieci, mało płacą, dużo wymagają. Brak komunikacji między działami, placówkami i miastami. Ba! Zero komunikacji między piętrami. Żenujący socjal, niepłatne nadgodziny. Nastawieni tylko i wyłącznie na kasę. Nie szanują pracowników, zwalniają bez ostrzeżenia, zero jakiejkolwiek przyzwoitości. Wieczne braki w personelu (co nie dziwi) powoduje ciągłą frustrację wszystkich. Szczęście mają ci, którzy się stamtąd wynieśli. (W tym na szczęście ja). Trzymać się z daleka.

Nina

Praca w tej firmie niestety nie należy do przyjemnych- niskie zarobki , które stoją w miejscu od kilku lat, dopiero niedawno weszły benefity, nie ma mowy o płacy za nadgodziny. Pracownik nie jest szanowany, do tego dochodzi ogrom obowiązków który nijak ma się do zarobków. Pseudo korporacja ktora przechodzi z rąk do rąk- roszady w personelu ogromne i częste. Zwalnianie pracowników w najmniej elegancki sposób. Mnóstwo minusów i ogromne rozczarowanie.

Franciszek
@Nina

Wspominasz, że od jakiegoś czasu otrzymujesz dodatkowe benefity do wynagrodzenia. Czy możesz napisać, co konkretnie wchodzi w ich skład i czy są na tyle atrakcyjne, że mogą zachęcić przyszłych pracowników do podjęcia zatrudnienia?

@Franciszek

Nie mogą, co widać po ilości chętnych do pracy. A raczej ich braku. Nowych nie ma, starych wywalają bez informacji- przychodzi pocztą wypowiedzenie. Brawo! Oby tak dalej.

pacjencie lecz się sam

epidemia a recepta telefonicznie Pacjent w ciągłym leczeniu telefonicznie recepty nie dostanie, bo? Bo nie ma wizyty. Można próbować połączyć z gabinetem lekarza, ale jest zajęty. W końcu pojawia się termin i jest możliwość, za chwilę przychodzi sms, że lekarza nie będzie. Także chcesz się człowieku leczyć, to lecz się sam. 3 h wydzwaniania i zero możliwości. Na pytanie jakie są procedury w ośrodku czy przyjść w rękawiczkach i masce, jest odpowiedź: nic nie trzeba, przy wejściu jest mierzona temperatura. Warto spytać czy jest kolejka przy wejściu, ale szkoda pytać, bo zapewne jest taka sama jak zawsze.

Zostaw merytoryczną opinię o Scanmed S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Scanmed S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Scanmed S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Scanmed S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 3 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Scanmed S.A.
1.9/5 Na podstawie 94 ocen.

Scanmed S.A.