Opinie o Capgemini w Katowice

Kultura etycznego i odpowiedzialnego biznesu jest silnie zakorzeniona w działalności całej grupy Capgemini, która już trzeci rok z rzędu otrzymała tytuł Najbardziej Etycznej Firmy Świata. Zasady etycznego biznesu nakreślają naszą współpracę z klientami, partnerami, dostawcami

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Capgemini w Katowice

Disgusted

Ta firma to jakiś żart!! Pierwszy etap rozmowa przez telefon w języku polski i angielski jeszcze ujdzie Pani bardzo miła i wszystko fajnie wyjaśniła. Po paru dniach dzwoni Pan i chce się umówić na rozmowę i obiecuje ze wyślę maila z potwierdzeniem i adresem w którym znajduje się ich siedziba. Mijają dwa dni i nic! Po czym w dzień w którym miała odbyć się rozmowa Pan wysyła maila godzinę przed rozpoczęciem rozmowy że zaprasza na rozmowę....... po zapytaniu dlaczego nie wysłał potwierdzenia wcześniej stwierdził ze system zablokował mojego maila i nie mógł go wysłać... To jest IT..... popierdulka nie IT

Ona
@Disgusted

Ja mialam podobna sytuacje Pan zobligowal sie do potwierdzenia rozmowy mailowo i nie dostalam zadnej wiadomosci az do dnia w ktorym miala odbyc sie rozmowa a dokladnie 45min przed rozpoczenciem rozmowy. Wydaje mi sie ze oni to robia specjalnie zeby tylko odchaczyc ze skontaktowali sie z kandydatem!! Po glebszym rozeznaniu sie na temat firmy Capgemini jednym slowem zal NEW TYPE OF THE SLAVERY CAMP Nie polcam

Magda
@Disgusted

@Disgusted, @Ona - Dziewczyny, jestem z działu komunikacji CG i bardzo zainteresowały mnie Wasze wypowiedzi. Mam prośbę, czy możecie opisać te sytuacje w mailu i wysłać na: komunikacja.pl@capgemini.com. Chętnie zapoznam się ze szczegółami i postaram się wyjaśnić te kwestie.

TheEnd
@Magda

Ja tez miałem z tym „Panem” do czynienia, ale szkoda mi strzępić nerwów na tego pajaca

Magda
@Disgusted

Jeśli ktoś jest nadal zainteresowany ofertą to bardzo proszę o przesłanie Waszych CV na adres: komunikacja.pl@capgemini.com. Pozdrawiam.

Natalia

@Justyna, jakim stanowiskiem jesteś zainteresowana? Aplikowałaś już do pracy w Capgemini? Myślę, że zawsze warto spróbować! :) @Disgusted, @Ona - czy wybraliście się na rozmowy kwalifikacyjne? Jeśli tak, to czy możecie powiedzieć coś o ich przebiegu, na przykład o atmosferze? W przypadku kiedy potencjalny pracownik jest poinformowany o miejscu rozmowy tak krótko przed jej rozpoczęciem powinien chyba być przydzielony dodatkowy termin w razie gdyby nie zdołał dotrzeć do firmy.

Justyna
@Natalia

Nie, jeszcze nie aplikowałam. W sumie to wciąż się wacham.

Ona
@Natalia

Nie dostaniesz żadnego innego terminu, manager zawalił i maja cię w (usunięte przez administratora)

Tomasz

Jakie zarobki, widełki młodszego specjalisty 1 linia ? Dzięki

Aplikowałem w styczniu. Screening bardzo szybko i sprawnie, Odezwiemy się w ciągu 2 tyg, jak odmownie to przez maila, jak pozytywnie to telefonicznie. Jak można się domyślić 0 kontaktu od tego czasu. Mało profesjonalnie...

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Katowice
logo firmy Application Specialist (Field)
Alpha Omega Engineering
logo firmy Asystent projektu
CP Consulting Engineering Services
main menager corpo

jeśli tak rzeczywiście jak piszecie to to jest kuźnia złych ludzi, których zło uderza w rodziny. Białe niewolnictwo....nie chce się wierzyć, że to prawda. nieprawdopodobne......

Seba

Czesc, jestem zainteresowany praca w Capie w Katowicach. Mam pol roczne doswiadczenie w finansach, jezyk angielski na poziomie C1, oraz fiński B1/B2. Możecie mi napisać jak zarobki wygladaja w Capgemini w Katowicach?

rokefeler
@Seba

tak jak sobie wynegocjujesz, pozdrawiam

Slawo
@Seba

Ludzie, aplikujcie i sprawdzajcie osobiście takie rzeczy. O wynagrodzeniu to chyba lepiej rozmawiać z rekruterem, niż na forum. Każdy sobie negocjuje stawki. Myślisz, że jak Ci powiem, że zarobisz 5 tysięcy to dostaniesz tyle?

karol

Cześć! Chciałbym zapytać jak wygladałyby moje szanse na pracę w korporacji - obecnie jestem inżynierem (z wykształcenia mgr inż elektrotechniki) lecz chciałbym nieco zmienić ściezkę kariery i zacząć rozwijać swoje języki obce. Angielski znam na C1 (mam certyfikat tego poziomu, język nieco zakurzony, ale szybko sobie przypomnę) niemiecki na B1. Szukałbym miejsca gdzie mógłbym w luźnej atmosferze codziennie używać niemieckiego, chciałbym osiągnąć poziom C1 w przeciagu najblizszych 2-3 lat. Czy w Capgemini są takie stanowiska, czy raczej nie stawia się na naukę? Na jakie zarobki można liczyć? Widziałem bardzo ciekawy program "Clickaj" ale nie ma już otwartych wakatów w Katowicach, tylko w Opolu. Pozdrawiam

Capec
@karol

Witam, z tego co wiem zapotrzebowanie na j. niemiecki jest bardzo duze, polecam wyslac CV. Praca z j. niemieckim napewno sie znajdzie! :) Ja pracuje osobiscie na niemieckim projekcie. Z tego co wiem mamy ok. 10 wolnych wakatow. Pozdrawiam

lilka84

Witam Jestem na etapie poszukiwania pracy /zmiany pracy/i chciałabym zasięgnąć waszej opinii dotyczącej firmy Capgemini Katowice. Siostra męża polecała tą firmę na początek, przy czym miała okazje pracować w Krakowie kilka lat temu. Nie wie jak jest teraz , w Katowicach. Mam kilkuletnie doświadczenie w pracy z trudnym klientem. Znam dobrze język angielski (w mowie i piśmie) i niemiecki w mowie. Nie ukrywam, że chciałabym zmienić branże z customer service/care na analizę i finanse. Myślałam, żeby aplikować na stanowisko juniorskie. Załóżmy, że w najbliższych miesiącach podszkolę się z niemieckiego (pisanie, gramatyka), ile mogę zarabiać na początek w Capgemini? Jak chodzi o finanse jest to dla mnie nowość (oczywiście znam pakiet Office, w tym program Exel 2013) jakie umiejętności są wymagane w tej branży na początek? Pozdrawiam, będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

@lilka84

Na wstępie bardzo dziękujemy za zainteresowanie firmą Capgemini. Obecnie w Katowicach prowadzimy szereg rekrutacji na stanowiska w obszarze finansów i księgowości z językiem angielskim. Same stanowiska różnią się między sobą: są takie, gdzie kontaktu z klientem jest więcej lub te, które skupiają się na zadaniach bardziej analitycznych, pracy na systemach. Te preferencje są badane podczas pierwszej rozmowy z rekruterem, także biorąc pod uwagę poziom języka, umiejętności komunikacyjne i analityczne. W przypadku stanowisk juniorskich nie oczekujemy doświadczenia czy wiedzy ukierunkowanej na ten obszar, ponieważ: dostarczamy wszelkie szkolenia i treningi wymagane do wykonywania pracy na co dzień. W przypadku stanowisk z językiem niemieckim zasady są podobne, na chwilę obecną nie mamy otwartych takich ról w Katowicach, ale sytuacja dynamicznie się zmienia. Jeśli chodzi o wynagrodzenie, jest ono potwierdzeniem umiejętności i kwalifikacji, jakie charakteryzują kandydata również poziomu znajomości języków obcych. Jeśli jest Pani chętna, aby podjąć to wyzwanie, to serdecznie zapraszam!

Ewa_Ch

cześć, Słyszałam że w Capgemini pojawiają się też ogłoszenia z językiem greckim. Czy w tym momencie jest otwarta rekrutacja na dowolne stanowisko z takim językiem? Proszę o namiar, link, cokolwiek. Katowice IT lub BPO, mniej Kraków, ale jeśli jest proszę o info. Pozdrawiam.

former employee

Znasz języki, to zawsze jest miejsce. Złożyć CV warto, może oddzwonią (z tym bywa rożnie). Tylko jak będziesz miał iść do zespołu fińskiego producenta telefonów.. już Ci współczuję.

Katowice, SBP Polecam i nie polecam. Firma OK, ludzie jak wszędzie - jedni lepsi, inni gorsi. Ogólnie odradzam pracę w niebieskim lub szarym teamie MCML (7 piętro). Manager ma ego napompowane do granic wytrzymałości podwładnych. Traktuje ludzi jak pionki na swojej planszy. Kwartalna rota jest "kwartalna" tylko z nazwy. Ciężko zaplanować coś nie na trzy, nie na miesiąc, a zwyczajnie na następny tydzień. Zmiany wprowadzane na ostatnią chwilę. Pracownicy niejednokrotnie ściągani do pracy w dniu wolnym, bo np w czwartek manager uświadomił sobie, że jutro "black friday". Młode studentki dostają preferencyjne zmiany, faceci pracują na najmniej popularne zmiany. Postawisz się i wylatujesz z pracy pod głupim pretekstem. U mnie był "zły customer service", mimo że niezależny wewnętrzny audyt losowych 'ticketów' za ostatni kwartał, tylko raz dał mi mniej niż 9/10pkt. Dodatkowo przyznano mi premię za produktywność. Reasumując - firma OK, ale jeśli managerem ma być Maciek - radzę podziękować za współpracę, zanim się zacznie.

Pat

Proszę o informacje czy młodszy specjalista ds finansowych to osoba która jest na pierwszej linii i pracuje tak w cały center?

@Pat

Niekoniecznie - pracując na tym stanowisku możesz mieć mailowy kontakt z klientem, zajmować się analizą dokumentów finansowych, raportami itd.

BRB

Tak samo jak @Laszlo_Kovacs wysłałem kilka aplikacji w ciągu ostatniego roku (oczywiście na stanowiska na które spełniałem wymagania) i nie było reakcji ze strony CapGemini. Trochę to dziwne bo inne firmy (dużo większe od CG) po pewnym czasie przynajmniej odpowiedziały... albo chociaż automat wysłał maila ;) Może rzeczywiście szukają tylko studencików na stanowiska za 3000,00 zł netto :)

@BRB

Hej, w ofertach Capgemini zastrzega sobie, że kontaktuje się tylko z wybranymi kandydatami. Oferty są skierowane zarówno do studentów jak i profesjonalistów, więc z ostatnim stwierdzeniem nie mogę się zgodzić. Pozdrawiam!

Byly pracownik

Nie polecam pracodawcy. Ludzie sa traktowani przedmiotowo - mozliwosci rozwoju sa tylko dla osob z koneksjami kosztem tych kompetentnych. Brak pozytywnych aspektow dojrzalej korporacji - coachingu, mentoringu a zostaje czlowiek jako liczba odebranych zgloszen. Mozna sie zniechecic do korpo a nie wszystkie sa takie tragiczne.

@Byly pracownik

Cześć Były Pracowniku! Dasz znać co się stało na komunikacja.pl@capgemini.com? Pozdrawiam!

Michal

Witam, Mamy pytanko czy angielski na poziomie B1 jest wystarczający aby pracować w Capie? Czy w firmie są jakieś zajęcia doszkalające ? jak dokładnie wyglądają benefity sportowe słyszałem że nie ma multisportu ale jest ok system, czy można go też wykupić dla osoby towarzyszącej jeśli tak to za ile.

cześć, interesuje mnie oferta na stanowisko Młodszy Specjalista ds. Finansowo-Księgowych z językiem angielskim (late shift), proszę o informację w jakich godzinach należy się spodziewać pracy oraz czy grafik uwzględnia wolne soboty i niedziele?

@Anna

Hej! Generalnie praca jest w trybie pięciodniowego tygodnia pracy – poniedziałek – piątek. Co do godzin pracy – zależy to tak naprawdę od projektu. Na ogół zmiany popołudniowe rozpoczynają się po godzinie 12.00, są dodatkowo gratyfikowane i jeżeli zmiana kończy się po godzinie 22.30 pracodawca gwarantuje przejazd taksówką do domu w granicach Krakowa. edź

Śmieszna firma, człowiek idzie na rozmowę, odpowiada bezproblemowo na wszystkie pytania, zespół rekrutujący zadowolony. Następnie przedstawia swoją stawkę... i kończy się na "odezwiemy się do pana". Oczywiście jak tu pisali wyżej, odzewu brak. A dwa tygodnie później dostałem ofertę od konkurencji za dużo większą stawkę. Jak tak dalej pójdzie, to za niedługo zaczną zatrudniać studentów na umowę zlecenie.

@Andrzej

Capgemini jest korpo, który Krk płaci najgorzej. Jakby płacili tyle co konkurencja to by musieli zwinąć żagle. Po prostu wybrali kogoś tańszego niż Ty, wygrałeś los na loterii, haha.

Piotrek

Z przykrością stwierdzam, że niestety zawiodłem się na Capgemini. Brałem udział w rekrutacji na stanowisko Front-End Developera. Pierwszy telefon otrzymałem bardzo szybko, bo już po pół godziny od wysłania przeze mnie CV. Dostałem zaproszenie do rozwiązania testów ze znajomości języka angielskiego, oraz analitycznego myślenia. Po rozwiązaniu testów odbyłem około półgodzinną rozmowę z Panią z HR, część po angielsku, część po polsku. Pani zapewniała, że Capgemini zawsze daje odpowiedź osobom biorącym udział w rekrutacji, niezależnie od jej wyniku. Dziś mija już miesiąc od tej rozmowy. Kontaktu niestety brak. Szkoda. Miło by było gdyby tak poważna firma dotrzymywała słowa, a nie trzymała człowieka w niepewności.

@Piotrek

Hej Piotrek, Przykro mi to słyszeć, nasi rekruterzy starają się skontaktować ze wszystkimi osobami, które miały u nas rozmowę. Przesłałam tą informację do nich jakiś czas temu, jeśli nie skontaktowali się jeszcze z Tobą - podeślij mi swoje dane na adres: komunikacja.pl@capgemini.com, poproszę ich o wyjaśnienie sprawy.

Enginer
@Gosia

Jeżeli firma zapewnia, ze prześle feedbacka a nie robi tego to oznacza ,że nie działa profesjonalnie i nie szanuje kandydatów. Wiele firm tak robi ale zapewniają , obiecują bardzo wiele a w rzeczywistości jest inaczej. Wiec przestroga dla HR, improve IT a będzie lepiej. Pozdrawia Enginer

Zostaw merytoryczną opinię o Capgemini - Katowice

• Jak się pracuje w Capgemini?

Zobacz opinie na temat firmy Capgemini tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 161.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Capgemini?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 98, z czego 10 to opinie pozytywne, 64 to opinie negatywne, a 24 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Capgemini?

Kandydaci do pracy w Capgemini napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Capgemini