Opinie o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Solaris Bus & Coach S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Solaris Bus & Coach S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Chodzą pogłoski o postoju.

zaiste

Czytając to wszystko, to widać, że słabi jesteście w wynagrodzeniach, a jeszcze słabsi w walce o nie. Trzeba było odrazu żądać 2500 netto podwyżki. I nie ustępować na krok. Teraz inflacja was zeżre.

tak se gadaj
@zaiste

A czy wiesz, że podwyższanie na ogół wynagrodzeń dalej napędza inflację, czy nie uczyli tego na podstawach przedsiebiorczosci? Ludzie maja wiecej pieniedzy - sprzedawcy podwyzszaja cene - ludzie staraja sie o podwyżki bo ceny rosną, i tak w kółko. Pracując jako robolek na produkcji nigdy w zyciu sukcesu nie osiągniesz

Tak albo siak

Napisze kruciótko ... Kiedy następny strajk !! Zalecam zarządąwi sprawdzanie tych wszystkich leni , grubasów wykorzystujących home office... To Wasi kierownicy , liderzy , są największym problemem ...

Maestro
@Tak albo siak

Faktycznie racja, mają inne ciche etaty zaniedbując firmę , na paliwo na dojazdy nie tracąc, wstają o której chcą, a my musimy (usunięte przez administratora) od poniedziałku do soboty w tym chorym teraz świecie przy horendalnych cenach paliw

XD
@Maestro

Trzeba było sie uczyć lapsie

Witam mam pytanie jak wygląda sytuacja z pracą czy warto aplikowac czy przyjmują . Pozdrawiam

logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
logo firmy Technik w Centrum Napraw
Nadarzyn
Diebold Nixdorf
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
Nikolas kejdż

Powiem szczerze, że myślałem, że powoli się to będzie kończyć, że się dogadają, że wrócimy d pracy, że będą nas zmuszc do pracy w sobotę i w niedzielę by coś tam odrobić tych strat zafundowanych przez zarząd SBC a tu pupa - siedzimy dalej :) ONI SIE ŁUDZĄ ŻE MY WRÓCIMY DO PRACY BEZ ZNACZĄCEJ PODWYŻKI??!! MATKO BOSKA XDDD ALE SIE ONI ZDZIWIĄ XD :))))))))

Xxx
@Nikolas kejdż

W niedzielę? Wytłumaczcie mi, jak można pracować siedem dni w tygodniu i w poniedziałek znowu iść do pracy, czy to nie jest chore? Gdzie jest PIP ? Przecież to jest nielegalne

@Nikolas kejdż

W gwoli przypomnienia, nie pracujesz już w SBC a CAF. Myślisz, że taki "mloch" ugnie się pod wyimaginowanymi roszczeniami?? Która firma w Polsce, lub za granicą daje 20% podwyżki pracownikowi? Wskaż, a sam zmienię firmę,

Laluś
@bubu

Unilever na bałtyckiej trzecia podwyżka w przeciągu pół roku ok. 1000 brutto na produkcji i firma sama dała bez żadnych strajków, więc przestań siać propagandę

Nicolas kejdż
@bubu

Gdyby normalnie płacili jak w innych firmach motoryzacyjnych w POLSCE tj. Ok 5000 brutto podstawy ( pracownicy produkcyjni po przepracowanych 2,3 latach zależy od firmy) to podwyżki byłyby nie potrzebne. I nie pisz mi że mam iść do innej firmy motoryzacyjnej. Tu jest firma motoryzacyjna.

@Laluś

aktualna oferta pracy w tej firmie to automatyk, masz takie kwalifikacje, wiesz co to?? Poza tym nie wiem w jakim wymiarze pracy tam pracują, nie chce mi się szukać, wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma, aplikuj !!

@Nicolas kejdż

Nic takiego nie napisałem, idź do jakiejkolwiek firmy, która da Ci to czego żądasz. Motoryzacyjnej, metalurgicznej, budowlanej.. Upsss... w budowlanej musiałbyś napi e r da lać. Jak dostaniesz stawkę , o którą walczysz, jestem tuż za Tobą.

Minion
@Laluś

Tam jest inne stanowisko na produkcji, więcej obowiązkow, stresu, roboty, połowa pracownikow jak nie więcej z solarisa nie dałaby rady. Już nie powiem ze tam byś sobie nie posiedział już na L4 tyle co w solarisie.

@Minion

ziomek masz rację

Janusz
@bubu

Nikt nigdzie nie pójdzie. Porządek będzie zrobiony z wynagrodzeniami w tej firmie.

Ryszard
@Janusz

Porządek to będzie zrobiony ze strajkującymi, pozdrawiam

@Janusz

Ta...porządek zrobią, z "wynagrodzeniami", leserami, kawkami i papierochami na pewno zrobią porządek. Tak jak z okupowaną stołówką, spierd a l aniem ze stanowisk przed czasem, zabawą telefonami podczas pracy i opuszczaniem stanowisk. Się (usunięte przez administratora) .wa nie mogę doczekać. (usunięte przez administratora) będzie i tyle. Pajace i leserzy sami się zwolnią, bo trzeba będzie rzetelnie pracować, pozostałych roszczeniowych wypier d olą. Tyle w temacie.

Naprawdę
@Nicolas kejdż

płacą tylko 5 tysięcy brutto? to kto tu pracuje za te "waciki"?

Szoszun

Magazyn ogarnął się rusza produkcja od poniedziałku.

Szoszun

Dmek bo w tej firmie się liczy kolesiostwo na mojej zmianie wszyscy brygadziści z PWA kierownik też z PWA więc co tu więcej mówić Pwasom i nygusom ta firma życie uratowała.

@Szoszun

Ale widać zazdrość z twojej strony . Rozwijasz się jakoś ? Podnosisz swoje kompetencje ? Startujesz w rekrutacjach ,czy tylko trolujesz ten portal i płaczesz jak ci źle i nie dobrze ?

Łukasz

A ty się rozwijasz? Dają tu możliwość udziału w szkoleniach? Bo mnie interesuje praca gdzie nie będę stał w miejscu i będę mógł sobie zrobić nowe uprawnienia. Tu tak można?

Realista
@Łukasz

Na Twoim miejscu nie liczył by na to.

Rami
@Łukasz

Szkoleń nie ma.

Dmek

Do kiedy ma nie być pracy bo szkoda urlopu .

Produkcja
@Dmek

A kto Cię zmusza do urlopu?

New

Dzień dobry, startuję na stanowisko Kierownika Kontroli Końcowej, proszę o Państwa opinie.

Zuzanna
@New

A to jest rekrutacja, jeszcze można aplikować? Powiedz co wiesz, coś mi mocno umknęło widzę

Osrus

Nawet nie wysroc nie można w tyj firmie

Do góry w szatni zostały naprawione dwa prysznice łącznie z wymiana brodzików z bateriami.Od kilku dni ktoś odkręca słuchawki i przetrzymuje w szafkach. Czy jest sposób na przybyszów zza wschodniej granicy żeby powstrzymać ten proceder

Szoszun

Pewnie jesteś z PWA jak tak ci dobrze.

@Szoszun

Tak z PWA i co ci do tego ? Jak ci źle i nie dobrze do wypierdalaj z tej firmy !

Purt

Łosiem stòw było za mało.

Jakub

Firmowa stołówka ewidentnie przycina na ilości i jakości posiłków ...piątek 27.05 serwuje ochydne ziemniaki z symboliczną porcja śledzia...a niby firma dołożyła do posiłków więc co jest grane???

Felix
@Jakub

Tu się zgadzam. Trochę wałek na tej stołówce

Byłem na rozmowie .Jak zobaczyłem jakiegoś nie wiem co to było z klockami jakimiś i pytaniami myślałem że osłabne. Mam nadzieję że zarabiacie naprawdę dobre wynagrodzenie do tego otoczenia.

Mnie jest tu dobrze :) Jedna z lepszych firm w okolicy :)

Dźasiń

Jakie zmiany w Jasiu ho ho ho

Paracownik
@Dźasiń

Podwyżka 130 zł Walka 1.5 miesiąca A teraz w premii to zabierają A idioci to fykają bo wojna i tak ma być jak było w czasie pandemi bo ktoś to sobie wymyślił

Kita
@Dźasiń

A co takiego się zmieniło ..??

Zuzanna
@Dźasiń

Jakie zmiany znaczy? Coś się zmieniło naprawdę?

Ukladzik
@Kita

panowie nie wiecie dlaczego zginela z tablicy ogloszen w SRODZIE WLKP. INFORMACJA DLA ''SYGNALIZATOROW'' ODNOSNIE NR.TEL. pod którym można zgłosić nieprawidłowosci.NASZA EKIPA KIEROWNICZA ''RODZINA SOPRANO CZEGOŚ SIĘ OAWIA?''

kandydat

Pani z HR nie raczyła poinformować o wyniku rekrutacji, choć minął już ponad miesiąc, więc decyzja jest negatywna. W czasie rozmowy plotła banialuki korporacyjne o pseudobenefitach, super atmosferze w firmie itp. Pewnie nie miała czasu mnie poinformować, tak bardzo jest zajęta...sądząc po aparycji to chyba jedzeniem. Nie polecam nawet tam kandydować.

Ander
@kandydat

A juz myślałem ze nikt tu nie chce pracować. Dziwne że Ci się nie odezwali Ukrainę to codzienie przyjmują bez języka kwalifikacji jak leci. A oni się dopiero bawią na produkcji kawka fajeczki leżakowanie. A Naród walczy z okupantem.

Teresa
@kandydat

A było powiedziane że niezależnie od wyniku rekrutacji zostaniesz poinformowany?

Magazynier.

Ja głęboko w to wierzę że kiedyś przez magazyn przewinie się jakaś rozsądna osoba z dyrekcji i zwalczy tą patologie w naszym biurze kierownikow magazynu.

Kucharz

A tymczasem na klimie na stanowisku kontrolera jakosci zatrudniona zostaje sprzątaczka.Ciekawe kto jej załatwił pracę?Dlaczego w tej firmie niema rekrutacji wewnętrznej na zasadzie konkursu?Ludzie którzy pracują od kilku lub kilkunastu lat na f0 nadawalìby się bardziej chyba?Szkoda że Solaris nie daje żadnych szans rozwoju ,tylko znajomości się liczą

Anonek
@Kucharz

A co? Jakaś gorsza, że sprzątaczka? Może to lepiej, bo będzie rzetelna jak do tej pory nie była związana z produkcją. 10 lat pracy to nie 10 lat doświadczenia, tylko 1 rok nauki i 9 lat pracy.

Jaro
@Kucharz

Konkurs był trzeba było kandydować, a nie wylewać żale. Zresztą co ty możesz wiedzieć o tej Pani jakie ma wykształcenie i doświadczenie? Ludzie podejmują różne pracę w zależności od sytuacji, ale to nie znaczy że trzeba tkwić w miejscu i narzekać należy iść do przodu i się rozwijać. A ty to jesteś osobą która wiecznie narzeka, z zazdrości (usunięte przez administratora) ci ściska

@Jaro

Jeśli był konkurs to gdzie była informacja o tym?Kiedyś jak potrzebowali brygadzisty to pamiętam była informacja na drzwiach do szatni i wszyscy wiedzieli że taki konkurs się odbywa.To że sprzątaczka to wcale nie znaczy że nie będzie lepsza od ludzi z produkcji,sam kiedyś pracowałem w firmie sprzątającej. Chodzi mi najbardziej o to że osoba pracującą na DPDS wie a ludzie z do nie

Jaro
@Kucharz

Wystarczy wejść na kariera Solaris i tam masz rekrutację, jak nie wiesz gdzie szukać.

Brzęczyszczykiewicz
@Kucharz

Wszystkiego idzie się nauczyć, płeć czy wcześniej wykonywane prace nie mają znacznie, widać sumiennie wykonywała swoją prace bez narzekania, jak inni. Rekrutują HR znajomości już nie mają takie znaczenia, szczególnie iż była rekrutacja.

Bogdan
@Kucharz

A to sprzątaczka nie może zostać kontrolerem jakosci?monter logistykiem czy magazynier project managerem.?bo nie?bo ktoś jest gorszy?wystarczy wejść na strone solarisa w zakładkę kariera sprawdzać na pracuj.pl i intranecie czy nie pojawiają się rekrutację. Nie, lepiej czekać aż ktoś ogłoszenie na drzwiach szatni powiesi bo mamy 1996rok i nie ma komputerów,a pozniej beczeć na forum i krzyczeć 8stuf. Podejście w tej firmie...ktokolwiek dostanie awans to odrazu,że za układy lizanie (usunięte przez administratora) nie bylo rekrutacji i 300 osób z pretensjami "bo mi i innym by się bardziej nalezalo"

@Bogdan

Jakoś 3 lata temu jak potrzebowali brygadzisty to na drzwiach było ogłoszenie nie był rok 1996 bo wtedy tylko znajomości się liczyły i firma powstawała.Ogłoszenia na stronie to wydawało mi się że są dla nowych pracowników.Kiedyś rozmawiałem z kimś z kontroli i powiedział mi że niechcą ludzi z produkcji bo kierownicy nie chcą puszczać ludzi z doświadczeniem.Lepiej wziąść kogoś z zewnątrz,a nie czekać miesiące aż kierownik odda pracownika

ooooo
@Kucharz

Na DMEKU byl ogloszony konkurs na brygadziste. Bylo kilku dobrych kandydatow a zostal wybrany kumpel kierownika. Konkurs ogloszony w listopadzie a w sierpniu gosciu opowiadal ze zostanie brygadzista.

paolo
@ooooo

Wszyscy wiemy jak wygląda rekrutacja a rozmowy z hr to taka fikcja dla stworzenia pozorów , oczywiście nie za każdym razem , lecz w większości przypadków z góry wiadomo kto zostanie wybrany. Niektórzy ludzie mimo tego nadają się na dany etat,niestety jest wielu nienadających się lecz dzięki znajomością trzymają się swoich ''stołków'' za wszelką cenę

O...
@Kucharz

To proszę mi powiedzieć jak pani sprzątająca autobusy poszła na wyższe stanowisko...to co z miejscem pracy za tą panią jest wolne czy po znajomości już ktoś je objął?

Nim
@paolo

Masz rację w Środzie awansowali kolesia który jest przykładem totalnej niewiedzy pracował jako spawacz totalna porażka potem był w kontroli porażka awans na lidera porażka wreszcie awans na kierownika cała jego wiedzą kończy się na bieganiu po hali tylko w wyznaczone godziny czy ktoś kawy nie pije sprawdzanie szatni i stanie pod zegarem dlaczego awansował na kierownika bo szwagier jest dyrektorem w bolechowie takich kierowników mamy w Środzie kompletny brak wiedzy ciemnota jest tak dla tego że obecny dyrektor awansował w identyczny sposób zero kompetencji

Zaciekawiony
@Nim

Kto jest tym kierownikiem bo chciałbym wiedzieć? Na pewno ktoś na Kórnickiej.

Pelikan
@Nim

Się wzięli za was to teraz macie koniec kawki koniec bajerki i fajerki , nie ma przebierania przed dzwonkiem, się strajkowac chciało to teraz jak w zegarku chodzić jeden z drugim. Ale warto było? Wartoooo , sukces ! 150zl wywalczone sukces , media huczą o waszym sukcesie haha

Ostry
@Pelikan

haha debi.. sam pierwszy poszedł po aneks i wyszedl z pełną buzią pelikan. dobra byla ta podwyżka czy gardło piecze??

Zostaw merytoryczną opinię o Solaris Bus & Coach S.A. - Bolechowo

• Jak się pracuje w Solaris Bus & Coach S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Solaris Bus & Coach S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 658.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Solaris Bus & Coach S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 602, z czego 102 to opinie pozytywne, 128 to opinie negatywne, a 372 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Solaris Bus & Coach S.A.?

Kandydaci do pracy w Solaris Bus & Coach S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Solaris Bus & Coach S.A.