Opinie o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Solaris Bus & Coach S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Solaris Bus & Coach S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

ciekawski robol

jak tam wyniki naszego referendum strajkowego? Bo coś cicho na ten temat. Referendum zaplanowane do ubiegłego poniedziałku nadal trwa. Czyżby frekwencja nie dopisała? Jak długo związki będą blokowały podwyżki dla tych osób które chcą przyjąć propozycję firmy? Mija kolejny miesiąc i kolejne pieniądze nam przepadają. Może ktoś pójdzie po rozum do głowy i policzy ile więcej musielibyśmy dostać aby zrekompensować te stracone miesiące?

@ciekawski robol

200zł tyle chcesz przyjąć? Ładnie się cenisz.. jak Panie z Roxy.

@Pimpek

to może jak byś nie wydawał pieniędzy na panienki z Roxy to i te 200 zł by Ci wystarczyło. A tak poważnie zapytam. Skoro tak mało zarabiasz to dlaczego nie znajdziesz innej lepiej płatnej pracy?

ciekawski robol

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Dlaczego nie zmienisz pracy skoro za mało zarabiasz?

MIKI
@ciekawski robol

No bo ktoś musi pracować na te fikcyjne stanowiska. A co jak wszyscy się zwolnią. Zejdziesz na produkcję założysz ubranie robocze i będziesz pracował za 3500 brutto

Czyli się zgadzamy.

@ciekawski robol

Związki blokują podwyżki? Niby jak? Co za bzdura! Nie pomyślałeś że to firma wykorzystaje okazję by tych podwyżek nie dać? Jak by chcieli to dawno już by dali. Po za tym żadne kolejne miesiące wcale ci nie uciekają, bo nawet jakby się dogadali ze związkami to i tak podwyżka byłaby najprędzej od 1 stycznia. Myśleć trzeba!

ciekawski robol

Jak ma firma dać podwyżkę skoro pozostaje w sporze ze związkami. Przecież to nie logiczne. Firma wypłaci proponowane podwyżki a związki będą strajkować. A co do uciekających miesięcy, to poprzednie porozumienie płacowe obowiązywało do września więc teoretycznie podwyżka mogła zostać wypłacona od października. Myśleć trzeba!

Bo mam blisko do roboty

@ciekawski robol

Faktycznie mamy dużo do stracenia 200 zł brutto normalnie jak to dostaniesz to możesz się budować połowa ludzi myśli że dostanie to co na kartce proponowali dobre dobre odliczysz sobie ebit o masz 100 zł

@ciekawski robol

porozumienie płacowe obowiązywało do końca roku. A we wrzesniu to zwiazki rozpoczeły negocjacje. W twoim wywodzie zgadza się jedno: teoretycznie podwyzki mogly byc od października, ale tylko teoretycznie bo mogły tez byc od lipca , sierpnia listopada i kazdego innego miesiąca - o tym decyduje zarząd bo zarzad ma pieniądze . A jak chcesz poznac więcej szcegółów to idź do związków poczytać protokoły. moze po takiej lekturze przestaniesz wypisywac bzdury na tym forum. Szcześliwego Nowego Roku

@ciekawski robol

Ale ktoś tu nastawia ludzi na związki chłopie weź się ocknij popatrz co się dzieje w sklepach a ty płaczesz o 200 zł brutto

Masakra

Co za tępe dzidy tu wypisują siedzą z (usunięte przez administratora) w biurach i myślą że są kimś to piszą ci co wchodzą ciasno w otworki co mają ładne grupki i nie protestują bo po co byś (usunięte przez administratora).. Dostał 3000 wypłaty to byś widział jak jest opłacić mieszkanie kredyt na mieszkanie wartości połowy wypłaty i utrzymać samochód i dzieci wielcy oddani sługusy

Johny
@Masakra

To zrób coś w życiu, żeby mieć więcej niż 3000 a nie lamentujesz i obrażasz ludzi.

Związkowiec
@Johny

Ok. Czuję że wiesz w czyją upe trzeba język wsadzić by coś w życiu zmienić. Czekam na info

Ktoś
@Masakra

Nick pasuje do stanu Twojego umysłu. Trzeba było się uczyć a nie teraz lamentować. Kto w szkole nie nosił teczki ten teraz… dokończ sobie to powiedzenie. A zapewne go nie znasz bo 3 klasy podstawówki w 5 lat robiłeś

tępa dzida
@Masakra

to co piszesz doskonale pokazuje jak jesteś ograniczony w myśleniu i postrzeganiu otaczającej Cię rzeczywistości. Tylko Ty jesteś najważniejszy, tylko Ty robisz najlepszą robotę, tylko Twoja praca jest najważniejsza i Ty sam swoimi rękami utrzymujesz całą firmę a w szczególności tych nierobów z biur. Otóż nie, nie jesteś pępkiem świata, nie jesteś najważniejszy w tej firmie, pewnie nawet nie najważniejszy w swojej brygadzie. Jesteś tylko małym elementem układanki, jak każdy pracownik w naszej firmie, który ma do wykonania określoną pracę, równie ważną jak każda inna w całym tym procesie. Ta pogarda wobec innych pracowników to chyba próba leczenia swoich kompleksów. Wielu z Was pisze że nie potrafilibyśmy wystać nawet 4 godzin na linii produkcyjnej, otóż miej świadomość że wielu z nas zrobiłoby to bez problemu, bo wcześniej pracowało jako pracownicy fizyczni, czy to w wakacje dorabiając sobie, niektórzy przez cały okres studiów równolegle studiowali i pracowali, aby mieć trochę własnego grosza i pomóc rodzicom finansowo. Część z nas dorabia sobie po pracy w SBC szukając sobie różnych możliwości dorobienia. Dodatkowo wielu zarzuca nam nic nie robienie bo siedzimy sobie w domku, pijemy kawę i nikt nas nie kontroluje. Kompletnie rozmija się to z prawdą i rzeczywistością. Oczywiście taki sposób pracy ma swoje plusy jak np. zaoszczędzony czas na dojazdy do biura, czy paliwo. Natomiast nikt nie bierze pod uwagę tego że musieliśmy zamienić swoje domy czy małe mieszkania w biura, gdzie od prawie dwóch lat zaciera się granica pomiędzy domem i życiem rodzinnym a pracą. Gdzie masz ograniczony kontakt z współpracownikami a wielu z nich na żywo widziałeś ostatni raz w marcu 2020 roku. I pewnie trudno to zrozumieć komuś kto rozpoczyna pracę o 6.00 i kończy o 14.00 i poza tymi godzinami nic co dzieje się w firmie go nie obchodzi. Bo przecież nie dostanie zaproszenia na spotkanie na godz. 16.30 czy 17, bo skoro siedzi w domu i ma komputer to może dołączyć. Tego że musimy rozliczyć się ze swojej pracy, wysyłając sprawozdania dla przełożonych lub robiąc coś na wczoraj nie rzadko do późnych godzin wieczornych, kosztem naszych rodzin i dzieci i nie mając z to zapłacone, bo w home office nie robimy nadgodzin. Więc następnym razem zamiast wylewać swoje żale i obrażać współpracowników (swoją drogę pewnie tylko w internecie jesteś taki mocny w gębie) to zastanów się czy nie warto zmienić pracy i poszukać lepiej płatnego zajęcia skora masz tak wysokie kwalifikacje. Tylko mi nie wypisuj tutaj że pracujesz w SBC bo masz blisko do pracy, albo że ktoś musi ciągnąć tą firmę, bo jesteś związany z tą firmą od samego początku i nadal chcesz budować jaj markę, bo takie farmazony to możesz wciskać dzieciom i ewentualnie sobie, usprawiedliwiając swój brak jaj do podjęcia decyzji o zmianie pracy. A korzystając już z okazji życzę wszystkim więcej wyrozumiałości dla współpracowników i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Nemo

@Cebula Szanowna Pani/ Szanowny Panie informuję, że czas rozpoczęcia pracy przez pracowników biurowych następuje między godziną 6:00 a 9:00. Zgodnie z regulaminem dzień pracy ma 8h. Jednakże w trybie "Home Office" nie ma nadgodzin i jak ktos ma zaplanowane spotkanie na godzinę 17:00 czy w skrajnych przypadkach po 20:00 (różne strefy czasowe kooperantów) to może elastycznie zarządzać czasem pracy. Więc zanim zaczniemy kogoś wyśmiewać proponuję się chwilę zastanowić.

niko
@Ktoś

widzę ze z ciebie to wielki myśliciel, to pewnie to efekt wielu lat nauki. Nie mam nic przeciwko ludziom którzy sie uczę, to tak dla jasności. Cenie ludzi mądrych. Ale co by się stalo gdyby tak wszyscy skorzystali z twoich rad i zaczeli uczyć sie przez długie lata, zdobyli tytuły, wszyscy zostaliby menadzerami dyrektorami, szefami i innymi ważniakami? ten facet od szamba i ten od przepychania rur w oczyszczalni ścieków także. Wiesz co by sie z toba stalo? Po miesiącu utopiłbys sie we własnym goownie!

A jak inaczej nazwać to że związkowcy chodzą do pracy jak chcą i udają jak walczą o nas to jest kpina jak dla mnie to przedstawiciele związku do wymiany bo jak oni zostaną to kasy nie będzie i przestancie (usunięte przez administratora) ludzi i kłamać bo ludzie mają was już dość

Prawda

Puknij się w głowę i to mocno. Ty chyba nie pamiętasz co było jak kiedyś nie było związków zawodowych. Zarząd z walką związków daje marne 250 i to na dwa lata. A pomyśl ile by dali jak by nie było związków. Tak było jakieś 15 lat temu. Kilka lat nie było podwyżek. Zapomni o premii na święta. Wystarczyło 6 dni mieć L4 i na święta miałeś zero zł Nie wspomnę o premii na wczasy pod gruszą. Ale co Ty możesz wiedzieć. Pomyśl za nim coś napiszesz a nie gadasz głupoty.

NiePrawda
@Prawda

Jeśli mogę się wtrącić w Twoje uwielbienie związków to chciałem przypomnieć ile ostatnio byliśmy stratni przez związki bo zamiast dogadać się w styczniu to z zarządem dopiero się dogadali w październiku licząc nawet 200 zł stlredniej podwyżki to każdy pracownika zaznaczam każdy był stratny ponad 2000 tysiące. Za to mamy dziękować? A jeśli chodzi o zmianę warunków premi rocznej to przez 10 lat jak tu pracuje zawsze ja miałem tylko trzeba być uczciwym a nie w okresie letnim robić fuchy na l4. Oczywiście nie każdy ale niestety są takie przypadki. Ja chodzę codziennie do pracy i nie narzekam.

Ty

Wymiana ludzi w związku popieram i to jak najszybciej wstyd mi że mamy takich przedstawicieli

Waluś
@Ty

Ty lepiej wymień sobie mózg na taki co będzie trochę myślał.

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Manager w zespole Cen Transferowych
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
logo firmy Accounts Receivable Specialist – Credit Collection (m/f/d)
Bruker Business Support Center Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista / Specjalistka ds. przygotowania inwestycji
Kaliszuk sp.j. Staff Partners

Zmienić naszych przedstawicieli związku bo przez nich nie mamy kasy zamiast rozmawiać normalnie to tylko grożą strajkiem i dbają o swój (usunięte przez administratora) i robią co chcą a my bez kasy

2022

Zgadzam się w 100% nadchodzi nowy rok moglibyśmy rozmawiać o kolejnych podwyżkach A my kolejny miesiąc stoimy w miejscu. Skandal!!!! Ludzie nie wstydzcie się przyznać, że popelniliscie błąd obiecując załodze 800zł. Podzieliliscie ludzi, na nasi i wasi. Chcemy podwyżek.

JAPR
@2022

A co może związki miały się zgodzić na te 150 zł brutto co dawali na samym początku albo zabrać ebit i doliczyć do podstawy .Chcesz to Ci te ochłapy z własnej kieszeni dam żebyś nie beczał że miliony straciłeś przez te 2 miesiące.

Poszukiwano osoby na stanowisko Monter. Czy ktoś był w firmie Solaris Bus & Coach S.A. na rozmowie kwalifikacyjnej? Czy można zarobić 4300 ?

3400 brutto plus do 20 procent premii

Ludzie obudźcie się!

Związki zawodowe są w zmowie z zarządem i celowo opóźniają podwyżki! Każdy miesiąc bez podwyżek to oszczędność dla firmy, a na koniec i tak inflacja wszystko zeżre.

Jak wygląda praca w Dziale Zakupów i Logistyki?

Referendum

Chcemy więcej! Referendum

Rerefe
@Referendum

Są już wyniki? Mamy strajk?

biurwa
@Rerefe

przyłączam się do pytania

Roman

Czy dzisiaj było jakieś spotkanie z związkami??

Szoszun

Jak tam nasze podwyżki Wojtas ile wywalczyleś.

Tomas

Dokładnie, wielki pełnomocnik krajowy !!!!!

Osobom którym się nie podoba praca , zmieńcie proszę . Siejecie haos i nienawiść do drugiego człowieka.Za chwilę obudzicie się z ręką w nocniku.Nie znacie podstawowych zasad ekonomi ,to nie wypowiadajcie się . Pozdrawiam

Ekonomista

Panie wiesz ile zarabia sie ? Wpisz okolice Poznania czy to magazynier czy produkcja czy operatow wózka rozmowa zaczyna się od 4 tys do 7 tys brutto taka mamy EKONOMIE

@Ekonomista

@Ekonomista ,to za czym czekasz idź zarabiaj 4000-7000 ,nic na siłę .Skoro tyle dają

Nk

Zapomniał jak prosił o pracę ????

@Ekonomista

tak wygląda rozmowa przez telefon ,a w rzeczywistości jest inaczej ,wiem bo próbowałem :):)

Witold
@Nk

Tak było dawno temu. Czasy że na Twoje miejsce za bramą jest 100 już dawno się skończyły.A za 3400 brutto to raczej chętnych na produkcję nie poszukasz.Chyba że U.K

Placku
@Witold

To dlaczego za tyle pracujecie. Wyglupiacie się i bawicie w te protesty zamiast zaraz bez proszenia i całowania w pierścień się zwolnić i ruszać na podbój rynku pracy

Ekonomista
@Placku

Mało osób odchodzi ? Czekaj czekaj na mnie też przyjdzie czas :) Czekam na właściwy momemt buhaha .

Tak albo siak

Po poludniu informacja do związkowców od Zarządu , że chcą usiąść do rozmów. Pytam się po co ..?! Chcecie dac po 200 zł robotnikom lub 400 z premiami i ebitem i to ma rozwiązać problem ???!! Chcecie to zamknijcie tą firmę i po kłopocie ! Robole za 3500 brutto wszędzie znajdą dziś pracę , gorzej z tymi waszymi pseudo kierownikami , liderami i brygadzistami bo nigdzie nie dostaną tyle kasy za zabawy telefonami , krecenia swoich biznesów w czasie roboty itd itp. Strajk !!!

Kaczor
@Tak albo siak

Słusznie prawisz! Największe nygusy pseudo liderzy i brygadzisci co tylko bawią się telefonami i kręcą swoje biznesy w czasie pracy mają dostać więcej, niby z jakiej racji? Jak za nich zwykli pracownicy odwalają robotę nawet tą którą powinni sami robić ale wolą bawić się w spychologię i każdy temat zepchnąć na zwykłego robola bo to wielki pan lider i on wydaje polecenia a sam ch.ja potrafi. Ja się pytam komu zależy żeby liderami i brygadzistami zostawali największe nieroby?

Strajkujemy
@Tak albo siak

Strajk, my nie chcemy 280zl firma więcej zarabia dzięki nam, a my tracimy ! Chcemy 800 zł

Kolczyk

(usunięte przez administratora) za 3 tys z groszami Takich firma potrzebuje.

Jasiek Wociechowski
@Tak albo siak

Jakim prawem grupka typów z kółka wzajemnej adoracji ma decydować o wynagrodzeniach dla całej firmy? Nie będzie mnie reprezentował ktoś, komu zależy tylko na tym, żeby innym zrobić na złość i nie jest w stanie zrozumieć sytuacji na rynku.

Dwie lewe
@Tak albo siak

Jakbyś coś potrafił też byś kręcił interesy przez telefon. Jesteś zdany pracować za 3509 brutto.

Witam jak wyglądał praca w solaris ? Chodzi o pracę jako transportujący autobusy miedzy stanowiskami. Jak wygląda praca ? I po ile god sie robi ? Jaka stawka ?

Zenon
@Nowy

"Transportem autobusow" między stanowiskami zajmuje się firma zewnętrzna

Gort
@Zenon

Witam jaka firma zajmuje się tym transportem, chciałbym się odezwać w sprawie pracy a nie wiem do kogo

Po co firma robi konkurs na stanowisko brygadziste jak już był wybrany od początku i to jeszcze został wybrany największy nugusy i nie rób w firmie mowa o jacku B z dmeku

Nigdy nie będzie brygadzistą osoba ,która dobrze wykonuje swoją pracę,zwłaszcza gdy brakuje fachowców

Szoszun

Coooo ten nierób brygadzistą chodził do kierownika i sobie wychodził ale spokojnie za długo nie utrzyma tego stanowiska.

Dajemy kartki

Jak Wam się podobają kartki żenady z podwyżkami ?

Jachu
@Dajemy kartki

Pasuje 510 zł nie ma tragedii

Haja
@Jachu

A na umowie 200 zł tylko

Jachu
@Haja

A nie to mało ,faktycznie 200 zł do podstawy.Powinni jeszcze troszkę obciąć produkcyjnym żeby starczyło dla nas….przez te home office rachunki za prąd masakryczne, i więcej człowiek zje jak siedzi w domu.uważam ze ci którzy pracują w domu powinni mieć dodatek prądowy chociaż 300 zł miesięcznie.

@Jachu

Ty wypierdku mamuta rusz swój zadek i do firmy pracować normalnie a nie ściemniać w domu jeszcze na produkcyjnych że tyle chcą proszę bardzo możesz ty menagerowie i inni ci którym oferują więcej przyjść i składać auta na produkcji jak uważacie ze produkcyjni pracownicy są nikim dla was

@Nabuzowany

Japa i zajmij się klejeniem siki,twoje zdanie nic nie zmienia.

Biurowy techniczny
@Nabuzowany

Odpisujesz sam sobie i zapomniałeś zmienić nick na @Jachu? Żałosny jesteś chłopie…

Yakuza

Haha Tyle aż chce sie napisać odnośnie pisma pracowników Solarisa do Zwiazków aby podpisali proponowane pozwyżki przez zarząd . Tylko tutaj darzą Ci podwyżke wraz procentową premią .

@Yakuza

Serio uważam, że związki powinny przestać się błaźnić i powinnismy przyjąć proponowane podwyżki. Dalsze przeciąganie i napinanie tylko dla własnego ego tylko pogarsza sytuację i zaprowadzi nas do nikąd.

Yeti
@Tobias Rieper

Serio ??? 200 zł mają podpisać !!!

@Yeti

Tak. Nie jestem cwaniaczkiem, który kombinuje tylko żeby iść na l4, krew lub pościemniać przy robocie. Nie potrzebuje związków. Mogę i będę zarabiał więcej, jeśli a jeśli nie, to bez problemu znajdę co innego.

Jjjj
@Tobias Rieper

Już nie przesadzaj ze krew to zaraz taka wielka ściema.

Tobias Rieper

Nie oszukujmy się. Są osoby, które oddają krew, ponieważ chcą pomagać i są osoby, które oddają krew bo nie chcą pracować. Regularnie robią sobie długi weekend i cieszą się z tego jak dzieci. Krew można oddać też w piątek. Niektórzy jeszcze sprytnie przeplatają krew z l4, takimi okazami zdrowia są. (usunięte przez administratora) się cieszy, Wojtuś go broni, a reszta ma nadrabiać za takich leserów. Powodzenia

Artur

Cześć. Pojawiła się oferta pracy "Lider Kontroli Jakości"- jak oceniacie tą ofertę ? czy warto na nią aplikować? jakiego wynagrodzenia można oczekiwać na takim stanowisku ? Z góry dziękuję za odpowiedz

Alojzy
@Artur

Kierownik który nic nie potrafi załatwić, nie wie co się dzieje wokół, nie daje podwyżek swoim pracownikom ale do przyp*** jest pierwszy. Siedzi i gra na telefonie w biurze.... Da Ci najmniej ile może a później będzie się śmiał. Wszyscy mądrzejsi odchodzą z tego biura

Ja to ja

Najlepsze, że chcą dać brygadzistą, kierowniką i zarządowi więcej jak oni już i tak więcej od nas pracowników zarabiają... Teraz wielce kierownicy chodzą i namawiają aby nie strajkować bo oni nie będą, no tak skoro on dostanie godnie to czemu ma się zgodzić na 600zl czy 800zl zebysmy mogli też godnie zarabiać. Patrzą na swoje litery ale powinni pamiętać że każde auto sprzedane przez naszą firmę powinni zawdzięczać nam tak jak swoje premie. Nie bójmy się strajkować bez walki nie wygramy, bez walki znów nas wydymają i dalej będziemy pracować za grosze...

Jaca
@Ja to ja

Za dobrze wykonana pracę należą się godne zarobki, propozycja firmy odnośnie podwyżek jest poniżej przyzwoitości.

gbur
@Ja to ja

zawsze mozesz wnioskowac o awans na brygadziste i sprawdzic jak to oni nic nie robia skoro wyrywasz sobie rekawy. Powodzenia

@gbur

Ty też możesz popracować na produkcji i zobaczyć co macie inne żołądki bez przesady jak my będziemy strajkować to możesz zrobić nadgodziny na produkcji

Brygadzista z końca
@Ja to ja

Pomimo ze mogę dostać większa podwyżkę niż inni,uważam ze to niesprawiedliwie.Wszyscy powinni dostaw TYLE SAMO.

Ymos
@Ja to ja

Ja w tej firmie już nie widzę przyszłości .. praktycznie co 2lata batalia o głupie 200 zł.

Prawda
@Ymos

W tym roku nie było nawet 200 zł i nie będzie a inflacja rośnie.Sami jesteście sobie tego winni .BRAK JEDNOŚCI.

Kolo
@Prawda

Co masz na myśli pisząc brak jedności?

Zostaw merytoryczną opinię o Solaris Bus & Coach S.A. - Bolechowo

• Jak się pracuje w Solaris Bus & Coach S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Solaris Bus & Coach S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 656.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Solaris Bus & Coach S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 600, z czego 102 to opinie pozytywne, 128 to opinie negatywne, a 370 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Solaris Bus & Coach S.A.?

Kandydaci do pracy w Solaris Bus & Coach S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Solaris Bus & Coach S.A.