brak logo

Sonoco

Łódź

Opinie o Sonoco

1899 2016-03-02 23:14
Zatrudniłem się w Sonoco przez agencję Feniks, co do Feniksa to w zasadzie nie mam żadnych zastrzeżeń, spoko jako agencja pracy.
Jednak ta pożal się Boże WIELKA FYRMA to dla pracowników agencji (w szczególności młodych chłopaków) istny łagier. Robota ta ma 2, lub jak kto woli 3 plusy:
1. Stawka (dla studentów) 9zł/h netto to całkiem spoko stawka
2. Elastyczny grafik - idziesz kiedy chcesz.
3. Dopóki masz "żółte światełko" to jeszcze idzie przepracować.

Opiszę może krótko typowy dzień pracy w Sonoco:
Przychodzisz, zakładasz śmierdzące jak odbyty niektórych pań operatorek noski. Idziesz na przydzieloną Ci maszynę, okazuje się że pan OPEŁATOŁ już ma swój skład i idź se szukać roboty pionie. Zgarnia Cie jakaś raszpla, po facjacie już widzisz wylewającą się frustrację z niepięknej buźki. Jeśli masz niebieskie światełko musisz: składać składaki (czyli zwykłe kartony, ale składaki brzmi bardziej prestiżowo dla ubogich umysłowo logistyków firmy), oklejać je, układać je na palecie, ostretchować, załatwić sobie sam paleciaka, wywieźć paletę, oczywiście w międzyczasie sprawdzać czy maszyna prawidłowo nakleja etykiety, lub numery seryjne. Jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić, a nie jesteś, bo się tego nie da zrobić tak żeby nie było zastoju, to pani OPEŁATOŁ miesza Cię z błotem. Nie przytoczę żadnych cytatów, bo post zostałby usunięty ze względu na wulgaryzmy. Jak Ci się uda przetrzymać zmianę, to wychodzisz z tego "zakładu pracy", nad bramą brakuje tylko napisu "Arbeit macht frei". Generalnie nie polecam.

PS. Podczas mojej krótkiej przygody z Sonoco zaobserwowałem bardzo nieprzyjemną rzecz- mianowicie, operatorzy zachowują się jakby chwycili Pana Boga za nogi tym, że mają pozycję jakiegoś śmiesznego operatora w śmiesznej firmie Sonoco i poniewierają ludźmi - czy to młody chłopak/dziewczyna, czy chcący dorobić do emeryturki dziadkowie/babcie. Do Operatorów- serio? Uważacie że taką pracą zdobyliście świat? Gratuluję Wam ambicji, a w zasadzie to jej braku, gratuluję też przebiegłości i cwaniactwa w chwilach, kiedy winna zastoju jest eksploatowana 24/7 maszyna, a obrywa się pracownikom (najczęściej agencji). Sami nie potraficie rzetelnie i uczciwie pracować, więc wyładowujecie frustrację na innych pracownikach. Taka rada- panowie operatorzy niech przed pracą rozładują napięcie w łazience, a panie niech rozładują je zadbaniem o rozstępy na zadzie, czy jakkolwiek inaczej.
Nie chcę być niesprawiedliwy jednak i przyznam, że podczas półrocznej pracy trafiłem na 4 lub 5 całkiem sympatycznych panów Operatorów i pań Operatorek- mieli coś, czego nie ma 85% pracujących tam GRUBYCH RYB (czyli patologicznych operatorów) - szacunek dla drugiego człowieka.

Na pohybel!
16
Tomasz 2016-03-03 18:38
Jakiś czas temu byłem na rozmowie , chodziło o pracę w biurze. Rozmowa z panienką z HR i kierowniczką.Jechałem specjlnie z innego miasta, miałem duże problemy żeby wydostać sięz pracy. Wydaje mi się ze w tak dużej firmie, powinny obowiązywać dość podstawowe zadady kultury jak informacja zwrotna dla kandydata. To że nie byli zainteresowani ok, ale Panienka jedna z drugą mogłyby wysłać mail. Tak dzisiejszych czasach robią duże firmy,więc nie za dobrze to świadczy o poziomie HR. Tomek
6
bubas 2016-03-04 14:00
Czy Mateusz Kupiec znany youtuber Tiger Bonzo nadal tam pracuje?
10
Tiger_Bonzo 2016-03-14 03:06
I CO TROLLE HEJTERZY GIMBUSY WYPAD
11
Elebele 2016-03-17 09:32
Ja byłem zatrudniony przez Fenixa, praca może nie była trudna ale męczyła psychicznie. I to jak tam traktują pracowników, co chwilę odwołują. Niby na żółtym światełku jest 9,5zł brutto a i tak coś z tego zabiorą. Bywa że w ciągu miesiąca przepracuję się 8-10 dni. Co do szkoleń na niebieskie światełka tragedia, wszystko ustawione by zaliczyli tylko Ukraińcy nawet jeśli na wszystkie odpowiedzi odpowiedziałeś dobrze to i tak nie zaliczyłeś. Teoretycznie po 2 nie zdanych wyrzucają.
Jeśli ktoś chce pracować i zarobić to nie polecam chyba że bezpośrednio przez Sonoco ale tam też nie ma kokosów bo najniższa mają.
4
zzzzas 2016-03-20 21:13
Praca nie jest ciężka ale to [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Szukają okazji żeby zaj*bać komuś z wypłaty. Jak chcesz wziąć wolne to musisz według określonych godzin których oni nie podają a jeśli się spóźnisz to 30zł kary. A sami potrafią napisać 2-4 godzin przed zmianą by przyjść lub nie przychodzić. Agencja FENIX o której mówię nie polecam nikomu.
2
al bandzino 2016-04-10 13:40
APELUJĘ DO PRACOWNIKÓW ŁÓDZKIEGO SONOCO O ZBIÓRKĘ DARÓW DLA WASZEGO KOLEGI Z PRACY MATEUSZA KUPCA. Codziennie wrzuca na [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] prośby o przysyłanie mu elektroniki, komputerów etc. dzisiaj sytuacja jest jeszcze bardziej dramatyczna bo otrzymał playstation3 ale nie ma środków na zakup telewizora HD, pada i okablowania a także nawigację satelitarną którą w majakach nazwał "minitabletem".
Pomóżcie waszemu koledze
9
(+) 2016-04-16 13:06
Proszę nie obrażać Mateusza Kupca. Jest on normalnym człowiekiem. Prowadzi kanał na YouTube na który dodaje filmiki, jednak ma dużo hejterów. Piszę takie dziwne komentarze o nim tutaj . Proszę je usuwać, bo to trolling.
5
devnull 2016-05-24 11:19
Pracuje już 9 miesiąc z agencji WTS i też dołożę swoje plusy i minusy

+ stawka jak za taką pracę (bo błagam was ludzie to nie jest jakaś wielka harówa, żebyście jęczeli jak to ciężko) w porządku. Lepsza płaca niż w McDonaldach a lżejsza robota.
+ ja jako student cenię sobie to, że w dowolnym momencie mogę zapisać się do pracy. Mam egzamin, zajęcia? Po prostu nie dzwonię. Dodatkowo umowa-zlecenie pozwala mi realnie zarabiać te 9,5 brutto (czyli coś koło 8 zł w przeliczeniu) bo nie są odciągane mi żadne składki. Na emeryturę zdążę w życiu zarobić (jeśli w ogóle ją dostane)
+ Lekka praca i mówię to jako facet. Dni w miesiącu w których się napracuję jestem w stanie policzyć na palcach jednej ręki. Ktoś wspomniał o lataniu po dwóch maszynach - zdarzy Ci się to raz czy dwa na miesiąc, gdzie przez resztę czasu będziesz się obijał.

- 20 minut przerwy to stanowczo za krótko, biorąc pod uwagę że nie jest to liczone od odbicia się na przerwę, tylko w większości przypadków od zejścia z maszyny. Tym samym rzeczywisty czas przerwy wynosi +- 14 minut
- Noski na obuwie, których ciągle nie ma lub jak już są to rozerwane
- Brak własnych szafek i identyfikatorów.
- Brak higieny współpracowników, szczególnie z agencji. Ja rozumiem, że niektórzy się pocą dość śmierdząco (niestety sam tego doświadczam) ale żeby walić tygodniowym potem to jest już przegięcie. Męska szatnia z agencji capi tak, że czuje się ją już po samym wejściu na piętro. A nie raz zdarzyło mi się dostać szafkę po kimś, kto ostatni raz mydło widział miesiąc temu
- Brak jakiejkolwiek selekcji, przez co do pracy przychodzą ludzie, którzy nawet do tego się nie nadają i tylko irytują innych lub są piątym kołem u wozu.

Komu mogę polecić tę pracę? Na pewno nie zdrowym ludziom w wieku produkcyjnym, bo tacy powinni się szanować i na prawdę poszukać pracy a nie dorywczaka za marne grosze. Dla studentów bądź emerytów którzy chcą sobie dorobić to jest jak znalazł.
5
Durczak 2016-06-14 11:44
No witam witam. Mam takie pytanko do pracowników SONOCO. Czy pracuje u Was Tiger Bonzo Mateusz Kupiec znany jutuber i celebryta? Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek info o jego pracy w sonoco, niech napisze :)
Pozdrawiam
6
Hejker 2016-06-29 22:26
A to wy wszyscy daliście się wyfrajerować, bo Mateusz Kupiec Tiger na pakowarce wyciąga przez agencję 2500 zeta na rękę, o czym mówi publicznie w Pal Hajs TV, a wy za 9zł/h zasuwacie jak czarnuchy. Gość jest sobie celebrytą, ma fejm, to sobie wynegocjował dobrą stawkę, nie to co wy za takie ochłapy zadupczać.
On jest sławny a wy to jesteście zwykłe robole.
21
Paparazzi Tigera 2016-06-29 23:24
Jeśli pracujecie z Tigerem - Mateuszem Kupcem, to macie prawdziwe szczęście i winni mu jesteście szacunek. Jest uznanym raperem, przyjacielem Tedego, udziela wywiadów (ostatni 1,5 godz. dla Pal Hajs TV do oglądnięcia na YT) jeździ Mazdą RX-7, odziedziczył ostatnio luksusowy dom w Zgierzu, tam też ma prywatne studio nagrań, a do tego wszystkiego jest tajnym współpracownikiem i informatorem policji, z czego trzepie niezły hajs (przynajmniej z 2,5 koła miesięcznie), ma układy w sądach i innych instytucjach. Jak go ładnie poprosicie to może wam da swoją płytę, którą obecnie można nabyć w Empikach w całej Polsce, ale wiernym fanom rozdaje bez problemu za free + dodatkowo koszulki. Jeśli się pospieszycie to może załapiecie się na darmowe wejściówki do loży VIP, na jego koncert 17.07 w Zgierzu.
Więc doceńcie to, bo z byle kim nie tańczycie - gość ma sławę, a to że pracuje w Sonoco to pewnie tak dla beki i for fun. Ale kto celebrycie zabroni się zabawiać.
21
Dimitri 2016-07-09 12:34
No witam witam, czy w firmie nadal pracuje niejaki Mateusz Kupiec? Pseudonimy: tiger, bonzo, meliniarz, uszaty, z postury karzeł rzucającą się w oczy jego częścią ciała są uszy wielkości paralotni i ma problemy z wymową ogunie, był bym wdzięczny za wszelkie informacje na temat tego osobnika, jak sie zachowuje w pracy, czy jest agresywny i czy chodzi po magazynie z nożem bec.
6
Marek 2016-07-10 08:57
Witam Serdecznie.
Otóż tak się składa, że pracuję z Mateuszem przy jednym stanowisku i co mogę o nim napisać? Skalanie Boskie z facetem. Nic nie potrafi zrobić, kompletnie. Nie dość, że swoją robotę muszę odwalić to później jeszcze za niego robić byśmy się wyrobili, a ten leń stoi z boku i się tylko przygląda. Kierownik już kilkanaście razy zwracał mu uwagę, on tylko głową kiwał i dalej nic nie robił. Pewnego razu kierownik widząc, że Mateuszowi wszystko leci z rąk wziął go mycia podłogi kilkanaście metrów dalej od stanowiska. Ktoś mu przyniósł mopa, wiadro z wodą i pokazał w którym miejscu ma myć. I co? Nie dość, ze się dobrze do pracy jeszcze nie zabrał to już przewrócił całe wiadro z wodą i mam jeszcze więcej roboty + dostał niezły opiernicz od kierownika, który powiedział mu, że za jego ślamazarną pracę potrąci mu z wypłaty. Ogólnie patrząc na jego pracę nie wiem dlaczego jeszcze go trzymają? Ale myślę, że brygadziści i pracownicy już długo z nim nie pociągną i Mateusz będzie musiał szukać sobie innej pracy.
Pozdrawiam, Marek
12
Puść Jom 2016-07-10 16:59
Panie Marku, mam do Pana pytanie, czy wyczuwa pan od Mateusza Kupca woń alkoholu, a może przychodzi do pracy pod wpływem ?
Marek 2016-07-12 22:51
@Puść Jom - Otóż kilka dni temu zdarzyło mi się wyczuć od Pana. Mateusza woń alkoholu. Było na 3 zmianie, czyli na nocce. Nie chciałem nic mu mówić, bo była to w końcu trzecia zmiana to kierownika już nie było. Ale ogólnie tak mówiąc to woń alkoholu od Mateusza można wyczuć dość często na nocce.
5
adam 2016-07-22 10:20
Pracuje w tej firmie niejaki Radosław Doryń człowiek który donosił na mnie do koreańczyków w firmie LG Podkładał świnie i podle oczerniał podejrzewam że brał jakieś narkotyki bo następnego dnia nie pamiętał co robił poprzedniego nazywł polaków złodziejami Był to typowy koreański donosiciel łaził do żółtych i oczerniał polskich pracowników za to awans dostał
7
adam 2016-07-22 10:22
Pracuje w tej firmie niejaki Radosław Doryń człowiek który donosił na mnie do koreańczyków w firmie LG Podkładał świnie i podle oczerniał podejrzewam że brał jakieś narkotyki bo następnego dnia nie pamiętał co robił poprzedniego nazywł polaków złodziejami Był to typowy koreański donosiciel łaził do żółtych i oczerniał polskich pracowników za to awans dostał
4
userka 2016-08-30 10:38
Cholewińska J. ze zmiany C to jedna z najbardziej nielubianych operatorek w Sonoco. Szydzi ze swoich podwładnych, choć nie zawsze ma rację i często kabluje na nich do brygadzisty. Radzimy jej unikać!
5
Stop Sonoco 2016-09-01 18:22
Sonoco w Łodzi i Strykowie to jedna z najbardziej nie poważnych firm. Tak jak menagerowie są nie poważni umysłowo ludzi!!! Jeden to chodzi jakby się czegoś naćpał. Powinni go pewnie na narkotesty dać. Kierownicy także porąbani naginają przepisy kodeksu. Przychodząc do tej pracy najlepiej zacząć orientować się w przepisach żeby cię nie rolowali. Brygadzistki wyżej srają jak [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] mają. Urlop żeby wziąść to trzeba dostać pozwolenie od operatora, od brygadzistki i od kierownika. Wystarczy że jedna osoba się nie zgodzi i urlopu nie ma. Chcesz awansować na wyższe stanowisko? To rozmowy przejdziesz dobrze, ale menagerowie zablokują twoją kandydaturę i możesz walić głową w mur to i tak cię zablokują. Tutaj 0% na jaki kolwiek awans. Tutaj jest na 8 godzin pracy tylko 20 minut przerwy. A jak pracujesz na weekendówce to pracujesz piątek, sobota i niedziela po 12 godzin i wtedy i tak nie należy ci się 30 minut przerwy tylko 20 minut na 12 godzin. Co jest nie zgodne z kodeksem pracy!!! Na wielkie pieniądze w tej firmie nie masz co liczyć? Każdy kierownik i menager zachowuje się do swoich podwładnych z pogardą. Zobaczymy czy po 1 stycznia 2017 roku Sonoco się opędzi od niezapowiedzianych kontroli Inspekcji Pracy!!!
8
s 2016-09-04 17:43
Jak wygląda praca dla wózkowych z doświadczeniem? ile można zarobić, jaki klimat, czy da radę przejść na firmę z agencji?
s 2016-09-04 17:44
Jak wygląda praca dla wózkowych z doświadczeniem? ile można zarobić, jaki klimat, czy da radę przejść na firmę z agencji?
Stop Sonoco 2016-09-08 00:33
Opłata w Sonoco jest terminowa, ale żałosna. Często upierdzielają z byle powodu premie!!!
6
Stop Sonoco 2016-09-09 01:12
Obciętą możesz mieć premie za to że ktoś w drugiej części hali zapomniał o porządku na maszynie, albo na magazynie i wtedy może wyjść negatywnie przeprowadzony audyt na produkcji i na magazynie. Wtedy na tej zmianie gdzie wypadł negatywnie przeprowadzony audyt cała zmiana na obciętą premie.
Po drugie. Będzie jakiś wypadek czy na twojej czy na innej zmianie, albo będziesz na urlopie to każdy pracownik na produkcji, czy na magazynie ma obciętą premie.
5
Stop Sonoco 2016-09-11 20:22
Nie ma żadnych stażów w dziale kontroli jakości w Sonoco
4
Domi 2016-09-20 19:52
Pracowałam w Sonoco w 2015 r. przez ok. 3 miesiące(jestem studentką dlatego tylko tyle albo aż tyle gdyż trudno wytrzymać na dłużej) Ogólnie krótko mówiąc nie polecam. Trzeba zawsze pamiętać o dowodzie osobistym bo bez niego można wracać do domu. Przez ok. 10 dni w pracy mamy żółte światełko co oznacza że jesteśmy ''zieloni'' i nic nie ogarniamy. Po tym czasie jest możliwość zdania testu na niebieskie światełko wtedy wykonujemy rzekomo trudniejsze prace niż z żółtym np. pakowanie lub montaż. Ludzi z agencji traktowani są jak zwykłe bydło, tani robol, który ma wszystkich słuchać. Coraz więcej Ukraińców pracuje, którzy sami czują się najmądrzejsi na świecie. Operatorzy nieokrzesani, z kulturą wieśniaka i prostaka często z wykształceniem nie wyższym niż zawodowe. Potrafią tylko straszyć że jak nie wyrobisz normy to pójdzie do kierownika. Zwykle kończy się tylko na takim nękaniu. Sami boją się brygadzistów a tym bardziej kadry wyższej. Kadra też nie lepsza z kulturą jakby mówili do tępych roboli. Pytając się z jakiej maszyny się przyszło on mówi " Skąd przyszliście?" Mimo, że mówi do jednej osoby. Ogólnie jest zapierdziel i straszą normą. Często operatorzy nie mówią wprost co trzeba robić tylko jest na zasadzie domyśl się. Człowiek z agencji pracuje jak wół zaś pracownicy Sonoco czyli Ci w koszulkach niebieskich zatrudnieni przez Sonoco nie agencję traktują Cię jako kogoś gorszego, jak popychadło Ty robisz za nich a oni tylko udają że coś robią. Ogólnie lepiej się nie spoufalać z nikim z Sonoco bo lubią obgadywać i kablować do kierowników. Wszystko jest na zasadzie kto liże d.... ten ma najlepiej i nic nie musi praktycznie robić. Operatorzy to samo potrafią tylko się drzeć i siedzieć przy ''biurku'' udając że pracują. Ogólnie panuje chamstwo, człowiek z agencji traktowany jest jako tania siła robocza do wszystkiego w tym nawet zamiatanie hali. By awansować na kogoś wyżej niż na pracownika produkcji tzw. pakowacz trzeba dobrze się podlizywać i kablować kadrze. Plus za t że wynagrodzenie jest wypłacane terminowo. Jest możliwość wyboru dni kiedy się chce pracować można nawet tylko 1 dzień w miesiącu przepracować ale trzeba podpisać umowę w swojej agencji po pierwszym przepracowanym dniu bo inaczej nic się nie dostanie . Zawsze trzeba pamiętać by wpisać się na listę operatora danej maszyny taka jakby lista obecności. Minusem są częste odwoływania z powodu niskiego bądź bardzo niskiego zamówienia. Także jako praca ciągła to nie jest zbytnio opłacalna bo bywa że w miesiącu przepracuje się 10 dni
11
gosc 2016-09-26 15:50
Nic dodać, nic ująć jednym słowem [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i tyle.
1
pamiętliwy 2016-10-02 15:22
Pracuje u Was Szczepan Kubiak
9
23e 2016-10-03 10:14
wiec ze chyba maja na chwile kilka wolnych miesc pracy ale nie wiecie może czy na chwile obecna jest szansa ze się do nich zalapac na jakiś staz np. ?
Heh 2016-11-10 23:04
Na jakiej zmianie obecnie pracuje tiger bonzo a b czy c.
3
wojtek 2016-12-03 19:22
wlasnie sie zatrudnilem w sonoco mechelen w belgii jako kierowca stawka na poczatek 14 euro/h za dniowki 17eu/h za nocki + 8euro za 8 godzin czekow na jedzenie w postaci karty sodexo wiec to nei firma jest zla tylko kraj ktory pozwala na wyzysk pracownikow w polsce pracownikow traktuje sie jak smieci duze korporacje robią co chca bo im na to pozwalamy
6
nowy 2016-12-13 17:14
eloszka ludziska ja dzisiaj 1 dzien na sonocko w łodzi przez WTS OD STYCZNIA DAWAJA 13 BRUTTO ciekawe jak to bedzie
niezdecydowany 2016-12-22 14:47
Wszyscy piszecie o pracy na produkcji, a jest ktoś kto wypowie się na temat pracy mechanika w dziale utrzymania ruchu ? Chcę zmienić pracę i jest u nich zapotrzebowanie na takich ;) propozycja pracy wydaje się w porządku i stawka też nie zła jak dla mnie więc poważnie się zastanawiam nad zmianą pracy.
LIPA 2016-12-29 22:24
Zastanawia mnie jedno skoro bhpowiec tak przestrzega zasad BHP i każe nosić okularki rękawiczki to dziwi mnie fakt dlaczego nie przeszkadzają mu popsute krzesła, które stanowią niebezpieczeństwo dla pracownika. Wiele razy widziałam jak ktoś siadał np na sencorp 2 i chciał się oprzeć i bach do tyłu.Tragedia.Mało tego syf,brud,kurz i zdecydowanie astmatykom i alergikom nie polecam.Dlaczego w toaletach nie ma czasami przez 2 lub 3godz papieru no żenada totalna. Słowa niecenzuralne to norma u operatorów. Serdecznie nie pozdrawiam Bartka ze zmiany C weź człowieku wyluzuj i bądz milszy dla ludzi a nie wiecznie z ryjem.
8
r 2017-01-09 11:55
ta [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] całe świenta chodilismy do pracy na 8 godzin i nawet w sylwestra musielismy przyjsc
gość 2017-01-12 14:58
Lepiej nie zatrudniać się do pracy Sonoco Łódź bo dostaniecie podstawowej pensji tylko 2000 zł gdzie inne pakowalnie o w Łodzi i Strykowie oferują już umowy od 2200 zł do 2400zł.
3
Tragedia 2017-01-12 23:38
Właśnie kolego koleżanko co piszesz wyżej owszem oferują większe zapłaty a TERAZ takie cyrki w sonoco mało płacą a szczepan leci normę sprawdza braknie ci 1 do zrobienia normy się czepia albo wyrzuca ludzi z pracy.A taki cyrk na zmianie c ze wołają ludzi do roboty np na 6 rano a 7.30 podchodzą ze juz nie ma pracy pani panu dziękujemy.to ja pytam po jakiego grzyba wołają ludzi.Co wy jaja sobie robicie szczepan opamiętania się z wieska
4
kasia 2017-01-17 20:04
Wie ktoś może jakie są zarobki na stanowisko Kontroler Jakości ?
Nikolette 2017-01-26 21:58
Agencja Progres porażka. Odwołują ludzi kiedy chcą....z powodu niby małego zamówienia. W tygodniu zdarzało się, że byłam tylko jeden dzień w pracy. Czasami po 1,5 h przychodzili i zabierali ze stanowiska....bo mało pracy i takie pituu pituuu. Aha, czasami też mimo wcześniejszego zapisania do pracy nie było mnie na liście. Wynagrodzenie również marne. Niezależnie czy idzie sie na zmiene ranną czy nocną obowiązuje ta sama stawka. Kodeks pracy jednak przewiduje +20% do stawki za pracę w nocy. W niedziele (i bodajże soboty) stawka godzinowa powinna być inaczej liczona.
Co do operatorów. Można trafić na naprawdę miłego, ale to rzadkość (wielka szkoda). Większość z nich to totalne gbury, nie liczą się z osobami zatrudnionymi przez agencje. Z tego miejsca serdecznie NIE pozdrawiam pani Małgorzaty (operatorka, traktuje ludzi jak zwierzęta, haaa na mojej zmianie miała "dzień dobroci dla zwierząt", a wiecie czemu!! bo młodzi nie dali wejść sobie na głowie i sie aroganckiej pani postawili !)) i pani z wąsem (operatorka) oraz blondy Karoliny (zatrudniona przez sonoco). Państwo operatorzy zwykle siedzą i pierdzą w krzesełka, ciężko się doprosić o wyjście do toalety albo do dystrybutora z wodą. Jedyne co potrafią to drzeć ryj w niebogłosy, SZYBCIEJ. Bo oczywiście jak nie będzie normy to z premii też nici.
Może poruszmy też inne kwestie... np używanie telefonów. Dla plebsu zatrudnionego przez agencje- bezwzględny zakaz używania tel, nie można nawet na chwile wyciągnąć, żeby sprawdzić godzinę albo czy ktoś w jakiejś ważnej sprawie dzwoni. Wiadomo to jest praca..ale nie przesadzajmy. Poza tym kierownicy, operatorzy oraz osoby zatrudnione przez sonoko (naród wybrany) jakby nie patrzeć dość często wyciągają telefony nawet do głupiego scrollowania fb. Plebs nawet idąc do toalety albo podczas postoju maszyny nie może wyjąć tel bo wielka afera.
Kwestia ubioru.. z doświadczenia wiem, jak i również w kodeksie pracy jest zapisane że pracodawca musi zapewnić środki ochrony indywidualnej dla pracownika.. wiec czemu ludzie zatrudnieni przez agencje muszą płacić za koszulki, okulary ?? Noski.... śmierdząca sprawa. Poza tym niebezpieczna. Dzięki temu ustrojstwu kilkakrotnie straciłabym zęby...
Czystość...W toaletach za przeproszeniem je*** że nie da się wytrzymać. W szatniach brud. W szfkach śmierdzi (i gdy cała zmiana wpadnie do szatni do przez przypadek można wzbogacić sie o kilka sińców).
5
E 2017-01-27 20:41
Najlepszy agent to krzysiek ze zmiany c który konia udaje albo lwa hehe
DSG 2017-01-28 15:33
Siemano. Zauwaz ze wszystkie.te strony z opiniami o pracy to w 98 procentach opinie o produkcji. W wiekszosci ludzie ktorych zycie nic nie nauczylo. Jak jestes specjalistą a takim juz jest mechanik elektromechanik czy automatyk. To jesli robisz swoja robote i przy tym Ci placa dobrze to czemu nie zmieniac. Cisnienie zawsze bedzie na awarie jak to w kazdej pracy. Ale o ile nie siedzisz i nie toczysz kulek z nosa tylko pracujesz i sie starasz to nie bedziesz na wylocie. A pensje dla UR slyszalem ze sa dobre jak na lodzki rynek pracy. No i standardowo zwykly operator bedzie tak czy siak narzekal ze sie opierniczasz a po nocach spisz ;-)
3
Zenada 2017-01-31 20:47
Serdecznie nie pozdrawiam zadufanej i wrednej aski brygadzistki ze zmiany c powiem ci dziewczyno weź się do roboty a nie kręcisz się jak gówno w przereblu po hali i szukasz żeby na kogoś mordę wydrzeć.To ze kudly przefarbowalas nic ci to nie dalo i przestań dupe zawracać facetom
3
Bania u Cygana 2017-01-31 20:50
Ludzie a czy tiger bonzo u was się kręci jeśli tak to na jakiej zmianie
Poszukujący 2017-02-02 00:42
Czy jest gdzieś forum, na którym można się dowiedzieć ile zarabiają tutaj analitycy? Czy można liczyć przynajmniej na 5000 zł? Czy CV składa się w języku polskim czy angielskim?
Weronika 2017-03-28 15:45
@Poszukujący, myślisz o aplikowaniu do Sonoco?
Pawelec200005 2017-03-29 18:19
Nie polecam nikomu z rozsądkiem to ferma obuz oszukują i okradają pracowników jeszcze trochę i po firmie jak się prawdziwi właściciele dowiedzą co tu się dzieje a to już niedlugoj
2
Tensor 2017-06-02 16:34
Witam.
Pracuję w firmie Sonoco od niedawna, zatrudniony przez agencję WTS.
Dzień przed rozpoczęciem tam pracy czytałem tutaj o pinie i nieźle się wystraszyłem, ale na szczęście zostałem mile zaskoczony.
Burdel jest, to fakt, zła organizacja pracy, nikt nic nie wie, ja musiałem samemu się wszystkiego dowiedzieć. Pierwszy dzień to jest paranoja.
Ale nieprawdą jest, że Operatorzy wyżywają się na pracownikach z agencji i drą na nich ryja. Być może ja trafiam na takich w porządku ludzi, ale jeszcze nie spotkałem się tam z chamstwem
Spoko współpracownicy, idzie z każdym pogadać. Wiadomo, patałachy też się zdarzają i nie dziwię się, że niektórzy tracą cierpliwość, jak tłumaczy się komuś 5 razy to samo, a on dalej nie rozumie, a przecież ta praca trudna nie jest . Noski polecam kupić własne, bo te oferowane na miejscu to jakaś tragedia.
Generalnie idzie wyrobić za te 13 zł na godzinę. Polecam tym, którzy chcą zdobyć odrobinę doświadczenia w pracy na produkcji i przezwyciężać stres
Szczera prawda. 2017-06-03 20:27
Pracuję od nie dawna w tej Pożal się Boże firmie otóż gdy się tam wejdzie trzeba stać pod ścianą aż wybiorą ze 20 minut a najgorsze jest to że naśmiewają się a ludzi i mówią ciągle szybko! bo ludzie są dla nich robotami liderki są wredne, nie wspomnę o kierownictwie. Maszyny ciągle im się psują, co powoduje duże opóźnienia. Ogólnie mówiąc obraz nędzy i rozpaczy owszem zarobki są nie złe ale atmosfera bardzo zła. Odwołują kiedy chcą, a ludzie przez to cierpią.
2
Bełchatowianin 2017-06-16 22:56
Pracuje w Sonoco 2 tygodnie i wszystkie wymienione negatywne opinie to prawda.
Wyzysk zaczynając od agencji pracy Fenix 10 złotych za koszulke.
Śmierdzące noski na obuwie , ochrona traktuje pracowników jak potencjalnych złodzieji rewizje osobiste, brak stałych szafek na ciuchy codziennie inna jakieś głupie karty wejść wyjść jak w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] chronionej, jakieś chore przepisy BHP trzeba zdawać egzaminy.

3
Pracujący 2017-06-21 18:03
Plusy:
- nie narobisz się jakoś specjalnie ciężko
- na magazynie możesz się obijać, nikt Cię nie sprawdza.
- fajni ludzie (pracownicy z agencji)
- darmowy dojazd
Minusy:
- chamstwo operatorów, kierowników, brygadzistek
- syf w szatniach
-stan nosków (tragedia)
1
Zostaw swoją opinię o Sonoco - Łódź
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Sonoco