Rainbow Tours

Łódź

Opinie o Rainbow Tours

Nie wiem o co wam wszystkim chodzi. Ja pracuję w tej firmie kilkanaście miesięcy. Jeśli jesteś dobrym sprzedawcą to zarobki są naprawdę bardzo przyzwoite. ok 3 - 3.5 tys netto. W sezonie nawet więcej. Fakt, że podstawa to najniższa, ale premia jest zawsze i w moim przypadku zawsze przekracza kwotę podstawy. Są różne programy sprzedażowe gdzie wyrobić można np jeszcze tysiąc zł dodatkowej premii. Jak czytam opinie ludzi, którzy chcą mieć "święty spokój" to mnie krew zalewa. Firma zapewnia wyjazdy szkoleniowe (bezpłatnie). Ci co narzekają to moim zdaniem lenie i roszczeniowcy. Polecam pracę w R.pl

@Pracownik 28.11.2017 10:42

To, czy jesteś dobrym sprzedawcą to jedno. A możliwości biura, lokalizacja i klientela to drugie. Pracując w dobrze prosperującej galerii w centrum miasta, którą odwiedzają tłumy osób stwarza idealne warunki na budowanie wysokiego wynagrodzenia. Jeżeli zostałeś zatrudniony w znaczenie mniejszym biurze, w którym obroty sięgają 200-300 tys. to nawet najlepszy sprzedawca, z silnie zmotywowanym i świadomym zespołem nie może liczyć na satysfakcjonujące zarobki. Poza tym wyjazdy szkoleniowe są bezpłatne do Europy po: podpisaniu lojalki (na pół roku), zgłoszeniu urlopu i wpłaceniu pakietu za bilety wstępu :) Egzotyka jest zawsze płatna, wiec chyba nawet doskonale nie znasz warunków zatrudnienia :) Kończąc te przepychanki stwierdzam ostatecznie: praca dobra na start. Dla ambitnych (chcących się rozwijać, awansować), którzy chcą aby wynagrodzenie podstawowe było uzależnione nie od najniższej krajowej, tylko od doświadczenia, wiedzy i umiejętności, polecam się rozejrzeć.

Obiektywny

Wystarczy przeczytać wszystkie opinie od pierwszego postu, aby stwierdzić, iż Rainbow nie jest oceniany tylko i wyłącznie na podstawie przeprowadzanych rozmów kwalifikacyjnych. Wystarczająco dużo zostało już napisane o tej firmie. Kto potrafi czytać ze zrozumieniem i umiejętnie wyciąga wnioski ten wie, że tego pracodawcy należy unikać chociażby ze względu na warunki zatrudnienia.

Krzysztof

Może nie powinniśmy oceniać firmy tylko na podstawie rozmowy rekrutacyjnej? Zgadzam się, że to jest ważny etap w firmie ale przy ocenie nie jest jedynym ważnym!!!

Obiektywny

Wypadek przy pracy? Skoro jest prowadzona rozmowa rekrutacja to znaczy, że firma ma problem w danym sektorze/dziale, który chce rozwiązać poprzez zatrudnienie nowego pracownika. Jeżeli tak podchodzimy do rozwiązywania problemów m.in kadrowych, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że tego typu praktyki są stosowane w innych działach. Poza tym nie zapominajmy, że to potencjalny pracodawca zaprasza nas na rozmowę, a nie my wchodzimy do firmy po drodze na zakupy. Kolejną kwestią jest ilość ogłoszeń o pracę, które w ostatnim czasie rosną w zastraszającym tempie. To również powinno dać wiele do myślenia potencjalnym pracownikom.

Zauroczony

Może to był taki wypadek przy pracy z tą rozmową rekrutacyjną? To jest generalnie spoko firma. Każdy wie, że wiele zależy od pracowników, tak było i w tym przypadku.

nick

Moja styczność z tą firmą to tylko rozmowa kwalifikacyjna, ale już po 5 minutach wiedziałem że nie będę tam pracował. Pierwsze wrażenie po wejściu do firmy było negatywne. Sposób w jaki byłem traktowany na rozmowie był poniżej krytyki, jako przyszły pracownik zostałem potraktowany w sposób niepoważny i wydawało mi się że ludzie sprawdzający moją wiedzę i przydatność dla firmy przyszli na tą rozmowę bo musieli albo wręcz dla rozrywki. Po ponad godzinie rozmowy wszystko się wyjaśniło. Usłyszałem od rekrutera, że firma szuka kogoś na inne stanowisko (nikomu nie chciało się nawet do mnie wcześniej zadzwonić żeby dowiedzieć się czy jestem kandydatem którego szukają, to dużo prostsze i oszczędziłoby czas i mnie i pracodawcy - był to pierwszy raz kiedy pracodawca umawiał się ze mną na rozmowę mailowo). Z kilkudziesięciu rozmów na jakich byłem od ukończenia studiów, ta była najbardziej nieprofesjonalna i zdecydowanie najgorsza. Prawdę mówiąc jest to moja pierwsza opinia na tym portalu, ale zdecydowałem się z wami podzielić moją opinią ku przestrodze. Zero profesjonalizmu. Żenada. Jeśli tak wyglądała rozmowa kwalifikacyjna, to zastanówcie się sami proszę jak może wyglądać współpraca z tą firmą...

Hanna

@NIE dziękuje za opinię, natomiast pamiętaj, że nie możesz nikogo obrażać na forum. Polecam zapoznać się z regulaminem forum, który znajdziesz na stronie http://www.gowork.pl/regulamin Proszę o pozostawianie merytorycznych opinii i informacji na temat pracy w firmie Rainbow Tours.

NIE

Błagam...już nawet nie chodzi o warunki finansowe. Jeśli chcesz zarabiać 1500zł i mieć święty spokój - to i tak w dalszym ciągu nie jest to praca dla ciebie ( mówię teraz o stanowisku doradca/specjalista ds sprzedaży) . Milion razy w miesiącu opierd*alają cię za słabą sprzedaż ( dziwne że np. na lotnisku jest słaba sprzedaż skoro do jasnej cholery ludzie przewijają się przez lotnisko tylko jak już wylatują/wracają !) też nie ma co oczekiwać wielkiej sprzedaży jak mają po prostu [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] jowe podejście do klienta i organizacji(są odwoływane co chwila loty z Gdańska- mimo że to wiesz , to dalej musisz KŁAMAĆ klientom że lot można normalnie kupić i się odbędzie ), lub mają po prostu słabą ofertę w porównaniu do innych biur które są rozsiane w promieni 10 metrów od siebie. Kiedyś pracowałam 4 lata w firmie gdzie nie dostałam nawet grosza podwyżki,ale miałam święty spokój - moja mała,,samotnia,, samo sobie szefem, papierologia,faktury, kadry - po prostu święty spokój. Ale potem... kilka miesięcy pracy w RT to była totalna porażka,dno i kłąb nerwów. Zatrute środowisko nakręconych,napalonych rejnbołowskich bab które li [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] szefostwu nawet jeśli te opier*dala ich bez powodu. Obrabiają ci [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] na każdym kroku jak 13letnie dziewczynki. Baby dzieciate,mężate, niby po studiach- a są takie głupie że aż w oczy razi. Nigdy tego nie zrozumiem. Próbują cię wygryźć, kradną Twoich klientów ( Masz zarezerwowaną wycieczkę na swoje nazwisko - jako że to ty ją sprzedasz) ale potem jak tylko znikniesz z biura na 15 minut to raz dwa zmieniają nazwisko na umowie na swoje , i zbierają po tobie wszystkie laury. Patologia i tyle. Nie wspomnę o wielkiej Pannie z Łodzi która ma się za pępek świata...nie pamiętam jej nazwiska. Ogólnie jeździła wszędzie z właścicielem i opierdzielała każdego za krzywo ubraną apaszkę ( nawet w lato jak było 30 stopni w biurze bez klimatyzacji) . Dwa słowa - tępa dzida.

Hanna

@Znawca czy pracujesz w firmie Rainbow Tours? Powiesz coś o warunkach pracy? Aktualnie firma poszukuje na stanowisko Specjalista ds. rekrutacji. W ofercie napisane jest, że zapewniają umowę o pracę na pełen etat, ​wynagrodzenie adekwatne do osiąganych rezultatów, pracę w młodym, dynamicznym zespole. Może ktoś jest zainteresowany taką ofertą?

Znawca

Z moich obserwacji wynika jeden wniosek. Jak ktoś ma wykształcenie, wiedzę z zakresu swoich obowiązków a do tego dobrze pracuje to nie ma wątpliwości, że dobrze zarabia!!

papi

Ja nie pracuję w RT tylko w innych biurach podróży jako pilot

Mądrala

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Wiadomo, że zawsze będzie konflikt z pracodawcą o zarobki. Pracować trzeba.

Ochotniczka

Mam pytanie czy oferta doradcy klienta z czerwca jest jeszcze aktualna, może ktoś wie coś w tym temacie? Czy na takim stanowisku można zarobić godziwe pieniądze?

papi

Stawka za pilotaż 100 zł jest po prostu śmieszna! Czy ktoś w ogóle za takie pieniądze jeździ?! Przecież normalna stawka za pilotaż to 200-250 zł netto (krajowe), zagranica od 300 zł netto wzwyż. Za swój pierwszy pilotaż dostałam 150 zł netto a było to 7 lat temu...

pilot
@papi 04.07.2017 17:35

300 netto wzwyź ? Wiele biur podróży na kierunki egzotyczne płaci max. 200 -280 netto.

@pilot 15.07.2017 23:53

To chyba ze słabymi biurami wyjeżdżasz... wystarczy poczytać na różnych forach jakie są zarobki. Oczywiście wszystko zależy od twojego doświadczenia, znajomości języków oraz przede wszystkim od tego jak ty wyceniasz swoją pracę. Praca jest 24 h i bardzo odpowiedzialna więc warto cenić swoją pracę. I wierz mi, pracuję jako pilot od 7 lat i wiem co mówię.

Mądrala

Fajna praca a jeśli ktoś woli pracę w biurze spokojną cóż........

jocker

Praca w centrali to niestety kołchoz pracy, codziennie nadgodziny - niepłatne i nie do odebrania. Pracownik jest wykorzystywany do granic możliwości bo jest za mało osób w działach - podstawowy problem w firmie. Ciągła rotacja pracowników w centrali bo nikt nie jest w stanie długo tam wytrzymać.

Zauroczony

Jaka to przyczyna, że Rainbow Tours ma tak długa listę ofert pracy? Może ktoś ma więcej informacji i mógłby się podzielić nimi na forum? Może jakieś nowe kontrakty? Byłem pracownikiem, dobrze mi było w firmie i dlatego czasami wchodzę na forum dowiedzieć się co słychać.

Hanna

@Gregor zamierzasz aplikować? Kto może pomóc użytkownikowi @Gregor? Jak wygląda przykładowy dzień pracy pilota wycieczek? Kto może powiedzieć więcej informacji na ten temat?

Gregor

Czy mógłby ktoś powiedzieć kilka informacji o pracy dla pilota wycieczek? Jakie tereny obsługuje? Jak firma płaci za czas wyjazdu? Jakie warunki trzeba spełniać na początek? Może jest jeszcze coś co powinienem wiedzieć.

lamai
@Gregor 08.05.2017 23:18

Jeśli nie jezdziles wczesniej jako pilot- trafisz na anteny. 100zł za jedną. Potem normalne pilotaże- rownież 100zl/dzień, po 5 wyjezdzie wchodzą prowizje. Ale w pierwszym sezonie więcej jak 150zł/dzień się wyciągnąć nie da.

clau

a czy ma ktoś doświadczenie w pracy pilota w Rainbow? :)

Hanna

@Korkrtweet to dobrze, że jesteś zadowolony. Czy możesz napisać na jakim stanowisku jesteś zatrudniony i w jakiej miejscowości? Pamiętajmy, że warunki pracy, atmosfera zależne są od obejmowane stanowiska.

Korkrtweet

Cóż, ja pracuje w tej firmie i fakt, kasa szału nie robi, ale kurde! Moje szefostwo interesuje się całym naszym działem wiec nie ma co narzekać, zdążają się barany które tam pracują, ale nie dajmy się zwariować, to wszędzie się zdaza. Nie chce mowić że jest och ah, tęczowo niczym w nazwie, jednak naprawdę nie ma co wieszać psów na tym pracodawcy.

Kasia

Jak wyglada praca w helpdesku w Łodzi? Jakie są zarobki, premie, zniżki? Jak często w roku jeździ sie na study? Bedę wdzięczna za wszelkie informacje.

Hanna

@Sama prawda, dlaczego tak uważasz? Możesz powiedzieć coś więcej?

Zauroczony

Dobra firma i dba o swój wizerunek , to jest ważne.

Waldek 23

witam wszystkich chciałbym wszystkich ostrzec przed podejmowaniem pracy w Firmie Rainbow Tours chyba że w celu zdobycia doświadczenia zawodowego. Atmosfera w pracy tragedia pracowałem w kilku oddziałach na zastępstwie. Kierowniczki tych oddziałów okopały się na swoich pozycjach, kapują swoich pracowników wyżej i następuje wymiana i tak ciągle, one się wykazują, Panu prezesowi liżą j..... Pan prezes wymienia pracowników na nowych ciągle za najniższą krajową i interes się kręci. Wypisz wymaluj Chiński model pracy. Ktoś wyżej napisał "zatrute środowisko bab które tylko siedzą i myślą jakby cię tu podpier*dolić :)" .Najpierw Zarząd powinien przyjrzeć się właśnie tym kierowniczkom które traktują oddziały w których rządzą jak własny folwark (robią co chcą, chodzą do pracy jak chcą a potem dostosowują grafik jak im pasuje, a pozostali muszą się dostosować. Ma być np na 9.00 rano a przyjdzie sobie na 11.00 i zmieni sobie grafik i wszystko gra. Wychodzą sobie o której chcą. Bo i tak wiedzą że im nikt nic nie zrobi i tego nie sprawdzi. Żrą się pomiędzy oddziałami. Tworzą kółka wzajemnej adoracji. Lipne nadgodziny sobie piszą, a życzliwość w stosunku do pracowników zafałszowana. Kierowniczki nie robią nic żeby biuro lepiej funkcjonowało ale wymagają tego od pracowników, a jak sprzedaż jest niższa to i im się obrywa i wtedy pastwią się na młodszych koleżankach mając pretensje do nich a nie do siebie a wytłumaczyć się przed wyższym kierownictwem nie maja odwagi a stanąć murem za swoimi koleżankami - zapomnij. wszystko co napisały osoby powyżej to prawda. Nic się nie zmienia. Wiadomo miasto miastu nie równe i warunki do sprzedaży są różne i choćby pracownik ze skóry wychodził to więcej klientów nie pozyska i wtedy tną zarobki. Jak możecie nie planujcie sobie przyszłości z tą firmą. Od stycznia 2017 miały się podnieść zarobki --eche wzrosła najniższa krajowa min 2000 brutto, ale nie w tej firmie to sprawa dla PIPU. PIP powinien zająć się także sprytnie skonstruowanymi umowami. Myślę że któryś z pracowników zrobi przysługę tej firmie i zawiadomi odpowiednie służby, żeby to zbadały bo to według mnie jest wykroczenie. Ja na szczęście już tam nie pracuje i bardzo się cieszę. Pracuję u zwykłego pośrednika w biurze podróży sprzedaję wycieczki Rainbow i zarabiam dwa razy więcej. W S T Y D Panie Prezesie Rainbow Tours, że pracownicy tak opisują Firmę ze świecznika która powinna świecić przykładem i dbać o swój wizerunek traktując własnych pracowników jak najwyższą wartość - bo to oni pracują na Pana pensję. prosze mi wierzyć są to osoby młode po studiach, ambitne, ale tłamszone przez te swoje rozkapryszone kierowniczki. To że to ludzie są największym kapitałem firmy uczą na studiach na pierwszych zajęciach - chyba że Pan wagarował. W tej firmie własnej sieci pracownik powinien być bardziej doceniany niż obcy z poza sieci, ale mnie proszę nie ruszać bo to moje pieniądze i moja praca.

zdziwiony24

przykre, że masz takie doświadczenia i ze musisz w taki sposób wypowiadać się o byłym pracodawcy. Ja nie narzekam i nie mam zamiaru. wystarczy trochę chęci. Nie mam pojęcia w jakim mieście pracujesz, że takie marne wypłaty niby i warunki. Dziunie zaraz po studniach? na chwile? No ciekawe, że w większości biur są stali pracownicy ;-)

zdziwiony24

jak czytam te opinie to mam wrażenie ze pracuje w innej firmie. Owszem podstawa jest najniższa ale dlaczego nikt nie pisze, że takie wypłaty się nie zdarzają bo masz zawsze prowizje od sprzedaży ?! Tutaj się nie sprzedaje garnków czy patelni ani nie dzwoni do ludzi i wciska ubezpieczeń. Jak klient wejdzie do biura to wiadomo, że po swój urlop, więc nie jest jakąs wielką sztuką spełnić jego oczekiwania i marzenia. Ale trzeba to lubic i nie traktować tylko jako pracę ale też jako hobby. Jak przyjdziesz odbębnić sobie 8 godzin to się nie dziw ze mała kasa. Więc jak czytam, że ktoś zarabia 1500zł to śmiać mi się chce. Bo wystarczy sprzedaż cokolwiek żeby mieć prowizję. Ja pracę polecam. że oferta na wakacje własne nie wychodzi korzystnie? Połowa ceny to nadal za duzo ? a inne profity jak zbieranie punktów konkursy to już nie napisze nikt? No cóż taki naród :) robić się nie chce. Conajmniej jak byscie pracowali w markecie na kasie...

Sama prawda
@zdziwiony24 20.01.2017 09:16

Hahahaha. Nie kpij sobie. Praca dla ludzi pozbawionych ambicji. Każdy normalny stąd ucieka, a zostają tylko nawiedzone "rejnbołówki". Wakacje własne za połowę ceny? Mówisz o tej połowie z ceny katalogowej? Albo o smutnych travelkach? Łapią dziunie zaraz po studiach, bez doświadczenia i lepszych perspektyw.

Didi
@zdziwiony24 20.01.2017 09:16

W marketach na kasach zarabiaja wiecej tak sie sklada, a nie musza miec takiej wszechstronnej wiedzy jak pracownicy biur podrozy.

artur

podpisujesz umowę, widzisz jaka stawka, więc nie masz moralnego prawa narzekać, sam się zgodziłeś przecież

Kokosowa

Niestety praca w biurze to cały czas porażka. Ja jeszcze pracuję w jednym z oddziałów znajdujących się w galerii w dużym mieście na północy kraju ale już od dłuższego czasu szukam nowej pracy. Zatrudniona zostałam trzy lata temu za najniższą krajową (wtedy 1680zł brutto). Wyobraźcie sobie, że do dzisiaj obowiązuje mnie ta podstawa, ponieważ pracodawca wychodzi z założenia, że jak chcesz więcej zarobić to masz więcej sprzedawać. OK ale sama klientów do biura na siłę nie wciągnę i czasami nie ma szans na lepszą sprzedaż. W turystyce jest sezonowość i koniec kropka. Nie da się robić wielkiego obrotu co miesiąc. Są starsze panie w biurach, które pracują po nawet 1400zł brutto podstawy bo np nie potrafią się upomnieć o podwyżkę. Wiadomo, że jak by była sytuacja, że nie ma premii to pracodawca wyrównałby do najniższej krajowej ale premia zawsze jest, mniejsza lub większa więc czasem takie osoby zarobią 1600zł netto z premią i już firma nie musi nic wyrównać, bo ogólna wypłata jest wyższa niż najniższa krajowa. Po drodze przewinęły się nowe osoby w oddziale i zatrudnione były na aktualnie obowiązujących warunkach czyli np. w zeszłym roku 1750zł brutto a w tym roku 1850zł brutto. Zatem kiedy taki pracownik dostaje już wypłatę z premią to zarabia więcej niż ja z kilkuletnim doświadczeniem(każdy pracownik w oddziale dostaje tyle samo premii). Kolejna sprawa to zatrudnianie pracowników. Niestety rotacja w firmie coraz większa i się nie dziwię. Jak się zwolni jeden pracownik to we dwie musimy ogarnąć biuro w galerii czyli albo przychodzimy do pracy codziennie albo co drugi dzień po 12h. Osoby z centrali odpowiedzialne za rekrutację czasami ponad miesiąc zatrudniają nowe osoby. Taką osobę trzeba przeszkolić więc co najmniej 2 miesiące pracujesz jak wół bez odrobiny życia rodzinnego. Nie ma nawet kiedy odebrać nadgodzin. Benefity dla pracowników: brak. Na święta żadnej paczki, bonu nic po prostu zero. Centrala firmy urządza sobie przyjęcia, imprezy, wyjazdy itp. a zwykły szary pracownik nie ma nic. Są wyjazdy na darmowe tzw study toury w obrębie Europy(poza Europą i na niektórych kierunkach europejskich płatne) ALE... trzeba podpisać umowę lojalnościową, że przez 6 miesięcy się nie zwolnisz, musisz zrobić sprawozdanie i jedziesz na swoim urlopie wypoczynkowym! MASAKRA!. Oferta na wczasy indywidualne? Jest ale nie wychodzi korzystnie- też trzeba podpisać lojalkę i jeszcze to co m dopłacą to dorzucą do dochodu jako inny w PIT na koniec koku. Spora część pracowników wyszukuje oferty u konkurencji lub u nas po lepszej cenie jak to śmieszne dofinansowanie. Jedyne co tak na prawdę jest ok to atmosfera w oddziale pod warunkiem, że się trafi na fajną osobę. Ale to też ma swój pewien rodzaju minus bo powiedzmy, że się źle czuję i normalnie poszłabym na L4 to nie pójdę bo wiem, że inna osoba z biura będzie musiała przyjść za mnie w swój wolny dzień więc nie chcę robić nikomu pod górkę bo ja tez jak bym musiał przyjść do pracy w wolny dzień to bym się wkurzyła. Polecam tę pracę jako powiedzmy pierwsza na rozpoczęcie kariery bo porównywalnie z jakimiś call center czy innymi firmami nastawionymi na sprzedaż można lepiej zarobić a przy tym czasem jest trochę luzu i się siedzi nie mając nic do roboty. Powiem wam jednak, że tendencja jest taka, że spora część osób odchodzi a zostają tylko starsi pracownicy, którzy się zasiedzieli lub nie mają już innego wyjścia jak praca w biurze. Dochodzi do tego, ze firma zatrudnia pracowników nie posiadających kwalifikacji do pracy w turystyce i stąd też duża rotacja. Przeważnie jak taka osoba zobaczy jak się tu pracuje to sama się zwalnia a młodzi ludzie nie mają jakiś problemów ze znalezieniem nowej pracy. Jeżeli już nie macie innej opcji albo nie chcecie pracować fizycznie to dobra opcja na początek ale maksymalnie na dwa trzy lata i nie ma się co przejmować, że w ofercie są jakieś niby wygórowane wymagania bo przyjmują praktycznie jak leci byle mieć licencjat i zabajerować że się kocha podróże.

pracownica ex

Zarobki uczciwe? Za taką atmosferę która tam panuje to nawet 3000 nie wystarczy. PAni opiekunka oddziałów trójmiejskich wyżej sr*a ni [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] e ma , jak mają odwiedzić Twój oddział to wszyscy robią po gaciach by tylko się do czegoś nie przyczepiła. Najpierw wciskają ci za małe koszule których nie możesz wymienić, a 3 miesiące później drą na ciebie pyska że wyglądasz jak wsiun ( skoro sami ci ją dali ? Oo) . Sprzedaz poniżej 150 tysięcy ? zapomnij o normalnej wypłacie , za każdą wycieczkę masz śmieszny procent, za wycieczkę 3000zł dostaniesz chyba 7zł brutto . więc musisz sprzedać 50 takich wycieczek by dostać 270zł netto do Twojej najniższej krajowej skąpej podstawy . Chodzisz na gów*niane szkolenia które nic nie wnoszą do niczego, robicie jakieś gry i zabawy na których cię nagrywają kamera i potem oglądają to z prezesem w Łodzi... Padaka. Moja najgorsza praca w życiu , i nie chodzi tu o zarobki , bo zawsze udawało mi się zarobić te 1800zł netto, ale chodzi o podejście do pracownika, atmosferę i zatrute środowisko bab które tylko siedzą i myślą jakby cię tu podpier*dolić :) Za taką kasę - śmiech na sali, szkoda nerwów . Najpierw powinni zająć się pracownikami i nauczyć ich życzliwości wobec siebie - a potem wobec klienta. Bo jeżeli siedzieć 9 godzin dziennie z babami które tylko cię dobijają to i twoja sprzedaż będzie na najniższym poziomie.

shak

jesli chodzi o animatora również dostałam zaproszenie na 20.02 choc tak sobie mysle przygotowanie animacji tylko w 5 min??? Jestem kreatywnym plastykiem ale w 5 min wielu rzeczy pokazać nie można zwłaszcza tych efektownych i to mnie martwi;/

gosc

A czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat pracy w call center? Widzę że drugi raz pojawiło się ogłoszenie ale nie widzę nigdzie żadnych opinii. Ile godzin się pracuje? Jak wygląda praca?

klipe

Porażka dostałem ofertę pracy w biurze firmowym Rainbow Tours w galleri handlowej praca za najnisza krajowa przed i po okresie probnym smiech na sali niezly wyzysk firma ktora sprzedaje wycieczki za pare tysiecy zatrudnia za 1250 !!

Maja

Ja niestety mam złe doświadczenia z Rainbow tours. Nie podaba mi sie sposób w jaki traktuje się potencjalnych pracowników! Zostałam zaproszona na rozmowe, po której rekruterzy z centrali zapewniali, że w ciągu kilku dni oddzwonią do każdego, kto brał udział w rekrutacji. Odzwonili ale po 2 miesiącach i zostałam zaproszona na kolejną rozmowę. Tym razem rozmowa odbyła się z kierowniczką oddziału, która miała sobie wybrać pracownika, gdyż, ten wybrany przez centralę zwolnił się w dzień otwarcia punktu. Rozmowa przebiegła w moim uznaniu, Pani była mną oczarowana, zapytała czy mogę zacząć od następnego poniedziałku, dała mi katalogi i kazała zapoznać się z ofertą. Miała się odezwać za 2 dni. No i oczywiście nie odezwała się, po tygodniu znowu dzwoni do mnie centrala i zaprasza na 3 rozmowę. 3 raz odpowiadałam na te same pytania, rozmawiałam z tymi smymi ludżmi i znowu usłyszałam, że sie odezwą. Czekałam i czekałam. W końcu zadzwoniłam i zapytałam czy już coś wiadomo, usłyszałam tylko, że oferta nie akutualna. Na co ja,że czekam na państwa odpowiedż, a Pani zmieszana odpowiedziała, że proces rekrutacji się zakończył. Oosbiście uważam, że jest to marnowanie czasu i bark szacunku dla drugiego człwieka. Zastanawiam się kogo zatrudnili, jeżeli ja po 2 kierunkach studiów związanych z branżą i skończonymi wszytskimi możliwymi kursami (animator, pilot wcieczek itp) nie nadaje się na pracownika biura podróży?

o.n.a

moj mail w razie pytan - karta14@interia.pl

o.n.a

Witam, Założyłam ten temat dla wszystkich tych którzy chcą się podzielić swoją opinią na temat pracy Rainbow Tours jak również tych którzy takich opinii szukają . Fajnie będzie jak komuś pomogę w kilku kwestiach  Pracowałam w jednym z oddziałów bezpośrednich firmy rainbow Tours której siedziba mieści się w Łodzi na ul Piotrkowskiej. Oddziały sprzedają głównie oferty swoje, czyli te organizowane przez Rainbow Tours . W ofercie mają również oferty innych biur podróży – czyli są agentami innych firm np. allmatur , Eckermann, Itaka itd. –to zależy już od oddziału co akurat ma na stanie i jakimi systemami umieją Si posługiwac pracownicy :P Na początku coś o obowiązkach pracownika Praca na stanowisku biurowym, specjalista ds. turystyki, doradca klienta…jak zwał tak zwał, w każdym bądź razie sprzedaż ofert, bezpośrednia i pośrednia obsługa klienta, odpowiadanie na maile, przyjmowanie klientow w biurze i ich obsługa, sporządzanie ofert przyjmowanie reklamacji, wysyłanie katalogów , ogolnie robienie wszystkiego tego co sobie klient zażyczy i przyjmowanie wszystkiego na swoją klatę , dbanie o czystość całego biura, zaplecza, piwnic czy czegokolwiek innego bo nie ma do tego osoby zatrudnionej. Warunki pracy: Biura w galeriach handlowych w większości nie mają toalet, czynne są od otwarcia do zamknięcia , czyli praktycznie 9-22 , w soboty 10-21, niedziele 10-20 i tak pracuja pracownicy , w zależności jak się dogadają. W święta oczywiście też się pracuje , święta takie jak wigilia czy inne. W 1 i 2 dzien świąt wszystko jest zamknięte więc galerie też, ale ogolenie biuro jest czynne tak jak cała galeria. Czyli praktycznie na okragło. W biurach nie ma kuchni, nie ma mikrofali czy lodówek. Trzeba przychodzić na 12 i więcej godzin pracy z gotowymi kanapkami lub daniami na zimno, nie ma możliwości odgrzania –chyba że przyniesie się swój sprzęt. Niektóre biura posiadają baniaki z wodą , to wtedy można sobie zaparzyć kawę rozpuszczalną bo sypanej ten „nie wrzątek” z baniaka i tego tam sprzętu nie pociągnie. Biura na ulicach głównych ,starówkach czy w miastach są czynne krócej. Zazwyczaj do 18-19. Od 7-9 rano. W zależności od tego czym się zajmują. Niektóre biura głównie sprzedają bilety lotnicze więc takie są czynne dłużej. Jeżeli jest to sobie zwykłe biuro na głównej ulicy to zazwyczaj czynne 9-18. Tam są już toalety :P kuchni i lodówki nie ma. Zaplecze cale zawalone katalogami pudłami i różnymi pierdołami przeterminowanymi typu jakies gazetki, czasopisma, umowy z przed 10 lat itd. Ledwo gdzie można postawić nogę, ale stoi zazwyczaj jakiś stolik i krzesło żeby zjeść kanapke w spokoju.  Ogólnie biura nie posiadają jakiegoś pracownika typu stolarz , elektrym czy jakaś złota rączka. Mimo że jedno miasto potrafi mieć 8 oddziałów jednej firmy, to nie ma osoby awaryjnej która naprawi coś co potrzebuje pomocy teraz już zaraz. Nie masz prądu w wc? Musisz iśc z lampką,świeczką czy latarką  Chyba że lubisz wypróżniać się z otwartymi drzwami. Są pajęczyny na sufitach o wysokości 5m? Masz drabine i wspinaj się , nie dosięgniesz ? to będziesz opieredziellona przez „kontolę” biura czyli chłopa który raz na jakiś czas z nienacka wparuje i sprawdza co się dzieje w biurze. Padł ci prąd? Wzywaj specjalistów i licz na to że ktoś się tym zajmie w najbliższej przyszłości. A jak padnie Internet…to już nie masz co do roboty- ponieważ pracujesz ciągle on line, system internetowy rezerwacyjny. I wtedy czekasz na ekipę która przyjeżdża po kilku dniach i podlącza jakiś kabelek który się poluzowal  ty przecież nie koniecznie musisz znać się na kabelkach. Ogólnie to mnie bardzo zdziwiło, że taka wielka firma nie posiada złotej rączki na Tyl oddziałów w mieście. W poprzedniej pracy takiego Pana mieliśmy  Umowa : Umowa o pracę- to wielki plus. Tzn zależy..kto co woli lubi itp. Bo w przypadku takiej umowy tez jesteśmy troszkę uwiązani. Okres próbny 3 miesiące, przez ten okres dostajesz najniższą krajową. Pracujesz tak jak jest otwarte biuro, na biuro przypada 2-3 pracowników. Więc się jakoś tam wymieniacie. Ale w galeriach nie ominą nikogo pracy po 12h w sobote czy po 10 h w niedziele. Zależy od tego jak SA dogadane laski- nowa osoba ma g…do gadania. Każą ci przychodzić od czwaryu do niedzieli po 12 h to musisz tak przychodzić. Pozostałe dni masz twedy wolne, jest utrzymywana jakos tam norma 40 godzin tygodniowo. Niby..niby jest utrzymywana, ale każdy dosłownie pracownik ma jakieś nadgodziny. Nadgodziny możesz tylko i wyłącznie odebrać, nie będziesz mieć za nie zapłacone. Dla przykładu: Przyszłeś do pracy w poniedziałek ,wtorek , środę , sobotę , niedzielę po 12h. Zrobiłas więc 60 godzin tygodniowo. Możesz odebrać 20 nadgodzin kiedyś tam, …wyjśc szybciej z pracy czy przyjść później do pracy- ale oczywiście w taki sposób żeby innym pracownikom to pasowało . Czasem bujasz się ze swoimi nadgodzinami po dwa trzy miesiące. Odbierasz

Zostaw opinię o Rainbow Tours - Łódź

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Rainbow Tours