Opinie o Zem Ełk w Ełk

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Zem Ełk. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Zem Ełk o rekrutacji.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zem Ełk w Ełk

Peres

Ci co piszą te niesprawiedliwe opinie o zem raczej nigdzie nie zagrzeja miejsca bo szukają pracy lzejszej od spania .

Arnold Boczek do Peres
@Peres

Ja już zagrzałem i wielu moich kolegów też.Mimo to serdecznie polecami ci ZEM he he ...!

@Peres

Starajmy się jednak nie oceniać tu w sposób tak jednostronny. Każdy może mieć bowiem naprawdę różne doświadczenia, jeśli chodzi o pracę w Zem Ełk. A Ty jak długo i na jakim stanowisku jesteś zatrudniony we wspomnianym powyżej przedsiębiorstwie?

@Agnieszka

Pan Peres jest z całą pewnością Dyrektorem,Kierownikiem lub Wschodzącym Majstrem, nie inaczej !!!

@Arnold Boczek do Agnieszka

Proszę Cię, żebyś nie wypowiadał się w imieniu innych użytkowników forum. Na tym forum wciąż wiele osób zachowuje pełną anonimowość, a więc nie możesz w tym przypadku jednoznacznie stwierdzić, że @Peres jest tym, o którym wspomniałeś. Bardzo aktywnie się tu udzielasz, ale Twoje wpisy nierzadko odbiegają od głównego tematu. Ale może wiesz, czy w Zem Ełk aktualnie chcą zatrudnić nowych pracowników?

@Agnieszka

Moje wpisy 100% odpowiadaja prawdzie.Zas co do rekrutacji,jak juz wczesniej wspominałem,to proszę dowiedzieć się w Kadrach lub po prostu tam zadzwonić

@Arnold Boczek do Agnieszka

Arnold skoro już nie pracujesz w Zem to z czego wynika Twoje 100% wiedzy? Życzę Ci sukcesów w nowej firmie.

Arnold Boczek do Peres
@Peres

Dziękuje ci za życzenia.Co do 100% wiedzy to wynika to stąd ze zostało tam jeszcze sporo moich kolegów,kolezanek,znajomych itd

@Peres

Skoro - Twoim zdaniem - użytkownik @Arnold Boczek może mieć nieaktualną wiedzę na temat Zem Ełk, to może Ty przedstawisz Nam aktualną kondycję tej firmy? Jestem przekonana, że wiele osób jest zainteresowanych pracą tam, a więc takie informacje jak najbardziej się im przydadzą. Każdy pracownik ma tam dostęp do bezpłatnej opieki medycznej?

@Agnieszka

Oczywiscie ze tak. Zakład odprowadza składki do ZUS-łaski zresztą nie robi !

@Arnold Boczek do Agnieszka

A więc to bardzo dobrze. Nie zawsze jest to aż takie oczywiste, stąd też moje pytanie. Cieszę się, że w sposób normalny starasz się na nie odpowiadać. A jak w Zem Ełk przedstawia się kwestia finansów? Czy nowym pracownikom oferuje się wynagrodzenia na podobnym poziomie, co tym, którzy pracują tam już kilka lat?

@Agnieszka

Nowym pracownikom daje sie na zachete nawet więcej niz pracownikom ktorzy przepracowali tam 15-25 lat.Dlatego aby nie rzucili tej roboty.Brak poszanowania dla starszych doswiadczonych pracowników wynika zas z przekonania,ze zaciągneli sie w tej firmie juz w lata i za bardzo nie maja gdzie pójsc bo sa juz zaawansowani wiekowo.I Zakład to wykorzystuje ,w porozumieniu z wielce przekupnymi Związkami Zawodowymi.Trzymajcie sie z dala od tej Firmy i Związków tam urzedujących !!!

@Arnold Boczek do Agnieszka

W jakimś sensie można to uznać za dobre rozwiązanie. Chociaż nie należy zapominać także o tych pracownikach, którzy w Zem Ełk pracują już tak długo. A powiedz Nam jeszcze, czy nowo zatrudnieni pracownicy mogą liczyć tam na jakieś wsparcie? Mam tu na myśli organizowanie jakichś szkoleń, które przygotowywałyby ich do wykonywania przyszłych obowiązków. Mogą na nie liczyć?

@Agnieszka

Oczywiście.To sie nazywa szkolenie stanowiskowe.Polega na tym ze Lider(ka) lub inny doświadczony pracownik,pokazuje manualnie zakres wykonywanej pracy.Potem jeszcze pracownik Kontroli Jakości szkoli pracownika w zakresie spraw jakosciowych produktu

@Peres

Ty pajacu albo nie pracujesz w zen albo jesteś magistrem bo żaden pracownik tak nie napisze

@Polak

Muszę Ci przypomnieć, że każda osoba może mieć zupełnie inne doświadczenia nawet, jeśli mowa o tym samym pracodawcy. Wynika to po prostu z różnych wymagań, a także oczekiwań. A więc akurat @Arnold Boczek może cenić sobie pracę w firmie Zem Ełk. I proszę, żebyś nie wyrażał się tak nieprzychylnie o innych osobach. Od dawna jesteś zatrudniony we wspomnianym przedsiębiorstwie?

@Polak

A Tobie pajacu chyba dużo brakuje do Magistra sadzac po błędach jakie robisz.

były
@Agnieszka

agnieszka (usunięte przez administratora)pracujesz w biurowcu ??

KIM
@Arnold Boczek do Agnieszka

Tak szkolenia sa (usunięte przez administratora) ???? 3-5 lat pracy dopiero przeszkolili przed Audytem ubaw niesamowity!!!

Polak

Ta firma to porażka Polacy to Muszyny na najniższej krajowej zakaz pracy w nadgodzinach jak Ukraińcy som tylko oni mogli zabierano premie 200zl ale premia jak zabraknie kilka procent a jak Ukraińcy robione po 70%to im pasuje i kasy im nie zabierajo brak szacunku dla pracownika sami wyciągnijcie wnioski pa

były
@Polak

polak kop słownik ortograficzny ,zaczynam wątpić w tą twoją polskość

Jusia

Pracowałam tam prawie rok i wiem ze od tego czasu nic sie nie zmieniło. Wszystko co pisze Arnold Boczek jest prawdą. Zmuszaja do pracy w soboty, obiecuja stalym pracownikom ktorzy maja duzo dni urlopu do wykozystania ze dostana 3 tygonie urlopu a na koniec mowia ze jest duzo pracy i moga isc tylko na 1.5 tygonia. W lato wiatraki nie dzialaja i pot plynie po plecach jak zemdlala nam dziewczyna ostatniego dnia miesiaca to zabrali jej premie. W Zime zas herbata zamarza w kubku w 2 minuty. Nie warto tam iść w Ełku jest wiele solidniejszych firm chociazby jesli mówimy o warunkach pracy. Pozdrawiam

Mała
@Jusia

Zimno jest jak w psiarni. Ale dzisiaj potwierdzili podwyżki dla tych co pracują ponad 4 lata : i tu hit całe 50 zł. Brutto. Taki jest dobrobyt ,że nawet Ukraina nie chce tu pracować .

Arnold Boczek do Jusia
@Jusia

Podpisuje się pod tym obiema rękami i nogami ! Pozdrawiam !

Czarna

Witam. Czytam wasze komentarze o tej firmie. Również nie polecam . Pracowałam tam 3 lata i wiem wiecej firma dno ... Szkoda zdrowia i mozna dostać nerwicy . A na Temat Pana Kierownika Józka i Pan Liderek bez komentarza. Mało se w (usunięte przez administratora) nie wejda , z tej żądzy . Nie Pozdrawiam

Monter

Nie było rozmowy. Dostałam kwestionariusz, podałam w nim najważniejsze dane, pani wypisała skierowanie na badania i po wszystkim.

Czy zainteresowana jestem 2 tyg. wyjazdem na szkolenie w Rumuni.

Farciarz

Witam w tym zakładzie przepracowałam 22lata po tym czasie zrezygnowałam z pracy zarabiałam 1170na rękę żadnych dodatków tylko godziny a nadgodziny nie płatne tylko do odbioru zmieniłam pracę zarabiam 3 razy tyle nadal jako pracownik produkcji jak czytam to co dzieje się w tej firmie to nie żałuję że odeszłam nie warto było walczyć o ten zakład to porażka zakorzeniona od zawsze

@Farciarz

Trzeba powiedzieć, że Twój staż pracy w Zem Ełk jest niewątpliwie imponujący. W związku z tym na pewno wiesz niemal wszystko na temat tego pracodawcy. Już tam nie pracujesz, ale może wiesz, czy planują tam rekrutację jeszcze przed Świętami?

@Agnieszka

Jak jest pani zainteresowana to najlepiej bedzie przejsc sie w tym celu do Kadr

Polak

Ten zakład to zakała dla firm najniższa krajowa i 200zl premium czyli 1700 na rękę i tu uwaga Ukraińcy 2100 na rękę +mnóstwo nadgodzin gdzie Polaczki nogom tylko pomarzyć czas ludzie coś z tym zrobić

@Polak

@Polak Kwestia wynagrodzenia może być tu sporna, bowiem, jak wiadomo, każdego zadowala inny jej poziom. Powiedz nam, jeśli możesz, na jakim stanowisku jesteś zatrudniony w Zem Ełk. Wspominasz o dużej liczbie nadgodzin - a czy są one dodatkowo wynagradzane?

Była pracownica

Ten zem to porażka, przyjeżdżają Ukraińcy po miesiącach nie wyrabiają normy i mają płacone więcej niż my Polacy, którzy robimy jak roboty, żeby norma zeszła. Śmiech na sali dziewczyny u mnie na zamianie za normę ręce łamią, a ukrainki mają w nosie normę i robią sb jak chcą. Gdzie sprawiedliwość, my zasowamy jak osły, Na hali robi się naprawdę nie miła atmosfera. Majstrowa też gardzi ludźmi, padają nie miłe słowa, to wszystko to jedne (usunięte przez administratora) uciekajcie gdzie cokolwiek na strefę tam lepiej wam zapłacą i poszukują. Zem firma Ukraińsko- mołdawsko- rosyjska. Upadek tuż tuż!!!!

@Była pracownica

Ten moloch,niestety,nie upadnie dopóki będą przyjezdzać ludzie z byłego ZSRR.Gdyby nie było takiego przywileju,to po tym zakładzie nie zostało by nawet śladu a stał by tu juz jakiś Hipermarket bądz teren wykupiłby jakiś Developer.Ukraińcy nie mają płacone za wykonanie normy jedynie za przepracowane godziny.Nie kwapią sie zbytnio przepracowywać.W mysl zadady-co masz zrobić w 8 godzin,zrób 12-będzie więcej pieniedzy.Wiedzą ze tylko ich napływ trzyma przy zyciu firmę,więc nie boją sie stawiać takich warunków

Była pracownica
@Była pracownica

Zgadzam się z tym co napisałaś. Idealnie. Tak jest w ZEMIE.

Agnieszka

@Arnold Boczek Bardzo dobrze, że nie posługujesz się tu czyimiś danymi personalnymi, bowiem nie jest to zgodne z regulaminem Gowork. Z drugą kwestią, którą poruszyłeś można polemizować - jeśli te osoby nie są w stanie sobie same poradzić z danym problemem, to należy im pomóc. Mógłbyś nam jednak zdradzić, czy pracujesz jeszcze w Zem Ełk. A wiesz coś może ewentualnej rekrutacji?

@Agnieszka

Proszę mnie nie ciągnąć w jezyk w kwestii ujawnienia się.Ten portal jest w 100% anonimowy.Ja tego przestrzegam.Nie ujawniam danych osobowych ludzi tam pracujących,ani swoich,ani też swojego statusu.Ludziom zainteresowanym pracą w tym zakładzie powinny pomóc zawarte w tym wątku wpisy.A do rozwiązania tzw.głębszych spraw są odpowiednie organy do tego powołane jak np.Państwowa Inspekcja Pracy czy Sąd Pracy.

Najgorsze są liderki. Plotkary z zwykłego pracownika potrafią zrobić ostatniego osła ofiarnegi. Oczywiście mowa tu o liderkach z volvo.

@Anonim

Nie tylko z Volvo na każdym dziale takie są

Prawda
@Pracownik 500

Nom, liderka opla przoduje w tej kwesti

Agnieszka

@Arnold Boczek Dobrze, że tak aktywnie udzielasz się na forum - Twoje wpisy na pewno pomagają osobom zainteresowanym pracą w Zem Ełk. Sytuacja w tym przedsiębiorstwie nie wygląda za dobrze - dlaczego dalej tam pracujesz? @Lolek Proszę Cię o nie używanie tu danych personalnych swoich współpracowników. Już któryś wpis z rzędu przedstawia nam niepokojący obraz tej firmy. Dlaczego nie postanowiłeś jeszcze zgłosić takiego traktowania pracowników jakimś wyższym instytucjom?

@Agnieszka

1.Nigdy nie uzywam w swoich opiniach czyichś danych personalnych.Mogłoby to zdekonspirowac moja osobę.Uważam też ze skargę na złe traktowanie ludzi nie mogę wnosić gdzies w ich imieniu a powinni oni to zrobić sami za siebie,choć PIP czy Sąd Pracy w Ełku nie należą do instytucji o wysokim zaufaniu,dlatego ludzie wolą sie raczej zwolnić niż walczyć bezsensownie z wiatrakami 2.Nie jest równie ważne czy tam jeszcze pracuje czy też nie.Sporo ludzi stamtąd zna mnie na tyle dobrze ze bezproblemowo odgadnie kto sie kryje za tym pseudonimem !?

Mareczek

Ten zaklad to dno glownie przez rzadzacych za taka prace nalezy sie wieksza zaplata nie polecam pracy na volvo u (usunięte przez administratora) ten czlowiek chyba zagubil sie w akcji nie tylko w zyciu zawodowym

Lolek

Ten zakład garstki ludzi chce zrobić robotę Polacy 100% Ukraińcy 70% i to im pasuje (usunięte przez administratora) premia Polacy mają nie całe dwieście zł i to koniec Polacy som jak śmieci uważani i major zapiepszac a Ukraińcy jak chco pracujo nie wydanie ale dyrekcji to pasi a propos Marka P. To wykorzystuje Polaków na maxa a Ukraińców głaszcze przez takich jak on i brak godnej pracy coraz więcej starszych fachowców się zwalnia zakład do (usunięte przez administratora)

Agnieszka

@Arnold Boczek Super - dziękuję Ci serdecznie za udzielenie odpowiedzi. Jak sam piszesz, Dyrekcja Zem Ełk nigdy wprost o tym nie powiedziała - a jak rzecz ma się z Twojego punktu widzenia? @Opelek Tobie również dziękuję za te informacje. Taka kwota za jeden dzień jest już godnym wynagrodzeniem. Czy dany pracownik ma możliwość pracowania we wszystkie soboty w miesiącu, czy jest to jakoś normowane?

@Agnieszka

Niestety ale kierownictwo wydziału kombinuje by jak najmniej sobót za pieniądze było pracowanych.Taki przywilej jest zarezerwowany dla Ukraińców.No chyba ze juz nie maja wyjscia.W przypadku Polaków jest kombinacja odpracowywania sobót za jakieś określone dni w porozumieniu ze Związkami Zawodowymi.Nadmienię tez ze jakieś 1-2 lata temu były soboty pracowane,ale za "jakiś wolny dzień do odebrania w porozumieniu z przełożonymi". I tez niby w porozumieniu ze Związkami Zawodowymi.Nie wydaje mi sie to dziwne bo obydwie organizacje to jedna wielka mafia,klika. Zdecydowanie lepiej wolałbym być na Kuroniówce niż być tanią siłą roboczą dla tego podmiotu.

Swoja

Dno i wodorosty zwłaszcza na volvo u Marka P na zmianie ale każda kosa trafi kiedyś na kamień hehe

@Swoja

U Marka P jest jeszcze w miare znośnie.Nie byłaś jeszcze na przeciwnej zmianie,to byś dopiero zmieniła zdanie !

Yo
@Arnold Boczek

Teraz to cyrki się dzieją na fiat 500- ce????????UKRAINA rządzi!!!

Dydyk

Właśnie byłam Marek P powinien być do wymiany lub wyjechać na Ukraine

Ola
@Dydyk

To jest święta prawda wiem co pisze

@Yo

Pomysł rozwalenia solidnej zmiany po to by Ukraina miała po 12h roboty to pomysł kierownika Renkiewicza !

@Arnold Boczek

Oj tak genialnym pomysł zobaczymy jak długo wytrzymają Ukraina i oczywiście kierownik i tylko nadzieja w Polkach że nie będą pracować w soboty żeby nad gonić ilość bo trochę mało wiązek

@Pracownik 500

Tez mam taką nadzieję ze nie ulegną prośbom kierownictwa i organizacji związkowych w celu utrzymania produkcji.Nadgorliwcy sie jednak znajdą.Nie od dziś pamiętam ze jak coś,to najpierw krzyczą jak nigdy,a potem przychodzą jak zawsze !!!

Opelek:)
@Pracownik 500

Ja też pracowałam w sobotę, i co??? Każdy chce zarobić to osobista sprawa. Nie podobna się to co robisz w tym zakładzie?

@Opelek:)

Opelek:) proszę bardzo pracuje w soboty jestem za bo fajna kasa wpada ale teraz na 500 jest ciężki okres i robio znam co chcą ją chwili nie będę pracować w soboty bo od nas się wymaga ilości a Ukrainą co ile robi i jeszcze po ramieniu klepią i dziękują że są ,dobrze wiedzieli że Ukraina wyjeżdża i rozwalili polskie zmiany ,tylko nie wiem czemu to miała służyć

Agnieszka

@Opelek:) A praca w soboty jest obowiązkowa? Jeśli nie, to czy jest ona jakoś dodatkowo wynagradzana? @Tadek Dziwna sytuacja. Jak Dyrekcja Zem Ełk wyjaśniła Wam to, że podwyżki przysługują tylko obywatelom Ukrainy? @Wieslaw Nie ma się czego wstydzić. Czy zajmujesz się w strukturach tego przedsiębiorstwa?

@Agnieszka

1.Praca w soboty nie jest obowiązkowa,chyba że odgórnie jest ustalony ten dzień jako odpracowanie innego określonego w porozumieniu ze Związkami Zawodowymi dnia. 2. Dyrekcja nigdy wprost nie powiedziała ze podwyżki przysługuja tylko określonym osobom/ 3.Działanie w strukturach tego Przedsiębiorstwa jest sprawą haniebna i poniżającą

Opelek
@Agnieszka

Praca w sobotę jest nieobowiązkowa, chyba że jedna w miesiącu ustalona odgórnie, za sobotę może wpaść dodatkowe 150 zł, więc dobra sprawa:)

Wieslaw

W tym zakladzie pracuja wiekowi pracownicy(najmniej oplacani),legactwo i ukraincy (zloto zakladu) wstydze sie mowic ,ze tu pracuje

Kulas
@Wieslaw

To prawda pracuje u Marka na volvo ten tzw. majster to jakas pomylka dziwie sie ze nikt tego nie zauwaza ale o ile pamietam to byl podobny przypadek w tym zakladzie skonczyl sie degradacja

@Wieslaw

Wiele już rzeczy przeżyliśmy i niedogodności.Przeżyjemy i to.Przyjdzie odpowiednia chwila na "wywdzięczenie" się kierownictwu i dyrekcji za niestosowne i obleśne traktowanie.Już nie bedzie litości.Nic nie zdarza się dwa razy !

Tadek

Szkoda ze w tym zakladzie szykuja sie podwyzki ale dla ukraincow polacy sa potrzebni do roboty a ukraina po to zeby miec za nich bonusy

Takatam

Hmmm... no w tym zakladzie to trzeba zasuwac nie ma co , myslę ze jak pracownik jest solidny i potrafi sie wykazac to moze o podwyzce porozmawiac z kierownikiem . Niestety prawdą jest ze ukraina rządzi polaka na nadgodziny nie wezma bo taniej ukrainca ktory sobie sie(usunięte przez administratora).i zarobi

Bryza

W tym zakładzie Polak jest od gorszej pracy za minimalna płace Ukrainiec ma 2400 za udawanie ze pracuje chodzą słuchy ze maja zakupić krzesła dla Ukraińców bo się buntują ze za takie wypłaty nie będą stać

Basia

Nie polecam tego zakładu jest wiele innych w miarę lepszych

Zostaw merytoryczną opinię o Zem Ełk - Ełk

• Jak się pracuje w Zem Ełk?

Zobacz opinie na temat firmy Zem Ełk tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zem Ełk?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 5, z czego 0 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Zem Ełk?

Kandydaci do pracy w Zem Ełk napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Zem Ełk