Opinie o tim.pl - TIM S.A w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie TIM S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w TIM S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TIM S.A. w Wrocław

?

Tak

aga

a ja chcialabym pracowac tim .jestem kobieta mieszkamw okolicy...czy tam tez sa jakies stanowiska dla kobiet?

Zaskoczony

O kurcze ,,i nikt o tym nie wiedział ? No proszę ależ ten Tim jest the best

uprzejmy

@zoso, tak, ktoś wie. Żadne, chyba że jako powiązanie przyjąć lokalizację obu magazynów w okolicach Wrocławia :).

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie TIM S.A.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Specjalista ds. Handlowych / Handlowiec?
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Social Media Specialist
Beso Lux Sp. z o.o.
zoso

Czy ktoś wie jak silne są powiązania TIM z Amazon'em?? Prośba o informację.

gls
@zoso

Powiązanie już jest. Od kilku dni przy dostawie 48h nie pobiera się opłat. Można zamówić coś za 50gr a dostawa będzie za free. Kasa z tych kolorów na to pójdzie?

Obserwator (nie z TIM-u)

Bardzo ciekawe forum. Można go podzielić na dwie części: opinie o pracodawcy oraz opinie o polityce firmy i tutaj parę uwag. Tim patrzy w przyszłość. Trzeba mieć dużo odwagi, aby przeprowadzić restrukturyzację takiej firmy. Z raportów jasno wynika, iż firma zakłada stratę w tym roku. Firma poniosła określone koszty w tym i zeszłym roku. Ale czy ktoś zna "tańszy" sposób handlu niż internet? Wierzę, iż wyniki przyszłoroczne zamkną usta wszystkim oponentom. Wśród uczestników tego forum są osoby z konkurencji. Zastanówcie się co zrobił Wasz Zarząd aby się rozwijać czy utrzymać na rynku? Mówicie TIM zjada własny ogon ale wygląda to tak, że firma zjada konkurencje. Mówiliście, że klienci nie będą chcieli handlować ze sklepem internetowy, że ważne są relacje. A ilu lojalnych klientów macie a ile tematów nie zrealizowaliście bo klient kupił u konkurencji bo było taniej? TIM jest już teraz liderem rynku wśród firm jednorodnych w Polsce pod względem obrotu, TIM pierwszy wprowadził ETIM. Tim pokazał, że nawet na tak trudnym rynku i trudnym okresie można "coś" robić. Właścicielowi firmy zależy na rozwoju firmy a ludziom zarządzającym w wielu przypadkach tylko na utrzymaniu stanowiska. Myślę, iż w niedługim czasie nastąpią przetasowania w zarządach wielu firm w branży.

konkurencja
@Obserwator (nie z TIM-u)

TIM ma potworne koszty, i nie są to tylko koszty zmian. Trzeba być zaślepionym i ufającym w gadki płynące od zarządu w dół. Dwa tygodnie temu podano że owszem obroty wzrosły o 50 % rok do roku, ale w ślad za nimi także koszty transportu ( też o 50&) no i koszty pracownicze. To jest wszystko po stronie operacyjnej i jeśli to nie ulegnie poprawie to nie ma co liczyć na zysk. Ale przecież zysk nie jest najważniejszy - to słowa prezesa sprzed 3 miesięcy :) I nic tu nie pomoże sprzedaż magazynów czy innych obiektów. Ta kasa była kiedyś zarobiona a teraz jest rozpuszczana. Łatwo to nie przyszło ale łatwo się rozjechało. Kilka lat pracy zostało przeżarte. Jedno jest w tym wszystkim piękne: osoby które zawsze zasuwały teraz mają żniwa. To długo nie potrwa... Po to jest tak z mozolem budowany rozbudowany CRM aby osoba z agencji pracy pracująca jako telemarketer dla Tim mogła zagaić rozmowę i spróbować coś sprzedać. Bo niebawem miejsce dla nich będzie, najpierw stacjonarni a później Rapidowcy

@konkurencja

"TIM ma wysokie koszty" to mantra powtarzana przez konkurencję po to, aby ukryć własną nieudolność. Trudno jest ocenić na podstawie raportu jakie są rzeczywiste koszty reorganizacji. Wzrost obrotu w takich firmach wiąże się z reguły ze wzrostem kosztów transportu i kosztów pracowniczych. A jakich kosztów nie ma TIM? Zobaczmy: -brak konieczności utrzymania dużych powierzchni oddziałowych, -brak kosztów związanych utrzymaniem stanów magazynowych oddziałów. Jeśli jesteś z konkurencji nie muszę Cię przekonywać o zaletach dobrze zaopatrzonego magazynu centralnego. Co do oceny postępowania: dla jednych jest to konsumpcja dla innych wykorzystanie majątku w celu rozwoju firmy. Czy sądzisz, że właściciel strzela sobie w kolano będąc w biznesie tyle lat? CRM? Czy znasz nowoczesny dział handlowy dużej firmy bez CRM-u? Sam nie lubię tego narzędzia, ale ono pozwala w łatwy sposób ocenić zaangażowanie danego handlowca. Pracując w na takim stanowisku pozyskujesz klientów dla firmy (bo za to dostajesz wynagrodzenie) a nie budujesz własną bazę kontaktów. Nowa polityka zabolała wielu starych handlowców żyjących z dwóch-trzech klientów często związanych nie z nimi a firmą. Pewnie Zarząd TIM-u ma świadomość, że w firmie potrzebni są dobrze wyszkoleni specjaliści, managerowie ale także świeża niczym nie skażona krew(często odwalająca najgorszą robotę za niewielkie wynagrodzenie). Polski rynek elektrotechniczny jest bardzo rozdrobniony. Przez wiele lat brakowało lidera, z którym liczyłaby się cała branża. Kibicuję TIM-owi ponieważ jest to polski kapitał a zyski, które mam nadzieję wypracuje firma, zostaną w Polsce. Pozdrawiam

kupy się nie trzyma
@Obserwator (nie z TIM-u)

na początek kontra ( sorry za caps lock, ale inaczej się nie da wyróżnić): -brak konieczności utrzymania dużych powierzchni oddziałowych, - AKURAT, MAGAZYNY LOKALNE OWSZEM STANOWIŁY POWIERZCHNIĘ DODATKOWĄ ALE JEDNOCZEŚNIE ROZPRASZAŁY CAŁĄ STRUKTURĘ. JAKI BYŁ ICH KOSZT vs KOSZT POWIĘKSZANIA mAGAZYNU CENTRALNEGO? -brak kosztów związanych utrzymaniem stanów magazynowych oddziałów. TU PODOBNIE. ZGODZĘ SIĘ ŻE ŁATWIEJ UTRYZMYWAĆ WYNALAZKI NA MC ALE ZNÓW KAŻDY LOKALNY MAGAZYM MIAŁ SWOJĄ SPECYFIKĘ. Specyfikę która została zabita kilka lat temu. I tu jak sądzę bardzo ważny wniosek obalający tezę że MC jest super a lokalne be. Powszechna jest opinia że TIM byłby teraz już nr 1 na rynku gdyby pozostawił mieszaną strukturę sprzedaży. Magazyny lokalne stanowiłby jednocześnie punkt odbioru - nie było by patologi jaka jest w obecnych BH. Ciekawe co na to US? Sądzę że dzięki temu koszty transportu były by o niebo niższe, łatwiej by było dystrybuować towar i nie odpadli by klienci którzy odpadli z powodu braku towaru na już. Bo dla takich wcale nie liczy się tylko najniższa cena. Co do mantry. Proponuję żebyś poszukał znajomego który na podstawie raportu zamieszczonego na ri.tim.pl wyjaśni ci gdzie pies jest pogrzebany. I że nie sa to wcale koszty reorganizacji ale koszty rozdawnictwa transportu i płac. Cytat ze strony ( link bym podał ale admin zaraz wytnie :) ) "Koszty działalności operacyjnej TIM SA wzrosły podobnie jak obroty – o ponad 51% w stosunku do I półrocza 2013 r. – i osiągnęły poziom 221,7 mln zł. W rezultacie GK TIM zakończyła I półrocze 2014 r. stratą operacyjną w wysokości 8,7 mln zł (TIM SA – 8,9 mln zł) i stratą netto na poziomie 7,2 mln zł (TIM SA – 7,4 mln zł)." No i co ty na to? Jak widac jest miejsce dla świeżej krwi bo ta stara jest skażona nieróbstwem i mega wynagrodzeniami. Idzie jesień a później zima, zobaczymy jakie zmiany przyniesie przełom roku.

@kupy się nie trzyma

Twój nick jest dobrym określeniem tego co napisałeś. Napisałeś: "Magazyny oddziałowe rozpraszały strukturę" - i to jest największa wada takiego systemu. Zarządzanie centralne: rotacją i wartością stanów magazynów oddziałowych w takiej firmie jest bardzo trudne. Ilość produktów nierotacyjnych, niepełnowartościowych wygenerowana przez taką strukturę jest niewspółmiernie większa niż w przypadku MC. Napiszesz pewnie, iż dobry logistyk na oddziale doskonale sobie z tym poradzi. Ale bierz pod uwagę, iż jest to dodatkowy koszt osobowy. Przy MC analizujesz dane dla jednej jednostki a nie dla 30-50 często o określonej specyfice (jak sam napisałeś). Zdecydowanie łatwiej jest reagować przy takiej strukturze na sytuację na rynku. Dzięki sprzedaży tylko z MC można zwiększyć asortyment przy utrzymaniu wartości magazynu a jednocześnie zwiększyć dostępność. Lepiej utrzymywać większy stan MC np. 200szt. produktu X niż 20szt. x 30 oddziałów=600szt na magazynach oddziałowych. O patologiach na magazynach lokalnych można by napisać pewnie pracę magisterską. To tak w dużym uproszczeniu wyjaśnienia dla Ciebie. Argumentów można podać zdecydowanie więcej, ale nie moja w tym rola. Szkoda tylko, że Zarząd nie zdołał uzmysłowić pracownikom tak elementarnych zasad. Zgodzę się, iż wielu klientom nie odpowiada czekanie na towar, chcą go "od ręki" i takich firma straciła. Tylko biorąc pod uwagę wzrost obrotu nie jest chyba tak źle. Co do kosztów transportu. Zastanów się proszę co dla TIM-u oznaczają koszty transportu? Fakturę od spedytora. Dla konkurencji(analogicznie) faktura spedytora, koszt osobowy magazyniera, koszt magazynu oddziałowego (nawet jako "punktu dystrybucyjnego"), koszt dostawy do klienta z magazynu oddziałowego jeśli klient nie odbierze samodzielnie towaru. Te koszty w przypadku TIM-u powinny być mniejsze, u konkurencji ukryte są one w innych komórkach tabeli "koszty". To też w takim dużym uproszczeniu. Wyniki operacyjne nie są dobre. Nawet uwzględniając "zakupy" TIM-u w ostatnim półroczu. Muszę przyznać, że jesteś dobrym analitykiem jeśli na podstawie zamieszczonych w raporcie danych potrafisz wywnioskować co stanowią "zwykłe" koszty działalności a co koszty związane z reorganizacją. Z opublikowanych informacji wynika, iż Zarząd ma świadomość słabych wyników ale się z nimi liczył. Tak jak pisałem: mam nadzieję, że firmie uda się osiągnąć zysk już w przyszłym roku przy umocnieniu pozycji lidera na rynku. Pracując w branży wiesz, że napisałem prawdę o charakterze pracy wielu handlowców. Czytaj proszę ze zrozumieniem. Napisałem wielu, nie wszyscy. Pojęcie mega wynagrodzenie jest pojęciem względnym dla każdego z nas. Dla mnie uczciwe wynagrodzenie zaczyna się od 5-6 tys netto przy obecnym poziomie cen w Polsce. Nie napiszę co dla mnie oznacza dobre a tym bardziej mega wynagrodzenie. Znając realia i układy w branży nie sądzę aby handlowcy w TIM-ie zarabiali zdecydowanie więcej niż u konkurencji. Jednego na tym forum nie jestem w stanie zrozumieć. Oczywiste jest, iż niezadowoleni ze zmian pracownicy TIM-u krytykują politykę firmy. Ale dlaczego robi to konkurencja? Przecież po TIM-ie zostanie 5% rynku do zagospodarowania. A może się czegoś obawia? Tylko nie piszcie proszę, że nastąpiła degradacja marży bo i przed nową polityką TIM-u wielu dystrybutorów "ściągało spodnie" sprzedając na 2-3% marży. Pozdrawiam

Drodzy depresanci
@kupy się nie trzyma

Co za głupoty sie tu wypisuje ,,a najczesciej zniszczona depresją konkurencja . Szczególnie podkreslają " mega zarobki " ,,,,,zgodze sie z wypowiedzia "obserwatora" ,,Panowie jakie mega zarobki ? Normalne zarobki jak w innych konkurencyjnych firmach , te mity o mega zarobkach wzieły sie stąd że sami pracownicy Timu specjalnie sieją propagande o zarobkach, aby takim jak wy nieszczęśnicy jeszcze bardziej grdyka skakała . A prawda jest taka ze są pewnie i tacy co dobrze zarabiaja ( ale to bardzo bardzo wąska grupa)bo przez lata wypracowali to sobie i potrafili utrzymac klienta. W takiej firmie jak tim za pierdzenie w stołek nie płacą . Na pewno 95% z was ma dużo wyższe podstawy jak handlowcy i ph w Tim. Tylko ze w Tim na lepsze wynagrodzenie trzeba ostro zapier,,,,,,cowac :-) ,,,bo samo sie nie zrobi . Takze Panowie nie sr,,,,cie ogniem bo te zarobki w Tim to troszke przekoloryzowana bajka ktorzy sami pracownicy rozsiewaja aby jeszcze bardziej zdolować konkurencje . A zeby was pocieszyc to zarzad juz przygotował niespodzianke wprowadzając drastyczna redukcje w kolorach wiec nie chcelibyście być na miejscu tych ludzi ,,,bo przy takich podstawach zeby zarobic chociaż 2200-2500 tys netto to trzeba bedzie (usunięte przez administratora) po kilkanascie godz dziennie ,,,takze droga konkurencjo takich miodow w Timie to nie ma i na pewno nie będzie

@Drodzy depresanci

To prawda kolego ,ale niech konkurencja sobie poużywa ,,,widać oni wszystko wiedza lepiej :-)

MZ OH20

Co wy tam wiecie. Lepiej zajmijcie się pracą. Wasze miejsca pracy są zagrożone:) Tim nie długo przejmie większość rynku, zarząd wie co robi i takie straty są dopuszczalne. No i koszt zatowarowania magazynu, jego rozbudowy, przyjęcia rzeszy magazynierów i itp. To musi kosztować! Niebawem Tim będzie robił 1 mld obrotu. Zapiszcie to sobie i przeczytajcie za rok!

BOONZO
@MZ OH20

Tim jeszcze nie opublikował wyników za 2 kwartał. MZ OH20 pewnie je zna. Po wynikach 1 kwartału ze stratą identyczną jak za cały 2013, TIM musi mieć wynik ok. 0PLN lub większy. Inaczej będzie ciężko przekonać udziałowców do popierania strategii. Potrojenie obrotów w branży o niezwykłym rozproszeniu jest możliwe jedynie przez uruchomienie ostrego eksportu. Chętnie przeczytam co o tym myślicie. pozdrawiam BOONZO

no i ja

To prawda co napisał TEROZ JO. TIM nie zamyka się operacyjnie. Z raportu widać że rośnie im obrót ale za nim liniowo rosną koszty transportu. A i ponad 20% wzrostu to koszt wynagrodzeń. Stratę będzie można pokryć ze sprzedaży majątku ale to do niczego dobrego nie prowadzi. Bez zmniejszenia kosztów operacyjnych to się nie uda. Transportu raczej nie zmniejszą, bo i tak już jest wyżyłowany, większy bonus? nie sądzę aby dostawcy byli skłonni więcej oddawać. Pensje dla pracowników - manipulacja kolorami jak to już to ktoś wyżej napisał to prosta droga do ich zmniejszenia. Ale wtedy kto będzie chciał rozwozić loginy za cienką pensję?

teroz jo

jestem z konkurencji i bacznie przyglądam się poczynaniom timu. konkurencja internetowa jest będzie i co ważne była :) , nie chodzi tu o degradacje timu przez pisanie ale o działania rynkowe. został niedawno opublikowany wynik finansowy wystarczy zobaczyć że jest 9 mln na minusie. ciekawe co na to akcjonariat. na razie kasa jest na dokładanie do interesu, ale ciekawe jak długo jeszcze. zaraz ceny w timie nagle wzrosną no bo w końcu trzeba będzie zarabiać. akcjonariat już nogami zaczyna przebierać zresztą w zarządzie też już nie ma jednego zdania na temat dalszej polityki. Ciekawe jak ph będą pozyskiwać klientów jak ceny wzrosną. konkurencja nie jest zła na tim jako na konkurencję tylko na to że klientów pozyskują ceną a nie wiedzą i kompetencją. A forum to dotyczy pracy w timie a zmieniło się w ciekawą dyskusję którą obserwują również dostawcy :) pozdrawiam

zapierdalxxxacz

Moim zdaniem , w timie liczy się tylko jedno : obrót to jest ważne !!! Jak jest obrót to jest kasa na koncie. Dla ambitnych ludzi to raczej nie problem sprzedawać tanio i to co klient potrzebuje. Pracowałem kiedyś w Timie ale znalazłem lepszą pracę za lepsze pieniądze. Ogólnie polecam pracę w timie . Pozdrawiam

qwertz

fakt, jedni plują, inni mówią że deszcz pada, a jeszcze inni mają słoneczna pogodę :) A poczytajcie sobie wpisy na Morsie. Tam tez kiedyś było pięknie, a jest jak jest. Memento Mori

xxx

heheheh, tak to wszystko czytam i widzę, że nasza konkurencja ma tutaj używanie, no ale żale trzeba gdzieś wyrzucić z siebie, a najlepiej na ogólnodostępnym forum

Mc

Kolego nie zadawaj takich pytan na portalach tylko omow szczegóły warunkow zatrudnienia z osobą prowadzaca rekrutacje

potencjalny magazynier

a jak to bywa z nadgodzinami bo słyszalem że czasami wypłacają a czasami oddają w postaci wolnych dni. Czy np. jakbym chciał dostać pensje 2500zł netto to czy dużo musiałbym mieć nadgodzin.

Mc

Takie pytanie mogles zadac podczas rozmowy o prace :-) , jesli sie dobrze pracuje to sie dobrze zarabia .

potencjalny magazynier

witam, byłem na rozmowie o pracę jako magazynier. czy mógłbym się dowiedzieć jak się pracuję na magazynie? szczególnie na strefie spedycji? można dobrze zarobić?

@

Konkurencja to by nas w łyżce wody utopiła, wymyslając o nas przedziwne historie, aprawda jest taka ze Tim dal wszystkim psztyczka w nos , ciesze sie ze moge pracować w takie firmie :-)

MZ OH20

I to z konkurencji. Taki mocno zawistny

rd

Titanic idzie pełną parą. Czy chcecie tego czy nie.

raben

Podobno ma być wymiana rapidów na roomstery. Pierwsi będą testować to przedstawiciele co mają najlepsze wyniki. Będzie takie 2 w 1. I wdroży i dowiezie. Zawarte to jest już zresztą w trzecim członie nowego hasła czyli MOBILNOŚĆ.

Zostaw merytoryczną opinię o TIM S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w TIM S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy TIM S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TIM S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 13 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

TIM S.A.