JM elektronik Sp. z o.o.

Gliwice

Ocena pracodawcy 3/6

na podstawie 172 ocen.

Opinie o JM elektronik Sp. z o.o.

Dbamy o każdą opinię, dlatego pracodawca nie może ich usuwać. Sprawdź, kiedy Twoja opinia łamie regulamin - więcej.

Dodaj odpowiedź

Anuluj

Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie JM elektronik Sp. z o.o.

Byly pracownik

Produkcja.Warunki pracy bardzo dobre. Zarobki marne ..(dla porownania na strefie lepsze ale traktuja Cie jak podczlowieka). Ale jak mogą byc inne w Polsce? Chcesz zarabiac lepiej na polskie warunki ?dokształć się i staraj o lepsze stanowisko

Igor

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutację?

incognito

Z tego co wiem zarobki daremne i nie doceniaja ludzi :) Nie polecam !

Pepe
@incognito 10.09.2017 00:34

Nie ma źle już nie przesadzaj

- Amisie-chce
@Pepe 27.09.2017 15:25

@incognito, z wypowiedzi sądząc ("...z tego co wiem..."), to u nas nie pracujesz, więc cytujesz, pewnie kolegę, anonimusa. Pozdrów go i powiedz mu, żeby się nie martwił redukcjami na Strefie. Te nas nie dotyczą :)

CEO

Nie ma się co dziwić. Osoby z zewnątrz firmy mogą szukać informacji również na takim forum. Żeby dać tym osobom możliwość skonfrontowania opinii anonimowych ze stanowiskiem firmy poświęcam jakiś ułamek swojego czasu na to żeby odnosić się do poruszanych kwestii. Ale nie wdaję się w dyskusje, bo właśnie ich przedłużanie na forum z anonimowym twórcą nie jest sensowne. Stąd są to co do zasady pojedyncze riposty, a nie ciągnące się wątki. Jak lektura nudna - nie czytać. Jest ona tylko dla zainteresowanych. ;-) Pozdrawiam również Dyrektora Produkcji oraz Pracownika!

pracownik

Mnie osobiście tylko dziwi fakt, że CEO bierze udział w dyskusji na tym forum powtarzając, że to nie miejsce na takie dyskusje. Racja - zawsze się znajdą tacy, którzy będą narzekali ale powtarzanie: jesteśmy firmą, która dba o swoich pracowników etc. robi się trochę nudne. Dla ewentualnych nowych pracowników: pamietajcie, że infromacje na tym forum zawsze trzeba brać z przymrużeniem oka. Pozdrowienia dla Dyrektora Produkcji.

Polaczek

Robaczki z JM witajcie.Znam trochę waszą śmieszną firemkę , w której pracujecie zadowoleni za 1600 zł :).I jesteście mega zadowoleni.Brawo.Ja również pracowałem kiedyś w konkurencyjnej firmie za nędzne pieniądze ale dotarło do mnie że więcej w tej firmie nie osiągnę tak jak i wy nie osiągniecie.Zwolniłem się.Pracuję teraz na strefie przez wielu nazywanej obozem pracy.I cóż praca 3 zmianowa na produkcji.Warunki fajne.Obiadki dofinansowywane przez zakład, co roku podwyżka inflacyjna.W tym roku najniższa stawka u nas to 2600 brutto + dodatki za nocke + zawsze ok 6-8 % premii co miesiąc i mozliwosc dorobienia w nadgodzinki.Bez problemu kobiety zarabiają z nagodzinkami ok 3000 netto.Lekko może nie jest ale wiadomo za jaką kasę się robi.

CEO
@Polaczek 08.04.2017 12:02

Bardzo dziękujemy za podzielenie się z nami tymi ważnymi informacjami. Czujemy się wyróżnieni, że na naszym profilu postanowiłeś "Polaczek" się uzewnętrznić. Widocznie darzysz nas jakimiś szczególnymi uczuciami.

IronMan
@Polaczek 08.04.2017 12:02

Praca nie jest ciężka. Pieniążki mogły by być większe fakt. Nie jest tak strasznie jak co niektórzy piszą, myślę że największym problemem to są ludzie którzy są wiecznie nie zadowoleni, zazdrośni, sflustrowani a zadowoleni to są wtedy gdy jak najwięcej osób skłócą. Jak słyszę jak to na strefie jest ekstra to mnie śmiech ogarnia. Owszem można zarobić na strefie ale rypiąc po 12 godzin i to nie z własnej woli a z przymusu bo taki grafik i soboty to też obowiązkowe. Więc jak ktoś lubi być wołem do roboty to polecam strefę jak najbardziej.

CEO

Zależy gdzie ucho przyłożyć ;-) Jak zwykle są zadowoleni i niezadowoleni. Robimy swoje i staramy się to robić tak, żeby zarówno Klienci, Pracownicy jak i udziałowcy firmy byli długofalowo zadowoleni.

Bobas

Jak obecnie wygląda sytuacja w JM ?

Tuss

W każdej firmie ludzie to podstawa a w JM ludzi ma się gdzieś. Tylko groźby i cwaniactwo, róbcie tak dalej to niezbyt wielu zostanie w tej firmie.

CEO
@Tuss 21.11.2016 00:35

Nie znam żadnych przypadków, które mógłbym tak nazwać. Preferuję uczciwe i konkretne rozwiązywanie problemów. Oczekuję też zaangażowania, uczciwości i rzetelności od Pracowników. W tej firmie zawsze da się otwarcie rozmawiać i omawiać problemy. Zachęcam. Pracownicy są jedną z najważniejszych naszych wartości.

saba

rozwija się i nawet z tego co wiem to szukają do pracy nowych monterów podzespołów i urządzeń elektronicznych

b
@saba 06.10.2016 22:32

O super .za 1500 ? Bez możliwości premii ?

anonim

(usunięte przez administratora)

M

Pewnie chodzi o to, że jak firma mogła by istnieć 25 lat skoro do niczego nie mogłaby dojść? Skoro więc tyle istnieje i się rozwija to jednak jest o.k.

CEO

Uwielbiam anonimowych mistrzów i znawców. Doskonałych pod każdym względem. Ale tylko pod warunkiem anonimowości. Ta firma (przy kluczowym udziale około 100 Pracowników) nie potrafi niczego osiągnąć. Oprócz: - niemal nieprzerwanego rozwoju i wzrostu przez 26 lat od jej założenia - nieprzerwanej współpracy z Klientami, z którymi współpracę zaczęła ponad 20 lat temu i nadal ją cenią, - bycia w TOP10 dystrybutorów elementów elektronicznych w Polsce przez ostatnie kilkanaście lat (konkurując z globalnymi gigantami), - produkcji modułów elektroniki w ilościach sięgających 600 000 - 700 000szt. rocznie. Dla Klientów z Polski, wszystkich krajów Skandynawii, Niemiec, Austrii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich - współpracy z najbardziej innowacyjnymi i nowoczesnymi Klientami w zakresie wdrażania mikrokontrolerów, układów komunikacji radiowej, LED oświetleniowych, elementów biernych, paneli dotykowych. - dostarczenia wielu tysięcy komputerów przemysłowych do największych w Polsce producentów z wielu branż. - poszanowania Pracowników, dbania o ich rozwój, o uczciwe warunki współpracy, o spełnienie wszelkich wymogów prawnych, - etycznego postępowania w każdej sytuacji. Nawet w przypadku kiedy ekonomia zachęcałaby do pójścia na skróty. No ale cóż - prawdopodobnie nie może się ten zespół równać z mistrzem pióra, który się powyżej wypowiedział....

Hahaha

Ta firma nie potrafi niczego osiągnąć, więc nie warto nawet wspominać o "zysku"....

monter elektroniki
@Były 23.05.2016 10:03

Moje pytanie: za co ma być wypłacana premia? Macie jakieś kryteria czy regulamin?

Szarak
@Hahaha 21.05.2016 17:14

I dlatego istnieje na rynku ponad 25 lat?

anonim

(usunięte przez administratora)

Mały Miś

Borka, wynagrodzenie (pensja) wynika z umowy o pracę i zakresu obowiązków. Jak możesz pisać, że za wyrobioną normę przysługuje premia? Premia jest wtedy, gdy zrobisz coś więcej, lub wtedy gdy firma osiągnie większy zysk niż przeciętny. Sprawdź na necie. Cieszę się, że mogę pracować w firmie, która niezależnie od sytuacji, zawsze wypłaci mi pensję. Za krótko żyjesz na tym świecie.

eta

...zarobki od zaangazowania pracownika...wiec jak wytlumaczyc np.prace falowych ? ktore pracuja jak chinczyki na tasmach...niewiedziec czemu bo nie ma premii od wyrobionych norm .. ..???skoro pensja za jaka robicie Wam pasuje to znaczy ,ze na tyle sie wyceniacie Podsumowujac..czego oczekujecie od pracodawcy skoro sami sie nie szanujecie? czy byla ktoras po podwyzke ?nie Pracodawca jasno i przejrzyscie okreslil warunki pracy w swojej firmie ,uwazacie ,ze zaslugujecie na wiecej to nie podpisujcie umowy ,znajdzcie inna firme,podwyzccie kwalifikacje,skonczcie studia..jest wiele mozliwosci..Firma placi male pieniadze ,ale warunki sa uczciwe ,mozna na nie przystac lub nie.Skoro tam pracujesz rok,dwa ,piec to jestes praca zadowolony wiec nie oczerniaj na forum..

Mały Miś
@eta 23.03.2016 16:33

Zawsze myślałem, że za wyrobioną normę jest pensja. Jeżeli ktoś zrobi więcej, to wtedy można mówić o premii. Chyba, że się mylę.

Maciek z Klanu

Witam Panie Prezesie (CEO). Proponuje zostawić pracowników Biedronki w spokoju i zająć się własną załogą. Przypominam Panu, że praca to nie tylko pasja, ale również pieniądze. Nawiązując do Pana wcześniejszych słów o pakiecie socjalnym wspomnę, że większa część pracowników pionu produkcji nie posiada dzieci, dlatego paczki na święta wraz z imprezą Mikołajkową nie przynoszą im żadnych korzyści przez co czują się mniej docenieni. Podczas mojej pracy w firmie zauważyłem, że nie ma różnicy w docenieniu pracownika solidnego i kompetentnego od takiego który nie przywiązuje uwagi do wykonywanych czynności. Biorąc pod uwagę, że w chwili obecnej liderem został człowiek który podpuszczał pracowników żeby wykonywali pracę gorzej, słabiej, wolniej "bo i tak nie zrobisz wiecej" sądzę, że w dalszym ciągu firma nie panuje nad załogą i tak jak wcześniej, tak teraz brakuje kompetentnych osób na dane stanowiska. Jedynym sprawnie działającym zespołem jest wydział SMD. Nie rozumiem polityki firmy, która od pewnego czasu zamiast zatrudniania osób wykształconych kierunkowo, zatrudnia osoby nie mające pojęcia o elektronice. Zamiast zwiększać liczbę kierowników (osób uwazajacych się za ważne) może lepiej docenić pracowników ambitnych i pracowitych którzy chcą się rozwijać ?!! Zmieniając miejsce zatrudnienia nie jeden uświadomił sobie, że jednak może być lepiej i w końcu ktoś doceni wkład w wykonywaną pracę. Pozdrawiam Maciuś.

CEO
@Maciek z Klanu 05.03.2016 23:45

Ma Pan(i) prawo do swojej opinii. Jestem świadom, że wszystkim nie uda się dogodzić. Ale staramy się ;-) Nikt nie jest doskonały - ani żadne pracodawca, ani żadem Pracownik. Ważne żeby trafić na takiego "partnera", z którym stworzy się satysfakcjonujący zespół (choć jak to przy związkach bywa - zawsze związane jest to z jakimiś kompromisami). Nie bardzo jest jak prowadzić dyskusję na forum internetowym. To nie to miejsce. Ale jeszcze nikomu nie zaszkodziła otwarta i konstruktywna dyskusja problemów nie w internecie ale "na żywo" w firmie. Do tego zachęcamy od zawsze.

CEO

Zastanawia mnie zawsze jaki cel ma dyskusja o warunkach zatrudnienia na takim forum. Wydaje się, że każdy podejmuje racjonalne decyzje czy dane miejsce pracy jest dla niego atrakcyjne, czy nie. Waży plusy i minusy i mu wychodzi. Biedronka po serii wpadek związanych z warunkami pracy ciężko pracuje nad nadszarpniętym wizerunkiem. Ale jak ktoś uważa, że Biedronka oferuje relaks za dobrą kasę, a JM oferuje ciężką pracę "na akord" za "paście" to jeszcze niewiele w życiu widział. Może też nie wie (albo nie chciał być obiektywny?), że wczasy pod gruszą, paczki dla dzieci na święta wraz z imprezą Mikołajkową, karty prywatnej opieki medycznej dla wszystkich Pracowników, praca co do zasady od poniedziałku do piątku, stabilne zatrudnienie, pełna uczciwość i szacunek do Pracowników są normą w JM? Biedronka również jest fajną firmą. Moją uwagę zwraca fakt, że w Biedronce Pracownicy pracują ciężko i solidnie, że dzięki ich postawie Klienci uważają tą sieć za atrakcyjne miejsce robienia zakupów. I wszyscy wiedzą, że Biedronka NIE jest najtańsza, a jednak bije na głowę kulturą, sprawnością kasjerów, czystością w sklepach większość innych sieci. A skoro Pracownicy się starają, angażują, Klienci to lubią, to firma zarabia bardzo dobrze i dzieli się z Pracownikami. Gdyby komuś przyszło do głowy, że trzeba pracować słabo, bo wytłumaczeniem jest brak satysfakcji z warunków, to powinien mieć świadomość, że nie doprowadzi tym sposobem do poprawy wynagrodzenia - ani w JM, ani w Biedronce, ani w innym miejscu działającym na rynkowych warunkach.

:D

Dokładnie tak, lepiej tego nie można było ująć

Mały miś
@:D 29.02.2016 00:02

2000 - 2200 zł. brutto.

mm

Porowanie...Kasjerki w Biedronce zarabiają 2 tyś.na rękę.plus pełen socjal,dodatki na kazde swieta,paczki dla dzieci..W JM kobieta zarabia ok.1400-1600 pracujac na akord.Ale z własnej nieprzymuszonej woli.więc po co podwyżki jak głupie i tak robią za takie marne pieniadze

Mały Miś
@mm 28.02.2016 21:20

Chyba Cię pogięło z tym "na rękę"

mm

Porowanie...Kasjerki w Biedronce zarabiają 2 tyś.na rękę.plus pełen socjal,dodatki na kazde swieta,paczki dla dzieci..W JM kobieta zarabia ok.1400-1600 pracujac na akord.Ale z własnej nieprzymuszonej woli.więc po co podwyżki jak głupie i tak robią za takie marne pieniadze

h

Tylko plebs na produkcji zarabia paście

Real ghost

Kamil, oczywiście że zarobki są uzależnione od zajmowanego stanowiska ale umówmy się szału nie ma!

monter elektroniki
@Real ghost 06.02.2016 13:57

Na jakim poziomie zaczyna się "szał" 2000, 3000 czy 4000 zł. miesięcznie? Nie rozumiem wypowiedzi. Ale skoro dalej pracujesz...

Real ghost

Mało pracowników ma dobre pieniądze, chyba że kogoś zadowalają obecne wynagrodzenia. Poza tym to jest spoko

ooo

zalezy od Twoich ambicji . Firma uczciwa w kazdym razie. Jak ktos zyje sobie skromnie (dom-praca i skromny urlopik raz w roku) i nic mu wiecej do zycia nie potrzeba procz potrzeb pierwszego rzedu to polecam.

CEO
@ooo 29.01.2016 13:08

Firma zatrudnia około 100 osób na bardzo różnych stanowiskach. Wynagrodzenie jest zależne od wyceny danego stanowiska i przypisania go do kategorii zaszeregowania. Są oczywiście stanowiska gdzie poziom wymagań i odpowiedzialności są niższe, a są i takie gdzie są wysokie (lub szczególne) wymagania i/lub odpowiedzialność. I tam płace są wyższe. Co więcej - Pracownik ma realny wpływ na to w której grupie się znajduje. Jest wiele przykładów osób, które zaczynały od najniższych stanowisk, a teraz, po nabraniu doświadczenia, rozwinięciu kompetencji, dokształceniu, przy wykazaniu zaangażowania piastują stanowiska wyższe. Zwrócę uwagę na jeszcze jeden aspekt - w JM elektronik dbamy żeby fluktuacje koniunktury nie przekładały się bezpośrednio na trwałość zatrudnienia pracowników. Uważamy, że zapewnienie stałego zatrudnienia dla osób, które związały się z firmą jest jednym z naszych priorytetowych zobowiązań.

monter elektroniki

Mam zamiar złożyć podanie i przyjąć się na produkcję. Warto?

monter elektroniki
@monter elektroniki 29.01.2016 02:55

Rozmawiałem 2 lata temu. Chodzi mi o ręczne lutowanie. Może coś w tym roku będzie?

Nie powiemy

Prawda jest taka że w tej firmie nie da się zrobić nawet jeśli ma się doświadczenie, no chyba że obecne zarobki są dla kogoś satysfakcjonujące. Podwyżki i premii to już długo nie było, nie zapowiada się też żeby w najbliższym czasie były.

monter elektroniki

Ludzie, znam tę firmę od lat i mam swoje zdanie na jej temat. Nie mogę ogarnąć waszych opini. Jest dobrze czy jest źle? Nie piszcie na okrągło, bo nie kumam.

dddd

prostackie wypowiedzi prostych ludzi ....``ni ma....hehe hehe``

anonim

(usunięte przez administratora)

liniowa

hehe hehe głowy w dół tzn patrz piętro niżej hehe hehe.Prawo jazdy na motor masz?hehe hehe,bo tokarek ani frezarek u nas nima hehe hehe

liniowa

Nie narzekajcie w JM. Jeśli chcecie poznać jak się pracuje na wysokich obrotach to głowy w dół.

szarak

powyższa odpowiedz nie była do CEO tylko do wczesniejszego "kolegi"

CEO

Miałem się powstrzymywać od wypowiedzi. Ale zrobię sobie wyjątek. "Pracownicy", bardzo proszę się powstrzymać od inwektyw. Praca dla JM elektronik nie jest obowiązkowa, więc jeśli ktoś nie akceptuje warunków to może zawsze rozwiązać umowę o pracę. Jeśli ktoś ma zastrzeżenia do rozwiązań przełożonych ZAWSZE może przedstawić konstruktywnie swój punkt widzenia, uzasadnić i dać szansę, że ktoś kto nie zauważył innej perspektywy, rozpatrzy zagadnienie. W końcu zazwyczaj Pracownicy miewają pretensje, że urlopu nie mogą dostać, a nie, że dostają go w nadmiarze. I to w szczycie sezonu wakacyjnego. Przerwa urlopowa w Pionie Produkcji jest podyktowana względami organizacyjnymi. Ale jeśli ktoś potrafi jedynie pracodawcę obrzucić błotem, to nie może liczyć, że swoją sprawę załatwi. Proponuję dwie opcje - albo proszę się zwolnić, albo mieć odwagę i zgłosić się do przełożonego w sprawie długości swojego urlopu. Jest jeszcze pół roku do przerwy i może da się zagadnienie rozwiązać w sposób satysfakcjonujący. W kwestii nadgodzin - nie wyobrażam sobie żeby ktokolwiek miał tutaj jakiekolwiek niezgodności. Proszę zwrócić uwagę, że w JM elektronik 100% pracowników zatrudnionych jest na umowę o pracę (pełny etat z wyjątkiem bodaj 2 osób). Myślę, ze wiele to mówi o rzetelności pracodawcy. Wątpliwości co do wynagrodzenia na tym portalu raczej wyjaśnić się nie da... Pozostaje wyłącznie droga służbowa. Dodam jeszcze, że premie są pochodną efektywności poszczególnych komórek organizacyjnych. Proszę się nie dziwić, że skoro zostały wykryte przypadki namawiania Pracowników przez ich bardziej doświadczonych kolegów do celowego spowalniania pracy, to efekt jest taki, że postawione cele nie są realizowane w dziale. Sądzę, że znajdziemy jednak metodę żeby oddzielić ziarno od plew dla obopólnej korzyści. Lada dzień startuje "Fabryka Lutowania Pomysłów" - nikt nie powie, że nie mógł przedstawić propozycji rozwiązania trudnych zagadnień. A osób, które wróciły do JM było w historii co najmniej 3. Jeszcze kilka się o to ubiegało. I nie nazwałbym z szacunku do Pracowników, że wrócili z "podkulonym ogonem" ale, że "po sprawdzeniu,że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma".

szarak
@CEO 02.02.2015 21:44

Gdyby się starali i dawali z siebie więcej to by pewnie bardziej doceniali. A jeden drugiego buntuje by nie pracować. Ciągle są nowi chętni do pracy w JME wiec dziwne. Taka "zła" firma a ludzie lgną. Polecam zmienic prace, szkoda Twoich nerwow. Mnie jest dobrze i nie zmienie na firmę, ktora daje umowy o dzielo, płaci podstawę nijaką a nadgodziny wypłąca latami. Ale moze Ty byc do takiej wolał?

szarak

Jak Cię okantowali? Mięsem rzucać każdy potrafi - podaj konkrety!!! Podpisałeś umowę o pracę? Zgodziłeś się na warunki? Jeśli ta osoba wróciła bo jak mówisz nie znalazła nic lepszego - to masz odpowiedź!

~
@szarak 02.02.2015 21:27

Owszem od 25 lat ale sama produkcja zaledwie kilka lat, kiedyś nie było tak dużo pracowników. Teraz tylko zysk ponad wszystko a pracowników się nie docenia

CEO
@~ 02.02.2015 21:43

Produkcja istnieje już w JM kilkanaście lat. Bodaj 12. A "zysk" służy tej firmie rozwojowi, zwiększaniu z roku na rok skali działalności, kolejnym inwestycjom w park maszynowy, nowoczesne narzędzia, szkolenia, poszukiwanie przewag konkurencyjnych. Wszystko po to żeby w przyszłości mieć jeszcze silniejszą pozycję, żeby realizować jeszcze więcej i jeszcze trudniejszych wyzwań. Te działania potrzebują kapitału do realizacji. Chcemy bardzo dobrze płacić bardzo dobrym Pracownikom. Od każdego zależy, w której grupie będzie. Proszę nie łudzić się, że populistyczne postulaty związkowców pozwalają budować stabilne stanowiska pracy w dobrze prosperujących przedsiębiorstwach.

szarak

Firma uczciwa! Kadra też. Nikt nikogo nie trzyma tu na siłę. Z tego co mi się wydaje sam fakt, że sporo osob pracuje tu z długoletnim stazem tez o czyms swiadczy. 20-15 czy 10 lat to mało? Firma obchodzi 25 lecie. Co 5 lat jubileusz -impreza dla parcowników i ich połówek. Impreza mikołajkowa (super) w tym roku w hotelu Qubus. Co 5 lat kazdy pracownik otrzymuje jubileusz (2 dodatkowe pensje). Kilka osob po zwolnieniu się wróciło z podkulonym ogonem - to chyba tez o czyms swiadczy. Ludzie zacznijcie doceniac to co macie. Marudzą Ci, ktorym się nigdy nic nie podoba albo nie chce pracować. Jest tu kilku buntownikow, ktorzy buntuja innych - szczegolnie nowych by czasem sie nie wykazali. Szkoda gadac. Każdy ma wybór. Ja pracuję tu ponad 10 lat i szczerze jestem bardzo zadowolony! I nie jestem na stanowisku kierowniczym! Ktos wspomniał o narzuconym urlopie - ale to tylko na produkcji chyba. A JME to nie tylko produkcja. To firma prywatna i wg mnie bardzo uczciwa i z dobrym bo ludzkim podejsciem do pracownika. Ludzie zacznijcie doceniac to co macie! No to miłego!

~
@szarak 02.02.2015 18:55

Weź nie(usunięte przez administratora).ludzkim podejściu do pracownika, kantują na pieniądzach jak tylko się da, coraz więcej pracy a premii nie ma i pewnie nie będzie. A co do osób które się zwolniły, to tylko jedna wróciła i to pewnie tylko dlatego że nie znalazła nic lepszego.

Pracownicy

Chora firma, a raczej ludzie którzy rządzą. Jak można narzucić pracownikowi piętnaście dni urlopu. Pół biedy jeśli ktoś ma więcej niż dwadzieścia dni urlopu, a co z pracownikami którzy mają staż pracy krótszy niż dziesięć lat ??? Co oni mają zrobić ? Zostaje im pięć dni !!! Co z nagłymi wypadkami kiedy trzeba będzie wziąść urlop, nie mówiąc już o świętach które pewnie zamiast z rodziną spędzą w pracy. Szkoda że tradycyjne już wszystko dzieję się za plecami pracowników.

Były pracownik
@Pracownicy 02.02.2015 15:47

To sobie zajrzyj k...a do kodeksu pracy i przeczytaj OCB. Ile chcesz urlopu? 3,4 czy 5 tygodni??? Wyjechałem ze śląska i już nie wrócę, ale w takiej firmie zatrudnię się od zaraz.

Były pracownik
@Były pracownik 18.03.2016 01:57

to koment do: "Chora firma, a raczej ludzie którzy rządzą. Jak można narzucić pracownikowi piętnaście dni urlopu. Pół biedy jeśli ktoś ma więcej niż dwadzieścia dni urlopu, a co z pracownikami którzy mają staż pracy krótszy niż dziesięć lat ??? Co oni mają zrobić ? Zostaje im pięć dni !!! Co z nagłymi wypadkami kiedy trzeba będzie wziąść urlop, nie mówiąc już o świętach które pewnie zamiast z rodziną spędzą w pracy. Szkoda że tradycyjne już wszystko dzieję się za plecami pracowników.

Nightmare blade

Czy na święta coś dostajecie ?

Taki sobie
@Nightmare blade 19.12.2014 19:27

Zapomnij.Premie i dodatki świąteczne - UMARŁY

Nightmare blade
@Taki sobie 12.01.2015 00:02

A szkoda, słyszałem że firma nawet dobra tylko zarobki mogły by być lepsze

chcemy_wiedzieć

A kiedy znajdą się pieniądze na premie ?

CEO

Ale czemu do Pracowników, a nie do pracodawcy? Przecież decyzję o awansie podejmuje przełożony, a nie Pracownik sam o sobie :-) W ciągu ostatnich 12 miesięcy bodaj 4 lub 5 osób zostało awansowanych na stanowiska kierownicze lub bardziej "prestiżowe", kolejne kilka osób dostało nowe zadania, projekty do zrealizowania celem wybadania ich możliwości samodzielnego rozwiązywania problemów. Liczę, że sobie dobrze poradzą i również będą mogły "pociągnąć" firmę. Możliwość awansu w JM elektronik zależy od właściwych kwalifikacji, postawy w pracy, szczęścia - znalezienia się w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu. Na pewno nie jest gwarantowana ale i nie jest czymś szczególnie wyjątkowym. Wypowiedź "szanse na awans raczej masz słabe" prawdopodobnie wynika z własnych doświadczeń Autora tamtego posta. I być może co do siebie ma rację, ale żeby przykładać to do każdego zainteresowanego (nawet nieznanego) :-)?

anonim

(usunięte przez administratora)

Ktoś

Szanse na awans raczej masz słabe ;)

prosty człowiek

Żeby zrobić coś ciekawego ze swoim życiem zawodowym potrzeba kilku rzeczy: patrzenia na siebie a nie na innych, wykazania zaangażowania, robienia co do Ciebie należy jak potrafisz najlepiej. Jeśli przy tym trafisz na firmę z potencjałem rozwoju to masz tam szansę do czegoś mądrego się przydać. Taką firmą jest JM i wielu pracowników wie to z autopsji. A wielu jeszcze w niedługim czasie się o tym przekona. To przede wszystkim odróżnia JM od innych 'przedsiębiorstw' gdzie wszystkie karty są już dawno rozdane i ktoś musiałby praktycznie wylecieć z roboty, żeby ktoś inny mógł się wkręcić na jego miejsce.

anonim

(usunięte przez administratora)

CEO

Ponieważ nikt z nowych pracowników nie odpowiedział to ja dodam, że wszystkie prowadzone rekrutacje mają na celu zwiększenie, a nie wymianę zasobów kadrowych. Mamy cel, aby w roku 2015 podwoić produkcję (nie chwilowo, tylko potem dalej rosnąć). Niewątpliwie musi do tego wzrosnąć zatrudnienie. W części dystrybucyjnej zatrudnienie już wzrosło o kilka osób i jeszcze o kilka osób wzrośnie.

CEO

Proszę mailem na kariera@jm.pl napisać. Proszę o konkretne pytania. Chętnie odpowiemy.

none

Dla osób kompetentnych w wielu miejscach znajdzie się miejsce. Problemem są ci niekompetentni...

CEO
@none 27.05.2014 21:24

Całkiem jak w rządzie :D Ale jak ktoś ma otwarty umysł i chęć do pracy i rozwoju to ma szansę, aby postrzeganie jego osoby oraz efekty pracy się poprawiły. A jak nie ma takiego nastawienia to na dłuższą metę nie osiągnie niczego sensownego. Ale to taka generalna zasada.

CEO

Wydaje się, że "z podtulonym ogonem" to niewłaściwy opis. Raczej "Po sprawdzeniu czy wszędzie lepiej gdzie nas nie ma okazuje się, że nie wszystko złoto co się świeci" Naprawdę dla kompetentnych, zaangażowanych, komunikatywnych, chętnych do pracy i pozytywnie nastawionych do życia JM elektronik może być dobrym, długofalowym, uczciwym pracodawcą."

Edi

Szukają innej pracy ale po czasie wracają z podtulonym ogonem :)

Rysiek

Przykre ale prawdziwe, niestety brak premii oraz podwyżek zmusza do szukania innej pracy. Bo przecież każdy z nas chce żyć normalnie.

anonim

Niby cos sie dzieje,ale ludzie zaczynają odchodzic

Sztefen

Pracowałem kiedyś w Zabrzu, teraz podobno robicie w Gliwicach. Dużo się zmieniło? Dzieje się coś jeszcze na zakładzie w Zabrzu, został tam ktoś? Pozdrowionka!

ps

Proste.niezadowoleni sa Ci,ktorzy za najnizsza krajowa [usunięte przez moderatora] tak samoja Ci co maja prawie drugie tyle

CEO

No ale o wynagrodzeniach/premiach to nie rozmawiamy na forum tylko w firmie. Adres przełożonego, dyrektora, przezesa wszyscy znają. Drzwi są otwarte. Wynagrodzenia (w tym premie) są wypłacance zgodnie z umowami/uzgodnieniami. Terminowość wypłaty wynagrodzeń oraz rzetelność pracodawcy potwierdza fakt, że jest kilka małżeństw i "wspólnych gospodarstw domowych", których obie połówki pracują w JM elektronik. Chyba nikt nie zaprzeczy, że to duże zaufanie w stosunku do pracodawcy.

Zostaw opinię o JM elektronik Sp. z o.o. - Gliwice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie JM elektronik Sp. z o.o.