Opinie o JM elektronik Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników na temat firmie JM elektronik Sp. z o.o., lecz też Klientów firmy. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w JM elektronik Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o JM elektronik Sp. z o.o. w Gliwice

♤♡◇♧

Ciekawe czy w firmie mają świadomość że parę kilometrów od JM powstaje duża firma która będzie miała THT oraz SMD. A z tego co mi wiadomo sporo pracowników JM się tym zaczyna interesować.

Zainteresowani
Kandydat

Czy w firmie funkcjonują premie kwartalne oraz stażowe ?

Zainteresowani
Kandydat

Czy w firmie funkcjonują premie kwartalne oraz stażowe ?

Rollo

Baobab Nowy wpis

Nie.

Hanna Nowy wpis
@Baobab

A czy w JM elektroniku są zwykłe, miesięczne premie? Jeśli tak, to jakie normy trzeba osiągnąć aby móc na nie liczyć? Czy udaje się to bez problemu? Jakie to są dodatkowe pieniądze?

Pytanie Nowy wpis

Czy JM elektronik Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

♤♡◇♧

Gość
@♤♡◇♧

A można wiedzieć co to za firma się buduje? :)

Gacek
@♤♡◇♧

Kolego uchyl rąbka tajemnicy, ci i gdzie się buduje ???

Nick
@Gość

Korea Electric Terminal

Ktoś
@Nick

A co to ?

AniołStróż
@♤♡◇♧

Czyli to filia tych? https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,58299 No to polecam lekturę.

@♤♡◇♧

Tak i będzie tam świetna praca w super zespole. Polecam

...
@xyz

Coś więcej w temacie ?

Nicki Minaj Nowy wpis
@♤♡◇♧

Jako były pracownik chętnie złożę aplikacje do tej firmy jak się ona nazywa??

Latawiec

Firma jak firma. Chcieliby być bardziej poważni niż są - kwestie dyskusji Prezesa z pracownikami z produkcji pomijam bo szkoda gadać. Ciężko u nich z podejmowaniem decyzji.

Maciek z klanu
@Latawiec

Co masz na myśli ?

Anna
@Maciek z klanu

Też jestem ciekawa, co dokładnie miał na myśli @Latawiec - oby zechciał jeszcze coś dopowiedzieć w tej kwestii. Na stronie JM elektronik znalazłam wiele ofert pracy: https://jm.pl/pl/kariera Potrzebują między innymi: Inżynierów, Logistyków i Informatyków. Miałeś w planach zatrudnienie się tam?

Inżynier ds. Testów
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Aplikowałem na ogłoszenie z nadzieją, że będę pracował jako Inżynier zajmujący się maszynami testującymi elektronikę, co oczywiście jest napisane jasno i wyraźnie w ogłoszeniu. Podczas rozmowy dowiedziałem się, że tak na prawdę będę mechanikiem utrzymania ruchu wymieniającym silikon w podajniku. W tym momencie zrezygnowałem, a rozmowa została przerwana. Zostałem po prostu oszukany. Kadra HR jest nieodpowiedzialna. Strata mojego cennego czasu.

Pytania

Cały czas monotonnie jak było w poprzedniej pracy.

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Jakie narzędzia pracy zapewnia JM elektronik Sp. z o.o.? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

CEO
@Pytanie

Zestaw narzędzi jest zawsze dopasowany do stanowiska. W ofertach pracy jest to za każdym razem opisane. JM elektronik zapewnia oprócz narzędzi również możliwość aktywnego udziału w rozwoju firmy, realizację swoich ambicji, otwartą komunikację, relację zdrową i dobrą dla każdej ze stron: Klienta, Pracownika, udziałowców. Polecam!

Wiktor

Firma działa od 1990 roku, więc ma ogromne doświadczenie i wypracowała sobie dobre miejsce w branży,polecam

sarna :)

Dla ambitnych i powaznie traktujacych swoja prace mysle ze kadra zarzadzajaca docenia trudy nie tylko slownie ale i w postaci pienieznej, narzekaja tylko Ci ktorzy nic nie robia i dlatego niewiele zyskuja, bo po co takich nagradzac to chyba oczywiste . Pracuje juz dlugo w JM i mysle ze jest coraz lepiej oczywiscie dla tych co pragna czego wiecej niz tylko zajmowania sie plotkami :)

Produkcja
@sarna :)

Jeśli można zapytać co Pani osiągnęła przez te tak długie lata pracy w firmie ? A następne pytanie to czy jest Pani rodziną czy bliskim przyjacielem kierownika ? Dlaczego jak jest tak fantastycznie to w ostatnim roku odeszło wiele osób z ponad 5 letnim stażem pracy ? Dlaczego cała załoga pionu produkcyjnego złożyła oficjalne pismo do dyrektora z prośbą o podwyżki ? Obraża Pani swoje koleżanki i kolegów brakiem zaangażowania, lenistwem, plotkarstwem... Zapomina Pani o jednej istotnej rzeczy. Tych wszystkich ludzi ktoś zatrudnił, ktoś sprawdził ich umiejętności, ktoś przeprowadził rozmowę kwalifikacyjną i ktoś ich nadzoruje i ma wpływ na ich los. Jeśli ma Pani takich ludzi w swoim otoczeniu to dzięki kadrze zarządzającej :) Jak to mówi przysłowie przykład płynie z góry... Jeśli kierownik produkcji i planistka sami zajmują się klachaniem i plotkami oraz promowaniem swojej rodziny i przyjaciół to nie bardzo ma to dobry wpływ na innych... W każdej tak dużej firmie są i będą problemy. Sztuka polega na tym, żeby je rozwiązać a nie nawarstwiać. Niestety na dziale produkcji problemy rozwiązujemy na forum tego typu. Kierownik i dyrektor współpracują idealnie, idziesz do jednego to ten odsyła cię do drugiego i odwrotnie, jak to nie pomaga to jest świetna regułka o potrzebie czasu na rozwiązanie problemu, oczywiście problem nie jest rozwiązany i ludzie tracą chęci... Jedni to oleją a inni napiszą na forum, potem jak już świat wie, że jest coś nie tak to wszyscy chcą rozmawiać. Kierownik myśląc o swoich korzyściach nie wstawi się nigdy za pracownikiem, jeśli ktoś potrafi dobrze lizać to nie ma problemu z kilku dniową zmianą zmiany lub urlopem... Ratując plan dnia potrafi nawet zadzwonić do pracownika godzinę wcześniej, żeby nie przychodził do pracy bo planistka właśnie przed chwilą zajarzyła że nie ma co robić... Oczywiście planistka, kierownik technologów czy Pani z kontroli jakości mają szczególne przywileje u kierownika bo przecież jak coś się zepsuje to można to łatwo zatuszować i nikt się nie dowie, czasami tylko coś wypłynie i Prezes przyjedzie, wtedy wszyscy z biura jak nigdy latają po hali i pytają czy wszystko jest ok i pozorują zaangażowanie. Jeśli ktoś myśli, że może dorobić na nadgodzinach to sprawa wygląda tak, że planistka dzwoni do swoich koleżanek informując o możliwości zarobienia za plecami reszty pracowników, a oczywiście sama też coś zarobi na tym... Do Pani technolog to nawet nie podchodź z pytaniami lub propozycją jakiejkolwiek poprawy montażu bo ona jest zawsze zajęta a poza tym z pospólstwem nie rozmawia, a Pani z jakości to jest zadowolona i w euforii jak są buble bo wtedy ma co robić, organizuje swoje spotkania, które maja na celu pokazanie, że coś robi, pracownicy próbują coś podpowiedzieć i udoskonalić no ale Pani z biura nie będzie słuchał zwykłego robola :) Tak więc na razie nie będzie żadnych zmian ponieważ produkcja przynosi największe zyski, pracownicy biurowi mają swoje korzyści co miesiąc, dlatego nadal pod koniec miesiąca będzie takie gonienie z wypchaniem wszystkiego, nadal będą przyjmowane kobiet bez większego doświadczenia i najlepiej mających kogoś na utrzymaniu... Wtedy można na początku obiecać im gwiazdkę z nieba a po kilku miesiącach pokazać wykres czasu pracy, dowalić tym, że nie mają nic do zaoferowania firmie i że jak im nie pasuje to nikt na siłę nikogo nie trzyma :) Oczywiście zaraz ktoś napisze jaka to jestem zarozumiała i mało wiem, jak wyssałam wszystko z palca i anonimowo to nie grzecznie...

@Produkcja

Jeśli jest tak tragicznie jak piszesz to dlaczego zatrudniają się nowi pracownicy i nie odchodzą ?

Anna
@xyz

Widzę, że jesteś na bieżąco, jeśli chodzi o sytuację w JM elektronik Sp. z o.o. Za co poleciłbyś pracę w tym miejscu? Byłoby świetnie, gdybyś napisał coś na temat tego miejsca.

@Anna

A co byś chciała wiedzieć. Firma się rozwija i zwiększa zatrudnienie. Jak to w życiu bywa mała firma mały problem duża firma duży problem. Wiadomo część rozwiązuje się szybko część dłużej a część wcale. Problemem bywają też ludzie, którzy narzekają niezależnie od tego czy jest dobrze czy jest źle. Wiecznie mają za mało. Firma daje duże możliwości trzeba tylko chcieć ale po co skoro można siedzieć i narzekać. Wiadomo każdy może mieć swoje zdanie nie wszystkim musi się podobać. Tylko jak mi się praca nie podoba to szukam innej a nie siedzę i narzekam i tak już 10 lat. Albo wykonywać czynność już chyba setny raz a i tak jeszcze bubli narobić i 100 szt na złom. A wtedy najlepiej zwalić wine na coś innego. Jest grupa ludzi którzy wykonują swoją pracę dobrze i nie narzekają ( albo bardzo rzadko :) i takich Firmie rzyczę.

Henry

Jak sadzicie czy w obecnej sytuacji braku fachowców firma zdecyduje się na podwyżki?

@Henry

jeden rabin powie tak, inny rabin powie nie

Krasnal
@Henry

Nie sądzę, raczej można usłyszeć ze jak Ci się nie podoba to możesz się zwolnić. Tylko to nie jest rozwiazanie-a co będzie jak 50%procent załogi to zrobi?

Agata
@Krasnal

Zaangażowanie pracowników w pracę może być również nagradzane w inny sposób. Często oferowane są pozapłacowe benefity, które również umacniają jego związek z firmą. Czy JM elektronik stosuje takie rozwiązania i oferuje Wam na przykład dofinansowania do karty sportowej, na prywatną opiekę medyczną lub inne?

MM
@Agata

Lepiej nie mylić świadczeń socjalnych z "innymi formami doceniania". Absolutnie każda większa firma oferuję ww. bonusy. Przepisy ich do tego zmuszają określonym funduszem i dziwne w mojej opinii jest wychwalanie z tego powodu.

Agata
@MM

Kwestia bonusów wcale nie jest taka oczywista - nawet jeśli mówimy o dużych firmach. Ale bardzo dziękuję Ci za rzetelną odpowiedź na moje pytanie. Dowiedziałam się, że JM elektronik zapewnia między innymi pracę w firmie o silnie ugruntowanej pozycji rynkowej, stabilność i bezpieczeństwo zatrudnienia, rozwój zawodowy poprzez system szkoleń krajowych i zagranicznych. Powiesz nam coś więcej odnośnie tych szkoleń? Jak często się one odbywają i czy wszyscy pracownicy mogą brać w nich udział?

@Krasnal

To dlaczego 50% załogi się nie zwalnia ?

Real ghost

Kamil, oczywiście że zarobki są uzależnione od zajmowanego stanowiska ale umówmy się szału nie ma!

monter elektroniki
@Real ghost

Na jakim poziomie zaczyna się "szał" 2000, 3000 czy 4000 zł. miesięcznie? Nie rozumiem wypowiedzi. Ale skoro dalej pracujesz...

Żabol
@monter elektroniki

Szał to się zaczyna od 7000 a powyżej 10000 to jest szał (usunięte przez administratora)

Robert
@Żabol

To może będziecie tak uprzejmy i napiszecie precyzyjnie, jak wygląda początkowa stawka wynagrodzenia dla pracownika zatrudnionego w firmie JM elektronik? Jest to podstawowa sprawa, więc przydałoby się, żeby informacja na ten temat znalazła się w wątku. Mam nadzieję, że ktoś ją uzupełni.

Julia

Do końca stycznia trwa rekrutacja na stanowisko asystenta do spraw wycen projektów produkcyjnych. W ogłoszeniu napisane jest, że firma umożliwia udział w kursach językowych i szkoleniach. Czy takie profity mają rzeczywiście miejsce w JM elektronik na tym stanowisku? Jeżeli ktoś jest zainteresowany pracą na tym stanowisku, to tu znajdziecie więcej informacji: http://www.jm.pl/idm,904,aktualne-oferty-pracy.html#

info
@Julia

Firma umożliwia udział w szkoleniach oraz każdy z pracowników ma możliwość udziału w kursie języka angielskiego.

Jan
@info

Jakie to są szkolenia, i czy kurs językowy jest w jakiejś poważniejszej szkole językowej. Co po tych kursach i szkoleniach można uzyskać np jakiego rodzaju certyfikaty.

info
@Jan

Zatrudnieni pracownicy posiadają powyższe informacje. Zachęcamy do udziału w rekrutacji: http://www.jm.pl/idm,904,aktualne-oferty-pracy.html

Tomasz

Juz na etapie telefonicznego zaproszenia na rozmowe kwalifikacyjna odmowilem spotkania poniewaz poszukuja inzyniera elektronika z doswiadczeniem w dziedzinie produkcji elektroniki za pensje 2,5tys zl netto.

Kuba

Ja słyszałem, że firma ma opinię dobrego pracodawcy!!

Tomasz

Konkurencja inspiruje do pisania bzdur na forum?

nick
@Tomasz

hahahahahahah

Waldi

Dobra firma to i praca jest dobra. Wiadomo, że wysokość zarobków zawsze będzie kwestią sporną

Pracownica
@Waldi

Kwestią sporną , my nie mamy o co się spierać :)) . Na tej pensji ciężko wyżyć :( ... A te rzekome premie to bujda . Chyba że siedzisz po godzinach , ale i ta możliwość jest rzadko . I nic nie zapowiada żeby się to zmieniło ...

@Waldi

Dyrektor stracił szacunek u pracowników swoim zachowaniem i podejściem do nas . Najlepszym dowodem jest to , że nawet nie chcą z nim usiać przy jednym stole i zjeść obiad firmowy .

Daniel

Może ktoś słyszał czy firma prowadzi aktualnie jakąś rekrutacja?

majlo
@Daniel

po stronie widać, że coś prowadzi: http://www.jm.pl/idm,904,aktualne-oferty-pracy.html

Czy ktoś z pracowników chciałby napisać na wątku o JM elektronik Sp. z o.o. w sposób merytoryczny i prawdziwy? Pamiętajcie, że takie wypowiedzi pomagają dużej liczbie osób.

@Administrator

Oczywiście że trzeba napisać jak jest. Wcale nie jest źle, zawsze znajdą się jacyś niezadowoleni. Warunki pracy ok, dobry socjal, praca ciekawa. Plus możliwość awansu.

Byly pracownik

Produkcja.Warunki pracy bardzo dobre. Zarobki marne ..(dla porownania na strefie lepsze ale traktuja Cie jak podczlowieka). Ale jak mogą byc inne w Polsce? Chcesz zarabiac lepiej na polskie warunki ?dokształć się i staraj o lepsze stanowisko

@Byly pracownik

Uwaga nie karmić trola

Igor

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutację?

incognito

Z tego co wiem zarobki daremne i nie doceniaja ludzi :) Nie polecam !

@incognito

Nie ma źle już nie przesadzaj

- Amisie-chce
@Pepe

@incognito, z wypowiedzi sądząc ("...z tego co wiem..."), to u nas nie pracujesz, więc cytujesz, pewnie kolegę, anonimusa. Pozdrów go i powiedz mu, żeby się nie martwił redukcjami na Strefie. Te nas nie dotyczą :)

CEO

Nie ma się co dziwić. Osoby z zewnątrz firmy mogą szukać informacji również na takim forum. Żeby dać tym osobom możliwość skonfrontowania opinii anonimowych ze stanowiskiem firmy poświęcam jakiś ułamek swojego czasu na to żeby odnosić się do poruszanych kwestii. Ale nie wdaję się w dyskusje, bo właśnie ich przedłużanie na forum z anonimowym twórcą nie jest sensowne. Stąd są to co do zasady pojedyncze riposty, a nie ciągnące się wątki. Jak lektura nudna - nie czytać. Jest ona tylko dla zainteresowanych. ;-) Pozdrawiam również Dyrektora Produkcji oraz Pracownika!

Zostaw merytoryczną opinię o JM elektronik Sp. z o.o. - Gliwice

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

JM elektronik Sp. z o.o.