Opinie o Messer Eutectic Castolin Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Messer Eutectic Castolin Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Messer Eutectic Castolin Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Messer Eutectic Castolin Sp. z o.o. w Gliwice

Rozczarowany

Skoro już zacząłem pisać coś o tej firmie to... . Otóż trzymiesięczne szkolenie w Gliwicach polega na tym, że: 1. Zapoznajesz się z produktami które masz oferować klientom. 2. Musisz nauczyć się zaprezentować możliwości produktów, czyli musisz nauczyć się spawać, lutować, obsługiwać narzędzia i urządzenia. 3. Jest sprawdzane, czy będziesz lojalnym pracownikiem. 4. No i chyba najważniejsza rzecz dla nowego handlowca. Zostaniesz "wyprostowany". Chodzi o to, że starzy wyjadacze uświadomią Ci w których firmach nie próbuj szczęścia bo to są ich klienci. Mniej więcej wygląda to tak, że wszystkie większe firmy gdzie można by było coś ugrać są już zajęte. Pozostaje Ci tylko szukanie nowych klientów u Pana Henia i Czesia w garażu. 5. Nie zapomnij również o uwagach z mojej poprzedniej wypowiedzi, mają kluczowe znaczenie. Uważaj bardzo często pozory mylą. Jeszcze jedno, jak Ci z tą firmą nie wyjdzie mogą robić Ci pod górkę jak będziesz chciał spróbować w firmach o podobnym profilu. Mają kontakty w całym kraju, dobrze się zastanów, nie popełniaj mojego błędu. PS. To moja ostatnia wypowiedź, więcej już nic nie napiszę, możecie teraz wdeptać mnie w ziemię, firma już to zrobiła.

@Rozczarowany

pomocna

Adam Nowy wpis
@Rozczarowany

pomocna

Iwona Nowy wpis

Do biura w Gliwicach mają ofertę dla doradcy technicznego. Ma ktoś może jakieś świeższe info o pracy w tej lokalizacji? Praca polega głównie na sprzedaży, więc ważne dla mnie jest jak wyglądają plany sprzedażowe, jak wysokie są prowizje oraz jaką dają kwotę na podstawie (więcej niż minimalna)? I czy praca jest głównie w terenie czy większość czasu w biurze się spędza?

Co to sie porobiło

Szukajo spawacza/handlowca z wyższym wykształceniem i j.angelskym. Ciekawe czy jaki spawacz szedł na studia?

nic takiego
@Co to sie porobiło

Tak, szedł:)

Zibi Nowy wpis
@Co to sie porobiło

Nie chodzi o spawacza / handlowca a o Spawalnika / handlowca. Poszukujemy inżyniera o specjalności Spawanie , który będzie nie tyle handlowcem co doradcą technicznym.

Ciekawy Nowy wpis

Czy są przyjęcia do Castolin obecnie na stanowisko magazyniera?Jakie zarobki oferują na tym stanowisku?

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Messer Eutectic Castolin Sp. z o.o.? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
Gliwice
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Gliwice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Pomocnik Budowlany (Montaż Prefabrykatów)
Job Point Sp. z o.o.
Zibi

Jakieś podpowiedzi jaka atmosfera w pracy i na jaka umowę można liczyć na początek?

Tomasz

Firma z ustalona i to dobrą pozycją na rynku. Dobry pracodawca cóż więcej oczekiwać?

Pracownik hali

Ludzie na hali są (usunięte przez administratora)(ale nie wszyscy), jak się nie wie komu dobrze smarować to lepiej tam nie iść, a jak pokażesz że coś umiesz i masz łeb na karku to szybko cię wygryzą... :/

Pako

Pracuję w firmie parę lat. Jak w każdej firmie są plusy i minusy. Nie ma firm idealnych, przepraszam są. To , te w których nie pracujecie. Jak dla mnie firma spełnia te warunki na których mi zależy np. Poczucie bezpieczeństwa, dostałem pracę po 3 miesiącach na czas nieokreślony i nie miałem problemu z otrzymaniem kredytu. Atmosfera jest dobra , a nawet bardzo dobra. Oczywiście czasami są sytuacje napięte, ale zawsze problemy rozwiązywane są w cywilizowany sposób , kulturalnie, a wiemy jak niektórzy pseudo szefowie potrafią potraktować człowieka. Tu tego nie ma. No i w końcu płaca. Nie ma takiej kwoty która byłaby wystarczająca ????, ale jak na strefę ekonomiczną czy Śląsk jest nieźle. Do tego grusza i zawsze ciś na święta.

Poldek

Generalnie jak człowiek stara się dobrze robić to co należy do obowiązków to będzie zadowolony z pracy!!

Biurwa

Pracuję w tej firmie już 4 rok. Tak, znajomość angielskiego jest wymagana, ale praktycznie wszędzie się tego oczekuje. Tak, pracy jest sporo, ale to chyba norma, jak wszędzie - w końcu za coś nam się płaci. To nie jest miejsce dla osób szukających ciepłej posadki bez wymagań - jeśli chcesz się zatrudnić jako doradca/przedstawiciel, to chyba logiczne, że nie pracujesz od 8 do 16 i trzeba utrzymywać kontakt z klientem, nie tylko telefoniczny/mailowy. To nie jest moja pierwsza praca i z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że tutaj pracownikowi oferuje się sporo - dobra płaca, premie,, dopłata do kart multisport, bezpłatne lekcje angielskiego/niemieckiego, aneksy kuchenne zaopatrywane w mleko, kawę i chyba z 10 rodzajów herbat - nie wszędzie tak jest. A w kwestii "gorzej z ludźmi" - nie znam zakładu, w którym 100% załogi jest "super", co nie znaczy od razu, ze cała firma jest "be".

Hefciosz

Zapewnia plasteline chyba w pudelku nie badzcie smieszni kto robi ten wie co zapewnia nawal roboty

Messer Eutectic Castolin

Messer Eutectic Castolin Sp. z o.o. zapewnia wszystkim swoim pracownikom standard pracy znacznie przekraczający warunki oferowane w Polsce przez zagraniczne przedsiębiorstwa. Zamieszczone poniżej anonimowe komentarze są nieprawdziwe i krzywdzące dla naszej firmy. Nasi nowi pracownicy to jest inwestycja, której powodzeniem jesteśmy żywotnie zainteresowani. Dlatego też osoby zainteresowane pracą w naszej firmie prosimy o bezpośredni kontakt.

Niezdecydowany

Dzięki bardzo za odpowiedź ja również rozważam propozycję pracy w firmie Castolin. Twoje uwagi są dla mnie bardzo cenne. Proszę cię gdybyś mógł napisać jak wyglądają warunki finansowe premie za sprzedaż, oraz pakiet socjalny. Czy mają jakąś baze klientów którą udostępniają dla nowych przedstawicieli? Czy produkty które oferują cieszą się popularnością i czy są chętnie kupowane? Czy są cenowo konkurencyjne? Jaką można uzyskać premię za sprzedaż? Czy pomagają wejść w rynek na samym początku (pomoc kogoś bardziej doświadczonego) i ile godzin dziennie trzeba pracować? Jeszcze ostatnie pytanie czy sam zrezygnowaleś z pracy czy oni zrezygnowali z Ciebie bo uznali że nie wykazujesz się na tyle na ile oni by oczekiwali? Wiem że nie masz ochoty odpisywać i rozmawiać na temat tej firmy ale twoje uwagi może pomogą innym nad podjęciem właściwej decyzji. Skoro oni cię wdeptali w ziemię to może uchronisz iinną osobę np. mnie.

Messer Eutectic Castolin
@Niezdecydowany

Messer Eutectic Castolin Sp. z o.o. zapewnia wszystkim swoim pracownikom standard pracy znacznie przekraczający warunki oferowane w Polsce przez zagraniczne przedsiębiorstwa. Zamieszczone poniżej anonimowe komentarze są nieprawdziwe i krzywdzące dla naszej firmy. Nasi nowi pracownicy to jest inwestycja, której powodzeniem jesteśmy żywotnie zainteresowani. Dlatego też osoby zainteresowane pracą w naszej firmie prosimy o bezpośredni z nami kontakt.

olo

Czy może ktoś opisać, na czym polega to 3-miesięczne szkolenie w Gliwicach?

Rozczarowany

Bardzo dobra firma, gorzej z ludźmi. Na moje oko płaca super, warunki chyba najlepsze jakie da się stworzyć na danym stanowisku pracy. Kierownictwo wyższego szczebla w porządku. Problem zaczyna się niżej. Ludzie o dość mocno ograniczonej wiedzy technicznej próbują zarządzać czymś o czym tak naprawdę nie bardzo mają pojęcie. Przez lata troszkę się wyrobili to laik może tego nie zauważyć. Wyróżnia ich tylko to, że potrafią gadać po angielsku. Tutaj rada, jak chcesz się ubiegać o pracę w tej firmie to: 1. Musisz znać angielski bo inaczej zawsze będziesz nikim. 2. Jak nie gadasz (przynajmniej) po angielsku to nawet nie próbuj. 3. Angielski !!!. Kolejną ważną rzeczą jest z kim się „skumasz” i jak wielu Cię polubi lub kogo „owiniesz ich sobie wokół palca”. Oczywiście im więcej i im wyżej postawionych osób to tym bardziej jesteś nie do ruszenia. Wtedy Twoja wiedza, umiejętności, możliwości, zaangażowanie, … itp. przestaną mieć jakiekolwiek znaczenie, liczyć się będzie tylko to, że znasz angielski i jesteś lubiany bo potrafisz słodzić innym, a lepiej żeby nie słyszeli co o nich gadasz na boku. Praca dla ludzi których wzrok nie sięga dalej niż koniec własnego nosa. Powodzenia dla wszystkich którzy będą mieli odwagę się o tym przekonać na własnej skórze.

Pytający

Jak wygląda praca inżyniera sprzedaży ( spawalnictwo) ? Jakie są warunki pracy, pensja na start, premie? Czy polecacie pracę w Castolin? Dziękuję za normalne odpowiedzi :)

On

Czy ktoś może coś napisać na temat tej firmy?Na temat struktur sprzedażowych ?

Pablo
@On

Tak mam jedną radę dla osób ubiegających się o stanowisko w owej firmie. Nie podążajcie tą drogą. Kompletna kpina.

admin

Czy masz jakieś rady dla osób wybierających się do pracy do firmy Messer Eutectic Castolin Sp. z o.o.? Komentuj na naszym forum.

Zostaw merytoryczną opinię o Messer Eutectic Castolin Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w Messer Eutectic Castolin Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Messer Eutectic Castolin Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Messer Eutectic Castolin Sp. z o.o.