Opinie o JM elektronik Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie JM elektronik Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w JM elektronik Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o JM elektronik Sp. z o.o. w Gliwice

Czy osoby, który były na rozmowie kwalifikacyjnej, mogłyby podać jakieś rady odnośnie rekrutacji do JM elektronik Sp. z o.o.? Na co zwrócić uwagę przygotowując się do rozmowy na stanowisko Account Manager?

Tak, jedna rada: UCIEKAJ! Pracowałem, widziałem, podziękowałem. Cały czas od nich ktoś odchodzi. Cały czas poszukują nowych ludzi na te same stanowiska zauważcie. Nie dlatego ze się rozwijają a dlatego ze nikt nie chce tam pracować. Jak zacząłem prace to nawet robiono zakłady ile wytrzymam. Podobno ludzie przede mną na tym samym stanowisku (!) nie wytrzymywali roku. Rekordzista po miesiącu podziękował. Wynagrodzenie bez szału, premia oczywiście jest ale nieosiągalna :D i to jest hit, radzę dobrego matematyka z polibudy poprosić o rozszyfrowanie systemu premiowego. W porywach 800 pln premi dostaniesz oczywiście brutto. Tak tak wiem piszą moi byli koledzy dyrektorzy na tym forum ze kto chce pracować ten dobrze u nich zarobi tylko ze czasy niewolnictwa się skończyły a są nawet na to paragrafy. Kierownicy i dyrekcja pracują w firmie od 20 lat... wydawało by się ze to dobrze świadczy ale nic bardziej mylnego. Panują tam niepisane zasady kumpelstwa. Zależy z kim się znasz tak masz. I od tego właśnie zależy Twoja premia. Jako ze jest to ich jedyna praca w życiu zatrzymali się myśleniem i sprzętem produkcyjnym w latach 90. Jak na firmę technologiczna trochę wstyd. Sam nie wierzyłem ze w dzisiejszych czasach istnieją jeszcze takie miejsca pracy. Oczywiście czysto i wyraźnie przekazywałem swoje refleksje. Na początku były obietnice które nigdy sie nie spełniały a potem już tylko śmiech. Dużo musiałem załatwiać w tajemnicy przed kierownictwem żeby mi projektu nie położyli. Dyrekcja jest przeciez idealna mimo braku doświadczenia (dyrektor sprzedaży nigdy w życiu nic nie sprzedał o ironio) Darzą do tego by być korpo ale widać ze nie wiedza jak no bo niby skąd maja to wiedzieć. Działy się rozpadają, walczą miedzy sobą a Pan Prezes lubi się trochę poznęcać nad swym podległym ludem. Lubi wpajać ze nic lepszego niż JM Cię w życiu już nie spotka. Na szczęście konkurencja na rynku pracy jest duża :) dlatego ludzie tak szybko jak do nich przychodzą tak szybko odchodzą.

CEO

Panie „Nick’u” Dziękuję, że wspiera Pan procesy decyzyjne potencjalnych Pracowników. Zapewniam Pana, że 170 osób, które pracują w JM elektronik nie jest przymuszanych do pracy tutaj i również podobnie jak Pan wiedzą o wszelkich możliwościach jakie daje rynek pracy. Systemy premiowania w różnych działach są różne. Promują różne wskaźniki jakości pracy i wyniki. Dziękuję za wskazówkę, że mogą być odbierane jako niezrozumiałe, choć mam wrażenie, że tak jak w pracy handlowca warto sprawnie liczyć tak samo w przypadku premii te same umiejętności się sprawdzą. Zapewniam, że z przyjemnością wypłacamy premie i zawsze wypłacamy je zgodnie z wcześniejszymi uzgodnieniami. Wierzę, że Pana premie mogły nie być zadowalające. Jeśli dobrze odczytuję kto kryje się pod Nickiem nick, to przez rok Pana pracy Pana sprzedaż do Klientów spółki nie przekroczyła 2% przychodów tego okresu. To wynik daleki od średniej, o najlepszych nie wspominając. Byłem przekonany, że ma Pan dobry potencjał na wyniki, że potrafi Pan realizować zadania. Zabrakło prawdopodobnie cech długodystansowca umiejącego radzić sobie z trudnościami. Osoby, które pracują wiele lat w firmie, co tak Pan dyskredytuje, pracowały przez te lata na swoje wyniki. Co do zatrzymania w latach 90 – cóż – zapewniam Pana, że wszystkie używane przez nas kluczowe procesy technologiczne są realizowane z wykorzystaniem nowych urządzeń zakupionych w ostatnich latach, a kolejne pojawiają się każdego roku. Nasze linie montażowe zostały oparte o urządzenia japońskich i niemieckich liderów rynku. Jedyne starsze urządzenia są utrzymywane w ramach uzgodnień z naszym istotnym Klientem, który oczekuje podtrzymania w ofercie tej technologii do połowy roku 2023 z uwagi na fakt, że do tego czasu zamierza zlecać nam produkcję urządzeń, które niezbędnie wymagają tej technologii. To raczej świadectwo, że potrzeby naszych Klientów są traktowane serio, a relacje budujemy długofalowo. Zapewniam też Pana, że nie lubię się znęcać nad nikim i w moim odczuciu nigdy tak nie postępuję. Jeśli zna Pan przypadki takiego mojego zachowania, proszę koniecznie zgłosić je do drugiego z członków zarządu lub do rady nadzorczej. Pana oceny są wygłaszane po roku pracy w trybie zdalnym, w czasach COVID. Odważnie Pan formułuje swoje sądy. Ma Pan do tego prawo. Ale czy wystarczającą wiedzę?

Ktosiek

Polityka firmy prowadzi do tego, że wartościowi pracownicy odchodzą. Zostaną kolesie, kombinatorzy i nieudacznicy. Jak tak dalej będą postępować to obudzą się nie z ręką w nocniku ale w całym (usunięte przez administratora)

@Ktosiek

Im jest dobrze tam gdzie są wiec nie ma sensu im tego zabierać tylko poszukać czegoś lepszego. Ani Sławek ani Tomek ani Wojtek czyli zarząd nigdy nie przyzna się do błędu. Oni wychodzą z założenia ze są bezbłędni i nieomylni. Tak zapraszają do dyskusji zawsze ale jednostronnej. Nigdy nie wezmą pod uwagę innego zdania podyktowanego innym doświadczeniem. Firma powstała w 1990 roku. W latach 90 odnosiła sukcesy i postępy, i niestety tam została. Jak Prezes powiedział firma jest w top 10 w branży... tak, ledwo ledwo załapała się na te 10 miejsce. Tak jak powiedziałeś, kiedy dyrekcja skończy się już grzać na ciepłym stanowisku będzie czas iść na emeryturkę i wtedy okarze się w jakiej ruinie została. Przysięgam ze na produkcji będa dalej te same pamiętające komunę maszyny produkcyjne :D

Co sądzicie o aktualnej sytuacji w firmie ?

Zainteresowani

Czy w firmie funkcjonują premie kwartalne oraz stażowe ?

Rollo

Nie.

logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
logo firmy Kierownik Działu Utrzymania Ruchu
Ogorzelice
Modular System Sp. z o.o.
logo firmy ROBOTNIK BUDOWLANY
Olecko
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Olecku
logo firmy Pracownik sektora obsługi klienta w markecie budowlanym Pabianice
Pabianice
Agencja Pracy Tymczasowej Work&Profit
♤♡◇♧

Ciekawe czy w firmie mają świadomość że parę kilometrów od JM powstaje duża firma która będzie miała THT oraz SMD. A z tego co mi wiadomo sporo pracowników JM się tym zaczyna interesować.

@♤♡◇♧

A można wiedzieć co to za firma się buduje? :)

Gacek
@♤♡◇♧

Kolego uchyl rąbka tajemnicy, ci i gdzie się buduje ???

@Gość

Korea Electric Terminal

Ktoś

A co to ?

AniołStróż
@♤♡◇♧

Czyli to filia tych? https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,58299 No to polecam lekturę.

@♤♡◇♧

Tak i będzie tam świetna praca w super zespole. Polecam

...
@xyz

Coś więcej w temacie ?

Nicki Minaj
@♤♡◇♧

Jako były pracownik chętnie złożę aplikacje do tej firmy jak się ona nazywa??

Latawiec

Firma jak firma. Chcieliby być bardziej poważni niż są - kwestie dyskusji Prezesa z pracownikami z produkcji pomijam bo szkoda gadać. Ciężko u nich z podejmowaniem decyzji.

Maciek z klanu
@Latawiec

Co masz na myśli ?

@Maciek z klanu

Też jestem ciekawa, co dokładnie miał na myśli @Latawiec - oby zechciał jeszcze coś dopowiedzieć w tej kwestii. Na stronie JM elektronik znalazłam wiele ofert pracy: https://jm.pl/pl/kariera Potrzebują między innymi: Inżynierów, Logistyków i Informatyków. Miałeś w planach zatrudnienie się tam?

Jakie narzędzia pracy zapewnia JM elektronik Sp. z o.o.? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

CEO

Zestaw narzędzi jest zawsze dopasowany do stanowiska. W ofertach pracy jest to za każdym razem opisane. JM elektronik zapewnia oprócz narzędzi również możliwość aktywnego udziału w rozwoju firmy, realizację swoich ambicji, otwartą komunikację, relację zdrową i dobrą dla każdej ze stron: Klienta, Pracownika, udziałowców. Polecam!

Wiktor

Firma działa od 1990 roku, więc ma ogromne doświadczenie i wypracowała sobie dobre miejsce w branży,polecam

sarna :)

Dla ambitnych i powaznie traktujacych swoja prace mysle ze kadra zarzadzajaca docenia trudy nie tylko slownie ale i w postaci pienieznej, narzekaja tylko Ci ktorzy nic nie robia i dlatego niewiele zyskuja, bo po co takich nagradzac to chyba oczywiste . Pracuje juz dlugo w JM i mysle ze jest coraz lepiej oczywiscie dla tych co pragna czego wiecej niz tylko zajmowania sie plotkami :)

Produkcja
@sarna :)

Jeśli można zapytać co Pani osiągnęła przez te tak długie lata pracy w firmie ? A następne pytanie to czy jest Pani rodziną czy bliskim przyjacielem kierownika ? Dlaczego jak jest tak fantastycznie to w ostatnim roku odeszło wiele osób z ponad 5 letnim stażem pracy ? Dlaczego cała załoga pionu produkcyjnego złożyła oficjalne pismo do dyrektora z prośbą o podwyżki ? Obraża Pani swoje koleżanki i kolegów brakiem zaangażowania, lenistwem, plotkarstwem... Zapomina Pani o jednej istotnej rzeczy. Tych wszystkich ludzi ktoś zatrudnił, ktoś sprawdził ich umiejętności, ktoś przeprowadził rozmowę kwalifikacyjną i ktoś ich nadzoruje i ma wpływ na ich los. Jeśli ma Pani takich ludzi w swoim otoczeniu to dzięki kadrze zarządzającej :) Jak to mówi przysłowie przykład płynie z góry... Jeśli kierownik produkcji i planistka sami zajmują się klachaniem i plotkami oraz promowaniem swojej rodziny i przyjaciół to nie bardzo ma to dobry wpływ na innych... W każdej tak dużej firmie są i będą problemy. Sztuka polega na tym, żeby je rozwiązać a nie nawarstwiać. Niestety na dziale produkcji problemy rozwiązujemy na forum tego typu. Kierownik i dyrektor współpracują idealnie, idziesz do jednego to ten odsyła cię do drugiego i odwrotnie, jak to nie pomaga to jest świetna regułka o potrzebie czasu na rozwiązanie problemu, oczywiście problem nie jest rozwiązany i ludzie tracą chęci... Jedni to oleją a inni napiszą na forum, potem jak już świat wie, że jest coś nie tak to wszyscy chcą rozmawiać. Kierownik myśląc o swoich korzyściach nie wstawi się nigdy za pracownikiem, jeśli ktoś potrafi dobrze lizać to nie ma problemu z kilku dniową zmianą zmiany lub urlopem... Ratując plan dnia potrafi nawet zadzwonić do pracownika godzinę wcześniej, żeby nie przychodził do pracy bo planistka właśnie przed chwilą zajarzyła że nie ma co robić... Oczywiście planistka, kierownik technologów czy Pani z kontroli jakości mają szczególne przywileje u kierownika bo przecież jak coś się zepsuje to można to łatwo zatuszować i nikt się nie dowie, czasami tylko coś wypłynie i Prezes przyjedzie, wtedy wszyscy z biura jak nigdy latają po hali i pytają czy wszystko jest ok i pozorują zaangażowanie. Jeśli ktoś myśli, że może dorobić na nadgodzinach to sprawa wygląda tak, że planistka dzwoni do swoich koleżanek informując o możliwości zarobienia za plecami reszty pracowników, a oczywiście sama też coś zarobi na tym... Do Pani technolog to nawet nie podchodź z pytaniami lub propozycją jakiejkolwiek poprawy montażu bo ona jest zawsze zajęta a poza tym z pospólstwem nie rozmawia, a Pani z jakości to jest zadowolona i w euforii jak są buble bo wtedy ma co robić, organizuje swoje spotkania, które maja na celu pokazanie, że coś robi, pracownicy próbują coś podpowiedzieć i udoskonalić no ale Pani z biura nie będzie słuchał zwykłego robola :) Tak więc na razie nie będzie żadnych zmian ponieważ produkcja przynosi największe zyski, pracownicy biurowi mają swoje korzyści co miesiąc, dlatego nadal pod koniec miesiąca będzie takie gonienie z wypchaniem wszystkiego, nadal będą przyjmowane kobiet bez większego doświadczenia i najlepiej mających kogoś na utrzymaniu... Wtedy można na początku obiecać im gwiazdkę z nieba a po kilku miesiącach pokazać wykres czasu pracy, dowalić tym, że nie mają nic do zaoferowania firmie i że jak im nie pasuje to nikt na siłę nikogo nie trzyma :) Oczywiście zaraz ktoś napisze jaka to jestem zarozumiała i mało wiem, jak wyssałam wszystko z palca i anonimowo to nie grzecznie...

@Produkcja

Jeśli jest tak tragicznie jak piszesz to dlaczego zatrudniają się nowi pracownicy i nie odchodzą ?

@xyz

Widzę, że jesteś na bieżąco, jeśli chodzi o sytuację w JM elektronik Sp. z o.o. Za co poleciłbyś pracę w tym miejscu? Byłoby świetnie, gdybyś napisał coś na temat tego miejsca.

@Anna

A co byś chciała wiedzieć. Firma się rozwija i zwiększa zatrudnienie. Jak to w życiu bywa mała firma mały problem duża firma duży problem. Wiadomo część rozwiązuje się szybko część dłużej a część wcale. Problemem bywają też ludzie, którzy narzekają niezależnie od tego czy jest dobrze czy jest źle. Wiecznie mają za mało. Firma daje duże możliwości trzeba tylko chcieć ale po co skoro można siedzieć i narzekać. Wiadomo każdy może mieć swoje zdanie nie wszystkim musi się podobać. Tylko jak mi się praca nie podoba to szukam innej a nie siedzę i narzekam i tak już 10 lat. Albo wykonywać czynność już chyba setny raz a i tak jeszcze bubli narobić i 100 szt na złom. A wtedy najlepiej zwalić wine na coś innego. Jest grupa ludzi którzy wykonują swoją pracę dobrze i nie narzekają ( albo bardzo rzadko :) i takich Firmie rzyczę.

Henry

Jak sadzicie czy w obecnej sytuacji braku fachowców firma zdecyduje się na podwyżki?

@Henry

jeden rabin powie tak, inny rabin powie nie

Krasnal
@Henry

Nie sądzę, raczej można usłyszeć ze jak Ci się nie podoba to możesz się zwolnić. Tylko to nie jest rozwiazanie-a co będzie jak 50%procent załogi to zrobi?

Agata
@Krasnal

Zaangażowanie pracowników w pracę może być również nagradzane w inny sposób. Często oferowane są pozapłacowe benefity, które również umacniają jego związek z firmą. Czy JM elektronik stosuje takie rozwiązania i oferuje Wam na przykład dofinansowania do karty sportowej, na prywatną opiekę medyczną lub inne?

MM
@Agata

Lepiej nie mylić świadczeń socjalnych z "innymi formami doceniania". Absolutnie każda większa firma oferuję ww. bonusy. Przepisy ich do tego zmuszają określonym funduszem i dziwne w mojej opinii jest wychwalanie z tego powodu.

Agata
@MM

Kwestia bonusów wcale nie jest taka oczywista - nawet jeśli mówimy o dużych firmach. Ale bardzo dziękuję Ci za rzetelną odpowiedź na moje pytanie. Dowiedziałam się, że JM elektronik zapewnia między innymi pracę w firmie o silnie ugruntowanej pozycji rynkowej, stabilność i bezpieczeństwo zatrudnienia, rozwój zawodowy poprzez system szkoleń krajowych i zagranicznych. Powiesz nam coś więcej odnośnie tych szkoleń? Jak często się one odbywają i czy wszyscy pracownicy mogą brać w nich udział?

@Krasnal

To dlaczego 50% załogi się nie zwalnia ?

Real ghost

Kamil, oczywiście że zarobki są uzależnione od zajmowanego stanowiska ale umówmy się szału nie ma!

monter elektroniki
@Real ghost

Na jakim poziomie zaczyna się "szał" 2000, 3000 czy 4000 zł. miesięcznie? Nie rozumiem wypowiedzi. Ale skoro dalej pracujesz...

Żabol
@monter elektroniki

Szał to się zaczyna od 7000 a powyżej 10000 to jest szał (usunięte przez administratora)

Robert
@Żabol

To może będziecie tak uprzejmy i napiszecie precyzyjnie, jak wygląda początkowa stawka wynagrodzenia dla pracownika zatrudnionego w firmie JM elektronik? Jest to podstawowa sprawa, więc przydałoby się, żeby informacja na ten temat znalazła się w wątku. Mam nadzieję, że ktoś ją uzupełni.

Julia

Do końca stycznia trwa rekrutacja na stanowisko asystenta do spraw wycen projektów produkcyjnych. W ogłoszeniu napisane jest, że firma umożliwia udział w kursach językowych i szkoleniach. Czy takie profity mają rzeczywiście miejsce w JM elektronik na tym stanowisku? Jeżeli ktoś jest zainteresowany pracą na tym stanowisku, to tu znajdziecie więcej informacji: http://www.jm.pl/idm,904,aktualne-oferty-pracy.html#

info
@Julia

Firma umożliwia udział w szkoleniach oraz każdy z pracowników ma możliwość udziału w kursie języka angielskiego.

Jan
@info

Jakie to są szkolenia, i czy kurs językowy jest w jakiejś poważniejszej szkole językowej. Co po tych kursach i szkoleniach można uzyskać np jakiego rodzaju certyfikaty.

info
@Jan

Zatrudnieni pracownicy posiadają powyższe informacje. Zachęcamy do udziału w rekrutacji: http://www.jm.pl/idm,904,aktualne-oferty-pracy.html

Tomasz

Juz na etapie telefonicznego zaproszenia na rozmowe kwalifikacyjna odmowilem spotkania poniewaz poszukuja inzyniera elektronika z doswiadczeniem w dziedzinie produkcji elektroniki za pensje 2,5tys zl netto.

Kuba

Ja słyszałem, że firma ma opinię dobrego pracodawcy!!

Tomasz

Konkurencja inspiruje do pisania bzdur na forum?

nick
@Tomasz

hahahahahahah

Waldi

Dobra firma to i praca jest dobra. Wiadomo, że wysokość zarobków zawsze będzie kwestią sporną

Pracownica
@Waldi

Kwestią sporną , my nie mamy o co się spierać :)) . Na tej pensji ciężko wyżyć :( ... A te rzekome premie to bujda . Chyba że siedzisz po godzinach , ale i ta możliwość jest rzadko . I nic nie zapowiada żeby się to zmieniło ...

@Waldi

Dyrektor stracił szacunek u pracowników swoim zachowaniem i podejściem do nas . Najlepszym dowodem jest to , że nawet nie chcą z nim usiać przy jednym stole i zjeść obiad firmowy .

Daniel

Może ktoś słyszał czy firma prowadzi aktualnie jakąś rekrutacja?

majlo
@Daniel

po stronie widać, że coś prowadzi: http://www.jm.pl/idm,904,aktualne-oferty-pracy.html

Czy ktoś z pracowników chciałby napisać na wątku o JM elektronik Sp. z o.o. w sposób merytoryczny i prawdziwy? Pamiętajcie, że takie wypowiedzi pomagają dużej liczbie osób.

Pepe

Oczywiście że trzeba napisać jak jest. Wcale nie jest źle, zawsze znajdą się jacyś niezadowoleni. Warunki pracy ok, dobry socjal, praca ciekawa. Plus możliwość awansu.

Byly pracownik

Produkcja.Warunki pracy bardzo dobre. Zarobki marne ..(dla porownania na strefie lepsze ale traktuja Cie jak podczlowieka). Ale jak mogą byc inne w Polsce? Chcesz zarabiac lepiej na polskie warunki ?dokształć się i staraj o lepsze stanowisko

Pepe
@Byly pracownik

Uwaga nie karmić trola

Igor

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutację?

Zostaw merytoryczną opinię o JM elektronik Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w JM elektronik Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy JM elektronik Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JM elektronik Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy JM elektronik Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w JM elektronik Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

JM elektronik Sp. z o.o.