Opinie o JM elektronik Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie JM elektronik Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w JM elektronik Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o JM elektronik Sp. z o.o. w Gliwice

Byly pracownik

Produkcja.Warunki pracy bardzo dobre. Zarobki marne ..(dla porownania na strefie lepsze ale traktuja Cie jak podczlowieka). Ale jak mogą byc inne w Polsce? Chcesz zarabiac lepiej na polskie warunki ?dokształć się i staraj o lepsze stanowisko

Pepe
@Byly pracownik

Uwaga nie karmić trola

Igor

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutację?

incognito

Z tego co wiem zarobki daremne i nie doceniaja ludzi :) Nie polecam !

Pepe
@incognito

Nie ma źle już nie przesadzaj

- Amisie-chce
@Pepe

@incognito, z wypowiedzi sądząc ("...z tego co wiem..."), to u nas nie pracujesz, więc cytujesz, pewnie kolegę, anonimusa. Pozdrów go i powiedz mu, żeby się nie martwił redukcjami na Strefie. Te nas nie dotyczą :)

CEO

Nie ma się co dziwić. Osoby z zewnątrz firmy mogą szukać informacji również na takim forum. Żeby dać tym osobom możliwość skonfrontowania opinii anonimowych ze stanowiskiem firmy poświęcam jakiś ułamek swojego czasu na to żeby odnosić się do poruszanych kwestii. Ale nie wdaję się w dyskusje, bo właśnie ich przedłużanie na forum z anonimowym twórcą nie jest sensowne. Stąd są to co do zasady pojedyncze riposty, a nie ciągnące się wątki. Jak lektura nudna - nie czytać. Jest ona tylko dla zainteresowanych. ;-) Pozdrawiam również Dyrektora Produkcji oraz Pracownika!

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy E-commerce Sales Expert with German
Webinterpret SAS
logo firmy Regionalny Menadżer Sprzedaży Packaging Industrial
Igepa Polska Sp. z o.o.
logo firmy Manager w zespole Cen Transferowych
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.

Mnie osobiście tylko dziwi fakt, że CEO bierze udział w dyskusji na tym forum powtarzając, że to nie miejsce na takie dyskusje. Racja - zawsze się znajdą tacy, którzy będą narzekali ale powtarzanie: jesteśmy firmą, która dba o swoich pracowników etc. robi się trochę nudne. Dla ewentualnych nowych pracowników: pamietajcie, że infromacje na tym forum zawsze trzeba brać z przymrużeniem oka. Pozdrowienia dla Dyrektora Produkcji.

Polaczek

Robaczki z JM witajcie.Znam trochę waszą śmieszną firemkę , w której pracujecie zadowoleni za 1600 zł :).I jesteście mega zadowoleni.Brawo.Ja również pracowałem kiedyś w konkurencyjnej firmie za nędzne pieniądze ale dotarło do mnie że więcej w tej firmie nie osiągnę tak jak i wy nie osiągniecie.Zwolniłem się.Pracuję teraz na strefie przez wielu nazywanej obozem pracy.I cóż praca 3 zmianowa na produkcji.Warunki fajne.Obiadki dofinansowywane przez zakład, co roku podwyżka inflacyjna.W tym roku najniższa stawka u nas to 2600 brutto + dodatki za nocke + zawsze ok 6-8 % premii co miesiąc i mozliwosc dorobienia w nadgodzinki.Bez problemu kobiety zarabiają z nagodzinkami ok 3000 netto.Lekko może nie jest ale wiadomo za jaką kasę się robi.

@Polaczek

Bardzo dziękujemy za podzielenie się z nami tymi ważnymi informacjami. Czujemy się wyróżnieni, że na naszym profilu postanowiłeś "Polaczek" się uzewnętrznić. Widocznie darzysz nas jakimiś szczególnymi uczuciami.

IronMan
@Polaczek

Praca nie jest ciężka. Pieniążki mogły by być większe fakt. Nie jest tak strasznie jak co niektórzy piszą, myślę że największym problemem to są ludzie którzy są wiecznie nie zadowoleni, zazdrośni, sflustrowani a zadowoleni to są wtedy gdy jak najwięcej osób skłócą. Jak słyszę jak to na strefie jest ekstra to mnie śmiech ogarnia. Owszem można zarobić na strefie ale rypiąc po 12 godzin i to nie z własnej woli a z przymusu bo taki grafik i soboty to też obowiązkowe. Więc jak ktoś lubi być wołem do roboty to polecam strefę jak najbardziej.

CEO

Zależy gdzie ucho przyłożyć ;-) Jak zwykle są zadowoleni i niezadowoleni. Robimy swoje i staramy się to robić tak, żeby zarówno Klienci, Pracownicy jak i udziałowcy firmy byli długofalowo zadowoleni.

Bobas

Jak obecnie wygląda sytuacja w JM ?

Tuss

W każdej firmie ludzie to podstawa a w JM ludzi ma się gdzieś. Tylko groźby i cwaniactwo, róbcie tak dalej to niezbyt wielu zostanie w tej firmie.

@Tuss

Nie znam żadnych przypadków, które mógłbym tak nazwać. Preferuję uczciwe i konkretne rozwiązywanie problemów. Oczekuję też zaangażowania, uczciwości i rzetelności od Pracowników. W tej firmie zawsze da się otwarcie rozmawiać i omawiać problemy. Zachęcam. Pracownicy są jedną z najważniejszych naszych wartości.

saba

rozwija się i nawet z tego co wiem to szukają do pracy nowych monterów podzespołów i urządzeń elektronicznych

b
@saba

O super .za 1500 ? Bez możliwości premii ?

M

Pewnie chodzi o to, że jak firma mogła by istnieć 25 lat skoro do niczego nie mogłaby dojść? Skoro więc tyle istnieje i się rozwija to jednak jest o.k.

CEO

Uwielbiam anonimowych mistrzów i znawców. Doskonałych pod każdym względem. Ale tylko pod warunkiem anonimowości. Ta firma (przy kluczowym udziale około 100 Pracowników) nie potrafi niczego osiągnąć. Oprócz: - niemal nieprzerwanego rozwoju i wzrostu przez 26 lat od jej założenia - nieprzerwanej współpracy z Klientami, z którymi współpracę zaczęła ponad 20 lat temu i nadal ją cenią, - bycia w TOP10 dystrybutorów elementów elektronicznych w Polsce przez ostatnie kilkanaście lat (konkurując z globalnymi gigantami), - produkcji modułów elektroniki w ilościach sięgających 600 000 - 700 000szt. rocznie. Dla Klientów z Polski, wszystkich krajów Skandynawii, Niemiec, Austrii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich - współpracy z najbardziej innowacyjnymi i nowoczesnymi Klientami w zakresie wdrażania mikrokontrolerów, układów komunikacji radiowej, LED oświetleniowych, elementów biernych, paneli dotykowych. - dostarczenia wielu tysięcy komputerów przemysłowych do największych w Polsce producentów z wielu branż. - poszanowania Pracowników, dbania o ich rozwój, o uczciwe warunki współpracy, o spełnienie wszelkich wymogów prawnych, - etycznego postępowania w każdej sytuacji. Nawet w przypadku kiedy ekonomia zachęcałaby do pójścia na skróty. No ale cóż - prawdopodobnie nie może się ten zespół równać z mistrzem pióra, który się powyżej wypowiedział....

Hahaha

Ta firma nie potrafi niczego osiągnąć, więc nie warto nawet wspominać o "zysku"....

Były
@Hahaha

Jeżeli w umowie o pracę nie jest zawarta klauzula,płaca podstawowa + premia comiesięczna, to nie ma się co dziwić, że pracodawca jej nie wypłaca ! Rada - trzeba sobie poszukać nowej pracy, gdzie co miesiąc jest wypłacana premia

monter elektroniki
@Były

Moje pytanie: za co ma być wypłacana premia? Macie jakieś kryteria czy regulamin?

Szarak
@Hahaha

I dlatego istnieje na rynku ponad 25 lat?

Mały Miś

Borka, wynagrodzenie (pensja) wynika z umowy o pracę i zakresu obowiązków. Jak możesz pisać, że za wyrobioną normę przysługuje premia? Premia jest wtedy, gdy zrobisz coś więcej, lub wtedy gdy firma osiągnie większy zysk niż przeciętny. Sprawdź na necie. Cieszę się, że mogę pracować w firmie, która niezależnie od sytuacji, zawsze wypłaci mi pensję. Za krótko żyjesz na tym świecie.

eta

...zarobki od zaangazowania pracownika...wiec jak wytlumaczyc np.prace falowych ? ktore pracuja jak chinczyki na tasmach...niewiedziec czemu bo nie ma premii od wyrobionych norm .. ..???skoro pensja za jaka robicie Wam pasuje to znaczy ,ze na tyle sie wyceniacie Podsumowujac..czego oczekujecie od pracodawcy skoro sami sie nie szanujecie? czy byla ktoras po podwyzke ?nie Pracodawca jasno i przejrzyscie okreslil warunki pracy w swojej firmie ,uwazacie ,ze zaslugujecie na wiecej to nie podpisujcie umowy ,znajdzcie inna firme,podwyzccie kwalifikacje,skonczcie studia..jest wiele mozliwosci..Firma placi male pieniadze ,ale warunki sa uczciwe ,mozna na nie przystac lub nie.Skoro tam pracujesz rok,dwa ,piec to jestes praca zadowolony wiec nie oczerniaj na forum..

@eta

Zawsze myślałem, że za wyrobioną normę jest pensja. Jeżeli ktoś zrobi więcej, to wtedy można mówić o premii. Chyba, że się mylę.

Maciek z Klanu

Witam Panie Prezesie (CEO). Proponuje zostawić pracowników Biedronki w spokoju i zająć się własną załogą. Przypominam Panu, że praca to nie tylko pasja, ale również pieniądze. Nawiązując do Pana wcześniejszych słów o pakiecie socjalnym wspomnę, że większa część pracowników pionu produkcji nie posiada dzieci, dlatego paczki na święta wraz z imprezą Mikołajkową nie przynoszą im żadnych korzyści przez co czują się mniej docenieni. Podczas mojej pracy w firmie zauważyłem, że nie ma różnicy w docenieniu pracownika solidnego i kompetentnego od takiego który nie przywiązuje uwagi do wykonywanych czynności. Biorąc pod uwagę, że w chwili obecnej liderem został człowiek który podpuszczał pracowników żeby wykonywali pracę gorzej, słabiej, wolniej "bo i tak nie zrobisz wiecej" sądzę, że w dalszym ciągu firma nie panuje nad załogą i tak jak wcześniej, tak teraz brakuje kompetentnych osób na dane stanowiska. Jedynym sprawnie działającym zespołem jest wydział SMD. Nie rozumiem polityki firmy, która od pewnego czasu zamiast zatrudniania osób wykształconych kierunkowo, zatrudnia osoby nie mające pojęcia o elektronice. Zamiast zwiększać liczbę kierowników (osób uwazajacych się za ważne) może lepiej docenić pracowników ambitnych i pracowitych którzy chcą się rozwijać ?!! Zmieniając miejsce zatrudnienia nie jeden uświadomił sobie, że jednak może być lepiej i w końcu ktoś doceni wkład w wykonywaną pracę. Pozdrawiam Maciuś.

@Maciek z Klanu

Ma Pan(i) prawo do swojej opinii. Jestem świadom, że wszystkim nie uda się dogodzić. Ale staramy się ;-) Nikt nie jest doskonały - ani żadne pracodawca, ani żadem Pracownik. Ważne żeby trafić na takiego "partnera", z którym stworzy się satysfakcjonujący zespół (choć jak to przy związkach bywa - zawsze związane jest to z jakimiś kompromisami). Nie bardzo jest jak prowadzić dyskusję na forum internetowym. To nie to miejsce. Ale jeszcze nikomu nie zaszkodziła otwarta i konstruktywna dyskusja problemów nie w internecie ale "na żywo" w firmie. Do tego zachęcamy od zawsze.

CEO

Zastanawia mnie zawsze jaki cel ma dyskusja o warunkach zatrudnienia na takim forum. Wydaje się, że każdy podejmuje racjonalne decyzje czy dane miejsce pracy jest dla niego atrakcyjne, czy nie. Waży plusy i minusy i mu wychodzi. Biedronka po serii wpadek związanych z warunkami pracy ciężko pracuje nad nadszarpniętym wizerunkiem. Ale jak ktoś uważa, że Biedronka oferuje relaks za dobrą kasę, a JM oferuje ciężką pracę "na akord" za "paście" to jeszcze niewiele w życiu widział. Może też nie wie (albo nie chciał być obiektywny?), że wczasy pod gruszą, paczki dla dzieci na święta wraz z imprezą Mikołajkową, karty prywatnej opieki medycznej dla wszystkich Pracowników, praca co do zasady od poniedziałku do piątku, stabilne zatrudnienie, pełna uczciwość i szacunek do Pracowników są normą w JM? Biedronka również jest fajną firmą. Moją uwagę zwraca fakt, że w Biedronce Pracownicy pracują ciężko i solidnie, że dzięki ich postawie Klienci uważają tą sieć za atrakcyjne miejsce robienia zakupów. I wszyscy wiedzą, że Biedronka NIE jest najtańsza, a jednak bije na głowę kulturą, sprawnością kasjerów, czystością w sklepach większość innych sieci. A skoro Pracownicy się starają, angażują, Klienci to lubią, to firma zarabia bardzo dobrze i dzieli się z Pracownikami. Gdyby komuś przyszło do głowy, że trzeba pracować słabo, bo wytłumaczeniem jest brak satysfakcji z warunków, to powinien mieć świadomość, że nie doprowadzi tym sposobem do poprawy wynagrodzenia - ani w JM, ani w Biedronce, ani w innym miejscu działającym na rynkowych warunkach.

:D

Dokładnie tak, lepiej tego nie można było ująć

Mały miś
@:D

2000 - 2200 zł. brutto.

mm

Porowanie...Kasjerki w Biedronce zarabiają 2 tyś.na rękę.plus pełen socjal,dodatki na kazde swieta,paczki dla dzieci..W JM kobieta zarabia ok.1400-1600 pracujac na akord.Ale z własnej nieprzymuszonej woli.więc po co podwyżki jak głupie i tak robią za takie marne pieniadze

@mm

Chyba Cię pogięło z tym "na rękę"

mm

Zostaw merytoryczną opinię o JM elektronik Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w JM elektronik Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy JM elektronik Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JM elektronik Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy JM elektronik Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w JM elektronik Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

JM elektronik Sp. z o.o.