Opinie o Hilti Poland w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Hilti Poland. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Hilti Poland o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hilti Poland w Warszawa

PH

Po 1 etapie czyli rozmowa telefoniczna czekam już ponad 2 tygodnie na odpowiedź zwrotną mówiąc krótko co dalej. Ile czekaliście na jakakolwiek informacje zwrotna ? Czy mam sam dzwonić i pytać ?

Kk

Pracuje w hilti od ponad 15 lat i zdecydowanie odradzam. Przez ponad 10 lat firma byla fantastyczna i zrobilbym wszystko zeby w niej zostac. Ludzie z pasja, wspanialy management. Ta firma juz nie istnieje, teraz jest zwykle korpo wzorujace sie na amazonie. Nie ma juz dawnego hilti, ludzi ktorzy daja serce, odeszli. Ja jestem juz tylko dla pieniedzy, ale przypominam 15 lat+ . Jako swiezak nigdy bym tu nie podpisal kontraktu . Narzedzia made in china, nie bojmy sie tego powiedziec, nie warte juz swoich cen

Racjonalista
@Kk

W zasadzie jest to bolączka większości korporacji. Zmiana prezesa, kierownika i atmosfera zaczyna się psuć - byłem ostatnio na wielkiej imprezie przejęciu sieci hurtowni w Warszawie z Orłosiem i Kurzajewskim w tle. Odchodzący prezes chwalił się, że podniósł zyski i kogo kosztem? Klientów siedzących na sali... Słabe:) Obcięli rabaty i przestali być konkurencyjni. To samo jest od wielu lat w Hilti - klient nie widział sprzedawcy na oczy, a ma kupować po zawyżonych cenach jak Kowalski z ulicy. Zganianie na wojnę, covida i trzęsienie ziemi, nic nie da.

Konkurencja
@Kk

Pracujesz w Hilti od ponad 15 lat i odradzasz ? Skoro pracujesz w firmie 15 lat to już coś znaczy, albo warunki pracy w tej firmie są takie dobre albo jesteś tak słaby, że nie potrafisz sobie ogarnąć lepszej pracy. Teraz to zwykłe korpo ? Pokaż mi międzynarodową firme tych rozmiarów co Hilti, która nie jest korpo. Zatrudni się w warzywniaku to nie będziesz miał korpo, albo jak jesteś taki mocny to załóż własną firmę. Jak mi coś nie pasuje to zmieniam Pracodawcę, a nie marudzę na forum. Chyba nie masz porównania albo to twoja pierwsza praca albo pracowałeś wcześniej u Franka na warsztacie. Ciesz się, że firma jeszcze cię chce. Na twoje miejsce jest pewnie min. 100 osób. Kryzys jest wszędzie nie tylko w tej branży. Przetrwają najsilniejsi. Pozdrowienia od konkurencji, w której wcale nie jest lepiej. Nie narzekaj tylko weź się do pracy.

Radek
@Konkurencja

Konkurencja ??! Nigdy nie napisała by nic podobnego. Konkurencja nie ma kryzysu i zatrudniła u siebie wszystkich najlepszych, doświadczonych handlowców. Konkurencja skupia się na zdobyciu większego rynku i zupełnie nie interesują ją narzekania pracowników Hilti, czy też opinie jakie tu są i może je przeczytać potencjalny kandydat do pracy. Kogo mogą interesować narzekania, zła opinia na forum i niepochlebne komentarze? Zamiast zatrudnić fachowców trzeba zatrudniać i awansować więcej handlowców od branż spożywczych. Może z tego wynika ten kryzys w hilti. Z braku wiarygodności.

Dzień dobry, Czy to norma u Was, że mimo zapewnień po odbytych dwóch etapach odpowiedzi zwrotnej nikt już się nie fatyguje dać znać cokolwiek niezależnie od decyzji?

Maja
@Kandydat

To długo już czekasz na jakiś feedback? Może się jeszcze odezwą albo przypomnij im się?

Czerwony kapturek
@Kandydat

Norma, ja sam musiałem dzwonić do hr po obiecanym telefonie zatrudnienia i sie przypominać

Bomba
@Czerwony kapturek

Bo pracownicy hr maja ważniejsze zadania. Kto wrzuci kolejna sweet focie na profil reklamujący pracodawcę ? Zresztą nowa szefowa hr tez nie odbiera telefonów i nie odpisuje na maile. Generalnie nie wiadomo co robi bo zmian nie ma żadnych, może po prostu nie chce marnować dnia na sprawy maluczkich.

Iwona
@Bomba

A tak umownie to jaki oni mają tu w firmie konkretny zakres obowiązków? To, że zajmują się rekrutacjami już wiemy a co jeszcze? I ile za to płacą?

Szymos

Ile osób jest zapraszanych na dzień próbny?

@Szymos

Nie mam pojęcia. Ty może zostałeś zaproszony? Wiesz może czy za dzień próbny normalnie płacą?

Szymos
@Urszula

Byłem zaproszony, nie płacą. Jest to dzień gdzie masz się zapoznać z tym jakby Twoje przyszłe miejsce pracy wyglądało, ewentualnie porozmawiać ze współpracownikami. Niestety nie dostałem odpowiedzi żadnej mimo zapewnień, że odpowiedź będzie na pewno. Firma ma bardzo rozbudowany program rekrutacji ale to zdaje się być tylko fasada, bo raczej są to tylko puste slogany. Ciekawi mnie jak wygląda sprawa ubezpieczenia podczas takiego dnia próbnego i odpowiedzialności po hipotetycznym wypadku... Odpowiedzi o działu HR się nie spodziewam, tak jak nie spodziewam się już informacji nt rekrutacji.

logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy International Land Acquisition Manager
Green Capital S.A.
logo firmy Kierownik Działu Utrzymania Ruchu
Ogorzelice
Modular System Sp. z o.o.
Roman handlarz

(usunięte przez administratora) na plus samodzielność na stanowisku handlowca, klimat trochę sektyczny, z roku na rok coraz większe korpo, zarobki nie najgorsze, ogólnie średnio

Jo se był vb

No i upadły anioł sprzedaży poszedł, pewnie spojrzał w lustro i zobaczył ze to co narobił przez 2 lata zajmie 5 lat sprzątania

Rebeliant
@Jo se był vb

Dla mnie jako rebelianta to wiadomość pozytywna na trzech płaszczyznach dla mnie dla firmy i dla klienta

Liderzy
@Jo se był vb

W moim zespole same orły sprzedaży. Najgorsze wyniki sa adekwatne do wkladu pracy. Bedzie duzo sprzatania po nas.

Jarek

Praca w hilti trochę przypomina sytuacje jak na naszym politycznym podwórku , góra oderwana od rzeczywistości, skupiająca się na tym co w systemie , a nie realnych problemach klientów, duża cześć kierowników regionalnych , tylko z nazwy, nie znająca się na sprzedaży, tymbardziej branzy. Jeśli lubisz klimaty amway z całego serca polecam

@Jarek

I Ci wszyscy pracownicy z doświadczeniem i relacjami biznesowymi przechodzą do konkurencji. Kiedy zarząd pojmie, że z tworzenia wyimaginowanych tasków w systemie nie ma pieniędzy, a na rynku robi się kryzys budowlany to konkurencja już dawno zje tort, posypkę i wisienkę. A jeszcze oddaje swój największy kapitał czyli zaangażowanych pracowników.

Jo se byl vb
@Kasia

Tu nic nikt nie będzie pojmował bo to jest grupa ludzi nieomylnych i sami wizjonerzy. (usunięte przez administratora)

W przeciągu kilku lat miałem okazję dwukrotnie starać się o pracę w Hilti, za każdym razem na inne stanowisko. Przy drugiej rekrutacji pojawił się nowy - wg Hilti nieobowiązkowy element - w postaci "psychotestów" na platformie online. Zadanie na refleks, na logikę i takie tam, które niby miały wskazać pracodawcy ewentualne schematy czy przyczyny Twojego działania. Potem była rozmowa telefoniczna (pytania takie same jak kilka lat temu przy spotkaniu na żywo). Niestety, w Hilti nic się nie zmieniło i dwukrotnie usłyszałem odpowiedź negatywną okraszoną feedbackiem w którym m.in. stwierdzono, że "za bardzo w motywacji zatrudnienia u nich postawiłem nacisk na finanse". Tak więc na rozmowie chyba trzeba udawać, że do pracy idzie się spełniać marzenia w postaci pracy w Hilti, a nie zarabiać kasę :)

RacjonalistaWielkoposlki
@Kandydat

Wszedłem z ciekawości poczytać komentarze i nadal widzę te same podejście. Stopniowo konkurencja ich wykosi, bo jednak cena robi swoje i nie będę wspominał o braku elastyczności z ich strony. Kiedyś słyszałem, że zatrudnili jakąś babkę na przedstawicielkę nie mającą pojęcia o tej branży - poprzednich przedstawicieli znałem i mieli jakąś wiedzę. A zresztą jak tam mój rabat obiecany przez pana Apolinarskiego, czy jak mu tam było? Robi się, czy nie? Czy dalej Pan obiecuje maszyny po cenach katalogowych dla klientów, którzy kupują maszyny na własność.

Olga
@RacjonalistaWielkoposlki

A co do tego rabatu, to jaka kwota była deklarowana? :-)

Racjonalista
@Olga

Czy to ważne? Biorę materiały od Sikla, Niczuka i innych, bo mam lepsze warunki płatności. Nie będę wspominał od oderwanych cen - hilti. Kupiłem tarczkę za 500 netto w 2021 roku, a teraz 950 netto :) Cud, że indeksu - przy takim podnoszeniu cen , rabaty nie mają sensu. Nie będę wspominał ile elektronarzędzi wzięliśmy od Remsa, Rothenbberg'a, Makity i Boscha... Jak kiedyś przedstawiciel hilti się do nas pofatyguje z próbą sprzedaży, to opowiem: "Wszystko mamy, ale od konkurencji". W moim mieście są dwa punkty milwaukee , nie będę wspominał o konkurencji. Z biegiem czasu, to ludzie przejdą na ich narzędzia i oczywiście konkurencji. Zresztą jest ciekawa promocja na aku do wszystkich elektronarzędzi, więc kończy się kupowanie od jednego sprzedawcy. Ostatnio widać przymiarki do przejścia z 18v na 22v, ale moim zdaniem jest to odległa przyszłość i raczej żaden producent w najbliższym czasie nie podbije tym rynku. Nadal narzędzia zasilane sieciowo będą wiodły prym, nie licząc wkrętarek i pras do zaciskania. W każdym razie, życzę udanego wieczoru. Napisałem swoje żale i spostrzeżenia odnośnie rzekomej współpracy.

A ja powiem że Hilti to super firma !! Szkoli fachowców w swojej dziedzinie. Z ludźmi którzy pracowali albo pracują dłużej niż 4 lata załatwi się wszystko ! Pomogą, doradzą. Generalnie są to też ludzie wszechstronni- systemy, raportowanie, ogarnianie budów, zamówień, logistyki, do tego operatywni, otwarci, grający fair! O dziale technicznym już nie wspomnę bo tam na prawde I liga! Na prawde świetni ludzie !! Jako pracodawca ;) bardzo dziękuję za wyszkolenie moich przyszłych pracowników !! :)

Sfb
@Pracodawca

Pan Wurth czy Pani Milwakee?

@Sfb

A kim są Ci Panowie i czemu stwierdzasz, że któryś z nich napisał wpis?

rozbawiony
@Urszula

To nie Panowie, to firmy :)

Dorota
@rozbawiony

i co te firmy mają wspólnego z Hilti?

Małpa
@Dorota

Ich pracowników. Początkujący VB szkolą się w Hilti i przechodzą do konkurencji. Konkurencja jest wdzięczna, ponieważ otrzymuje doskonale wyszkolonych pracowników. Dzięki temu, że nie musi tracić na szkolenie młodych, może pozwolić sobie na zaoferowanie lepszych warunków najlepszym sprzedawcom. Widzę, że Hilti nadal popełnia te same błędy: lepiej zatrudnić dwóch bez doświadczenia i ich wszystkiego nauczyć niż utrzymać jednego doświadczonego, co już przynosi zyski. To samo w telecentrum oraz w serwisie. Doskonała firma dla ludzi po szkole, bez doświadczenia. Nauczą cię i pozwolą odejść tam gdzie są lepsze warunki. Ogólnie polecam XD

Iwona
@Małpa

No cóż... Z tej perspektywy faktycznie dla kandydata korzystnie to wygląda. Tyle że chyba nie ma tu przelicznika dwie osoby na jedną, to raczej byłoby pozbawione sensu? Do dziś tego typu praktyka jest tutaj stosowana?

Pan K

po jakim czasie otrzymuje się informację zwrotną po grach logistycznych ?

Pan K

mijają dwa tygodnie od interesujących gier logistycznych i brak odpowiedzi, a dziś widzę, że pojawiło się znów ogłoszenie w kwestii PH.

PH

Po jakim czasie od wysłania CV i rozwiązania 12 gier dostaliście jakaś odpowiedz zwrotna ? Przyjmują młodych bez doświadczenia na przedstawiciela ? Ciężko się jest dostać ?

Patryk

Na jaką stawkę można liczyć na początek przedstawiciel handlowy w Państwa firmie ?

@Patryk

Witaj! Dziękujemy za udział w dyskusji. Kwestie wynagrodzenia poruszane są indywidualnie z kandydatami podczas ostatnich etapów rekrutacji, ponieważ jest to zależne od m.in. doświadczenia i kompetencji kandydata. Pozdrawiamy! Zespół Hilti

@Hilti Poland

Macie bardzo długi, wieloetapowy proces rekrutacji i szkoda mi swojego i waszego czasu jeśli nasze oczekiwania są zupełnie rozbieżne. Chodzi mi o widełki. A może jest to z jakiegoś powodu dla Państwa wstydliwy temat?

@Patryk

Bez doświadczenia w handlu 3800 pln netto plus premie ale warunkiem jest wykonanie planu miesięcznego całym zespołem.

@Michał

Dzięki za odpowiedź. A na co można liczyć po powiedzmy dwóch latach pracy ?

@Patryk

Niestety pracodawca chyba kazał usunąć odpowiedz. Generalnie podwyżki 400 brutto rocznie jak zrobisz wszystkie parametry.

Dzięki :)

@Michał

Chyba wiele lat w tej firmie nie pracujesz jeśli uważasz, że najniższa wypłata to 3800 netto..

Patryk

A wg Ciebie ile ona wynosi ?

Tintin

Całym zespołem, kwartał

@Patryk

Nic się nie zmieniło tylko @pracownik pomylił stawkę netto z brutto :) Może napisze inaczej 3800 na rękę/konto/do wydania +premia o ile cały zespół wykona parametry, powtarzam cały zespół. Jak masz doświadczenie w sprzedaży możesz zarobić 5 tys netto.

Mysle ze Hilti powinna stworzyc jeszcze bardziej wysrubowany process rekrutacyjny, 10 - 12 etapow, zeby znalezc na 100% najlepszego kandydata

Jolanta

A następnie najlepszy kandydat porozgląda się, zobaczy co i jak i pójdzie do konkurencji XD Możliwe, że ten wybraniec będzie miał małe doświadczenie, to jeszcze zostanie na tyle długo, żeby zrobić pakiet szkoleń - to akurat polecam, szkolenia mają na dobrym poziomie.

Urszula

A jak wygląda aktualny proces rekrutacji? Opiszesz?

@Urszula

Witaj! Proces rekrutacji może różnić się w zależności od stanowiska, natomiast z reguły najpierw przeprowadzany jest wstępny wywiad telefoniczny, a następnie kandydat spotyka się na rozmowie z bezpośrednim przełożonym na danym stanowisku oraz HR Business Partnerem. W przypadku rekrutacji na stanowisko np. Terytorialnego Przedstawiciela Sprzedaży, kandydaci mają też możliwość zobaczyć na czym polega praca od "podszewki" podczas dnia w terenie. Pozdrawiamy, Zespół Hilti

Urszula

A jak dokładnie wygląda rekrutacja? Jakie etapy? Opiszesz?

Majk Majk

Proszę Państwa, otrzymałem zaproszenie do rozmowy rekrutacyjnej w Hilti. Niestety na pierwszej rozmowie nie dowiedziałem się wiele. Proszę o informacje jakie są widełki płacowe w firmie. Czy w firmie są co roku podwyżki? Jak wygląda struktura działu sprzedaży w firmie Hilti? Jak firma podchodzi do rozwoju pracowników? Czy są tylko dostępne wewnętrzne szkolenia, a może jest możliwość finansowania zewnętrznych szkoleń, kursów, studiów? Czy firma wspiera prace zdalną? Jakie są pakiety poza płacowe? Będę zobowiązany za informacje zwrotną

@Majk Majk

Witaj! Dziękujemy za zaangażowanie i zainteresowanie naszym procesem rekrutacji. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony, gdzie można znaleźć informacje dotyczące m.in rozwoju w Hilti https://careers.hilti.group/pl/jak-pracujemy/ksztalcenie-i-rozwoj/ Zachęcamy także do zadania powyższych pytań podczas rozmowy rekrutacyjnej z bezpośrednim przełożonym na danym stanowisku lub ponownym skontaktowaniu się z rekruterem, gdyż odpowiedzi zależą od stanowiska, na które zaaplikowałeś. Pozdrawiamy, Zespół Hilti

@Majk Majk

1. Są widełki płacowe i dowiesz się o nich na ostatnim etapie i są zależne od stanowiska jakie zostanie Ci zaproponowane. 2. Podwyżki wynagrodzenia związane są z tzw. przeszeregowaniem które jest możliwe raz w roku po spełnieniu parametrów 3. Nie ma szkoleń zewnętrznych 4. Nie wiem czy są dopłaty do studiów, kursów 5. Rozwój pracowników -małe szanse na cokolwiek. Jeśli to dla ciebie ważny czynnik lepiej szukaj innego pracodawcy, firma się najlepiej sprawdza jako pierwsza praca w korpo 6. Zajmując stanowisko Rzeczoznawcy nie ma czegoś takiego jak praca zdana, lub dzień biurowy, jest jeżdżenie po budowach i min. 6 spotkań dziennie z klientami-praca całkowicie w terenie przez min 8 h. 7. Zespoły 6-8 osobowe podzielone na branże i terytoria. Każdy ma kierownika regionu (tu zależy na kogo trafisz-a jest bardzo różnie) nad kierownikiem regionu dyrektor. 8. Jesli chodzi o benefity pozapłacowe to : karta benefit (do lepszej opcji jest dopłata, luxmed do lepszego pakietu tez dopłata)

Tomasz

Jak to jest, że firma funkcjonuje od wielu lat w Polsce ma tak mało opinii, z czego większość to bełkot pracodawcy? Czyżby kasowano niepochlebne komentarze? Drogi automatyczny odpowiadaczu pracodawcy, popraw swoje wypowiedzi, bo zanudzasz już od pierwszego zdania. Odepnij swoje wypowiedzi sprzed dwóch lat, bo żeby znaleźć coś konkretnego trzeba przescrolować kilometry nudziarstwa. A jak na firmę nieprodukcyjną, gdzie robole wystawiają negatywne opinie dla zabawy macie bardzo dużo niepochlebnych ocen od pracowników i byłych pracowników. Wasz PR przynosi odwrotny od zamierzonego efekt.

Vb

Witam Sprzedazowo nauczy bardzo duzo, sprzed bardzo dobrej klasy. Niestety nie jest to firma dla ambitnych osób chcących awansować. Struktura płaska. Robią co mogą tworząc 4-słowne stanowiska, ale praktycznie od początku mozesz wyczuć na co sobie mozesz pozwolić i jak bedzie wyglądać twoja przyszłość. Niestety nic tego nie zmieni, bo taka jest polityka firmy, stricte powiązana z metoda sprzedaży. Duzo PRu wewnątrz firmy i najlepszym pracodawcy, ale to wszystko jest kupione. Polecam na max 2 lata. Po tym czasie juz nic wiecej sie nie nauczysz.

HiltiNOT4U

Po grach i zabawach z duszeniem klawiszy na jakiejś dziwnej stronie nic dalej nie nastąpiło. Pewnie sztuczna inteligencja pod przykrywką łamigłówek stwierdziła że nie nadaję się do sprzedawania wiertarek. Panie premierze jak żyć...?

@HiltiNOT4U

Witaj! Dziękujemy za zainteresowanie naszym procesem rekrutacji. Gry na platformie pymetrics są jedynie wstępnym etapem rekrutacji i mamy nadzieję, że było to dla Ciebie ciekawe doświadczenie. Uprzejmie informujemy, że zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami. Pozdrawiamy, Zespół Hilti

@Hilti Poland

Odpowiedzi pracodawcy są takie miałkie, jakby bot je pisał. Długi wywód i zero informacji.

Aktualność
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dynamiczną dyskusję i podzielenie się swoimi opiniami. Jesteśmy tutaj, by rozmawiać o Waszych dobrych doświadczeniach i wyciągać wnioski z Waszych uwag. Podstawą funkcjonowania GoWork.pl jest rozmowa i my z tej okazji korzystamy. Staramy się odpowiadać na Wasze komentarze najlepiej jak potrafimy.
Postaramy się w tym wpisie rzetelnie odpowiedzieć na najczęściej pojawiające w ostatnim czasie się wątki i pytania.

1.  Ranking Najlepszych Pracodawców w Polsce vs opinie na tym forum.
              Warto zacząć od najważniejszego: dla nas każda informacja zwrotna jest ważna i każdy wpis na tym forum traktujemy poważnie. Naturalnym jest, że dominują tutaj wpisy osób, które z różnych przyczyn czują się niezadowolone. Dzięki ich feedbackom mamy możliwość prowadzenia wspólnego dialogu, mamy większy wgląd w nastroje panujące wśród pracowników czy też możemy udoskonalić procesy rekrutacji dzięki wpisom rozczarowanych wynikiem rekrutacji kandydatom. Na forum GoWork przebijają się również pozytywne głosy, co sprawia, że mamy poczucie, iż nasza praca nie idzie na marne :)  Przykro nam gdy takie wpisy są oceniane potem jako "fałszywe" czy nieszczere, ale rozumiemy jakimi prawami rządzi się internet… Staramy się jednak aby żaden wątek poruszony na niniejszym forum nie pozostał bez naszej odpowiedzi i wyjaśnienia.

Ważna jest dla nas jednak ocena wszystkich pracowników, nie tylko pojedyncze głosy anonimowych internautów na forum. Dlatego m.in. niezmiennie od 20 lat, co roku prowadzimy wewnętrzne badania satysfakcji pracowniczej GEOS. Jest to badanie przeprowadzone przez firmę zewnętrzną Kincentric, identyczne w Hilti na całym świecie i oczywiście całkiem anonimowe. Każdy feedback jest omawiany w zespołach, a plan działań usprawniających tworzymy na każdym poziomie: zespołu, działu i oczywiście całej organizacji w Polsce. Dzięki systematycznym zbieraniu informacji zwrotnych od pracowników, nieustannym wprowadzaniu usprawnień i inicjatyw naszych pracowników, od lat znajdujemy się w górnym kwartylu najlepszych pracodawców w Polsce.
              Dodatkowo co kilka lat bierzemy także udział w zewnętrznych konkursach na najlepszych pracodawców. Nagroda Great Place to Work przyznawana jest przez Instytut o globalnym zasięgu, a badania prowadzone są w tej samej metodologii na całym świecie. Instytut działa od ponad 30 lat w ponad 60 krajach, od 12 lat w Polsce, a co roku w badaniu w Polsce bierze udział ok 100 firmOcena Instytutuopiera się w głównej mierze na danych ilościowych, czyli wynikach anonimowej ankiety satysfakcji pracowników oraz dodatkowo zewnętrznym audycie kulturowym.
              Aby zakwalifikować się na Listę Najlepszych Pracodawców, wynik tej ankiety musi przekroczyć próg tzw. Trust Index oraz musi być zdecydowanie wyższy w porównaniu z innymi firmami biorącymi udział w konkursie.  W 2020 roku Hilti Polska uplasowało się na 3 miejscu Najlepszych Pracodawców w Polsce wśród firm zatrudniających więcej niż 500 pracowników, a to nie pierwszy raz, gdy jako Hilti Polska znaleźliśmy się w elitarnym gronie Najlepszych. W poprzednich latach również byliśmy obecni w rankingach Instytutu Great Place to Work  ( 2017 – VII, 2016 - VI 2015- V miejsce).  Świadczy to ogromnym zaufaniu naszych pracowników i ich zadowoleniu z pracy w naszej organizacji, z czego jesteśmy niezmiennie dumni!

O szczegółach metodologii Instytutu GPtW można przeczytać na ich stronie: Home | Great Place to Work® w Polsce

2. Fluktuacja:
              Poziom fluktuacji w Hilti Polska jest aktualnie na najniższym od 3 lat poziomie, w dolnej granicy uznawanej w naszej branży normy, zarówno jeśli chodzi o stanowiska w sprzedaży bezpośredniej, jak i pozostałych działach.  Fluktuacja w latach poprzednich była efektem zmiany przez jaką przechodziliśmy jako organizacja. W ślad za wprowadzeniem na rynek nowych produktów, usług i rozwiązań, nasza firma musiała podjąć duże wyzwanie i zmienić się wewnętrznie. Było to bardzo trudne zadanie. Wymagało od nas redefinicji podejścia do prowadzenia biznesu, sposobu pracy i nawyków. Zmiana zawsze budzi kontrowersje i niezadowolenie części pracowników. Każdy z nas lubi równowagę i stabilizację, a przecież transformacja jest czymś, czego nie znamy i się obawiamy. Nie ukrywamy, że proces wewnętrznych zmian w Hilti spowodował rozstania się pewnej liczby pracowników z naszą organizacją. Każda firma, która chce się zmieniać musi być przygotowana na takie sytuacje. Tego typu podejście jest z korzyścią dla dwóch stron. Współpraca osób, które nie dostrzegają znaczenia zmiany i nie chcą się zaangażować prowadzi do pasma nieporozumień i niepowodzeń. Ostatecznie wprowadziliśmy szeregu nowych procesów, narzędzi digitalowych, które nie tylko zwiększyły naszą efektywność, ale uwolniły kolejny, nowy potencjał naszych pracowników. Jak pokazał czas były to trafne decyzje i między innymi dzięki tej transformacji jesteśmy dzisiaj liderem w branży. Cieszymy się aktualnie zarówno niższym niż w poprzednich latach poziomem rotacji, ale również tym, że kolejni nasi byli pracownicy do nas wracają,  po poznaniu innych organizacji, przekonują się, że jednak warto rozwijać się dalej z Hilti Polska.

3. Metodologia naszych procesów rekrutacji:
              Mamy bardzo jasny i szczegółowy profil kandydatów oraz oczekiwania dotyczące wiedzy, doświadczenia i cech osobowości kandydatów do Hilti. W procesie rekrutacji badamy, czy istnieje dopasowanie między Twoimi umiejętnościami a stanowiskiem, które firma chce obsadzić. Do kolejnych etapów wybieramy zawsze osoby najbardziej odpowiadające naszym oczekiwaniom.  Dla nas ważne jest nie tylko spełnienie wymogów formalnych ale również osobowość i dopasowanie do zespołu. Podchodzimy do procesu rekrutacji bardzo poważnie i odpowiedzialnie, ryzyko, koszty i konsekwencje zatrudnienia nieodpowiedniego kandydata są znacznie większe niż koszty rekrutacji. Rozbudowany i wieloetapowy proces rekrutacji pozwala na możliwie obiektywną ocenę kompetencji, a każdy z etapów służy zarówno nam, jak i kandydatom. Bardzo ważne jest dla nas także, aby potencjalny pracownik w tym czasie miał możliwość poznać Hilti, standardy pracy i atmosferę panującą w naszej firmie. Decyzja o zatrudnieniu to przecież decyzja obu stron! Rekrutujemy nie tylko tu i teraz, ale staramy się jednocześnie skalibrować potencjalne kolejne kroki rozwojowe kandydatów.
              Najlepszym sposobem pokazania prawdziwego ducha Hilti, jest przedstawienie kandydata kilku naszym pracownikom. Nie przekazujemy sobie wzajemnie naszych ocen czy notatek z wywiadu- zależy nam na maksymalnie obiektywnej ocenie i nie chcemy sugerować się ocenami innych. Wszyscy natomiast wykorzystujemy tę samą metodologię podczas wywiadów rekrutacyjnych, czyli wywiad behawioralny, dlatego zdarza się, że pytania na poszczególnych rozmowach mogą się powtarzać. Na czym polega nasza metodologia?
              Rozmowa behawioralna to rozmowa kwalifikacyjna polegająca na odkryciu, jak rozmówca zachowywał się w określonych sytuacjach związanych z kompetencjami jakich szukamy u przyszłych pracowników Hilti. Logika jest taka, że to, jak zachowywałeś się w przeszłości, pozwala przewidywać, jak będziesz się zachowywać w przyszłości. Zamiast pytać o Twoje pomysły, opinie, umiejętności lub jak byś się zachował, pytamy i staramy się zrozumieć, jak się w konkretnej sytuacji zachowałe(a)ś.  Tak więc podczas rozmowy bardzo ważne jest: uważne słuchanie, wyraźne i szczegółowe odpowiedzi oraz, co najważniejsze, szczerość. Jeśli Twoje odpowiedzi nie są tym, czego szukamy, to stanowisko może nie być dla Ciebie. Krótko mówiąc, opieramy się na faktach, a nie opiniach czy deklaracjach kandydatów. Nie chodzi o Twoje wady czy zalety - chodzi o dopasowanie się do zespołu Hilti. Tutaj znajdziesz więcej praktycznych porad dotyczących rozmów w Hilti: https://careers.hilti.pl/pl-pl/praktyczne-porady
              Zachęcamy do aplikowania i udziału w wybranym procesie rekrutacji, aktualne ogłoszenia znajdziesz tutaj: https://careers.hilti.pl/pl-pl/search/jobs?f[0]=sm_field_country%3APL

W razie pytań zachęcamy do bezpośredniego kontaktu pod adresem kariera.pl@hilti.com  . Tylko dzięki otwartej komunikacji i wejściu w dialog możemy razem coś zmienić.
Pozdrawiamy! Zespół Hilti

Ale bełkot w temacie wahań w zatrudnieniu. Chwalić się obecnie niskim wskaźnikiem odejść - no brawo, ciekawe kto obecnie się odważa zmienić prace, gdy sytuacja na rynku jest trudna i niepewna. A ledwo w 2019 było ponad 30%, jedna trzecia pracowników uciekała (była usuwana) w ciągu roku! Przerażajace i dające do myślenia. A i tak w ostatnich miesiącach odeszło z firmy kilka wartościowych osób, i to nie takich które można zastąpić ludźmi ze spożywki. Ja znam kilkanaście osób wewnątrz firmy (ja też) które szukają pracy i nie mogą nic znaleźć. Ale jakby się nawinęło to pakują zabawki. Widać po zespołach jak pojawiają się nowi ludzie i za chwile znikają, nie warto chyba nawet inwestować w szkolenia. Ja mogę powiedzieć tak firma dobra dla początkujących pracowników, jako pierwsza/druga praca w życiu. Wtedy zgadza się kasa, można się czegoś nauczyć, ogarnąć standardy korporacji. Potem polecam ruszać dalej i zapomnieć. Ja się zasiedziałem i teraz żałuje i mam problem.

@Tomek

Coś w tym jest. Ogłoszeń na rynku pracy jest masa. Czy ktoś zatrudnia? Dobre pytanie. Odnoszę wrażenie, że większość ogłoszeń to fikcja. Na 100 wysłanych aplikacji otrzymałem tylko jedną odpowiedź. Jestem doświadczonym handlowcem i menadżerem produktów, mówię w trzech językach, pracowałem w korporacji. Co jest powodem braku zainteresowania pracodawców? Odpowiedź jest prosta. Wymagajmy maksimum a dajmy minimum. Finanse są głównym powodem odejść starych pracowników oraz niechęci zatrudniania ich w nowych firmach. Doświadczonemu z portfelem klientów trzeba zapłacić. Finalnie biorą narybek, który cieszy się z faktu posiadania pracy za pensję z Biedronki.

To jest portal do wymiany opinii przez pracowników, nie miejsce dla PR firmy, PROSZĘ NIE ZAMIESZCZAJCIE TU TEGO TYPU INFORMACJI, BO EFEKT JEST ODWROTNY DO ZAMIERZONEGO

Martin
@Tomek

Dział szkoleń na ten moment nie istnieje... jest kierownik szkoleń który nie ma trenerów, wszyscy uciekli...

Slava Ukraini!!

Siemens wycofuje się z rosyjskiego rynku. Po ponad 170 latach, a HILTI?

@Slava Ukraini!!

Witaj! Zachęcamy do zapoznania się ze stanowiskiem Grupy Hilti w tej sprawie: https://www.hilti.pl/content/hilti/E3/PL/pl/company/media-relations/media-releases/Informacja-prasowa-2022-oswiadczenie_grupy_Hilti_w_sprawie_wojny_na_Ukrainie.html Pozdrawiamy, Zespół Hilti

KANDYDAT

Chciałbym opisać jak w moim przypadku wyglądał proces rekrutacji do tej firmy. Po wcześniejszym przeczytaniu pięknych opisów jak to wygląda praca w Hilti na jakie warunki może liczyć pracownik itp. itd. postanowił złożyć swoją aplikację na Terytorialnego Przedstawiciela. Oczywiście zrobiłem gierki, zadzwonił dzień wcześniej Pan umówiliśmy się na konkretną godzinę i na następny dzień do mnie dzwoni i tu po prostu mi ręce opadły :-) poczułem się jakbym był w podstawówce i tu pytania dlaczego Hilti, wymień swoje mocne i słabe strony, co byś chciał robić za ileś tam lat, wymień jakieś sukcesy zawodowe, rozmówka po angielsku i tyle. Rozmawiacie z poważnymi ludźmi, przedstawiacie się jako "profesionalna" firma a nie potraficie zainwestować w dobrych HR-owców, którzy mają doświadczenie w tym co robią i nie zadają pytań, które były aktualne jeszcze parę lat temu. Trochę mało profesionalnie jak na międzynarodową firmę chyba, że mi się trafił jakiś Pan Kaziu z listą pytań na kartce. Jak na podstawie takich pytań chcecie stwierdzić czy ktoś się nadaje czy się nie nadaje. Bardzo słabo. (ze względu na teren działania po tym etapie dałem Panu znać, że nie będę zainteresowany taką pracą)

@KANDYDAT

Witaj! Dziękujemy za podzielenie się Twoją opinią. Wywiad telefoniczny, to jedynie wstępny etap rekrutacji, który pozwala nam zweryfikować między innymi oczekiwania kandydata i dopasowanie do naszej kultury organizacyjnej. Kolejnym etapem, do którego zapraszani są wybrani kandydaci, jest w przypadku tego stanowiska rozmowa z Kierownikiem Regionalnym oraz HR Business Partnerem, którzy znacznie bardziej szczegółowo weryfikują dopasowanie kandydata do konkretnego stanowiska i zespołu. Pozdrawiamy, Zespół Hilti

KANDYDAT
@Hilti Poland

Tak w ramach informacji ogłoszenie na to stanowisko na ten region pojawiło się ponownie więc dosyć dziwna sprawa, że nikt nie został wybrany pewnie z pośród dziesiątek aplikacji. Czyżby kandydaci trafili na tego samego rekrutującego ????

@KANDYDAT

Na danym regionie może być i 10 przedstawicieli z różnych branż więc nowe ogłoszenie może dotyczyć innej branży.

Sfb

Bad

Zostaw merytoryczną opinię o Hilti Poland - Warszawa

• Jak się pracuje w Hilti Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Hilti Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 112.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hilti Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 48, z czego 7 to opinie pozytywne, 28 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hilti Poland?

Kandydaci do pracy w Hilti Poland napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Hilti Poland