Opinie o BMW Smorawiński i Spółka Przedsiębiorstwo Handlowe w Poznań ul. Obornicka 235

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie BMW Smorawiński i Spółka Przedsiębiorstwo Handlowe. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w BMW Smorawiński i Spółka Przedsiębiorstwo Handlowe o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BMW Smorawiński i Spółka Przedsiębiorstwo Handlowe w Poznań ul. Obornicka 235

Rozczarowany

Tym, którzy chcą tu podjąć pracę radzę dobrze to przemyśleć! Przy takiej rotacji osób decyzyjnych (tym samym pracowników) i podejściu do pracowników (były wyjątki) nie można liczyć na stałość zatrudnienia. Obecnie preferuje się kolegów, których wiedza i wizja funkcjonowania przedsiębiorstwa sięga modelu z lat 60/70 XX w. Nie liczy się wiedza, zaangażowanie, wkład pracy itp. W większości przypadków dopóki siedzisz cicho, jesteś mierny ale wierny to jest ok… żadnych jawnych zasad a gdy pojawia się problem to zamiata się pod dywan zrzucając odpowiedzialność na niższy szczebel…można by dużo pisać.. stwierdzam, ze pracę doktorską można by na tej podstawie napisać pokazując jak nie powinno wyglądać przedsiębiorstwo w XXI w.

@Duży

Może i jest.. tego nie wiem… różne rzeczy słychać…generalnie serwisy nie żyją ze sprzedaży samochodów a z aftersale’u

Pracuję obecnie w tym salonie i uważam, że to bardzo dobre miejsce z odpowiednim podejściem właścicieli. Wynagrodzenie ZAWSZE na czas, tutaj nie ma o czym mówić. Od początku umowa o pracę i wszystko na umowie (bez płacenia pod stołem jak to bywa w innych salonach) Pracować trzeba dużo, ale tak musi być jeśli chcesz zarabiać dobrze. Zdecydowanie polecam tę firmę jako dobrego pracodawcę!

Cofam to co napisałam kiedyś owszem tak było ale 4 lata temu i przez pierwsze dwa lata . Będę zawsze miło wspominać ten okres świetne relacje z ludźmi i szefem W.S. wiązałam nadzieję z tą pracą na dlugieeee lata ...,niestety szefostwo się zmieniło i księgowość .. masakra jakaś **** większość fajnych ludzi się zwolniła praktycznie w tym samym czasie jeden po drugim ... Ta cudowna atmosfera jaką tworzyli wtedy pracownicy już nigdy nie wróci .

Również pracuje w firmie i podpisuje się pod tym w 100 % wyplata zawsze na czas , atmosfera przyjazna a wręcz rodzinna ( oczywiście zawsze się znajdą wyjątki ale to są tylko ,, wyjątki " jak w każdej firmie .

Dawny pracownik

Dawno temu rodzina Smorawińskich miała w Warszawie, chyba jedyny salon BMW. Grzybowska...krotko później Czerniakowska. Miło wspominam. Kierownicy jak najbardziej.

Były pracownik Nowy wpis

Wcześniej pojawiło się zapytanie o to czy pracownicy dogadują się miedzy sobą, nikt jeszcze nie udzielił odpowiedzi co stało się dla mnie zastanawiające. Jak teraz dbacie o poziom integracji? Było ostatnio organizowane jakieś spotkanie?

BMW Smorawiński

Atmosfera wśród Pracowników jest bardzo dobra. Ostatnio nawet jeden z Kandydatów po spotkaniu osobistym w naszym salonie stwierdził, że czuć tę atmosferę i przyjazne relacje między Pracownikami. Co bardzo nas ucieszyło, bo to oznacza, że to co w środku jest widoczne również dla osób z zewnątrz :) Ostatnia nasza integracja ogólnofirmowa to było spotkanie świąteczne. Zespoły integrują się również we własnym zakresie indywidualnie. Nie mamy jeszcze konkretnych planów związanych z kolejną integracją dla całej firmy, jednak nie wykluczamy, że wraz z przyjściem wiosny/lata coś zorganizujemy :)

Anonimowy Nowy wpis
@BMW Smorawiński

Nie zgadzam się. Atmosfera jest tragiczna, panuje zastraszanie pracowników. Nie są płacone nadgodziny.

Anonimowy Nowy wpis

Firma stosuje (usunięte przez administratora) Niektórzy pracownicy są ignorowani przez przełożonych, nierówno traktowani w stosunku do pozostałych pracowników działu.

Ewela Nowy wpis

Jak to możliwe by nie było systemu motywacyjnego tak jak ktoś ostatnio stwierdził, skoro widzieliśmy z partnerem w ofercie dla Diagnosty wzmiankę o dwuskładnikowym wynagrodzeniu zależnym od realizacji celów? Zastanawiamy się również nad tym jakie są stawiane obecnie samym Diagnostom. Na ile trudno jest zarobić te 12 tys z górnego progu widełek?

Czy rozmowa kwalifikacyjna w BMW Smorawiński i Spółka Przedsiębiorstwo Handlowe odpowiadała Twoim potrzebom? Czego dowiedziałeś się o swoim nowym, potencjalnym miejscu pracy? Twoja opinia jest dla nas ważna.
Poznań
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
logo firmy Technik- Instalator systemów alarmowych
Poznań
Agencja Detektywistyczna i Ochrony JOKER Sp. z o.o.
Anonimowy

Firma nie dba o pracowników. Duża rotacja. Brak systemu motywacyjnego. Brak podwyżek .

dzień dobry. : ) zauważyłem na stronie, że dostępna jest oferta pracy dla specjalisty ds. IT. opisane warunki raczej zdaja mi się być jasne, raczej się załapię ale przed tym chciałbym przeczytać opinie / opis z dnia pracy na miejscu. Jest tu może jakiś specjalista?

Dzień dobry, w tej aktualnej ofercie dla kierownika sprzedaży samochodów nowych jest napisane, że można dostać premie liczona od 8 do 16 tys w zależności od osiąganych wyników. Chce się dowiedzieć o jakie wyniki w zasadzie chodzi. czy one z miesiąca na miesiąc się zmieniają?

BMW Smorawiński

Na tym stanowisku przewidywane wynagrodzenie łączne to 8-16 tys brutto. Jest to wynagrodzenie dwuskładnikowe: podstawa plus premia/prowizja za realizację celów. System prowizyjny jest dość złożony, jednak główne jego elementy to: wolumen, marża i jakość. Oczywiście już na zaawansowanych etapach procesu rekrutacji przedstawimy to bardziej szczegółowo.

W poniedziałek 4. marca 2024 r. byłem klientem Salonu BMW Smorawiński i Spółka. Miałem przyjemność być obsługiwany przez p. Polę, która oprócz wdzięku i uroku osobistego wykazała się dużą kulturą osobistą, wiedzą, doradztwem i profesjonalizmem w konfigurowaniu zamawianego auta. Ze strony handlowca nie było żadnego nacisku, żadnej presji np. na dobieranie kolejnego elementu konfiguracji. Wizyta w salonie i zamawianie auta spełniła jak najbardziej moje oczekiwania. Bardzo polecam powyższy salon samochodowy i doradcę handlowego p. Polę.

kapi

Cześć, zauważyłem ofertę na detailera samochodowego. Nakładanie powłok, polerka lakieru itp. Mam pytanie. Ile samochodów dziennie, ile zleceń i jaki czas pracy? Jakie są inne obowiązki na tym stanowisku? Jest to stricte detailing czy też myjnia. Oraz jak wygląda stawka godzinowa na tym stanowisku. Pozdrawiam @Pracodawca

@kapi

Cześć! Obecnie nie prowadzimy rekrutacji na opisane przez Ciebie stanowisko. Wszystkie nasze aktualne oferty znajdziesz na stronie: https://www.bmw-smorawinski.pl/kariera Pozdrawiam :)

Podobnie się zastanawiałem nad tym czemu stawki dla Accessories Championa nie zostały podane. Pewnie na rozmowie na spokojnie je poznam? Możecie przy tym opisać jej przebieg? Może był ktoś i podzieliby się jakaś poradą? Jest jakiś test czy to raczej formalna rozmowa?

BMW Smorawiński

@BQ Stawki na tym stanowisku nie zostały podane z błahego powodu - rekrutacja została uruchomiona przed wdrożeniem u nas standardu publikacji widełek w ogłoszeniach. Oczywiście już podczas pierwszego spotkania odnosimy się do oczekiwań Kandydatów, w celu potwierdzenia, czy są one możliwe do spełnienia. Obecnie proces rekrutacji na stanowisko AC wygląda następująco: Rozmowa telefoniczna z HR, krótkie spotkanie online z Dyrektorem Aftersales, spotkanie osobiste w salonie. Oczywiście ta ścieżka w razie potrzeby może ulec zmianie.

Czy pracownicy w BMW Smorawiński i Spółka Przedsiębiorstwo Handlowe dogadują się między sobą?

Mistrz

Brałem udział w rekrutacji na mechanika serwisu, rozmowa kwalifikacyjna na wysokim poziomie wszystko wręcz profesjonalne, rozmowa z kierownikiem przebiega bardzo pozytywnie, wszystko było wstępnie ustalone miałem się jeszcze zastanowić i po pięciu dniach pan kierownik miał zadzwonić czy akceptuje warunki on też miał jeszcze skonsultować propozycje zarobków i niestety ku mojemu zdziwieniu nie dostałem żadnego telefonu ???? nawet gdyby był to telefon z odmową dalszej współpracy zrozumiał bym to ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, po kilku dniach zadzwoniłem do pani która umawiała spotkanie rekrutacyjne i przedstawiłem sytuację odpowiedziała mi tylko że zna temat i faktycznie kierownik ma zadzwonić ale nie ma czasu i zapewniała że zadzwoni, nikt nie zadzwonił z odpowiedzią, jak na taką firmę jest to bardzo słabe i nieprofesjonalne szkoda bo byłem bardzo pozytywnie nastawiony ????

@Mistrz

Dzień dobry, Dziękujemy za opinię i zaangażowanie. Wiemy, że jest Pan już po kontakcie z Kierownikiem. Mamy nadzieję, że sytuacja została już wyjaśniona, a poniedziałkowe spotkanie przebiegnie pozytywnie :) Jeszcze raz przepraszamy za utrudnienia komunikacyjne.

To ciekawe ile osób tutaj tak w ogóle kandyduje, że bywają problemy ze zwrotką z rozmowy? w tych bieżących ofertach, które są wystawione zainteresowało mnie to, że w tej dla doradcy ds. sprzedaży części i akcesoriów nie zostały podane widełki płacowe. co może być powodem?

Graźka

Witam, nie wiem o co mogło chodzić w tamtym wątku z pracownikiem Yamahy, ale czy możecie mi Państwo opisać warunki oraz atmosferę na recepcji? Jest teraz oferta skierowana do koordynatora działu. Reflektuje przeslanie dokumentów, nie wiem jednak czego na miejscu się spodziewać? Opisze mi ktoś aktualne warunki? jakie są zarobki?

Witam, właśnie dzisiaj pojawiła się kolejna, niezbyt pozytywna opinia. Rozumiem, że ile pracowników tyle opinii, ale skoro masz inne zdanie, może warto je tu napisać? Ja jestem zainteresowany pracą w firmie, dobrze by było usłyszeć obiektywną opinie ;-) Pozdrawiam

Byłam tam
@Graźka

Cała frustracja firmy kierowana jest na recepcje. Wynagrodzenie to najniższa krajowa. Obsługa kasy, która jest w szufladzie w otwartej przestrzeni.

@Byłam tam

Z jakich przyczyn akurat na recepcje? Czemu jeśli już nie jest po prostu po równo na każdym dziale? Tu tak w ogóle ile ich wszystkich w sumie jest? Parę ofert widzę powystawianych ale nie wiem jak konkretnie ludzie tu są podzieleni. Chyba, że miedzy samymi działami normalnie się dogadują?

Roman

Jestem zaskoczony taką opinią. Z pozycji klienta widzę "szefa wszystkich szefów" w samych superlatywach. PEŁEN PROFESJONALIZM, miła obsługa, przyjazna atmosfera w salonie. Zero chamstwa i prostactwa. POLECAM odwiedzić salon Yamaha w Gorzowie.

Księgowa

Dziwne, współpracuję na co dzień i nie zauważyłam takich zachowań. Trudno uwierzyć w to co napisał Pracownik Yamaha; moje spostrzeżenia są całkowicie odmienne. Spoko człowiek na właściwym miejscu ????????

@Księgowa

Cześć, możesz napisać coś więcej o współpracy z firmą? :) Ma swój dział księgowości, czy jak to wygląda? Wszystko jest zawsze ok, wypłaty terminowe?

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w BMW Smorawiński i Spółka Przedsiębiorstwo Handlowe?

Czy BMW Smorawiński i Spółka Przedsiębiorstwo Handlowe zatrudnia studentów?

Zbyszek
@Rozczarowany

Bo to kwintesencja obecnej sytuacji w firmie. Mówi się o sprzedaży części spółki innemu dealerowi

Duży
@Zbyszek

W środowisku pyta się, czy w firmie jest kret, bo nie chcą tam sprzedawać samochodów, nowa "polityka cenowa"

@Duży

Na pracuj.pl szukają doradce serwisowego. Może ktos naposać jak tam sie pracuje na serwisie? Jakie zarobki, praca w jakich godzinach? Jaka atmosfera? Kto zarządza?

Elżbieta
@Marek

Brak odzewu zastanawia. Mimo wszystko od tego czasu już ktoś się zatrudnił? Wiecie jak obecnie wdrożenie wygląda i czy tak właściwie trudno jest się dostać? Dużo osób kandyduje?

Chętny

Jak się pracuje w tej firmie? Chodzi o atmosferę, jaka jest?

@Chętny

Jest w porządku. Nie można narzekać. Zarządzający są normalni, współpracownicy też. Każdy ma swoją pracę do wykonania, ale jest przy tym sporo dowcipów, więc dzień mija w fajnej atmosferze. Klienci są na poziomie i to wpływa mocno na całokształt. Chwalę sobie i mam nadzieję że tak pozostanie.

Elżbieta

No to fajnie się zapowiada ale te dowcipy same w sobie mnie zainteresowały... ;) Na czymś szczególnym te żarty tutaj polegają?

Zostaw merytoryczną opinię o BMW Smorawiński i Spółka Przedsiębiorstwo Handlowe - Poznań

• Jak się pracuje w BMW Smorawiński i Spółka Przedsiębiorstwo Handlowe?

Zobacz opinie na temat firmy BMW Smorawiński i Spółka Przedsiębiorstwo Handlowe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BMW Smorawiński i Spółka Przedsiębiorstwo Handlowe?

BMW Smorawiński i Spółka Przedsiębiorstwo Handlowe

BMW Smorawiński i Spółka Przedsiębiorstwo Handlowe