Opinie o SFA Polska Sp. z o.o. w Czeladź

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy SFA Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie SFA Polska Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SFA Polska Sp. z o.o. w Czeladź

Polak

Zobaczymy co pracodawca zrobi na nadciagajace upaly bo jesli temperatura ma dojsc do 37 stopni w cieni to na hali moze dojsc do 45 stopni.I co pan z tym zrobi?Bo ludzie nie beda pracowac w takich temperaturach.

Black
@Polak

Co zrobi ? Nie nie zrobił i nie zrobi ! MY pracownicy się dla niego nie liczymy !

@Black

To co piszecie ma znaczenie. Jest to czytane.

usa

Obowiązki pracodawcy Podczas pracy w wysokiej i niskiej temperaturze, głównie w czasie letnich upałów i w zimie, pracodawca musi nieodpłatnie zapewnić pracownikom zimne bądź gorące napoje. Prawidłowo powinny być one zapewnione w ciągu całej zmiany roboczej, w ilości zaspakajającej potrzeby pracujących. Obowiązek taki występuje: podczas pracy na otwartej przestrzeni przy temperaturze otoczenia powyżej 25°C lub poniżej 10°C, na stanowiskach pracy, na których temperatura spowodowana warunkami atmosferycznymi przekracza 28°C, w warunkach gorącego mikroklimatu, charakteryzującego się wartością wskaźnika obciążenia termicznego (WGBT) powyżej 25°C, w warunkach mikroklimatu zimnego, charakteryzującego się wartością wskaźnika siły chłodzącej powietrza (WCI) powyżej 1000. W przypadku pracy w gorącym mikroklimacie napoje powinny być wzbogacone w sole mineralne i witaminy. Pracodawca musi pamiętać o tym, że każda osoba, wykonująca prace brudzące na otwartej przestrzeni w wysokiej temperaturze, pozbawiona dostępu do bieżącej wody, musi mieć zapewnione do celów higienicznych co najmniej 90 litrów wody dziennie. Mikroklimat gorący jest fizycznym czynnikiem szkodliwym i musi być uwzględniony podczas oceny ryzyka zawodowego związanego z wykonywaną pracą. Ocena taka jest obowiązkiem pracodawcy, który powinien zastosować niezbędne środki profilaktyczne zmniejszające ryzyko. W przypadkach gdy wartość wyznaczonego wskaźnika obciążenia termicznego WGBT dla danej pracy (jej ciężkości) wykonywanej przez pracownika w mikroklimacie gorącym przekroczy wartość dopuszczalną (NDN), to ryzyko zawodowe powodowane przez obciążenie termiczne będzie nieakceptowalne i należy obniżyć jego poziom do akceptowalnego, np. poprzez skrócenie czasu pracy. Skracanie w ten sposób norm czasu pracy nie może powodować obniżenia należnego pracownikom wynagrodzenia

ćakra

Pozdrowionka dla spawacza z sabba :) :*

Stuk puk

Chciałbym bardzo podziękować że w końcu ktoś dostrzegł chrabiego matejke i dał mu zajęcie zgodnie z jego profesją teraz bynajmniej nie przesiaduje na margarynie, giętarkach, w przejściu do wc na utrzymaniu ruchu i pod kawą gdzie spędzał większość czasu zamiast uczciwie pracować bo 2 czy 3 godziny pracy na dzień to jednak trochę mało a ludzie muszą na niego pracować i pieniądze bierze i to nie małe. Teraz wszyscy się cieszą że nie muszą wysłuchiwać tych kłamstw i opowieści dziwnej treści bo to co mówi to naprawdę poraża

@Stuk puk

Widzę że ktoś zlitował się nad matejkiem i dał mu zajęcie to bardzo dobrze oby więcej miał takich prac bo bardzo się cieszy że ktoś go zauważył teraz taki dumny jest pan chrabia

Ciekawski
@Stuk puk

Któż to ten Matejko? Jakieś info plis bo nie wszyscy kapują o co kom on!!!@

Stuk puk

Dziś okazało się że matejek główny pendzel firmy nie potrafił namalować prostej lini na hali musieli go wyręczyć chłopaki ze spawalni jak tak dalej pujdzie to te wozy hrabiego też ktoś będzie musiał pchać by pan hrabia mugł dalej siedzieć ukryty w swoich tajnych skrytkach albo opowiadać ludziom swoje wizje

pracuś
@Stuk puk

przestań skupiać się na tym matejce. to nie miejsce na plotki . Masz cos do goscia to face to face mu powiedz albo do kierownika uderz bezposrednio. w tej firmie to najgorsi sa ludzie maja dużo do powiedzenia jeden na drugiego, zwłaszca na ławce przy automatach ale jak co do czego przyjdzie to cicho siedza i udaja pracowników roku. jak tak zle to czemu wiele osob wciaz siedzi i nie zmienia roboty a kobiety nawet na wozkowych staruja z chorymi ambicjami .Ci co naprawde byli ok odeszli sami. Bądżmy obiektywni.

@pracuś

Niestety linie malowali ustawiacze ze spawalni wózkiem do malowania a Matejko swój popis dał przed biurem tak dla ścisłości jak byś nie wiedział druga sprawa nie przesiaduje przy automatach bo nie lubię rozmawiać o robocie każdy ma swoją a Matejko jak by na mnie nie gadał głupot to bym nic się nie odzywał bo lata mi ten sino czerwony pajac a teraz ma tak jak ma tyle w temacie

Ciekawski

Matejko? Któż to taki?

Byłemtam

Szkoda mi tych ludzi którzy zostali w tej chorej firmie i brną dalej zamiast odejść , pan Włoch nigdy nie doceniał i nie doceni dobrego pracownika ma swoich ludzi którzy robią dla niego fuchy i oni są najważniejsi ludzie z produkcji mogą liczyć na ochłapy jestem szczęśliwy że nie pracuję w tej nędznej firmie i nie polecam jej nikomu jedyne co ci może zaoferować to nędzne zarobki i traktowanie nieadekwatne do wymagań omijajcie wszyscy szerokim łukiem ten zakład ja osobiście życzę tej firmie aby jak najszybciej padła

Ruch
@Byłemtam

I zarabiaja po 4500 za co taki hanys co ledwo czlapie ale dla szefa pracuje a produkcja na takich robi I zarabia marne ochlapy wstyd.

@Ruch

Masz kolego złe informacje 5200 do ręki tak dla twojej wiadomości

Kupa konia
@Byłemtam

Macie inną satelitę czy Nudla jest administratorem że tu taka cisza? Poszukajcie IP chętnie odpowiem Pieski pana.

@Red face

A co to zablokowane?

kta

Panie pracodawco mam taka kwestie jesli wykwalifikowany pracownik ze wschodu robi 40procent normy przez 12 godzin to niewykwalifikowany pracownik z Polski jak zrobi 50procent normy przez 8 godzin to mysle ze bedzie to dobry wynik?Nie chcielibysmy byc lepsi i zabierac im prace tak czy nie dziekuje i pozdrawiam resztke Polakow co zostali bo jest nas naprawde bardzo malo.

Redface

Łajzo podobno spawaczu ty jesteś normalny czy ty nie wiesz kiedy się schodzi do szatni mam nadzieję że szef zajrzy na firmę tak o 13.30 i spotka cię pod prysznicem

Redface

Coś niesamowitego pracownikom którzy znają się na robocie podwyżki się nie daje a takiemu matejce 5 zł do frekwencji trzeba dać cóż można napisać o takiej firmie.

@Redface

Profesjonalny malaż tak pięknie pomalował kratkę na prasie przy okazji siebie że musieli go docenić tylko czemu jak malował to wszystko wokół też jest uwalone farbą łącznie z matrycą

Jackwelder

PAWEŁ - konkretna osoba zawsze pomocna wielkie dzięki że z nami byłeś. Powodzenia w nowej pracy ✋

Jackwelder

Pani Heleno dużo zdrowia i jeszcze więcej SPOKOJU

jackwelder

Pani Heleno dużo zdrowia a jeszcze więcej SPOKOJU!!!!!

kta

Zarobki w tej firmie zatrzymaly sie w latach 90 nic dodac nic ujac.

Stanowczo nie polecam, odkąd się tu zatrudniłem myślałem że ta praca będzie naprawdę porządna, okazało się jednak że wymagają zbyt wiele, a płacą naprawde niewiele. Bardzo dużo osób się zwalnia i ja zrobiłem tak samo... Naprawdę nie polecam, szukajcie wszędzie tylko nie w SFA Czeladź, zero poszanowania pracownika... Najgorsza firma w której się zatrudniłem dotychczas... Nie polecam Moje sugestie dla SFA Polska Sp. z o.o.: Nie polecam Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Więcej poszanowania dla pracowników...

Wojtek

Pracowałem w kilku miejscach. Ten zakład wspominam najgorzej. Wytrzymałem ledwo dwa miesiące, i była to prawdziwa męka za marne pieniadze. Polecam serdecznie masochistom. Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zamknąć zakład? Chyba nie ma ratunku dla tego bagienka

Polak

Wyplata wplynela moze mi pan powie panie wielki wloski pracodawco co mam z nia zrobic czy plakac czy moze odam panu na swoje piekne koniki.LUDZIE szukajacy pracy w tym zakladzie omijajcie go z daleka bo wam nawet na chleb i mleko nie starczy.WSTYD szkoda pisac o tym zakladzie i zapomogach za jakie ludzie tam pracuja.

sfa

Braklo Ukraincow do pracy nawet oni nie chca pracowac za takie pieniadze a zarabiali wiecej niz Polacy jak to pan wyjasni panie pracodawco?To ze pracowali po 10 godzin to nic nie znaczy a normy robili za 5 godzin a zarabili ponad 1000 zl wiecej niz Polacy .Wiec przyszla pora chyba na podwyzki tylko nie takie o 1zl lub 5zl do frekwencji ,bo zostanie pan sam w tej firmie.Pozdrawia wszystkich pracownikow SFA nie dajcie sie to jest czas na zmiany.

@sfa

Gdyby Polacy pracowali tak jak ci ukraińcy to nie wiem czy roleta by już nie wisiała i gołębie nie srały na halę. No przecież Ukraina to twoja rodzina im nikt nie powie jak do Polaków debile, idioci, kretyni. Ale proponuje wymienić całą załogę na ukraińską w tedy będzie pan zadowolony i wszystko będzie dobrze po co męczyć się z Polakami.

czlowiek

Polska podobno w rozkwicie a nas nie stac na zycie panie pracodawco.

czlowiek

Panie pracodawco ile mozna napychac sobie kieszenie i inwestowac w swoje zachcianki kazdy wie jakie a bazowcac na najnizszej krajowej od poczatku istnienia zakladu.Moze sie pan zastanowi bo chyba w Wloszech raczej za 450 euro by pan nie wyzyl a ceny niczym sie nie roznia.Najlepsi pracownicy odchodza a na nowych nie ma co liczyc bo fama i opinia o tym zakladzie jest bardzo zla a opierac produkcje na pracownikach ze wschodu to zly pomysl.Wiec prosze sie zastanowic bo moze byc tylko gorzej pozdrawiam wszystkich.

Hope
@czlowiek

to nie Włochy tylko Polska a przywilej pracodawcy to ustalenie pensji według własnego widzi mi się i to w tym przypadku jest wykorzystywane. Powinien się jedanak pan Pracodawca postawić w sytuacji pracowników , trochę empatii nie zaszkodziłoby. Zresztą podwyzki są przecież zawsze motywacją i podwyzszają wydajnośc pracownika ale chyba szef tutaj nie ogarnał podstaw zarzadzania poniewaz jesli chodzi o motywacje pracownika nic się tutaj nie dzieje ...... Jednak zmienia się sytuacja i tania siła robocza ze Wschodu na poczatku roku zmieni kierunek emigracji zarobkowej. Uderza na zachód ponieważ tam juz na nich czekaja .Wtedy diametralnie wszystko się zmieni i nie będzie juz okazji wykorzystać pracownika który za marne grosze zrobi wszystko. W okolicy jest duzo firm które bazuja na najniższej krajowej niestety. Dlatego ludzie się trzymaja pracy z róznych aspektów, bo blisko , bo umowa na stałe , boją się podjąc ryzyko.mam nadzieje, ze może to ktoś przeczyta i zmieni sie podejście i kazdy pracownik oczywiście który zasługuje na docenienie odczuje to na własnej skórze.

Lolek
@czlowiek

Zapomnij że myślenie dyrekcji kiedykolwiek się zmieni. Jeszcze parę milionów Ukraińców zostało a potem Mongoly i inne skośne oczy przyjadą.

Zostaw merytoryczną opinię o SFA Polska Sp. z o.o. - Czeladź

• Jak się pracuje w SFA Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy SFA Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 41.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SFA Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 7 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SFA Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w SFA Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SFA Polska Sp. z o.o.
1.2/5 Na podstawie 4243 ocen.
  • Wojkowicka 14A
    41-250 Czeladź