Opinie o Enea Pomiary Sp. zo.o. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Enea Pomiary Sp. zo.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Enea Pomiary Sp. zo.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Enea Pomiary Sp. zo.o. w Poznań

Co wchodzi w socjal Enea Pomiary Sp. zo.o.?

Wojtala 458
@hela

Pracowałem w tej firmie ,..i głupoty gadasz to nie jest firmą Krzak...a część Enei ..wchodzi w skład grupy kapitałowej.

Czy Enea Pomiary Sp. zo.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

Robaczek

Człowieku jak myślisz o pracy w tym (usunięte przez administratora) to odpuść sobie szkoda zdrowia i zmarnowanego czasu. Zarobki poniżej jakiegokolwiek poziomu.

Czyli nie ma umowy o pracę dla elektromontera? Trzeba firmę zakładać? Napiszcie chociaż ile netto się zarobi i czy na zusy wystarczy, żeby się człowiek utrzymał?

Czy Enea Pomiary Sp. zo.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

ZUT

I tak i nie, zależy to od zakladu/działu i rodzaju wykonywanej pracy.

Nie, sam sobie regulujesz godziny

@Marek

Serio? To brzmi całkiem spoko. Jak to wygląda w praktyce, te godziny są po prostu ruchome czy jest pełna dowolność? Jest też dowolność w tym ile godzin chce się pracować w danym miesiącu czy jest jakieś minimum jakie trzeba wyrobić?

Robaczek Nowy wpis

Co wchodzi w socjal Enea Pomiary Sp. zo.o.?

Nic nie wchodzi

paliwówka,zajączek ,gwiazdor,dzień energetyka ,taryfa pracownicza,dieta,ośrodki wypoczynkowe.13 i 14 jakiśczas temu wystarczy?

@pracownik

Przecież Enea pomiary nie zatrudnia na etat tylko na działalność gospodarczą dlatego nie przysługuje żaden socjalne. Proszę nie wprowadzać w błąd czytelników tego forum

Czesław
@Mietek

Rzeczywiście nie ma możliwości zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę bądź zlecenie? Nie widziałem takiej wzmianki w ogłoszeniach, a nie ukrywam, że to duże utrudnienie. A jak wygląda kwestia zarobków i relacji z pracodawcą?

@Czesław

Praca na akord, ile zrobisz tyle zarobisz.Płacą niestety malutko jak na firmę niby renomowaną .Z pracodawcą masz kontakt przez internet ,wszystkie wiadomości dostajesz na maila,co chwilę zmiana zasad,aneksy do umowy itp.nie można nadążyć za tym wszystkim.

@Czesław

Poszukaj innej pracy odradzam i przestrzegam.....omijać łukiem tę firmę KRZAK

no cóż
@Mietek

...na to wychodzi ze nie jestes biegły z technologia....

Wojtala 458 Nowy wpis
@hela

Jaka umowa obowiązuje w Enea Pomiary Sp. zo.o. podczas okresu próbnego?

EP 848

Jaki okres umowy to raczej nie przy wlasnej dzialalnosści. Sperzet w łapki i na komedę naprzód jesteśmy poza domem urlopem i L4 A po fixsie monter obiera kierunek go home

Wielkopolska

Jest jedna umowa pomiędzy Enea Pomiary a zainteresowanym .Musi założyć firmę na samozatrudnienie.

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie Enea Pomiary Sp. zo.o.? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Poznań
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
logo firmy Technik- Instalator systemów alarmowych
Poznań
Agencja Detektywistyczna i Ochrony JOKER Sp. z o.o.
Wojtas

Czy w Enea Pomiary praca na samozatrudnienie, mogę robić w innej firmie na etacie i dorabiać u nich? Są elestyczne godziny pracy i zlecenia?

EP848
@Wojtas

Tak prawda tyle ZUS i US nie są juz tacy eelastyczny Co po tym jak z etatu dołożysz do interesu bo nie zrobisz minimum potrzebnego do egzystencji firmy Z zasady jest wszystko na Twojej głowie odwrotnie niż na etacie jesteś sam sobie szefem etc

Aaaa
@Wojtas

Nie pogodzisz pracy na etacie w innej firmie z praca w Enea Pomiary, ..ponieważ jest dużo pracy,..i nie zdązysz czasowo jej wykonać.

Jak w Enea Pomiary Sp. zo.o. wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Szymon

Jak zostać członkiem EP ? Jestem bardzo zainteresowany zatrudnieniem w EP z racji mojego trwającego kilkanaście lat zamiłowania do liczników i głębokiego zainteresowania infrastrukturą pomiarową, chciałbym zacząć od magazyniera w RD Stargard lub ewentualnie na magazynie centralnym w Maszewie a po jakimś czasie zostać monterem

Gabriela

Kontroler Poboru Energii ile obecnie ma szansę tam zarobić? Dajcie znać, jak przedstawia się stawka i czy były jakieś podwyżki dla osób doświadczających skutków inflacji. Jaka jest obecnie sytuacja?

@Gabriela

Na czysto z 2000 - 2500zl. Trzeba sie liczyć z tym, że daja umowe najgorszą z możliwych. Nie przysługuje nic. Podwyżke dali pare groszy na zleceniu nie pokrywa to inflacji. Dla kontrolera poboru inflacja wzrosła o wiele więcej niż 17% rok do roku. Głownym wydatkiem każdego inkasenta jest paliwo, które wzrosło o kilkadziesiąt procent, ale nikogo z góry to nie obchodzi. Ogolnie wyzysk w **** nie polecam.

@Robaczek

a jednak o 500 więcej w porywach z tego co widzę, wcześniej pisałeś o samych 2 tys... a skoro nie polecasz to czemu jeszcze pracujesz? coś konkretnego Cię tu trzyma?

@Iwona

Nic mnie tu nie trzyma.Szukam innej pracy jak 90% wszystkich zatrudnionych.

@Robaczek

90%? a firma to o tym wie, że szukają? bo nie żeby coś ale sami kandydatów pewnie muszą szukać. Ile na wypowiedzenie tu masz?

@Iwona

Jaki okres wypowiedzenia? Jestem na działalnosci. Nie na etacie.(usunięte przez administratora)

Danuta
@Robaczek

Większość pracowników jest na b2b? Szukam na umowę o pracę czegoś i miałam właśnie pytać czy tu taką dostanę. Orientujesz się, czy w ogóle jest taka opcja?

@Danuta

Tylko przez to ze kiedys bylem w tej branzy Chcialem sie zapytac co zmienilo sie na plus po trzech latach. Umowa B2B lub nic w zamian takie sa mozliwosci przy dzisiejszych kosztach nie realne do wykonywania jakich kolwiek uslug @Nawet majsterkowanie tez nic nie daje.

Danuta
@EP 848

I wszystkim takie coś pasuje? A jak jest z atmosferą w tej firmie? Pracownicy wobec siebie są ok?

@Danuta

Tą aktualna wiedze posiadaja jedynie obecni pracujacy. Za mojej pracy w EP wszystko bylo OK. Z pozdrowieniami dla calej ekipy pomiarowej i inkasenckiej

Tomasz
@@Danuta

Jest opcja zatrudnienia nie na b2b a na umowę o pracę? Bo w wątku każdy pisał o b2b, a nie wiem, czy jak ktoś będzie bardzo nalegał to dostanie umowę o prace?

Xc

Ile macie płacone za wykonany odczyt?

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Enea Pomiary Sp. zo.o.? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Robaczek

Sami rezygnują. Stawki z 2015 roku. Nikomu sie tu nie opłaca pracować za takie grosze na własnej działalności bez urlopu l4 z własnym samochodem bez zwrotu kosztu paliwa. Porażka.

@Robaczek

Jak to możliwe, żeby obowiązywały stawki z 2015? O które stanowiska chodzi i jaka stawka?

@Iwona

Po odliczeniu wszystkich kosztów tj. Paliwo Eksploatacja wlasnego samochodu Zus Podatek Księgowa Telefon I wiele wiele innych Zostaje może 2000. Wyzysk w ch**. Gigantyczna premia roczna 1500zł do opodatkowania pod warunkiem, że spełnisz warunki nierealne do osiagniecia bez kręcenia.

Lucky Lu
@Robaczek

Taaaa dobry inkasent 8-9 tys , dobry monter 10-13 tys to grosze ???? leser wiadomo porażka ????

@Lucky Lu

Kwota na fakturze, a faktyczny zarobek to dwie rozne rzeczy pajacu.

Lucky Lu

Robaczku pogadaj ze starymi monterami co pracują po 5lat i więcej, to moze nauczą cię pracy i jak zarabiać 13tys, oni je widzieli, w przeciwieństwie do ciebie sfoszony leserze :) . I radzę zmienić gruza na auto, to mniej w warsztatach spędzisz czasu a więcej w pracy.

elek

Origami działa nikt nie narzeka i stawki (płac) podniesione tylko Panowie informatycy z operatora pewnie specjalnie nam kuchy robią bo zarobki byśmy mieli za wysokie....

Czesław
@elek

Jakie origami? Masz na myśli, że ostatnio były podwyżki? :) O ile, jeśli można wiedzieć? Może podasz obecne wynagrodzenie - chociaż w przedziale?

@elek

Powoli praca zamienia się w majsterkowanie lub dłubanie np.miczym w nosie. Ale w ZUS I US tego nie rozumieja a monter musi może i chce starając bardziej to z odwrotnym efektem wychodzi. Jakie stawki i jakie podwyżki gdyz to nie etat za to na stacji paliw i w sklepie prawie 100% w ciągu roku.

@elek

Czy "elek: to obecny czy juz były monter/ka

@Czesław

Czy "Czesław" to obecny były monter

Witam. Czy sa przyjecia do ZUT na montera EP. Prosze o informacje

ZUT
@EP 848

Tak, nie jest to "nabor na monterów" ale przyjęcia odbywają się w miarę zapotrzebowania. Proszę przesłać CV na adres enea.pomiary@enea.pl z prośbą o przekierowanie do ZUT.

@ZUT

@ZUT Dziekuje za informacje Skontaktuje sie a moimi dodatkowymi uprawnieniami byla T.O.O w EOP odpowiednik ZUT EP

Czy w firmie Enea Pomiary Sp. zo.o. są regularne szkolenia pracownicze?

inkasencik

Moj post został usunięty za pokazanie prawdy ,a wiec powtórzę robią szkolenia na grupę w Bydgoszczy gdzie musisz dojechać na własny koszt.Nie potrafili złożyć życzeń na Świeta i Nowy Rok,sobie wypłacili pod choinkę 1000 zł.A samozatrudnionym dali kalendarz ,pelerynkę foliową (worek na śmieci) i czapki chińskie.To jest taka firma, omijać ją szerokim łukiem.

@inkasencik

Samozatrudnienie to obowiązek w Enea? Nie dają umów o pracę? Ktokolwiek tam pracuje bez własnej działalności?

@Gabriela

Tylko własną działalność tzw.samozatrudnienie. Na zadane pytanie czy dostaniemy kiedyś normalną umowę o pracę odpowiedź -nigdy nie dostaniecie etatu.

Kto
@Mietek

Dlatego trzeba się zwolnić. Niech zobaczą że na takich umowach to nie tak prosto znaleźć kogoś następnego.

Zdzich
@Kto

Mietek, jak się zwolnisz to wezmą następnego. 70 procent monterów nie jest ELEKTRYKAMI!!! Robisz SEP do 1KV i dawaj!!! Przyjmują jak leci piekarzy, stolarzy, murarzy. I co roku aneksik do umowy i trach po 2 zł od zlecenia. Jak się nie podoba to do widzenia!

zenobiusz

Pracowałem kiedyś w tej firmie i na szczęscie juz nie firma krzak bez chorobowego, wakacji ,gwiazdkowego ,bonów regeneracyjnych delegacji a praca w terenie cały czas czysty wyzysk jak w 19 wieku.Podpisywać to ludzie mogą nawet wyrok śmierci na siebie jak chcą i nie są świadomi.Dziwię sie jeszcze ze ludzie na samozatrudnieniu pracują w tej firmie i taka firma istnieje jeszcze.

@zenobiusz

Witaj, napisałeś, że w Enea Pomiary nie miałeś chorobowego, przerwy wakacyjnej i dodatków pozapłacowych, a na jakiej umowie byłeś zatrudniony? Z tego co mi wiadomo, na umowie cywilnoprawnej nie ma obowiązku zapewnienia powyższych.

Czy jest możliwość pracy w Enea Pomiary Sp. zo.o. na część etatu?

Mietek

Nie ma takiej możliwości. Ta firma kieruję się tylko wyzyskiem .

Kaziu
@Mietek

Mietek...nie mów takich głupot że wyzyskiem...podpisujesz umowę i wiesz na czym stoisz jakie będziesz miał dochody...w mc..za każdą czynność są stawki za które płacą...

Mietek.
@Kaziu

Wszystkie umowy nieetetowe to czysty wyzysk.

Rad

Sympatyczne osoby, duży spokój, brak jakiekolwiek mobingu czy innych nieprzyjemnych sytuacji, wczasy pod gruszą, 13 pensja, dzień energetyka, na przełożonych można zawsze liczyć. Bardzo sympatyczna subkultura wytworzyła się w Enei wedle mojej oceny. To są plusy Natomiast minusy to: Niewielkie możliwości rozwoju, zatrudnianie przez agencje pracy typu krzak na początku współpracy (nigdy ich nie widzisz, ani się z nimi nie kontaktujesz, oddajesz 10-20% pensji), tradycyjnie od 1990 stanowiska wiceprezesów obstawiane przez partię rządzącą, gigantyczne kumoterstwo (co ma także pozytywne efekty wymienione wyżej) oraz brak kontaktu z nową technologią. Jedni będą się męczyć w Enei dla innych będzie to praca marzeń.

inkasencikza1zł
@Rad

jak jesteś na etacie to jesteś zadowolony.Oszukańcza firma przyjmująca ludzi na samozatrudnieniu bez wakacji pod gruszą,zajączków i gwiazdorków,taryfy pracowniczej.......ale za to dająca plastikowe mundury z napisem ENEA kpina i śmiech.......Mam nadzieję że po tej epidemii odpowiedzą za to przed prokuratorem za takie niecne praktyki samozatrudniania czas najwyższy nadszedł.

%nie do końca
@inkasencikza1zł

...ETAT ..to rzecz piękna...ale jak widać nie każda spółka może sobie na to pozwolić..etatowi są za dużym obciążeniem dla spółki..nie tylko tej..ale każdej innej..

@%nie do końca

Jeśli nie stać spółki by zatrudnić pracownika na etat to niech pada na pysk taka firma.rynek nie znosi próżni powstaną inne.

henio

wyzysk i grosze za prace brak urlopu ...brak umowy o pracę...Wyżyw i utrzymaj rodzinę za 2300 netto.Gdzie my żyjemy????????????????? praca niewolnicza po 20 latach w tej branży!

do HENIA
@henio

TO DLACZEGO JESZCZE TAM PRACUJESZ ,JAK JEST TAK ŹLE.JA BYM SPIEPRZAŁ GDZIE PIEPRZ ROŚNIE ,A TY CIĄGLE TAM SIEDZISZ ,JAK NA MOJE NIE JESTEŚ WIARYGODNY.

Henio
@do HENIA

Niestety jestem już w takim wieku,że nie mam wyboru.ale gdybym był młodszy dawno bym zmienił.

Henio

Tak tak rozmawiałem z dyrektorem z Bydgoszczy .....dostałem odpowiedź ze ENEA nie pozwala nas zatrudnić na etaty ...hahaha

prawda
@Henio

..tak to prawda ..że ENEA główna tzw matka nie pozwala na zatrudniania na etat ...

Franciszek

Unikać jak ognia. Praca na samozatrudnienie. Zero etatów. Tylko może dla znajomych. Praca akord ledwo po oplaceniu ZUS i US starcza na życie. Koszty auta na twojej glowie. Brak kilometrówki. Praca 12 godzin, pn - soboty zeby wyrobić terminy. Jak nie wyrobisz to kary umowne. Kara umowna jest wyższa niz kwota jaką dostaniesz za zlecenie. Ciągły mobbbing i zmiany w umowie żeby płacić jak najmniej. System premiowy zrobiony tak żeby nikt tej premii nie dostał. Ciągle braki magazynowe, ale z terminu i tak rozliczają montera. Brak możliwości rozwoju zawodowego. Jak wół ma sie robić swoje a każde predyspozycje na rozwój umiejętności duszone są przez dyrekcję. Firma dorabia się kosztem monterów.

do Franciszka
@Franciszek

...tak to już jest w dużych firmach...aby zejść z kosztów ...pracownicy są zatrudnieni zewnętrznie...to ZNAK CZASÓW w których żyjemy... PRACOWNIK NA ETACIE niestety dużo kosztuje firmę..

Mieciu
@do Franciszka

To nie jest znak czasów, tylko dziadostwa jakie ta firma reprezentuje.

@Franciszek

okradaja nas w biały dzień stawki żebracze a wymagania co najmniej jak by to był kontrakt na 20 tysiecy,bez urlopu bez normalnego chorobowego bez świadczeń socjalnych jakie mają normalni pracownicy etatowi.Zatrudnia kilkaset osób w całej ENEI .To jakaś paranoja niewolniczy system pracy.Gdzie my żyjemy.Na zatkanie gęby dadzą chińskie mundurki z napisem firmy ....hahaha w których mamy chodzić za darmo reklamować firmę.Gdzie prokurator inspekcja pracy?????Tą firmą powinien zająć sie sąd

@Franciszek

Ja tam jestem zadowolony. naciagasz rzeczywistość

Mieciu
@Monter

Widocznie jeszcze jesteś na małym zusie.Zarobki są zaniżone trzy krotnie.

@Monter

Kolego jesteś chyba na etacie skoro tak piszesz firma Enea Pomiary płaci nam o wiele mniej jak etatowcom a rejon mAmy wiekszy jak oni.....przed nami zamykali nawet ksero aby nie powielać karteczek dla odbiorców takie dziady ..Ty wiesz co piszesz???? chyba nie jesteś świadom wielu rzeczy i spraw. ...

monter
@Hela

Facet, robie ponad 3.lata mam duzy zus, mam ponad 8.5 netto nie narzekam

monter
@monter

Trzeba tylko chciec robić, mało tego radko robie 8h, zazwyczaj mniej :)

@monter

chłopcze jak popracujesz 25 lat to porozmawiamy...nie masz nawet dwóch srednich krajowych .Ja po 3 latach pracy miałem 4 średnie krajowe na ETACIE...o czym Ty mówisz.Powiedz lepiej jak to jest ze za używanie firmowego samochodu z napisem Enea musisz płacić to jakiś ewenement w Europie hahaha ...a Ty za darmo oplakatowany firmowymi rzeczami ,za darmo reklamujący dziadowską firmę .W całej Europie za reklamę sie płaci .Tak wyglada samozatrudnienie w Enea pomiary na własnej działalnosci.Kpina i wstyd .Ludzie zacznijcie myśleć i liczyć !

@hela

Ty, wez sie opanuj, moja opinia jest taka: jestem zadowolony, stac mnie na godne życie, przy pracy którą lubie i wolnymi weekendami. Tyle.

@Monter

Wyglądasz na sfrustrowanego brygadzistę który za 8,5 tyś.nie może znaleźć chętnych do pracy hahahaha Jeszcze trochę to zarobki będziesz miał większe od dyrektora rejonu.Nic tylko zatrudniać się na stanowisku montera wszyscy szturmem....ciekawe dlaczego ciągle szukają jeleni na monterów skoro tak dobrze płacą.Bajki to na dobranoc dla dzieci.

@Hela

U mnie na rejonie od 4 lat pracuje prawie że ta sama 30 osobowa grupa, to chyba coś znaczy, owszem są plusy i minusy, ale bez przesady.

@Monter

alias brygadzisto ze Strzeszyńskiej ....pracuje bo pracują już 20 ....30 lat i nie mieli wyjścia ,a przejmując nas po dwóch, trzech miesiącach obniżyliscie nam faktury przynajmniej mi o 1200 zł wielkość ZUSu.Panowie na etatach całprawda o was.... Parametry zawartego porozumienia: 1. Podwyższenie obligatoryjne płac zasadniczych od lipca 2019 r. o 250 zł. ( z tej podwyżki wyłączeni zostali Pracownicy zatrudnieni w systemie akordowym) Ponadto zarząd zabezpieczy dodatkowo środki na indywidualne przeszeregowania (iloczyn kwoty 25 zł. i 102 etatów).Z rozdysponownia tych środków zarząd rozliczy się przed stroną społeczną. 2.Jednorazowa premia dla wszystkich zatrudnionych w wysokości 1500 zł. Wypłata premii nastąpi najpóźniej do końca lipca 2019 r.

inkasencik

chyba dla etatowców nie dla samozatrudnionych.....zresztą co to za firma skoro nie chce zatrudnić normalnie na etacie....macie odpowiedź jasną !

Emeryt

Bzdura,około 5 proc. nawet nie wyrównało podwyżki zus. (usunięte przez administratora)

elek

TY Monter co miesiąc miesięcznica Toruń i kasa gra

@elek

A możesz napisać w naszym języku? :)

do Franciszka
@hela

..no jak tak uważasz to dlaczego jeszcze pracujesz..szukaj czegoś innego..na etacie..powodzenia...jakoś tego nie widzę...

akld1
@inkasencik

..a nie pomyśleliście może że wszelkie decyzje idą z''z góry'' czytaj PIsiorskie ..gnębią te spółki państwowe..i wyciskają z nich wszelkie soki...

endrju

jedyna rada ....tablety na biurko prezia i przyjęcie nas na normalnych cywilizowanych warunkach na etaty tak jak pozostali etatowi pracownicy z uczciwym wynagrodzeniem pełnym ZUSem urlopem! Dosyć traktowania nas jak tania siła robocza! Żaden pracownik z za wschodniej granicy nigdy nie zgodzi sie na takie ponizajace warunki pracy na samozatrudnieniu

@endrju

Zgadzam się w 100 proc.

Zostaw merytoryczną opinię o Enea Pomiary Sp. zo.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Enea Pomiary Sp. zo.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Enea Pomiary Sp. zo.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Enea Pomiary Sp. zo.o.?

Enea Pomiary Sp. zo.o.