Opinie o NKT S.A. w Warszowice

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy NKT S.A.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie NKT S.A. o rekrutacji.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NKT S.A. w Warszowice

Pieniądze to nie wszystko A od kilku dni atmosfera robi się nie do wytrzymania za chwilę połowa maszyn będzie stała z braku obsady

Grizzly

Drodzy koledzy, czy pracują tu jeszcze osoby te same co pracowały 4/5 lat temu?

Devvi
@Grizzly

W jakiej sprawie pytasz? Można zostać na dłużej czy duża rotacja?

Normalny

Witam. Od niedawna pracuje na producji jednakże wczesniej pracowalem jako analityk poprawnego funkcjonowania niezbednych ruchow wewnatrzzakladowych. Jak wspomnialem pracuje tutaj krotko a juz zauwazylem bezsensowne metody. Dlaczego wozkowi jezdza z nowymi bębnami spod maszyn na dwor i tam je przewracaja na palety a po chwili wracaja z nimi na magazyn? Nie lepiej i nie szybciej brac je od razu z hali na magazyn? Po co ta niepotrzebna jazda na dwor? Wystarczy niewiele pomyslec a juz jest dużo szybciej no i nie trzeba np moknąć w deszczu.

hmm
@Normalny

No to może zgłoś to jako pomysł, skoro uważasz że coś można robić lepiej. Na goworku to raczej nic nie zmieni.

Fery

Jakie mają wymagania wobec nowych pracowników?

TenObcy
@Fery

Wymagania na początku spoko na próbnym a potem masz robić wszystko za nich i najlepiej z 4 ręce dodatkowo

Devvi

Trafia się jedną na cały czas czy jest rotacja między nimi?

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
Tutlo Sp. z o.o.
logo firmy Head of Talent Acquisition & Development
Huuuge Games
Zagraniczny

Rekrutował się ktoś za granice przez stronę?

Konan
@Zagraniczny

to chyba niezbyt powszechne, obstawiam, że marna szansa się tutaj tego dowiedzieć. Ja pracuje na miejscu ale z ciekawości jakbyś jednak spróbował to napisz jak to wygląda

Nefretete

Ja mam pytanie kiedy wreszcie sprzątaczki wezmą się do pracy tylko kawka i przerwy a pajęczyny między szafkami jak u Drakuli na zamku.Nie wspomną o brudnych łazienkach sprzątaczki do wymiany !

nicknowy

mam do was pytanie, a właściwie do osób z działu IT, jak Wam się tu pracuje? jaka opinia? są ogłoszenia i w sumie wymagania spełniam, więc planuje podesłać cv, ale najpierw chce, żeby ktoś mi napisał jak to wygląda od środka ;) jaki zespół? atmosfera? jakieś możliwości rozwoju?

Olga

sama bym chciała teraz wiedzieć albo co może to oznaczać? sporo pracy i potem przez elektroniką się siedzieć nie chce? są tu może takie inicjatywy jak zajęcia z fizjoterapeutą i tym podobne? ktoś ogarniał temat w kwestiach zdrowotnych i tym podobnych?

Rick

Jade na tym samym wózku co wy ale niech podniesie rękę ten co głosował na partie rządzącą. Budżet nie jest z gumy, skąd brać te pieniądze??!?!

Sylwia
@Rick

Chłopie, jakiś ty wyrozumiały.... ! Zrzeknij się połowy wypłaty, bo se NKT nie da rady. Dziennie wyjeżdża z minimum 20 pełnych tirów towaru. Policz sobie jaka to jest kasa. Kiedyś kable Duńczyki same sobie produkowały, myślisz że oni zarabiali 700 Euro na miesiąc ???? Nie zarabiali lekko z 3000 Euro. A mimo to się wiele lat NKT opłacało tam produkować. Teraz produkujemy my im te kable, za 1/5 ich wynagrodzenia. Jak myślisz gdzie różnica z tej idzie ??? Pomyśl czasem jak coś tu chcesz napisać !

Sylwia

xdd - ale ty mądry jesteś. Celowo nie pisałam w Koronach duńskich, bo raczej nikt tu czytający na szybko nie wie ile korony są warte. O wiele czytelniejsze i zrozumiałe jest podanie zarobków przeliczając na Euro. Jeśli do tego miałeś uwagę. Natomiast sprawdziłam teraz dokładnie średnie zarobki w Danii i wyobraź to sobie, że zarabia się tam o wiele więcej niż marne 3000 Euro. Średnie zarobki w Danii wahają się na poziomie 40 000 – 50 000 DKK miesięcznie (to jest 25 000 – 32 000 zł). A to przeliczając znowu na Euro około 6000 Euro ;) I sam sobie odpowiedz, jak do tego się ma wynagrodzenie nas w NKT Warszowice na poziomie 4 tyś zł ( 850 Euro ) za dokładnie tą samą prace gdzie Duńczyk dostawał 6000 Euro w NKT Dania ( Asnes). NKT zrobiło interes życia, wiec nie piszcie tu takich głupot, że w NKT Warszowicach nie ma pieniędzy i trzeba być wyrozumiałym....Bla , bla , bla. Nie mówię, że w PL mamy zarabiać jak w Danii jednak w NKT PL mają jeszcze spory margines, by nasze zarobki aspirowały znacznie powyżej średniej w PL.

Kej
@Sylwia

W Danii się zarabia po duńsku, w Polsce po Polsku, zasada ta dotyczy każdej istniejącej na świecie firmy...

@Kej

A jak pojedziesz do Dani to zarabiasz jak duńczyk, czy jak polak? Nikt nie oczekuje takich samych zarobków. Tylko godziwego wynagrodzenia za ciężką prace.

On

Dokładnie tak, Sylwia ma racje. Ktoś powyżej tłumaczył NKT Warszowice, że takie biedne. NIE nie jest biedne, bo dotychczas produkowane kable w DANI produkuje aktualnie mega bardzo tanio w Warszowicach i spokojnie w związku z tym ma spore możliwości na podniesienie płac do godziwego poziomu jak na poziom w POLSCE Nikt tu nie pisał , że w PL chcemy zarabiać jak w Danii. Kej - czytaj ze zrozumieniem

NktAsNeS
@Sylwia

Będąc w dani dunka z ktora pracowalem pokazala pasek z wyplaty na polski 17tyś/netto za pelny wymiar pracy (piatki 2 zmiana wolne) nagle jestes w polsce i jest to 1/5 wyplaty i powiedza ze nie maja kasy, dali podwyzki jak sami osądzili jednemu 1zl drugiemu 2zl a innym 5zl taka równość (popodwyzkach dalej wyplata wychodzi 1/5 w stosunku do dani a zaznaczę ze nadal tam sie odbywa produkcja !!!!!! tylko inne typy przewodów ---- nie piszcie do nich w cv ze jestescie z warszowic bo nie przyjmą hmmmm ciekawe

Zennn

Nie ma ofert?

pracownick
@Zennn

Na stanowiska bardziej specjalistyczne masz zamieszczone na (usunięte przez administratora), a na stanowiska bardziej fizyczne są na ich stronie internetowej.

specjalista
@pracownick

jakich specjalistów szukają aktualnie? i gdzie to ogłoszenia bo wycięło..

A.B.

tamto już nieaktualne? zatrudnili kogoś?

Robol

Temat podwyżek ucichł Wielka tajemnica cisza

@Robol

Podwyżki były takie duże.... , że teraz to już naprawdę będą się pchać do pracy wszyscy w NKT Warszowice

groszowe podwyżki

Ciekaw jestem jak teraz wyglądają podwyżki dla doświadczonych pracowników dodam że gdy byłem pracownikiem tej firmy(20 lat) podwyżki były dosłownie groszowe 20 ,30 ,50 od wielkiego dzwonu 1 zł .Obecnie u mojego pracodawcy dostałem 4 zł podwyżki i jestem przekonany że zmiana pracodawcy była bardzo dobrą decyzją

....

bez biura ty też nie miałbyś pracy. to są naczynia połączone. jedno bez drugiego nie istnieje. i zapewniam że to że ktoś nie pracuje fizycznie nie znaczy że nie pracuje wogole. Czy na wózku widłowym jak jeździsz to też nic nie robisz tylko (usunięte przez administratora) wozisz?

Kamoń
@....

No taka prawda. Więc nie ma się co obrzucać wzajemnie, bo to się mija z celem

A te ochłapy w postaci podwyżek już wam dali czy związki dalej dzielnie walczą o szałowe 300 do wypłaty?

hiperinflacja

Rzucili dodatek w postaci 300 do premii, zaś podwyżki zniknęły, tak samo szybko jak plakat o nich informujący na drzwiach wejściowych zakładu, zaś atmosfera nie należy do najlepszych wśród pracowników...

Robol

(usunięte przez administratora) śmiech na.sali 200 zł bonów na dobra.flaszke temat podwyżek ucichł na amen atmosfera brak fatalna do tego doprowadzili dali niby inflacyjnego gdzie to.jest wszędzie wypłacane jednorazowo jakoś (usunięte przez administratora)podzielone i powiedzą.to.jeet podwyżka zniknie (usunięte przez administratora)po całości podwyżka będzie 1 zł ciekawi jak mnie i ile Duńczycy dostali bonów i jaka oni podwyżka mają (usunięte przez administratora)śmiejemy sie z biedronki czy Lidla ale.jestesmy na.tym.sym poziomie albo i niżej

@Robol

Współczuje wam ludzie. Szkoda że was tam tak traktują bo wielu z was ma łeb na karku a tak jak ktoś wyżej napisał - kasa jest ale lepiej zrobić z was tanią siłę roboczą. Polecam rzucić to po 3 miesiącach bo za 50 groszy podwyżki gdzie na start dają 4700 brutto (nawet na wyższych stanowiskach) (usunięte przez administratora)

Oponeo

Ponieważ biorą kogo popadnie z przystanku zamiast szukać wśród ludzi z produkcji ale wtedy kto im będzie pracował na maszynach za te parę groszy .

Młody operator.

Pracując tu już parę miesięcy zaobserwowałem że ludzie pracujący tutaj mają gdzieś pracę i swoich przełożonych. Młodzi pracownicy albo udają niedouczonych albo mają gdzieś pracę i wolą by robiono za nich. Sama praca ciekawa i za dobrą płacę (na początku) później wszelkie dodatki na tzw. zachętę są zabierane. Z drugiej strony zauważyłem że starzy pracownicy ciągle narzekają, mają negatywne podejście do nowych pracowników. Nie chcą pomagać i przekazywać swojej wiedzy. Nie ma tutaj przerwy w pracy. 8h na stanowisku. Śniadanie jemy w obrębie maszyny w brudzie i hałasie. Praca w czterobrygadówce świątek, piątek. A gdy chce się wybrać eske w weekend by pobyć z rodziną jest to niemożliwe. Ogólnie mam mieszane uczucia co do tej firmy. I chyba trzeba poszukać czegoś normalnego.

Nieważne
@Młody operator.

Szczerze dziwi mnie to że ludzie godzą się na takie traktowanie zarobki jak na 4 brygadówkę rewelacyjne nie są każdemu pracownikowi przysługuje przerwa minimum 15 minut, a w tym zakładzie niejest to respektowane i jestem za tym żeby pracownicy biurowi też przychodzili do pracy 15 minut wcześniej jak ustala się zasady to powinny dotyczyć każdego pracownika a nie dzieli się ludzi na kategorie .

Izol.

Cała prawda.

Pracownik były
@Młody operator.

Witam widzę nic się nie zmieniło zwolniłem się 4 miesiące temu i powiem nie będę reklamował firmy gdzie pracuje obecnie ale też na produkci i na start mam 29 zł brutto a na święta dostaliśmy 500 bonów Sodexo tak obserwuje i czy tam to widzę sypie się to tam nieźle stawka może szału nie robi ale jest różnica 4 zł już na samym starcie ...zostaną sami młodzi współczuję starszym operatorom że muszą się znimi użerać komentarzach widzę że tam za wesoło nie jest nie chcą ludzi nie dbają i co najważniejsze nie doceniają powiem krótko współczuję wam teraz pełno ogłoszeń jest na start na produkci 28/30 a nie 24.50 a niektórzy z kilkuletnim stażem mają po 26 niezrozumiała ta polityka dla mnie tej firmy pozdrawiam

Pracownik magazynu

Jeśli jesteś ambitną, chcącą się wykazać osobą, lubisz wyzwania i chcesz coś osiągnąć raczej nie na magazynie 1. Stosunek pracowników do swojej pracy i zrzucanie na magazynierów sprzątania po innych. Pracowałem 4 miesiące na magazynie centralnym a później 7 na hali viking. O ile na magazynie centralnym ludzie podchodzili do swojej pracy poważnie, tak na Vikingu jest dramat i rozpacz. Wszędzie (usunięte przez administratora) robiony przez pracowników produkcji, mieszanie folii stretch z odpadami komunalnymi, wory z komunalką zostawiane na wannach ociekowych w magazynie odpadów niebezpiecznych. Same odpady poprodukcyjne które pracownik ma wrzucać do bigbaga i zdjąć gdy jest on pełen nierzadko rzucane na podłogę obok. Pracownicy produkcji pobierają z namiotu bigbagi z tworzywem i kiedy przypadkowo uszkodzą któryś zostawiają i udają że to nie oni. Z drewnianymi szpulami ta sama sytuacja, pomimo wielokrotnej segregacji nadal (usunięte przez administratora) pracownicy odkładają puste bębny jak popadnie. Stalowe szpule po miedzi są traktowane w ten sam sposób, wymieszane i rzucone byle jak chociaż pracownik produkcji ma obowiązek umieścić daną szpulę na odpowiednim stojaku i odstawić do innych takich samych. To wszystko wymienione tutaj to tak naprawdę tylko czubek calej góry lodowej, ale nie ma sensu opisywać dalej. Oczywiście każdą z w/w rzeczy posprzątać musi ostatecznie magazyn. Brygadzista nic z tym nie robi, powtarza tylko że wie i wysyła Cię byś po raz kolejny segregował folię lub układał szpule rozwalone przez produkcję. 2. Sprzęt a raczej jego brak. Pomimo faktu że hala Viking funkcjonuje od ponad roku, magazyn nadal nie dostał swojego wózka. Wózek jest "pożyczony" z magazynu centralnego przez co co chwilę są kłótnie bo przecież to ich wózek i mamy go oddać. W firmie jest kilka wózków w tym dwa identyczne mające te same baterie. Od ponad trzech miesięcy jedna z baterii na wymianę jest zepsuta więc tak naprawdę wymieniamy się jedną baterią. Jeśli pracownik magazynu centralnego wymieni rozładowaną baterię na tą jedyną naładowaną, pracownik vikinga zostaje tak naprawdę pozbawiony sprzętu. Do załadunku dużych szpul maszynowych potrzebny jest ciężki wózek którego oczywiście nie ma i trzeba o niego prosić na przewijalni. Magazyn centralny oraz przewijalnia posiadają na swoim wyposażeniu pistolety do gwoździ, ale oczywiście mimo ponad roku pracy hali Viking magazynierzy nadal zbijają koryta młotkiem. 3. BHP a raczej jego brak Bhp można podsumować krótko, kończy się tam gdzie zaczyna się kieszeń prezesa. Plac na hali Viking jest prawie nieoświetlony, prowadząc załadunek w godzinach wieczornych polegać trzeba tylko na oświetleniu wózka widłowego. Żadne ścieżki nie są wyznaczone. Niejednokrotnie zdaża się że pracownicy idący na nocną zmianę przechodzą za wózkiem w trakcie załadunku czy nagle wychodzą zza naczep. Opony w wózkach nie nadają się do jazdy po placu. Są kompletnie łyse a co za tym idzie ich przyczepność jest śmieszna. Co do jazdy zimowej nie będę się wypowiadał bo juz ktoś niżej to opisał. 4. Zarobki czyli czy w ogóle się opłaca? Moim zdaniem po prostu nie Średnia wypłata osoby z doświadczeniem, uprawnieniami i chęcią do pracy, przed 26 rokiem życia, z pełną premią to 3700zl. Podczas rozmowy w kadrach będą czarować wysokimi zarobkami oczywiście wszystko przedstawiając brutto, trzeba się z nimi mocować bo powiedzieli wprost ile dostaje się na rękę. Niestety w ostatnim czasie premia była obcinana przez "niską sprzedaż" przez około 3 miesiące pod rząd. Pracując tu prawie rok dostałem około 4 aneksy o podwyżce, ale wypłata na konto nie rosła wcale. Z plusów to całkiem spoko socjal, wczasy pod gruszą i bony żywnościowe

Na jakie wynagrodzenie można liczyć, pracując na stanowisku: Project Manager w firmie NKT Cables?

Ona

Co za pytania ? W kadrach pytaj, tam dowiesz sie wszystkiego

ewonesso

masz widełki w ofertach na ich stronie przecież.

Arnold
@Ona

Nie wiem no, pytanie o zarobki raczej nie jest jakieś super odklejone od rzeczywistości. Ale jak jest w ogłoszeniu to faktycznie bez sensu pytać na forum

Olga
@Arnold

gorzej jak są widełki podane i to dość szerokie. po czym wtedy można wiedzieć na jaki zarobek się nastawiać? tu jak wszędzie patrzą na doświadczenie? a na podstawie czego jeszcze wyceniają? wiecie na co zwrócić uwage?

dual
@Olga

no w sumie ciężko powiedzieć, ale doświadczenie może być dość istotne

ewonesso

jaki dodatek za czterobrygarówke?

Ola
@ewonesso

Taraz już 1100 zł dają

Ola

Na huzerze mają juz 1100 zł a podobno po wakacjach pójdzie na 1300 zł

startrek
@Ola

Widocznie mnie (usunięte przez administratora) bo za luty dostałem 1000 zł brutto dodatku 4-bryg. Skąd takie informacje macie to sie zastanawiam. O podwyżkach 4-brygadowki w tym roku nie słyszałem. Nie ma to jak bzdury wypisywać tutaj i w błąd wprowadzać innych.

Szary Człowiek
@Ola

my na wikingu mamy 1300

@Szary Człowiek

A wiesz wogole czemu??te 300 więcej to jest wyrównanie premia inflacja ale widać inteligencją nie grzeszysz

Szary Człowiek

Nie my mamy 1300 za 4 brygdy bo na pasku miałem 1900 jako premia za 4 brygady

precel
@Szary Człowiek

w porównaniu do innych firm to dużo czy mało? sory nie orientuje sie w temacie

Inflacja

I jak z podwyżkami koniec miesiąca a aneksów nadal niema ?

Stagflacja
@Inflacja

Rzucili dodatek inflacyjny i raptem nastroje uspokoili wśród pracowników, wiec żadnej podwyżki 10% nie będzie, tak się urabia ludzi. Czyli, rzucili kawałek kiełbasy i są wszyscy zadowoleni, niestety. Mimo, że w obecnej sytuacji mamy ponad 18,4 % inflacji. Trzeba poszukać, czegoś innego, tyle.

@Stagflacja

Wstyd niby taka firma a moja kobieta zarabia w Biedronce od 3800/4100 oczywiście po podwyżkach mowa tu o godzinowej a my tu niby więcej nie zarabiamy bo mamany dodatek do czterobrygadowki i nocny mamy za pasem kwiecień. a temat podwyżek nagle zgasł ...ale związki walczą ,???? obudzicie się jak będzie za późno zamiast walczyć o tych ludzi zachęcić tych co macie fachowców to tym swoim zachowaniem pokazujecie gdzie ich macie i jak ich traktujecie zaraz zapewne jeden z drugim mi powie jak Ci się nie podoba to idź do Lidla uwierz mi już się nie raz na tym zastanawiam pozdrawiam

ewonesso

oprócz funduszu socjalnego są jeszcze jakieś dodatki?

@ewonesso

Sporo jest dodatków albo jakiś innych benefitów

xz

Wymień osobno wszystkie dodatki i osobno inne benefity. Bo to rozdzieliłeś to zapewne jest tego bardzo dużo. Tylko pamiętaj rozdziel

Arnold
@xz

Czemu dyktujesz innym co mają robić?

Michael

Przecież już Ci co się zwalniali to wrócili więc z tego wynika że zarobki są wystarczające .

Zostaw merytoryczną opinię o NKT S.A. - Warszowice

• Jak się pracuje w NKT S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy NKT S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 277.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NKT S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 209, z czego 15 to opinie pozytywne, 80 to opinie negatywne, a 114 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NKT S.A.?

Kandydaci do pracy w NKT S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NKT S.A.
3.4/5 Na podstawie 604 ocen.
  • Gajowa 3
    43-254 Warszowice