Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Bolo

Wielcy uczeni siedza sobie w domu"pracuja zdalnie"a my ryzykujemy za te (usunięte przez administratora) te 5 % za chodzenie caly miesiac do pracy to sobie w (usunięte przez administratora)wsadzcie.pracownika macie za nic

Tomasz

Witam. Związki zawodowe to jest wielki pasożyt.Niszczy firmę.Proszę odejdźcie od związków,za chwilę będziecie szukać pracy,żadnych ochronek nie macie,tylko zarząd związków.Będą zwolnienia pod koniec roku,więc się dobrze zastanówcie,czy warto.To jest prywatna firma i to nie czas komuny żeby w taki sposób dążyć do celu, zresztą nic dobrego nie zrobili.Te 400 zł to i tak by firma dała.Pozdrawiam

Zwykły pracownik

Sama inflacja w tym roku wyniesie dobre 5% albo i więcej. Firma oferuje 3% czyli jakieś 80-100zł na rękę. Na dodatek styl pisania w mailu firmowym (komunikacja wewnętrzna) jakie dostaliśmy odnośnie negocjacji ze związkami był dość słaby. Bardzo politycznie napisane o tym jak to firma troszczy się/dba o pracowników, a oni tego nie doceniają. Pamiętam na szkoleniu wewnętrznym były słupki jakimi się Solaris chwalił, dużo większe przychody Solarisa w latach 2018 -> 2019 -> 2020. Lekko o 30% więcej co roku (elektryki mocno dają zarobić). Ale jak przychodzi do pieniędzy to firmy nie stać. Może nie mam pełnej wiedzy odnośnie stanu finansowego zakładu, ale rotacja ludzi jest duża, zwłaszcza jak Covid odpuścił, pełno nowych, których trzeba przyuczać, pracują wolniej, robią błędy. Dziwie się, że taka droga się firmie opłaca.

Smiech

Jak dostać awans w firmie Solaris? Za zasługi? Za doświadczenie? Nie, nie tędy droga. Wystarczy mieć męża kierownika i ze sprzątania można awansować raz dwa :) ludzie po 20 lat pracują a nawet podwyżki nie dostają... (usunięte przez administratora)

John

Ani kroku w tył Panowie, jeżeli Hiszpanom nie pasuje to pakować walizki i wypier..... z Polski, skończyły się czasy pracy za 700euro, tu jest Polska i to my będziemy ustalać zasady

@John

Gościu ale teraz popłynąłeś tylko żebyś nie skończył jak Titanic.

Tej Nowy wpis
@Pracownik

Tej Pracownik uważaj bo jak solaris zatonie to nie znajdziesz roboty za 3200pln mały człowieku.

Pracownik Nowy wpis
@Tej

Musiałbym mieć twoją kartę szczepień mały robaczku.

Wojtek

Mała ankieta - kto strajkuje buźka uśmiechnięta, kto nie - smutna

Ostry
@Wojtek

Zwykle piz** nie strajkuja! Strajk sie uda wystarczy spojrzeć na kierowników jacy są osr***.

Krysia
@Wojtek

Ale jesteś wodzirej prawdziwa dusza towarzystwa taki osiedlowy klaun.

DM

Ok

Kazimierz
@Wojtek

Strajkować to nieee ale podwyski bardzo chętnie.

Simson
@Wojtek

Mam nadzieję, że do strajku nie dojdzie, ale mam też nadzieję, że jeżeli dojdzie to pracownicy produkcji którzy są przeciwni strajkowi (ale podwyżki by chcieli) pójdą po rozum do głowy i staną WSZYSCY! wtedy do zarządu może dotrze że nie sami managerowie i brygadziści pchają tą firmę. Apeluje do pracowników by poświęcili te parę złotych na rzecz strajku. Lepiej jeden miesiąc zacisnąć pasa by później zaowocowało to lepszymi płacami co miesiąc.

Maswo

Bo

Puerto
@Wojtek

Ja w to poprostu nie wierze... Ile cepów się wyłamuje

Bo nie

@Puerto

Cep to Ty. Trzeba było się uczyć a nie teraz płakać ile to Ty mało zarabiasz Cepie

Puerto
@Ktoś

Ty się uczyłeś i jesteś kimś w Solaris bus & Kołcz XD czy ty to kurła widzisz XD Wielkie brawa dla ktosia!

Ktoś Nowy wpis
@Puerto

Jaki ty biedny jesteś. Podpisywałeś papier jak się przyjmowałeś czy mama za Ciebie podpisała? Zgadzałeś się na stawkę która Ci proponowali. Chyba że nie czytałeś bo nie potrafisz. (usunięte przez administratora) sobie jeszcze 5 dzieci i 500+ będzie wpływało na konto i po problemie.

Pracownik Nowy wpis

Najlepsi to są ci co oni juz czekają na strajk ale i tak naginają po 12h ciekawe ilu z was się wyłamie bo się dało kupić nadgodzinami.

Panowie w jedność siła. Mamy to! Ogromna mobilizacja pracowników Solaris Bus & Coach pozwoliła wygrać nam referendum strajkowe! W referendum zagłosowały 1342 osoby, a więc 51,7 % uprawnionych do głosowania! Za przeprowadzeniem strajku generalnego opowiedziały się 1244 osoby, a więc 92,7 % wszystkich głosujących. To jednoznaczny i miażdżący wynik. Daje nam to silny mandat do dalszych działań. W związku z tym, z uwagi na niespełnienie żądania dotyczącego wzrostu wynagrodzenia pracowników Solaris Bus & Coach oraz wynik Referendum Strajkowego, w dniu 24 stycznia 2022 r. o godz. 6:00 rozpocznie się STRAJK GENERALNY pracowników spółki, który będzie trwał do odwołania

Normalny
@Pracownik

Ogarnijcie się! Nawet z kartki nie potraficie dobrze czytać, a chcecie jeszcze firmę ciągnąć w dół. Rozumiem, że jesteście z tych ludzi, którzy lubią patrzeć jak świat płonie. Bawcie się dobrze, nie biorąc odpowiedzialności za innych, ich zobowiązania, kredyty, rodziny do utrzymania.

Rekin
@Normalny

Ogarnij się sam lizusie .Pewnie Zarząd obiecał Ci większą podwyżkę niż pracownikom p. Jak byś miał dostać 270 zł brutto do podstawy to też byś był na TAK.A co do firmy to firma od 25 lat ma kryzys. Tylko skąd te 100 milionów zysku .

@Pracownik

Sprytnie to sobie wymyśliliście. Strajk na koniec stycznia, za dni strajku nie ma wynagrodzenia i wszystko się spina, żeby pracownicy nie odczuli ostatniej podwyżki.

Za Twoje kredyt
@Normalny

Człowieku za Twoje kredyty odpowiedzialny jesteś tylko i wyłącznie Ty i nik inny żyjesz ponad stan to twój problem. A za to że ja chcę strajkować bo mnie zespół negocjacyjny solarisa przez ostanie kilka miesięcy w balona robi odpowiedzialny jestem ja tylko i wyłącznie JA nie jakiś Albert czy inny Wojtek. I mój kredyt nie ma tu żadnego znaczenia bo oni mi go nie spłacą tylko pensja którą zarobię pensja która jest za niska.

Prawda

Dobrze napisane.

Pracownik..
@Za Twoje kredyt

Ciekawe czy związkowcy nie zrobią Cię w balona i w poniedziałek wezmą godziny związkowe aby spłacić swoje kredyty i zobowiązania. A Ty sobie strajkuj bez wynagrodzenia i tak już jak napisałeś wyżej za niskiego.

Za Twoje kredyty
@Pracownik..

Ten czas bez wynagrodzenia jest jak inwestycja, te pieniądze za okres strajkowy nic mi nie zmienią bo nie żyje od 10tego do 10tego nie żyje ponad stan bo biorę odpowiedzialność za swoją rodzinę. A ty pracowniku kup sobie kupon lotto i wyślij smsa do RMfu może coś Ci się zmieni i będziesz mógł dowlnie dokładać kartę w galerii do terminala ile dusza zapragnie. (przynajmniej przez jakiś czas) taką inwestycję ci proponuję lotto grzecznie pracuj i się nie wychylaj. Ich godziny związkowe mnie nie obchodzą ja im nie płacę.

Tobias Rieper
@Za Twoje kredyty

Jeśli jesteś członkiem ZZ to chyba im płacisz, przecież są składki członkowskie. Strajku nie popieram. Widać było, że jest to wymęczone, politykierzy łazili i nagabywali wszystkich, nawet dzieci. Robicie to wyłącznie na stratę dla firmy i korzyść wizerunkową przewodniczących ZZ i tych polityków, którzy koniecznie chcą żeby o nich pisano. Tak, jak pisałem jakiś czas temu, jeśli inwestuję w siebie i jeśli nieroby z ZZ dalej będą tak nakręcać ludzi i szantażować firmę, to po prostu idę gdzie indziej.

SB
@Tobias Rieper

Idź idź nikt tu Cię nie trzyma Trochę kultury byś miał.Sam pewnie jesteś nierobem i podpisałeś większą podwyżkę niż 270 zł brutto.A strajk Ci nie na rękę bo szkoda stołka.

Pssss
@Tobias Rieper

Jak połowa ludzi na produkcji nie będzie strajkować to faktycznie nic to nie da.

Brawo

Wanda
@Rekin

Ty jesteś tym rekinem co wrzuca zdjęcia z siłowni po każdym treningu? ????

Andrzej
@Pracownik

To prawda ze brygadziści i liderzy dostali o 200 zł więcej ?

Pracuś
@Andrzej

Jasne że tak a niektórzy po 15 procent dostali ludzie się obudzą jak nie będzie nadgodzin musimy działać razem pokażmy się

@Pracuś

A Ty Cepie skąd masz takie info. Bo na pewno nie od LIDERÓW i BRYGADZISTÓW. Cep

logo firmy Pracownik ochrony - obiekt przemysłowy - Oborniki
Bolechowo
Seris Konsalnet Holding S.A.
(4352 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Pracownik obsługi kurnika - oferta pracy od zaraz
Bolechowo
Agencja Pracy HR BIZNES Sp. z o.o.
(13 opinii)
Wyślij CV
Aplikuj na wiele ofert
Dmek

Ci co są przeciwni strajkowi to pierwsi polecą po aneksy.

@Dmek

Cepie wszyscy poszli po aneksy. A Ty pewnie odmówiłeś różaniec z rydzykiem a potem odmówiłeś podpisania aneksu. Cep

Janusz

Matulu Boska! Firma zadała mi i nam cios! Nie można przyjść do pracy w sobotę... jejuniu.... kurcze będę musiał siedzieć w domu z rodziną.. oni wiedzą gdzie uderzyć żeby zabolało..

Ach te podwyżki

Śmiac mi się chce jak ten lud jest nie mądry . Zarząd dał ochłapy całe 270 brutto na milczenie i braku zangażowania protestach a wielki lud mówi że są wspaniałi . Poprostu żal mi Was że tak tanio można Was kupić. Poczekajcie na wzrost waszych rachunków : gaz , rata kredytu , żywność paliwo a nie czekajcie do czerwca jest tańsze ! I powiedzcie mi ile to da Wam da te 270 brutto ?! Ile ?! Starczy Wam na pokrycie choć minimalny sposób kosztów ? Jak dostaniecie tą podwyżke nie stracie od razu wszytskiego :)

@Ach te podwyżki

Uważasz, że pracodawca ma cały czas naprawiać, to co zepsuje nasz rząd nieudaczników? Sporo dodatkowych kosztów PiS przerzucił właśnie na firmy. Chcesz żeby było lepiej, to nie głosuj na PiS.

Ach te podwyżki
@Zwykły

Bardzo mi daleko do (usunięte przez administratora) lecz zauważ jedno w Europie jakoś (usunięte przez administratora) nie ma a wzrost cen występuje całej Europie .

@Ach te podwyżki

O ile we Francji podrożał prąd?

Pimpek
@Ach te podwyżki

Ludzie sprzedali się za 500... teraz w tej firmie za 270 brutto. Za parę lat sprzedacą się za Pidziesiont złoty

Inny
@Ach te podwyżki

A czy te podwyżki są spowodowane działaniem pracodawcy? Czy pracodawca nie dostanie podwyżek rachunków za media? Tak wybrałeś to tak masz.

Zeus

Brawo Solaris ....dobre posunięcie pracodawcy brawo...

Brak motywacji.
@Zeus

No nie do końca .Jaka płaca taka praca.

Szary Robak

Przedstawiciele ZZ cofają do przodu. Sprawdzone info

Vydupceni

I tak o to Solaris pokazał gdzie związki mają swoje miejsce. Spór zbiorowy trwa?? Psss.... solaris już pulę na podwyżki podzielił jak chciał. Pozdrowienia i wszystkiego dobrego

@Vydupceni

Solaris pokazał pracownikom gdzie jest ich miejsce bo związki to pracownicy

Placku
@Hary

Nie zapominaj o tych pracownikach którzy nie są w związkach i czekali na te pieniądze. Teraz sobie walczcie o swoje złote góry. Jestem ciekaw ile załatwicie. Mam nadzieję że zastosujecie się co do swoich wcześniejszych tez i tych aneksow nie podpiszecie a poczekacie sobie na to co załatwia wam wasze związki.

@Placku

Te nasze związki załatwiły ci właśnie podwyżkę. Nie pisz tylko proszę, że pamiętasz, że na jesieni zarząd solarisa chciał przyznać od stycznia tego roku 3% podwyżki, nie mniej niż 150 zł. Po 4 miesiącach nacisków ze strony związków dostaniesz 5%, nie mniej niż 270 zł. A sprawa nadal jest rozwojowa bo spór zbiorowy trwa. Jak widać presja ze strony związków ma sens i przynosi efekty. Jeżeli jednak nie chcesz lub nie potrafisz dostrzec tego prostego faktu to może to być dowodem twojej chorobliwej niechęci do związków zawodowych lub braku zdolności do logicznego myślenia. Miłej soboty.

LP
@Hary

Zapewne nie należysz do tych co dostali 270z brutto do podstawy.Jak byś był normalny albo pracował na produkcji to byś tak nie pisał. Ale zapamiętaj karma wróci do Ciebie.

@LP

Obawiam się że nie zrozumiałeś mojego wpisu. Pracuję na produkcji i dostanę 270. Popieram związki i wezmę udział w strajku gdy do niego dojdzie.

LP

Sorry ten komentarz był do Nick Placku

@Placku

komu zależało na proponowanych podwyżkach wszyscy wiemy

@Placku

Ponieważ administrator robi wrzutki żeby ukryć mój sobotni komentarz to piszę jeszcze raz. @Placku Te nasze związki załatwiły ci właśnie podwyżkę. Nie pisz tylko proszę, że nie pamiętasz, że na jesieni zarząd solarisa chciał przyznać od stycznia tego roku tylko 3% podwyżki, nie mniej niż 150 zł. Po 4 miesiącach nacisków ze strony związków dostaniesz 5%, nie mniej niż 270 zł. A sprawa nadal jest rozwojowa bo spór zbiorowy trwa. Jak widać presja ze strony związków ma sens i przynosi efekty. Jeżeli jednak nie chcesz lub nie potrafisz dostrzec tego prostego faktu to jest to dowodem twojej chorobliwej niechęci do związków zawodowych lub braku zdolności do logicznego myślenia.

Krystian
@Placku

No Tobie na pewno nie przydzielono podwyżki w kwocie 270 brutto do podstawy bo byś nie połasił się na te marne ochłapy co ma dostać produkcja .Kto ma dostać więcej to każdy wie. Zarząd celowo podzielił podwyżkę procentowo na lepsi i gorsi.Ci co dostali więcej to wiadomo byli za tym żeby związki na to się zgodziły. A inflacja rośnie dla wszystkich pracowników jednakowo. Te podwyżki to jakiś żart .

Konstruktor

Na jaką mniej więcej pensję brutto może liczyć u Was konstruktor z kilkuletnim doświadczeniem ?

Konstruktor
@Konstruktor

Po 9 latach w Solarisie na chwilę obecną osoba na takim stanowisku nie dobija do 5k netto (z premią), podstawy może z 4k netto wyjdzie). Przychodząc z zewnątrz na pewno ma się mniej, ogarnięcie wszystkiego aby się w miarę poruszać w systemach to dobry rok albo i dwa pracy. Młodsi mają koło 4 na rękę z premią (ta akurat jest zawsze 15-20% wychodzi). Czyli rynkowo, jako konstruktor nie zarabia się kokosów, branża mechaniczna jest generalnie kiepska moim zdaniem.

Nick
@Konstruktor

A ja właśnie słyszałem, ze konstruktorzy maja niezłą kasę, taki asystent zarabia już 4000 z hakiem brutto (podstawa), a co dopiero starszy konstruktor? 7-9 tysięcy

Bartek
Kandydat

Witam , magazynier w firmie na jaką pensje może liczyć ?

@Bartek

Marna 3200 brutto plus premia na dzien dobry mowia ze premia 20% heh ale to akurat nie wierz .

Czekam
@Magazynier

Witam. Czy ktoś może opisać jak to faktycznie jest z tą premią 20%? Często czytam i słyszę że ta premia to fikcjja i praktycznie nigdy nie ma 20%. Jestem kandydatem dlatego mnie to interesuje.

Leszek
@Czekam

dla produkcji za grudzień troche ponad 20%, listopad 21,5%, październik 11,5% ale wtedy produkcji i magazynowi mozna było dac dodatkowe 0-5% w zależności od indywidualnej oceny przez kierownika

@Czekam

Teraz mamy fajną premie po 20 % lecz spowodowane to jest referdum i tym ze pracodawca daje nam podwyzki wliczna jest 20 % premii zazwyczaj premia siega 13-18 % .

Ogar
@Magazynier

Witam, każdy dział ma swoje kryteria według których liczy się premie, dane nie biorą się z widzimisi tych na gorze………… tylko właśnie z miesięcznych rezultatów. Kierownictwu samemu zależy żeby premie były wysokie i pracownicy zadowoleni bo potem są teorie pod tytułem „premia gwiazdkowa to pewnie premia uznaniowa będzie niska”

Ymos
@Bartek

3500 brutto

@Czekam

Fajnie, że to pytanie padło i jeszcze lepiej że pojawiły się konkretne i rzeczowe odpowiedzi. A jak to jest z nadgodzinami? Wszystkie są 100%. Czy są też 50?

Nick
@Kandydat

Witam, nadgodziny w dni wolne oraz nocne czyli wypracowane między 23.00-06.00 (zależy od harmonogramu pracy, jak masz 15-23 to liczą się od 23, a jak 14-22 to od 22) to są 100%, nadgodziny wypracowane po pierwszej zmianie to 50%.

Zly

Te związki nie są zbyt konkretne. Nic nie załatwiają i ciągną te referendum w kółko a kasa ucieka

Pracownik produkcji
@Zly

Te związki nasze nic dobrego nie robią.Pan WJ dziala tylko aby wykreować swoją osobę.Nie mogę patrzeć jak nasz W.J tylko chodzi z kajecikiem i udaje inteligenta Ja jestem w związkach i widzę ci się dzieje od wewnątrz.Dostalismy jakąś tam smieszna podwyżkę od pracodawcy a od związków?Tylko ciągle gadanie i gadanie i bez efektu.Ludzie ja się wypisuje i wam też proponuje

Monter
@Pracownik produkcji

A od kiedy to związki dają podwyżki? Podwyżki daje zawsze pracodawca. Związki walczą o to by podwyżki wogóle były i możliwie jak najwyższe. Jakby nie związki i WJ o którym piszesz to właśnie dostałbyś 150 zl a może nic byś nie dostał. Chyba tu krótko pracujesz bo nie wiesz jak było z podwyżkami kilka lat temu zanim powstały związki.

Zwiazki robią co mogą ale możemy podziękować wszystkim którzy się nie wpisali na listę a korzystali z wszystkiego co związki załatwiły życzę takim osobą czasòw jakie były kiedyś chorujesz zabieramy premie z wypłaty koniec roku co tylko 150 zł i nic więcej i podwyżki tylko dla wybranych jestem za tym aby było to 100 zł dla wszystkich albo nic wesołych świąt

Daniel
@Pracownik

Powiem wam jak będzie:Związki chcą 800 zł dla każdego pracownika,oni są już dawno dogadani i zobaczycie ze wszyscy dostaniemy po śmiesznym 400 zł.Wspomnicie moje słowa max 400 dostaniemy i wszyscy będziecie musieli być zadowoleni.400 zł to ja tygodniowo wydaje na dojazdy z Wągrowca.

DM
@Daniel

To czym Ty jeździsz ,ciągnikiem czy TIR-em!

Ona
@Daniel

To zmień pracę ja Ci nie odpowiadają dojazdy

Kucharz
@Daniel

Kiedy w końcu wyniki referendum?Rozumiem że w jeden dzień nie da się tego zrobić,ale minęły już 3 tygodnie

Refundacja
@Kucharz

Chyba związki przegrały swoją batalię o strajk. Pokazuje to jedno że nie każdy w firmie wierzy w to co obiecały. Na pewno więcej niż połowa. Co dalej przedstawiciele związków?

@Refundacja

związki nie przegrały tylko muszą wszystko dokładnie zrobić

pracownik produkcji
@Refundacja

Wydaje mi się że tylko ktoś w tych związkach próbuje wykreować swoją osobę

Andrzej Dziąsło
@Pracownik

Każdy miesiąc braku porozumienia to strata dla pracowników. Ta strata nie zostanie nikomu zwrócona. Czy nie lepiej wziąć tyle ile na chwilę obecną daje pracodawca i ewentualnie negocjować podwyżki na przyszły rok? Biorąc pod uwagę, że już przynajmniej za 3 miesiące jesteśmy w plecy... To (usunięte przez administratora) kasy

nick
@Andrzej Dziąsło

a kto ci powiedział tłooku jeden że 3 miesiące temu mieleś dostać jakąś podwyżkę?

Minionek

Zawistne (usunięte przez administratora) z DMEKU i pozostałych Hal jeśli ktoś przychodzi w soboty na DPDS to nie dlatego że liże (usunięte przez administratora) kierownictwu tylko że pracuje...tak pracuje. Skończyły się czasy że spijalo się kawki i nic nie robiło. To samo się tyczy niedziel...nawet nie macie pojęcia ile autobusów jest przekazywanych do klientow...same się robią?! Z tego co wiadomo każdy może przyjść w niedzielę choćby na Golden Line. Wystarczy chcieć i się zapisać ale nie lepiej wypisywać głupoty. Świadczy to o tym jacy puści jesteście. Nie wiecie jak jest a macie się za najmądrzejszych. Zygac się chce patrząc na wasze wpisy.

@Minionek

Przez takich chapaczy niedzielnych, nigdy nie będzie dobrych zarobków, bo mówią że jak masz mało to zostań dłużej, przyjdź w sobotę, niedzielę, wigilje, sami jesteście sobie winni (usunięte przez administratora)

Minionek
@Xxx

Skoro liderzy związków dbają o swój wizerunek nie potrafiąc się dogadać aby załatwić podwyżki trzeba dorobic sobotami i niedzielami...proste

Wanda
@Minionek

Nie, to trzeba zrobić porządek z liderami :D Haha ludzie, myślenie na poziomie podstawówki... no chyba że ironizujesz, to zwracam szacunek.

Lolo
@Bolo

Za to wielki pracownik bolo co zdania polskiego złożyć nie potrafi i mówi "szłem" czy "poszłem" zaraża głupotą dużo więcej osób w swoim otoczeniu i niestety nawet 1% nikt nie dołoży za przebywanie z takim baranem.

@Lolo

Nie rozumiem dlaczego mnie krytykujesz?co w mojej wypowiedzi bylo nie tak?moze nie portafisz czytac ze zrozumieniem baranie.w moim komentarzu nie bylo slowa szlem lub poszlem.za przebywanie z takim tepakiem jak ty powinni dokladac z 200%

Zenon
@Bolo

Czyli optymalnie będzie jak pracownicy biurowi zaczną przychodzić normalnie do fabryki zwiększając szanse wszystkich na zarażenie się, tak?

@Zenon

Nie Zenonie.biurowi niech sobie sciemniaja w domAch ale niech maja zaplacone np 80% a nam pracujacym na ta cala sielanke zaplaca godziwie za ryzykowanie w tych trudnych czasach(panie lolo jesli pan czegos nie zrozumial to przepraszam)

Bimbas
@Bolo

Sześćdziesięciolatkom też powinni płacić 80%. Siedzą w domu (teoretycznie),odbierają całą wypłatę, a my ryzykując zdrowiem musimy na nich pracować.

Zenon
@Bolo

Czemu tylko 80%? Zabierzmy więcej i dajmy innym. Chyba istniało określenie na taki ustrój...

Biurowy
@Bolo

Widzę że wierny jesteś zasadzie "nie znam się to się wypowiem" tak więc żyj sobie w swoim świecie widząc tylko czubek swego nosa i narzekając na wszystko i wszystkich wokół. Nie pozdrawiam.

Władek
@Bolo

Bolo ty jesteś jakiś baran jak byś wiedział miał pojęcie jak się pracuje i troszeczkę rozumu to byś się zastanowił na tymi wpisami.

Olo
@Bolo

Trzeba było się uczyć, a nie teraz swoim niedowartościowaniem pluć jak jadem w innych !!! Zazdrość nie popłaca.

@Olo

Jasne,wszyscy mogli sie uczyc a autobusy krasnoludki by skladaly.pomysl troche.nie pluje jadem tylko pisze jak jest

Olo
@Bolo

No właśnie kto Ci nie kazał? Byś miał lepiej. Ja odbieram Twoje słowa jako zazdrość. Dlaczego ludzie którzy pracują zdalnie mają mieć gorzej płacone? Bo Ty tak chcesz? Skoro Ty masz jak masz, że chodzisz do pracy i to jest w Twoim odczuciu krzywdzące to wszyscy tak powinni mieć bo Ty tak masz. Patrzenie egoistyczne. Idąc dalej Twoją argumentacją to prace biurową krasnoludki zrobią?

Biurwa
@Bolo

tylko, że biurowi wykonują pracę zdalnie, wyobraź sobie, że niektórzy nie muszą być w firmie na miejscu, żeby ogarnąć tematy, to z jakiej racji mają mieć płatne 80%...?

Nemo
@Bolo

Jedna uwaga. Osoby z biur, które obecnie mają Home Office zostały tam wysłane przez swoich przełożonych.

@Olo

Ale ja lubie swoja prace na produkcji i prosze mi tu nie sugerowac co chwile ze bylo trzeba sie uczyc,nie zazdroszcze wam waszej pracy.zrozumcie to ze to my nadstawiamy tylka ryzykujac zdrowiem i zyciem swoim i naszych rodzin i to my chcemy zarabiac normalne pieniadze bo w tej chwili to czy firma bedzie dalej funkcjonowac zalezy tylko od nas.ps widac jak pracujecie jak w godzinach pracy komentarze piszecie hehe

Marek stachol
@Bolo

Dokładnie korpo ma w w 4-rech literach. Firma nie szanująca pracownika za nic.

Srolo
@Bolo

A jak sobie wyobrażasz prace zdalną pracowników produkcyjnych? W garażu będziesz składał autobus? A Ci „wielcy uczeni” to pewnie nic nie robią tak... a kto projektuje te autobusy, kto zamawia części, kto je sprzedaje, kto dba o to żebyś dostał wypłatę na czas i o milion innych rzeczy? Składanie autobusu jest ważnym, ale niewielkim elementem w całym procesie. Wiec mam propozycje dla pracowników produkcji - przestańcie się wreszcie wywyższać, bo wbrew pozorom Was jest zastąpić najłatwiej.

Kks
@Bolo

Widzę ze zmęczony jesteś dojeżdżaniem w 9 matizem z wungrowca.W polinowie masz 2 na start jak się nie podoba.

@Srolo

Srolo Was jest zastąpić najłatwiej. niepoważny jesteś,praca wszystkich jest ważna a tak na marginesie to biurowych zastąpić nie można?Każdy ma jakieś zadania i za nie odpowiada , tak i biurowy jak pracownik produkcji .

Hans
@Bolo

Trzeba było się uczyć a nie teraz narzekasz.

andrzej
@Bolo

To trzeba było się uczyć, żeby teraz siedzieć w domu. Pozdrawiam

@Bolo

Nikt nie zabrania Tobie rozwoju, poznania języka i ukończenia studiów, żeby stać się tym „wielce uczonym”. Poza tym Ci „wielcy uczeni” sobie sami tego siedzenia w domu nie wymyślili. A uwierz mi, że nie jest to taka praca piękna i przyjemna „bo w domu”, jak ci się wydaje.

Andrzej Dziąsło
@Bolo

Nikt nikomu nie broni się rozwijać. Ukończ jakąś uczelnie, zdobądź doświadczenie, udowodnij że ta nauka nie poszła w las... i może za kilka lat też będziesz mógł pracować zdalnie.

Jan

Przez takich chapaczy niedzielnych, nigdy nie będzie dobrych zarobków, bo mówią że jak masz mało to zostań dłużej, przyjdź w sobotę, niedzielę, wigilje, sami jesteście sobie winni naiwne Polaczki

Dpds

Czy po sobotnim incydencie na dpds ten nierób z dmeku poniósł jakieś konsekwencje?

Brązowe usta
@Dpds

Jaki incydent?

Ściemniacze
@Dpds

Jaka afera, od lat te same osoby z DMEKU chodzą w soboty, NIEDZIELE . Co można robić w niedzielę w pracy? Nasi rodzice walczyli o wolną sobotę a łudzie jadą w niedzielę. MASAKRA.

@Ściemniacze

Majster
@Xxx

Dogadali się? Czy nie? Bo ta sytuacja mnie IRYTUJE!

BubelBus

Proszę Państwa jeżeli związki nie dogadają się z firmą, nie dojdzie do strajku to jedynym słusznym rozwiązaniem będzie: Dla pracowników pracujących na produkcji 250zł brutto do podstawy. Dla Brygadzistów będących na produkcji z racji ich odpowiedzialności 261zł brutto do podstawy.

Chleb po 5 zł
@BubelBus

Ja dał bym Wam tylko 100 zł brutto bo na tyle zasługujecie.Co niby związki mają zrobić jak mają pod sobą takich oszołomów z PGR co na wszystko się godzą

BubelBus
@Chleb po 5 zł

Masz rację. 100 zł brutto dla pracowników i za odpowiedzialność brygadziści 111 brutto

@BubelBus

A dla Magazynierów po tysiaku pasuje robota !

Odnośnie podwyżek propozycja do związków brać co idzie ale jednakowo dla wszystkich niech firma zyska inaczej ludzie zaczną się wypisywać bo tu tylko chodzi o to aby nie było nienawiści i każdy będzie zadowolony firma i pracownicy

Zostaw merytoryczną opinię o Solaris Bus & Coach S.A. - Bolechowo

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Solaris Bus & Coach S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Solaris Bus & Coach S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 198.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Solaris Bus & Coach S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 177, z czego 22 to opinie pozytywne, a 44 to opinie negatywne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie Solaris Bus & Coach S.A.?

Liczba opinii klientów firmy Solaris Bus & Coach S.A., to 3, z czego 0 to opinie pozytywne, a 1 to opinie negatywne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Solaris Bus & Coach S.A.?

Kandydaci do pracy w Solaris Bus & Coach S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Solaris Bus & Coach S.A.