Opinie o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Solaris Bus & Coach S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Solaris Bus & Coach S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Tylko Pisior

Pytanie a jak magazyn czesci w Jasinie ??? Jakie zarobki Panowie oplaca sie ??? Jak kierownictwo i ludzie ??? Ktos podpowie

Cześć, myślicie że jak duże trzeba mieć to doświadczenie, żeby dostać pracę jako reporting analyst? Nie widzę też nigdzie w ogłoszeniu informacji o tym, czy wymagają jakiejś specjalnej szkoły. Jedyne co mam to kursy na Udacity i Udemy itp. Za mało czy będzie wystarczająco dla nich? Tego się obawiam.

Mat

W tym miesiącu premia ponownie ma być bardzo niska dlatego nikt nie informuje o prognozowanej premii żeby ludzie się nie buntowali. Cały czas robimy tak samo, staramy się a oni premie ucinają. Po co się starać????

@Mat

Niestety tendencja wydaje się być spadkowa... Przełożeni myślą lub nawet mają pewność, że osoby nie tylko z dużym stażem, ale po prostu fachowcy na swoim stanowisku/dziale mogą zostać zastąpione na przykład przez stażystów uczni (cieszę się z tej inicjatywy, ale nie można na nich opiera siły napędowej firmy). Coraz mniej wykwalifikowanych a przede wszystkim doświadczonych osób w biurach od osób przygotowujących dokumentację, konstruktorów, kontrolerów jakości/dostaw po osoby zarządzające procesami produkcyjnymi jak i danymi kontraktami. Pomimo dużej ilości wygranych kontraktów w pewnym momencie (jest to już chyba bliżej niż dalej) może zabraknąć mocy przerobowych do wykonania założonych zleceń. Nasuwa się w tym przypadku znane przysłowie "Jak spadać to z wysokiego konia" ale nie wiem czy to nie będzie wtedy gwóźdź do trumny zwanej Solarisem..

@Mat

Racja ma dmeku brygadzista co miesiąc nam mówił ile premii a od jakiegoś czasu nic nie mówi.Czas uciekać z tej firmy m

Bolo
@Mat

Kolego dlaczego niska premia ponownie jak myślisz zbliża się premia gwiazdkowa to trzeba zabrać muszą kase wykombinować przecież oni nie mają

Sprawiedliwy

A ile produkcja generuje kosztów przez niedbalstwo pracowników to nikt nie mówi. Wszyscy tylko daj i daj, ale te oszczędności znikąd się nie wzięły. Teraz każdy z pracowników między innymi przez produkcję musi za zaciskać pasa. Nikt nie wyciąga żadnych konsekwencji wobec tych pracowników, a cierpi cała reszta.

Balagan
@Sprawiedliwy

Masz rację. Po pierwsze są osoby, którym nie zależy i przez ich poczynania generowane są koszty a są też tacy i jest ich wielu, którzy po czasie zgłaszania problemów, i marnotrastw odpuścili sobie bo ile można. Jak brygadzista, kierownik czy Ci wyżej mają to w głębokim poważaniu to dlaczego "mi" ma zależeć. To jest niestety rzeczywistość solarisa. CAF musiałby się poważnie przyjrzeć temu ile pieniędzy ucieka bokiem i jaki bałagan panuje w biurach i kwestiach informacyjnych a później zrobić z tym porządek zaczynając od samej góry.

logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
logo firmy Kierownik ds. produktu (Air/Sea/Rail)
Loginex Sp. z o.o.
logo firmy Controlling Specialist
Wysoka
Trans.eu Group S.A,
logo firmy Consumer Services Representative (Dutch & English)
Poznań
Newell Poland Services Sp. z o.o.
Szukam pracy

Szukam pracy czy potrzebują na produkcję w Solaris ?

Xxx
@Szukam pracy

Daj sobie spokój za 3500 na rękę i pracowaniu za 2 osoby to lepiej poszukać coś innego .. A o chodzeniu na inne stanowiska do pomocy w wykonywaniu robót o których nie ma się pojecia to już nie wspomnę...

MORFEUSZ

Panowie. Solaris już dawno się skończył. Solaris to już nie firma, to tylko stan umysłu...pełen zakłamania, obłudy i fałszu. Nie liczy się ogół tylko jednostka. Rządzący oklamują nas i siebie nawzjem, obiecując złote góry i licząc ze słupki w Excelu pomogą wyjść z wewnętrznego kryzysu. Powiem Wam jak jest naprawdę. Sięgając pamięcią zawsze najważniejsza była jednostka czyli człowiek, pracownik. To dzięki nim jest produkcja, towar końcowy, zysk, miejsce na świecie. Wasz problem tkwi w tym w czym tkwil na przełomie wieków...nie słuchanie ludu, ludzi dzięki którym jest to co jest. Tylko wyzysk, robienie za trzech, Wasza głuchota na sugestie pracowników... Bo kto jak nie oni wiedzą najlepiej co jest źle, co nie pasuje, co poprawić... Schowajcie dumę i pychę głęboko do kieszeni, zacznijcie słuchać i rozmawiac póki nie jest za późno. Straciliście i tracicie fachowców, specjalistow, fundament tej firmy. Myślicie ze Ukraincy i firmy zewnętrzne ich zastapia?! Mylicie się i to bardzo. Oszczędności, naprawa sytuacji, zacznijcie od góry, od osób nienadających się do pełnienia powierzonych funkcji i stanowisk..."swoich ludzi", koleżków, karierowiczów, (usunięte przez administratora) pseudo kierowników i dyrektorów. Nie bede podawał nazwisk bo sami wiecie najlepiej które to najsłabsze ogniwa i największe pasożyty. Zacznijcie od porządków u Was i wkoncu dajcie wypowiedzieć się ludziom bez konsekwencji i zastraszania. Wyjdzie do nich nie tylko wtedy jak coś jest nie tak i trzeba kogoś zje bać. ZAPAMIĘTAJCIE SOLARIS TO LUDZIE. BEZ NICH BĘDZIECIE NIKIM.

Dyrektor

Moim zdaniem dyrektorzy też nie są lepsi szczególnie ten od zapewnienia jakości...

Pozytyw

Kłamią i (usunięte przez administratora) ludzi mają za jakiś ciemnogród i to pokazują jacy są słabi mam nadzieję że pan Tomasz B.... PRZEJŻY NA OCZY JAK JEST (usunięte przez administratora)

Halo związki zawodowe zrobicie coś z tą premia bo wszyscy są (usunięte przez administratora)

Fuckty

Zawiązki wywalczyły 500zł brutto od stycznia hmmm.... A minimum krajowe od stycznia wzrasta "chyba o ok 700zł czyli defacto wywalczyli nam obniżkę względem najmniej zarabiających o 200zł. Drugą kwestią jest że piss dąży do tego by każdy zarabiał 5000 (które przez daniny i tak nic nie będzie warte) i się cieszył że ma piuntke z przodu która i tak mu nie wystarczy do 10tego.

Ruda

A co się Ty dziwisz mieli fajnego chłopaka ze środy auta mu wychodziły i jak było ok to postanowili że ma robić poprawki z tego co widzę a do niego fajnie było iść do pracy wymagał nic nie obiecywał poświęcał się i premie były a teraz masakra .POZWÓLCIE MU WRÓCIĆ pozdrawiam produkcje

Gogopołerrejdżers

Fucktom chyba chodzi o to że jeżeli minimum krajowe wzrasta o 700 to podwyżka w firmie też powinna wynieść najmniej 700

@Gogopołerrejdżers

Tak wiem o co mu chodzi, ale żyje w bajce czy w realnym świecie? Który przepis, ustawa nakłada na pracodawcy podwyżkę dla załogi na podstawie wzrostu najniższej krajowej? Oczywiście fajnie byłoby taką podwyżkę otrzymać... Nie bronię tu pracodawcy, w Solarisie zarobki są na bardzo niskim poziomie, ale to inny temat.

Taka Prawda
@Hugo

S.B da w styczniu 500 brutto i z automatu zaniży premie .No bo jak to zapłacić pracownikowi Lepiej zainwestować w firmę .Zabrali nadgodziny zaniżają premię.Wypłaty porażka. I się nie dziwię że co chwile ktoś się zwalnia lub porzuca pracę .Za chwilę nie będzie miał kto składać te padaki.Zostaną sami ukry i będą klepać dalej a jakość zejdzie na poziom zwykłej szopy a nie fabryki.

Niezadowolony

Jak wypłaty za lipiec? To jest żenada wstyd komuś mówić ale się tu zarabia żeby w, czasach takiej drożyzny odbierać 3600zl singiel by za to nie przeżył a co dopiero mający rodziny.. A oni się podniecają ze 500zl brutto dadzą od stycznia ????

@Niezadowolony

3600-3700 netto to jest śmiech na sali.

Na socjalu mają wiecej
@Niezadowolony

Za sierpień premia podobno na poziomie 13%. (usunięte przez administratora) nas jak chcą. W jeden tydzień premia nagle spadła o jakieś 6-7%. A związki siedzą cicho i cieszą się z tych niby 500. To jest dramat, żeby w takiej firmie zarabiać 3500 a przy tak niskiej premii to nawet 3300-3200. Premia połowę niższa ale jakoś pracownicy nie wykonują połowy swojej pracy tylko cały czas pracują tak samo a nawet więcej bo na wielu stanowiskach brakuje ludzi i trzeba to jakoś ogarnąć bo brygadziści siedzą z (usunięte przez administratora) przy biurkach i ani myślą wejść w produkcję chociaż mają taki obowiązek. Przynajmniej 4godziby dziennie.

AAAA
@Na socjalu mają wiecej

na dmeku brygadzisci maja inne zajecia np. ogladanie meczy lub zakupy w sklepach internetowych. Brygadzista MA 11 nie siedzi przy biurku. On doslownie lezy na tym fotelu

@Na socjalu mają wiecej

Już odpowiem na Twoje pytanie - premia spadła dokładnie o 7.5% (bo taki jest max premii od jakości). Wcześniej max było 5, ale ZZ wywalczyły kolejne 2.5% A co do spadku to - ilość błędów jest sumowana i dzielona na wszystkie autobusy. W wielkim uproszczeniu nawet jeden autobus może sprowadzić premie do 0! Rozumiesz czy nadal nie ?

Brzęczyszczykiewicz

A w biurze macie Owocowe czwartki? Na jakie benefity może liczyć inżynier produkcji, ile na start "czystego piniądza"

Burza

Witam dzisiaj skończyłem swoją karierę w tej firmie. I tak szczerze nie wypowiem się negatywne o tej firmie. Chciałbym podziękować wszystkim ludziom których tam poznałem. Trzymajcie się i bądźcie zdrowi. Do zobaczenia.

Przyszły stażysta

Witam, jak to wygląda na stanowisku stażysty jako konstruktor lub elektronik? Wymagania są z kosmosu czy raczej można się nauczyć czegoś na spokojnie i normalnie pracować? Dodatkowo jakiej stawki można się spodziewać/domagać w trakcie negocjacji przed podpisaniem umowy. Pozdrawiam

Boczek
@Przyszły stażysta

Na spokojnie i normalnie ???? to nie Solaris, wszystko na zeszły tydzień i nikogo nie interesuje w jakim stopniu zaawansowania jesteś, masz wykonać zadanie.

Witam, jak długo trwa proces rekrutacyjny na stanowisko Konstruktora R&D w Solaris?

Sroda

Czy może ktoś nas oświecić do czego dokładnie służą telebimy na hali?

Linia

Na takie głupoty są pieniądze ale jak zgłaszasz zapotrzebowanie na jakieś narzędzia czy przyrządy potrzebne do ułatwienia pracy to słyszysz, że firma nie ma pieniędzy, że wprowadza oszczędności. W tej firmie jest wiele segmentów marnotrawienia pieniędzy ale wszyscy udają, że tego nie widzą. Zdaje się, że tylko najniżsi szczeblem dostrzegają problem

Dpds

DPDS wieczna potrzeba, jak i na dmeku czy z tym nie idzie zrobić porządku.? Zawsze pisze się o tych działach. Czy naprawdę nie idzie z tym coś zrobić?

Hugo

Mam pytanko dla "cwaniaków" niezwiązkowych którym związki zawodowe nic nie załatwiły - podpisaliście zeszłoroczne podwyżki? w jakiej kwocie 120pln brutto (bo tyle oferowała firma) czy znacznie więcej dzięki walce wielu ludzi? Od 2024 otrzymacie 420 lub 8% podstawy czy 500 lub 8% kto wam to załatwił ? bonus wakacyjny 1900? czy większy?? Więc przestańcie(usunięte przez administratora) że nic wam związki zawodowe nie załatwiły - miejcie troszkę godności, bo jesteście zwykłymi (usunięte przez administratora)!!!

ZZ
@Hugo

Pracuje w Bolechowie już pare lat. Nie strajkowałem i nie chciałem podpisać podwyżki to dyrektor mi powiedział ze jak nie podpisze teraz to będą konsekwencje. Wiec czym zaczniecie kogos wyzywać to najpierw ogarnijcie dobrze temat. Jak dla mnie to niech związki walczą za swoich z chęcią podpisze papier ze jak nie jestem w ZZ to wywalczona podwyzka mi się nie należy.

Luki
@ZZ

Co za bzdury wypisujesz chyba tylko po to żeby nie było Ci wstyd że poszles po podwyżkę pracownik nie ma obowiązku podpisac aneksu i pozostaje na tych warunkach na których jest obecnie pracodawca nie ma prawa i nie może za to wyciągnąć żadnych konsekwencji w stosunku do tego pracownika dyrektor nie mógł w ten sposób zwrócić się do Ciebie bo złamał by prawo więc nie pisz bzdur

Bambo

Przewodniczący OPZZ Solaris chodzą słuchy że wzamian za zapisanie się do OPZZ udzielasz się za menadżerami którzy nie potrafią współpracować z brygada i którzy swoje błędy i nieudolnosc zrzucają na produkcję o kogo walczysz o menadżerów za to że wstąpili do związku a gdzie są gnębieni pracownicy przez tego gościa sprzedałeś ich bo nie są w związkach przypomnę tylko że ZZ powinny walczyć o dobro pracowników a nie za przynależność do związku

Oszczednosci

Firma wszedzie szuka oszczednosci. Na Dmeku sa obszary gdzie mozna zaoszczedzic troche kasy. Pierwszy to kierownicy. W ostatnim tygodniu nie bylo jednego kierownika drugi doskonale sobie radzil z planem i produkcja. Czy nie mozna zostawic jednego kierownika ktory by pracowal np. od godz.8 do 16 i ogarnal by dwie zmiany? Drugi temat to brygadzisci. Jeden na dwie brygady przy tej ilosci pracownikow spokojnie wystarczy. Zostawic osoby ktore znaja sie na produkcji, planach i potrafia wspolpracowac z pracownikami a najslabsze ogniwa przenies na produkcje.

@Oszczednosci

Wiecie, ile taki kierownik na produkcji zarabia? Jakie to są kwoty dla kogoś z doświadczeniem? I jakie są te dwie zmiany dla kierowników, w sensie ramy godzinowe?

jan

Starszy Konstruktor w obszarze R&D - czy warto, jakie stawki dla Starszego? Mam 10 lat doświadczenia więc pewnie spokojnie bym sobie poradził a akurat widzę, że taka oferta weszła.

Były JA
@jan

Nie warto. Konstruktorzy z R&D uciekają. Chyba że chcesz mieć uraz psychiczny z powodu twojego przyszłego przełożonego.

Inżynier
@Były JA

Dlaczego uciekają? Jest u was szansa na rozwój w R&D z prawdziwego zdarzenia czy bardzo odstajecie od EvoBusa czy MANa w tej kwestii?

Kiedyś mi się chciało
@Inżynier

Firma pod kątem rozwoju w BT jest okej, jest dużo ciekawych projektów, problemów jest kilka. Jeden z głównych to dyrektor. Mało czasu na projekty, wszystko jest przepychane na szybko, martwimy się później co się stanie, dokumentacja w wielu przypadkach jest w głowie, doświadczeni ludzie odchodzą bo mają dość i wracamy do punktu wyjścia. BT dostaje coraz to więcej odpowiedzialności, zadań i tematów niezwiązanych ściśle z konstruowaniem a ze wszystkim co jest związane z firmą. Nagłe delegacje "bo trzeba szybko ratować sytuację". Nie ma czasu na poprawne zaprojektowanie wielu rzeczy przez co, na produkcji pojawiają się coraz to nowsze problemy, często nie ma czasu nawet żeby je załatać, bo już trzeba skakać do kolejnych rzeczy i tematy albo umierają, albo pojawia się deadline z góry typu 4h :). Dodatkowo jeśli jesteś doświadczoną osobą z branży automotive, lepiej jest poszukać sobie pracy gdzie indziej. Może nie będzie tak różnorodna, ale na pewno lepiej płatna i mniej stresująca. Pracowałem kilka lat, szybko się rozwijałem, dostawałem coraz to poważniejsze projekty, tematy i problemy do rozwiązywania. Sporo nadgodzin, delegacji, wyjazdów, po to żeby się rozwijać, zbierać doświadczenie i pokazać się z dobrej strony. W zamian za to dostawałem, więcej zadań, same obietnice i zero podwyżki czy awansu. Bycie młodym, ambitnym i chętnym do pracy nie jest opłacalne w biurze, bo zbyt duża ilość pomysłów i chęci też są problematyczne dla kadry zarządzającej.

NiezawisłyPiSąd

Co myślicie o propozycji podwyżek solarisa i związków? Co byście zmienili co dodali?

Propo
@NiezawisłyPiSąd

Może zamiast dokładać do wakacyjnego to wprowadzić na stałe premie chociaż te 700 brutto w kwietniu? Takie zajączkowe

Rejent
@NiezawisłyPiSąd

Myślę że te 420 brutto to śmieszna podwyżka w dobie tej inflacji. Od stycznia 2024 podwyżki zjedzą tą podwyżke dwukrotnie.

Spokojny
@Rejent

600 brutto jest sprawiedliwe dla wszystkich .... Procentowo to dobre dla grubych leniwych kierowników i liderów ..

Majster
@NiezawisłyPiSąd

Co to jest 420zl brutto już i tak robimy za śmieszne stawki firma pod Poznaniem a zarobki już porównywalne z wagrowcem dramat..

Z nadzieją
@NiezawisłyPiSąd

600 brutto to minimum. Tym bardziej, że wejdzie w życie od stycznia więc przy obecnych zarobkach to szału nie ma. Wakacyjne jak najbardziej podnieść do minimum 2500. Punkty z benefitow także powinny być większe. Powinno zostać ustalone na każdy kolejny rok inflacyjne.

Zarobki Inżynier

Witam, na jakie realne zarobki brutto (bez premii) może liczyć Konstruktor Mechanik w SBC?

@Zarobki Inżynier

Młodszy (po studiach) - od 5000brutto Konstruktor (powiedzmy 3-5 lat doświadczenia) - od 6500brutto Starszy konstruktor (10 lat doświadczenia) - od 8000brutto. Po podwyżkach z maja tego roku starsi stażem mogą doliczyć 1200-2000brutto

SZCZERA PRAWDA O TEJ FIRMIE

To słabo bo pracownicy tej(usunięte przez administratora) firmy dostali tylko 270zł I nie dziwię się czemu ludzie się zwalniają Oczywiście (usunięte przez administratora) zarzdu zawsze będzie twierdziła ze suma sumaru jest oki.Może w końcu (usunięte przez administratora) zacznicie myśleć.Wy macie to gdzieś bo macie odpowiednie pensje .Ale to ta firma jakościowa to (usunięte przez administratora)jeśli chodzi o jakość .I mam nadzieję że Wy za to bekniecie.

Euro

Tak! Konstruktor powinien mieć dodatek za każdy autobus który się łamie i pęka.I oczywiście super premia za dobry wizerunek u klienta że firma płaci kary. A POTEM " przegraliśmy kontrakt.jesteśmy rodziną.pieniędzy niema "PARODIA I NAWIJANIE MAKARONU!

Zostaw merytoryczną opinię o Solaris Bus & Coach S.A. - Bolechowo

• Jak się pracuje w Solaris Bus & Coach S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Solaris Bus & Coach S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 656.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Solaris Bus & Coach S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 600, z czego 102 to opinie pozytywne, 128 to opinie negatywne, a 370 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Solaris Bus & Coach S.A.?

Kandydaci do pracy w Solaris Bus & Coach S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Solaris Bus & Coach S.A.