PKO Bank Polski

Warszawa

Ocena pracodawcy 2/6

na podstawie 262 ocen.

Opinie o PKO Bank Polski

Dbamy o każdą opinię, dlatego pracodawca nie może ich usuwać. Sprawdź, kiedy Twoja opinia łamie regulamin - więcej.

Dodaj odpowiedź

Anuluj

Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PKO Bank Polski

Dominika

Mam rozmowę na doradcę detalicznego. Jaką podstawę można dostać. Obecnie mam 3500 brutto w innym banku.

Dominika
@Fan Maxa 17.03.2018 11:22

O ciśnieniu wiem, tablicach itp. :) Zeszyt też znam. Ale podstawy jaką mogę dostać maksymalnie właśnie nie. Podpowiesz?

Fan Maxa
@Dominika 17.03.2018 14:52

To zależy od miasta.. Wwa i Poznań więcej niż piszesz.. pozostałe duże miasta wojewódzkie nie wydaje mi się że wiecej ugrasz.. Daj sobie spokój z pracą w Banku.. są i bedą bardzo duże zwolnienia o reszcie nawet nie chce mi się pisać

Nigdy wiecej

Byłam pracownikiem PKO przez prawie dwa lata. Zwolniłam się bo miałam dosyć bycia traktowana jak maszynka do robienia pieniędzy dla banku. Sprzedaj kredyt, najdroższy dlaczego bez ubezpieczenia, wciśnij do tego karte, może beznadziejny pakiet emerytalny. Odprawa.. ile na dzisiaj punktów, czym to zrobisz, ile telefonów. Archiwum, analizy, telefony i klienci, którzy maja Cię dosyć, bo chcieli tylko zrobić wpłatę/wypłatę/przelew a Ty im pieprzysz o produktach. Odpowiedzialność materialna.. i to wszystko za takie pieniądze i nędzne benefity? Nigdy nikomu nie polece pracy w tej firmie. Najgorsza praca w jakiej miałam okazje byc zatrudniona.

anonymous

(Warszawa - Centrala) Pracuję na stanowisku eksperckim w jednym z bardziej "współczesnych" zespołów PKO. Cóż, powiem tyle - po kilku latach pracy w międzynarodowych korporacjach doznaję tutaj szoku kulturowego. Wszystko jest inne, kultura pracy... poraża. Po daniu szansy PKO szukam obecnie innej pracy. To nie jest miejsce dla wszystkich, dużo tu leciwych ludzi i jak nie mam nic do osób po 50-ce, gdy robią dobrą robotę, tak w PKO sporo "Halinek", które nie potrafią na stanowiskach eksperckich obsłużyć Worda czy Outlooka... spora część dyrektorów jest dyrektorem tytularnym. Mam mieszane uczucia. Pieniądze w moim przypadku są ok, zespół też w porządku, ale czuję się w nowej pracy bardzo nieswojo - każdy każdemu "panuje" i "paniuje". Ciężko mi ocenić. Na pewno to nie dla mnie.

Aga

Czy któremuś z Was nie udało się zaliczyć na egzaminie z OFWCY pożyczkowej którejś z tych części? Wiecie jak wygląda poprawa? Trzeba znowu 3 testy pisać? czy tylko ten, którego się nie zdało?

Tyfus

Nie pracuję w tym banku dopiero kilka miesięcy. Moja opinia o pracy tam niestety nie jest pozytywna. Można by książkę napisać, ale postaram się streścić. Za dużo dyrektorów, kierowników, ludzi od tabelek i wszelkiej maści znajomych królika zajmujacych stanowiska ds. niepotrzebnych. Zdecydowanie za mało ludzi do pracy z klientem, którzy nie mają czasu na archiwizację, wypelnianie tabelek dla dyrektorow, czy telefony. Nacisk na sprzedaż za wszelką cenę, praca w bardzo nerwowej atmosferze. Sporo osób odczuwa to na swoim zdrowiu. Słabo jest to zorganizowane. Dzwonisz ze stanowiska kasowego do klientów, ludzie w kolejce słuchają i jeszcze komentują. Sprzedaz kredytow na stanowisku kasowym gdzie cała kolejka słyszy i widzi co klient załatwia często komentując na głos ,,kasa a oni kredyty załatwiają''. Mało komfortowe to dla klientów, ale tu się o tym nie myśli. Wszystko na już tu i teraz. Produkty wciskaj pod plan, a nie zgodnie z potrzebami klienta. Teraz jestem u kokurencji i porównanie jak niebo a ziemia, w atmosferze pracy i podejściu do pracownika a także samej organizacji. Nie bójcie się zmian. Gorzej niż w PKO ciężko trafić. Pozdrawiam tych którzy dotrwali do końca wywodu.

Fan Maxa

Czytam że Vice ma opłacone szkolenie za 272 tys zlotych w Stanach. Dziękuje Ci najlepszy pracodawco za Twoją troskę i darmowe szkolenia na intrze i,oszczędność czasu i środków finansowych. Dziękuje Ci również za przesunięcie terminu płatności premii za ub kwartał z uwagi na publikację wyników Banku. Dziękuje również za coraz większą liczbę dyrektorów, kierowników, managerów, oceniaczy pracy i specjalistów od excela. W sumie szanowni wymienieni spece po co Wam klienci i doradcy przecież to Wy najbardziej i najwięcej pracujecie. Preziesie takiego Szefa jak Pan jeszcze nie było i długo nie będzie. Proponuję rozbudować budynek na Puławskiej ku Pana chwale kto bogatemu zabroni.

anonymous
@Fan Maxa 12.03.2018 22:44

Gdzieś obiło mi się o uszy , że Vice i tak długo nie zagrzeje miejsca. Chodzi o wyjazd na super szkolenie a później odprawa i to jaka ! A ja się przejmuję planem , tajnym agentem ,gotówką w kasie. Nerwy w strzępach , nocne koszmary, ranne mdłości a tam u góry luuuuz , kasa jest , jak nie tu to tam się wkręcą , bez mrugnięcia okiem zwolnią kolejnych malutkich nie wiem czy dobrze pamiętam 850 osób ?

Fan Maxa
@anonymous 13.03.2018 19:17

P. Prezesie i został Pan gwiazdą medialną. Wyciągnąć 800 tys to sztuka ale ja to rozumiem. Nie ma Pan czasu bo przecież ciągle i nieustająco zbiera Pan nagrody dla najlepszego Managera, Prezesa, Bankiera, Bankowca itd. Kontrola PiP jest też Panu niegrożna bo przecież Pan jest na Ty z Panem Premierem.

Maciek

Jestem przyszłym pracownikiem tego Banku, od 2 stycznia zaczynam prace, na stanowisku doraca kasjer dostałem propozycje na start 4500 brutto, zastanawiam się czy mogę wytargować więcej- doświadczenie rok i 3 miesiące w innym banku o którym nie ma też dobrych opini i brak wykształcenia wyższego. Trochę zdziwiony jestem opiniami, zwłaszcza tymi których dziwi coś takiego jak duże plany albo estymacje czy rozliczanie z wyniku. Sory ale obecnie bankowość głównie opiera się na sprzedaży a nie na obsłudze klientów i ktoś kto tego nie rozumie , nie powinien szukać pracy w tym segmencie. Jeśli macie jakieś opinie a propo pracy w oddziałach w stolicy, chętnie poczytam je w komentarzach. Jedyna rzecz którą mógłbym być zmartwiony to słaba oferta gotówki, ale nie z takimi rzeczami człowiek sobie radzi na codzień :)

Maja
@@@@@@@ 16.02.2018 22:04

4500 to nie W-wa. Przyjmują młodych, niedoświadczonych i dostają na rękę od 4000 . Żaden nowy w Łodzi mniej nie dostanie. No chyba że z niewiedzy poda niską stawkę na dzień dobry.

Maja
@@@@@@@ 16.02.2018 22:04

4000 brutto oczywiście????

Agulinda

Mam pytanie jak wygląda praca doradcy korporacyjnego? Na jakie wynagrodzenie(podstawę mogę liczyć).

Bardzo Zawiedziony

Przed pracą w PKO przestrzegało mnie kilkoro moich znajomych, którzy wcześniej pracowali w tym banku. Nie uwierzyłem im i postanowiłem, że jeżeli otrzymam propozycję zatrudnienia na dobrych warunkach, to z chęcią ją przyjmę. Rozmowy o pracy w miłej atmosferze, bogaty socjal itp. Nie sądziłem wtedy, że będę pracował w PKO tylko ledwo 3 miesiące...Praca w tym banku bardziej przypomina (usunięte przez administratora) niż największy bank w Polsce. TRAGEDIA ! Planem nowozatrudnionego pracownika obarczono pozostałych członków zespołu. Praca w ciągłym stresie, plany taaaaak niebotyczne (wielomilionowe) że aż nieosiągalne. Praca po 10 godzin dziennie, ciągłe parcie na wynik, spowiadanie się codziennie rano na odprawach, tłumaczenia się, dlaczego nie ma się 100% wyniku do upływu czasu (plany są kwartalnymi tylko z nazyw) , dodatkowo raportowanie wyników na godzinę 14 i 18, pełnienie wielu roli na raz, płacz koleżanek, krzyki dyrektorki na pracowników i trzaskanie drzwiami. Dodam, że chodzi o miasto na Dolnym Śląsku. Nie polecam! Tym bardziej, że po moim odejściu z zespołu multibiznesowego zwolniły się jeszcze dwie osoby. Podobno w ciągu roku z tego oddziału zwolniło się 16 osób... i niech to będzie przestrogą dla każdego, który myśli w sposób "muszę się przekonać na własnej skórze". Szkoda życia i zdrowia.

Robol
@Alinka 08.03.2018 18:36

W 100% się zgadzam. Dyrektorzy ds sprzedaży to banda nierobów i niekompetentnych bałwanów. Te stanowisko to zwykła przechowalnia tzw plecaków za duże pieniądze. Mam nadzieję że prezes pójdzie wreszcie po rozum do głowy i usunie te stanowisko.

@@@@@@
@Robol 10.03.2018 11:00

szybciej Ci kaktus na ręce urośnie niż Prezes to zrobi.

ZADOWOLONA

Pracuje od 30 lat w Banku więc jest to chyba dowód, że praca ta sprawia mi satysfakcję. Pracowałam w wiekszości wydziałów sporego oddziału Banku, miałam różnych przełożonych lepszych, gorszych- ale zawsze robiłam swoje:uzupełniałam wykształcenie, jeździłam na szkolenia te bankowe i za własną kasę, nie marudziłam jak przyszły zmiany jak bank ewaluował i wprowadzał nowe modele pracy tylko brałam "byka za rogi " i dopingowałam wiecznie kręcące nosem koleżanki. Ale kiedy zmiany w banku wprowadzane sukcesywnie otwierały nowe możliwości awansu, tworzyły sie nowe jednostki, oddziały itp. również je wykorzystałam troche trzeba było sią namęczyć, dojeżdżać trochę dalej niż inni, którzy dalej tkwią gdzie byli i dalej marudza jak marudzili . Nie za bardzo rozumiem ludzi którzy wylewaja żółć i dalej łażą do tej firmy. Przecież można ją zmienić - jak ktoś nie lubi pracy pod presją czasu, pracy z klientem, zadaniowania , egzekwowania - bo pewnie o takich obowiązkach był na rekrutacji uświadomiony- to po jaką cholerę wybrał taka pracę.

ktos
@ZADOWOLONA 26.01.2018 22:28

Chyba Pani nie wie jak teraz wygląda rekrutacja, ani słowa o ubezpieczeniach, funduszach, inwestycjach.Na pytanie o zakres obowiązków pada hasło obsługa kasowa plus sprzedaż kont i kredytów (plany na to) . Cała reszta wychodzi w praniua z ubezpieczerniami juz wogole pojechali, gdybym chciała byc agentem ubezpieczeniowym to zatrudniłabym sie jako agent :) Niedługo to i chleb bedziemy wypiekac...Nie wspomnę o traktowaniu ludzi tam pracujących - gonieni jak psy. Wsparcie przełozonych - "JA PANI ŹLE WRÓŻE" ( bo nie było punktów w danym dniu. Mobing na szeroką skale,trzeba wiac stamdąd...

Zrezygnowany
@ZADOWOLONA 26.01.2018 22:28

Uświadomiony o obowiązkach? Nikt nie wspomniał nawet, że plany idą w miliony, że portfele są przemielone wzdłuż i wszerz, że część spotkań z przełożonymi będzie kończyła się krzykiem i trzaskaniem drzwiami, że praca będzie trwała 10 godzin dziennie, że podczas planowania urlopu otrzyma się informację- "Pan pracuje krótko, powinien Pan najpierw zasłużyć na urlop", że ludzie będą chodzić chorzy do pracy by doganiać wyniki, że codziennie będzie trzeba spowiadać się, dlaczego nie ma się sto procent wyniku do upływu czasu; że planem nowego pracownika zostanie obarczona reszta zespołu, że nikogo nie będzie interesować, jak przebiega proces wdrożenia, że na dzień dobry otrzyma się bazę klientów do obdzwonki - by "pomagać innym", że zostanie się upomnianym, iż na 6 otrzymanych kontaktów nowo otwartych działalności, z których w bazach i Internecie znajdzie się TYLKO jeden numer telefonu, nie sprzeda się 5 drogich kont. Itd., itd., itd., itd., itd., itd..... MOBING. Praca dla osób ze STALOWYMI nerwami

Aweng

Całkowity brak kultury korporacyjnej! Po takich instytucjach jak zagraniczne banki, po przejściu do PKO BP czułem się jakbym pracował na dworcu! Współpracownicy z back office'u, którzy teoretycznie mają wspomagać front office, mają cię głęboko w (usunięte przez administratora) Rozśmieszyło mnie, kiedy na pytanie jak się rozlicza taksówki, w odpowiedzi dostałem bilet tramwajowy. Struktura wyjątkowo hierarchiczna. Zamiast na ty, wszyscy są ze sobą na Pan, Pani. Jeśli nie jesteś jakimś dyrektorem, to wszyscy cię mają w (usunięte przez administratora) I najlepsze - delegacje zagraniczne musi podpisywać członek zarządu!! Jakby była jakaś różnica, czy lecę do Szczecina, czy Budapesztu albo Pragi!

anonymous
@Aweng 07.03.2018 21:52

Potwierdzam powyższą opinię. Back office więcej przeszkadza w PKO, niż pomaga...

szukająca

czy ktoś może opisać sytuację w oddziałach w Bielsku-Białej ? nie chodzi mi o pensję , tylko raczej o atmosferę , plany (realne? do wyrobienia). Czy te wszystkie poniższe opinie mogą również dotyczyć Bielska? dot pracy na stanowisku doradca-kasjer . Są ogłoszenia , ale zastanawiam się czy aplikować po tym , co tutaj przeczytałam

nick

zenada byłem na rozmowie panie biły sie w piersi jaka to super firma ... a nawet odpowiedzi nie dostałem o zakończonej rekrutacji ... i jak tu poważnie ich traktować

Ania

Pracowałam w Centrali na Puławskiej 3 lata. Ogolnie pracę ocenie 7/10. Po kolei: 1. W PKO każdy departament to osobne księstwo i warunki moga sie znacznie różnic ale u mnie pracowalo sie 8 godzin i ani minuty dluzej po 16 hulal wiatr...zatem work life balance byl swietny 2. Dobry socjal w moim przypadku slabe zarobki ale jak ktos sobie wynegocjuje tsk ma 3. Bardzo duzo pracy w zasadzie poza 20 minutami na obiad nie mialam chwili oddechu 4. Zwolnienia grupowe- można pracowac w firmie 20 lat i nagle bach i Was nie ma...

PRACUŚ

Będę nowym pracownikiem PKO W małym mieście.Na jaką podstawę mogę liczyć jako kasjer doradca?Zaproponowałem 2000 netto.

PTGT500
@PRACUŚ 19.02.2018 19:44

2000 netto to dobra propozycja. W PKO wypłaty są uzależnione od wielkości miasta, ilości pracowników itd. 2000-2300 netto możesz śmiało dostać.

nick
@PTGT500 26.02.2018 14:34

dobra?? idź do Lidla mniejszy stres większa kasa.. Tutaj za wszystko Cię opie..lają, tablica płaczu, produkty które są nie do sprzedania plus musisz zapitalac na kilkoro ludzi na Tobą którzy dosłownie nic nie robią poza wysyłaniem maili z terminami na wczoraj i do tego emeryci którym nic sprzedasz. Powodzenia jak Ci nie szkoda zdrowia psychicznego

ciekawa

mam pytanie czy pracownicy banku PKO dostaja telefony służbowe?prosze o odp

Eeeeee
@Mika 24.09.2017 15:49

Nie

gt500
@Mika 24.09.2017 15:49

tak, wszyscy pracownicy na stanowiskach obsługowych mają tel.służbowy

Adelajda

Pracowałam w centrali kilka lat temu. Pamiętam, że praca po 10 godzin była standardem. Ale atmosfera była świetna i pieniądze bardzo dobre. Przy kolejnych zmianach dyrektorów i naczelników było coraz gorzej. Koleżanki przestały być koleżankami. Zaczęły się podchody, donosicielstwo, wymagano od nas pracy po kilkanaście godzin bez dodatkowego wynagrodzenia. Bez względu na to jak się staraliśmy, bez wazeliny trudno było o wysoką ocenę i premię. Potem zaczęły się zwolnienia grupowe i pozbywanie niewygodnych osób za pomocą różnych bezpodstawnych oskarżeń. Szkoda. Jeśli nadal pracują tam osoby odpowiedzialne za ten stan rzeczy, to absolutnie nie polecam pracy na Puławskiej.

zyz

Szanowni Państwo proszę o pomoc ;) Muszę dotrzeć do 50 pracowników Banku i przeprowadzić badanie. Niestety nie uzyskałam zgodny organizacji na przeprowadzenie ankiety w jednostce więc próbuje do Państwa dotrzeć za pomocą portalu społecznościowego. Wyniki jakie uzyskam wykorzystam tylko i wyłącznie w pracy magisterskiej. https://goo.gl/forms/tqMWgtciXyztKOrq2 Serdecznie dziękuję za pomoc i poświęcony czas

Niezadowolony klient !

Chciałem zrezygnować z konta i nagle okazało się ze mam -500 zł (usunięte przez administratora) NIE POLECAM TEGO BANKU NIKomu !!!!!

anonymous

Pracuję dwadzieścia lat w tym Banku i zarabiam 1800 na rękę.plany wysokie,obowiązków dużo,a punktacja za produkty co kwartał niższa,jeszcze mamy sprzedawać ubezpieczenia komunikacyjne,poprostu multiagencja,szkoda że nie jesteśmy na prowizji,bo co ja bym robiła z tą kasą,zero życia prywatnego.

anonymous
@anonymous 13.02.2018 19:20

Na te ubezpieczenia napewno będzie plan. Z punktacją to prawda to co łatwo przychodziło teraz ma 0. Piątek ? Co z tego sobota,niedziela szybko mijają i jeszcze masz zadanie domowe bo dlaczego nie stoisz codziennie pod tablicą to i zadania muszą być ;) A najlepsze to doszło od niedawna : proszenie , błaganie klienta o bardzo dobrą ocenę spotkania w banku bo będą dzwonić i sprawdzać a jak oceni na dobrze to po premii , której i tak mogę nie dostać bo szoper już chodzi i znowu możesz coś chlapnąć. Wiem,wiem nie podoba się to spadaj tylko to nie jest takie proste jak się wydaje... Można by o tym wszystkim dobry thriller napisać tylko nie można bo to tajemnica ...

klientKowalski

od 15 lat, jestem klientem INTELIGO zero problemów, naprawdę zero, same plusy

Asia

Ktoś może się wypowiedzieć o pracy w PKO BP Złocieniec?

No name

Cześć, pracuję w PKO drugi miesiąc i z przykrością muszę potwierdzić opinie poprzedników. Wiadomo nigdzie nie jest łatwo ale... tu wszystko kręci się wokół tablicy, zeszytów i zdjęcia oddziału... Punkty, jesteś na czerwono, żółto, zielono. Idziesz na szkolenie, zwolnienie, urlop? - masz automatycznie lukę i ciśnienie co zrobisz z tą luką? Jak ją "zasypiesz"??? Koszyki takie a siakie, aktywności- telefony. Ilw umówionych spotkań? Ilu wyciśniętych klientów z obsługi? Latanie pomiędzy zapleczem i telefonami a stanowiskiem kasowym bo kolejka a może coś się uda wycisnąć z kolejki. Nowe osoby? Już na start plany sprzedażowe bo są ludzie na niekończących się zwolnieniach lekarskich od psychiatrów za których wiszą na reszcie pracowników plany. Nowy człowiek, który uczy się obsługi kasowej, realizacji różnych dyspizycji klientów już na starcie musi robić kalkulatory sprzedaży, tablice, zeszyty, umawiać spotkania w wyznaczonej liczbie przez telefon i zastanawiać się jak zasypać lukę, która robi mu się jak jest na szkoleniu. Jestem tu tylko i wyłącznie dla wyższej podstawy niż w poprzednim miejscu pracy ale nie daję sobie tu wiele czasu. Chcę się czegoś nauczyć i szukam bardziej cywilizowanego miejsca. To o czym wiem na100% to to, że PKO wiecznie szuka pracowników, zresztą jak ostatnio wszystkie banki i ciągle są braki kadrowe bo młodzi nie akceptują takiej pracy i dzięki temu za jakiś czas banki jako pracodawcy będą spuszczały z tonu ale nie wiem czy tego doczekam.

Asia
@No name 29.01.2018 23:01

A możesz zdradzić jakie zarobki?Konkretnie jaka podstawa i czy duże miasto?

Klient

Można sobie wyobrazić poziom mentalny zarządu i sposób w jaki traktują pracowników poprzez fakt jak traktują klientów. Otóż, panowie i panie - o pracach modernizacyjnych, czyli blokadzie kart płatniczych informują poprzez Facebook!! Żadnego maila, o wiadomości sms nawet nie wspominająć! Ludzie w środku nocy stoją jak idioci, świecąc oczyma bo nie ma jak zapłacić kartą! Skandaliczna obsługa tego pseudo banku jest już na poziomie poczty polskiej - kolejnego komunistycznego reliktu. Obyście utonęli w pozwach i najlepiej zakończyli działalność z wielkim hukiem.

Niezadowolona

Codziennie odprawa przy tablicy. Ile punktów, na kim, ile telefonów itd. godzina pracy znika. Potem obsługa. Kierownik dziennie straszy że za brak punktów są konsekwencje. Dyrektorka oddziału nie ma pojęcia o zarządzaniu. Tylko ma naciskać na punkty. Dobrze że oprócz dyrektora generalnego nie ma już dyrektorów obsługi klienta. Tak. W jednym oddziale było dwóch dyrektorów. Czy się zajmują? Niczym. Mobbing na porządku dziennym. Każdy doradca ma zeszyt. Jak w gimnazjum. Nie traktują Cię w pracy jak dorosła osobę tylko jak dziecko. Rotacja ogromna. W 1 oddziale w Chorzowie w rok kilkanaście osób odeszło.

takaja
@Niezadowolona 16.01.2018 12:32

u mnie w oddziale jest troche inaczej, pod wzgledem kierownika i dyrektora. Nasza dyrektorka potrafi motywowac. Cala reszta jest niestety prawda- nie na moje nerwy. Wku*wiasz sie codziennie, sfrustrowane pracownice, ktore cale zycie tu przepracwaly... szkoda gadac.

Obiektywnie

Pracowałam w tym banku 2 lata wcześniej 20 lat w innym znanym banku. Jest dużo prawdy w treści osób wyrażających się w sposób negatywny. Bank prowadzi dziwną politykę. to co budziło moje zdziwienie to przerost stanowisk kierowniczych przestarzałe zarządzanie ludźmi przez dyrektorów i kierowników i ich utrzymywanie na stanowiskach mimo braku predyspozycji. Bank prowadzi ogrom szkoleń i warsztatów co jest pozytywne ale przy dużym oblozeniu pracy bieżącej doradców czy kierowników zok nie jest to we właściwy sposób spożytkowane i nie daje satysfakcji z nabytej wiedzy. W tym banku naprawdę nie poświęca się uwagi klientom klient nie jest właściwie zaopiekowany bo doradca jak nie biega do tablicy to uzupełnia zeszyt czy przygotowuje się do rozmowy indywid. a za parę dni do rozmowy interwencyjnej ZG z Nrs to jakiś absurd i chory wymysł banku a klient to wszystko widzi komentuje i narzeka naprawdę z boku wygląda to źle i nie świadczy o wysokim standardzie obsługi. Warunki pracy tj zbyt mała ilość stanowisk pracy do ilości doradców kasowych rotacyjny system pracy wprowadza niepotrzebny stres i chaos obsługi nigdy nie spotkałam się z takim dziwnym system pracy bank wymaga od pracowników nie stwarzając właściwych warunków pracy. Mimo wszystko nie żałuję tych 2lat w pko bp nie było tak źle może dlatego że uodpornilam się pracując wcześniej też w banku i mimo że NrS nie funkcjonował w takim kształcie to przeżyłam szkołę życia a plan sprzedażowy ind. Czy zespołu musiał być zrobiony .

Lolo

To co powiem to jest straszne w tym Banku. MOBBING MOBBING MOBBING. Niech wreszcie ktoś się tym ZAJMIE. Co warszawka nie widzi co dzieje się w tym banku. Obudźcie się wyrobnicy i piszcie o tym jak najwięcej.

Mimi

Po 28 latach pracy podjęłam trudną decyzję o odejściu z PKO BP, praca stała się dla mnie koszmarem, poranny ból brzucha to była norma, byłam zastraszona, nienawidziłam tych zeszytów, tablicy i wciskania ludziom "super" produktów. Nową pracę znalazłam już po 3 tygodniach, najbardziej bałam się, że w moim wieku nikt nie da mi szansy, a jednak. Mam fajnego szefa, miłych współpracowników i jestem szczęśliwa. Żałuję tylko, że tak późno podjęłam tą decyzję. Jeśli macie podobne odczucia nie czekajcie z decyzją o odejściu, strach ma wielkie oczy, teraz i ja to wiem.

Obecny pracownik

Jak komuś nie udało się utrzymać w firmie to nie musi tak się przemęczać piszą te elaboraty!!!!

anonim
@Obecny pracownik 12.01.2018 10:30

ale o co Ci chodzi? co wniósł Twój wpis?????

Nick

Szkoda tylko że nowi kreatorzy mianowani z regionu za osobiste używanie lub pośrednie inne. Jak za głębokiego PRL. Na niczym się nie zna przyjdzie w pióropuszu nadęte i niby rządzi. A samo niczego nie potrafi. Tylko patrzeć jak się to wszystko rozp.... a może o to chodzi żeby to od środka pożytecznymi idiotami doprowadzić do upadłości.

anonymous

Po 7 latach pracy uciekam stąd. Pewnie nie zapomnę tego obozu pracy. Dla ludzi szukających pracy w bankowości kilka rad. Jeśli liczycie na jakiś rozwój, czy awans, to omijajcie ten bank. Jeśli mimo wszystko chcecie spróbować mimo natłoku negatywnych opinii to negocjujcie jak najwyższą podstawę. Później podwyżek raczej nie będzie. Powód zawsze się znajdzie, a koleżanki i koledzy z oddziału będą mieć dużo mniejszą podstawę niż wy, więc to oni pierwsi coś dostaną jeśli w ogóle coś skapnie. Jak już zaczniecie pracować to miejcie dystans do tej pracy, życie osobiste jest najważniejsze, chociaż w PKO wszystko jest tak poukładane żeby pracownik miał wrażenie zgoła odmienne i żył tą pracą. Przez te 7 lat widziałem ludzi wykończonych psychicznie. Miłe uśmiechnięte dziewczyny i fajne chłopaki chodzili jak zombie bo nie mają planu, normy telefonów, bo klient z czegoś zrezygnował, bo nie mają umówionych spotkań. Szkoda ludzi, ale za bardzo się niektórzy przejmują. Nikt was nie zastrzeli tam jak coś pójdzie nie tak, chociaż pewnie niektórzy by chcieli :) Miej wy...ne, a będzie ci dane. Ostatnia rada - jak już trochę połapiecie doświadczenia szukajcie pracy gdzie indziej. Tutaj na 99% zostaniecie w tym samym miejscu do końca kariery w PKO. Powodzenia wszystkim obecnym i przyszłym pracownikom.

xxx

Od roku pracuję w centrali. Zdaję sobie sprawę, że systematyka pracy jest inna niż w oddziałach. Jednak na tą chwilę mogę powiedzieć, że nie mam zastrzeżeń.

pko
@xxx 15.12.2017 11:28

Prawda

Piotr H.
@xxx 15.12.2017 11:28

a jak się tam dostałeś? z którego układu?

Mira

Po 25 latach pracy w tym banku odeszłam sama.... Pierwsze 20 lat - cudownie, ostatnie 5 to koszmar. Nawet nie wiecie jak się cieszę, ze mnie już tam nie ma:-)

X
@Mira 11.12.2017 13:41

Powodzenia

anonim

(usunięte przez administratora)

Były doradca Sosnowiec

Prawda w 100%_

anonim

napisałeś prawdę to w (usunięte przez administratora) usunęli. a piszą i mówią o wolności słowa

Kochająca klientów

Koniec absurdu tablic, planów...Koniec . Zostają wspomnienia koleżanek, klientów:) pozdrawiam Syberię???? M.

koliber11

Czy ktoś wie jak wyglądała praca dyrektora oddziału I w Gorzowie i w Skwierzynie ?

Tytus

Szanowni kandydaci do pracy w banku PKO BP, Chciałbym podzielić się swoimi wrażeniami z procesu rekrutacyjnego i krótkiej przygodzie z tym pracodawcą. Byłem Doradcą Klienta Bieznowego. Pensja 6500zł brutto. Lokalizacja - Warszawa Rekrutacja: 1. I spotkanie: Rozmowa z p. Dyrektorem oraz kierownikiem działu. 2. II spotkanie: Rozmowa z p. Dyrektorem Regionu czy wiązki czy jak oni tam to nazywają.... Pytali się głównie jak sprzedaję i jak dużo mogę sprzedać. Nie padło o dziwo... żadne merytoryczne pytanie. No i przyjęcie do pracy. Proste. Przychodzi do pracy na początku nie dostajesz planu. Jednak o zgrozo Twój kierownik na Ciebie dostaję cały etat. Także od początku wymaga się robienia. No i okej :) Jednak jeśli zrobić plan całego etatu to nei dostajesz nawet złotówki... bo przecież nie masz planu Oczywiste? Prawda? Na dzień dobry dostajesz zeszyt. Rozumiecie? W dziesiejszych czasach gdzie ten bank wydaje setki milionów rocznie na cyfryzację dostajesz zeszyt. Musisz go regularnie wypełniać. Twój plan, realizację co zrobić żeby zrobić plan itd. Każdą notatkę podbijasz swoją pieczątką.... Generalnie takie zabezpieczenie pracodawcy żeby łatwo Cie było zwolnić i mieć piekną podkładkę dla sądu pracy. Do tego są tablice.... spokojnie nieinteraktywne, takie zwykłe białe. Każda ma piekną roletk, którą się zasłania dane przed klientami, taka roletka za 20 zł z biedronki :) wiecie nowoczesny bank... Tam też codziennie wpisujesz estymację i wykonanie, oczywiście do tego wysyłasz swoje wyniki codziennie mailem. Przecież to nie ważne, że wszystko jest w systemie. No i zaczynasz pracę... wpisujesz do zeszytu na tablicę i jedziesz. Więc jeśli Ci to odpowiada to jest to wymarzona praca dla Ciebie. Dodam tylko, że nie ma analityka tylko sam wszystko analizujesz, sam robisz decyzję a Dyrektor tylko podpisujesz. Szybciutko już po 8 godzinnach pracy przy kompie system wypluje Ci decyzję :) aaa i premia, ok 1 pensja na kwartał jak zrobisz plan :) Pozdrawiam

jeszcze.pracownik@pkobp
@Tytus 26.10.2017 15:18

żeby to poczytali Ci twórcy zeszytów i tablic - Panowie/Panie od wymyślania tych śmiesznych systemów rozliczania udręczonych doradców - naprawdę nie widzicie, że to jest śmieszne, i że przyczyniacie się do ośmieszania wizerunku banku!!!!! ZASTANÓWCIE SIĘ...!!!!!

anonimus

tajemniczy.bank o największych zyskach w Polsce,największych obrotach a płaca pracowników najniższa spośród banków w kraju ,wstyd kierownik /nota bene dyrektor oddziału / dostaje nieco ponad 3100zł. n,a rękę, po studiach mgr. po wszystkich kursach i szkoleniach ,niby brak pieniędzy ,kpina i żenada cały zysk zabiera góra a dół ochłapy

Xxx
@anonimus 31.08.2017 14:33

Nie wiem gdzie ten kierownik/dyrektor pracuje skoro ma pensje jak u nas doradcy..

aaaaaaa
@Xxx 17.10.2017 22:44

w mieścinie na wschodzie kraju..

PanPe

Bank zatrzymał się płacowo jakieś 5-6 lat temu i myśli, że propagandą z intry zaciemni ludziom rzeczywistość. Rynek pracy trochę się zmienił, ale BankPolski zauważy to dopiero jak zamiast 50 ofert pracy w regionie katowickim, będzie szukał 200 ludzi. Nie liczę długotrwałych L4 od psychiatrów gdzie osoby te blokują wakat. Teraz starszyzna na emerytury ucieka, a ludzie 30-40 lat jak zaczną uciekać to będzie sobie bank robił plany ludzmi co po 2-3 miesiącach uciekają. Ukraińcy zarabiają lepiej niż pracownicy obsługi klienta tego banku. Ja na szczęście już niedługo :)

PanPe
@jeszcze.pracownik@pkobp 10.10.2017 19:32

Wysocie nieakceptowalna, ach ta pekaowska nowomowa :) Ogólnie praca dla każdego ... na początek. Na pierwszą pozycję w CV jest ok. Jak umiesz się wysłowić i chcesz pracować w największym banku w Polsce to startuj, potrzebują masę ludzi bo co chwilę mają nowe oferty pracy. Popatrzcie np. na ING gdzie dla doradców KD są oferty z umową na zastępstwo w 90% i jest ich ok 10x mniej niż w PKO na normalne umowy. O czymś to świadczy. Dla młodych fajna sprawa, porobić 3 miesiące, wpisać w CV i iść do jakiejś normalnej pracy.

jeszcze.pracownik@pkobp
@PanPe 18.10.2017 00:12

"Pan Pe" - nie dokopuj mi .... bo i bez tego jest ciężko :-(. Stwierdzenie , że coś jest "wysoce nieakceptowalne" to ulubiony zwrot moich przełożonych na wszystko co dotyczy pracownika. celowo posłużyłam się tym zwrotem ... ...co do zniesienia planów - to już pewne .... tak będzie od 2018 roku

On

Ża£osc do szpiku kosci w szczegolnosci w Żorach na rozmowie z niejaka joanna z... ????????????????

anonim

(usunięte przez administratora)

Nadzieja

Wrocław, podobnie jak wyżej:)

Bebe

Moderatorze z goworka podpisujący sie Patrycja poczytaj te wpisy i przestań wypisywać bzdury. Wpisy nie dotyczą Wwy a całego kraju. Poczytaj, ucz się a potem komentuj pracowniku Gowork

ona

mam pytanie a czy ktoś wie jak w regionie świętokrzyski sie pracuje ? prosze o opinie gdyż zaproszono mnie na rozmowe i po opiniach rozważam temat :)

Bebe
@ona 04.10.2017 14:06

a jak się ma pracować?? nie czytasz opinii powyżej?? myślisz że taka ilość ofert pracy bierze się z tego że jest świetnie?? welcome in the hell

wiktor

witam kilka lat temu małżonka postanowiła zlikwidować książeczkę oszczędnościowa wybierając wszystkie pieniądze niestety pani w okienku poinformowała że 20 zł musi pozostać jako opłata za założenie książeczki więc jako makulaturę spaliliśmy w domowej kotłowni - małżonka od dwóch lat nie żyje a bank PKO BP rozpoczął nękanie wysyłając co jakiś czas jakieś pisma do małżonki jako spadkobierca zgłosiłem się na rozmowę wyjaśniająca sprawę okazało się że te dwadzieścia zł to jest jakaś oszczędność i będę nękany dopóki nie zlikwiduje książeczki a zęby to zrobić muszę wyrobić duplikat za 30 zł wybrać lub przelać na moje konto te 20 zł i i po sprawie niestety bez duplikatu taka operacja niemożliwa - widocznie bankiem zarządzają osoby uznające transparentność jak w banku ruskim " nie propadziot i nie poluczysz " zastanawia mnie jedno dlaczego gdy wybiera się cały wkład zostawiają 20 zł jako opłatę aby potem informować ze jest to oszczędność czyżby "wyłudzanie" bo z tego co wiem moja małżonka nie była jedyna która pracownik banku wprowadził w błąd - może ta stronka nie dotyczy tego tematu ale nie znalazłem innego kontaktu e-mail

Patrycja

@Kaska z czego byłaś najbardziej niezadowolona pracując w firmie PKO Bank Polski? @Ola bardzo długo pracowałaś w firmie. Z jakiego powodu zostałaś zwolniona? Pamiętajcie, że każde stanowisko różni się od siebie warunkami pracy.

Ola

Pracowalam w pko 25 lat. Bardzo lubilam te prace i tez byly plany. Przyszly redukcje i wszyscy dostali kopa. Droga goro nas zwolniliscie i zaczeliscie przyjmowac nowych mlodych i macie to co macie. Narzekania , po roku pracy szkoleniach ucieczka do innego banku o negatywnych opiniach ktore czytam nie wspomne. Mieliscie cudownych ludzi oddanych tej pracy Pomimo mojego wieku ktos dal mi szanse pracy. I pracodawca kiedys mi powiedzial ze glopcy chyba pracuja w banku skoro pozwalniali takich pracowitych i lojalnych pracownikow. Czytam te negatywne opinie i chociarz po zwolnieniu mnie bylo mi ciezko powiem Dziekuje ze mnie zwolniliscie bo mam pracodawce ktory mnie szanuje a ja chodze do pracy usmiechnieta.

nail

30 lat na pierwszej linii, pierwsze 20 lat to praca, której nie zamieniłabym na inną; pracy po sufit ale ciekawej, świetna atmosfera i ludzie. Późniejszy okres to plany ponad normę przy coraz niższej płacy (brak podwyżek), mobing, punkty za wszelką cenę, Dzisiaj klienci są postrzegani, przez kierownictwo, jako potencjalne punkty do wykonania planu i temu służą różne sposoby ich egzekwowania. Związki zawodowe są ale ich działań propracowniczych nie widać.

Nadzieja

Jak każdy pracodawca PKO ma plusy i minusy. Pensja na czas, liczne szkolenia, głównie jakościowe. Praktyki uczą koleżanki w oddziale, dobrze jeśli są chętne:) Plany i ich realizacja wyglada różnie, lepiej w dużym oddziale , zdecydowanie gorzej w mniejszych.Stres dotyczy tych którzy potrzebują tej pracy. Mobbing jest w mniejszym lub większym stopiniu. Bywają i miłe dni jeśli ktoś odnajduje się w obsłudze klienta lub potrafi uciec dosłownie od myślenia o pkt. PKO , przyszłość, kredyty, ograniczenia:) Może będzie lepiej, zamiast kija i marchewki SZACUNEK:)

edytka

Pracowałam w PKO BP 3 kwartały. Nikomu nie polecam, naprawdę szanujmy siebie i dbajmy o swoje zdrowie psychiczne. Pracownik przy codziennych odprawach stoi na baczność (przynajmniej w moim byłym oddziale), kierowniczka wiecznie ma kwaśną minę, zeszyt co poniedziałek obowiązkowo (najlepiej po godzinach pracy) przerabiany z niezadowoloną i zawalona robotą (haha) Panią Kierownik. Jak Pani Dyrektor wchodziła do pokoju socjalnego to trzeba było rzucić jedzenie w kąt stać i słuchać, jak jedzie po wszystkich pracownikach. O jedzeniu w spokoju można było zapomnieć. Przy wyjściu z pracy bywało, że trzeba się spowiadać, "co się umówiło" i "na ile", ogółem strach wychodzić punktualnie! Ciągła rotacja pracowników, zostają tylko ci, którzy muszą (w przypadku byłego oddziału osoby, które miały hipotekę do spłaty, osoby mające rodziny - ogółem ludzie, którzy z jakiś względów nie mogą pozwolić sobie na zmianę pracy), bądź Harpie, które tylko patrzą, jak ukraść długo wyczekiwanego klienta (same strasznie marudzą ale mają klientów od lat, z których zawsze coś wyduszą na koniec kwartału, jak potrzeba). Zawsze jest mało. Po złożeniu wypowiedzenia najlepiej iść na L4 od psychologa, bo zrobią co tylko mogą żeby życie uprzykrzyć. Pozdrawiam wszystkich, którzy uciekli z PKO :)

manduz

Ja nie wiem, co wam w tym banku nie pasuje. Pracowałem 3 miesiące, bo musiałem się gdzies na chwile zaczepić. Nie rozumiem waszych opinii, pamietajcie, że przyszliście do pracy, nie wakacje. Ludzie myślą, że się ich bedzie wielbić za to, że wstali z łózka (jeszcze na 10.....). Plusy pracy: - Właściwie z miejsca bez doświadczenia dostajecie prace w największym banku w Polsce -- Cały pakiet socjalny - Nadgodziny w pełni zapłacone ( te szkolenia przed pracą też) - Atmosfera, tu Cię najpierw naucza, a potem wymagaja. Minusy; - Pensja bez nadgodzin ok. 1900 zł - Brak pracy w soboty ( ja akurat wole pracować w soboty, bo potem mi na koniec roku brakuje urlopu)

bebe
@manduz 12.09.2017 20:46

Dzieciaku a ile Ty pracowałeś żeby pouczać ludzi mających odprawy przed tablicą którzy zjedli zęby w PKO BP SA?? Ja Ci było tak zaje..ście to czemu nie zostałeś w końcu pasowały Ci te klimaty.

anonim

(usunięte przez administratora)

aaaaa

nie bo to wiedza tajemna.. Obowiązuje mnie Kodeks Etyki

Zostaw opinię o PKO Bank Polski - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PKO Bank Polski