Adres: Puławska 15, 02-515 Warszawa

2 328 808 5 1

Opinie o PKO Bank Polski

Filtruj opinie po kryteriach:

Doświadczony

PKO BP S.A.to znakomite miejsce pracy. Pensja wypłacana regularnie, respektowane prawo do urlopów, wolne soboty i niedziele, brak nocnych zmian, premie dla skutecznych i ambitnych, pomoc kadry menedżerskiej oraz wsparcie zaplecza technicznego i merytorycznego. Co najważniejsze etyka obowiązująca w banku sprawia, że stres praktycznie nie istnieje w relacjach podwładny - przełożony.

Tak8Nie5
Opiekun
@Doświadczony

Tak. Wolne soboty i niedziele. Prawo do urlopu i pensji. Bomba.

@Doświadczony

Dyrektor teraz jako Doświadczony dostajesz kasę za te głupoty czy w zakresie swoich czynności masz wypisywanie tych bzdur?? Pomoc kadry managerskiej ściemniacze zakłamany, wsparcie zaplecza merytorycznego - a to niby gdzie jest?? opisz to guru ściemy czytelnikom

Tak8Nie2
Marta
@Doświadczony

Moje doświadczenia z bankiem są zgoła inne. Kadra managerska jest od tego, aby poganiać i wyciskać z ludzi na maksa, a nawet więcej. Oczywiście żadnej współpracy nie ma, a stres jest obecny na każdym kroku.

Wiesz co to sarkazm?

@Klient

wiesz ile ludzi czyta brednie takiego Doświadczonego vel Dyrektora i jeszcze w to może uwierzyć??

Monia
@Doświadczony

Etyka ha ha masz plan i musisz realizować klient jest tu nie ważny a czuwają nad tym właśnie Ci wspaniali menedżerowie, dać im jeszcze bat do poganiania ....pensja regularnie w dzisiejszych czasach to chyba nic nadzwyczajnego dla największego Banku w Polsce z takimi zyskami przypatrz się pensjom doradców kasjerów na południu Polski a na urlop to pójdziesz jak się z planu wyspowiadasz wtedy Dyrektor łaskawy pozwoli Ci pójść. Ludzie nie słuchajcie tych bzdur praca w PKO BP to jak akwizycja tylko po domach nie chodzisz, a nad pracownikiem sprzedaży stoi kierownik, Dyrektor, Dyrektor Sprzedaży i kamery które śledzą każdy jego krok przeszłam to wszystko i wiem jak jest i podziękowałam..

Maciej
@Monia

Zdaje sobie sprawę z tego, że początki pracy w PKO Bank Polski mogą być trudne, dlatego zastanawia mnie, czy pracownik rozpoczynający od szeregowego stanowiska ma realne szanse na to, aby zostać doceniony przez pracodawcę i otrzymać np. awans na wyższe stanowisko? Jak wygląda ta kwestia w przypadku tego banku? Mam nadzieję, że napiszesz.

TakNie1

Monia
@Maciej

To nie były początki pracy ale prawie 20 lat , na kogo awansujesz jak stanowisko Dyrektora czy Kierownika w Oddziale jest tylko dla góra 3 osób będziesz czekać do końca życia... wszyscy mają wyższe wykształcenie o awansie decyduje Dyrektor jak mu się chce bo jak nie to Ci powie że znajdzie kogoś nowego albo przeniesie Cię na stanowisko doradcy MSP lub BO (bo tam skąd weźmiesz od razu nowy portfel klientów przecież na to pracuje się latami) od razu z planem 2 razy wyższym i po pierwszym kwartale powie że no cóż nie radzisz sobie. Co innego doradcy hipoteczni tam klienci sami przychodzą zwłaszcza jak masz układy z firmami które budują nowe domy czy mieszkania ale tam doradcy też grzeją fotele od lat i jest ich tylko dwóch . Nie żałuję że odeszłam mam pracę spokojną nie myślę po nocach co jutro na odprawie zadeklaruję punkt po punkcie , Dyrektorka nigdy mnie nie wspierała ( a chyba że obserwacją stanowiskową he he uciekła z niej jak klient powiedział żeby usiadła do kasy bo jest kolejka a ona nic nie robi) Kierownik trząsł się przed nią jak osika niech się tam wszyscy zagryzą pa!

@Maciej

Jaki realny awans.. człowieku tu idzie kryzys i zwolnienia pracowników. Oczywiście słowo klucz do tego co nastąpi to automatyzacja a nie slabe produkty I rozrost wszelkiej maści kierowników, dyrektorów i managerów na których doradcy już po prostu nie wyrabiają.

Nikt w to nie uwierzy.

Tola
@Doświadczony

Najwyraźniej dopiero zaczynasz pracę i jeszcze nie wiesz z czym masz doczynienia skoro takie brednie wypisujesz. Jak Cie zaczną dociskac dzien w dzień gdzie punkty i co z tym robisz a skoro nie masz to znaczy sie do niczego nie nadajesz to Ci sie odechce wszystkiego. Dają plany do realizacji a żadnego wsparcia przełożonych, klientów trzeba szukac po rodzinie i znajomych a to nie jest studnia bez dna... Po za tym za duzo tam jest nierobów na górze na których premie trzeba pracowac...

Dyrektor

Z uwagi na to, że dużo młodych kobiet przyjmujemy do pracy fajnie się pracuje.

Tak12Nie2
@Dyrektor

2 razy okłamałeś ludzi pisząc jedno zdanie anonimie podpisujący się teraz nickiem Dyrektor. Po primo nie ma ich dużo co Ci już napisałem pod innym postem, po drugie w PKO BP fajnie to się pracuje Kierownikom, Dyrektorom czy innym zbędnym managerom; cała reszta ma przeje..ne.

Tak11Nie2
@aaa

Mam pod sobą siedem kobiet poniżej 35 urodzin i trzy dinozaury. Fajnie mi się pracuje.

Tak8Nie5
@Dyrektor

Dalej jedziesz z głupotami anonimie. I znowu kłamiesz w 1 zdaniu. Jeśli jesteś dyrektorem to Ty udajesz pracę a nie pracujesz

Tak5Nie1
Jestem pracownikiem
@aaa

Niech zgadnę, brak studiów skutkujący brakiem szans na awans?

aaa

Trollu rozmawiasz sam ze sobą?! Adminie czyn powinność wpisy niejakiego trolla podpisującego się Dyrektor obrażają płeć piękną w banku

Tak1Nie1
Nazwa działu: Finanse

Trollu praktycznie każdy twój wpis Adminie czyn powinność.

TakNie1
Julia

Chciałabym Wam przypomnieć, że na forum GoWork.pl dyskutujemy na tematy ściśle powiązane z warunkami zatrudnienia w PKO Bank Polski. Wasza dyskusja w sposób znaczący zatem odbiega od tych kwestii. Może zechcecie mi powiedzieć, jak przedstawia się atmosfera panując między pracownikami PKO w Warszawie? Można uznać ją za przyjazną czy wręcz odwrotnie? Prosiłabym o merytoryczne odpowiedzi.

Znawca
@Julia

Wszyscy walczą ze sobą o klientów. Pomówienia i donosy.

Gazirovka

Pracowałam w PKO kilka lat, niedawno się zwolniłam, gdyż nie widziałam perspektyw dalszej współpracy. Przez cały okres zatrudnienia byłam młodszym doradcą klienta, co wiąże się z najniższą pensją wśród doradców. Umowę na czas określony przeciągali do maksimum, wiedza jaką trzeba pojąć jest olbrzymia - od obsługi książeczek mieszkaniowych przez kredyty, konta, bieżącą obsługę gotówkową w 7 walutach do funduszy inwestycyjnych, obligacji czy przekazów zagranicznych. Podwyżki nie widziałam nigdy, bo nie było środków. Później słyszałam w radiu, że prezes dostał ekwiwalent w wys. 700 tys. za nieodebrane nadgodziny. Plany sprzedażowe przewidują, że będziesz sprzedawał olbrzymie kwoty kredytów z ubezpieczeniem i fundusze z opłatami za samo założenie zamiast lokat. Plan rozliczany jest kwartalnie i powiedzmy, że jak wykonasz go na 100% to otrzymasz drugą pensję co 3 mies. Jak go nie wykonasz to dostaniesz plan naprawczy, który opiera się na pełnej inwigilacji Twojej pracy, co prowadzi do załamań nerwowych. Po kilku miesiącach już sama nie wiedziałam dlaczego nie śpię - czy przez to, że dla wykonania planu wcisnęłam uczciwej osobie kredyt z ubezpieczeniem, czy dlatego, że miałam za mało punktów i bałam się prześladowań. Odpowiedzialności finansowej nie unikniesz - jak po obsłudze ok. 60 klientów pod koniec dnia w kasie masz 200 zł za dużo a 100 za mało to bank zabiera Ci 200 a 100 każe dopłacić z własnej pensji. Zarobki ok. 2000 na rękę. Tak jak śmierci nie życzę takiej pracy nikomu kto ma aspiracje i trochę sumienia. Moje sugestie dla PKO Bank Polski: To co dzieje się w PKO woła o pomstę do nieba. Pełna inwigilacja za pomocą kamer, karanie za niewykonanie planu lub narzucanie celów w postaci np. 10 PE kwartalnie jest poniżej godności człowieka. Życzę każdemu z centrali PKO aby zasiadł na kasie na 8 godzin, obsługiwał bezbłędnie każdego i wykonał plan sprzedażowy. Nigdy nie czułam się szczęśliwa jak po rezygnacji z pracy w tej korporacji.

Tak165Nie1
Smuteczek

Niestety to prawda.

Tak64Nie

@Gazirovka

Prawda. Ja tu tkwię ponad 15 lat i jest coraz gorzej. Brak kompetencji kierowników. Sami się gubią w tym co i kiedy mówią. Pomocy zero. Wiedzy niewiele. Nie moge ich już słychać niejednokrotnie. Moje marzenie to odejść. Jak tylko znajdę miejsce znikam.

Tak54Nie
mała
@Gazirovka

Plany każdy miał takie same czy zależały od stanowiska? Niższe stanowisko - mniejszy plan? A jak z podstawą? Jakiej wysokości maksymalnie można wynegocjować podstawę?

Załamana
@Gazirovka

Prawda. Jakbym czytała swoją historię.

Tak15Nie
Kol24
Nazwa działu: Produkcja
@Gazirovka

W punkt (usunięte przez administratora) wyzyskiwacze robią ludziom krzywdę a kierownicy dyrektor po co to nierobów wszyscy na kasę

@Pracownik

Tak a ich pomoc to cytuję " dzwoń na helpa" i jak nagle znów im odbije to ich celem dnia jest tylko liczenie minut spędzonych na przerwie. Człowiek nawet nie zje w spokoju. A jak już kończy się czas przerwy to słychać kroki ..... Już wchodzi daje do zrozumienia, że zaraz koniec jakbym sama nie wiedziała i rozsiada się i sama urządza sobie ucztę

@Monika

Pracujesz obecnie w firmie PKO Bank Polski? Szukam pomocy, ponieważ chciałbym dowiedzieć się, jak wyglądają obecnie warunki zatrudnienia dla nowo zatrudnionych pracowników. Przede wszystkim interesuje mnie, czy od pierwszych dni można liczyć na otrzymanie umowy o pracę? Proszę o odpowiedź.

Anna
@Gazirovka

też chcę się zwolnić. po 6 miesiącach ma dosyć. Pracowałam już w kilku instytucjach i ta jest zdecydowanie najgorsza. Czy tej organizacji nie obowiązują przepisy prawa regulujące kwestie zastraszania, wypłat za nadgodziny? do tego dziwne naliczanie stawek za urlop

Tak3Nie1
MAMA NA WYCHOWAWCZYM
@Gazirovka

CAŁA PRAWDA O PKO, U MNIE BYŁO GORZEJ 2 LATA NA KOZETCE U PSYCHIATRY .ŻYCZE POWODZENIE , A WSZYSTKIM ZASTSANÓWCIE SIE TO (usunięte przez administratora)

Marta
@Pracownik

Ucieklam po ponad 20 latach i jestem szczęśliwa. Uciekaj gdziekolwiek, trzymam kciuki.

Tak1Nie5
Nazwa działu: Handlowy

i jeszcze z takimi kretynami człowiek ma w pracy do czynienia.choć smiem twierdzić że fantazjujesz bo w banku średnia wieku dla Pań to 50+. Nie dość że kierowników, dyrektorów, managerów i specjalistów od tabelek i dziki tłum plus wkurzeni klienci to jeszcze takie imbecyle. Powinni dopłacać za pracę w szkodliwych warunkach w tym pisowskim banku

Tak14Nie7
@aaa

Mam przez to rozumieć, że osoby młode mają ciężej dostać się do pracy w PKO Bank Polski? Mógłbyś napisać, czy jest to związane z polityką banku, gdzie bank zatrudnia tylko i wyłącznie osoby z udokumentowanym doświadczeniem zawodowym, czy może mimo wszystko osoby bez doświadczenia zawodowego również mają szanse na zatrudnienie? Proszę, abyś ocenił na podstawie swoich doświadczeń.

TakNie2

KPI nowa aktywność doradcy

Ależ mnie gość rozbawił biznes masz w jednym palcu w tym trzecim

TakNie2
@aaa

Bzdury pleciesz. Teraz średnia dla pracownicy PKO BP to poniżej 35 lat.

@Dyrektor

No cóż kłamiesz anonimie zwany teraz Dyrektorem. Średnia i tu ważne słowo na bezpośredniej sprzedaży jest wyższa niż 35 lat. Z jednej bardzo prostej przyczyny młode towarzystwo wymięka po 3 czy 6 miesiącach pracy w tym banku. Co do zasady młodych pracowników przyjmuje się w Centrali i choćby w komórkach typu CRW Gdynia. Tylko napisz jako jest rotacja w takiej Gdynii

Tak2Nie2
@aaa

Co miesiąc w dużym oddziale zatrudnia się młodą kobietę. Płacze i marudzenia dinozaurów nic nie dają.

Tak5Nie3
@Dyrektor

Anonimie piszesz na osoby i kobiety które na Twoją du.Ę pracują per dinozaur... Karma wróci i obyś był kolejnym którego ta cudowna instytucja w ramach automatyzacji wykopie na bezrobocie czego Ci jakże serdecznie życzę.

Tak7Nie2

Uuuu lubię takie agresywne

Dyrektor

Pomykaj robić swoje 40 iko i 3 oc z nnw o onkoplanach nie wspominając.

Tak4Nie
Dyrektor

Nie, ciągle ten sam plan na bieżący kwartał. 121 % z upływem czasu dla oddziału.

Nazwa działu: Finanse

Aha zapomniałam napomnkac że moja dyrektorka twierdziła że do 15 minut to nie są nadgodziny i nie płaciła za nie

@Była pracownica z

I co w tym dziwnego? 15 minut i już nadgodziny?

@Dyrektor

To pracuj sobie za friko. Wiesz to się nazywa wyzysk i okradanie pracownikow

Pomijam fakt że co parę dni po 15 minut to już się zbiera

Nazwa działu: Finanse

Adminie ponawiam swój apel. Wpis trolla podpisującego się Dyrektor obraża pracowników banku

TakNie3
Ciekawa
Nazwa działu: Finanse

Jaka jest stawka podstawy jako doradca kasjer ?

Nazwa działu: Finanse

Moje doświadczenie wygląda następująco: pracowałam dwa i pół roku przez pierwszy rok bardzo dobrze realizowałam plan, moja dyrektorka chwaliła mnie jak również kierowniczka niestety od kierowniczki słyszałam że zarabiam najwięcej z kasjerów bo byłam kasjerem, co oczywiście było kłamstwem z kasjerów tylko jedna osoba zarabiała najmniej. Kolejny rok znów zadowolenie ale kierowniczka mówiła że nie ma pieniędzy na podwyżkę, kłamała... Dostałam nawet obietnice przedłużenia umowy an czas nieokreślony.. zaczęły się jednak miesiące kiedy na kasie trzeba było sprzedawać kredyty niestety ludzie byli przyzwyczajeni do drugiej sali na której robiło się kredyty. Umowy mi nie przedłużono. Ostatnie pół roku to był horror codziennie chodziłam na spowiedź do dyrektorki co i jak wyrobie plan, musiałam z pamięci mówić ile w tabelce jest za co punktów. Kiedy dyrektorka została poproszona o pomoc w czymś siedziała i nie umiała przejść na komputerze ścieżki sprzedaży i założenia produktu, dostała telefon po czym już nie wróciła kazała by ktoś inny mi pomógł. Wzywając mnie do siebie na spowiedź mówiła masz to sprzedawać bo to jest ku..... Zaje... Tak dokładnie przeklinała. Ogólnie cieszę się że już nie pracuje w tym cyrku. Malowanie kółeczek jak w sygnalizacji świetlnej, wymyślanie co komu i ile sprzedasz, chodzę ir z zeszytami jak w szkole, malowanie buziek uśmiechniętych i słoneczek tak u nas dyrektorka wymyśliła to już przedszkole. Ogólnie polecam ale tylko by wpisać do CV i sprawdzić jak bardzo odporną masz pschike

Nowinka
Nazwa działu: Finanse

Zaczęłam prace całkiem niedawno. Srednio mi się podoba. Oczekują ze będę sprzedawała wszystko wszystkim.... ciężko będzie ale zobaczymy....

An

Czy jest tu ktoś z Wawy? Może ktoś odp na jaką realną podstawę można liczyć na start w pko?

@An

Bez porządnego doświadczenia, tak z 2500 netto bo to Warszawa.

Tak1Nie1
Niezadowolona

Chciałabym tylko przypomnieć wszystkich niezadowolonym klientom, że to nie jest forum na żale i skargi na pko. Są inne możliwiści wykazania swojego niezadowolenia. Np. reklamacja.. To forum służy przede wszystkim do opisania pracy w PKO dla potencjalny pracowników. To nie forum dla klientów.

@Niezadowolona

Masz rację. Nie jest to forum konsumenckie, ale pracownicze. Wielu klientów banku myli się i zamieszcza tu swoje posty. Jednak najbardziej poszukiwane są wypowiedzi osób zatrudnionych lub poszukujących pracy. Może mogłabyś także dodać swoją opinię o zatrudnieniu w tym banku i czy poleciłabyś pracodawcę innym osobom szukającym pracy?

malolatok

Najgorszy bank jaki tylko jest na rynku starałem się o kredyt hipoteczny trzymali moje dokumenty ponad 5 tygodni po czym dzwoniłem tam z 20 razy po jakiś 4.5 tygodnia kobieta potwierdziła mi zdolność oraz że analityk wyraził zgodę na kredyt po dwóch dniach dostałem telefon że jednak oni nie udziela mi kredytu nie dając konkretnego powodu gdy chciałem się dowiedzieć co jest przyczyną dostałem odpowiedź " bo tak nie i już " masakra ludzie uciekajcie od tego banku nawet tam nie wchodzcie przez nich straciłem nieruchomość wszystko było wporzatku A po dwóch dniach gdy miałem jechać podpisać umowę do banku dostałem negatywna odpowiedź i do dziś nie znam przyczyny gdy kontaktowalem się z adwokatem w tej sprawie sam stwierdził że nie spotkał się z takim przypadkiem tak że UCIEKAJCIE JAK NAJDALEJ

Klientka

Moja opinia wiąże się z inna sprawa a mianowicie jestem klientka banku pko bp .Mieszkam w Sosnowcu przy dzielnicy Zagórze i należę do placówki na ul.Kisielewskiego. Pewna pani pracująca w tej placówce(zajmująca się Klientami biorącymi pozyczki) podała a wręcz ujawniła mój numer telefonu swojej siostrze osobie z która nie chce mieć styczności .Ze wgledu na ta osobe musialam zmienic numer telefonu ale i tak mój nowy numer został podany. Jej siostra pracuje jako telemarketer i dopóki nie podala mojego numeru telefonu to miałam spokój z telemarketerami.Nikt mi nie wydawanial.Siostra tej osoby pracującej w tej placówce neka mnie telefonami i wysyła wiadomości SMS. A ja naprawdę nie chce mieć styczności z ta osoba.Ta osoba nie daje żyć nawet moim rodzicom którzy też mają konto w tym banku. Jeżeli zmienie numer i zostanie znowu podany zgłaszam sprawe do prokuratury bo Bóg wie co jakie ta osoba podaje informacje?Może na temat mojego wpływy na koncie albo ile obecnie mam kredytu .

Tak1Nie2
Ekspert PKO BP
@Klientka

Dzień dobry, będziemy wdzięczni za kontakt pod adresem: (usunięte przez administratora) i podanie szczegółów. Zależy nam na wyjaśnieniu tej sprawy.

Agnes
@Klientka

Istnieje taka ustawa RODO! Wysylasz pismo poleconym do banku ze wycofujesz wszystkie zgody marketongowe itd, otrzymasz od nich odpowiedź i jesli niedaj boze zadzwonia z oferta lub wysla maila mozna to zglosoc do UKE lub rzecznika! To nie jest skomplikowane..

Niezadowolona

Pracowałam w cc kilkanaście lat temu.Bardzo się cieszyłam ze się tam dostałam ( kilka etapów rekrutacji itp) Zrezygnowałam po roku i co to było za szczęście wiedzieć że już nie muszę tam isc:) Praca kiepsko płatna ledwo mogłam wyżyć wynajmując tylko pokój nie mając dzieci itp. do tego wieczny stres coraz to dochodzily nowe obowiązki masa nauki w domu o produktach a podwyżek xadnych w związku ze zwiększeniem obowiązków. TO JAKIEŚ DNO A NIE PRACA. W ŻYCIU JUŻ DO BANKU NIE PÓJDĘ ZASUWAĆ XA TAKIE GROSZE.

wiki
@Niezadowolona

Dziekuję a odpowiedz a czy obecnie ta stawka jest większa niż 3000 brutto?

@wiki

Planujesz aplikować do działu call center w PKO Bank Polski? Zapytałaś o zarobki, co oczywiście jest ważną kwestią, jednak zanim ktoś odpowie na Twoje pytanie, to chciałbym dowiedzieć się, czy masz jakieś doświadczenie zawodowe w pracy przy obsłudze klienta? Mam nadzieję, że znajdzie się osoba, która odpowie, czy osoby bez doświadczenia zawodowego również mogą z powodzeniem aplikować.

Patrycja

@Kiedyś pracowałam w pko, Jestem Moderatorem forum GoWork.pl, moim zadaniem jest pomóc potencjalnym kandydatom w dotarciu do wartościowych informacji o firmie PKO Bank Polski. Czuwam także nad przestrzeganiem regulaminu forum. Nie jestem pracownikiem firmy PKO Bank Polski. Czy w ostatnim czasie zauważyłeś jakieś zmiany w tej firmie, które pozytywnie oceniasz?

TakNie4
czarnawdowa
@Patrycja

W tej firmie żadna zmiana nie jest pozytywna a wręcz negatywna o tym świadczą częste zwolnienia pracowników. Ta firma chyli się ku upadkowi z takim postępowaniem, zero szacunku dla pracownika i dla klienta.

Tak60Nie1
@czarnawdowa

Pracownicy czasami zwalniają się z przyczyn nie leżących po stronie pracodawcy. Napisałaś, że żadna zmiana nie jest pozytywna, tylko negatywna. Czy możesz rozwinąć swoją wypowiedź i napisać co należałoby poprawić w tej firmie w pierwszej kolejności?

Tak1Nie3
czarnawdowa
@Patrycja

Szacunek dla długoletnich pracowników i odpowiednie wynagrodzenie. Doświadczona kadra kierownicza a nie małolaty bez doświadczenia a z polecenia po znajomości. Szacunek dla klientów bo kiedy ich zabraknie to bank zniknie. Promocji dla klientów ponieważ inne banki podbierają nam 50% klientów z lepszą ofertą.

Tak40Nie3
@Patrycja

To trzeba zaorać i zacząć od nowa. Coraz mniejsza ilość osób mających kontakt z klientem za to rozówj wszelkiej maści kierowniko, managero-specjalistów plus masa kontrolujących. . Ostatnio otrzymałem jedną jedną tabelkę do kontroli od 6 różnych osób.. Do tego dochodzą zz które nic nie robią dla pracowników.

Tak21Nie

@anonim

Czy tabelka, o której wspomniałaś dotyczyła oceny pracy tych pracowników, czy to Ci pracownicy oceniali twoją pracę? Czy możesz napisać jakie działania podjął Związek Zawodowy w ostatnim czasie w firmie PKO Bank Polski?

@Patrycja

dotyczyła wykonania 1 czynności, została wysłana od 6 różnych osób. zz są jaki yeti

Ninka
@Patrycja

Szkolenia dla adeptów są na dużo lepszym poziomie. Nowi o wiele sprawniej poruszają się po systemach. Wiedzą gdzie szukać pomocy gdy pojawia się problem. Natomiast szkolenia z rozpoznawania znaków pieniężnych są kiepskie, mam porównanie ze szkoleniami sprzed kilkunastu lat.

nic
@Ninka

buahaha ta jasne a swistak siedzi i zawija papierek..

Tak5Nie1

Obserwator
@Patrycja

Praca w PKO BP to powolne wykańczanie psychiczne pracownika. Codzienna odprawa pod tablicą i spowiedź ile produktów dziś wciśniesz i dlaczego nie zrealizowałeś planu punktów, które zostały przez Ciebie zaplanowane wczoraj. Pielgrzymki z zeszytami, w których jak uczeń podstawówki piszesz rozprawki, ile produktów planujesz sprzedać w danym tygodniu, ile da Ci to punktów i jak to się będzie miało do Twojej realizacji planu, czy będzie zrealizowany zgodnie z upływem czasu, czy nie. Czasami wizyta dyrektora regionalnego, która kończy się płaczem tych mniej odpornych pracowników. Nie wspomnę już o mailach wysyłanych przez przełożonych kilka razy dziennie z pytaniem, ile już miałeś dziś punktów i ile jeszcze będzie. Czytasz takiego maila w trakcie obsługi klienta, przyjmując wpłatę gotówkową i zamiast skupić się na tym , żeby dobrze policzyć, sprawdzić czy nie przyjmujesz falsyfikatów to myślisz o tym, co sprzedać temu klientowi, który właśnie siedzi przed Tobą, chce dokonać wpłaty i jak najszybciej wyjść, bo przecież już się naczekał do ,,okienka", gdzie Pani wprowadzała godzinę wniosek kredytowy. A Ty zmęczony liczeniem za chwilę po zakończeniu wpłaty przechodzisz do ataku i wciskasz temu zniecierpliwionemu i wkurzonemu klientowi coś, bo przecież nie możesz wpisać na tablicy punków ,,zera" bo jutro będzie strach przyjść do pracy. O urlopie zapomnij jeśli nie masz sprzedaży. Urlop jest kartą przetargową, taką marchewką, którą jak osioł dostaniesz jeśli plan sprzedaży zostanie wykonany nie tylko z upływem czasu, ale jeszcze z nawiązką tak, żeby nadrobić te dni wolne, kiedy Cię nie będzie. Coś, co ci się należy zgodnie z kodeksem jest przywilejem, o który musisz walczyć. Reasumując, kiedy wreszcie wezmą się za ten największy, mający rekordowe zyski bank i ktoś się wreszcie przyjrzy jakim kosztem realizują te swoje zyski.

Tak92Nie
Racja
@Obserwator

Popdpisuje sie pod ta opinia :) 100% racji zapomniales/ as dodac ze traci sie %%% duza czesc premi idac na l4 :)

Tak24Nie1
Agnieszka
@czarnawdowa

A może szacunek dla wszystkich pracowników? A może po prostu doświadczona kadra niezależnie od wieku? Chcesz żeby zatrudniali tylko starszych ludzi a jak przychodzi klient z zagranicznym paszportem to wołasz młodych bo oni znają język i Cię wyręczają. Jak coś nie ogarniasz w systemie to też idziesz po młodszych współpracowników a nie starszych. Jak idziesz na zwolnienie to na trzy tygodnie i miesiąc sanatorium bo Ci się należy ze względu na odpowiedni PESEL a młodym wypominasz dwa dni grypy. Jak zapomnisz okularów to wpłaty wysyłasz do młodych pozbywając się ryzyka błędu bo mają sprawne oczy i znajdą falsyfikat. Jak wchodzi jakaś nowość to głośno protestujesz, że uczyć się nie będziesz bo już masz tylko X lat do emerytury i niech młodzi ogarniają. Pierwsza jesteś pewnie tylko w upominaniu się o "stażowe" i wyższe nagrody na X- lecie pracy. Przypominam, że wszystkim niezależnie od stażu pracy i wieku należą się takie same warunki, taki sam szacunek i takie same obowiązki na nich ciąża bo jest nad nami to samo prawo pracy i takie same umowy z pracodawca na takie same stanowiska. W PKO BP zauważam mnóstwo patologii organizacyjnych ale Ty obrazujesz jeden z nich - domaganie się płacy i dyskryminowanie innych pracowników na podstawie stażu pracy. Płaci się za pracę a nie za staż pracy!

Tak20Nie5
naja
@Patrycja

Związek Zawodowy- to tylko teoria ,gdyby naprawdę działał to już dawno byłby strajk generalny pracowników.

Tak15Nie
Nati
@Patrycja

Niestety nie. Dyrektor zaczął informowač że liczy się tu i teraz. Nie ma potrzeb klienta. Nie ma etyki. Trzeba plan robić.... We wnioskach kredytowych rozwodzić małżeństwa, rencistom dodawać dochód, a dzieci wykasować...

Cała prawda o PKO BP

@Obserwator

Niestety tak jest. Pracuję 2,5 roku i nie daję już rady psychicznie.. żałuję dnia kiedy złożyłam swoje CV. Wyrabiam plany ponad 100 % 115% 120% 130% ale to i tak mało słyszę tylko od dyrektora, że jestem najlepsza wśród najgorszych. Ta codzienna presja krzyki klientów często i wyzwiska plus codzienne tak naprawdę powtarzające się pytania ile już masz? Ile zrobiłaś?Co zrobiłaś? To przedszkole te zeszyty, te obowiązki na głowie potrafią nieźle dać w kość. A wynagrodzenie? Na początku 2800 brutto teraz 3900 brutto. Zero życia grafik beznadziejny praktycznie ciągle do 19 w pracy.Nagrody to np. bilet do kina.

Tak12Nie1
aaaaa
@Monika

to odejdź.. łańcuchami ktoś Cię trzyma w banku?? Jesteś dorosłą osobą, bezrobocie w kraju jest najniższe w historii.

Tak2Nie11

naja

Cała prawda

Wanda
@Agnieszka

Tak jakby w żadnym oddziale nie było odwrotnie.... To młodzi przychodzą się pytać. To ja lepiej obsługuję komputer. To na mnie ciąży odpowiedzialność. Języka też może nauczyć się każdy tyle że kiedyś w szkołach uczono rosyjskiego. Po 12 latach nauki i korepetycji każdy się nauczy więc nie ma co się obnosić z tym językiem. A pieniądze niższe niż dla młodych....

Tak4Nie1
aaaaas
@Wanda

ale o co się spieracie drogie Panie?? jedziecie na tym samym wózku i tak Was wcześniej czy później zastąpią automaty na infolini i Ukrainki na wyspach w CH. Cała reszta po prostu zostanie zwolniona ale na tyle perfidnie że za brak wykonania planu Budynki w którym siedzicie już dawno zostały sprzedane..

Weronika

Ponawiam pytanie jaka jest stawka brutto na infolinii PKO?

miki

Witam, proszę o informację jaka jest teraz stawka brutto na infolinii PKO i czy polecacie tę pracę? :)

Adam

Moja opinia na temat rekrutacji. Pko Bp Lublin... pomimo że przeszedłem dwa etapy i zapewnień że otrzymam informację w ciągu dwóch tygodni na temat wyników rekrutacji do dnia dzisiejszego brak informacji (miesiąc czasu)... totalny brak prifesionaniznu i marnowanie ludzkiego czasu...

@Adam

Jak myślisz może rekrutacja w dalszym ciągu, nie została zakończona? Skoro przeszedłeś dwa etapy, to może będziesz tak uprzejmy i opiszesz, jak one wyglądały? Opisując ich przebieg, pomożesz osobom, które w przyszłości mogą aplikować do pracy w firmie PKO Bank Polski.

Niedoszły pracownik

Rozmowa rekrutacyjna była przeprowadzona w bardzo miłej atmosferze. I wszystko byłoby w porzadku... Natomiast gdy powiedziałam, że oczekuje wynagrodzenia na poziomie 2500-3000, to rekruterka prawie się zaksztusiła ;)

Kasia
@Niedoszły pracownik

Pewnie dawno nie słyszała, aby ktoś tak mało chciał zarabiać w banku

Tak3Nie4
Niedoszły pracownik
@Kasia

Niestety po chwili dodała pytanie "ile może Pani zjechać", więc raczej nie była zaskoczona niskimi wymaganiami ;) ponad to chodziło o podstawę wynagrodzenia, nie uwzględniając premii.

Monika

A najgorzej jak ktoś chce dobrać drobną kwotę do dużego kredytu.... Nigdy te gonie zapomnę pomimo, że takich sytuacji było mnóstwo. Starsza Kobieta myślała, że tak będzie dla niej dobrze i dobrała 1000 zł do 80 tys. z ubezpieczeniem nawet nie chcę mówić jakie koszta poniosła. Kasjerka się cieszyła bo miała prawie 1000 pkt sprali głowy wszystkim,gdzie kręgosłup moralny

Tak7Nie

Długo zastanawiałam, się czy napisać opinię o moim (jeszcze) aktualnym pracodawcy, ale po prawie po dwóch latach pracy jestem wykończona nerwowo, nie mogę spać, mam problemy ze zdrowiem i powiedziałam dość.!! Nie polecam żadnemu potencjalnemu kandydatowi stanowiska doradcy-kasjera. Plany sprzedażowe są tak wysokie, że pracownicy biorą sami pożyczki, zakładają konta, karty kredytowe i pakiety emerytalne po rodzinie i znajomych, żeby tylko coś zrobić i nie być szykanowanym przez szefostwo. Kierownictwo nie zna się na niczym, nie pomaga, jedynym ich zajęciem jest picie kawy i patrzenie w kamerach, co robi pracownik. Idziesz na przerwę, bo nie byłaś w toalecie przez 4 godziny i biegnie za Tobą, co robisz masz szybciej jeść, sikać itp. BTW. Przypominam szanowne dyrekcji, że kamery zainstalowano w celach bezpieczeństwa. Praca dyrektora nie polega na 8-godzinnym gapieniu się w monitor kamer. Nie wolno rozmawiać z innymi pracownikami, to przestępstwo. Masz podpisaną odpowiedzialność materialną, więc po rozliczeniu oddajesz każdą różnicę, nawet 1 grosik. Nadwyżki idą na poczet oddziału. Do tego skarbiec, przyjmowanie walut i destruktów na swoją odpowiedzialność. Przekazy zagraniczne i słynne książeczki mieszkaniowe, z których nikt nie szkoli. Uczysz się na obsłudze, często przytrztmując klienta, bo nikt ci nie chce pomóc, bo tamta jest w skarbcu, tamta na przerwie, a trzecia ma właśnie kredyt. I gdy już schodzsz z obsługi, szczęśliwy, że obsłużyłeś 20-60 emerytów, którzy nic nie chcą, boją się nawet karty do bankomatów, to bach.. Trafi Ci się sprawa spadkową. Nikt nie umie Ci pomóc, nawet help desk. Jest problem z dostaniem urlopu, jeśli nie masz wyrobionej normy. I codziennym spowiadaniu, co sprzedałeś i i dlaczego nie już nie wspomnę, pisali o tym inni. Podwyżek brak, ostatnio się dowiedziałam, że na umowie na czad określony nie należy się w tym banku. Nie polecam, nawet wrogowi.

Tak47Nie
Faza
@Pracownik

Czytałam ten wpis i miałam wrażenie, że ja go napisałam :) Zgadzam się z każdym słowem - a najbardziej z tym, że sam pracownik we własnym banku kredytu nie dostanie. Wiem, co mówię, po kilku miesiącach wodzenia mnie za nos dostałam negata na hipo. Czekałam a to na umowę na nieokreślony, a to na wszystkie możliwe dokumenty dotyczące budowy (teraz wiem przy współpracy z innym bankiem, że to tylko PKO BP ma takie wymagania), a to na zaświadczenie o zarobkach (sic!), by dowiedzieć się, że moja działka nie spełnia warunków na 10% wkładu własnego i że mam zapewnić 120k, żeby dostać kredyt. Te dwa lata były najgorszym etapem w moim życiu zawodowym.

Tak19Nie1
Agnieszka
@Pracownik

Brawo. W kilku zdaniach wizerunek oddziału i jego dyrektora gapiacego się w monitor, wiszącego na prywatnym telefonie....... Straszne ale sama prawda .....

Tak18Nie
@Pracownik

Uciekaj stamtąd czym prędzej! Szkoda zdrowia! Ja tak zrobiłam, chociaż o wiele za późno i jestem bardzo szczęśliwa!! Powodzenia!

Nixk
@Pracownik

To prawda co piszesz. Czytam tu swój każdy dzień. Dodam jeszcze nakaz (usunięte przez administratora)klientów by zrobić plan - Za wszelką cenę, braku etyki zawodowej.

Tak16Nie

To cała prawda!!!!

Doradca

Czy 3 tys netto miesięcznie i 3 tys netto premi kwartalnej ma wystarczyć doradczyni po niemal 20 latach pracy? Średnie polskie miasto, zero szans na awans, zero szans na podwyżkę ( kłamią solidarnie, że to górny pułap dla miasta i stanowiska). Doradzić mi coś trzeba! Jak to kobieta nie mogę się zdecydować.

Tak28Nie1
Bankowiec
@Doradca

Przecież to nie są złe zarobki .

Tak14Nie14
Magister
@Doradca

Bankowiec, 4 tys zł netto z premią kwartalną, to nie są złe zarobki, ale dla osoby świeżo po studiach. Czasy się zmieniły, dziś w biedronkach i innych lidlach na starcie dostaje się pensję rzędu 2400 - 2600 zł netto, która po 2 latach rośnie na 2800 - 3000 zł netto. Taka jest rzeczywistość. Zależy jeszcze kto gdzie mieszka, na ścianie wschodnie to pewnie ludzie i za 1500 zł robią, w Wawie studenci w galeriach mają 2500 zł netto i więcej. Po 20 latach pracy to powinno być nie 3k netto a przynajmniej 5-6k netto + premie.

Tak28Nie1
advisor
@Magister

Czy 5 lat doświadczenia, czy 50 lat - nie ma już większego znaczenia, w obu przypadkach osoba jest wdrożona i dostatecznie doświadczona, by pracować pełną efektywnością. Jeżeli ktoś myśli, że po okresie wdrożeniowym dostanie na tym samym stanowisku choćby złotówkę za zasiedzenie, to jest naiwny. Na takich szeregowych stanowiskach zarobki rosną jedynie przez pierwsze kilka lat.

@Magister

Słodko piszesz, ale prócz stolicy nigdzie tego nie uświadczysz, nawet Gdańsk i Kraków to nie ta bajka. Popieram jednak Twój prowokacyjny ton.

Kosmita
@Magister

A ile masz Ty masz lat i jak długo pracujesz . oczekiwania masz duże a co w zamian dajesz od siebie

Tak3Nie5

@Kosmita

a kim Ty jesteś że piszesz takie posty? Człowiek w tym pis-owskim banku ma umowę i jasno określony zakres czynności za który należy mu się pensja i prenia jak psu buda.. Pojąłeś to???

Tak10Nie3
Kosmita
@aaa

Aaa pracowałam w tym banku i jeszcze w innym konkurencyjnym w sumie 25 lat realizując mocno wysrubowane plany odnosząc sukcesy w rankingach sprzedażowych jako doradca, kierownik oddziału a wszystko to osiagnelam ciężko pracą determinacja i własną motywacja bo większość przełożonych działało demotywujaco oprócz pieniędzy jest jeszcze coś jak satysfakcja i lojalność wobec instytucji która daje ci pracę, oczywiście i ją odbiera bądź odbierze nic nie trwa wiecznie więcej pokory

Tak5Nie13
@Kosmita

żyjesz w świecie którego już dawno w tej instytucji nie ma.Pokory to się powinni nauczyć zarządzający tym czymś zwanym bankiem. Tu nie ma żadnych sentymentów i wartości poza punktami, rankingami i cieżką i kiepsko płatną pracą.

Tak31Nie
Kulka
@advisor

Co rośnie? chyba tylko powody dla których powinno się stąd uciekać... znam osobiście osoby, które pracują po kilka lat i tylko garb im wyrosnął. Kasa śmieszna za wyrobione plany, w wielu przypadkach zabrana bo np. zdarzyła się choroba dziecka i trzeba było iść na opiekę. Taka smutna rzeczywistość...

Tak22Nie
Aaa
@Kulka

Zgadza się. Mi też ostatnio obcieli premie. Okazało się, że każdy dzień L4 jest liczony jako 0% do wyliczania premii (mimo, ze pensja podstawowa w tym dniu jest liczona jako 80%). Takze nawet jeśli mimo choroby zrobisz maksimum planu aż do odcięcia to i tak Cię za to ukarają - nawet jak L4 bierzesz raz rok.

sangeki
@Doradca

Ja zarabiam 2000 netto pensji i około 1000 mam premii a pracuję 20 lat w PKO. Może się zamienimy?

PKO BP SA NIE!
@Doradca

witam, zwolnij sie i poszukaj pracy w innym miejscu. Jesli znasz jezyki obce mozesz liczyc na wynagrodzenie w granicach 4000 zł netto + inne dodatki. Nie czekaj, szukaj! Zycze sukcesów:)

XxxX
@Doradca

A co powiecie że po 20 paru latach pracy 2100 netto przez kilka lat żadnej podwyżki i rzadko kiedy premia?

Tak6Nie1
mgr.inż.hydrogeologi kopalnia.
@Magister

W tym momencie obrażasz wszystkich którzy pracują w branży spożywczej w dzisiejszych czasach każdy matoł może skończyć studia i zdaj sobie sprawę ze za to co robicie w bankach w zasadzie to samo co biedronka i lidl bo to też usługi to nie licz na wiecej bo nie jesteś nikim ważnym w sklepach też robią papierkową robotę tyko tyle że ty siedzisz na (usunięte przez administratora) a one jeszcze towar wykładają :) jeżeli robisz 20 lat to samo to naprawdę smutne

Robol
@Kosmita

30 lat pracy 3650 brutto czyli 2400 na rękę premii brak a najgorsze jest to że poszłam na zwolnienie i planu nie wykonałam jestem nikim tak się czuję .Przypuszczam że nie wyttrzemam tej presji psychicznie i będę zmuszona do rezygnacji z pracy . Trzeba być zdrowym jak koń i gnac w przód A jak nie to ...

JaPan

Niestety, nieprawda pracuje w Lidl i dostaje 3100 BRUTTO

Kucia
@Doradca

Przecież Ty premii kwartalnej nigdy nie zobaczysz :) Trzeba zaznaczyć że jest ona uznaniowa. Pracuje w tej chorej firmie już 4lata i wyobraź sobie że może z 2 razy otrzymałam premie. Dochodzi do takich sytuacji że premia jest cofana z powodu L4. Idź do pracy do marketu - bez mobingu i cwaniactwa

Kucia
@Doradca

Doradzić ci tylko mogę abyś nie pracowała w tej chorej firmie. Dla mnie stracony czas walki z (usunięte przez administratora)kierowikami i dyrektorkami z polecenia. Jesteś chora = premii nie zobaczysz :)

@Kucia

Rozumiem, że jesteś rozczarowana brakiem premii, ale premia uznaniowa jest przyznawana za osiągnięte wyniki i wypracowanie planu, także nie zawsze można na nią liczyć. A inne bonusy do wynagrodzenia? Pakiet socjalny lub szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe? Czy pracując w PKO BP widziałaś także jakieś dobre strony zatrudnienia. Jeżeli tak podziel się nimi.

Negros
@Łukasz

Łukaszu, pracowniku bankowego biura propagandy. Wyniki zrobione ponad normę, nagle zachorujesz sam lub dziecko i premia drastycznie spada. Taki tydzień l4 i premia jest mniejsza o prawie 10%. Socjal niczym się nie wyróżnia na tle konkurencji a o szkoleniach nawet nie wspominaj, chyba że o tych klikaczach w elsa. Udział we wszelkich innych szkoleniach zależy od rod a tam wiecznie słychać że nie ma pieniędzy.

@Bankowiec

Pracuję w PKO BP 10 lat zarabiam 2400 zł netto i nie chciałabym premii za nic gdyby nie to że muszę ją wyrabiać, nie jest tego warta

nick
@pracownik

Szukaj innej pracy bo ta przy takich zarobkach i przy odpowiedzialności finansowej , bałaganie i setkach innych rzeczy nie jest tego warta. zresztą idą automatyzacje i rola doradcy zostanie wkrótce przejęta przez praxowników CC więc Cię zwolnią w przyszłości

Tak7Nie1

Praca nie zgodna z sumieniem człowieka. Przymusem jest wyrobienie ogromnych planów sprzedażowych jak nie to wylatujesz. Jeszcze kilka lat temu pracowało się z przyjemnością, choć plany sprzedażowe były. Wszystko idzie w złym kierunku. Może ktoś się opanuje i zacznie szanować pracowników i tym samym klientów, którym da prawdziwe prawo wyboru a nie zmuszanie klientów do produktów wybranych przez pracownika banku.

Kandydat

W czerwcu 2019 byłem na rozmowie o prace do działu Zakupów IT, i powiem tak: po 20 minutach podziękowałem i wyszedłem, Spotkanie miało charakter przesłuchania, jeżeli ktoś z Państwa spotkał się już z takim czymś to wie co mam na myśli w 100%. Podsumowując, jeżeli Państwo nie macie ,,noża na gardle" w rozumieniu braku pracy i pieniędzy nie aplikujcie tam w innym przypadku współczuje jak będziecie zmuszeni tam podjąć prace.

Tak13Nie
kemot25
@Kandydat

często tak bywa że rozmowa przypomina bardziej przesłuchani. Po prostu rekruter chcę sprawdzić czy nie nakłamałeś w CV. To, że rekruterzy są wkur***jący to wiem, często nie znają charakterystyki pracy i mają naiwne wyobrażenie o tym jak praca wygląda.

Nadia

W PKO BP w Sosnowcu od lat trwa proceder przyjmowania nowego pracownia na stanowisko Kontrolera znaków pieniężnych i zwalniania po ok. 3 miesiącach pracy. Czy to normalne żeby przez kilka lat nikt na tym stanowisku nie spełnił wymagań Pani naczelnik?

MłodszyDysponent

Pracuję w CC PKo BP w Łodzi, podstawa jest ok ale nic poza tym, nacisk na sprzedaż, plany nie do wyrobienia i śmieszna premia na ktorą nawet sie nie chce tych targetów robić, nowy trener to jakaś porażka ((usunięte przez administratora), źle ocenia rozmowy innych konsultantów a jak się zwróci uwagę że popełnił błąd to temat jest zamiatany pod dywan, organizacja jest fatalna, bałagan w procedurach, trzeba mieć stalowe nerwy i niską samoocene aby godzić się na takie warunki pracy... Nie polecam bo można nerwicy się nabawić.

Tak13Nie
@MłodszyDysponent

Dziewczyna pana P. "wygrała" konkurs na trenera, raczej on jej to załatwił bo to dziwny przypadek prawda? Zgadzam się że jest bałagan ale taka polityka tej firmy niestety, ja pracuję ale tylko dlatego że mam zobowiązania finansowe i umowę na stałe i boję się zmienić pracę. Ale faktem jest to że nerwowo czasem już tam nie wyrabiam.

Strach się bać

Czy znacie już wyniki badań Newsweek ? U nas straszą, że podobno wyniki fatalne i polecą po czy się da , żeby ukarać pracownika.

nick
@Strach się bać

najlepszy jest luz na ten cały (usunięte przez administratora) Co będzie to będzie i tak na ten cyrk i zakłamanie szary pracownik nie ma żadnego wpływu

Kandydat.

Byłem na rozmowie o prace do działu Zakupów IT. I powiem tak po 30 minutach wyszedłem, Spotkanie miało charakter przesłuchania, jeżeli ktoś z Państwa spotkał się już z takim czyś to wie co mam na myśli w 100%. Podsumowując jeżeli Państwo nie macie ,,noża na gardle" w rozumieniu braku pracy i pieniędzy nie aplikujcie tam w innym przypadku współczuje jak będziecie zmuszeni tam podjąć prace.

Tak4Nie1
@Kandydat.

Każdy subiektywnie ocenia doświadczenia z rozmowy kwalifikacyjnej. Może odniosłeś mylne wrażenie? Rekruterzy zawsze chcą jak najlepiej poznać kandydata, dlatego zadają wiele pytań o przebieg kariery i kwalifikacje. Czy tak było tym razem? Rozumiem, że finalnie nie zdecydowałeś się na zatrudnienie. A inne osoby które przeszły rekrutacje. Jakie Wy mieliście doświadczenia?

TakNie4

pini zachavi

Pracowałem kilka lat na infolinii banku, więc o świętach z rodziną czy weekendach mogłem zapomnieć, oczywiście zarobki w te dni takie same jak w zwykły dzień roboczy. Ponadto osoba przychodząca z ulicy może liczyć na wyższą pensje, dramat.... Dodatkowo nacisk na sprzedaż ale to już standard w PKO.

Tak14Nie
Zazula

Potwierdzam wszystkie wpisy. Wszędzie dzieje się źle. W DAW (placówki zamiejscowe) także. Ludzie „ryją” ponad normę aby zrealizować nałożony przez Centralę plan. Podwyżek nie widzieliśmy co najmniej od 10 lat, niestety wszystko drożeje. Mało tego cześć pracowników dojeżdża ok. 100 km do siedziby w jedna stronę, bez grosza podwyżki , wyrównania czy dofinansowania - kosztem własnego czasu i zdrowia. Pracodawca potrafi tylko ładnie pisać na wew. portalu jak dba o pracowników, robić ankiety badające poziom satysfakcji i zadowolenia z pracy a wszystko to zasłona dymna. Pracodawca nie dba o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników – konieczność tak długich i codziennych dojazdów do pracy nie gwarantuje nawet minimalnego okresu odpoczynku. W dobie internetu, krajowej chmury, której PKO BP jest pionierem nie ma nic prostszego jak telepraca. Wiąże się to nie tylko z mniejszymi kosztami (utrzymanie biura), mniejszymi konfliktami na linii pracownik-pracownik ale zwiększa efektywność pracowników. Trzeba tylko chcieć to zrobić a nie siedzieć w starych, skostniałych strukturach i udawać, że trwała jest tylko Zmiana.

Tak172Nie
@Zazula

Próbowaliście może wraz z innymi pracownikami zatrudnionymi w firmie PKO Bank Polski rozmawiać z pracodawcą na temat ewentualnych podwyżek? Myślę, że takie rozmowy mogły mieć miejsce, dlatego, jeżeli tak by było, to proszę, abyś napisała, jakie było stanowisko pracodawcy. Ciekawi mnie argumentacja w tej sprawie.

TakNie8

Otto
@Zazula

To smutne ale takie sytuacje były są i będą występować w bankach bank to machina idącą do przodu bez sentymentu i logiki zwalnia i będzie zwolniac pracowników, i zawsze pojawią się nowi z wigirem do pracy i tak wkoło. Potrzebowałam 20 lat w pracy w bankach aby to zrozumieć.

aspekałowski
@Otto

już nie bo i tych młodych za dużo w tym kraju nie zostało a Ci którzy przychodzą podstawowych rzeczy nie są w stanie pojąć..

Tak8Nie1
aaaa
Nazwa działu: IT

Prezesie (usunięte przez administratora) wyjaśnij w końcu jasno i wyraźnie jaki był koszt wartościowania i dlaczego utajniłeś kategorie zaszeregowania dla poszczególnych stanowisk?? Chłopie kierujesz Titanikiem , Orkiestra jeszcze gra, ciśniesz z pracowników i klientów czytaj emerytów ostatanie poty może nawet na koniec kupisz jakiegoś bankruta vide Boś czy dziadostwo z Poczy Polskiej ale to ostanie podrygi...

@aaaa

A te kwietniowe podwyżki były dla wszystkich czy wybranych?

Zostaw opinię o PKO Bank Polski - Warszawa

Chcę opublikować:

• PKO Bank Polski
  • Puławska 15
    02-515 Warszawa

Oddziały »
×
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie