Kasa Stefczyka
counter
2 36 199 5 1

Po ostatniej decyzji prezesa jestem zniesmaczony. Redukcja etatów o 20% oraz pensji o 20% w związku z kryzysem wywołanym koroną. Do tej pory byliśmy "motywowani" oraz "zachęcani" przez KR ZDM DM do sprzedaży w czasie epidemi. narażaliśmy swoje bezpieczenstwo i umawialismy klientów do oddziałów w celu sprzedażowym. Wynik jaki prezentowali pokazywał że sprzedajemy kilka milionów lepiej niż koszty firmy lecz.... pojawiła się okazja ścięcia kosztów w postaci 20% podstaw pracowników to zasłonili się tarczą antykryzysową 2.0 Pana Premiera i ją wprowadzili na miesiące maj-lipiec. Dla mnie szopka... Rozumiem gdybyśmy nie wyrabiali na koszty ale sprzedajamy i będziemy coraz więcej sprzedawać no ale jak jest okazja uciąć pracownikom a zostawić sobie KS jest pierwsza..

Tak13Nie1
ona89

Hej.ile zarabia doradca klienta w skoku?Mam na myśli sama podstawę. Ile jest etapów rekrutacji?

Tak90Nie

Aloes

Jedzie ktoś 29 lipca na szkolenie nad morze?

TakNie

Witam. Czytam Wasze komentarze już od dłuższego czasu i postanowiłam się w końcu wypowiedzieć. Pracuje w Kasie już od ponad 5 lat. Trafiłam do nierentownego Oddziału, nie było premii, było ciśnienie jak to w sprzedaży itd. Ale w końcu jak już mieliśmy stała kadrę wzięliśmy się ostro do roboty, wszyscy bez wyjątku. Obecnie jesteśmy bardzo rentowny oddziałem i uważam że zarobki są bardzo adekwatne do wykonywanej pracy. Premia zależy od wykonanej rentowności, także można spokojnie wyciągnąć premie na poziomie 3x postawa lub nawet więcej. Wszystko zależy od: kierownika oddziału, na którego zawsze możesz liczyć, współpracowników i ich zaangażowania, świadomości ich pracy, chęci, pomysłowości na pozyskanie nowych Klientow- tutaj sprostuje od razu, że od roznoszenie ulotek są również zatrudnianiane osoby na umowę zlecenie, ale jak się jakiś pracownik co jakiś czas przejdzie z gazetkami po punktach handlowych i przewietrzy głowę, to chyba nic Mu się nie stanie?? Nawet jestem za.. Jeśli ktoś wie, po co przychodzi do pracy i chce dobrze zarobic to mogę śmiało powiedziec- w Kasie możecie to osiągnąć. Przygotowanie do pracy od pakietu szkoleń, przejrzysta ścieżka awansu, przy awansach i systematycznej sprzedaży możliwe oczywiście podwyżki, różne konkursy oddzialowe, regionalne, system motywacyjny od sprzedaży ale rowniez dodatkowy system motywacyjny za sprzedaż ubezpieczeń. Przeważnie jest mnóstwo pracy: bazy do obdzwonienia, bieżącą obsługa, kasa, dokumentacja itd., ale to są normalne obowiązki, jak w każdej pracy!!!! Polecam popytać o warunki i prace w innych bankach i wtedy narzekajcie sobie dalej dowoli. Jak to mowia: wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma!! Jak ktoś chce pracować i daje coś od Siebie, to w Kasie możecie i dobrze zarobić i zdobyć bardzo dobre doświadczenie, które jest bezcenne?? Pozdrawiam wszystkich Pracowników Kasy!!

Tak7Nie8
Ewka73 Nowy wpis

Cześć, jak tam u Was z potrąceniami z premii? Czy centrala wyraziła zgodę,na to żeby za l4 i uż ucinać kasę?

O Nowy wpis
@Ewka73

Już od jakiegoś czasu.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 28 dni.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Kasa Stefczyka? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Jacek Nowy wpis
Klient

Witam. Jestem pośrednikiem kredytowym. Szukam doradcy do współpracy. Zainteresowanych proszę o kontakt pod numerem telefonu: 732 856 932

TakNie2
Przyszły pracownik

Jaka jest sytuacja w oddziałach w Poznaniu ? Jak się pracuje z dyrektorem regionalnym? Co możecie mi polecić ?

@Przyszły pracownik

Uuuu. Regionalna tam to temat na rozdział książki o mobbingu. Ciągłe raporty od raportów od raportow...itd. Dziwaczne, dziecinne pomysły, które każe wprowadzać. Zmuszanie pracowników do przychodzenia do pracy w soboty. Groźby i nękanie. Jestem z innego regionu, ale " sława'" tej Pani dotarła aż do nas.

Przyszły
@Terefere

Jak to zmuszanie do przyjścia ? Ludzie się na to godzą ?

Jagoda Poznan
@Terefere

Jaka jest podstawa dla doradcy na początku zatrudnienia.Jak umowa i ile godzin dziennie ? Starszy opiekun klienta

@Przyszły

Jak nie chcesz przyjść to slyszysz, że tk polecenie służbowe a jeśli nie wykonasz go to na Twoje miejsce są tłumy chętnych.

@Jagoda Poznan

Wszystko zależy od regionu. Stawki powyżej 4500 brutto raczej nie przeskoczysz, chyba że będą mieć nóż na gardle. Umowa o pracę na okres 3 miesięcy najpierw. 8 godzin dziennie. Teraz w lipcu jeszcze po 6 godzin i 20 minut ze względu na tarczę, ale wynagrodzenia tylko 80 %. Od sierpnia niby ma wrocić do normy czas pracy.

TakNie1
KtR
@Terefere

4500 brutto w Stefczyku na SOF i to w Poznaniu? Nie rozśmieszaj mnie. Pracowałam tam do zeszłego roku. Nowi dostawali 2800 brutto+ premia 300 na okresie próbnym. Po próbnym kasa ta sama ale premia jest tylko za wyrobienie planu. Jak zrobisz plan jest ok, problem w tym że zazwyczaj planu się nie robi a wtedy ok. 2000 na rękę. Do tego pełna odpowiedzialność finansowa, stres, mega presja na wynik, mnóstwo papierkowej roboty, archiwizacja, obsługa na kasie, dzwonienie do wkurzonych klientów, roznoszenie gazetek i ulotek, tłumaczenie się że wszystkiego przed kierownkiem placówki i regionalnym. Fizycznie się nie narobisz ale psychicznie solidnie się zmęczysz. Czasem zazdrościłam koleżankom sprzedającym w galerii. Obowiązków i stresu mają bez porównania mniej, kasa podobna, za to wracają do domu ze spokojną głową.

Tak3Nie
@KtR

Masz rację. Jako SOF dostaniesz 3000 brutto nie więcej. Wiem o czym mówię. A obowiązków jest tyle, że nie masz nawet chwili, żeby do toalety skoczyć.

Tak5Nie
Justyna
@KtR

prawda w 100% uciekam z tej roboty...

@KtR

Mój błąd myślałam o SSdS. Nie zerknęłam, że SOF.

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Behavi
Klient

Była tarcza i mniej pracy jak i płacy, czy wraca do normy i jest bardziej stabilnie?

Karo
@Behavi

Mniej pracy na pewno nie było. Prawie nigdy nie wychodziłam punktualnie. A o stabilności też jeszcze można zapomnieć. Cześć dziewczyn straciła pracę a my, które zostałyśmy nie jesteśmy pewne naszych etatów.

Tak7Nie1
Behavi
@Karo

@karo Czyli nie pchać się widzę bo tonie

K

Pozdrawiam serdecznie Panią Ewę z Mazur. Nie wierzyła mi że jestem chora ze mam angine. A ja (usunięte przez administratora) ledwo siedziałam w pracy tylko po trzech dniach l4 bo trzeba było pracować. Wzięła mnie na rozmowę dyscyplinującą po której płakałam za kasą. Zwolniłam się. Niestety angina zaniedbana i wylądowałam w szpitalu na zapalenie płuc. Mam nadzieję że to kiedyś przeczyta i zacznie być człowiekiem. Serdecznie pozdrawiam.

Tak4Nie1
szukający

Czytałam większość negatywnych wypowiedzi. Co mogę dodać. Pracowałam wcześniej, krótko w markecie spożywczym. Czy na pewno aż tak źle jest? W markecie to jest wyzysk za marne minimum, często w nadgodzinach które nie są ani do odebrania ani nie otrzymuje się za nie kasy. Grafik zmieniany z dnia na dzień. Nie można nic zaplanować. Z urlopem też bywa różnie. Lepiej nie wykupywać wczasów przedwcześnie bo można się rozczarować. Czy tu w banku zarabia się na rękę 1900 zł? bo tyle dostaje się w markecie spożywczym, gdzie w ciągu 8 godz trzeba przerzucić nawet do 200 kg towaru i do tego z pytanie za plecami " dlaczego tak wolno"

Tak2Nie1
Kamil
@szukający

Tu też nie możesz nic zaplanować. Może się okazać, że kl o 19 kończy pracę, a Ty czekasz na niego, aby przyjechał i podpisał umowę pożyczki. Ba super jak przyjedzie, chociaż może kl nie przyjść. Brak nadgodzin, brak klienta, tylko opr że plan nie zrobiony. Urlop... Hm... Niech ktoś się zwolni, plan nie zrobiony, zapomnij o urlopie, że go dostaniesz!

Gość 2
@szukający

Masz rację, w markecie praca mega ciężka, wypowiadają się ci co nigdy nie pracowali, a z resztą na tych forach wypowiadają się ludzie którym się robić nie chce i szukają tego co robotę wynalazł

Tak1Nie2
Ka

Odpowiadając na końcowe pytanie: TAK

Tak1Nie
xxx

Jak nie idą plany sprzedażowe to każą pisać śmieszne raporty indywidualne, czyli coś w rodzaju "wróżenia z czegoś czego nie ma i nie będzie ". Niestety baza klientów jest przerobiona w wzdłuż, wszerz, po przekątnej, gdzie dzwoni się do klienta w miesiąc w miesiąc z pożyczką. Klienci są zmęczeni takim podejściem do nich, ale dla firmy liczy się tylko sprzedana pożyczka, a nie długofalowe relacje z klientem.

Tarcza antykryzysowa!!!

Nie polecam. Firma wykorzystała swoje pracownice będące w ciąży i na urlopach macierzyńskich. Wpisali je do tarczy antykryzysowej mimo, iż nie powinni. ( związki zawodowe grają jak prezesi zagrają) skutkiem tego ich zasiłki są przeliczane od podstawy bez premii jak wiadomo to jest jałmużna bo stawki podstaw są najniższe ze wszystkich instytucji finansowych. Dodam, ze żadna instytucja finansowa nie skorzystała z tarczy antykryzysowej. Tak firma dba o swoich pracowników ( nawet jak nie maja zysku to i tak działają na ich nie korzyść), dlatego zastanawiające jest to jak oni dbają o klientów skoro o pracowników nie potrafią. Odradzam całym sercem!!!! Uciekajcie... Omijajcie czy jako klient czy jak pracownik....

Tak7Nie
Przyszły pracownik
Użytkownicy czekają na odpowiedź 98 dni.
Kandydat

Jakie są widełki na stanowisku starszego opiekuna finansowego z doświadczeniem w bankowości?

Yer

Ta firma to rak w czystej postaci. Na rozmowie rekrutacyjnej bredzą coś o wysokich premiach, jakie rzekomo można uzyskać. Nie dajcie się nabrać, to kompletne bzdury. Niby na kim można te duże premie osiągać? Pracując z bazą ledwie 1000 klientów na krzyż, z których połowa nie ma absolutnie żadnej zdolności kredytowej, a druga połowa już jest zadłużona po uszy? (usunięte przez administratora)Trzymajcie się z dala o tej roboty.

Tak6Nie2
Kandydat

jaka jest realna podstawa na doradce w oddziale w Poznaniu ?

Jasne
@Kandydat

Brakuje innym ???

Stara

Piotruś tam wpadnie która mu wytłumaczy może Dorotka co konfiturę ma w tej chwili jak Ewelinka !!!! (usunięte przez administratora)

TakNie

Sytuacja, która obecnie panuje w firmie nie motywuje do pracy, wręcz przeciwnie, tak, jak było już wspomniane: podstawy obniżone o 20%, czas pracy skrócony o 20%, premie obcięte, plany jeszcze wyższe. Są zdecydowanie większe niż nawet przed pandemią, gdzie możliwości były szersze. Atmosfera zależna od oddziału i przełożonych. Podsumowując, oczekują wynikowych "cudów" nie dając wiele od siebie.

Tak15Nie1

Tak13Nie1
sof
@pracownik

Całkowicie popieram. Ponadto jak w powyższej sprawie ktoś się odezwie to od KO i KR pada odpowiedz nikogo na siłę tutaj nie trzymamy chcesz to się zwolnij .Więc uznałem że jestem zbędny więc poprosiłem o urlop zaległy. KR od razu rzekła że w okresie epidemi nie ma urlopów. Uważam że KR oraz ZDM stworzyły sobie takie eldorado bez znaczenia kto jakie ma wyniki tylko czy lubię daną osobę czy nie jak nie to ze wszystkim będą robić pod górę aby tylko utrudnić.

pracująca w KS
@pracownik

okey mogę jeszcze zrozumieć, że jest kryzys, wirus...itd. w kwietniu plany były o połowe mniejsze więc spoko dało radę zrealizować, i placówki świetnie sobie z tym poradziły ale podniesienie w maju planów o ponad 60% to jest totalne przegięcie, plany wróciły do wysokości sprzed kryzysu a czas na realizacje został skrócony, mało tego dużo pracowników korzysta z zasiłków albo z L4 więc składy osobowe w placówkach są mniejsze, a i jeszcze jakby tego było mało to premię obcieli........zero motywacji tylko cięcia i nierealne oczekiwania.....przykre

Tak4Nie

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Kasa Stefczyka?

Tak1Nie
Opiekun finansowy
@Pytanie

Wynagrodzenie razem z premia i wszystkimi innymi składnikami wpływa jednego dnia na konto. ????

Raf

Pracowałem Ok roku w placówce. Świetne szkolenie wstępne, ludzi tez poznałem super natomaist o premii można zapomnieć. Wysokie plany kredytowe słaba baza dużo klientów bez zdolności, cały czas Klienci ci sami i praca na nich, jeden kredyt przebija drugi. Ogólnie warunki pracy kiepskie team pozytywny. Zależy czego potrzebujesz jeśli dobrych zarobków ciężko tu będzie jeśli poznać fajnych ludzi tutaj można ich spotkać wszystko zależy do jakiej placówki trafisz

TakNie
Na szczęście już nie pracownik

Zmarnowany miesiąc czasu, a jak wiadomo czas jest cenny, zero poszanowania człowieka, niezależnie od tego czy jest to pracownik czy Klient. Zaczynając od początku, sztuczny uśmiech KR, której zależy tylko i wyłącznie na wynikach. Na rozmowie rekrutacyjnej zostałam zapytana o to jak sprzedam produkt, który nie przynosi ŻADNYCH korzyści Klientowi.. Proponują podstawę taką jaką proponują bo za mniejszą kompetnie nikt nie byłby zainteresowany pracą - tzw zarzucenie przynęty. Na pracownikach leży ogromna odpowiedzialność wiec z drugiej strony podstawa wręcz nie adekwatna. Przez pierwsze tygodnie prawie nie zajmują się nową osobą w grupie, każdy myśli o sobie, szkolenia każą Ci „przeklikać” na wariata bez wczytywania się bo „musisz to przeklikać dziś do końca dnia”, stawiasz podpisy na stertach dokumentów, których tak samo nie masz czasu przeczytać. Z racji aktualnej sytuacji te właściwe szkolenia wdrażające przeprowadzane są zdalnie, tylko 3 dni na ogarnięcie naprawdę sporego materiału jak dla osoby, która z finansami nie miała wiele do czynienia. Wszystko w chaosie bo co chwile coś nie działa, zero tłumaczenia w porównaniu do ilości materiału, protokołów i instrukcji.. Po szkoleniu przystępujesz do egzaminu i tu po zdaniu części teorii na najwyższy wynik otrzymujesz wypowiedzenie umowy o pracę bez podania przyczyny, nagle ani śladu po sztucznym uśmiechu z początku, o nic nie możesz zapytać, każą Ci się szybko spakować i wyjść. Pracownicy z długim stażem rzucają wypowiedzeniem. W tym miejscu nikt nie powie nic wprost ani szczerze, wszystko bardziej jak „zmowa milczenia”.

Tak3Nie
Mała
@Na szczęście już nie pracownik

Dużo zależy od tego do jakiego oddziału trafisz, osobiście 7 lat temu trafiłam do fajnego składu, który poświęcił mi sporo czasu i uwagi co przełożyło się na moją wiedzę i zaangażowanie. Zaczynając od najniższego stanowiska dotarłam do najwyższego w oddziale- oczywiście nic za darmo, bo kosztowało mnie to dużo pracy. Przy robieniu planu zarobić dało się dobrą kasę (nie wiem jak teraz, bo mam dłuższą przerwę w pracy). Myślę, że jak w każdej firmie są jakieś plusy i minusy- tak i tutaj. Nie zawsze chodziłam do pracy z uśmiechem na ustach chociażby ze względu na „ciśnienie” które czuć było w każdym mailu od przełożonych, mimo to przy pensji człowiek wiedział za co te nerwy. Także chociażby w mojej sytuacji nie taki diabeł straszny jak go malują????

Tak1Nie1

Praca w tej firmie to chyba mój największy błąd. Oprócz tego, że nie ma szansy na żaden rozwój nie ma nic nowego i ciekawego do poznania jeśli chodzi o bankowość. Nie interesuje ich nowy młody klient tylko żerowanie na starszych osobach, które w końcu dla świętego spokoju coś wezmą ewentualnie zrobią konsolidację na dłuższy termin i wtedy "niby"wychodzi parę groszy taniej. Ostatnio z regionu Mazowieckiego w którym pracuje zadzwoniła kochana Pani dyrektor regionalny i oznajmiła " Żeby pamiętać, że oficjalnie planów może i nie ma ale to sprzedaż i tylko najlepsi zostaną " Gratuluję jeśli jest to ogólną polityką firmy. W czasach pandemii kiedy ludzie nie wiedzą co ich czeka mamy dzwonić codziennie i mordować ich o kredyt bo pani dyrektor chce dostać premię. Kiedyś prze liczyliśmy liczbę potencjalnych klientów do których mamy możliwość dzwonić - wyszło ok 1500 osób i w ciągu dnia wykonywanych jest średnio 90 telefonów więc dzwonimy do niektórych nawet 2 razy w miesiącu gdzie mają nas serdecznie po dziurki. Oczywiście pieniądze które są oferowane to kolejne (usunięte przez administratora) podobnie jak brak jakichkolwiek konkretnych dodatków a przepraszam 200 zł za wczasy pod grusza to jest to szaleństwo które stefczyka proponuje.

Tak7Nie
Adam
Użytkownicy czekają na odpowiedź 216 dni.

Jaka jest szansa na premię i ile może realnie wynieść? Chodzi mi o pracę Opiekuna Finansowego oddziały na Śląsku Katowice i okolica. Bo pensja na start nie zachęca :(

Tak3Nie1

Zostaw merytoryczną opinię o Kasa Stefczyka - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Kasa Stefczyka